Zo snel mogelijk herbouw lokalen van Veurs College GEEN SPREEKRECHT PUBLIEKE TRIBUNE Toch groen in Tasmanstraat Bad „De Does" in geldzorgen uw wensen toch weloptijd! SPOEDOVERLEG OVER BESCHIKBAARHEID RUIMTE IN SCHOLEN Volop interesse premiekoop Collegium Musicum Swift huldigt toerrijders Enthousiasme troef bij Rijnakkoord99 W.A.Feitsma pttpost OORZAAK BRAND NOG NIET BEKEND IJsclub Hoogmade wacht op vorst Openingstijden bruggen Alphen niet aan banden REG 101 LEIDSE COURANT ZATERDAG 17 DECEMBER 1977 PAO. VOORSCHOTEN De stem- men staakten bij het voorstel „spreekrecht publiek in het ka der van de raadsvergaderin gen". De PPV-fractie was voor, de VVD tegen en bij het CDA waren de meningen verdeeld Het staken van de stemmen (8—8) werd veroorzaakt door de afwezigheid van 2 VVD'ers. Al le raadsleden waren wel een voorstander van het verstrek ken van betere informaties over de openbare commissie vergaderingen, waarbij de pu blieke tribune wel spreekrecht heeft. De politieke bereidheides bij de gemeenteraad aanwezig om te komen tot de bouw van een overdekt zwembad in de wijk „Adegeest". Het zgn. Micropolis- plan is niet uitvoerbaar. Alle fracties zijn bereid om een deel van de bouwkosten te financie ren door middel van het benut ten van de saldi-reserves. Drs. Van Wijk .(PPV) wees op het gevaar dat de definitieve plan nen komen in de periode na de gemeenteraadsverkiezingen en zijn fractie zou graag zien dat het definitieve besluit zal vallen vóór de gemeenteraadsverkie zingen. Wethouder Marselis kon dit niet garanderen omdat o.a. gewacht moet worden op het advies van de Ver. van Neder landse gemeenten, welke eerst op 16 januari een uitspraSk zal doen. Het gehele college van b. en w. is met de raad van mening dat thans snel besluiten geno men moeten worden te meer omdat er bepaalde verwachtin gen gewekt zijn. Aanleiding tot deze hele discussie was het voorstel 20.000,beschik baar te stellen voor een voorbe reidingskrediet. Met alleen de PPV-fractie tegen besloot de gemeenteraad tot overname van een gedeelte van de Benvenutolaan. Deze overna me in gemeente-eigendom is no dig om de bouw van een tennis- hal en vier woningen langs deze laan mogelijk te maken. Wet houder Eveleens verwachtte wel dat er bezwaarschriften gediend zullen worden. WOUBRUGGE Negenentach tig gegadigden hebben zich ge meld voor de 11 te bouwen premie-koopwoningen in Wou- brugge. De woningen zullen niet door loting worden toege wezen. De belangstellenden op de voor lichtingsavond in het Oude Raedthuis bestonden voor het grootste gedeelte uit jonge wo ningzoekenden. De meesten van hen zullen worden teleurgesteld. Er komen tenslotte maar 11 klassieke tuinkamerwoningen met hobbyzolder beschikbaar. In het ontwerp is reeds rekening gehouden met een eventuele plaatsing van dakkapellen later. De prijs komt op 114 000,-. De jigging in het plan Thuisweide is erg gunstig. Er zijn o.m. 20 bejaardenwoningen en een win kel (Spar) gepland. (De nadruk ligt in het plan op doodlopende wegen, zodat een prettige woon sfeer gewaarborgd lijkt. De de finitieve aanvrage om als koper in aanmerking te komen moet voor 30 december worden ge- LEIDEN - Elk jaar opnieuw een enorme uittocht van leden die de maatschappij in gaan en intocht van de aankomende studen ten: dat maakt het be staan van Collegium Musicum altijd span nend. Gelukkig is er de constante factor in de persoon van dirigent André Kaart, die steeds weer het nieuwe jeugdige enthousiasme weet te koppelen aan inzicht. Het accent viel deze keer bij het concert in de Zuiderkerk sterk op solistisch werk. Wel ze ven portretjes prijkten er in het programma- boekje met tekst en schitterkansen, die vroege tijdstip van uitleg over het presen- sopraan en alt stralend het CM-concert, de- tatieniveau van de so- mooi benutten; de te- cember in plaats van listen. Hiermee kwam nor creëerde er zelfs februari in verband het koor enigszins op een ontroerend mooie met een uitnodiging de achtergrond te partij mee, alleen de om begin volgend jaar staan en dat is jam- bas viel op door over- hi de Bondsrepubliek mer, want het koor is matig effectbejag. op te treden, biedt wat een sterke troef bij Zeer goed op haar die afwerking betreft CM. Daarmee wordt plaats en op haar ge- alle perspectief, altijd wel spectaculair makt speelde Margriet Wanneer fluitiste Mar- werk gedaan en dat Brinkman op de piano griet Wortelboer aan trof ik nu in de twee als begeleidster van de trip meedoet, zal stukken van Schubert het koor in Schubert- het in elk geval niet en de Mis van Carl liederen. Aan frasering ontbreken aan brille. Maria von Weber niet in de zang leek hier Met groot gemak blies zo aan. De Mis, eigen- nog heel wat bij te zij het fluitconcert in g lijk een gedempt soort schaven, nu klonk het van Von Gluck, zonder opera, bood mooie tamelijk onbezonken. zwakke momenten. Johannes Solleveld (links) startte 78 maal in de rittencompetitie van het Leidse Swift. Swift-bestuurslid Bekelaar overhandigt de beker. LEIDEN De achtenzestigjarige Johannes Solleveld is gisteravond op een feestelijke bijeenkomst van de Leidse tourvereniging Swift gehuldigd voor het feit dat hij winnaar is geworden van de zogenaamde rittencompeti tie. Voor de start van het seizoen speelde het bestuur met de gedachte om een speciale prijs voor 65+ers in te stellen. Dat dit inderdaad niet nodig was, bewees de heer Solleveld die met zijn achtenzestig jaar alle jongeren het nakij ken gaf. De heer Solleveld werd winnaar van de competitie met een totaal van achtenzeventig afgelegde fietsritten. Deze ritten varieerden in afstand van dertig tot honderdvijftig kilometer. Tijdens deze avond vond nog een huldiging plaats. De heer Klok uit Rijnsburg bleek name lijk de sterkste in de „kilometercompetitie". Met zijn meer dan 10.000 afgelegde kilometers bleef hij zijn mede-leden duidelijk voor. LEIDERDORP Een bonte af wisseling van muziek en solis ten was gisteravond te zien en te horen in de Dorpskerk te Leiderdorp, waar leerlingen en docenten van de Streekmuziek- school „Rijnakkoord" hun vor deringen van het afgelopen jaar aan familieleden en bekenden toonden. In groepen traden trompettis ten, harpistes en blokfluitleer- lingen op. De laatste onder lei ding van Albertine van der Deijl, die zelf ijverig meedeed. Zeer geslaagd was de uitvoering van twee werkjes van Montever di, waarin het fraaie nasale ge luid van een kromhoorn klonk. Ken Krijger liet met een Scher zo van Frölich (die man doet zijn naam alle eer aan) horen dat er voor accordeon zeer leu ke muziek geschreven is. Het gedeelte voor de pauze werd afgesloten door saxofonist Aad Laros en pianist Ben Hurrel- brinck. Zij kregen van de ent housiaste zaal een warm ap plaus voor een komisch num mer, waar ze op bruiloften en partijen nog vaak hun voordeel mee zullen kunnen doen. De drie pianisten op deze avond: Arno Eisses, Coen Jutte (met een stevige Etude van Burgmul- ler) en Tiny Hoekema, die de prachtige Roemeense dansen van Bartók speelde. Over het algemeen gaf ze een prima uit voering. Aan de piano zat ook mevrouw Blans, die de dames Moraal en Schoo begeleidde bij het zingen van duetten van Dvo rak: een zeer levendige uitvoe ring van deze mooie muziek. Paul Verbree, die op het orgel delen uit een werk van César Franck speelde bleek daarmee een werk te hebben gekozen dat hij goed aankon. Hetzelfde geldt voor Petra de Bruyn en Helga van der Louw, die een sonate van G. Finger voor blokfluit en harp uitvoerden. TON HARMSEN LEIDEN Bewoners van de Tasmanstraat en omgeving (Zeeheldenbuurt) hebben zich in een schriftelijke enquête in overgrote meerderheid uitge sproken voor groenvoorzienin gen aan beide zijden van de Tasmanstraat en de Van Huis- weg. Wanneer de gemeente ak koord gaat willen zij zelf eigen- LEIDEN Brigade-gene raal b.d. W. A. Feitsma heeft afscheid genomen als voorzitter van het Stich tingsbestuur van het Ko ninklijk Nederlands Leger en Wapenmuseum „Gene raal Hoefer" in Leiden. Na zijn 10-jarig voorzitter schap werd deze post na een korte en besloten plechtigheid overgedragen aan luitenant-generaal N. Berghuijs, die voordien al deel uit maakte van het bestuur. handig en op eigen kosten deze groenvoorzieningen aanbrengen middels volkstuintjes met bloe men en planten aan beide zij den van deze straten. Alleen stroken met een flink formaat kunnen volgens de be woners van de Zeeheldenbuurt een wezenlijke bijdrage leveren aan het tekort aan groenvoorzie ningen in de wijk. Bovendien zou er veel minder kans zijn dat de zaak ontaardt in een puin hoop als de omwonenden zelf steeds een actieve bijdarge zul len leveren aan het aanleggen en onderhouden van de volk stuin-groenstroken. Van de kant van de gemeente is inmiddels gesteld dat er geen bezwaren zijn tegen de wens van de bewoners. Als de raads commissie voor volkshuisves ting en milieuzaken, die volgen de week dinsdag dit punt heeft toegevoegd aan haar agenda, eveneens akkoord gaat, zullen de bewoners van de Tasman straat spoedig de fel begeerde groenstroken krijgen. Zoeterwoude 700 in filmpremière ZOETERWOUDE - In bet cen trum Don Bosco is gisteravond de film „Zoeterwoude 700" In première gegaan. Ongeveer 200 genodigden genoten van de door 15 amateur filmers ge maakte opnamen van de afgelo pen zomer gehouden festivitei ten rond bet 700-jarig bestaan van Zoeterwoude. De film die ongeveer twee uur duurde, kon de toets der kritiek alleszins doorstaan. Van dag tot dag waren er beelden gemaakt, waarbij het grootste gedeelte van de evenementen terug in de herinnering werd geroepen. Begin volgend jaar zal de film worden overgedragen aan de gemeente, alwaar deze dan zorg vuldig voor het nageslacht be waard zal blijven. Voor dit echter gebeurt zal de film nog voor de Zoeterwoudse bevolking worden vertoond. Op 14 januari gaat dit gebeuren op de Hoge Rijndijk in de „Drie Eendjes" en op 28 januari in l^t Centrum in het dorp. LEIDSCHENDAM Overleg plegen met de besturen van alle Leidschendamse scholen over het tijdelijk beschikbaar stellen van lokalen voor het Veurs College en zo snel mo gelijk beginnen met de her bouw van de elf lokalen die door brand verloren zijn ge gaan. Dat is de conclusie van het spoedberaad tussen de Leidschendamse wethouder van onderwijs, de heer P. C. Boone, rector drs. J. TH. van Putten en de chef van de afde ling onderwijs, de heer H. Kei zer, dat gisteren, onophoude lijk onderbroken door tele- Zo ziet het er bij het Veurs College in Leidschendam uit na de brand foontjes van meelevende leer lingen en collega's, enkele uren na de brand plaats vond ten huize van de rector aan de Prins Bernhardlaan. De plannen voor uitbreiding van de school met een hand vaardigheidslokaal en een gymzaal lagen gereed. De op dracht voor de bouw, zo had het ministerie van onderwijs één dag voor de brand laten weten, zou nog voor Kerstmis moeten worden verleend. Rec tor van Putten zei ons dat op korte termijn met de bouwer overleg over uitbreiding van de opdracht zal worden ge pleegd. Gehoopt wordt dat de nieuwe lokalen half februari, na de voorjaarsvakantie» in ge bruik kunnen worden geno- Spoedig LEIDSCHENDAM Hoofdinspecteur E. J. Jansen, chef van de Leidschendam se gemeentepolitie, zei gistermiddag dat over de oorzaak van de brand bij het Veurs College nog niets bekend was. De politie wordt bij het onderzoek geas sisteerd door het gerechtelijk laborato rium te Rijsw,ijk en door de arbeidsin spectie. In de gymzaal is de avond tevo ren weliswaar een leerlingenfeestje ge houden maar rector Van Putten achtte het „absoluut onmogelijk" dat daardoor de brand is ontstaan. „In de gymzaal is een rookverbod waar zeer streng de hand aan wordt gehouden, daar zijn we kei hard in. Docenten staan bij de ingang te controleren en ik was trouwens zelf ook aanwezig. In de gang mag wel gerookt worden maar die wordt door de concier ges gecontroleerd". Omwonenden zeggen dat de brand bij de gymzaal is ontstaan, anderen menen bij het scheikundelokaal. Allemaal gissingen en veronderstellingen, die, aldus hoofdin specteur Jansen, op hun waarde zullen moeten worden getoetst. Over het kontakt met de schoolbesturen zei wethouder Boone dat voor een termijn van ongeveer twee maanden geholpen zal moeten worden. „Uiteraard zal het Veurs Col lege rekening moeten houden met spreiding van de lokalen over de gemeente, het gaat om tien lokalen die in enkele scho len vrij gemaakt kunnen wor den of reeds vrij zijn. In ieder geval zal het gemeentebestuur alles doen om de rector met zijn staf en de leerlingen zo spoedig mogelijk aan onder- wijsgelegenheid te helpen. Het ministerie van onderwijs heeft bovendien telefonisch reeds ruimé medewerking toege zegd." Rector van Putten, die bij de eerste aanblik van de brand van mening was dat zijn hele school verwoest zou worden, zei ontroerd te zijn door de positieve opstelling van de leerlingen. „Er is alleen maar meeleven en niet de gedachte van fijn, nou hebben we voor lopig geen lessen. Integendeel de telefoontjes van leerlingen spreken van jammer dat die leuk ingerichte lokalen verlo ren zijn gegaan. De verbon denheid van de leerlingen met de school is duidelijk geble ken. De voorzitter van de lee*- lingenraad heeft alle gewen ste hulp van de leerlingen toe gezegd." Het Veurs College is deze week vervroegd met kerstva kantie, uitgezonderd de eind examenklas. Dat twee vleugels van het complex zijn gespaard is volgens rector van Putten ongetwijfeld mede te danken aan het optreden van de brandweer. Dat de brand de bouw van een nieuw scholencomplex zou versnellen wordt door de heer van Putten en door wethouder Boone betwijfeld. De wethou der: „In het vijfjarenplan van het ministerie voor nieuwe scholen dat tot 1981 loopt is zoals bekend geen plaats inge ruimd voor het Veurs College. Over het daarop volgende vijf jarenplan wordt gesproken in het wethoudersoverleg van het gewest. Dat houdt verband met de vermindering van het leerlingental in de agglomera tie en de stadssanering van den Haag". Het noodcomplex van het Veurs College, gevestigd aan het Fluitpolderplein, is ook betrokken bij de invulling van Amstelwijk. Rector van Putten heeft zitting in de spe ciale commissie die daarvoor enkele maanden geleden is in gesteld en die volgende maand rapport zal uitbren gen. In Amstelwijk zou een soort cultureel centrum moe ten ontstaan. De staf van het Veurs College is erg gepor teerd voor een multi-functio ned gebruik waardoor de school bijvoorbeeld de be schikking over een goede aula zou krijgen en samenwerking met een misschien ter plaats te vestigen centrale biblio theek mogelijk wordt. De nieuwe lokalen zijn volgens rector van Putten verplaatsba re units. Uitstel van de bouw van een geheel nieuw complex behoeft daarom evenmin te worden gevreesd. „Soms wordt ondanks een pas twee jaar bestaande noodbouw toch vergunning voor nieuwbouw verleend". Overigens zijn niet alleen de leerlingen maar is ook de schoolleiding nogal te vreden met de bestaande toe stand. De nieuwe lokalen zul len weer wat ruimer zijn dan de oude, er komt nieuw meu bilair en alles krijgt toch weer een moderner aanzien, aldus de rector. „De school heeft een uitgesproken gezellig aanzien en de leerlingen zijn gewoon verknocht aan de huidige toe stand. Alles overziende moet ik zeggen dat nieuwbouw van het Veurs College ideaal zou zijn als ze gelijk was aan het bestaande complex". Nol Wesseling HOOGMADE - De IJsclub Hoogmade heeft een compleet wedstrijdprogramma klaarlig gen. Er zijn zelfs als fikse geld prijzen voor nationale korte baan-wedstrijden beschikbaar gesteld. Nu moet het alleen nog maar gaan vriezen. wedstrijd programma werd gistereavond bekend gemaakt tijdens de jaarvergadering van de ijsclub in Hoogmade, die het vigelopen jaar het 75-jarig jubi- Van vierde. De jubileumviering biek een grote aanslag op de /ïnaiciën te hebben gedaan, ^aar het bleek niet noodzake lijk de contributie nu al te ver hogen. Die verhoging zal wel plaatsvinden als er veel schaats wedstrijden gehouden worden. LEIDERDORP Het slechte zomerseizoen heeft het zwembad „De Does" behoorlijk parten gespeeld. De gelijknamige zwem- en polovereniging die het zwembad namens de gemeente exploiteert, is als gevolg van achtergebleven inkomsten in ernstige financiële moeilijkheden geraakt. De vereniging kan niet meer aan haar financiële verplichtingen .voldoen, waaronder het betalen van rente en aflossingen op de geldleningen die overigens door de gemeente zijn gegarandeerd. De oorspronkelijke geraamde opbrengst uit kaartverkopen was 89.375,-. De werkelijke verkopen tot 1 november 1977 bedroegen echter slechts 41.143,-. Bij de aanvang van het seizoen was reeds een tekort voorzien van 56.995,-, zodat met deze tegenvaller het nadelige saldo komt op 105.227,-. Dit tekort kan nog verder oplopen omdat ook de geraamde kosten voor water- en gasverbruik zijn overschreden. Burgemeester en wethouders hebben de raad voorgesteld het tekort voor rekening van de gemeente te nemen. Het college deelt aan de raad mede, dat deze excessieve stijging van .het nadelige exploitatiesaldo van het zwembad te wijten is aan niet beïnvloedba re factoren zoals het weer en ook de concurrentie van andere zwembaden. Het college stelt ietwat defaitistisch vast dat er weinig meer rest dan te hopen op een beter volgend seizoen. De raad zal het voorstel van het college behandelen in de raadsvergadering van 19 december. Raad Voorschoten verdeeld: ALPHEN AAN DEN RIJN „De klassificering van de Oude Rijn als belangrijke vaarweg maakt het niet mogelijk, beperkte brugopeningstijden in te voeren". Dat heeft de wethouder voor Openbare Werken, D. van Leeuwen, medegedeeld op de door de fraktie van de VVD gedane suggestie om de openingstijden van brug gen voor de pleziervaart te gaan beperken tot twee maal per uur. Volgens de WD-fraktie zorgt vooral de lage „Alphense brug" in het centrum voor veel ver keersopstoppingen omdat deze brug zelfs voor hele kleine bootjes geopend moet worden. Volgens wethouder Van Leeuwen kan pas aan een beperking van het openen van bruggen worden gedacht als de Rijnomlegging gerealiseerd zal zijn. Deze omleg- ...1..„Tr.r xnvmr-- iiiiiiiihihm—miimimiim— g,ne wor^1 overigens niet voor het jaar 1990 verwacht he ^^J5?^^8hVIi",'r?kti^0?rZaak 'S V2° verkeersopstoppingen amtat de gL* to&TÏÏZdfo££ brug zo laag is dat deze zelfs voor de hele kleine bootjes geopend moet worden. Rijn met een doorvaarthoogte van rond de 2.75 meter.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3