Raad Wassenaar wil geen milj. uittrekken voor honkbalvelden Eerste paal kleuterschool in wijk Voorhof uitgesteld Enorme belangstelling voor jubileum Sole Mio" Manco in opleiding politiekader Wassenaar krijgt eind van dit jaar kabeltelevisie Herstel Chr. school kost ruim 1,1 ton Bestrating Deverlaan Jongen (13) gewond LEIDERDORPERS DIENEN BEZWAARSCHRIFT IN KORTWEG REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 JANUARI 1978 PAGINA 4 WASSENAAR De inwoners van Wassenaar zullen aan het eind van dit jaar of begin 1979 kunnen worden aangesloten op kabeltelevisie. Deze verwach ting werd gisteravond door wethouder drs. A. W. J. Caron uitgesproken tijdens een com missievergadering. Het gemeentebestuur heeft in middels prijsopgave gevraagd voor de aanleg van het kabelnet Twee firma's, Deltakabel en Sie mens, kwamen als laagsten uit de bus. Besprekingen zijn geo pend met Casema, een dochte ronderneming van de PTT over de exploitatie. Casema ver wacht, dat de kosten van een aansluiting op het kabelnet niet boven de 12,75 per maand zul len uitkomen. Dan worden er 8 programma's geleverd: twee Ne derlandse, drie Duitse en twee Belgische. Uitbreiding tot 18 programma's is mogelijk. ïn Wassenaar-zuid, waar de be bouwing veel minder dicht is, zal vermoedelijk van de deelne mers een bijdrage in de aan sluitkosten van 700,- gevraagd moeten worden. Ook in Wasse naar-noord zal in bepaalde ge vallen een vergoeding worden gevraagd voor woningen die verder dan normaal van de weg af liggen. LISSE Het college van burgemeester en wethouders van Lisse is van plan een krediet te verlenen voor het herstel van de Chr. Nat. School aan de Broekweg. De school werd op 11 oktober 1977 door brand verwoest. De ge raamde herstelkosten zijn 85.238 gulden voor het gebouw en 30.188 gulden voor de inrichting. De kredietverlening heeft geen budgettaire ge volgen, omdat de bedragen geheel terug ont vangen zullen worden van de verzekerings maatschappij. WASSENAAR - Een belangrijk deel van de Wassenaarse gemeenteraad is weinig enthousiast om een bedrag van een mil joen te besteden voor de aanleg van nieuwe honkbalvelden voor de Ameri can Baseball Foundation. Dit bleek gis teravond1 tijdens een gezamenlijke verga dering van de raadscommissies voor Fi nanciën en Technische Diensten. Deze Amerikaanse club moet de velden die zij al enkele jaren in gebruik heeft langs de Deylerweg verlaten in verband met de woningbouwplannen in het plan Ter Weer. Burgemeester en wethouders waren uitgegaan van de morele verplich ting om de vereniging aan nieuwe terrei nen te helpen. De kosten van de aanleg van de velden zouden voor rekening van- de gemeente genomen worden, de extra kosten voor honkbalvoorzieningen zou den door de vereniging in de vorm van Reeds eerder kwam een dergelijk voor stel in de commissies ter sprake. De commissieleden vroegen zich toen af hoe veel leden de A B F eigenlijk telt. Daar over zouden burgemeester en wethouders nog nadere informaties verstrekken. Die nadere inlichtingen waren nu verwerkt in een nieuw voorstel, waaruit bleek dat het aantal geregistreerde leden weliswaar niet groot is, maar dat er zo ongeveer 500 jongeren, waarvan een belangrijk deel wonend in Wassenaar, aan de activi teiten van de A B F - deelnemen. De commissieleden bleken door de nadere informaties niet erg overtuigd te zijn. De heer A. Lodder (partij Wassenaar) noem de het „waanzin" zoveel geld te besteden voor een handjevol baseball spelende Amerikanen. De heer D. van Klaveren (CDA) herhaalde zijn voorstel om de Amerikaanse honkballers in de week ends gebruik te laten makeh van de schoolsportvelden aan de Prinsenweg. Dan zou meteen de kleed- en wasgelegen heid op die terreinen wat beter op peil gebracht kunnen worden. De heer C. Kelder (Werkend Wassenaar) zocht de oplossing voor de A B F meer in regio naal verband. Ir. K. W. Nieuwzwaag (WD) sprak ernstige twijfel uit over de levensvatbaarheid van een organisatie als de A B F. De heer H. J. Goulooze (PvdA) sloot zich aan bij het voorstel van de heer Van Klaveren inzake het medegebruik van de schoolsportvelden. Dit voorstel is tot nu toe door het college nog niet serieus in overweging genomen. Wethouder Mr. G. C. van Dijk vroeg zich na al-deze kritische opmerkingen af of het nog wel zin heeft verder te discusie ren over het voorgelegde plan. Hij vroeg de commissie-leden zich eerst uit te spre ken over de vraag of de Amerikaanse honkbalclub wel of niet geholpen dient te worden aan een ander terrein. Die uitspraak bleek niet erg duidelijk te zij- n. Verscheidene leden gaven wel als hun mening te kennen dat de A B F aan een ander terrein geholpen dient te worden, maar betwijfelden of daaraan zoveel geld zou moeten worden besteed. Anderen wilden zich niet uitspreken voordat de al lang verwachte sportnota verschenen zou zijn. De conclusie van de discussie was dat burgemeester en wethouders een nieuwe nota ter tafel zullen brengen waarop op allerlei vragen een antwoord zal worden gegeven en waarin ook de alternatieve mogelijkheden van de verplaatsing van de honkbalvelden aan de orde zal worden gesteld. De geanimeerde receptie van Sole Mio LISSE Het gemeentebestuur van Lisse wil een krediet verle nen van 42.500 gulden voor het bestraten en opknappen van de Deverlaan. De restauratie van het Huys Dever is nagenoeg voltooid, en wordt medio maart officieel geopend. Met het oog op een goede bereikbaarheid van het monument is een recon- struktie van de toegangsweg, de Deverlaan, en het maken van een toegangspad naar de toren noodzakelijk. Aan de verdere werkzaamheden kan voorlopig niet worden be gonnen omdat de gemeente nog niet kan beschikken over de grond die nodig is voor de aan-" leg van een parkeerterrein. Wel kan begonnen worden met de afwerking van de grond en een eventuele groenstrook achter het gebouw. SASSENHEIM Een 13-jarige jongen uit Sassenheim werd gister middag door een passerende personenauto gegrepen en verwond. De jongen was aan het spelen bij het viaduct op de Provincialeweg toen hij aangereden werd. Hij hep hierbij een gebroken been en wat mondverwondingen op. Hij is opgenomen in het Diaconessen- huis in Leiden. Plan voor pijperkorps bij VIOS ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse drumband V.I.O.S. is van plan de muziekvereniging uit te breiden met een pijperkorps. Om het idee gestalte te kunnen geven, zal bij voldoende aanmeldingen - een informatieavond worden gegeven. Degenen die interesse hebben, om blokfluit, pijpfluit of dwarsfluit te bespelen, kunnen zich mits zij ouder dan 7 jaar zijn, aanmelden bij het bestuur van Drumband V.LO.S. LEIDERDORP De bouw van de geïntegreerde kleuter- en la gere school in het plan Voor hof-Zuid, die vrijdag 6 januari van start zou gaan met het slaan van de eerste paal, is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Dit als gevolg van een door de bewoners van het Heelblaadjes- pad en Rozemarijn tuin inge diend bezwaarschrift nadat het plan ter visie was eelegd. In het bezwaarschrift stellen de bewoners van het Heelblaadjes- pad, dat de school zo dicht op hun huizen is geprojecteerd dat zij daardoor hun garages niet meer per auto kunnen bereiken. Ook blijkt de ingang van de school zodanig te zijn gesi tueerd, dat er volgens de bewo ners een verkeersgevaarlijke hoek ontstaat. Voor een bewo ner van de Rozemarijntuin geldt het bezwaar dat zijn uitzicht door het geplande gymnastiek lokaal wordt belemmerd. Tij dens de vergadering van de commissie onderwijs waarin de ze kwestie gisteravond aan de orde kwam bleek, dat nadat de commissie ruimtelijke ordening zijn goedkeuring aan de oor spronkelijke plannen had gege ven het college van B. en W. op advies van de stedebouwkundi- ge het plan een kwart slag heeft gedraaid. De overwegingen daarvoor waren dat de in het hart van de wijk Voorhof ge plande zogenaamde .groene long" niet zou mogen worden aangetast. De bewoners daaren tegen vinden dat zij daarvan niet de dupe mogen worden. Zij zijn ook van mening dat zij niet in dewijziging van de plan nen zijn gekend. De voorzitter van de commissie onderwijs wethouder mevr. D. W. Tichler- Moerman (WD) kon zich de bezwaren wel indenken en stel de dat er nog wel mogelijkhe den waren om het plan enigs zins te verschuiven. Als mogelij ke oplossing zag zij ook het voorlopig weglaten van het gymnastieklokaal. Voor het gymnastiekonderwijs zou men dan moeten uitwijken naar de sportzaal „Op Dreef' in het Bin nenhof. Mevr. Tichler deelde ook mede, dat de bouw van het gymnastieklokaal geheel achter wege kan blijven, indien de de pendance van de Visser 't Hooft scholengemeenschap, zoals het ministerie van Onderwijs dat wil, uit het Buitenhof moet ver dwijnen. Mevr. Tichler hoopte, dat het uitstel van de bouw van de school, waarin bij de aan vang van het komende leerjaar het openbare en het protestants- christelijke onderwijs een plaats moeten krijgen, slechts enkele weken zou belopen. Vanavond al zal de wethouder van openba re werken E. Drenth (PvdA) met de bewoners een gesprek heb ben. Het bouwterrein aan het Heelblaadjespad NOORDWIJKSE KORPSCHEF: NOORD WIJK Allen die zich in stad en streek met de gezondheidszorg bezig houden of daarbij betrokken zijn leken gistermiddag te hoop( gelopen om in hotel „Waikiki" hett stichtingsbestuur te complimenteren met het zilveren bestaan van de Reuma-Kliniek „So le Mio". En bij hen voegden zich de predi kanten en pastores van de plaatselijke ker ken, gemeentelijke autoriteiten en functiona rissen, welzijnswerkers, vertegenwoordigers van tal van verenigingen en organisaties, tegenwoordige en vroegere medewerkers van de kliniek, alsmede nog zovele anderen, die met het wel en wee van „Sole Mio" meeleven. De receptieregisters vulden ^zich, bladzijde na bladzijde, en het bestuur' met voorzitter mr. Bonnike, administrateur H. P. Heruer en adjunct-directrice H. van der Mey aan het hoofd, kwamen schier handen tekort om de felicitaties in ontvangst te nemen. Uite raard werden ook geneesheer-directeur prof. dr. Colenbrander, secretaris-penningmeester C. J. Piena en de mede-bestuurders B. van Loen, R. Smit en prof. dr. A. Cats in de gelukwensen betrokken. Voorzitter mr. Bonnike gaf een kort exposé, waarin hij de belangrijkste feiten uit het bestaan en de ontwikkeling van de reuma- kliniek ophaalde. Het Praeventiefonds werd onze huisbaas. „Er is geen betere", aldus de Noordwijkse burgemeester. „Maar dat zeg ik niet omdat we weer met enkele verzoeken bij u komen". Altijd was het Praeventie fonds tot hulp bereid geweest en na verschil lende verbouwingen was „Sole Mio" een echt ziekenhuis geworden. Mr. Bonnike wees op velerlei samenwerking met anderen en in dit verband herinnerde hij aan het werk van wijlen prof. Goslings, die z'n stempel op de kliniek had gedrukt Grote waardering had de voorzitter ook voor diens opvolger prof. Colenbrander en prof. Cats, die als een „beschermengel" over zijn medebestuurders pleegt te waken. In zijn toespraak haalde mr. Bonnike de plannen aan om te komen tot een R.O.R.-kli- niek, waarin behalve „Sole Mio", ook het Rotterdams «Zeehospitium en de Anna-kli- niek zullen participeren. Dank bracht hij aan het Damescomité, dat zovele jaren de bibliotheek en het .rijdende winkeltje" had verzorgd, aan de geestelijke verzorgers, het dameskoor van de Hervormde en Gerefor meerde Kerk, het Rijnsburgse corso-comité, de Noordwijkse Carnavalsvereniging, en zo vele anderen die daadwerkelijk met de pa tiënten van de kliniek hadden meegeleefd. Namens het damescomité, van wie sommige dames reeds vanaf de oprichting van Sole Mio" voor patiënten patiënten in aktie zijn, sprak mevrouw C. van der Meer. Als herin neringsgeschenk overhandigde zij een fraaie, ingelijste tekening van Leon Senf. NOORDWIJK Bij de politie korpsen in Nederland mogen tweehonderd hoofdagenten be vorderd worden tot brigadier, maar zij kunnen deze kader functie niet gaan bekleden, om dat zij niet aan de bevorde- ringseisen voldoen. Dit laatste valt niet te wijten aan de ambi tie van de betrokken ambtena ren, maar aan een tekort aan capaciteit van de kaderschool. Om brigadier te kunnen wor den moeten de kandidaten aan deze school een cursus volgen. Er blijkt echter voor ben geen plaats te zijn. Het ministerie weigerde tot dusver ontheffing te verlenen van de reglementai re conditie met het gevolg dat de korpsen de nodige uitbrei ding van hun kader voor min of meer langere tijd de mist zien ingaan. Korpschef J. F. Basten vestigde de aandacht op dit manco in de kaderopleiding, toen hij gister morgen een toespraak hield op de nieuwjaarsbijeenkomst van het Nooniwijkse politiekorps. Tevens vond daarin de heili ging plaats van adspirant L. Warmond op de Korpschef Basten wenst hoof Brouwer. Het nieuwe korpslid (24) is afkomstig uit Lisse en kreeg zijn opleiding aan „De Boskamp" te Leusden. Burge meester mr. Bonnike nam hem de eed af. In zijn toespraak maakte de Noordwijkse politie chef gewag van bepaalde rand- agent Buziau geluk verschijnselen bij de politie. Hij laakte in dit verband het ontbre ken van de moed om ontslag te nemen en een andere carrière te kiezen als men door gedrag of uiting van gevoelens de samen werking met collega's onmoge lijk heeft gemaakt. Op die ma nier ontstaat een rotte plek, waarop een geheel korps wordt1 aangezien. „Gelukkig hebben we in Noordwijk deze proble men niet", merkte hoofdinspec teur Basten op. WARMOND In de maanden januari en februari zal een serie radioprogramma's worden uit gezonden rond „De gemeente raad en het raadslid". De opna men hiervoor werden gemaakt in Warmond. Er werden inter views afgenomen met raadsle den en er werden opnamen ge maakt van raadsvergaderingen, fractie- en commissievergade ringen e.d. De muziek bestaat uit opnamen van St Matthias, de Warmondse muziekvereni ging. De serie, die wordt uitge zonden door de Radio-Volksuni versiteit in samenwerking met de NOS, is de begeleiding van de schriftelijke kursus van de Stichting Burgerschapskunde voor gemeenteraadsleden. De eerste uitzending is vanmiddag van 17.35 tot 17.55 uur op Hil versum 2. LEIDERDORP - De Leider- dorpse carnavalsvereniging De Rijnschuimers organiseert zaterdag een carnavalsfeest in het Dorpshuis aan de Hoofd straat. Naast Prins Ronaldus I en zijn raad van elf zal het. feest ondermeer worden opge luisterd door de boerenblaas- kapel De Gespleten Klomp en The Lightnings. Toegangsprijs voor leden bedraagt 5 gulden. Voor niet-leden 10 gulden. WASSENAAR - De carna valsvereniging „De Deylknot- sen" opent op zaterdag 7 ja nuari in het Praethuys op- Duinrell het jaar 1978 met een nieuwjaarsbal. De avond be gint 20 uur. Medewerking ver lenen de boerenkapel „De af kokers" het dansorkest „De Bastino's", het majorettenpelo- ton „De Pauwen" en het majo- rettenshowkorps „Nereida". Een week later, op zaterdag 14 januari is er in het Jeroenhuis het „gemeentebal". LEIDSCHENDAM - Maan dag 9 januari houdt de Belan genvereniging Nieuw-Duiven- voorde in het Paus Johannes Centrum in Prinsenhof de eer ste ledenvergadering. Gespro ken wordt over het werkter rein, de werkwijze en de reeds ondernomen aktiviteiten van de vereniging die bestaat uit toekomstige eigenaren-bewo ners van Duivenvoorde. Voor de vergadering zijn ook verte genwoordigers uitgenodigd van de bouwbedrijven die bij Duivenvoorde zijn betrokken. De vereniging telt al meer dan 250 leden en is nog steeds groeiende. Aanstaande bewo ners kunnen de bijeenkomst bijwonen als zij zich tijdens de vergadering als lid aanmelden. ten name van de penningmees ter Belangenvereniging Nieuw-Duivenvoorde aanmel den. Aanvang bijeenkomst 20 NOORDWIJK - De Vereni ging voor Natuur- en Vogelbe scherming Noordwijk organi seert op maandag 23 januari in het dorpshuis De Kuip een filmavond over de visserij in de Noordzee en andere Euro-, pese wateren. Voorlichtings mensen van het ministerie van landbouw en visserij zullen over dit onderwerp vertellen en er ook een en ander van laten zien.

Leidse Courant | 1978 | | pagina 4