TELEVISIETOREN EINDE VAN KIJKGENOT Zevenhovense schaatsers bekampen elkaar in Innsbruck Eerste woonpaviljoen nieuwbouw Ursulakliniek in gebruik genomen TRAINER SCHENK LEERT ANTONIO GOMEZ RIJDEN Voor bewoners bij Haarlemmertrekvaart: Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 JANUARI 1978 PAGINA 5 Een aantal Zevenhove- naren is hard van plan, iets op schaatsgebied te gaan betekenen. De on zekerheid van het „ijs en weder dienende" kennen zij niet. Een paar jaar hebben de activiteiten een beetje stilgelegen, maar thans, in het sei zoen '77-'78 wordt er hard aan getrokken. Van vrijdag 20 januari tot en met zaterdag de 28ste gaan elf leden van de schaatstrainings groep van de Sportver eniging Zevenhoven on der leiding van anima tor, trainer en coordina tor W. H. H. M. Schenk („nee, de goede Ard is geen familie van me, ons beider interesse voor het schaatsen en dezelfde achternaam berust op louter toeval") op „kamp" in het Oosten rijkse Innsbruck, waar op de olympische ijs baan onder ideale om standigheden de club kampioenschappen ver reden worden. Is dat niet een beetje vreemd: Zevenhovense wedstrijden op een baan die een dikke dui zend kilometer van huis en haard verwijderd ligt? Trainer Schenk: „In feite is dat niet zo vreemd als het lijkt. Afgezien van de laatste paar jaar zijn we in het verleden vaste gas ten in Innsbruck geweest, waar we een trainingsstage volgden. Er is zelfs een band gegroeid tussen mensen van de Oostenrijkse Bond en Ze venhoven, een vaste relatie, mag ik wel zeggen. Het is een traditie die wij nu weer gaan opvatten. Trainen en wedstrij den rijden is op de volle Ne derlandse banen vaak niet goed mogelijk. Innsbruck heeft een piste die continu in topconditie is. Het is niet al leen prachtig ijs, maar die olympische baan is ook rustig, want de meesten trekken naar het veel verderop gelegen In zeil in Beieren." Innsbruck is dus weer verko zen voor de training en de clubkampioenschappen die onderling verreden zullen wor den. Daaraan doet nu ook de Hardrijderij Innsbruck mee, weliswaar buiten mededin ging, maar de heer Schenk en zijn rijders vinden het in elk geval leuk om ook eens tegen een buitenlandse afvaardiging te rijden. „Schaatstechnisch gezien is dit trainingskamp voor ons een bloedserieuze aangelegenheid. Natuurlijk staan we niet de hele dag op het ijs, er moet ook gerust worden en er zit ook een klein vakantietrekje aan; we gaan de stad in en trekken naar de bergen. Dat wordt ontspan ning en je ziet ook wat van de omgeving", aldus de heer Schenk. Het Zevenhovense schaatswe- reldje heeft nog meer noten op zijn zang. Het heeft min of meer de Spaanse schaatser Antonio Gomez (33) uit Barce lona geadopteerd. De Span jaard kreeg vorig jaar bekend heid in Nederland, toen hij bij de wereldkampioenschappen in Heerenveen opviel door zijn ongelukkige manier van schaatsenrijden. Daarmee ver overde hij de sympathie van het publiek dat nu eenmaal op de hand is van de underdog. De fraaie ijspiste in Innsbruck Zoon Jos Schenk van 11 weet er alles van: „We zagen hem ook rijden in Utrecht en van uit Zevenhoven begonnen we Antonio aan te moedingen." Vader Schenk: „Wat wil je, die jongen had vlak voor Heeren veen pas drie weken op de schaatsen gestaan." Nu is de Spanjaard kind aan huis in het Zuidhollandse dorpje, waar hij sinds november flink onder handen wordt genomen door Schenk. Dat is met het opog op de Europese kam pioenschappen die op 28 en 29 januari in Noorwegen worden gehouden. Jos: „Nou, die Antonio rijdt al een stuk beter op z'n Viking Specials. Hij is een goeie vriend van ons geworden en logeert hier in huis." Gomez doet mee aan de landtraining in Zevenhoven en is ook weke lijks te zien op de Utrechtse baan. De Schenken hebben het volste vertrouwen, dat Go mez nog wel eens iets van zich zal laten horen en zien. Dat ongelukkige schaatsen is er niet meer bij, daar heeft trai ner Schenk wel voor gezorgd. Ze werkt de Zevenhovense „kernploeg" aan de eigen toe komst en aan die van vriend en collega Gomez. Heeft Zevenhoven nou echte cracks op de gladde ijzers? „Ach, wat heet cracks", vraagt Schenk zich af, „het is alleen zo, dat die trainingsgroep van ons zich voor honderd procent inzet. Ik heb goede hoop, dat we het volgend jaar met een man of drie mee kunnen gaan doen aan regionale en gewes telijke kampioenschappen. Daar hebben we veel voor over." En laat dat knaapje Jos ook maar schuiven, die voelt zich thuis op het ijs, „en ik heb ook m'n naam mee, ik rij bijna net zo goed als die andere Jos. je weet wel Valentijn. hier uit de buurt", zegt Zevenhovense Jos zonder blikken of blozen. Hij lijkt uit het goede schaats- hout gesneden Antonio Gomez, vriendelijk zwaaiend in Heerenveen, thans thuis in Zevenhoven. OEGSTGEEST „Mijlpaal voor de radioluisteraars en televisie kijkers in Oegstgeest", juichte een advertentie die in het midden van het afgelopen jaar in een plaatselijk blad verscheen. In deze advertentie werd uiteengezet dat Hankrij de in juli te bouwen televisie antenne de inwoners van Oegstgeest en andere aangeslo ten gemeenten in het vervolg maar liefst zes televisiezenders op hun beeldbuis zouden kunnen zien en dat bovendien de FM ontvangst op de radio stukken beter wordt. Inmiddels hebben veel mensen uit Oegstgeest en de Leidse Meren wijk een aanslui ting op de mast gekregen, maar voor anderen betekent de honderd vijftien meter hoge stalen constructie een bron van ellende en ergernis. Het betreft hier de bewoners bij de Haarlemmertrek vaart wier televisietoestel door de aanwezigheid van de mast in ernstige mate wordt gestoord en die bovendien vanwege de hoge kosten voorlopig niet aangesloten kunnen worden op de ontvangst vanuit de mast. Hoe paradoxaal het ook moge klinken: de televisiekijker bij de Haarlemmertrekvaart kunnen hun toestel nauwelijks nog gebruiken, juist door de nieuw gebouwde televisie- mast. Jan Barends, bewoner van één der in de trekvaart gelegen woonboten schetst de storing die door de mast ontstaat als volgt: „Er is sprake van een enorme schaduw, een dubbelbeeld in feite. Met name bij voetbalwedstrijden zie je dat duidelijk. Het is dan gebruikelijk dat je vier spelers achter twee ballen aan ziet hollen. .Ms je daar een tijdje naar hebt gekeken word je er werkelijk knettergek van. Met name de ontvangst op Nederland één is niet le genieten. Er treedt daar een dubbelbeeld op met een verschil van soms wel twee centimeter". Toen de mast er pas stond is door een aantal benadeelden een handtekeningenactie gehouden onder de bewoners van de woonbo ten in de Haarlemmertrekvaart en enkele in het gebied liggende boerderijen. Alle betrokken gezinnen bleken best te willen tekenen en dit resulteerde in een lijst van vijfendertig handtekeningen. Vijfendertig gezinnen die geen behoorlijke televisie ontvangst meer krijgen. De actie sorteerde echter weinig effect, want in een brief die van de gemeente Oegstgeest kwam werd gesteld dat men het tarief om aangesloteh te worden op de televisiemast. voorlopig zo laag mogelijk wilde houden en dat de aansluiting van de bewoners bij de Haarlemmertrekvaart dermate duur zou zijn, dat dit het gemiddelde tarief behoorlijk zou doen stijgen. Het zou dan dus wat duurder worden om kabeltelevisie te nemen en het gemeentebe stuur verwachtte daardoor een kleinere belangstelling voor het kabeltelevisie project. In de brief werd verder geschreven dat de zaak voorlopig zou worden aangehouden en dat later zal worden Peter van der Kraan, de heer Juffer mans en Jan Barends. be nadeelden van de impo sante televi siemast. bekeken of het gebied voor de kabeltelevisie ook uitgebreid kan worden tot de Haarlemmertrekvaart. Maar voorlopig zit men daar zonder televisie. En dat, terwijl men in de aan het begin van dit artikel genoemde advertentie had beloofd dat „geheel Oegstgeest" van de mast mee zou profiteren. Jan Barends: „Bij Lopik deden zich dezelfde soort moeilijkheden voor. De mensen die in de buurt van zender Lopik woonden hadden ook last van vreselijke storingen, maar daar is het geheel netjes opgelost Ter compensatie kregen die mensen een gratis aansluiting op de kabeltelevisie, zodat ze weer een behoorlijk ontvangst hadden. Ik zou het eigenlijk wel logisch vinden als dat hier ook gebeurde. Ik bedoel: eigenlijk wil ik helemaal geen kabeltelevisie. Aan een behoorlijke ontvangst van Nederland één en twee heb ik meer dan genoeg. Maar nu ik de beide Nederlandse zenders niet meer goed kan ontvangen vind ik het logisch dat ik ter compensatie een aansluiting op het kabeltelevisienet krijg. Ik zou het een vorm van discriminatie vinden als wij hier in deze streek werden uitgesloten van een behoorlijke televisie ontvangst". Het bedrijf dat de omstreden mast in Oegstgeest plaatste toonde trouwens ook weinig belangstelling voor de problemen. Het betref fende bedrijf, Multivisie te Rotterdam, zei door de telefoon dat de mast de ontvangst vanuit Lopik niet in de weg staat en dat men daardoor bij de Haarlemmertrekvaart onmogelijk last van storing kan hebben. Een bewering die door de praktijk gelogen straft wordt, want een natuurfilm die ik 's middags bij woonbootbe woner Peter van der Kraag op het scherm zag, toonde wel degelijk ergerlijke dubbelbeelden. Het leek net of de vertoonde dieren stuk voor stuk Siamese tweelingen waren. Overigens voelen de bewoners van de woonboten aan de Haarlem mertrekvaart zich toch nogal gediscrimineerd ten opzichte van anderen. Jan Barends: „Terwijl zelfs de ergste krotten op dit ogenblik voorzien zijn van aardgas, hebben wij dat hier nog steeds niet Als je in een gewone woning aardgasaansluiting wilt hebben dan kost je dat rond de honderdvijftig gulden. Wij zouden voor aardgas echter een bedrag van dertigduizend gulden moeten beta len. Zulks dan exclusief de graafkosten en de herstelwerkzaamhe den die aan eigendommen van particulieren zouden moeten worden aangebracht Dit is helemaal absurd, als je je bedenkt dat de woonboten aan de andere kant van de brug die op het grondgebied van Leiden liggen wel allemaal aardgas hebben. De aardgasleiding loopt hier maar een paar meter vandaan. Maar ja, het is net als bij die televisiemast Als je ergens vlakbij zit, betekent dat kenne lijk niet dat je er ook profijt van kunt trekken". rDrro nrrrrrrv DEN HAAG/ALP HEN AAN DEN RIJN De heer ing. C Slingerland (33). directeur van het aannemingsbedrijf Slingerland en Zoon B.V., uit Aphen aan den Rijn, is met in gang van 1 januari benoemd tot voorzit ter van de Stichting Vakopleiding Bouw bedrijf en de Stich ting „Fonds ten' be hoeve van de oplei ding in het Bouwbe drijf". De heer Slingerland was al sinds vorig jaar bestuurslid van beide stichtingen. Ook was hij tot voor kort voorzitter van de opleidingscommis sie Rijnstreek van de Ing. Slingerland voorzitter vakopleiding Bouwbedrijf Stichting Vakoplei ding Bouwbedrijf. Tevens is hij voorzit ter van het Jongeren contact Nederlands Verbond van Onder nemers in de Bouw nijverheid (NVOB). Deze laatste functie zal hij binnenkort neerleggen. De heer Slingerland volgt als voorzitter van beide stichtingen de schei dende voorzitter B Vermeulen op. tiënten huisvesten, in principe vier groepen van 15 patiënten elk. Maar de indeling van het gebouw maakt het ook mogelijk kleinere groepen te vormen. Architect en binnenhuisarchi tect van Buro Wiegerinck in Arnhem hebben vooral ge streefd naar „huiselijkheid". Dat is bereikt door de keuze van kleuren en meubilair, door het plaatsen van gezellige zitjes in de gangen. Er is voor de patiën ten een waslokaal met een was machine en een centrifuge. Eet- en recreatieruimten ademen een bijzonder huiselijke sfeer, de ruimten voor verplegend perso neel, artsen en therapeuten ken merken zich door openheid en gemakkelijke bereikbaarheid. Van het eerste paviljoen dat nu gereed gekomen is, is de helft ingericht voor patienten-in-ob- servatie, patiënten die nog niet toe zijn aan het functioneren in het normale groepsverband. Eetzaal en recreatieruimte vormen één gezellig geheel. WASSENAAR Op het terrein van de Ursulakliniek is gisteren het eerste woonpaviljoen van de nieuwbouw, zonder feeste lijk vertoon, in gebruik geno men. In mei zal de officiële opening plaatshebben van het gehele nieuwe complex, dat uit twee paviljoens en een gebouw voor psychologie en creatieve therapie zal bestaan. Het nu gereedgekomen pavil joen kan 60 psychiatrische pa-

Leidse Courant | 1978 | | pagina 5