„Anonieme ontspanning is goede zaak" lETENSl I HEDEN I De fijne kneepjes van de Italiaanse keuken Marty Feldman maakt er een dolle boel van •n mmm PIZZERIA VECCHIA ROMAGNA Als regisseur voel ik me een scheidsrechter EXPOSITIE IN'DE TORENVALK' Vincenzo Longo (zittend) met zijn personeel (van links naar rechts): Perronne, Pierrino en Josephe. l! LISSE Ristorante tipico Italiano staat er op het kerst menu van de pizzeria Vecchia Romagna. Een typisch Ita liaans restaurant met de mooie naam „Ik hou van Bo logna", een streek in midden- Italië waar volgens Vincenzo Longo de beste pizza's ge maakt worden. In Bologna leerde de 38-jarige Longo de fijne kneepjes van de Ita liaanse keuken. Een geheim dat bij hem in goede handen is. Alleen de gast maakt ken nis met het eindresultaat, zon der overigens het recept te kunnen ontfutselen. Nog geen jaar geleden kwam de vriendelijk-ogende Italiaan naar Lisse. Hij vestigde zich in een pand aan het Vierkant waar al menig middenstander over de kop ging. Geen prettig vooruitzicht, maar Vincenzo Longo denkt er heel anders over. „Ik had een pizzeria in Amsterdam, maar ik wilde niet in de massa leven. Ik had gewoon genoeg van het druk ke Amsterdam. Beter wat min der verdienen in een leuke rustige omgeving, dan goud verdienen in een stad waar iedereen gek is geworden". Dat minder verdienen valt wel mee want de zaken gaan pri ma voor Vincenzo. „Een aan tal mensen komt een pizza af halen om thuis te eten, maar de meeste mensen willen ook wat van de sfeer proeven. La chend vertelt Vincenzo: „Je kunt hier ook wel lol hebben hoor, laatst kwam er een fami lie die wilde eerst wat proe ven, anders gmgen ze liever naar de Chinees. Nu komen ze bijna elke week". De heer Longo gaat er prat op dat in zijn pizzeria alles moge lijk is. „Onze gasten kunnen alles bestellen wat ze maar willen eten. Bel maar op, wij maken het klaar", zo luidt het motto. Ook dieetpatiënten ko men hierbij aan bod. Het stik- brood wordt door Vincenzo el ke dag persoonlijk gebakken. Het smaakt dan ook zoals je het alleen in het hartje van Italië kunt proeven. De wijn komt ook regelrecht uit Italië, terwijl ook het ijsdessert, „echt Venetiaans" is. Achter de bar zwaait Perron ne de scepter, de dranken wor den met een Italiaanse „touch" geserveerd. Een kopje expres- so van zijn hand is een opkik- kertje wat in de regel niet gauw vergeten wordt. De wijnen zijn Italiaans en variëren in prijsklasse van 18 tot 45 gulden per 3/4 liter. De namen „Barolo" en „Valpoli- cella" zijn misschien niet zo veelzeggend, Vincenzo gaat voor de kwaliteit door het vuur. Alle wijnen worden ook per glas of karaf je geserveerd. Als Antipasta (voorgerecht) wordt voor 10 gulden een uit stekende „Proscuitto Crudo", ham met meloen geserveerd. Een gemengde salade staat voor 3,50 gulden op tafel. Een verrassing is en blijft de „An- tipasto Romangna", de specia liteit van het huis. „Kom maar proeven", vindt Vincenzo. Vecchia Romagna heeft ook verschillende meelgerechten (pasta) op het menu. Naast de spaghetti Napolitana en Bolog- nese is er ook de „Spaghetti Alia Marinara" (7,50). Wat in goed Nederlands Tournedos FELDMAN BIJ PREMIÈRE ,,De anderen mogen beter zijn, maar ik heb de fluit in handen." Leiden Toen Marty Feld- man ter gelegenheid van de Nederlandse première van „Sherlock Holmes' smarter brother" even in Amsterdam was en prompt met enkele persvertegenwoordigers in een rondvaartboot werd ge sleurd, gaf hij de wens te kennen ook eens zelf een film te mogen regisseren. met champignons heet, wordt bij Vecchia Romagna „Filetto ai Funchi" genoemd. Voor 19,50 gulden wordt het wel volgens Italiaans recept be reid. Pierrino maakt in een hoekje van het restaurant de pizza's. Hij voert elke avond een heuse show op met het weerbarstige deeg. Het wordt van de ene hand in de andere gegooid om het mooi rond en gelijkmatig te krijgen. Een pizza is tussen de 6,50 en 11 gulden verkrijg baar. De pizza van het huis „Vecchia Romagna" heeft als ingrediënten: ei, ham, cham pignons, tomaten en kaas. Aanbevelenswaardig is de piz za „Marinara" (10 gulden), ge serveerd met tomaten, kno flook en inktvis. Een heerlijk nagerecht is Ve netiaans ijs „Coppa Vecchia Romagna Gelato" 6,00). Een gemengde vruchtensalade „Macadonia di Frutta" 3,50) is beslist niet te versmaden. Als nagerecht worden ook ver schillende soorten kaas geser veerd. De openingstijden van de pizzeria zijn van 16.00 tot 24.00 uur en in het weekend van 12.00—24.00 uur. Op maandagen is Vecchia Romag na gesloten. De pizzeria is tijdens het kerst- weekend geopend. Er zijn twee speciale kerstdiners. Op het menu prijkt onder andere „Lasagne al Forno", „Scampi Fritti", grote garnalen en „Fi letto della Casa", Ossehaas la crème. Volgens eeuwenoude traditie wordt Italiaans kren tenbrood en een glas Spuman- te bijgeleverd. Alle kerstgas- ten krijgen een fles Chianti mee naar huis. VOORZITTER ALPHENSE KERST-INN: ALPHEN AAN DEN RUN „Het Kerst- Inn-comité denkt niet in termen van een alternatieve kerstviering. Niet aan bet geheel of ten dele overnemen van de taak van de kerken. De kerstviering is immers een religieuze beleving waarbij de meeste gezinnen het kerstfeest ervaren in een sfeer van gezelligheid. Dan worden de problemen naar de achtergrond gedreven. Dan is er sfeer, rust en vrede. Voor som mige gezinnen is er deze beleving niet. Daar is een stuk eenzaamheid, en dat geldt voor alle leeftijdsgroepen, gegroeid, die vooral rond de kerstdagen gemakke lijk kan exploderen. Dat helpen te voorko men is een van de grootste doelstellingen van de Kerst-Inn". Aan het woord is de voorzitter van het comité, C. de Roos, aan de vooravond van de al weer zevende Kerst-Inn, die traditie getrouw in De Bron wordt georganiseerd. Het Kerst-Inn-comité wil, volgens de voor zitter een drempelloze situatie creëren. „Dat betekent", aldus voorzitter De Roos, „het niet exclusief behandelen van groepen mensen. Dat mag zelfs niet, want veelal is hun ontspanning pas optimaal, wanneer zij anoniem kunnen blijven. En dat is een goede zaak", stelt de voorzitter verder, die zes van de zeven Alphense Kerst-Inn's, heeft meegeorganiseerd. Het programma, dat volgens de heer De Roos, slechts dient als leidraad en zeker niet de intentie heeft om iets te willen opdringen („Maar je kunt niet zonder pro gramma"), is een mixture van de Kerst-In n's van de afgelopen jaren. Meer accent heeft de jeugd gekregen omdat uit de praktijk blijkt dat veel jeugdigen thuis volgens De Roos, niet aan hun trekken komen tijdens de kerstdagen. Op Kerst avond is er in de hal van 24 uur tot 2 urn- een avondviering waarbij de Gospelgroep „The Travellers" uit Haarlem hun muzika le medewerking verlenen. Na afloop kan men in een sfeervolle omgeving een glas wijn drinken en broodjes nuttigen. Het programma op de eerste kerstdag vangt aan om 14 uur. In zaal 1 en 2 is er tot 17 uur gelegenheid om te handenarbeiden. Zaal 4 is tot die tijd ingericht als opvang centrum voor de peuters terwijl de Speel-o- Theek, traditiegetrouw, in zaal 6 vertegen woordigd is. In zaal 7 verleent docente Gerda de Jong tot 18 uur haar medewerk ing aan een „snelcursus" schilderen en tekenen voor volwassenen. In het Amphi theater worden tot 17 uur kinderfilms ver toond. In de kerkzaal beneden, wordt „mu zikaal uur" verzorgd door leden van de StreekmuziekschoolOm 18.30 uur begint een Kerkdienst waaraan Truus Simons meewerkt, evenals het „Zaaiweekkoor", o.l.v. H.J. Lemkes. Organist is Dick Muller terwijl pastor J.P. Seijsener en dominee J.P.E. Verheul de voorgangers zijn. 's Avonds begint om 20.30 uur een „Jeugd- avond" die wordt verzorgd door het „Inter kerkelijk Jeugdwerk". Tot 22 uur is als vast rustpunt de Bibliotheek geopend ter wijl de in kerkzaal boven tot 22 uur diverse tafelspelen aanwezig zijn en een gespreks- hoek met medewerking van de „Coffee- bar". De gezelschapsspelen worden onder broken door het straattoneel dat om 16.15 uur begint en om 21 uur kunnen liefheb bers zingen. Het programma voor de Tweede Kerstdag ziet er in grote lijnen hetzelfde uit Zaal 7 blijft een creatieve ruimte, alleen het schilderen en tekenen moet dan plaats maken voor een schaaksimultaan, ver zorgd door de Alphense Schaakclub. Aan vang: 14.30 uur. In het Amphitheater draaien nog meer kinderfilms terwijl in de Kerkzaal beneden om 14.30 uur het Alp hens Journaal wordt vertoond. De groep „Nirkoda" begint omstreeks 15.45 uur in dezelfde zaal met volksdansen terwijl de Bingo Dansant, dit jaar weer terug in het programma, om 20.30 uur begint en duurt tot middernacht. Medewerking verleent de Alphense groep „Dance On". En rond mid dernacht zit het er dan ook weer op voor de 30 vrijwilligers waarop de Kerst-Inn drijft. Volgens voorzitter De Roos zou het zonder die vrijwilligers niet mogelijk zijn om zo'n „Open Huis" te organiseren. Dankbaar is de voorzitter ook voor de steun van het bedrijfsleven, de plaatselijke overheid en de kerken. Gehandicapten, die de Kerst- Inn willen bezoeken kunnen een beroep doen op het comité dat dan voor vervoer zal zorgen. Een telefoontje naar (01720)- 21713 is, aldus de voorzitter, voldoende. De Bejaardenorganisaties zullen het vervoer voor de bejaarden voor hun rekening ne men. Voorzitter De Roos merkt tot slot nog op dat de voorbereidingen voor de volgen de Kerst-Inn niet, zoals gebruikelijk in augustus, maar in februari zullen moeten' starten. „Vooral het aantrekken van perso nen en groepen voor het programma levert steeds meer moeilijkheden op", aldus voor zitter De Roos. Experimenteel kerstconcert in Katwijk KATWIJK De Katwijkse musicoloog drs. Leen Haasnoot heeft het idee aange dragen voor een kerstconcert dat anders zal zijn dan wat men in Katwijk gewend is. Het is de bedoeling dat het publiek actief wordt en zelf zingt en musiceert, in plaats van luisteren naar wat anderen doen. Vanavond zal vanaf 18.45 uur hetgemeen- tehuis aan de Zeeweg open zijn en kunnen degenen die willen deelnemenaan dit expe riment een plaats zoeken in de bovenhal. Bij de ingang worden stencils uitgereikt met de te spelen en zingen muziek. Onder leiding van Haasnoot zal worden gerepe teerd tot het goed gaat De zangers en spelers zullen, net als in vroeger tijden, één grote familie vormen die meerstemmige huismuziek beoefent. Iedereen die kan zingen of instrumenten als dwarsfluit, hobo, blokfluit, fagot, viool, gitaar en tenorsax bespeelt is welkom; ook kinderen kunnen meedoen. De toegang is gratis - alleen voor het stencil wordt een klein bedrag gevraagd. LEIMUIDEN/RIJNSATERWOUDE - Car- la Rodenberg, Marian van den Broek en Peter Tredgett exposeren in de openbare lagere school „De Torenvalk". Burgemees ter Van der Kroft verricht morgen om twee uur de officiële opening van de tentoonstelling, die behalve op Eerste kerstdag dagelijks te bezichtigen is tot en met 31 december. Deopeningstijden zijn: van twee tot vijf uur en woensdag 28 en vrijdag 30 december van zeven tot negen uur. Met deze expositie wordt op feestelijke wijze een aanzet gegeven tot bevordering van het cultureel leven in Leimuiden en Rijnsaterwoude. Het gemeentebestuur heeft onlangs een werkgroep in het leven geroepen die zich hiermee bezighoudt. De expositie in „De Torenvalk", waar portret ten, lextielapplicaties en kleine sculpturen te bezichtigen zijn, is de eerste activiteit waarmee de werkgroep naar buiten treedt Inmiddels is contact gelegd met een muzie- kensemble, dat inde loop van 1978 een uitvoering zal geven. CURSUSSEN IN VOORHOUT VOORHOUT Met ingang van januari 1978 zullen op initiatief van de Volksuni versiteit Voorhout weer enige kreatieve en talenkursussen starten. Als kreatieve kur- sus worden vermeld: kantklossen, sieraden maken, inidividuele huidverzorging, pot tenbakken voor 12-17 jarigen, volksdansen voor 8-12 jarigen, kreatieve handenarbeid voor kinderen van de klassen 1, 2 en 3 en voor de klassen 4, 5 en 6 van de basisscho len, spinnen en weven en pottenbakken voor volwassenea Talenkursussen zijn: Frans voor beginners, Nederlands ontleden voor beginners en voor gevorderden. De lessen worden gege ven in de B.N.S. en de K.T.S. Het doorgaan van de kursussen zal afhangen van het aantal inschrijvingen. Inlichtingen voor ta lenkursussen: Mevrouw M. Lippits, Schoo noord 38 Voorhout tel. 02522-14165. Voor alle overige kursussen worden inlichtingen verstrekt door Mevrouw J. van Dijk-Zon- neveld, Mauritsstraat 23 Voorhout tel. 02522-10360. En verder in de Leidse bioscopen. LUXOR Twee door het dolle heen (12). Het Trinity-duo Terence Hill en Bud Spencer dat tegen wil en dank wordt ingelijfd bij de politie in Florida. Aardige slapstick met soms baldadige vondsten, (tweede week) CAMERA Soldaat van Oranje (12). Een voor Nederlandse begrip pen kostbare film over het verzet gedurende de Tweede Wereldoor log. Gedeeltelijk op lokatie opge nomen in Leiden en Noordwijk. De film kent een internationaal ni veau (veertiende week) LIDO I The spy who loved me (12) Het zoveelste vermakelijke avontuur van aoent 007. James LIDO II De reddertjes (a.l.). Meer dan uitstekend produkt uit de Disney-studio's. Een verrukke lijk filmavontuur. voortreffelijk gea nimeerd en redelijk Nederlands na gesynchroniseerd. (tweede week) LIDO III Rembrant (16). Het leven van Rembrandt in statische, maar fraaie beelden vastgelegd door Jos Stelling. Gedeeltelijk ge filmd in Leiden, (tweede week). TRIANON Orca (12). Een vrien delijke. reusachtige walvis, die in woede ontsteekt als een visser het zwangere wijfje doodt. Een onder houdende film met tal van specta culaire acties, (tweede week). REX Bloot en blond in Beieren (16) Duits sexwerk van matige kwaliteit. EUROCINEMA - Alphen - The spy who loved me (12) zie Lido I, Twee door het dolle heen (12) zie Luxor; Herbie gaat naar Monte Carlo (a.l.)" Verhaal over de deelna me van een eigenzinnig Volkswa gen-kevertje aan een soort Tour de France voor auto's. Het kevertje Herbie is inmiddels al een bekende verschijning op het bioscoop scherm. Het voertuig beleeft ver makelijke avonturen, waarbij de humor vaak typisch Amerikaans is. Nu, bijna drie jaar later, is het zover en begeleidt hij zijn film „The last re-make of Beau Ge ste" op een dodelijk ver moeiende toer door Europa, waarin tussen Rome en Ham burg ook nog een etmaal Am sterdam wordt aangedaan. De toch al zacht sprekende Feld- man is verkouden, maar be reidwillig genoeg om al kettin- grokend een paar vragen te beantwoorden. „Over zijn eer ste ervaringen als regisseur zegt hij: „Ik ben een beter schrijver en acteur. Ik zal nog een paar films moeten regisse ren voor ik ook dat helemaal onder de knie krijg." Over zijn manier van regisseren vergele ken bij Mel Brooks en Gene Wilder: „Mei drijft op zijn energie, Gene is meer een con ventionele werker en een ro manticus. Ikzelf voel me net een voetbalscheidsrechter. De anderen mogen betere spelers zijn, ik heb de fluit in han den." Voor zijn eerste film was Feld- man met het idee komen aan dragen met een bepaald genre avonturenfilms af te rekenen. Hij had A.E.W. Mason's The four feathers", het verhaal van heldenmoed en lafheid in de Soedan na de dood van gene raal Gordon in gedachten, maar men zette hem in de showroom P.C. Wren's „Beau Geste" voor, de rechten van de vier veren zaten nog bij Ale xander Korda. Ook de vorm, waarin de film tenslotte uit de montage-ka mer kwam, is niet helemaal de zijne. „Ik dacht dat mijn ver sie beter was, maar de studio dacht daar anders over. Zij hebben er flink aan verdiend, dus zullen zij wel gelijk heb ben." Het filmen op lokatie in Spanje was hem niet meege vallen. „We hebben bar slecht weer gehad en dat voor een film, die in de woestijn be hoort te spelen. Maar de stem ming was opperbest." voegt hij er lachend aan toe. Wat de onderbreking voor een allerdwaaste reclame-spot van een handelaar in kamelen be treft, zegt Feldman: „Dat is typisch Amerikaans. Zij on derbreken de actie gewoon voor een commercial. Zelfs als er een derde wereldoorlog zou uitbreken, zouden zij niet schromen de uitzending te on derbreken voor een reclame boodschap. MILO Digby (Marty Feldman) in het vreemdelingenlegioen. STUDIO The last remake of Beau Geste (a.l.) met Michael York. Marty Feldman en Peter Ustinov. Regie: Marty Feldman Wie zei er, dat je in het vreemdelingenlegioen niet kon lachen? De Engelse ko miek Marty Feldman heeft voor zijn debuut als regisseur P. C. Wren's „Beau Geste" eventjes onder handen geno men en er zo'n dolle boel van gemaakt, dat het orgineel nog maar met moeite te herken nen is. Als zijn vrouw in het kraam bed sterft en hem slechts een dochter nalaat, gaat de ouwe ijzervreter Sir Hector Geste naar het naburig weeshuis om een even knappe en dappere zoon te adopteren. De keuze is niet moeilijk, maar tot zijn .grote schrik is hij genoodzaakt er ook diens tweelingbroer Digby, een lelijk scharminkel en geboren verliezer, bij te nemen. Beau en Digby zijn al volwas sen als Papa Geste uit de oor log terugkomt met een jonge bruid, die onmiddellijk het kostbare familiejuweel, de Blauw Water saffier, wil ver kopen. Eer het zover is ver dwijnt de edelsteen echter met Beau erbij, terwijl Digby, die de schuld op zich genomen heeft, in de gevangenis be landt. Vastbesloten de saffier weer in haar bezit te krijgen organi seert mevrouw Geste een krankzinnige ontsnapping voor Digby, die prompt Beau opzoekt, die zich in het Vreem delingenlegioen schuil houdt. Feldman heeft de meest dwaze varianten bedacht op Wren's romantische heldenverhaal, dat zou moeten eindigen met de dood van de nobele Beau en het uitmoorden van het he le legioen in het belegerde Fort Zinderneuf. In plaats daarvan gaat Beau er met zijn nieuwe moeder vandoor, belandt Digby voor het vuurpeloton en nemen le gionairs en Arabieren de be nen naar Hollywood, waar de Valentino-rage hen een carriè re als figurant biedt. Michael York is als Beau de mooie super-held, die nooit een schrammetje oploopt en Marty Feldman speelt de trou we Digby, die steeds de klap pen krijgt. De wrede sergeant Markov kreeg in de film een houten been met ingebouwd wapen, berijdt een paard dat ook al een protese heeft en speelt met een één-benige ted dybeer. Peter Ustinov maakt er een verrukkelijke gekke schurk van. De sjeik is een thee-drinkende neger en het legioen bestaat uit blinde be delaars, afgedankte kerstman nen en beruchte moordenaars als bijvoorbeeld Jack the Rip per. Na Deze last re-make of Beau Geste" waarin ook Gary Cooper, die Beau speelde in de William Wellman-versie uit 1939 tijdens een luchtspiege ling ook nog even om de hoek komt kijken! is inderdaad het einde. MILO

Leidse Courant | 1977 | | pagina 7