Strafschop helpt Roda verder Manchester United geeft Everton pak slaag: 62 EINDHOVEN LAAT AJAX DE RUIMTE VITESSE BREEKT IN VERLENGING LOS EXCELSIORS „REVANCHE' OP GRONINGEN Eddy Merckx buitenspel SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 27 DECEMBER 1977 pagina if Raymond Poulidor, ,,de eeuwige tweede", nam afscheid van de wed strijdsport met een veldrit in Wam- brechies. GENT Patrick Sercu en René Pijnen zijn zondag in het Gentse Sportpaleis winnaar geworden van de ploegkoers om de prijs .Oscar Daemers'. Op het allerlaatste moment was de Neder lander ingevallen voor Eddy Merckx, die bij een valpartij in zijn woning een enkel- verzwikking had opgelopen. Sercu/Pijnen legden in 1 uur 52 km 665 m af en vestigden hiermee een lokaal record. Voor de wedstrijd werd renner Julien Ste vens gehuldigd, die met deze ploegkoers zijn laatste wedstrijd als beroepswielren ner reed. De Franse wielrenner Raymond Poulidor heeft in Wambrechies bij Rijssel in Noord- Frankrijk afscheid genomen van de wed strijdsport. Hij deed dat in een internatio nale wielercross waarin hij een koppel vormde met zijn landgenoot Gerardin. De twee kwamen uit op de zevende plaats. De cross werd gewonnen door onze landge noot Hennie Kuiper met zijn Franse kop- pelgenoot René Bleuze. Bij een drielandenomnium-wedstrijd tus sen België, Duitsland en Nederland, die gisteren op de wielerbaan van het Ant werpse Sportpaleis werd gehouden, is Ne derland met acht punten als tweede geëindigd. België won de uit vijf nummers bestaande wedstrijd met 7 punten en West- Duitsland behaalde 15 punten. Nederland en België hadden na vier num mers evenveel punten. Het laatste nummer, een puntenkoers over veertig ronden, werd vooral door de voor Eddy Merckx ingeval len Ferdinand Bracke, die vier klasse mentssprints won, een overwinning voor de Belgen. Nederland won de afvalrace en de Australische achtervolging. Herman Snoeyink twee overwinningen DEN HAAG Tijdens veldritten rond de Kerstdagen kwam Hans Steekers uit Noordwijkerhout sterk voor de dag, maar kon het niet tot een overwinning brengen. In Schijndel kwam hij achter Hennie Stamsnijder als tweede over de eindstreep en in Soestduinen moest hij genoegen ne men met een derde plaats achter Herman Snoeyink en Gertie Wildeboer. Herman Snoeyink zegevierde zaterdagmid dag reeds in Boxtel. Hans Steekers meest hier genoegen nemen met een vijfde plaats. Cees van de Wereld heeft gisteren in het Luxemburgse Tetange een wielercross ge wonnen. Hij legde de 25 kilometers af in .één uur en drie minuten. De Fransen Walter Giraudo en Ferdinand Schaffer eindigden op de tweede en derde plaats. KERKRADE Alle goede be doelingen van Roda JC ten spijt, heeft het Kerkraadse pu bliek zich nauwelijks kunnen amuseren in het sportpark Kaalheide. Na de partij anti voetbal van de zondag ervoor tegen NEC wilde Roda de good will bij het publiek opvijzelen. Er werden voor het begin van de bekerwedstrijd tegen Haar lem bloemen in de tribunes ge gooid maar gedurende de wed strijd bleek dat de spelers de toeschouwers meer plezier had den kunnen doen met spectacu laire acties, doelpunten en crea tief opgezette aanvallen. Juist deze aspecten waren te weinig aanwezig in dit duel waarin Ro da veel moeite had met de stroef georganiseerde defensie van Haarlem. Typerend was wel dat Roda JC een strafschop nodig had om een ronde verder te komen. Dat gebeurde nadat Koster in het strafschopgebied onderuit was gehaald. Al twee keer eerder had Roda een strafschop voor een soortgelijke overtreding ge claimd, maar eerst de derde maal kende scheidsrechter Van Ettekoven er inderdaad een toe. ztheo de Jong liet die buiten kans niet onbenut en schoot Ro da JC in die 85e minuut naar de volgende ronde. Gele kaarten voor Ehien (Roda) en Haar (Haarlem) wegens het gooien van modder naar een tegenstander. Scoreverloop: 85. De Jong (straf schop) 1—0. Scheidsrechter: Van Et tekoven. Toeschouwers: 7.000. RO DA JC: Dacier, Degens, Pfeiffer, Ziegler, Blatter, Ehlen, Meuser, De Jong, Toonstra (Kolding), Koster, Vermeulen HAARLEM: Boersma, Roosblad, Van Leen, Huyg, Melgers, Van de Ban, George, Haar, Lensen (Fernan dez), Van de Berg, De Kip. Het enige doelpunt in de wedstrijd Roda JC—Haarlem. De Jong schiet de strafschop in voor de Limburgers en Roda mag verder bekeren. Uitslagen beker AZ '67—FC Amsterdam Vitesse—FC Utrecht na verlenging Ajax—Eindhoven Veendam—Feyenoord Roda JC—Haarlem Sparta—Go Ahead Eagles Excelsior—FC Amsterdam PSV—Wageningen LOTTO De winnende getallen van lotto 52 zij» 2-17-21-32-39-40. Reservegetal: 38. Het aantal deelnemers bedroeg 835.583. 3 zorgden voor een inleg van 3.422.8^ waarvan een eerste prijs 623.310, tweetj .prijs 162.587, derde prijs 243.81 en vijfde prijs 325.174. DUITSE LOTTO De winnende getallen van de Duitse lot zijn: 8-18-23-25-38-42. Reservegetal: 49. Het winnende getal in Spel 77 is: 035813 SUPERTRIO De uitslag van het supertrio is: 5-4-12. Nummer 5 (Leo D, L. Dooper); 2. Nummer (Johnny Walker, M. Vóórhaar); 3. Nummei 12 (Leanne Fortuna, P. Petersen). Omze 178.658,-. Uitkering: 644,10. 52 TOTO Het aantal deelnemers van toto 52 bedroeg 190.716. Zij zorgden voor een inleg van 616.031 waarvan een eerste prijs 232.755, tweede prijs 73.154, derde prijs 102.415. AMSTERDAM Eindhovens trainer Gosens ambieert aanvallend voetbal. Ook zaterdag, in de bekerstrijd tegen Ajax, kregen de Amsterdammers daardoor de ruimte die zij gebruikten om met liefst 7—0 te winnen. Een score die ver boven de tien had kunnen komen als er wat nauwkeuriger was gespeeld. Gosens na afloop: „Ik heb PSV zien verliezen van Wageningen en ik had medelijden met Kees Rijyers. Maar wat hier gebeurde, is voor mij even erg. Dan maakt het niets uit of je bij een rijke of een arme club zit." Gosens had niettemin vastgehouden aan zijn stelre gel: „Zo lang je betaald voetbal speelt, ben je verplicht te voetballen en moet je je niet ingraven." Ajax, met een betere conditie en veel groter loopvermo gen, liep Eindhoven aan alle kanten voorbij. Ling en Tahamata, die zich had laten inenten voor de reis van Oranje naar Argentinië, onderscheidden zich in het begin. Ling scoorde tweemaal en bereidde twee treffers voor. Ruud Geels kon zichzelf bewijzen dat hij heus nog wel kan scoren en deed dat dan ook vier keer. Zijn eerste treffer was een juweeltje: bal uit pass van Krol meteen op de schoen. Scoreverloop: 17. Ling 1—0, 24. Ling 2—0, 30. Geels 3—0, 47. Geels 4—0, 62. Geels 5-0, 64. Geels 6-0, 87. Schoenaker 7-0. Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers: 1500. Ajax: Schrijvers: Van Dord, Krol, Lerby, Everse (Lamain); Schoenaker, Erkens (Meijer), Arnesen; Ling, Geels, Tahamata. Eindhoven: Adjanski; Jonkers, Warnaar, Dijkstra, Bruinen; Sulkers, Blijderveen (Feijen), Soers; Schapendonk, Kreekels, ARNHEM FC Utrecht verzuimde zaterdag in het bekerduel met Vitesse om in de normale speeltijd, waarin het veel beter was, afstand te nemen en ging in de verlenging de boot in. De grotere fysieke kracht van de Arnhemmers gaf de doorslag. Niet het spel van Bosveld, die ditmaal geen dominerende rol kon vertolken. Het was verwonderlijk dat het vlot combinerende Utrecht bijna een half uur nodig had om door Van Maurik —"kopbal na voorzet Van Staa de leiding te kunnen nemen. Hoewel Utrecht pressie bleef uitoefenen, kwam Vitesse toch gelijk door Heesen, via de paal. Na de rust werd het duel rommeliger en raakten nogal wat spelers geblesseerd, zonder ernstige gevolgen overi gens. Pas in de slotfase poogden beide ploegen de verlenging te ontlopen maar dat lukte niet. Ook al omdat scheidsrechter Geurts te lankmoedig optrad toen Van Tamelen (ingevallen voor Hulshorst) bruut onden werd gehaald. Vitesse speelde in de verlenging ineens stukken beterï Het kwam met 3-1 voor, Utrecht verkleinde weliswaan de achterstand maar meteen werd de marge weer op twee treffers gebracht. Toen Hamberg in de tweede verlenging voor 4-3 had gezorgd, leek er nog een| spannend slot te ontstaan maar Vitesse liet het nietj verder meer komen. Scoreverloop: 25 Van Maurik 0-1, 43 Heesen 1-1, 92 Bleijenbergl 2-1, 93 Das 3-1, 97 Van Staa 3-2, 99 Bursac 4-2, 110 Hamberg 4-3. Scheidsrechter: Geurts. Toeschouwers: 8000. Vitesse: Beukhof; Zaayer, Heesen, Mulderij, Boeve; Das, Bos-i veld, Veenstra (Mellaard); Gerdsen (Bleijenberg), Bursac, Meij-I FC Utrecht: Istatov; Tervoort (Hamberg), Schubert, WickelJ Flight; Van Staa, De Kruyck, Cabo; Van Veen, Van Maurik,! Hulshorst (Van Tamelen). '99 Sjaak Roggeveen, de maker van het eerste doelpunt van Excelsior. Waalderbos van FC Groningen is hij te snel af. ROTTERDAM Enige weken geleden troffen FC Groningen en Excelsior elkaar in het noorden voor de competitie. Het werd 0—0 en de Groningers behaalden toen de (tweede) periodetitel. Zaterdag stonden beide teams in Rotterdam weer tegenover elkaar, voor de bekercompetitie. Excelsior won met 2—1 en bereikte de kwartfinales. Ieder dus wat, maar het meest verheugd was toch Excelsior; gehandicapt door blessures en de schorsing van Pattinama. In de spits stond de invaller Teyl die in het begin enige goede kansen liet liggen. Hij toucheerde ook eenmaal de paal. Tweemaal kwam hij alleen voor doelman Huberts - Griever lag met griep te bed - maar faalde beide keren. Toen Bakker een sprintduel met Meijer won, was de Rotterdamse doelman Vermunt kansloos maar pal daarop stond Excelsior al op 1—1. Roggeveen - de dag tevoren geopereerd aan een ontstoken botvlies - ging mee naar voren en bracht Waalderbos zo in verwarring dat deze de bal voor de voeten van de „veteraan" kopte. Roggeveen liet zich deze kans niet ontglippen. Teyl maakte zijn fouten van het begin een minuut na de rust goed, door raak te schieten nadat een inzet van Van Tour was geretour neerd. Dat nogmaals faalde en Waslander op de lat schoot, was van geen betekenis meer, want Groningen - spits Houtman werd door Pot volledig aan banden gelegd - kon niet meer gevaarlijk worden. Scoreverloop: 43. Bakker 0-1, 44. Roggeveen 1—1, 46. Teyl 2—1. Scheidsrech ter: Thomas. Toeschouwers: 5.500. Excelsior: Vermunt; Van der Spek, Pot, Roggeveen, Meijer; Van Tour, Nijssen, Waslander; Roos, Teyl (Van Diggele), Swanenburg. FC Groningen: Huberts; Van Loon, Hiddink, Oosterwold, Waalderbos; Veldmate. Keukens, Van Dijk; Mulder (Loves), Houtman, Bakker. Moeizame zege Sparta ROTTERDAM Voor de twee de keer dit seizoen heeft Sparta op eigen terrein een overwin- j ning behaald op Go Ahead Eag-1 les. Maar de zege van de Rotter dammers kwam zaterdagmid dag voor de beker heel wat moeizamer tot stand dan des tijds voor de competitie. Als de Deventer gasten iets nauwkeuriger met de kansen omgesprongen waren, had niet Sparta maar Go Ahead Eagles zich bij de laatste acht gevoegd. De Adelaars kwamen niet ver der dan een schot van Jö Kor- ver tegen de onderkant van de lat op slag van rust. Scoreverloop: 40. Manjt 10. Scheidsrechter: Corver Toeschou wers: 2000. Sparta: Doesburg; Jansen, Balkes- tein, Marijt, Meutstege; De Goey; Henson, Valke; Peltzer (Van Stave ren), Clarke, Van Zoest. Go Ahead Eagles: Spijkerman; Strijdveen, Bjerre (Seubers), Lode- weges, Kist; Woudsma (Kristiansen), Van der Pas, Oude Wesselink; Groe- neweg. Van Kooten, Körver. Henk Angenent overleden Culemborg In Culemborg is gisteren de bekende oud-voet baller Henk Angenent overle den. Angenent maakte deel uit van het elftal van Fortuna'54 in de vijftiger jaren toen het be taalde voetbal zijn intrede in ons land deed. In 1957 drong hij door tot verte genwoordigende elftallen. Twee maal speelde hij in het B-elftal, eenmaal in het Nederlands elf tal. Op 30 januari 1957 trad hij aan als rechtsbuiten van Oranje in Madrid in de wedstrijd tegen Spanje (5—1). Na zijn actieve loopbaan werd hij trainer. Henk Angenent werd 47 jaar oud. Toestand Eipel onveranderd PARUS - De Westduitse bok ser Jorg Eipel die tien dagen geleden in zijn gevecht tegen de Fransman Alain Marion zwaar knock out ging en sindsdien in coma ligt is nog steeds niet bij kennis geweest. De behandelen de artsen verklaarden dat de toestand van Eipel nog steeds zorgwekkend is. LONDEN Manchester United zorgde gisteren voor de absoluut grootste Kerstsurprise in de En gelse eerste divisie door het op de tweede plaats van de ranglijst bivakke rende Everton, nog wel op eigen terrein, een ver nietigende nederlaag (6—2) toe te brengen. Hierdoor raakte Everton drie punten achter op Nottingham Forest, dat met 1—1 gelijk speelde tegen landskampioen Li verpool. Everton verloor voor het eerst in drieëntwintig wedstrijden. Lou Macari (tweemaal), Gordon Hill, Jimmy Greenhoff en Sam my Mcllroy waren succesvol voor Manchester United, terwijl Trevor Ross bij Everton in ei gen doel schoot Rob Latchford en Martin Dobson konden pas iets terugdoen toen de Mancu nians reeds een ruime voor sprong hadden opgebouwd. Nottingham Forest-Liverpool werd bijgewoond door 47.000 toeschouwers, een record voor dit seizoen. Als een wervelwind kwam het openingsoffensief van Forest over Liverpool, dat zich gelukkig mocht prijzen met een tot 1—0 beperkte achterstand door toedoen van Archie Gem- mill. Nog voor de rust zorgde Steve Heighway voor de gelijk maker. Liefst vijf spelers werden uit het veld gestuurd. Bij hen wa ren er twee van Derby County: Charlie George en Bruce Rioch. Niettemin speelde Derby Coun ty met 0—0 gelijk bij Queens Park Rangers. Trevor Whymark (Ipswich Town) liep in de wed strijd tegen Norwich City een beenbreuk op. De stand: 1. Nottingham Forest 21—32, 2. Everton 21-29, 3. Ar senal 21—27. België Twee clubs uit de tweede klas se - Waterschei en Tongeren - hebben zich tot nu toe geplaatst voor de kwartfinales van de Belgische beker, evenals vier clubs uit de hoogste afdeling. De beslissingswedstrijd Lokere- n—Lierse en de ontmoeting Charleroi—Anderlecht moeten de laatste twee kwartfinalisten aanwijzen. De verrassingen in deze achtste finales waren de uitschakeling van Antwerp op eigen veld door hekkesluiter Cercle Brugge (doelpunt van Gerrie Kleton) en de overwinning van Thor Water schei (1—0) tegen streekgenoot Winterslag. Bekerhouder Club Brugge kon zich slechts moei zaam plaatsen ten koste van tweede klasser Berchem Sport. In de zevende minuut van de eerste verlenging zorgde Van der Eycken voor het enige doel punt. Het spectaculairste treffen was de ontmoeting tussen RWDM en Standard Luik, dat door de gas ten met 4—1 werd gewonnen. Bij de rust leidde Molenbeek nochtans met 1—0, door een ei gen treffer na vijf minuten van Garot. Na de pauze besliste Standard Luik door doelpunten van Riedl (tweemaal) en Nickel (tweemaal) anders. West-Duitsland Fortuna Düsseldorf heeft zich gisteren geplaatst voor de hal ve finales van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker door de beslissingswedstrijd te gen Schalke 04 met 1—0 te win nen. In de volgende ronde zal Fortuna Düsseldorf aantreden tegen MSV Duisburg. De ande re halve finalisten zijn FC Köln en Werder Bremen. De 75ste derby tussen Fortuna en Schalke werd in het Rhein- stadion van Düsseldorf een kwalitatief hoogstaande wed strijd. De vijftigduizend toe schouwers moesten echter tot de 68ste minuut wachten op het enige doelpunt Routinier Egon Köhnen zorgde toen, na een misser van doelman Maric, voor de verlossende treffer. Wim Suurbier werd een kwartier voor tijd vervangen door Tho mas Lander. Eerste of tweede divisie, spektakel is „heilig" voor de Britse voetballers. John Duncan van Tottenham Hotspur werkte daar in het duel in de tweede divisie tegen Millwall dapper aan mee met een spectaculaire omhaal.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 16