Combinerijden niet uitgesloten na plitsing bierploeg 'NK INDOOR ATLETIEK ZWOLLE Clerc behoudt een punt voorsprong Dr. Max Euwe naar Belgrado Jansen geschorst Grote zwemploeg naar Zwitserland KRAUTHAUSEN VERTREKT WEER Sportwereld. LEIDSE COURANT VRIJDAG 23 DECEMBER 1977 PAGINA 11 IS e gn^ zijn 'Rotterdam voor SSSft komende selxoen mag d heien dames-wlelrenploeg •t nojit niet meer dan tea da tes bestaan. Dit om bet 3ombine-rijden te voor Somen. De KNWU heeft lexe maatregel genomen iet bimdat er volgens de Unie rninatan vermeend combine- geiooiyden werd gedaan bij Ie bierploeg van Beck's. Door deie maatregel sou- Hen zes van de rijdsters an „wielergek" en tloegleider Leon Her rij fmn« zonder sponsor hebben gestaan, ware het niet dat Hermans zelf op zoek ging voor een spon sor voor zijn zes andere dames. Gisteren in het Rottterdamse Hiltonhotel was het dan zover. Wielervader Leon Hermans stel de twee wielploegen voor onder het genot van een hoppig biertje en in de zijn buurt de nieuwe sponsor van een half dozijn gie chelende meisjes en vrouwen. Hitachi Geluidsapparatuur gaat in zee met Anne Riemersma, Nita van Vliet, Dimphy Wes- dorp, Ineke de Rijke, Marion Bax en Els van Leeuwen. In de Beck's ploeg blijven rijden Kee- naal Anne Riemersma hoopt sterker voor de dag te komen. tie van Oosten-Hage, Bella van der Spiegel-Hage; Heieen Hage, Nel Steef, Corrie Oosterwaal en Betsie van der Akker. Andergom Op het eerste gezicht prachtig werk van Leon Hermans. Maar bekijk Je de tricots van de da mes, dan kan men niet de in druk wegnemen dat het hier om een grote bierfamilie gaat Im mers de bierploeg self heeft een goede uitmonstering met daar op in grote letters het biermerk met een niet veel kleinere letter vlak onder de boezem van de dames het „Hitachi". Bij de ra- dioploeg is het net andersom en rijden de dames in oranje. Is er dan wat veranderd Een vraag aan Anne Rienersma, tweede op de wereldkampioen schappen Achtervolging: „Ik ge loof het niet Ik mocht de kop- vrouw van mijn ploegje worden en mocht vijf meisjes uitzoeken. De rest was voor Keetie. Maar ik denk dat het straks toch weer zo gaat als met de ploeg van Beek het afgelopen zeizoen. We zijn allemaal vriendinnen van elkaar. Maar op de weg vechten we tegen elkaar als vijanden. Echt combine-rijden wordt niet gedaan". De Friezin, die begin januari in Nieuwkoop gaat wonen, krijgt haar broer Alle als ploegleider. Zijn taak is de dames op te vangen.Anne Riemersma zelf hoopt nog sterker voor de dag te komen als het afgelopen sei zoen. „Om meer lucht te krijgen ben ik aan yoga gaan doen". Anne Riemersma, werkzaan aan een benzinepomp, is pas gene zen van een hersenschudding 'ij ii DEN HAAG De nationale indoor atletiekkampioenschappen tullen op 4 en 5 februari aanstaande plaatsvinden in de IJsselhai te Zwolle. Daartoe zal een rondbaan van 200 meter, bestaande uit kunststofmatten, zonder verhoogde bochten worden aangelegd. Hierop zal een volledig programma met uitzondering van de 400 meter worden afgewerkt. Aangezien het niet aannemelijk is, dat de lange afstandlopers in eigen land in staat zullen zijn de limieten voor de Europese indoorkampioenschappen van Milaan te halen de banen zijn daar niet goed genoeg voor krijgen de in aanmerking komende kandidaten startgelegenheid in de Westfaien- hal van Dortmund of in Düsseldorp. De atletiekunie heeft de nationale kampioenschappen in Zwolle begroot op 20.000 gulden. Daarmee is men aanmerkelijk goedkoper uit, dan met het oorspron kelijke plan, waarbij in een veilinghal te Beverwijk de eigen houten baan voor een reeks van jaren zou worden opgezet. De uitwerking van dit plan zou inplaats van de begrote honderdduizend gulden minstens twee ton gaan kosten. Een week voor de nationale indoorstrijd zal in dezelfde IJsselhai (op 28 en 29 januari dus) de nationale kampioenschappen meer kamp worden gehouden. Het betreft hier de vijfkamp dames en de achtkamp heren. Voorts zijn deze winter nog twee indoorwed- strijden gepland, namelijk in de Martinihal te Groningen op 14 en 15 januari en op 21 en 22 januari. DEN HAAG - Nico Jan sen van Feyenoord zal de eerst komende twee bin dende wedstrijden van zijn club moeten missen. Voor de gele kaart die hij zondag na een harde charge tegen Martin Jol in de Wedstrijd Feye noord—FC Den Haag kreeg, veroordeelde de tuchtcommissie van de KNVB hem tot twee wedstrijden onvoorwaar delijk en 300 gulden boe te. Verder werden onder andere bestraft: W. v.d. Heide (Heeren veen) één wedstrijd onvoor waardelijk en 100 gulden boete. A van der Linden (FC Dord recht) één wedstrijd onvoor waardelijk en 75 gulden boete. P. v.d. Ley (Wageningen) twee wedstrijden onvoorwaardelijk en 100 gulden. A H. L. Pattinama (Excelsior) twee wedstrijden onvoorwaar delijk en 100 gulden boete. A. Broeks (Roda JC) één wed strijd voorwaardelijk omgezet in één onvoorwaardelijk. Boekingen: A. Roozenburg (SC Cambuur), E. Marijnissen (NEC), J. W. T. R Heezen (Vites- se). M. c. Jol (FC Den Haag). N,e0 Jansen mag twee wedstrijden weer van zijn (zo R A. Vermunt (Excelsior). langzamerhad vaste) tribuneplaats volgen. Edo verspeelt punt HAARLEM - Edo beeft gister avond in Haarlem de inhaal wedstrijd voor de hoofdklasse A van de zondagamateurs tegen De Spartaan uit Amsterdam ge lijk gespeeld: 2—2. Bij de rast stonden de hoofdafdelingen nog met 2—0 voor. De nieuwe start in de hoofdklas se is: VUC 15 25 Blauw Wit 15 23 EDO 15 22 AFC 16 20 UVS 16 18 Aalsmeer 15 17 DWV 14 13 RVC 15 13 Elinkwijk 14 12 CW 15 11 De Spartaan 15 10 Xerxes 15 10 Neptunus 16 10 Unitas 14 6 VUC kampioen eerste pen ode Kooien bedankt DEN HAAG Jnrriaan Kooien heeft besloten zijn functie als tweede trainer van het nationa le beren volleybalteam neer te leggen. Kooien laat de belangen van zijn vereniging Roswell prevale ren. De Nederlandse Volleybal Bond zal zich op korte termijn beraden over een opvolger. bier vandaan komt) en het Jaar daarop in New York. Daarna houden we het voor gezien. Ik geloof dat we toch echt positief hebben gewerkt aan het van de grond krijgen van bet dames- wielrennen in Nederland. Al leen de KNWU behandelt de zaak nog steeds niet volwassen Problemen te over het afgelo pen jaar bij het dameswielren- nen. Keetie van Oosten-Hage werd een half jaar geleden door de Hilversumse jury volgens Hermans en haarzelf ten on rechte beschuldigd van combi ne-rijden. De behandeling van dit protest is nog steeds niet geweeest en pas 25 januari 1978 komt het voor de protestcom missie. Mevrouw Brinkman keert zich in haar functie als begeleidster van de KNWU con stant tegen Keetie en alles wat met bier te maken heeft. De KNWU koos, zoals bekend, de kant van mevrouw Brinkman en Keetie ging niet mee naar de wereldkampioenschappen. Een grote dameswielerrel die alleen in Nederland maar mogelijk is. Ploegleider Leon Hermans: „Ik hoop zoiets nooit meer mee te maken. We stonden altijd voor elkaar klaar. De afgelopen jaren hebben ook andere meisjes van onze trainer Cor Bijster mogen profiteren. Hij was er niet alleen voor de Beck's meisjes in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy om training te geven Het resul taat mag toch gezien worden. Is het dameswielrennen in ons land niet met grote sprongen vooruit gegaan? Maar het ko mende seizoen zullen we geen De gesplitste bierploeg. Bij de ene ploeg staat Hitachi I combinerijden succes zal hebben, zal de praktijk uit groot op het shirt, bij de andere de naam van Beck's moeten maken. Zo op het oog is er weinig verschil, bier. Of de maatregel van de wielrenunie tegen het die ze op heeft gelopen tijdens baanwedstrijden in het Rotter damse sportpaleis Ahoy' en hoopt eindelijk dat de vrede te rugkeert bij het dameswielren nen. Al heeft ze de Rotterdamse damescoach mevrouw Brink man, waar demeisjes constant mee overhoop hebben gelegen, geen kerstkaartje gestuurd: „Ik had er net niet een meer over". POSITIEF Leon Hermans: „Het is de be doeling, dat Beck's Bier tot 1979 doorgaat met het sponso ren van de wielerdames. Dat komt dan prachtig mooi uit Het volgend jaar zijn de we reldkampioenschappen in Duitsland (het land waar ons gebruik meer maken van Cor Bijster. Wij zijn de mening toe gedaan, dat dit een taak is van de KNWU.'De Wieier Unie moet nu maar eens een trainer-coach beschikbaar stellen voor het da meswielrennen. Geen halve maatregelen bij het dameswielrennen van Leon Hermans. Alle wielrensters zullen door de Rijks Universiteit (een team van acht mensen waaronder diverse docto ren) medisch worden be geleid tot na de wereld kampioenschappen in 1979. Dat is niet mis. Proost, dames. ARTHUR VAN RIJSWIJK AMMSTERDAM De vijfde ronde in het internationale snikerdamtoernooi te Amsterdam, bracht geen wijziging in de topposities van het klassement. On danks een remise tegen Soumaoro bleef Clerc met een pont voorsprong aan de leiding. Dat kon omdat zijn directe concurrenten eveneens niet verder dan puntendelingen kwamen. Jansen her stelde zich van zijn nederlaag en kreeg door een zege op Nimbi weer aanslui ting. Ook N'Diaye kwam zich melden. Hij won van Goervitsj. Zeer goede prestaties leverden onze Nederlandse speelsters bij de dames. Lenie Geurts verlsloeg niet minder dan de Russische Sotsjnenko en Bar bara Graas hield wereldkampioene Michailovskaja op remise. Hierdoor kwam de spanning weer geheel terug. De uitslagen van de vijfde ronde: Grootmeester- groep: Gendlerman (Isr) - Hisard (Fra) 1-1; Sou- Ondanks een remise tegen Soumaoro blijft Clerc aan de maoro (Mali) - Clerc (Ned) i-i; Wiersme (Ned) - leiding. Baba Sy (Sen)1_1) Goervitsj (Vst) - N'Diaye (Mali) Stand: 1. Clerc 7 punten, 2. Drost, Jansen, Wiers- ma en Kaplan 6, 6. Baba Sy, Hisard en N'Diaye 5, 9. Nimbi en Soumaoro 4, 11. Gendlerman 3, 12. Goervitsj 2. Wereldkampioenschap Jeugd: Brouwers (Ned) - Cruz (Bra) 2-0; Kramaric (Joe) - Bies (Ned) 0-2; Harmsma (Ned) - Smeets (Bel) 2-0; Odintsov (Sov) - Shulman (Isr) 2-0; Skliarov (Sov) - Quinard (Fra) 2-0; Malik (Tsj) - Dembele (Mali) 0-2; Stand: 1. Bies en Odintsov 9 punten, 3. Brouwers en Skliarov 8, 5. Harsma 7, 6.Quinard 6, 7. Shul man 4, 8. Cruz en Dembele 3, 10. Kramaric 2, 11. Smeets 1, Malik 0. Wereldkampioenschap dames: Geurts (Ned) - Sotsjnenko (Sov) 2-0; Nizic (Joe) - Vitkaoeskaite (Sov) 0-2; Claes (Bel) - Ryckaert (Fran) 2-0. (w.v.);. Graas (Ned) - Michailovskaja (Sov) 1-1 Stand: 1. Michailovskaja 8 punten, 2. Geurts en Vitkaoeskaite 7,4. Graas en Sotsjenko 6, 6. Claes 4, 7. Nizic en Ryckaert 1. TWEEKAMP GESTRAND BELGRADO Het ziet er naar uit, dat prof. dr. Max Euwe, voorzitter van de wereldschaakbond (FI DE), in Belgrado een „salomonsoordeel" moet vellen over het verdere verloop van de voorlopig gestrande tweekamp tussen Boris Spasski en Viktor Kortsjno. Gisteren is de krasse oud-wereldkampioen naar de Joegoslavische hoofdstad gereisd om te trachten een compromis te vinden tussen de beide schaakkemphanen. Onder deze omstandigheden is het onwaarschijnlijk, dat er voor morgen gespeeld zal worden. Kortsj- noj leidt in de tweekamp met 6,5—3,5. De tiende partij is afgebro ken, de elfde partij heeft Spasski gewonnen en de twaalfde partij moet nog worden begonnen. Dr. Max Euwe moet de impasse, die is ontstaan in de schaaktweekamp, doorbreken. DEN HAAG Voor de interna tionale zwemkampioensc hap pen van Geneve, die op 20, 21 en 22 Januari plaatsvinden, heeft de KNZB een bijzonder grote ploeg Ingeschreven. Niet minder dan veertig zwemsters en zwemmers, voor het meren deel uit de Jeugdklassen, sullen de reis meemaken. De Koninklijke Nederlandse Zwembond heeft de heren 1 an denwedstrijd Nederland;—Span je op 18 en 19 februari aan staande toegewezen aan het sportfondsenbad te Beverwijk. De wedstrijd zal plaatsvinden in combinatie met een nationale dameswedstrijd. De jeugdlan denwedstrijd Nederland—Ita lië—USSR op 18 en 19 maart zal in Drachten worden gehouden. Het betreft hier een wedstrijd voor zwemmers, geboren in 1963 of later. VOLENDAM De Westduitser Franz Krauthausen, die in oktober naar Volendam kwam, gaat deze club weer verlaten. De ambitieu ze Krauthausen beeft bet gevoel dat hij zich niet waar kan maken bij Volendam, waar voor hem op dit moment in het goed draaiende en blessure vrije elftal geen plaats is. Hij heeft het bestuur om toestemming gevraagd uit te kijken naar een andere vereniging. De leiding van de Noordhollandse club heeft hem die gegeven. In april 1978 reist Krauthausen af naar Amerika, waar hij weer gaat spelen bij de profclub Las Vegas, waarvoor hij ook uitkwam voor zijn komst bij Volendam. Gelijkspel FC Den Haag (Van onze sportredactie) DEN HAAG De eredivisie ploeg van FC Den Haag beeft gisteravond geoefend tegen de eerste-klasser Wilhelmus. Na een ruststand van 0-0 werd ge lijkgespeeld met 1-1. Mede door uitstekend werk van de beide doelverdedigers Rob Oostdam (Wilhelmus) en Hugo van Hout (Den Haag) bleef de stand lange tijd gelijk. Pas in de tiende minuut van de tweede helft opende Simon van Vliet de stand in het voordeel van FC Den Haag. Tien minuten voor tijd zorgde Chris Linders voor de gelijkmaker. NAC heeft gisteravond een oe fenwedstrijd tegen de Delftse amateurclub DHC met 4-1 ge wonnen. Bij rust was de stand reeds 2-0. MW speelde gelijk tegen de hoofdklassevereniging EHC (2-2). Ruststand was 2-1 in het voordeel van MW. Franse ploeg niet op Dynamo-toemooi APELDOORN - De Franse na tionale volleybalploeg (heren), die onder de naam Paris op 27, 28 en 29 december in Apeldoorn deel zou nemen aan een inter nationaal toernooi, beeft de or ganisatoren laten weten niet te komen. Als reden werd opgegeven dat de meeste spelers met vakantie gaan. Het bestuur van de Neder landse Volleybal Bond is van plan deze kwestie ter kennis te brengen van de Europese Vol leybal Unie. Vervanger is nu Quick Orion uit Doetinchem Eén winnaar in lotto DEN HAAG - In de lotto van vorige week zondag is een win naar naar voren gekomen. Deze eerste prijs was goed voor een bedrag van ƒ666.666,67. Uitslag lotto SI. Aantal prijzen: 23.228; inleg: ƒ361.872,-; prijzenbedrag: ƒ1.836.396.49. Eerste prijs: 1 winnaar, die bru to 666.666,67 ontvangt Tweede prijs: 3 winnaars, die elk bruto 57.203,80 ontvangen. Derde prijs: 212 winnaars, die elk bruto 1.214,20 ontvangen. Vierde prijs: 10.419 winnaas, die elk 32,90 ontvangen. Vijfde prijs: 12.593 winnaars, die elk 27,20 ontvangen, jak pot voor lotto 52 van 2e kerstdag a.s. 54.255,59. Uitslag toto 51. Inleg: ƒ749.535,-; prijzenbedrag: 356.029,13. Aangezien er voor de le en de 2e prijs geen winnaars zijn wordt dit bedrag bij elkaar ge teld en in gelijke delen verdeeld over de derde prijs van toto 51 en de jackpot van toto 52 van tweede kerstdag. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: geen winnaar. Derde prijs: 22 winnaars, die elk bruto 10.923,60 ontvangen. Jackpot voor toto 52 van 2e kerstdag 115.709,46. BANGALORE - Het Neder landse hockeyteam heeft op de valreep van de toernee door In dia een demonstratiewedstrijd tegen een Zuidindiaas team met 2-0 gewonnen. BERGAMO (Ita.) Vijftienvou- dig wereldkampioen motorra cen Giacomo Agostini heeft ver klaard met de motorsport te stoppen. De 35-jarige coureur wil zijn raceloopbaan voortzet ten in een bolide. AMSTELVEEN - Voor de ere divisie dames heeft de basket- balploeg van Jolly Jumpers gis teravond met 58-61 gewonnen van Amstelveen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11