Grote opkomst Iventarisatie voor verkeersplan Leiden niet toereikend IHIIfSMlKlMB Inbraken in tuinhuisjes Inbraakpoging voortijdig verijdeld S LANDELIJKE TENDENS 3INSDAG 27 DECEMBER 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 3 rge« KAMER VAN 5 KOOPHANDEL us li PLAATST ,o« VRAAG- J TEKENS: (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De Kamer van Koophandel en Fabrieken in Rijnland beeft in een schrijven aan het college van burgemees ter en wethouders een aantal bedenkin gen geuit ten aanzien van de inventarisa tie voor het verkeerscirculatieplan (VCP) die onlangs is verschenen. De Kamer vraagt zich met name af of de cijfermati ge inventarisatie wel voldoende is onder bouwd en rekening houdt met toekomsti ge ontwikkelingen. In dit verband wijst de Kamer onder meer op de aanleg van de Schiphollijn. Ook stelt de Kamer van Koophandel het vraagstuk van het bestemmings- en door gaand verkeer in de binnenstad in de inventarisatie te missen. De Kamer wijst er op dat veel doorgaand verkeer nog dwars door de stad gaat terwijl de binnen stad voor het bestemmingsverkeer nog altijd zeer moeilijk te bereiken is. Ter illustratie van het ontbreken van dit knel punt in de inventarisatie voor het VCP wordt aangehaald dat aan de functie van de city-ring in deze nota helemaal geen aandacht wordt besteed. Daarnaast vraagt de Kamer zich af of bij het opstellen van de parkeerprognose is uitgegaan van de bestaande toestand en of er ook rekening is gehouden met toe komstige ontwikkelingen. De Kamer wijst in dit verband nog eens op het door de Stichting Leidse Binnenstad geconstateer de tekort aan parkeerplaatsen in het stadscentrum. De Kamer van Koophandel maakt tenslot te bezwaar tegen het feit dat de gemeente het in dit zuiver inventariserend rapport niet heeft kunnen laten ook een aantal politieke doelstellingen te verwerken, het geen naar het oordeel van de Kamer in het kader van een inventarisatie niet past. Stadsgezichten-wandeltocht Wandelsportvereniging Zuid-West-Leiden organiseert van 7 tot en met 8 januari in samenwerking met Café-Restaurant ,,'t Parlement" een stadsgezichten-wandeltocht. De start van het evenement vindt plaats vanuit 't Parlement, waar de deelnemers zich even voor negen uur in de morgen moeten verzamelen, 's Middags om 14.30 uur wordt de tweede start van de wandelcyclus gehouden. De afstanden die in de loop van de dag afgelegd moeten worden schommelen tussen de 5, 10, 15 en 20 kilometer in. Als herinnering stelt de vereniging aan iedere wandelaar een fraaie medaille in het vooruitzicht Wandelboekjes en I.V.V.-kaarten dienen meege nomen te worden, zodat alle leden hun prestaties via afstempeling later nog eens kunnen bekijken. De kosten van de wandeltocht bedragen 2.75 per persoon en kunnen per giro overgemaakt worden op rekeningnummer 1472858 ten name van P. C. Groenescheij, Scboutendreef 73 te Bodegra ven. Inlichtingen worden verstrekt via telefoon 0172613470 en 071-124766. Nieuwjaarsvergadering ENIGE DUIZENDEN GULDENS GESTOLEN LEIDEN Bij de Leidse politie is afgelopen weekeinde aangifte gedaan van een reeks van zes inbraken in tuinhuisjes van het volkstuincomplex OostvlieL Naar schatting is er, waarschijnlijk op Eerste Kerstnacht, door onbekenden voor enige duizenden guldens aan geld en huisraad buit gemaakt De inbrekers verschaften zich toegang tot de woninkjes door het forceren of openschuiven van ramen. Onder de buit bevonden zich een kindervouwfiets, een tweepersoons wollen deken, een enorme hoeveelheid speel- en luisterapparatuur en grote sommen geld tot bedragen van 750 gulden. Alle bewoners waren tijdens de inbraken thuis om het Kerstfeest te vieren. De politie stelt een onderzoek LEIDEN In een woning aan de Lammenschansweg is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken. Er wordt evenwel niets vermist. De inbrekers leken bet gemunt te hebben gehad op een antieke staartklok die de woonkamer van het pand sierde. Het echtpaar dat het pand bewoonde heeft evenwel voordat het voor langdurige tijd naar Zwitserland vertrok de klok bij vrienden gestald. De inbrekers zijn daarom onverrichter zake via een raam teruggeklommendat zij open hadden gemaakt met een gaatjesboor en een stukje ijzerdraad dat tegen de spanjolet van het venster werd geduwd. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Jeroen, zn. v. F. A van Huis en E. H. de Jong; Esther Maria Elisabeth, dr. v. A. W. Q. Raithel en M. E. A. Koster; Nicotine, dr. v. R. O. Cossee en H J. Bakker; Bianca Meino, dr. v, D. Schoneveld en A. G. Piket; Antonius Hendrikus Wilhelmus, zn. v. W. Heemskerk en A. G. A. Smits; Alexander, zn. v. R. Brittijn en J. Zand vliet; Marcus Jacobus Theodorus. zn. v. J. A. W Berg en A. Zwier; tvanka. dr. v. H. D. van Velzen en M. Knetevic; Dennis, zn. v. J. J. Slijkhuis en W. P Vermeer; Tiese. zn. v. I. Lens en A. van Egmond; Jolanda Antonia Maria, dr. v C. H. A. N. Koomen en M. G. Lammerse. Sandra, dr. v. W. Griekspoor en C. J. M. Meeuwissen; Sonja. dr. v. J. P Witteman en H. J. van Duijn; Esther Alida. dr. v. A. R. Niehot en H. W. van Bemmel; Monique, dr. v. B P. Ouwe- hand en J. Imthom; Maria Hendrika. dr v J. M. L. Witsenburg en C. J. M. den Hollander; Chi Hang. zn. v. K. C. Pang en M. L. Liu; Sabrina. dr. v. H. J. van den Berg en C. C. van der Tuin; Femke, dr. v. L. T. Meppelink en N. Sijtzema; Maarten Cornelis Jeroen, zn. v. H. van Duijvenvoorde en J. J. Souverijn; Mach- teld. dr. v. R. A. Cornets de Groot en L. op den Akker; Eveline, dr. v. J. Jasper en M. J. J. A. van Hoek; Henden- nus Johan. zn. v. J. C Nagtegaal en M. G A. Heemskerk. Stephan Alexan der. zn. v. R U. Bosma en F G. Valenbreder; Petrus Theodorus Johan nes. zn. v T J. M Meeuwissen en A. C. M. van den Berg; Leonard Arend, zn. v. A. Ketting en A. van Ouijn; Marieke Roos Aimée. dr. v. J. H. Tim- merman en M. C. A. T. Duijnhoven; Adriaan Cornelis. zn. v. A. Koppen draaier en E. H. van den Bos.. Overleden: A. J. Stuart, geb 6 mrt 1893. vrouw, geh. met B. P Hoogeveen. G. R. Block, geb. 21 mrt. 1927. man; M. A. Scheepers, geb. 10 jan. 1926. geh. met J. A. Nota; A Lim. geb 16 jul. 1927. man; M. H. H. Salman, geb. 1 dec. 1977. dr v. J. A. Salman en M. T M G. Hogervorst; B. J. E. Coops, geb. 6 jun. 1904. vrouw. geh. gew. met G. H. Colon- brander; G. A. Pont, geb. 3 aug. 1909. man; C. Korving. geb. 28 feb. 1923. man; J. W. G. Vlasveld, geb. 21 okt. 1933. man; J. de Jong. geb. 2 apr. 1919. man; J. Boom, geb. 4 jul. 1908. man; L. Verhaar, geb. 25 mrt. 1894. man; P de Ru. geb. 1 mrt. 1895. man; J Bave- laar. geb 21 jun. 1912. vrouw. geh. met P. Vijlbrief. L. van der Laken. geb. 17 apr. 1890. man; P. J. A. Lommerse. geb. 21 mrt. 1919. man; M. A. V. Sau Prat, geb. 7. sep 1931. man. Gehuwd: K. Buhsina en K. Mestour; A. M. A. Stol en C. M Zweistra. A A. Humme en M. F. Beekman; J. J. Riet kerken en N. Trajkovska; H. Pouw en W H. Landwehr; H. Brus en C C de Groot; R. Crama en J Webbers; H. Ruis en D. L Verwey; W Duijverman en C. E. van Es; T. J. G Couwenberg en E. C. B. van der Hulst; A DelegiAnnes en E. C M van Kins. ner soldate en de Drie Koningen, in de vorm van kooplui, brach ten tot besluit een lied ten gehore dat ter ere van de god delijke baby werd gezongen. Na het kritisch en satirisch cabaret „Met zonder Met", be kend van de Delftse Camaret- ten, en een diner met klassieke muziek eindigde de geslaagde happening rond de twaalf sla gen van de klok met de swin gende Disco van Bernd, die de voetjes zonder moeite van de vloer kreeg. Lijkt de belangstelling voor Kerst-Inns landelijk gezien te tanen, in Leiden was daar niets van te merken. Ook de Kerst-Inn in ,,'t Breehuys", dat voor de gelegenheid was om getoverd in een herberg, werd druk bezocht. Ruim zeshon derd Leidenaars vermaakten zich hier op Tweede Kerstdag. De jeugd tussen twaalf en ze ventien jaar zette zich rond een uur of één achter de verf potten en kilometers lange slingers, kralen en rijgsnoeren. Op de lange tafels van het sfeervolle atelier waren tien tallen vingers in de weer met het creëren van sieraden en het beschilderen van allerhan de glazen voorwerpen. „Dat was werkelijk het einde", al dus gastvrouwe Jet, „als je dit soort dingen van tevoren be denkt weet je nooit, dat het zal slagen maar iedereen heeft spontaan meegewerkt en men was enorm enthousiast. Ook de films uit het gemeente-ar chief deden het erg goed. We hadden allerlei vreemde stuk ken uit de twintiger en derti ger jaren opgevraagd die des tijds naar de soldaten van Over Zee opgestuurd werden om een beetje contact met Ne derland te houden. Men heeft van die rolprenten echt geno ten. Rond de klok van twee uur heeft iedereen zich koste lijk vermaakt met het voorlee suur, dat eigenlijk voor de kin deren was bestemd. Maar het huys zat toen al vol met de al wat oudere jeugd van zo'n 25 jaar. Toen heeft Ivonne, de hele boel omgegooid en is gaan zitten improviseren. Vooral de mannen waren niet meer van haar plekje rond de schouw weg te slaan. Ze is niet alleen ontzettend welbe spraakt maar ook nog een oogverblindende schoonheid". Clowns Daarna traden er tien minuten lang twee zeer jonge gitaristen op van een jaar of twaalf, die met een onvervalst contract in hun broekzak al hun talent de vrije loop konden geven. Te gen drie uur was het Lak-thea- ter aan de beurt, dat met een fantastische clownsshow de harten van de kleintjes stal. Verder viel er 's middags nog te genieten van ondermeer volksdansen, een touwtre kwedstrijd vlak voor de deur, waarbij de politie een handje meehielp en tegen etenstijd een kerst-fondue, die er wezen mocht, 's Avonds werd er door tientallen gasten gekla verjast en bingo gespeeld. Een en ander werd door violisten, een fluitist en een organist met mooie kamermuziek begeleid. Rond middernacht werd Kerstmis in 't Breehuys beslo ten met ontspannende „zwij- melmuziek" van de groep No Publicity, die de herberg gis teravond overigens alle aan dacht voor feeststemming meegaf die het uiteindelijk verdiend heeft. Toch is het leuk te weten of iemand van de medewerkers van 't Breehuys gisternacht nog een stukje „hazepeper" heeft opgegeten. Een trio van Delftse en Leidse studenten kwam eerste Kerstdag in een oude brik naar Leiden gere den om een enorme pan met hazepootjes aan het Kerstme nu toe te voegen. Twintig kilo heerlijk mals vlees, dat over was van een diner, dat in de TH-stad was gehouden. „Zet maar achter in de tuin neer", was het commentaar van een reperterende muzikant. Helaas was het menu door 't Bree huys voor de Tweede Kerst dag al samengesteld, dat wil zeggen een tikje vegetarische kaasfondue Zowel Jacqueline van „Augustinus" als Jet Hylkema van ,,'t Bree huys" waren gister avond tevreden. „Het is een flitsend en feestelijk programma geworden", aldus Jacqueline. „Door de grote opkomst puilde „Augustinus" voor het grootste deel van de dag helemaal uit". Jet Hylke ma: „Gelukkig hebben de Leidenaren hun drempelvrees een beetje overwonnen. Zoals be kend wordt 't Breehuys" doorgaans alleen door jongeren bezocht. Ik had echt niet kunnen dro men dat er zoveel be langstelling voor onze Kerst-Inn bestond, het is een fantastische dag ge weest". De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland boudt op vrijdag 6 januari 1978 vanaf 16.00 uur in Stedelijk Museum de Lakenhal aan de Oude Singel 28 in Leiden een Nieuwjaarsvergadering. Voorzitter A. Koningsveld zal op deze vergadering enige beschouwingen wijden aan de toe stand van bet bedrijfsleven. De Kamer heeft voor na het formele gebeuren een informeel samenzijn in De Lakenhal op bet programma staan. Mis voor overledenen In de kerkhofkapel aan de Zijlpoort wordt dinsdag 3 januari weer een H. Mis voor de overledenen opgedragen. De Eucharistieviering begint om negen uur 's morgens. Amanuensis Zeven personen zijn geslaagd voor bet amanuensisexamen dat 13, 14, 20 en 21 december in bet Kamerlingh Onnes Laboratorium en bet christelijk Lyceum W. A. Visser 't Hooft werd afgenomen. De geslaagde kandidaten zijn: D. Boon uit Leiden, H. Hamers uit Tilburg, E. Koudenburg uit Dokkum, J. Post uit Groningen, M. Rolfes uit Rotterdam, J. Schol uit Warfum en Pb. Wallega uit Castricum. Sterrenkunde Medio januari zorgt de Leidse Weer- en Sterrenkundige Kring voor een cursus inleiding sterrenkunde waar iedere belangstellende voor 15 gulden aan kan deelnemen. In ongeveer 10 lessen zal een globaal overzicht gegeven worden van de hedendaagse sterrenkunde. Bij helder weer zal met behulp van de telescopen op de sterrenwacht de hemel nader worden bestudeerd. Voor het volgen van de cursus, waarvoor geen natuurkundige of wiskundige kennis vereist is, kan men zich tot 1 januari schriftelijk opgeven bij drs. A. Tielens, Sterrenwacht, Huygenslaboratorium, Wassenaar- se weg 78, 2300 RA Leiden. Het inschrijfgeld zal op de eerste cursusavond (woensdagavond van 19.30 tot 21.30 uur op de Sterrenwacht aan de Kaiserstraat) kunnen worden voldaan. Kinderkantine De commissie Kinderkantine van de Stichting Kinderdag verblijven opent op woensdag 11 januari de achtste Leidse kinderkantine. Deze is gevestigd in de openbare lagere Lorentzschool, Lorentzkade 61. Van deze kantine wordt overigens ook gebruik gemaakt door kinderen, die scholen bezoeken in de naaste omgeving. De opening vindt plaats om 10.30 uur. I -ÏW De jeugd vermaakte zich in ,,'t Breehuys" met verf. C LEIDEN Een kleine tweeduizend Leidenaars hebben het afgelopen I weekeinde genoten van de programma's die hen in de Kerst-Inns van Studentenvereniging „Augustinus" en club huis ,,'t Breehuys" wer den aangeboden. Bij „Augustinus" liepen zo'n tachtig vrijwilli gers zich gedurende twee dagen het vuur uit de sloffen om de bezoe kers een geslaagd alter- 15 natief kerstfeest te bie- ,p, den. In ,,'t Breehuys" q zijn zo'n dertig mede- ei werkers dagen van te voren bezig geweest om een geolied programma voor Tweede Kerstdag in elkaar te zetten. Eerste Kerstdag begon het al vroeg, tegen tienen, met een geanimeerde ontvangst in ont moetingsruimte „De Saint", Jain Augustinus. Niet veel la ter werd het startsein gegeven voor een klaverjastoernooi, dat de hele dag door de wat oudere bezoekers werd gehou den. Voor de kinderen was het toen tijd om de bioscoopzaal in de Mensa te betreden, want daar werd één van de lachsuc cessen van de Marx Brothers vertoond. Het geslaagd optre den van een balletgroep werd gevolgd door een blokfluiten semble, dat uit kinderen be stond en het publiek halverwe ge de middag in alle toonaar den wist te vermaken. Naast het bakken van panne koeken en het ontwerpen van kerstballen in het artistieke vooronder, het Krejater, was het door het hele gebouw heen een gekrioel van kinderen, die zich als een levenslustig mie renvolkje van het ene avon tuur in het andere leken te storten. Hoog op de zolders speelden uitstekende bandjes hun repertoire. Bestuursleden Jacqueline en Aart waren ondanks de ver moeienissen erg tevreden. Jac queline hierover: „Vanaf okto ber zijn we al met de organisa tie van het programma bezig geweest. Je moest eens weten wat er allemaal voor komt kij ken om zo'n evenement op po ten te zetten. We hebben bij voorbeeld speciale vervoers diensten geregeld voor bejaar den, advertenties moeten plaatsen, voor chauffeurs moeten zorgen en dat soort zaken. We zijn tijdens de eer ste kerstdag en een groot deel van de nacht bezig geweest om de boel voor de volgende dag weer schoon te krijgen. Maar dat is het allemaal wel waard geweest". Topper Als topper van Tweede Kerst dag, buiten het koksduo Wou ter en Rien, dat beide dagen voor een uitstekende maaltijd zorgde (dagmenu's van drieën halve gulden), noemde Jacque line het Kindercircus uit het Noorderkwartier. Ome Joop Vervoorn was daar natuurlijk weer het brein achter en hield zijn gezelschap van dertig buurtgenootjes met als „uit springer" het clowntje Flappie aardig onder de duim. De kin deren hadden een „zelfbe dacht" kerstspel in elkaar ge draaid met Punkers, Hara Krishna's en Maria met haar pasgeboren kindje. Een Heil Het kindercircus uit Leiden-Noord in een van zijn „acts".

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3