Doeshaven krijg i eigen clubgebouw? Kantine bij tweede sporthal in Leidschendam Sportminnend Sassenheim heeft eigen onderkomen Restauratie Dorpskerl Zoeterwoude gaat 450.000 kosten VROLIJK VERRICHT 5 JANUARI OFFICIËLE OPENING Kosten: 800.000 JO Vier ganzen terug naar Korte Vlietkanaal Subsidie voor sport en recreatie geestelijk gehandicapten TWEEDE ZEGE PARKER OP BUITONI-TOERNOOI REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 DECEMBER 1977 PAGINA SASSENHEIM De commissa ris van de Koningin in Zuid-Hol land, mr. M. Vrolijk opent don derdagmorgen 5 januari de nieuwgebouwde Sporthal „Was- beek". 's Middags heropent hij het geheel verbouwde raadhuis. Om kwart over vier begint de nieuwjaarsvergadering van de gemeenteraad in het heropende gemeentehuis. In de ontvangst zaal van het raadhuis begint ten slotte om half zes de nieuwjaars receptie van bet gemeentebe stuur. De Sassenheimers worden in de gelegenheid gesteld om vanaf half negen 's avonds het verbouwde raadhuis te bezichti gen. De plannen voor de bouw van een sport hal bestaan in Sassenheim al sinds 1967. Het bleek mogelijk om mee te doen aan een bouwstroom in Zuid-Holland voor gymnastieklokalen, onder supervisie van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten en de Koninklijke Nederlandse Hei demaatschappij. Uit een onderzoek in Sassenheim bleek dat er twee sportloka- len moesten worden gebouwd om aan de toenmalige behoefte te voldoen. In 1969 bezocht de gemeenteraad een aantal sporthallen. Uit de opgedane ervaring werd gekozen voor de bouw van een combinatie van een sporthal en een in structie-zwembad. Het open zwembad is inmiddels gebouwd en in 1972 in gebruik genomen. Finan cieel bleek het niet mogelijk om het zwembad en de sporthal tegelijk te reali seren. Ook bleek dat de exploitatie van een sporthal alleen mogelijk is, als de sporthal ook ten behoeve van het onder wijs kan worden gebruikt De plaatselij ke scholen spraken voorkeur uit voor de bouw van eigen gymnastieklokalen, in verband met de afstand tussen de scho len en de nieuw te bouwen sporthal. De dependance van het „Rijnlands Lyceum" in het plan „Wasbeek" bracht uitkomst De school die niet over eigen gymnastie klokalen beschikt, gebruikt de sporthal voor ruim 800 leerlingen. De stichtingskosten van de sporthal be dragen 4 miljoen gulden. De sporthal is 28 meter lang en 43 meter breed en kan door middel van twee scheidingswanden in drie ruimten worden verdeeld. Daar naast biedt de sporthal alle faciliteiten voor beoefening van zaalsporten in wed strijdverband. Een uitkomst voor de plaatselijke sportverenigingen die tot nu toe moesten uitwijken naar omliggende gemeenten. In het complex is tevens een restaurant opgenomen, waardoor het or ganiseren van evenementen aantrekkelij ker wordt. Manifestatie In verband met de opening van de sport hal worden er een aantal manifestaties gehouden op vrijdag 6 en zaterdag 7 januari. Iedereen kan deze manifestaties gratis bijwonen. Door het plaatsen van een extra tribune worden er ongeveer 800 zitplaatsen gecreëerd. Vrijdag 6 januari treden Adest Musica, de band Flora uit Rijnsburg, en het majoretten-peloton „The Fourty Four Degrees" uit Leiden op. Deze optredens worden afgewisseld door gymnastiekdemonstraties van de verenigingen DOS en Teylingen. De pre sentatie is in handen van tv.-omroepster Maartje van Weegen. Zaterdag 7 januari zullen van kwart over tien tot kwart over één de binnensporten de aandacht krijgen. Eerst geeft de zwemvereniging een demonstratie, daar na is er een korfbal- en handbalwed strijd. Deelnemers aan dit programma zijn zwemvereniging Sassenheim, korf balvereniging TOP, handbalvereniging Foreholte, tennisvereniging STV, en de badmintonclub Dynamo Sassem. 's Mid dags spelen de zaalvoetbalteams Bemel- man 1 en 2, GWS, Landwer Johan/Memi nus Boys, Priemeer en Ter Leede van twee tot vijf uur wedstrijden. Het geheel wordt gepresenteerd door J. H. van Ber- kei: De manifestaties worden afgesloten met zanguitvoeringen van het r.k. bejaar denkoor „Avondsterren", het Schutse be jaardenkoor, het chr. meisjeskoor „de Lenteklokjes", het hervormd kerkkoor „de Lofstem", het Sassenheims chr. man nenkoor en de „The Trumpets of the Lord". De presentatie is weer in handen van Maartje van Weegen. Het interieur van de sporthal. ZOETERWOUDE - De restauratiekosten van de N.H.-Dorpskerk zullen aanzienlijk hoger zijn dan aanvankelijk werd ge dacht. Toen een paar j aar geleden aan het licht kwam dat herstel van het dak en een behandeling van de door vocht aange taste muren noodzakelijk was dacht men dit karwei te kunnen klaren voor twee ton. Nader onder zoek leerde dat dit be drag niet voldoende zou zijn. Op 15 december werd overeenstemming bereikt tussen kerkvoog dij, architect, aannemer en Monumentenzorg. Daarbij werd het werk gegund aan het Aanne mingsbedrijf Wouden berg te Ameide, een spe cialist op het gebied van restauraties. De definitie ve begroting is uitgeko men op 450.000. Dit vooral omdat allerlei werkzaamheden bij nade re bestudering duurder bleken uit te komen. Rijk, provincie en gemeente Zoeterwoude dragen 90% van de kosten. De resterende 10% moet door de Hervormde gemeente worden opgebracht. Dit bedrag zal boven de 50.000 uitkomen omdat de rentelast van de voor financiering voor haar rekening is. Voor dit laatste mocht de Commissie Herstel Dorpskerk een gift van 1.500 in ontvangst nemen. Met de opbrengst van de Kerstmarkt, waarop kerststuk jes. bloemen, planten kaarsen e.d. werden verkocht, van 938.43 is de stand van het restauratiefonds gekomen op 36.014.11. Een meevaller vormt de toege zegde subsidie van 10.000 wel ke de Generale Kas van de Her vormde Kerk in het vooruitzicht heeft gesteld. Door de vertra- LEIDERDORP - De bouw van het clubge bouw van de watersport vereniging „Doeshaven" gaat 6 januari van start met het slaan van de tra ditionele eerste paal door de kersverse erevoorzit ter van de vereniging de heer J. Nievaart. De heer Nievaart die van de op richting in mei 1965 af het voorzitterschap heeft bekleed, moest onlangs om gezondheidsredenen bedanken. Als wethouder van Leiderdorp nam de heer Nievaart destijds het initiatief tot de aankoop van de tussen de rijksweg A4 en de Does gelegen zandput en zorgde er voor dat dit voor 19.000 in gemeentelijke handen kon over gaan. De vereniging die bij de oprichting reeds 75 leden telde ging heeft de hervormde pui meente het Kerstfeest toch zog in het eeuwenoude kerkgebajn kunnen vieren maar verw u... dat nu in januari met de w? zaamheden begonnen zal den. De diensten zullen dai»-- de grote zaal van het ver kn gingsgebouw Ons Huis won tor gehouden. De kindernev me diensten zullen plaats vinde de andere ruimte van het bouw terwijl er nog gezo l»e® wordt naar een oplossing v de crèche. u laat nol is inmiddels uitgegroeid tot 750 leden en beschikt over een prachtig havencomplex met 600 ligplaatsen. De voorbereiding voor de bouw is bepaald niet vlekkeloos verlo gen de bouw van het clubge bouw was gekant, liet tenslotte zijn bezwaren vallen. Het club gebouw waaraan tevens de wo ning van de havenmeester is het clubgebouw op de beeaSlu gekoppeld gaat 800.000 kosten grond. dezi en wordt gebouwd door het pen. De trage gang van zak doo t a«r aannem*n6sbednjf bij het verstrekken van de no dist J. P. A. Nelissen. Men rekent ge vergunningen heeft voor met een bouwtijd van vier oponthoud van een jaar i maanden, zodat men bij de aan- zorgd. Het HoogheemraadschMrol vang van het zomerseizoen het Rijnland met name, dat a an va pro gebouw hoopt te betrekken. kelijk in verband met de nage npe Een schets van de indeling van gen rioolzuiveringsinstallatie VOORSCHOTEN Het gemeentebestuur van Voorschoten heeft gisteren weer vier ganzen ontslagen uit het dierenparkje bij het station en teruggeplaatst bij het Korte Vlietkanaal. Vier weken geleden werden de in het wild levende ganzen bij het Korte Vlietkanaal in hechtenis genomen. Ze werden gekortwiekt en geplaatst in het dierenparkje. Aanleiding waren de klachten van enige bewoners, die verklaarde dat de ganzen agressief zouden zijn. De gemeentelijke beplantingsdienst ver onderstelde een moeilijk karwei te moeten gaan opknappen en riep de assistentie van de politie in. Gewapend met allerlei vang- spullen werd de koppel benaderd. De gan zen lieten zich rustig pakken, ze bleken tam te zijn. Sinds de vangst kwamen er veel telefoontjes met verwijten ten opzichte van de wegvoe ring van de ganzen en om de kool en de geit oftewel de voor- en tegenstanders te sparen zijn er thans voorlopig vier ganzen vrijgelaten. De status van deze ganzen is veranderd, ze zijn thans huisdieren van gemeente Voorschoten en als zodanig dut* bel beschermd. Een woordvoerder van de gemeentelijke D plantingsdienst wil het vangen graag positii uitgelegd zien: „We hebben de ganzen I hoed om als hoofdgerecht te moeten dient gedurende de afgelopen feestdagen". Over gens is het voor loslopende honden oppassen geblazen langs de Korte Vliet want een gans wijkt niet voor een hond. 7 heeft de praktijk al wel geleerd. Onderzoek naar badplaatsfunctie van Katwijk KATWIJK B en w van Kat wijk vragen de raad een krediet van 150.000 ten behoeve van een onderzoek naar de ontwik keling van Katwijk aan Zee als badplaats. In dit bedrag zijn niet begrepen de kosten van een advies dat eventueel moet worden uitgebracht door een financieel-economische specia list. De vraag of Katwijk als bad plaats nog veel kan betekenen, is de laatste tijd herhaaldelijk aan de orde geweest. Ook in de structuurnota voor Katwijk aan Zee komt de badplaatsfunctie ter sprake, hetgeen tijdens de behandeling van die nota in de raad lange discussies uitlokte. B en w hebben het daarom wense lijk geacht het stedebouwkundig bureau O.D. 205 uit Delft te verzoeken een kostenbegroting voor een onderzoek in te dienen en een schema voor een enquête samen te stellen. Als de raad akkoord gaat kan O.D. 205 aan de slag tegen een bedrag van 120.000; de resterende 30.000 van het gevraagde kre diet zijn bestemd voor part-time medewerkers aan de enquête, openbare werken en onvoorzie ne uitgaven. KATWIJK De Stichting Sport en Recreatie Geestelijk Gehandi capten Katwijk en omgeving heeft om subsidie verzocht voor haar activiteiten en voor de begeleiding daarvan door beroepskrachten. B en w van Katwijk stellen de gemeenteraad voor de stichting voor het seizoen 77-78 een subsidie te verlenen van maximaal 7800,- en vervolgens een jaarlijkse subsidie tot maximaal het door b en w aanvaardbaar geachte exploitatietekort. De stichting, opgericht in september 76, heeft tot en met juli praktisch iedere avond voor een vorm van recreatie gezorgd; hieraan werd door circa honderd pupillen deelgenomen. Ongeveer dertig vrijwilligers namen de begeleiding op zich. Voor enkele activiteiten blijken echter geen vrijwilligers te vinden, zodat daar voor enkele betaalde krachten moeten worden aangetrokken. De activiteiten van de stichting bestaan onder meer uit gymnastiek, korfbal, naaldvakken, koken, handenarbeid, zingen, bloemschikken, vakantiekampen en wandelsport. Vorig jaar had de stichting geen subsidie aangevraagd voor deze activiteiten omdat de tekorten uit enige giften konden worden gedekt. LEIDEN Met een grandioos spelende Arthur Collins heeft Parker de tweede wedstrijd op het Buitoni-toernooi in Haarlem gewonnen met 107-90. Tegenstander Keser All Stars leek niet bij machte om de vlot scorende Leidse ploeg te stoppen. Slechts Don Collins en K. C. Jackson vielen in positieve zin op. Parker bouwde zijn snel verkregen voorsprong regelmatig op en coach Henny Blom kon zijn bankspelers Marcel Rijnsbergen en Peter Paulides veel laten spelen. De Leidenaar Arthur Collins die zijn trudiesdoor ver opentrok en van de 107 Parkerpunten er 53 voor zijn rekening nam, oogstte het meeste succes. Adviescommissie voor welzijnszaken in Kerkehout WASSENAAR Naar aanlei- var ding van het door de gemeente publiceren van een discussieno- ta over het sociaal-cultureel en maatschappelijk welzijn heeft (en de buurtvereniging Kerkehout op de onlangs gehouden jaar- vergadering besloten een ad- viescommissie in te stellen die j zich met deze vraagstukken zal gaan bezighouden. De commissie stelt zich tot doel het ontwerpen van plannen die het welzijn van de buurtbewo ners kunnen verbeteren. Verder zal aan het bestuur van de buurtvereniging een advies wor den uitgebracht inzake het ge ven van commentaar op de ge meentelijke nota, terwijl daarna de commissie het bestuur van advies zal blijven dienen over de realisatie van de op te stellen plannen. In de commissie heb ben zitting de dames Van der Does, de Bruin en de heren Reijerse, Knijnenburg, Heidin- ga, Lammers, Rosier, Boverhof, Lommers, Werkman en Tesink. Het secretariaat berust bij de heer Werkman, Kerkehout 46. LEIDSCHENDAM Tussen de nieuwe tweede sporthal en de bestaande hal van het sportcomplex "de Fluit" zal waar schijnlijk ook een nieuwe kantine worden gebouwd die inclusief de keuken 160 vier, kante meter groot moet worden en bij minder bezoek door een scheidingswand in tweeën kan worden gedeeld. In een door gemeentewerken opgesteld program van eisen dat woensdag 4 januari door de commissie voor jeugd- en sportzaken zal worden besproken wordt het hoogst nood zakelijk geacht dat bij de voorbereiding van het werk een bekwaam architect wordt ingeschakeld. De uiterlijke vormgeving van een sporthal wordt namelijk van beslissende invloed geacht op de wel stand van de toekomstige bebouwing van Ams tel wijk. De architect kan met een eigen ontwerp komen of, als een keuze wordt gemaakt uit een turn-keyprojeet helpen bij de esthetische verbetering. Bovendien zal nauw overleg moeten plaats hebben met de stede bouwkundig adviseur. Amstelwijk, aldus directeur Neukirchen, is niet voor niets een der belangrijkste punten in de bebouwde kom van Leidschendam. De nieuwe sporthal wordt even groot en even hoog als de bestaande, 28 bij 42 meter en 7 meter hoog, volgens de voorschriften van de Nederlandse Sport Federatie. Behalve de gebruikelijke voorzieningen* zou een vaste tribune voor 400 personen moeten worden gebouwd die via inschuifbare tribunes 200 extra-zitplaatsen kan opleveren. De huidige kantine komt te vervallen en kan daama worden gebruikt voor vergaderruimte en kleinere zaalsporten. In het eisenpakket is ook een centrale ingang en entree voor beide hallen tegelijk opgenomen. De sporthallen moe ten verder beide bruikbaar zijn voor lichamelijk gehandicapten. De bouwsom wordt voorlopig ge raamd op 2 1/2 miljoen gulden. De ruim zeven jaar geleden gereed gekomen sporthal van het sportcom plex "de Fluit" kostte iets meer dan de helft, het totale complex vroeg bijna 7 miljoen gulden. CRM, de NSF, de provincie en het Prinses Beatrix-fonds verstrekten subsidies van in totaal ruim 3 ton. De commissie voor jeugd- en sportzaken zal zich 4 januari ook bezighouden met een voorbereidingskre diet van 125 duizend 500 gulden. Behoefte Dat er behoefte is aan een tweede sporthal blijkt uit de ledenstop die de twee Leidschendamse badminton verenigingen hebben moeten toepassen. Jeugdteams van een volleybal- en een korfbalvereniging kunnen hun thuiswedstrijden niet in Leidschendam spelen evenmin als alle zaalvoetbalteams. De uitbreiding van het" zaalvoetbal zal zich ongetwijfeld voortzetten, al dus het gemeentebestuur, vorig jaar bestonden in Leidschendam nog maar 2 teams, nu 9. Verder wordt gewezen op de snelle groei van de handbalvereniging EHC die vorig jaar met 12 en nu al met 18 teams aan de competitie deelneemt Ook de Handbalvereniging Stompwijk kan maar op beperkte schaal thuiswedstrijden spelen. De tennis verenigingen TVL en de Ver. v. Huisvrouwen kregen enkele jaren geleden nog voldoende ruimte toegewe zen maar hebben de laatste jaren steeds meer voor de competitiesport moeten wijken. Alleen TVL kan. en dan nog alleen op zondagavond, in de sporthal spelen. Verenigingen die trainingsruimte vragen kun nen die maar gedeeltelijk krijgen. Tenslotte is er nog een groot tekort ,aai\ ruimte voor de ook stee® toenemende ongeorganiseerde sport, bijvoorbeeld

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4