Geen beheerscommissie voor plan centrum Sassenheim Gemeentebelangen Voorhout hekelt plamflet van CCP Oegstgeest houdt afspiegelingscollege Raad Wassenaar tevreden over schetsen voor oude centrum BURGEMEESTER KRET TIJDENS ALGEMENE BESCHOUWINGEN Progressief Sassenheim kreeg antwoord op strafwerk99 Financiële positie hervormde gemeente roosldeurig Muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" REGIO LEIDSE dOURANT WOENSDAG 14 DECEMBER 1977 pagina 4 SASSENHEIM Het plan centrum, de verkeerssituatie in het dorp, het Sassen- heimse rampenplan en de Schipholspoor- lijn. Een aantal zaken waar de Sassen- heimse raadsfracties gisteren in tweede instantie op terugkwamen, nadat ze vo rige week dinsdag van het college van burgemeester en wethouders antwoord hadden gehad op de door hun gehouden algemene beschouwingen. In antwoord op Van Eisen (CDA) zei burgemeester Kret dat het plan centrum alle aandacht van het gemeentebestuur heeft en dat zeker overleg plaatsvindt met de in het centrum aanwezige winkels en bedrijven. De ontwikkeling van het plan via een beheerscommissie gaat ge beuren, vond de burgemeester wat te ver gaan, omdat het centrum ook een woon functie vervult. Van Eisen zei het met de burgemeester eens te zijn dat de commissievergaderin gen niet openbaar zijn. Wel vroeg hij of het mogelijk is dat de raadsleden toe stemming krijgen commissievergaderin gen van commissies waarvan ze geen lid zijn bij te wonen. Van der Fange, even eens CDA, vond dat de bevolking beter op de hoogte moet worden gebracht met de activiteiten binnen de sporthal en ook wilde hij graag dat de openingstijden van de kinderboerderij beter bekend worden. Twee suggesties die de burgemeester graag overnam. RAMPENPLAN Het rampenplan van Sassenheim is opge steld naar aanleiding van provinciale richtlijnen. Bij oefeningen wordt nauw samengewerkt met andere plaatsen in de regio. Mocht zich werkelijk een ramp voordoen, dan moet de burgemeester on middellijk de commissaris van de konin gin bellen. Hierdoor gaat automatisch het provinciale rampenplan op gang. De bur gemeester voert in dat geval niet zijn eigen beleid, maar krijgt instructies van de provincie, aldus Kret in antwoord op vragen van Van der Fange. Ciggaar (WD) stelde nogal wat moeite te hebben gehad met de beantwoording van wethouder Mazee. Het geheel maakte op hem een indruk van ongeïnteresseerd heid. Het antwoord van de wethouder „We hebben vrijheid van onderwijs", toen Ciggaar had gevraagd om prognoses op te stellen voor het extra bouwen van schoollokalen of het afbreken hiervan, vond het raadslid nogal onduidelijk. De WD'er Horstman zei niet tevreden te zijn met het antwoord van het college dat het verkeersplan van de WD betref fende de reconstructie van de aansluiting van de provinciale weg op Rijksweg 44, grondig bestudeerd zal worden. Derhalve zei de WD fractie te verwachten dat het college met de grootste voortvarendheid de provincie en rijkswaterstaat zal bena deren om de mogelijkheden tot recon structie te onderzoeken. Desnoods zou Sassenheim in de kosten moeten partici peren, eventueel voorlopig ten koste van een overdekt zwembad. Een gelijktijdig met de Schiphollijn reconstrueren van de wegenaansluiting is naar de mening van de WD in financiële zin alleen maar gunstig. Kret zegde toe dat men zeker niet zal gaan „binnenvetteren" met het plan en dat men er actief mee bezig gaat „Het college loopt de spoorwegen beslist niet achterna en knikt heus niet uitsluitend ja. Met dit plan zal actief gewerkt wor den". Horstman kwam voorts terug op het rapport van de Verhoging van Neder landse gemeenten waarin werd gesteld dat de bouw van een overdekt zwembad in 1974 niet verantwoord was. Inmiddels is er nog een bad in Noordwijkerhout bijgekomen. De WD wilde graag weten of dat bad nu wel opeens verantwoord is. De plannen voor het bad vond hij dan ook wat vreemd. „Straks hebben we weer zoveel geld aan plannenmaken besteed, dat dit gaat uitmonden in: Jammer van het bestede geld om er nu mee op te houden". SASSENHEIM „ProgTessief Sassenheim werd uitgesloten van beantwoording en kreeg bovendien strafwerk op". Met deze zin karakteriseerde de pro gressieve fractie gistermiddag de wijze waarop het college van burgemeester en wethou ders vorige week dinsdag de door hun gehouden algemene beschouwing had beantwoord. Burgemeester Kret stelde toen moeite te hebben met de toon van het stuk. In de beschou wing werden voor een belang rijk deel geen werkelijke vra gen gesteld, maar slechts bewe ringen gedaan zonder nadere toelichting. De burgemeester vond dat de fractie deze bewe ringen moest toelichten, daar het college er anders weinig mee kon beginnen. Tijdens de behandeling van de algemene beschouwingen in tweede ter mijn, bleek gistermiddag dat de PS-fractie zijn „strafwerk" keu rig had gemaakt. De stelling dat Sassenheim blij mag zijn als het in 1985 een eigen bibliotheek heeft en dat dat voornamelijk te danken is aan de laksheid van dit college, werd door PS toegelicht door te zeggen dat al in 1976 de beslis sing over de bibliotheek had moeten vallen, zodat er in 1977 gebouwd had kunnen worden. Het bouwen van de bibliotheek in 1979 vindt de fractie geens zins reëel. Woningbehoefte Het zou de progressieven zeer welkom zijn indien in Sassen heim een woningbehoefte-on derzoek zou worden ingesteld. De landelijke norm van veertig procent woningwetwoningen, veertig procent premie-koopwo ningen en twintig procent vrije sector woningen zou dan wel eens voor Sassenheim onjuist kunnen blijken te zijn. Genoem de verhoudingen moeten dan bijgesteld worden. De fractie stelde voorzichtig geconstateerd te hebben dat over de jaren 1977—1979 het aantal vrije sec tor woningen in Sassenheim ruim veertig procent is, terwijl er slechts 23 procent woning wetwoningen gebouwd wordt. Ten zeerste ontkende PS dat ze gezegd had dat Sassenheim een gemeente zou zijn waar grond- speculanten zonder meer hun gang kunnen gaan. Slechts werd gerefereerd aan de jarenlange bemoeienis van de PvdA om een wet aangenomen te krijgen die het mogelijk maakt om gronden voor sociale woning bouw tegen redelijke prijzen te verwerven. Wel is Progressief Sassenheim van mening dat Sassenheim een gemeente is waar het college nog steeds de raad herhaalde lijk in haar beslissingsvrijheid beperkt door steeds een uiterst beperkte voorbereidingstijd te geven of de raad voor voldon gen feiten te stellen. Genoemd werden de gang van zaken rond de bouw van de sporthal, de procedure bij het project ver bouwing gemeentehuis, het in bouwen van drie ton een voor zieningen voor een overdekt zwembad in de sporthal, waar door volgens de fractie de dis cussie over de wenselijkheid van een overdekt zwembad in Sassenheim bij voorbaat ver troebeld is en de bouw van een bollenschuur, annex tennishal. Als voorbeelden voor dit jaar werden de gang van zaken ron dom de signatuur van de basis school in Wasbeek genoemd, en de verkoop van grond aan een aannemer in het plan Zuilhof straat „Een voorstel van ons voor een andere aanpak werd niet eens in behandeling geno men", aldus PS. Bevredigend In zijn antwoord op deze toe lichting van Progressief Sassen heim, zei burgemeester Kret dat het altijd eenvoudig is om te stellen dat je geen bevredi gend antwoord hebt gehad. Echt bevredigend is namelijk alleen iets, wanneer je je zin krijgt en daar kan bij een klei ne fractie als die van PS niet altijd sprake van zijn. Toch stelde Kret dat het gemeentebe stuur programmatisch verder met de progressieven meegaat dan ze zelf geloven. Over de rioleringswerkzaamhe den aan de Kerklaan-Lindelaan, zei wethouder Westerbeek dat daarmee wel degelijk volgend jaar een begin zal worden ge maakt, maar dat het niet kan gebeuren gelijktijdig met de herbestrating van de Kager- dreef, omdat dan de hele buurt geïsoleerd wordt. Met de herbe strating zal een aanvang worden gemaakt in maart of april. De werkzaamheden zullen een vier tal maanden duren en daarna zijn de rioleringswerkzaamhe den aan de beurt. Het betoog van PS over de bi bliotheek noemde Kret een raar verhaal. Hij erkende dat men bij het ministerie van CRM tot over zijn oren in de moeilijkhe den zit, omdat men hier wel een wet heeft uitgevaardigd, maar geen rekening heeft gehouden met de hieraan verbonden kos ten. Deze moeilijkheden willen volgens de burgemeester echter niet zeggen dat Sassenheim niet op een urgentielijst voor een bibliotheek terecht kan komen. De door de PS fractie genoemde woningbouwcijfers ontkende Kret Volgens hem wordt in Sas senheim dertig procent woning wetwoningen, zestig procent premie-koopwoningen en tien procent vrije sectorwoningen gebouwd. NOORDWUK - „Voor het eerst sinds jaren heeft de kerk voogdij van de Hervormde Ge meente een sluitende begroting. Op de rekening van 1976 is zelfs een klein overschot" Dit deelde president-kerkvoogd C. Ben schop gisteravond mede op een goed bezochte gemeenteavond in De Rank. Voor dit jaar is reeds een bedrag van 210.000,- aan kerkelijke bij dragen binnen. A1 ziet de financiële positie van de Hervormde Gemeente er wat rooskleuriger uit dan in voor gaande jaren, uit de toelichting van administrateur De Geus werd duidelijk, dat men bepaald nog niet uit de zorgen is. De kosten van verlichting en ver warming stijgen onrustbarend en ook het onderhoud van kerk gebouwen en pastorieën stelt de kerkvoogdij voor grote uitga ven. Zo is er 10.000,— uitge trokken voor het schilderen van de Kapel aan de Hoofdstraat. Verder is het van omstreeks 1930 daterende orgel in de Oude Kerk dringend aan restauratie toe en deze opknapbeurt gaat enige tienduizenden guldens kosten. De vroegere Wilhelminaschool blijkt als verenigingsgebouw in een behoefte te voorzien. Aange drongen werd op vergroting van de ruimte. De belanghebbende verenigingen bleken bereid be paalde verbeteringen door zelf werkzaamheid aan te brengen. De naam van de school is thans verwijderd. Het ligt in de bedoe ling het gebouw een andere naam te geven. Honden op de loop voor kerkklok NOORDWIJK De Rank heeft een klok, die niks doet Dat wil zeggen, de bel verzaakt z'n plicht voor de kerk diensten en laat geen enkel geluid horen. Meer dan eens was het uurwerk gerepareerd, maar in no-time deed de klok er weer het zwijgen toe, vertelde president-kerkvoogd Ben schop, toen op de gisteren gehouden gemeenteavond van de Noordwijkse Hervormde Gemeente naar het staken van de bel werd geïnformeerd. „Het geluid is trouwens ook niet om aan te horen", voegde de praeses er wat mistroostig aan toe. Ter illustratie verhaalde hij hoe een collega-kerkvoogd, gewa pend met een flinke dosis technische kennis, naar de klokke- stoel was geklommen om het ding weer op gang te brengen. Toen de man daarin uiteindelijk slaagde, gaf de bel zo'n afgrijselijk geluid, dat de honden uit de buurt jankend wegliepen. „Vroeger verdreef het klokgelui de boze geesten en thans de boze honden," merkte de president-kerkvoogd tot hilariteit van de gemeenteleden op. De gemeenteleden zagen een klok met „baaldagen" niet zo zitten. Maar voor een nieuwe zal de kerkvoogdij ruim achtduizend gulden moeten neertellen en dat kan bles niet trekken. Veilig Verkeer in Oegstgeest Wethouder Thorh flinks) installeerde gistermiddag Brongers heeft in laatstgenoemde groep als pen- in het raadhuis een nieuwe werkgroep binnen de ningmeesteresse en voorzitster een buitengewoon vereniging Veilig Verkeer Nederland, afd. Oegst- stimulerende invloed gehad. De werkgroep heeft geest. Tegelijkertijd werd afscheid genomen van in totaliteit uitstekend werk verricht voor de oude werkgroep. Mevrouw H. A. Huysman- betreft het zgn. klaar-overen. VOORHOUT De partij Ge meentebelangen haalde gister avond tijdens de algemene be schouwingen fel uit naar de Voorhoutse Christelijke Combi natie Partij. De heer J. Warmer- hoven van Gemeentebelangen hekelde een door het CCP ver spreid pamflet waarin de visie van de CCP uiteengezet wordt aan de inwoners van Voorhout. De heer Warmerhoven had zich met name geërgerd aan het hoofdstuk: „Wat wij bereikten". „In het bewuste artikel eigent het CCP zich 14 belangrijke be slissingen toe, onder het kopje „Wat wij bereikten". Geen woord heeft het CCP voor het werk van de andere raadsfrac ties", zo stelde de heer Warmer hoven, die ook te kennen gaf prijs te stellen op een excuus van de CCP-fractie. Na deze politieke eruptie wend de de heer Warmerhoven zich' tot de zaak waarvoor de Voor houtse gemeenteraad bijeen was, de begroting 1978. De frac tie Gemeentebelangen had on- De invulling van het open gebied Langstraat (tek. 1). De hoek bij Voorham (tek. 2). WASSENAAR - Bij de bespre kingen over een nieuw bestem mingsplan voor het oude cen trum van het dorp is door de raad besloten een architect op dracht te geven schetsen uit te werken voor enkele „moeilijke" onderdelen van de dorpskom. Voor dat doel werd aangezocht de architect A. Peetoom uit Voorburg. Het resultaat van zijn werk is tijdens een infor mele vergadering aan de ge meenteraad getoond en over het algemeen met grote welwil lendheid door de raadsleden ontvangen. De schetsen hebben betrekking op een viertal onderdelen van de dorpskom: de hoek Lang straat/Molenstraat, d.w.z. het open gebied tussen het bankge bouw van de ABN en de Molen straat, de hoek Langstraat/Ach terweg/Van Hogendorpstraat,- het gebied rond de Luifelbaan en het onlangs door de gemeen te aangekochte terrein van Hui ze Nieuw Rijksdorp. Wat het open gebied in de Lang- 'rV\ De Luifelbaan (tek. 3). straat naast het bankgebouw van de Algemene Bank Neder land betreft heeft de heer Pee toom gestreefd naar een zekere opvulling van het grote gat dat daar in de bebouwing aanwezig is. Aansluitend aan het bankge bouw heeft hij nieuwe bouwmo gelijkheden ontworpen (teke ning no. 1) met daarachter par keerterreinen. Een ander „gat" in de dorps kom, waaraan de architect veel aandacht heeft besteed is het kruispunt Langstraat/Achterwe g/V an Hogendorpstraat, beter bekend als de hoek bij Voor ham. (zie tekening 2). Bij het pand van Voorham (V) is een uitbreiding van de bebouwing geprojecteerd evenals bij het pand van fotograaf Van der Plas (P). Daardoor wordt de grote ruimte die zich daar nu bevindt tot kleinere proporties teruggebracht. Nieuw is ook een blokje woningen (W) dat zo on geveer op het huidige parkeer terrein in de van Hogendorp straat geprojecteerd is. Verkleining van ruimte is ook de opzet geweest bij een derde onderdeel: de Luifelbaan (teke ning 3). De architect heeft dat geprobeerd te bereiken door doortrekking van de bebouwing langs de Achterweg (A), door een nieuw bouwblok naast de OLB (B) en door het plaatsen van bomen in het huidige brede weggedeelte van de Luifelbaan. OEGSTGEEST Vertegenwoordigers van de drie fracties in de Oegstgeestse gemeenteraad hebben zich gisteravond uitgesproken voor een afspiegelingscollege. Ook in de nieuwe raads periode zal er naar worden gestreefd alle partijen in het college van b en w te laten deelnemen. Grote tevredenheid heerste er gisteravond tij dens de behandeling van de begroting 1978 over de gunstige financiële positie waarin de ge meente verkeert. PvdA-fractievoorzitter Kohl- beck maakte wel de kanttekening dat het nieu we CDA/WD-kabinet wel eens het mes in de rijksuitkeringen aan de gemeente zal kunnen gaan zetten. De CDA-er Kakebeeke bracht de sportvoorzie- ningen ter sprake. Hij stelde het college voor te onderzoeken of het gebied ten noorden van het zwembad Poelmeer in aanmerking komt voor aanleg van sportvelden. De heer Kakebeeke sprak zich voorts uit voor het WD-voorstel de inkomsten van de onroe rend goedbelasting te fixeren op 1.750.000 gul den. „Is de opbrengst hoger, dan moeten de tarieven worden verlaagd. Ik vind dat de belas tingbetaler niet meer hoeft te betalen dan in 1977". Mevrouw Blom van de WD pleitte voor de aanleg van woonwagenstandplaatsen. Wethou der Meijling deelde mee dat er een schetsplan ligt voor vijf standplaatsen in een bosschage nabij het Groene Kerkje. De gemeente zal over 545.000 gulden moeten beschikken om het kampje te realiseren. Voorts stipte mevrouw Blom het belang van de inrichting van een cultureel centrum, de renovatie van de Terweeschool en de nieuw bouw van de vierde openbare basisschool aan. De PvdA-PPR-fractie sprak zich bij monde van de heer Kohlbeck uit tegen de verkoop van kavels grond van 10.000 m2 of meer. Hij stelde voor de overschotten in de begroting te beste den aan het onderwijs door middel van de verhoging van het.bedrag per kleuter, doortrek king van steun aan de schooladviesdienst voor het kleuteronderwijs, het aantrekken van een schoolbioloog en het optrekken van de subsidie- grens voor leerlingen van de streekmuziek- school van 18 naar 21 jaar. Wethouder Thorn deed tenslotte nog de verheu gende mededeling dat woensdag 21 december de eerste paal zal worden geslagen voor het nieuwe overdekte zwembad. De voorzitter van de zwemvereniging Doelmeèr, de heer Moole- naar, zal de officiële handeling verrichten. der meer de sanering van woon schepen in de gemeente Voor hout op het verlanglijstje. „Woonschepen moeten verdwij nen door middel van aankoop van de schepen en door de ver kleining van de aanlegplaatsen", aldus de heer Warmerhoven. Ook wenste de fractie te komen tot een realisatie van riool-aan sluitingen in het buurtschap Teylingen, De Engelselaan en de Bergamolaan. De heer A. de Groot ging na mens de PvdA en PPR-fractie akkoord met de voorgestelde belastingverhoging van 7 pro cent. „Onze fracties zijn altijd voorstander geweest van een trendmatige aanpassing van de belastingtarieven. Dit om reser ves te vormen voor het treffen van kapitale algemene voorzie ningen", aldus de heer De Groot. De PvdA/PPR wil zo spoedig mogelijk komen tot openbaar heid van commissievergaderin gen. „We betreuren het dat er voor de contactavonden be stuur/burger weinig belangstel ling bestaat. Door de openbaar heid van de vergaderingen zal de belangstelling van de burgers toenemen", zo stelde de heer De Groot. Voorts sprak hij de wens uit om voldoende woonruimte te reser veren voor alleenstaanden en samenwonenden. „Een moder nere opzet van de inschrijvings- en toewijzingsnormen is noodza kelijk. Ook dient de minimum- inschrijfleeftijd te worden ver laagd. Op korte termijn zou kunnen worden voorzien in be taalbare huisvesting voor wer kende jongeren door de aan koop van bestaande panden", zo stelde de heer De Groot. De CCP-fractie toonde zich ver heugd over de samenvoeging van de bestemmingsplannen Dorp, Dorpsplein en Spoorlaan. „De situering van een echt dorpsplein bij de r.k. kerk en voor het nieuwe bejaardencen trum behoort een belangrijke factor in het plan te zijn", aldus de fractievoorzitter G. C. G. Borst. Aandacht vestigde de heer Borst op de verkeersonveilige situatie aan de Leidsevaart tus sen de Rijksweg en de gemeente Warmond. „Een dringend be roep op de gemeente Leiden en Oegstgeest is nodig. Op korte termijn moet gezocht worden naar een veilige oplossing voor de daar fietsende schoolkinde- De heer Borst memoreerde het feit dat de Voorhoutse gemeen teraad al herhaaldelijk heeft verzocht om te komen tot de opstelling van een meerjaren programma. „Door de beslissing om een sporthal te bouwen zijn de gemeentelijke reserves tot een minimum teruggebracht. Een beleidsprogramma met in dicaties betreffende nieuwe en vervangende investeringen is juist nu nodig", zo stelde hij. De WD-fractie had bij monde van raadslid J. H. de GruyteT veel belangstelling voor de openbare veiligheid. „Door het toenemend verkeer van gevaar lijke stoffen over de weg en het toenemend vliegverkeer zouden wij graag een rampenplan van de grond zien komen. Dit kan gebeuren in samenwerking met de buurtgemeenten, via het Sa menwerkingsorgaan Bollen streek". „Grote voorzieningen voor de scholen zijn voorlopig niet no dig", zo stelde de heer De Gruy-; ter. „De nieuw te bouwen sport hal kan gaan voorzien in de behoefte van twee scholen om een gymnastieklokaal te verkrij gen. TE ROELOFARENDSVEEN dankt de kopers van uniformen COMTU-WESTLAND, tuinbenodigdheden G. WESSELMAN EN ZONEN, Aannemingsbedrijf CAFÉ HEEMSKERK JAN VAN DEB MEER, Tuinbouw- en hobbyartikelen DROGISTERIJ VAN BERKEL en KAPSALON MON RÊVE DE DAGMARKT DE HOUTHAL Thijs Mooren BLOEMENHANDEL GERARD DE KQNING BOVOTOURS touringcarbedrijf v.d. Voet RESTAURANT DE WOELIGE BAREN Mode- en Interieurverzorging VAN DER GEEST SJAAK VAN RIJN, planten- en bloemenhandel JAN VERHAAR, pompstation en automobielbedrijf een partikulier DE RABOBANK met een gift van 4.000,- WAMERO B.V., Handelskwekerij BORSUMIJ WEHRY NEDERLAND B.V., 5 uniformen Twee leden van de vereniging elk één uniform DRUKKERIJ J. W. VAN HARTEVELD en C. RODEWIJK EXOTICA HEEMBOUW B.V. J. F. VAN BERKEL, bouwbedrijf Iemand uit het bedrijfsleven, die niet vermeld wil worden FA. E. VAN RUITEN, jaarrondchrysantenstekken FA. P. V.D. KAMP, chrysantenstekken voor normaalcultuur Een partikulier voor een half uniform PIETER VAN RUITEN met een gift van 1.000,- FA. H. BAKKER en NIC. BAKKER elektr. installatiebureau TH. WESSELMAN, schilder- en glasbedrijf NIC. DE KONING, bloemenhandel RED STAR ELECTRONICS B.V. BLOEMENVEILING E.M.M. 2 uniformen CAFÉ FRANSCHE BRUG 1/2 uniform V.D. POEL zuivelhandel RUITEN TROEF CONSERVEN B.V. BAKKERIJ WESSELMAN KEES VOLWATER autoreparatie en hulpdienst CAFÉ DE DRIE EENEN Piet Rodewijk TH. LUDLAGE, houthandel B.V. NEMAMERK, No-Break- en Turbinevoedingssystemen Assurantiebemiddeling J. TH. WESSELMAN INTERPOLIS ANTHONY B.V. kunststoffen verwerkende industrie Een bedrijf dat anoniem wenst te blijven FA. BAKKER 1/2 uniform S. V.D. MEER Diepvries, Distributie en Opslagbedrijf Twee anonieme partikulieren met elk een half uniform Café Petit-Restaurant DE SCHELP BAKKERIJ MEYER 1/2 uniform HEIN SCHOO, schilder en glaszettersbedrijf, 1/2 uniform VAN RIJN'S BAKKERIJ met een gift van 2000 broodjes voor het a.s. carnaval 28 en 29 januari 1978. Allen gevestigd te Roelofarendsveen. En tevens: HILVERDA, anjerstekbedrijf, Aalsmeer G. HILGERSON, potgrond- en mesthandel, Stompwijk HOGEBOOM CONTAINERS B.V. Rijpwetering BLOEMENVEILING V.B.A., Aalsmeer GEBR. MARKMAN, anjerstekbedrijf, Aalsmeer VAN LENT SCHEEPSBOUW met een gift van 1.000,- (2 unifor- 'men) Wie in de laatste week van deze aktie de vereniging nog wil steunen door de aankoop van een oud uniform kan kontakt opnemen met John de Jong, tel. 01713-2176.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4