Vrees voor nieuw Moluks geweld Vog twijfel over zes staatssecretarissen BREZJNJEW WAARSCHUWT AMERIKA RUSOVERLEG OENSDAG TAN START Vuurzee Bogaard 'eeks abraken olkstuinen ODELUKE BOTSING DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Zaterdag 24 december 1977,68è jaargang no. 20924 Seth Gaaikema Zacht met regen One man show van Seth Gaai kema op Ned. II om 20.35 uur. Eerste Kerstdag Ned. I om 19.05 uur Het Ezeltje, een kerstver haal. Ned. II om 16.02 uur eerste deel van Karei de Grote. Tweede Kerstdag Ned. II om 19.35 uur De Engel van Amster dam Ned. II om 20.15 uur Welkom thuis. Veel bewolking met van tijd tot tijd regen of motregen, later enkele opklaringen. Krachtige tot harde, aan de kust stormach tige zuidwestelijke wind. Tem peraturen rond 10 graden. Morgen zon: 8.47-16.52 Schev. hoogw. 3.08-15.19 laagw. 10.58-23.18 6oti4a/nt Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. (excl. BTW) 0.46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) kwartaal 40,45; jaar 150,30; losse nummert: 55 cent. ASSEN Volgens het ministerie van justitie heeft de politie aanwijzingen dat er binnenkort in het noorden van ons land weer gewelddadige akties van Zuidmolukkers worden verwacht. De woordvoerder van het ministerie wilde niet zeg gen welke maatregelen men neemt De heer Meinsma, voorlichter van de Nederlandse Spoorwegen, zei dat ook de Nederlandse Spoorwe gen van die aanwijzingen op de hoogte zijn. Ook hij wilde niet mededelen of men daar maatregelen treft. „Maar", zei hij „dat we op de hoogte zijn, moet toch al genoeg zijn". Volgens een politiefunc tionaris zijn de verloven niet ingetrokken voor de dacht door de in ons land verblijvende Zuidmoluk- voorzitter van de Badan Persatuan, de Zuidmoluk- Kerstdagen en bestaat er evenmin een verhoogde kers. Sedert 1949 bieden de Zuidmolukkers in ons se vrijheidsbeweging. „Wij zijn nu nog wat voor- paraatheid. Er zal rekening worden gehouden met land elk jaar een petitie aan bij de regering in zichtig en willen geen moeilijkheden. Het kan zijn een aktie op 27 december. Op deze datum werd Den Haag. „Opdat wij niet worden vergeten", dat wij dit keer niet naar Den Haag toe gaan, in 1949 de overdracht van de soevereiniteit aan aldus ds. Metiary in Assen. „Hoe men dat dit jaar maar een telegram sturen. Wij moeten ons daar- Indonesië bezegeld. Dit feit wordt elk jaar her- wil doen is niet bekend", zei hij. Ds. Metiary is over echter nog beraden", zegt hij. WÊÊÊÊÊÊma^m VHH I (Van onze parlementaire redactie) benoeming zeker is. Dit zijn mevrouw Haars (justi- economische zaken, en de staatssecretaiis van Drijber, burgemeester van Zwolle. Aanvankelijk Inhaak tie>- mevrouw Kraaijeveld-Wouters (CRM), me- volksgezondheid en milieuhygiëne. stond dr. J. van Mansvelt, medisch directeur van p.. Soestdijk wordt woens- vrouw Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) en de Dat het bij onderwijs zo lang duurt voor de namen het St. Elisabethsgasthuis in Haarlem, voor deze f1".0.01 staatssecretarissen door heren Koning (binnenlandse zaken), Van der Mei van de twee nieuwe staatssecretarissen officieel post kandidaat, maar minister Ginjaar zou voor- Hoev.ee'net er precies (buitenlandse zaken), Van Lent (defensie), Brokx bekend zijn, hangt samen met het feit dat minister keur hebben voor een man met managerskwalitei- - moment met bekend omdat, (volkshuisvesting en ruimtelijke ordening), De Pais een andere taakverdeling voor ogen staat dan ten in plaats van een in de eerste plaats medisch ,n?ir. 15 wanneer de P,oeSvan zestien Graaf (sociale zaken), Hazekamp (economische zijn voorganger Van Kemenade. Zoals gemeld georiënteerde kandidaat, ïpieet zal zijn. zaken) en Nooteboom (financiën). staan voor dit departement de heren Hermes en Op deze lijst ontbreken de twee staatssecretarissen De Jong kandidaat. Premier Van Agt durfde niet met zekerheid te uster-president Van Agt deelde gisteravond van onderwijs en wetenschappen, één staatssecre- Naar verluidt wordt voor de post van staatssecre- voorspellen dat de ploeg staatssecretarissen eind dat van tien kandidaat-staatssecretarissen de taris van CRM, één van defensie en een van taris van volkshuisvesting nu gedacht aan mr. J. van dit jaar compleet is. KERSTBULAGE Vandaag een krant van 32 pagina's, die uit drie katernen bestaat. Het laatste deel la de kerstbijlage, waarin o.m. een enkele weken geleden geschreven Interview met ds. A. Bikker. Enkele dagen vddr Kerstmis werd deze 79-ja ri- ge zendeling begraven in de aarde van zijn geboortedorp Noordelooa. Voor de talloze vrienden van dominee Bikker en voor degenen, dis het voorrecht gemist hebben hem te kennen, publiceren wij, als een postume hommage aan een grote kleine men Gods, In ongewijzigde voim het verslag van zijn pelgrimstocht naar het Beloofde Land. a IIDEN Tenminste zestien nhuisjes op volkstuinen in t complex Oostvliet aan de i idse Vlietweg zijn gisternacht Jzocht door inbrekers. Volgens- Leidse politie zijn alle huisjes ondig doorzocht Nog niet is kend wat is gestolen. ADVERTENTIE j V.D. GEEST SLAGERIJEN Zoeterwoude Roetoferenaveon SLUIT 31 DECEMBER OM 13.00 UUR WEGENS JAARAFSLUITING 2 januari 's morgens om 8.00 uur staan wij met onze medewerkers weer voor U klaar.- Wij wensen allen een voorspoedig 1978 in aller gezondheid. ARRESLEE VAN CHOCOLA Het personeel van ziekenhuis St. Antoniushove in Leidschendam wordt meesterwerk komt uit handen van het keukenpersoneel van het zieken- met de kerst getrakteerd op een gigantisch chocolade arreslee getrokken huis. Slee en trekdieren worden geserveerd tijdens het kerstdiner, dat door twee eveneens van chocola gemaakte rendieren. Dit culinaire het personeel op Eerste Kerstdag wordt geserveerd. LEIDEN In de Leidse Merenwijk is gisteren enkele uren opschudding geweest door bet verlies van een flinke hoeveelheid levensgevaarlijke medicamenten. Om streeks vijf uur 's middags verloor een inwoner van deze wijk in de buurt van het winkelcentrum De Kopennolen een bruin V plastic potje met 300 tabletten Bricamyl, een middel dat bij inwendig gebruik levens gevaarlijk is, vooral voor kinderen. Het potje was afkomstig uit de apotheek Hulp der Mensheid. -Via de geluidsinstallatie van het winkelcen trum De Kopermolen en met enkele surveil lance-auto's van de Leidse politie werden de Merenwijkers voor deze gevaarlijke tablet ten gewaarschuwd. Rond kwart over zeven gisteravond meldde een bewoner van de Broekweg bij de politie het bewuste potje medicamenten te hebben gevonden. 4* In Zoeterwoude: Lammetjes geboren ZOETERWOUDE Bij veehouder G. A. Droogh aan de Zoeterwoudse Weipoortseweg 28 is de lente dit keer vroeger dan ooit gekomen. Gis teren werden bij de vee houder twee lammetjes geboren, met de hulp van dierenarts dr. Huurling. De Zoeterwoudse vee houder riep veterinaire hulp in, toen de beval ling wat moeilijk ver liep. Dr. Muurling sprak na de verlossing van een opmerkelijke zaak. „Het is zeer zeldzaam dat er lammetjes worden gebo ren in december. Het komt vermoedelijk om dat de afgelopen zomer niet zo warm was. Voor al in de maand juli was het opmerkelijk koel en juist de schapen zijn daardoor van slag ge raakt Zij zijn door het kille zomerweer eerder „rams" geworden". Bij veehouder Droogh zijn de bewijzen van de koele julimaand ook bij andere ooien nadrukke lijk aanwezig. Diere narts Muurling: „De len te is er dit keer al met kerst". naam: adres: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het sterrenbeeld naam: adres: woonplaats: Ex-minister Duisenberg van financiën heeft het duidelijk moeilijk met zijn nieuwe status. In het tv-programma Haagsche Kringen onthulde hij gisteravond: „Ik voel me bedonderd". Deze week had hij gedaan alsof er niets veranderd was: vroeg opstaan en de hond uitlaten. Bijzonder zwaar had hij het gisterochtend, zo bekend hij. wetend, dat er over enkele uren een vergadering van de ministerraad zou zijn. Zonder Duisenberg. Onze fotograaf Simon E. Smit kruiste op dat kritieke moment zijn pad. v_ Dit zeer persoonlijke geschenk ontvangt u als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement NIETS VERANDERD? I0RBURG Op het kruispunt Mgr. van Steelaan-Hofzichtlaan gisteravond bij een botsing tussen een personenauto en een M-tram (lijn 6) de 22-jarige R. T. Zoun uit de Abeelstraat in i Haag om het leven gekomen. Het slachtoffer was zodanig in autowrak beklemd, dat de hulp van de brandweer moest den ingeroepen om het ernstig verminkte lichaam vrij te laransa-duizendjes in Amsterdam 4P) In Amster- vrouw wilde beide Het is de eerste keer, tn zijn gistermid- biljetten inwisselen dat een deel van het twee briefjes van bij de spaarbank losgeld in Nederland zend gulden, af- voor de stad Amster- opdukt. Enkele we- nstig van de tien dam. De vrouw bleek ^en gelden werden in joen gulden los- de biljetten echter Rome twee mannen d voor Maup Ca- volkomen te goeder gearresteerd, die isa, opgedoken, trouw te hebben ont- eveneens Caransa- i buitenlandse vangen. duizendjes aanboden. MOSKOU (AP) De Russische partijleider produktie van de neutronenbom verwezen- wordt afgeschilderd". Hij verklaarde „dat er Leonid Brezjnjew heeft de waarschuwing lijken. pogingen worden gedaan om het verschil geuit dat de Sowjet-Cnie gedwongen al Brezjnjew veroordeelde de neutronenbom tussen konventionele en kernwapens uit te zijn een gepast antwoord te geven wanneer als een „onmenselijk wapen, temeer daar wissen en om de overgang naar kernwapens de Verenigde Staten hun plannen voor de het als taktisch en nagenoeg onschuldig voor de mensen onmerkbaar te laten zijn". S HAAG De regering t woensdag met vertegen- irdigers van het georgani- rde bedrijfsleven het prijs- rid voor 1978 bespreken. Dat eurt op basis van de plan- i die minister Van Aardenne momische zaken) gisteren irlegde aan het kabinet, dat vervolgens zijn fiat aan gaf. inhoud van die plannen d nog niet bekendgemaakt; zal pas gebeuren in een if die na het overleg met het rijfsleven aan de Tweede Kamer wordt gezonden. Het prijsbeleid is één van de zaken die met urgentie in de ministerraad moeten worden besproken. Premier Van Agt deelde gisteravond na afloop van de vergadering van de mi nisterraad mee dat een lange lijst van onderwerpen door het kabinet-Den Uyl aan het nieuwe kabinet is overgedragen. Over heel wat zaken heeft het kabi net-Den Uyl vanwege zijn de missionaire status geen defini tieve beslissing kunnen nemen. (Van een onzer verslaggevers) RIJSWIJK - Zeker zes win kels van het koopcentrum In de Bogaard in Rijswijk zijn gisteravond laat in de as ge legd bij een grote uitslaande brand, die vermoedelijk is ontstaan in een Chinees res taurant. De Rijswijkse brandweer schat de schade op minstens anderhalf miljoen golden. Over de oorzaak tast men nog in het duister. Een uur na het uitbreken van de brand had men de vlammen onder con trole. Voor zover bekend zijn er geen gewonden. Rond het winkelcentrum, dat geheel aan het oog onttrokken werd door dikke rookkolommen verzamelden zich duizenden nieuwsgierigen. Kerstmis in Belfast Britse soldaten houden de wacht, terwijl de bevolking van Belfast kerstinkopen doet. De Engelse militairen kunnen voor het eerst sinds jaren geen rustige feestdagen tegemoet zien nu de IRA heeft aangekondigd geen kerstbestand in acht te zullen nemen. President Scheel vraagt overgave van terroristen BONN (RTR) - Presi dent Walter Scheel heeft de Westduitse stadsguer- rillastrijders opgeroepen zich over te geven aan de politie. In zijn kerstboodschap voor radio en televisie verklaarde het Westduit se staatshoofd: .Miljoe nen van uw medebur gers doen een beroep op u deze onmenselijke bloedige daden te sta ken". Volgens Scheel hebben de terreurdaden in het aflopende jaar de gehele bevolking slagen toege bracht. Hij doelde op de moorden op procureur- generaal Buback, de bankier Ponto en de werkgeversvoorzitter Schleyer. In zijn oproep tot over gave zei Scheel de guer rillastrijders geen lichte straffen te kunr.en belo ven. Wel was hij er ze ker van dat zij een eer lijk proces zouden krij gen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1