Negatief Nieuw Lekkerland snoept Quick Boys opnieuw winstpunt af Rijnsburgse Boys na Ter Leede alleen aan zege kop op Tweeslachtig Noordwijk nog even in problemen Tempoloos RCL toch tevreden Randstad Sport verstevigt positie BELANGRIJKE WINST JEUGD QUICK BOYS mm LEIDSE COURANT PAGINA 16. Van onze sportredactie NIEUW LEKKERLAND Het ziet er niet naar uit dat Nieuw Lekker- land de eerste jaren als echt positief zal worden aanvaard in de eerste klasse van het zater dagvoetbal. Acht, negen spelers werden ook zaterdag tegen Quick Boys weer in de achterhoede ge posteerd een 4—4—2 systeem dat al te defensief werd uitge voerd, waarin ook slechts ruimte is voor een echte spits, George den Boef de nummer negen van Nieuw Lekkerland. Niet zo vreemd eigenlijk dat deze Den Boef zaterdagtopscorer-èf is. „We worden wel gedwongen tot wat verdedigender voetbal", zou trai ner Jan Ravenschot van Nieuw Lekkerland na de 0—0 tegen Quick Boys vergoeilijkend verkla ren, „zeker tegen een Quick Boys met dat sterke middenveld. We kunnen echt niet anders..." EERSTE KLASSE (Van onze sportredactie) ROTTERDAM RCL-trainer John Huguenin kon na afloop van het treffen van zijn ploeg tegen Zwart Wit '28 toch nog wei met enige tevredenheid terugblikken: „Er heeft vandaag beslist niet meer Ingeze ten dan dit gelijke spel. Ploegen met een dergelijke strijdwijze zijn voor RCL moeilijk te bestrijden tegenstanders. Hun agressiviteit balanceerde op de rand van het toelaatbare, maar van ploegen die beperkt zijn in hun kwaliteiten kan je eigenlijk niet anders verwachten. Bovendien ontregelde de straffe mandekking ons combinatiespel, waardoor het tempo uit ons spel verdween". Het zeer fel spelende Zwart Wit kon in de eerste periode slechts terugkijken op één uitgespeelde kans. Na een dieptepass verscheen rechterspits Arnold Lobman alleen voor doelman Bram Brandt, die echter op fraaie wijze redding kon brengen. Na de rust. waarin Huguenin zijn manschappen had opgedragen vooral meer snelheid in hun positiespel te brengen, was RCL de iets sterkere ploeg. De Leiderdorpers slaagden er evenals hun tegenstanders, niet in om een werkelijke opening te forceren Huguenin daarover: „Op de vleugels werd onvoldoende overge nomen wanneer de buitenspelers naar binnen trokken, waardoor we alles door het centrum moesten spelen. Zodoende konden we niet voor verrassingen zorgen". De slotfase bevatte toch nog enkele (dubieuze) hoogtepunten. Allereerst mocht linkerspits Leen Rademaker op de rand van buitenspel doorgaan, de ver uitgelopen Bram Brandt werd gepas seerd en de robuuste spits Cees Wander kon Zwart Wit op voorsprong zetten. 1—0. De vreugde was echter van korte duur, want enkele minuten later liet de naar het front gedirigeerde RCL-libero Koos Haneveld de gelijkmaker aantekenen: 1—1. Dat bij zijn doelpoging de ingevallen Pierre van Gemerden (voor Benny Heemskerk) op de doellijn lag was de arbiter ontgaan, waardoor RCL alsnog een gelijkspel uit het vuur sleepte. Van onze sportredactie LEIDEN - De dames van Randstad Sport zijn mede dankzij het 0-0 gelijk spel tussen SJZ en Iduna weer wat uitgelopen Zelf won dit elftal van Kickers '69. In de regio nale competitie had Alkmania zoals verwacht weinig moeite met Unitas: 14-0. In de zaterdagafde ling eerste klasse wonnen KRV en Alphia beide hun wedstrijd. Alkmania kon er tegen Unitas Lei den lustig op los schieten. Veer tien keer werd de doelvrouwe ge passeerd.Anietta van der Meer (2x). Mary Heiligenberg (2x), Corry Bollen (3x), Winny Fillippo (4x). Anneke van der Pannen, Anneke van Leeuwen en Joke Verklink maakten de punten. Alphia was in de uiterst vriend schappelijk verlopen wedstrijd te gen Lugdunum duidelijk de sterk ste. Sandra de Graauw, Inge van der Elshout. Thea Ram en Thea Verduin schoten een 4-0 zege bij elkaar KRV had wat moeite met Naaldwi|k: 1-2. Damesvoetbal In de tweede klasse wees Ter Leede SVLV enigszins fortuinlijk met 2-1 terug. Paula Brouwer en Marja Duim scoorden voor Ter Leede en Jacqueline van Biemen maakte de tegentreffer. Zevenho ven behield haar ongeslagen sta tus tegen KRV II met moeite: 1-2. Randstad Sport was tegen Kickers '69 bepaald niet op schot. Alleen Corry Lamberts wist de bal in het net te werken. Iduna kon tegen SJZ niet verder komen dan een gelijkspel. Ook de twee reserve teams deelden de punten na een wedstrijd waarin niet gescoord werd. SJC en UDO kwamen beide een keer tot scoren. Jacqueline Zandbergen en Gerry Kranenburg waren de maaksters van de tref fers. WSB won dankzij een doel punt van Ivonne Nedersigt zeer gelukkig van SC Lisse II. Alkma nia II won met 3-1 van DOCOS. De treffers werden gemaakt door Thea van der Meer en Thea van Bostelen (2x). Van onze sportredactie LEIDEN In de eerste helft bood de |eugd van UVS, ADO goed partij. De beste mogelijkheden waren zelfs voor de blauwwitten. Hans van Leeuwen en Mario Faber reageerden net niet attent genoeg. Een vroege Haagse treffer na rust maakte aan alle illusies een snel einde. Vanaf dat moment werd UVS overvleugeld. ADO liep dan ook uit naar 5-0. Paul v.d. Blom redde de traditionele eer. Quick Boys heeft het belangrijke duel met het eveneens in de onderste regionen verkerende Olympia in zijn voordeel afgesloten: 0-1. Kees Zuiderduin was de maker van de beslissende goal. Na de hervatting had Olympia wel een overwicht. De beste kansen waren echter voor de Katwijkers. De grote man was doelman Jaap van Rijn die vlak voor tijd een strafschop stopte. Katwijk speelde tegen De Musschen een van de mindere wedstrijden. Met het gelijke spel mocht Katwijk erg blij wezen. Pas tien minuten voor het laatste fluitsignaal bezorgde Rik Talan Katwijk het ene punt. Er zal altijd wel te twisten zijn over opdrachten, over negatief voetbal. Zaterdag hield de opstelling van de Nieuw Lekkerlandse debutant in ieder geval in dat het geen fraaie wedstrijd kon worden. Hiel den de geslaagde defensieve grap pen van „thuiszijde" na een doel puntloze eerste helft ook in dat er waarschijnlijk geen doelpunt zou vallen in de volle negentig minu ten. Quick Boys-trainer Arie Lagendijk onthield zich wijselijk van com mentaar op de speelwijze van Nieuw Lekkerland. „Je leert met deze ploegen te leven", stelde de ex-UVS-middenvelder nog wel. „Je weet ook dat je tegen deze teams snel moet scoren. Gebeurt dat niet. benut je in de beginfase goe de kansen niet, dan groeit zo n ploeg. Dan kan je er ook vanuit gaan dat er waarschijnlijk geen doelpunt zal vallen..." De Katwijkers benutten de kansen niet. Vergaten en bloc te profiteren van het wel erg nerveuze begin van Lekkerland-goalie Cees den Besten, Nico Kuyt, Kees van Rooyen en Teun van der Plas vonden vervolgens een zich knap herstellende Den Besten op hun weg... Ook in de tweede helft bleef Quick Boys beheerst aanvallen. Opkoj mende acties van vleugelverdedi gers Martin Heerikhuisen en Geif* Zwaan en voorstopper Arie Haastig' noot zouden, naast vele hoekjor schoppen, slechts resulteren ifcsjnt een echte kans voor Nico KuytL y\ Den Besten stopte Kuyts inzet watg gelukkig met de rechtervoet. Dergelijke kansen zaten er voo^n"< Nieuw Lekkerland zaterdag overling gens niet in. Hoewel in de tweedtj vl€ helft wat actiever geworden, bJewtf t ken de veelal met trappen ovoi^q veertig meter ingezette counterjr te onnauwkeurig. Ook al omdalV* Quick Boys achter geen risico'|B3'e wenste te nemen. „Want", ver-jnne klaarde Lagendijk, „het mag danJB i zonde zijn dat je nu weer eenTre^( punt aan dit team verspeelt, eenLi» nederlaag hier zou echt een rampF zijn geweest...." GERT—JAN ONVLEE de t nB 5«JR.\L'- -. Oorzaak en gevolg. Doelman Wim van Harskamp van Ter Leede ligt verslagen op de grond na het tweede doelpunt van Rijnsburgse Boys. Reden voor „grappige" supporters van de Rijnsburgers om een geelzwart geverfde kip het veld in te sturen. Een vorm van dierenmishandeling die de in dit harde treffen toch al geïrriteerde Sassenheimse r formatie nog meer buiten zinnen deed raken. Op de foto trapt Jan van Harskamp de kip buiten de lijnen. Nog een vorm van dierenmishandeling. (Van onze sportredactie) LEIDEN Rijnsburgse Boys is door de 2—1 zege op Ter Leede geheel alleen aan kop gekomen. De manier waarop dat ging was niet bepaald oogstrelend. Te vaak moest de matige Rijnsburgse de fensie naar ongeoorloofde midde len grijpen. Al moet gezegd wor den dat Ter Leede ook niet vrien-, delijk speelde. Scheidsrechter Piet Klijn had de wedstrijd dan ook helemaal niet in de hand. Zeven minuten voor tijd zond hij Benno Kooy van het veld toen deze een opmerking over de leiding maakte. Waarschijnlijk hadden dergelijke maatregelen in het begin van de wedstrijd voor een beter verloop kunnen zorgen. Ondanks alle overtredingen werd er ook nog wel eens gevoetbald. Vlak voor rust scoorde Piet Haas noot 10 voor Rijnsburgse Boys. Al snel in de tweede helft werd het 2—0 door Henk v.d. Zwan. Na dit doelpunt werden de irritaties nog groter doordat een Rijnsburgse Boys-supporter een geverfde kip in het veld gooide (in de geel-zwarte kleuren van Rijnsburgse Boys). Ter Leede spits Jan van Harskamp kon zich toen niet langer beheersen en trapte de kip over de zijlijn. Door deze actie raakten de gemoederen langs de lijn nog verhitter. Nadat eerst Michiel Krop (na een zware overtreding) met een hersenschud ding naar het ziekenhuis was ge bracht scoorden de Sassenheimers via Jan van Harskamp nog een maal tegen: 2—1. Speelde Katwijk vorige week een erg goede wedstrijd maar moesten de punten ingeleverd worden, dit maal was het precies omgekeerd. Met minder spel werd Lyra met 2—0 geklopt. De elf van v.d. Zeeuw ging goed van start. Drie gevaarlij ke kopballen van Freek Rienks misten net de nodige precisie. Tot aan de rust bleven doelpunten evenwel uit. Ook in de tweede rondgang had Katwijk een over wicht. Toch duurde het erg lang voordat het eerste doelpunt viel. Met nog een kwartier te spelen scoorde Amerik van Duivenvoorde. Een paar minuten later werd de strijd definitief beslist toen uitblin ker Freek Rienks met een kopbal 2—0 liet aantekenen. In een bijzonder aantrekkelijke wedstrijd hebben beide debutan ARC-spits Gerard Gesman komt tekort, Lisser Boys-speler Arie van Ooyen ruimt op ten ARC en Lisser Boys de punten gedeeld. Al vielen er dan geen doelpunten, de spanning vergoed de erg veel. ARC-doelman Cor Prook moest gelijk al ingrijpen bij een inzet van Piet Boot. Aan de andere kant moest collega Groe nenweg ook enkele staaltjes verto nen om Dik Boesman en Gerard Gesman van scoren af te houden. Na de hervatting kreeg ARC een overwicht. Door het voortreffelijk spelen van goalie Groenenweg konden de Lissenaren toch een punt meenemen. Koudekerk heeft door het missen van een st,afschop opnieuw de zege laten liggen. Vorige week wist Kees Deemoed geen doel te treffen van elf meter. Ditmaal was Jan van Heusden de zondaar. In de eerste rondgang nam Koude kerk de leiding dank zij Janus Zweeris. Na rust kwam het hard werkende Maasdijk verdiend langs zij. SIZO kwam tegen PSZ niet verder dan een 1—1 gelijkspel. Vooral in de eerste helf lieten de Hillego- mers te veel kansen liggen. Van de vele mogelijkheden wist alleen Jan Keijzers er één te verzilveren. In de tweede helft kwam PSZ sterk opzetten. Twee minuten voor tijd veroorzaakte doelman Jan de Rui ter een strafschop. PSZ faalde niet vanuit die ideale positie: 1—1. Een slim spelend .Randstad Sport heeft aan het lastige duel tegen Hoekse Boys de volle winst over gehouden. Hoekse Boys had voort-, durend het initiatief. De Voorscho tenaren hanteerde de counter ech ter uitstekend. Na twintig minuten scoorde Paul Schot uit één van die tegenaanvallen. Toen Hoekse Boys eenmaal op gelijke hoogte was gekomen leek het het pleit voor Randstad beslecht. Het pakte heel anders uit. In de tweede rondgang schoot Koos Zoetemelk Randstad naar de zege. De Sleutels zorgde voor een knap pe prestatie door DSVP ip eigen huis te kloppen. De Leidenaren hebben vrijwel de gehele wedstrijd in de verdrukking gezeten. De geïmproviseerde defensie hield wonder boven wonder stand. De snelle Rob van Bemmelen bracht de Sleutels zelfs op 1—0. Toen DSVP gelijk na de hervatting op 1—1 kwam werd de pressie nog groter. De equipe van Verkuylen overleefde het offensief opnieuw. Na een snelle uitval scoorde inval ler Wil Schreuder 2—1. Het vierpuntenduel tussen Hazers- woudse Boys en Zevenhoven is in een remise geëindigd: 1—1. Ze venhoven dicteerde het spel maar opnieuw kwam het gebrek aan stootkracht aan het licht. Na een half uur kwam Zevenhoven via Bos op 1—0. Een blunder van de Ze- venhoven-doelman stelde Peter v.d. Neut in staat om gelijk te maken. Ook na rust was Zevenho ven sterker. Gescoord werd er ech ter niet meer. Meest pechvolle man bij SVOW was zaterdag ongetwij feld Menno Gillian die een straf schop tegen de paal schoot. Bo vendien beroeren Gillian v-ven latyr nogmaals het houtwerk. Dat Devjo op 10 kwam was dan ook tegen de verhouding. Na de hervatting bleef SVOW op (je gelijkmiker jagen. Het leverde niet meer dan een handvol corners op. NOORDWIJK Noordwijk-SHO: een wedstrijd met twee gezichten. Een eerste helft waarin Noordwijk de bal goed rond liet gaan en SHO op een verdiende 2-0 achterstand zette. Na rust een vertwijfeld opererend Noordwijk dat niet goed wist wat te doen; doorgaan met het tempo-voetbal om zodoende de voorsprong nog verder uit te bouwen of juist met behou dend spel de voorsprong consolideren. SHO profiteerde van deze tweeslachtige houding en bracht met een tegengoal de spanning weer geheel terug. Dat Noordwijk alsnog met een duidelijke 3-1 finishte was te danken aan de laatste tien minuten waarin de Noordwijkers zich plotseling bewust van een dreigende 2-2, lieten zien dat zij zaterdagmiddag de pioeg vormden die recht had op de overwinning. Noordwijk speelde zaterdag in een nieuwe op stelling: Gerard Tio verving Cees Spaanderman als laatste man, Sjoerd Boot speelde als links back ten koste van Jaap van Kesteren en Jan Siem Klinkenberg trad op als rechtermiddenvel der. Misschien was het aan deze omschakeling te 'wijten dat de Noordwijk-verdediging in de allereerste minuten wat weifelend optrad. Zo ook in de vijfde minuut toen Hans Westgeest en Gerard Tio, hij zou later uitgroeien tot de beste man aan Noordwijk zijde, onvoldoende ingrepen bij een diepte-pass van Arie Hitzert. Gelukkig voor Noordwijk knalde de vrijgekomen spits Klaas Groeneweg de bal tegen de onder kant van de lat. Noordwijk kwam steeds meer op toeren en SHO had gewaarschuwd moeten zijn toen de opgekomen Sjoerd Boot in de vijftiende minuut tegen de buitenkant van de paal kopte. De SHO-ers bleven echter in hun oude spel volharden waardoor Noordwijk vooral op de vleugels erg veel ruimte kreeg. Toch duurde het tot de 25-ste minuut voordat Noordwijk aan zijn verdiende voorsprong kwam. Uit een corner van John van Dijk ketste de bal via Jaap Schipper tegen de paal. In de daarop volgende scrimmage kwam het leer voor de voeten van Rob Suttorp. Tussen een woud van benen door trof de bal alsnog doel: 1-0. In diezelfde minuut kwam Noordwijk op 2-0. Rob Suttorp, zoals zo vaak in die eerste helft vrij op rechts, liet een hoge voorzet vertrekken die door de op links vrijstaande John van Dijk met een half-volley tegen de binnenkant van de paal werd geschoten. De terugspringende bal werd door Ruud Bröring in het doel gewerkt. Noordwijk begon zoals gezegd weinig overtui gend aan de tweede helft en SHO voelde dit uitstekend aan. Met duidelijk meer vertrouwen in een goede afloop verschenen de Oud-Beijer- landers steeds vaker in de buurt van Noordwijk- doelman Van der Niet. Na een kwartier viel dan ook het doelpunt dat de spanning weer volledig terugbracht. Een hoge voorzet van Hans Bres werd door Frans van der Veen verkeerd beoor deeld. Cees Visser kon toen alleen voor doel man Van der Niet verschijnen en gemakkelijk de 2-1 laten aantekenen. Nadat Cees Visser in de vijfentwintigste minuut de mooiste kans op de gelijkmaker had laten liggen (Van der Veen kon de bal nog net van de voeten van de treuzelende Visser wegtikken), manoeuvreerde Noordwijk zich tien minuten voor tijd in veilige haven. De bal kwam na een corner van Jan Willem Bogers via het hoofd van Ruud Bröring voor de voeten van John van Dijk. Met een halve omhaal bracht hij de 3-1 op het scorebord. Rob van Kersbergen

Leidse Courant | 1977 | | pagina 16