NIEUWJAARSPRIJZEN! LEIDSE SPAARBANK BéLLEN In de zon overwinteren een 98.- 49- 29- 20, 35r 29- 29- REDELIJKE PRIJZEN VOOR KERSTSTER FLINKE GROEI VAN AANBOD SLA Gaat u straks ook op vakantie? Dan wensen wij u vast een goede reis en een heerlijke belevenis. Voordat u gaat, kunnen wij vast nog wel iets voor u doen, zoals: de verzorging van buitenlands geld, reis- of eurocheques niet te vergeten de onontbeerlijke reisverzekering het verhuren van een kluisloket voor het veilig stellen van uw waardevolle bezittingen het verstrekken van recreatiekredieten. U ziet het, de Nutsspaarbank kan ook voor uw vakantie het nodige doen. Wij zullen het zelfs zeer op prijs stellen iets te mogen bijdragen aan een zorgeloze overwintering. De Nutsspaarbank is er voor iedereen... en altijd dichtbij. Imitatie bontjasje met Brandenbourgh sluiting. O.a. in grijs. Mt 36-44. Nieuwjaarsprijs Wollen coat met capuchon. Diverse kleurstellingen. Mt 36-44. Nieuwjaarsprijs Col- of ronde hals pullover. S.M.L. Nieuwjaarsprijs Overgooier in div. kwalitei tenMt 36-44. Nieu wjaarsprijs, DINSDAG 27 DECEMBER 1977 LEIDSE COURANT al niet zo best en daalde naar 45 cent per schuivingen plaats vinden. De in mondjes- alleen bij muzikale noten zal lat( kilo. Voor de komende week zal er een maat aangevoerde spinazie wordt verhan- blijken uit het feit dat er 27 ton w matige vraag naar prei zijn. Er zullen naar deld tegen een prijs van 4 gulden per kilo. ingevoerd zijn uit Amerika tegen e< alle waarschijnlijkheid geen grote prijsver- Dat men het de komende feestdagen niet van 3,75 per kilo. Voor vrijwel alle bloemsoorten lagen afgelo pen week de gemiddelde prijzen aan de CCWS hoger dan in dezelfde week van het vorig jaar, dit hoewel als gevolg van de zachte weersomstandigheden de aanvoeren ruimer waren. Overigens moet wel worden opgemerkt, dat vorig jaar het met de prijzen in het algemeen niet te best was en de verbetering dus maar betrekkelijk is. Er was toen ook een ruime invoer van bloemen uit Israël die op de Nederlandse bloemenprijzen van invloed was. Opvallend is wel, dat de gerbera het aardig aan de prijs kan houden, hoewel de aanvoer ongeveer veertig procent groter was dan het vorig jaar. De kans bestaat dat als gevolg hiervan de uitbreiding van deze teelt nog zal toenemen vooral wanneer de komende maanden de situatie zich kan handhaven. Redelijke prijzen worden betaald voor de poinsettia en al hetgeen meer verband houdt met de kersttijd. Het totale omzetbedrag aan de CCWS was afgelopen week 10.499.089,43 tegen 8.113.535,74 in dezelfde week van het vorig jaar hetgeen dus een verschil geeft van dik twee miljoen gulden. In hoofdzaak is dat te danken aan de snij bloemen met een totale omzet van ƒ9.211.543,84 tegen ƒ7.226.857,74 vorig jaar. Ook de omzet van de buitenlandse bloemen droeg er met 142.909,84 een steentje toe bij want dat was ruim de helft meer dan vorig jaar. Ook de potplanten geven een gunstiger beeld met 1.133.324,40 en vorig jaar ƒ818.657,20. Zoals opgemerkt, liggen voor bijna alle bloemen de gemiddelde prijzen hoger met een aantal uitschieters. Zoals voor de irissen met 38 cent, vorig jaar 28 cent. De aanvoer van 1.668.750 lag iets lager. Gerbera met 100.000 méér dan vorig jaar en totaal bijna 400.000, gaf nu een gemiddelde prijs van 79 cent tegen 56 vorig jaar. Zo gaat het over vrijwel de hele linie met enkele uitzonderingen, zoals lelietakken met 74 cent en vorig jaar 86. Maar de aanvoer bedroeg nu met rond 750.000 bijna het dubbele. Ook cambidium deed het minder goed wat de kleine soort betreft die nu gemiddeld 37 cent opbracht tegen 40 cent vorig jaar. De grote soort deed het wat beter. De troschrysanten nemen met bijna drie miljoen nog steeds de belangrijkste in, zij het vrijwel gelijk aan vorig ja de fresia met bijna vijf miljoen I minder dan vorig jaar, maakte met deld 26 cent een behoorlijke prijs, vo 21 cent. De trosanjers met ruim 11/21 gaven een gemiddelde prijs van tegen 24 vorig jaar. Wat andere gemiddelde prijzen met haakjes die van het vorig jaar zijn: kaanse anjers 38 (34) jaarrond, troscl ten 32 (24), leliekelken 75 (65), anti 1,98 (1,66), grote rozen, bijna een i stuks, 54 (41), klein 37 (28), snijgro* iets minder aanvoer, 1,62 (1,35), tul (22), geplozen jaarrond chrysanten idem normaal 41 (29). Bij het voortgaande zachte weer ka de volgende week een nog stijgende a worden verwacht. Afwachten wat i prijzen doen. Van de poinsettia ga flink deel naar het buitenland waar in ons land, deze kerstster een eigen heeft kunnen veroveren. Er zijn da kwekers die kans zien per jaar zoie honderdduizend poinsettia's te leveren Nieuw nummer voor succesvolle groene lijn DEN HAAG Op dringend verzoek van de PTT zal de Stichting Public Relations Land- en Tuinbouw in Den Haag per 2 januari overscha kelen op een nieuw telefoon nummer voor de „Groene Lijn", te weten 070-837700, op dat meer personen tezelfder tijd het laatste nieuws op Aanleiding hiervoor is het feit, dat er overbelasting van het locale telefoonverkeer is opge treden als gevolg van een te groot aantal tezelfdertijd bel lende belangstellenden. Sinds het begin, in februari '77, is de „Groene Lijn" al meer dan 60.000 keer beluisterd. Men kan via deze lijn gedurende twee minuten, dag en nacht, informatie vernemen over al lerlei actuele of komende ge beurtenissen in de land- en tuinbouw evenals achter gronden, commentaren, infor matie over produkten en prij zen. Het nieuwe nummer 1 de mogelijkheid van een breiding tot vier lijnen, steekproeven is gebleken de „Groene Lijn" wordt beid door mensen uit alle len van het land uit all beroepsgroepen van de b< king. Pullover van acryl of acryl/ wol. O.a. in zwart, écru, camel, bruin en bordeaux. S.M.L Nieuwjaarsprijs Tinneroy pantalon met smalle pijp. Diverse kleuren., Mt 36-44. Nieuwjaarsprijs Jersey pantalon. Mt 40-48. NieuwjaarsprijsjJ^. Bloese van krinkelkatoen. Diverse fraaie kleuren. Mt 36-42. Nieuwjaarsprijs, Gevoerde rok van acryl/woL Diverse kleurstellingen. Mt 36-42. Nieuwjaarsprijs 1/woL De aanvoer van sla is de afgelopen weken flink gegroeid. In de week van 12 tot en met 17 december werden er 14,5 miljoen kroppen aangevoerd. Door het aanhoudende donkere weer van de afgelopen weken is de groei uit de gewassen geraakt Dit heeft weer tot gevolg dat men eerder moet gaan oogsten omdat men anders last krijgt van „aanslag" (rot aan de onderkant van de krop). Daarom wordt er vrij lichte sla aangevoerd waarvan de kwaliteit door „graterigheid" (geen mooi gesloten onderkant) nogal eens te wensen overlaat. De gemiddelde prijs kwam dan ook niet veel hoger als 24 cent per krop. De verwachting voor de komende week ziet er als volgt uit De aanvoer van Hollandse sla zal afnemen. In België (een belangrijke concurrent door de zware sla) valt de aan voer wat tegen. Ook hier tobt men met de teelt door het donkere weer. Er wordt vrij veel lichte sla aangevoerd en men heeft nogal last van uitval. Frankrijk, eveneens een belangrijke concurrent, voerde belang rijk minder sla aan als vorig seizoen. In de derde week van december werden er 2,7 miljoen kroppen minder aangevoerd als vo rig seizoen. Een belangrijke oorzaak is het slechte weer (regen en vorst in de tweede helft van november geweest. Na Nieuwjaar zal er echter weer met grotere aanvoeren rekening gehouden moeten worden. Naar verwacht zal de prijs de komende week wat .hoger uitvallen. Spruitenprijs Na het dieptepunt in de prijsvorming was er eind vorige week weer een opleving in de spruitenhandel. Deze opleving werd ook min of meer verwacht, de prijs sloot hier bij aan. Op donderdag 22 december lag de gemiddelde prijs op 1,- per kilo. Door het hoge oogsttempo in het afgelopen najaar, zal de aanvoer de komende weken kleiner gaan uitvallen. Dit zal de komende week waar schijnlijk al duidelijk merkbaar blijven vol gen. Minder glasandijvie. De aanvoer van glasandijvie neemt met de week verder af. Toch is de aanvoer tot op heden groter geweest als vorig seizoen. De andijvie wordt in hoofdzaak op de binnen landse markt afgezet De afzet ondervindt geen moeilijkheden, dit blijkt ook uit de prijs, deze is opgelopen naar gemiddeld 1,82 per kilo. Daar de aanvoer verder af zal nemen wordt er op hogere prijzen gere kend. Levendige vraag Zowel op de binnenlandse- als op de West- Duitse markt is er sprake van een levendige vraag naar radijs. Dit blijkt uit het feit dat de ruim 100.000 bos (vorig jaar 49.000) tegen een prijs van 85 cent (vorig jaar 72 cent) van de hand gingen. Een gunstige doch belangrijke nevenfactor is de goede kwali teit van de radijs. De aanvoer zal naar verwacht wat kleiner worden, de prijs lijkt vast te blijven. Overige gewassen De aanvoer van witlof verloopt de laatste weken volgens een vast patroon (460 ton per week), hetzelfde kan ook van de prijs gezegd worden, nl. gemiddeld drie gulden per kilo. Van concurrentie uit België en Frankrijk is er op het ogenblik weinig te merken, maar na Nieuwjaar zal deze waarschijnlijk weer groter worden. Naar het zich laat aanzien zal er voorlopig weing verandering ontstaan. Geheel tegen de verwachting van vorige week in was er een plotselinge sterke ople ving in de prei-aanvoer. De prijs was toch Pakje van polyester/acryl. Pepita-dessin in grijs, zwart of bruin. Mt 36-44. Nieuwjaarsprijs

Leidse Courant | 1977 | | pagina 10