Sportmogelijkheden gehandicapten in Alphen uitgebreid A Seringenlaan trekt, bezwaarschrift in I Estafette-teams1 Van Zijl LGB op achtste plek» Actiegroep strijdt voor creatieve ruimten al Kerstconcert van zeer hoog niveau Montessorischool wint schaak festijn CLUBKAMPIOENSCHAPPEN „DE ZILVERMEEUWEN" KORTWEG Nieuw onderkomen voor zwem- en poloclub STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 19 DECEMBER 1977 PAGIN ALPHEN AAN DEN RIJN - De sportattribu- ten van de Stichting „RESA" (Recreatieve en Sportieve Aktiviteiten voor gehandicapten in de regio Alphen aan den Rijn), zijn het afgelo pen weekeinde fiks uitgebreid. Zaterdag werd ter gelegenheid van de overhandiging van de diverse sportartikelen een feestelijke bijeen komst belegd in het restaurant van de Rijn streekhal. In deze sporthal beoefenen elke za terdag (inmiddels 15) gehandicapten diverse takken van sport. Burgemeester Gallas, vertegenwoordiger na mens het gemeentebestuur en de Rotaryclub, prees de aktiviteiten van RESA, omdat die in korte tijd kans had gezien „de buitenspelsituatie van gehandicapten op te heffen". „Wij juichen toe dat er in Alphen zo'n warme belangstelling is ontstaan voor RESA", aldus de burgemeester die een enveloppe met inhoud kon aanbieden namens Rotary, „die zich", aldus burgemeester Gallas, „ten doel stelt om jaarlijks aan sympa thieke instellingen een ruggesteuntje te geven". Tandems Het Lauracomité, verblijdde RESA met twee tandems, vergezeld van een door expert P. Koren, uitgekiende fietsroute van ongeveer 5 kilometer. De vice-voorzitter van RESA, me vrouw Dit Baks, was bijzonder in haar nopjes met de tandems: „De tandems zijn bij ons in het pulletje gevallen. Vooral voor de visueel gehandicapten, die voorheen alleen konden zwemmen opent dit nieuwe perspectieven". De heer Vroege bood namens Lions, twee wed strijdrolstoelen aan en drie bogen. Verder verze kerde hij de Stichting dat deze ook in 1978 een beroep op de Lions konden doen. De Onderne mersvereniging droeg een steentje bij met even eens twee wedstrijdrolstoelen. Vertegenwoordi- Burgemeester Gallas schudt mevrouw Dit Baks, de vice-voorzitter van RESA de hand. Op de voorgrond een van de tandems die de sportvereniging voor gehandicap ten zaterdag werd aangeboden. ger Samson stelde verder spontaan nog een derde tandem beschikbaar. Van de volgens voorzitter Dit Baks „erg lange verlanglijst", werd zaterdag nog meer afgeknabbeld. Vier kano's van Avifauna, tafeltennisattributen van Pantarhei en een geldelijke bijdrage van de Alphense Boys werden door Dit Baks dankbaar in ontvangst genomen. „Niet alleen de aandacht, maar vooral de bereidheid om RESA in stand te houden stellen wij bijzonder op prjjs", aldus de voorzitter. Voor informatie over de aktivitteiten van de Stichting RESA, die sinds kort ook het clubblad „RESA-positief" in braille uitbrengt, kan men zich wenden tot Dit Baks, Pallastraat 1, Alphen aan den Rijn. Telefoon (01720)-74138. Nieuw onderkomen voor BOVO-tours in gebruik gesteld ROELOFARENDSVEEN Me vrouw Van der Voet, de echte- genote van de oprichter van de busonderneming BOVO-tours A. J. v.d. Voet heeft zaterdag middag het nieuwe bedrijfs- complex van de firma op het industrieterrein aan de Lasso in Roelofarendsveen geopend. De opening had onder een war me belangstelling van vrien den, bekenden en zakenrelaties plaats. Later op de middag hield BO VO-tours open huis. Het tou- ringcarbedrijf heeft 28 bussen ter beschikking. Er is echter nog ruimte genoeg voor uitbreiding van het bedrijf, want twee grote bedrijfshallen op het industrie terrein worden voorlopig nog voor de opslag van conserven gebruikt Het interieur van het nieuwe bedrijfscomplex van BOVOtours- WASSENAAR In Wassenaar heeft zich een nieuwe actie groep gevormd, die de naam draagt „onderkomen kreatieve beoefening", afgekort O.K.B. die actie gaat voeren voor het verkrijgen van een ruimte, waar men kreatief bezig kan zijn. De groep is ontstaan door samenwerking van enkele men sen die het beu zijn geworden te zoeken naar een onderkomen, waar bijvoorbeeld bandjes kun nen oefenen. Verder is er behoefte aan een ruimte voor een amateur-kunst enaar. De actiegroep stelt in een pamflet dat zij in ieder geval in de zomer van 1978 een tijdelijk onderkomen wil hebben. De groep is bereid zelf de handen uit de mouwen te steken bij het opknappen van de ruimte. Be hoefte bestaat aan een centraal gelegen pand, iriaar niet te dicht bij huizen. Het zou een grote ruimte moeten bevatten voor ongeveer 100 personen en twee ruimten van elk 5 x 5 meter voor repeterende bands en nog een lokaal voor een amateur kunstenaar. In de actiegroep hebben zitting Hans Asscheman, Peter Tie- man, Paul van Horn, Leon Ver kade en Marcel Franken terwijl bij eerstgenoemde, van Cranen- burchlaan 2, tel. 14660 het con tactadres is. (Van onze zwemmedewerker) HILVERSUM Bij de estafettekampioenschappen voor seni<| die zondagmiddag in zwembad De Lieberg werden gehouden nj waarvoor de 12 snelste verenigingsploegen van Nederland wt-Jn geselecteerd, heeft De Zijl/LGB een uitstekend figuur gesla) Bij de heren kwamen de Leidenaars tot een achtste plaats de rangschikking terwijl door de dames een elfde plaats vL behaald. F' Kath iterd De heren hadden op een beter 4.21.5 een zesde plaats. pnen resultaat gerekend, op het sterk- Tijdens een tweekamp tusserjtero ste nummer, de 4 x 100 meter ploegen van DES en De J te schoolslag, kwamen Kees Uit- LGB werden voor enkele ja®®n tenhout, Alex en Stan van Bel- dige Leidse zwemtalenten (uc kum en Edward Maasdijk tot aantal goede tijden genote#?®11 een uitstekende 4.51.0. Diskwali- Op de 100 meter rugslag kwF'S ficatie wegens een gemaakte de 11-jarige Annemarie fout hield De Zijl/LGB echter Bruin tot 1.21.5 wat haar jen buiten de prijzen. Nu waren het eerste plaats opleverde. Hjnd het Y met 4.42.9 en Zian-Vitesse clubgenote Annette van met 4.52.0 die de ereprijzen kwam met 1.30.9 op de deÊte opeisten. Zian-Vitesse kwam op plaats. Bij de meisjes onderhs ii de 10 x 100 meter vrije slag tot jaar werden op de 100 mdjnc'' 9.20.5 wat een nieuw Nederlands schoolslag eveneens goede lis u record op deze afstand beteken- den op de klokken gebral1""6 de. Hedy Anneeze en Andrea Grp. De 4 x 100 meter wisselslag voor beiden van De Zijl/LGB werden heren leverde eveneens een met 1.22.2 en 1.26.0 eerste hg r< nieuw Nederlands record voor tweede op dit nummer. De me Sir Zian-Vitesse op, met 4.03.8 eind- jes estafetteploeg van De 71 igde de Haagse ploeg op de le 1/LGB kwam op de 4 x I Se' plaats met ruim verschil op meter wisselslag dames Zwemlust Den Hommel die met 5.39.0 op een goede twee®*611 4.10.7 tweede werd. De Zijl/LGB plaats. in j behaalde op dit nummer met Fie! hel WASSENAAR De bewoners van de Seringen laan hebben onlangs het gemeentebestuur offi cieel laten weten dat zij hun bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan Ter Weer hebben ingetrokken en schriftelijk bevestigd, dat zij zullen afzien, van beroep bij de Kroon tegen de vaststelling van dit bestemmingsplan. Namens de 31 bewoners heeft Mr. J. W. Meijer het college van burgemeester en wethouders dank gezegd voor de prettige en vlotte wijze waarop alsnog een voor die bewoners bevredigende regeling tot stand kwam. Zoals bekend hebben de Seringenlaanbewoners hun verzet tegen de voorgenomen woningbouw plannen gestaakt, nadat overeenstemming was bereikt voor het openstellen van de voor hun woningen gelegen weilanden en de inrichting daarvan met wat groen en' speelvoorzieningen ganl be voor de kinderen. Het weideterrein zal toegai lijk worden gemaakt met twee bruggetjes, zullen, afgescheiden door beplanting, enk F speelweiden en een speelveld worden aangele Intussen heeft de gemeenteraad in de novemb e vergadering een bedrag van 43.500- gevotet voor het treffen van de nodige voorzieningen. ze In hun voorstel aan de raad wezen burgemees 'PP en wethouders er op, dat het openstellen van weilanden past in het beleid dat tot nu toe t va aanzien van dit gebied werd gevoerd. Zodra ,en: Historische vereniging „Oud Wassenaer" de c ^ai gravingswerkzaamheden bij de boerderij Bos 2 F hebben beëindigd zal men die weilandenstroo TT die grenst aan het gebied voor de woningen vai de Seringenlaan in dezelfde geest inrichten, afwachting van de eventuele realisering van noordelijke randweg. IN WUJJBRORDUSKERK De Wassenaarse Montessori-school heeft zaterdagochtend de schaakkampioen schappen voor lagere scholen gewonnen. De kampioenschappen waren georgani seerd door de Schaakvereniging Wasse naar en de Schoolsportcommissie. Als tweede eindigde de St. Jan Baptistschool,. als derde de Wethouder Huibregtseschool en als vierde de Van Wassenaar Obdam- school. OEGSTGEEST - Het kerstcon cert van de afdeling Oegstgeest van K&O was dit jaar een bij zondere gebeurtenis. Een talrijk publiek was zaterdagavond in de Willibrorduskerk aanwezig om het sfeervolle optreden van The London Choral Society mee te maken, waaraan de Neder landse musici Jan Schmitz en Aafje Heynis een belangrijke bijdrage leverden. En zoals bij een dergelijke bezetting te ver wachten was: het werd een con cert van zeer hoog niveau. Het Londense koor is terecht beroemd, want het beschikt over een muzikale techniek en expressiviteit die zelden te be luisteren valt. Daarom was het merkwaardig, dat men met lie deren als de „Cowboy Carol" en „The drummer boy", waarvan de namen voor zichzelf spreken, meende te moeten wijken voor de smaak van "het grote publiek. Maar met „O Magnum Myste- rium" van Gabrieli, en vooral met de subliem gezongen solo in de „Sans day Carol" wist men bij het publiek een diepe ontroe ring te bereiken. Aafje Heynis trad tweemaal op: voor de pauze met de cantate „O amantissime sponse Jesu" van Christian Ritter, en daarna met „Die Konige" van Corne lius. Vooral in het werk van Ritter had Jan Schmitz, die haar aan het orgel begeleidde, een fraaie partij te spelen, zodat dit een van de hoogtepunten van het concert werd. Een bijzonder instrument dat tijdens dit concert te beluisteren was is de Keltische harp, waar op Thelma Owen liederen uit Wales speelde, en ook de merk waardige „Corpus Christi Ca rol" uit de Middeleeuwen. Het koor besloot de uitvoering met als toegift een herhaling van „We wish you a merry Christ mas and happy Newyear". TON HARMSEN en Tineke Schroder en bij De Zilvermeeuwen uit Was- winnaars waren bij de meis- de jongens: Jan-Paul West- senaar hield zaterdag de jes: Diana v.d. Hoek, Desirè geest, Oscar Verest, Tom clubkampioenschappen in Brusse, Hedwig Rouwen- v.d. Lely, Simon Eijs en Re- het Sportfondsenbad. De horst, Jacqueline v.d. Horst né Smit. WASSENAAR Voor de achttiende achtereenvolgende maal wordt'morgenavond om acht uur in de Dorpskerk aan het Plein een oecumenische kerstzangavond gehouden. Burgemeester K. Staab zal een inleidende toespraak houden. De samenzang wordt afwisse lend begeleid door de Wasse naarse harmonie „Excelsior" en de organist van de Dorps kerk, Wim Landsman. Het koor van de Nederlandse Pro testantenbond voert onder meer een Sanctus uit, dat werd gecomponeerd door de NPB-predikant D. Werner. SASSENHEIM - De Neder landse Vereniging van Huis vrouwen afdeling Sassenheim houdt vanavond in „De Nach tegaal" een bijeenkomst. De voordrachtskunstenaar Sta- tenberg verzorgt daar een kerstprogramma. De bijeen komst begint om acht uur. Morgen- en woensdagmiddag zijn er in „Ontmoeting" bijeen komsten voor de bejaarden van de protestantse kerken. ROELOFARENDSVEEN - In Roelofarendsveen vond vrij dagmiddag, negeneneenhalve dag voor het begin van het kerstfeest, de eerste kerst- boombrand plaats. De kerst boom van kleuterschool 't Kwetternest raakte 's middags rond half vijf in vlam en zorg- de voor een enorme rookont wikkeling in het onderkomen van de Roelofarendsveense kleuters. De Alkemadese brandweer moest het gebouw met perslucht binnendringen om de brand te blussen. De rookschade is aanzienlijk. LISSE/DE ENGEL - In het parochiehuis „De Engel" wordt op vrijdag 23 december een popavond gehouden die min of meer in het teken st&at van Kerstmis. Muzikale mede werking wordt verleend door „Cosy Cave drive-inn" en de symphonische rockformatie „Argus". Het optreden van Ar gus bestaat onder andere uit een historisch verhaal over de grieks-mythologische reus met honderd ogen. De entreeprijs bedraagt 3,75 gulden. Aanvang 20.00 uur. RIJNSBURG - De kleuters van de kleuterschool „De Weg wijzer" voeren woensdag 21 december een kerstspel op voor de bejaarden in de ge meente Rijnsburg. De kerstbij eenkomst wordt gehouden in het Dienstencentrum aan de Smidsstraat Aanvang 10.30 SASSENHEIM In de St. Pancratiuskerk in Sassenheim wordt vanavond een kerstsa- menzang gehouden. Muzikale medewerking wordt verleend door de Chr. Harmoniekapel „Crescendo" onder leiding van de heer J. van Ossenbruggen en de heer J. da Vries. Aan vang 19.30 uur. NOORDWIJK In de Sint Jeroenskerk aan de Noord- wijkse Van Limburg Stirum- straat wordt donderdag 22 de cember de jaarlijkse volks kerstzang gehouden. Het ker stevangelie wordt voorgelezen door burgemeester J. Bonnike. Voorgangers zijn ds. Elgersma en pastoor Van den Bosch. KOUDEKERK AAN DE RIJN Door zich door een met kranten dichtgeplakte deur heen te werken heeft Uiie Moeke zaterdagmor gen het nieuwe clubhuis van de zwem- en poloclub Koudekerk geopend, 's Middags kreeg de opening van het clubhuis een officieel tintje toen burgemeester G. Swaan het nieuwe onderko men in gebruik stelde. Na toespraken van de heren A. C. Kroon en A. L. Kimpel, waaruit bleek dat veel bedrijven uit de buurt zich niet onbetuigd hebben gelaten bij de realisering van het clubhuis, drukte burgemeester Swaan de knop van het stencilapparaat in. Het apparaat produceer de meteen een stapel papieren, waarop stond vermeld dat de heer L. van Brakel tot lid van verdienste van de Koudekerse zwem en poloclub was benoemd. De officiële oorkonde werd hem door burgemeester Swaan overhandigd. Het clubhuis is voor een groot deel bekostigd uit de opbrengst van oud papier, dat door leden van de zwem- en poloclub iedere eerste zaterdag van de maand is opgehaald. Door de beide wethouders van Koudekerk werd het bestuur een brandblusapparaat aangeboden. De heer Kimpel ontving van me vrouw Le Large-Van Breukelen een enveloppe met inhoud en een kalender van Koudekerk. Na half vier werd in het nieuwe onderko- Voorhoutse IJsclub heeft wind in de rug VOORHOUT Tijdens de on langs gehouden jaarvergade-, ring van de ijsclub Voorhout sprak voorzitter E. Knoppert zijn opluchting uit over het feit dat er geen sprake meer van is dat de ijsbaan zou moeten wijj ken voor de nieuw te bouwen sporthal. Het ijsclubbestuur is dolblij dat de sporthal nu er! gens anders wordt gebouwd. Ook financieel gaat het de ijs-I club voor de wind. Penning! meester P. van Schie diende eenl begroting in met een batig saldoj van 1000 gulden. Bestuurslid Cl L. M. Prins treedt na veertigl jaar trouwe dienst samen met de heer J. van der Blom af. Del heren worden opgevolgd doorr de heer Van Leeuwen en del

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4