£eidóe@owamt Anti^adatJoj) weinig eensgezind uit elkaar Geen overlevenden van gekaapte en ontplofte Boeing Nieuwe arrestatie bij inwisselen van Caransa-duizendjes Britse troepen naar Bermuda: rust keert weer Amokmaker doodt 14 mensen De benzine was op Ohoufoer in bestuur w.k. Franz Hasil komt zeker Weer eens wat anders Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes t 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) Abonnementen: kwartaal 40,45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent Maandag 5 december 1917,68e jaargang no. 20907 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND I Popparade „Popparade" met Eddy Becker en Sandra Reemer op Ned. I om 19.04 uur. Om 21.50 uur „De tijd stond even stil" over het Neder lands cabaret. Ned. n om 19.25 uur De Kris Pusaka om 20.25 uur de „Wre kers" en om 21.15 uur „Rondje theater, kijk op het theaterge- beuren in Nederland. Droog Droog en vrij zonnig weer. Mati ge tot krachtige zuidoostelijke wind. Maximum temp. enkele graden boven het vriespunt Morgen zon: 8.32-16.30. Maan: 2.37-14.02. Scheveningen hoog water 10.50, 23.24. Laag water: 6.18,18.49. TRIPOLI (AFP/UPI) De tegen Sadat gerichte conferentie van Arabische sta ten in Tripoli heeft niet de eenstemmig heid kunnen bereiken die sommige deel nemers ervan gehoopt hadden. De con ferentie is geëindigd buiten de aanwe zigheid van Irak, dat Syrië niet heeft kunnen overhalen tot een verwerping van de resoluties 242 en 338 van de Veiligheidsraad, waarin sprake is van onderhandelingen met Israël. Irak heeft daarop de conferentie verlaten. Het komt niet tot een economische boycot van het arme Egypte. Het enige waarover overeenstemming kon worden bereikt, is een ondergeschikte kwestie: de zetel van de Arabische Liga zal uit Cairo moeten verhuizen naar Tripoli, en tot zolang zullen de bijeenkomsten van de Arabische Liga door de deelnemers van Tripoli worden geboycot. Syrië, Libië, Zuid-Jemen en Algerije zullen proberen deze verhuizing door te drukken, door de vorming van een zg. „confron tatiefront". Dit front is het resultaat van aandringen van de Palestijnen, een nieuwe harde lijn tegen iedere vorm van onderhandelingen met Israël hebben, aangekondigd. Toch was het optreden van de Palestijnen, volgens insiders vooral gericht tegen Twee gezworen vijanden verzoend? De leider van het Palestijnse Volksfront, dr. George Habasj, en PLO-lei- der Jasser Arafat zijn in Tripoli overeengekomen gezamenlijk actie te voeren tegen Israël en de Egypti sche vredespogingen. De Libische leider Khaddafi staat tussen hen in. het onbuigzame Irak, dat een gemeenschappelijke verklaring tegenhield. De Palestijnen Arafat en Habasj traden gemeen schappelijk op, nadat zij het formeel over hun strategie eens waren geworden. Maar eerder was Arafat, de leider van de overkoepelende PLO, uit de conferentie weggelopen nadat de Libische pre mier Jalloud gezegd had dat „sommige Palestijnse leiders" berecht zouden moeten worden Wegens hun lankmoedige houding en daden. De Libische leider Khaddafi verklaarde later dat de vorming van een Palestijnse staat slechts uitgangspunt zou werden voor voortzetting van de strijd. In Londen heeft premier Callaghan gisteren bij de bezoekende Israëlische premier Menachem Be gin aangedrongen op een duidelijk Israëlisch ge baar als antwoord op het recente bezoek van president Sadat Begin vroeg van zijn kant terug houdendheid van de EG-landen, die vandaag in Brussel een topconferentie houden. President Sa dat heeft in een vraaggesprek verklaard dat hij van Israël een mildere onderhandelingspositie in Cairo verwacht. Hij is bezorgd dat de Israëlische onderhandelaars „experts" zijn, die de besprekin gen mogelijk doen verzanden in details. BULAWAYO (AFP) Een politie was een huis binnenge- Veiligheidstroepen die toevallig zwarte Rhodesische politieman gaan in de wijk Mzilikali waar in de buurt waren, wisten de heeft gisteravond in Bulawayo hij twee mannen en twee vrou-man te doden. Volgens de poli- 14 mensen, onder wie vijf kin- wen doodschoot tie heeft de gebeurtenis niets te deren, gedood en 16 verwond. Later maakte hij elders in de maken met de activiteiten van De amokmakende sergeant van stad zijn andere slachtoffers. Rhodesische guerrillera's. Reddingsploegen banen zich een weg door de dichte begroeiing naar de plaats waar de brokstukken van de gekaapte en in de lucht geëxplodeerde Boeing 737 van de Maleisische luchtvaartmij verspreid liggen. Op de voorgrond: een stuk vleugel van de Boeing. JOHORE BAHOROE (AFP) Er zijn geen over levenden onder de 93 passagiers en zeven beman ningsleden van de boven Zuid-Maleisië gekaapte en vervolgens In de lucht geëxplodeerde Boeing- 737 van de Maleisische luchtvaartmaatschappij. De Boeing werd gisteren gekaapt toen hij het Maleisische vakantie-eiland Penang had verlaten, met bestemming Koeala Loempoer. Onderweg meldde de gezagvoerder, dat het toestel gekaapt was en dat de kapers hem opdracht hadden gegeven naar Singapore te vliegen. Hij zei ook nog dat de kapers in het bezit waren van granaten. Het is niet onmogelijk, dat de kapers wat noncha lant met de explosieven zijn omgesprongen. In ieder geval ontplofte het toestel, kort na de mel ding, in de lucht Wrakstukken liggen over een grote oppervlakte verspreid in een gebied 50 km van Johore Bahroe in Zuid-Maleisië. Helikopters hebben deze wrakstukken gelokaliseerd; reddings ploegen hebben de plaats van de ramp inmiddels bereikt. Wie de kapers waren of wat zij wilden is niet bekend. Volgens een woordvoerder van de maat schappij zouden het leden van het Japanse Rode Leger zijn geweest. Volgens de passagierslijst bevonden zich de Malei sische minister van landbouw, Ali Achmad en de Cubaanse ambassadeur Inchaustegui aan boord. In de Ameri kaanse staat Washington, het uiterste westen van land, zijn door zware regenval verscheidene ri vieren buiten hun oevers ge treden. Veel au to's kwamen op de wegen - vast te zitten. De be stuurder van de ze vrachtwagen en zijn bijrijder wachten hier ge duldig op red ding. Het sportvliegtuigje na de noodlanding: ogenschijnlijk licht beschadigd, maar volgens deskundigen total loss. (Vain een onzer verslaggevers) ANNA PAULOWNA Een vliegtochtje van De Kooy bij Den Helder naar Texel eindigde gisteren in een bietenveld in Anna- Paulowna. Oorzaak: de benzine was op. Het toestelletje, een Chesna, werd bestuurd door garagehouder en vrije tijdspiloot C. Opdam uit Spanbroek. Hij was vergezeld van zijn automonteur H. Appel uit Heerhugowaard. Na een rondvluch- tje boven de kop van Noord Holland te hebben gemaakt, zette het tweetal koers naar Texel, maar boven Anna Paulowna zat men reeds met een,lege tank. Een stukje land, waar de bieten waren gerooid, werd gekozen voor de noodlanding. Bij de uitloop vond het toestelletje een sloot op zijn weg en dook met zijn neus in de klei. Toestel total loss. De inzittenden kwamen met de schrik (Van onze correspondent Frans Wijnands) ROME De Romeinse politie heeft een tweede verdachte ondervraagd in verband met de ver spreiding van Nederlandse bankbiljetten van dui zend golden, afkomstig uit het losgeld dat on langs betaald is voor de vrijlating van Caransa. Veel verder is de politie in Rome evenwel nog niet gekomen, omdat deze verdachte bij hoog en bij laag volhoudt niets te weten van de herkomst van het geld en van de man, kennelijk een buitenlan der, die de bankbiljetten bij zich had en deze had aangeboden om in te wisselen. De thans ondervraagde verdachte is de 33-jarige Dante Ottaviani, een kruimeldief die een kraam met ongeregeld goed heeft bij het centraal station in Rome. De man heeft behalve bij de politie ook bekendheid bij veel Romeinen omdat hij in het verleden halsbrekende toeren op het Colosseum heeft uitgehaald als protest tegen zijn persoonlijke levenssituatie en tegen algemene wantoestanden. Ottaviani heeft verteld dat hij herhaaldelijk bena derd was door een Italiaans sprekende man, on miskenbaar een buitenlander, die hem gevraagd had om tegen beloning Nederlands geld in te wisselen tegen lires. Ottaviani heeft in totaal bijna twee ton aan „Caransa-duizendjes" in handen gehad, maar hij was zo voorzichtig het geld niet zelf in te wisselen. Hij liet dat doen door een stationsbeambte, die evenwel zo naïef was om zes keer achtereen bij hetzelfde wisselkantoortje bin nen te stappen en de laatste keer prompt werd gearresteerd. HAMILTON De rust is weer gekeerd op Bermuda nu Enge land 150 soldaten daarheen heeft gestuurd om de ongeveer 400 Britse politiemannen van dit eiland te helpen bij het herstel van de orde. Op Bermuda heb ben zich sedert donderdag ras- senrellen voorgedaan ten gevol ge van de executies van twee zwarte moordenaars, door een blanke beul, die daar voor spe ciaal uit Engeland overgekomen was. Een van de gehangenen had in 1973 de Britse gouverneur van het eiland vermoord. Op Ber muda is sedert 30 jaar niemand meer terechtgesteld. De blanke bevolking is vóór uitvoering van de doodstraf; de zwarten zijn er tegen. „Moordenaars worden al leen maar gehangen als ze blan ke slachtoffers gemaakt heb ben", zeggen militante zwarten, die opkomen voor onafhanke lijkheid. Bermuda is Groot-Brittannië's oudste kolonie. Zij telt slechts 53.000 inwoners en leeft van (Amerikaans) toerisme. Twee derde van de bevolking bestaat uit zwarten. Zij protesteren, dat de blanken veel welvarender en machtiger zijn dan zij en gebrui ken de recente executies als een excuus voor rellen uit protest tegen sociale, economische en politieke discriminatie. Er werd al voor zeven miljoen pond schade aangericht, hoofdzake lijk door brandstichting. Vermoedelijke wurgmoordenaar in Los Angeles gearresteerd LOS ANGELES (Renter) De politie in Los Angeles vermoedt dat een 24-jarige jongeman, die onlangs is gearresteerd, de moorde naar is die sinds midden oktober in de stad onder jonge vrouwen angst en paniek gezaaid heeft, door elf vrouwen en meisjes van 12 tot 28 jaar door wurging om het leven te brengen. Zijn uiterlijk komt overeen met dat van de gezochte. Alle slachtof fers zijn in het bergachtige deel in het noordoosten van de stad ontkleed en soms verkracht, langs straatstoepen gevonden, allen gewurgd. Wekenlang zijn meer dan 100 politiemensen op jacht Mogelijk heeft hij een medeplichtige, want een van de slachtoffers was voor het laatst gezien toen zij door twee onbekenden in een auto werd meegenomen. VANDAAG TIEN PAGINA'S ZEIST - Het be stuur w.k. is er. Za terdag werden de vier leden aange steld: mr. Jacques Hogewonlng (voor zitter), Herman Choufoer, Ton Zwikstra en Martin Snoeck, alle vier bestuursleden sec tie betaald voetbal. Hogewening zal het contact onderhouden met de WCS (spelers), WON (oefen- meesters) en FBO (clubs). Met bondscoach Ernst Happel zal voorts worden gesproken over zijn wensen ten aanzien van begeleiding en samenstelling van de équipe die naar Argentinië zal gaan. De chef d'équipe maakt daarvan een belangrijk onderdeel uit. Uiterlijk 9 december zal voorts besloten zijn of de KNVB wel of niet een contract sluit met Inter Football, dat o.m. de reclame betreft. WCS en FBO zullen ook hierin hun stem kunnen laten horen. VLAARDINGEN Bewonderaars van Franz Hasil zullen zich eerdaags naar Vlaardingen moeten reppen. De ex-Feye- noorder belde gisteravond uit zijn woonplaats Klagenfurt (Oostenrijk) naar Theo Laseroms, de trainer van FC Vlaar dingen, om te melden dat hij akkoord gaat met het contract dat de eerste divisieclub hem aanbod. Hasil moet alleen bij de Oostenrijkse voetbalbond nog door de papiermolen. De spanning aan de top is weg en de clubs gaan dat financieel mer ken. In Las Vegas werden gewichthefwedstrijden gehouden waar wereldkampioen Vasily Alexejev de grote trekpleister zou zijn. De Rus - sterkste en ongetwijfeld een van de „gewich tigste" ter wereld - verstuikte tijdens de training echter zijn rechterhand. Het publiek mocht evenwel niet teleurge steld worden zodat Alexejev toch op het podium verscheen en een oefening maakte. Hij trok met één hand zijn niet-geblesseerde linker - 105 kg. Geen fraai, wel een merkwaardig gezicht. En weer eens wat anders. Zo dacht het publiek er ook over en Alexejev kon een ovatie in ontvangst nemen. RIa Visser (16) in schaatsinterlind DEN HAAG De zestien|arlge RIa Vlsaer uK Oud-Beijer- land start 17 en 18 december In de damea-schaatslnter- land Nederland-Rusland op de kunstijsbaan in Heeren veen. De C-junioren uit het gewest Zuid-Holland heeft deze uitnodiging te danken aan het feit dat ze tijdens wedstrijden om de Residentie Cup, afgelopen zaterdag, op de tweede plaats eindigde achter llona Leushuis. De T.C. van de KNSB stelde vóór de wedstrijd dat de eerste twee meisjes van de wdstrijd met de dames (senioren) van de kernploeg in een interland mochten rijden. Voor Ria Visser kwam alles als een grote verrassing, omdat ze met dispensatie als C-juniore aan de wedstrijd in Den Haag mee mocht doen. Van der Kroft voorzitter ichekhrecMer» ZEIST Leo van der Kroft is benoemd tot voorzitter van de scheidsrechterscommissie. De Haagse ex-topscheids- rechter heeft al zitting in het bestuur van de sectie betaald voetbal. Met de Belangenvereniging Scheidsrechters Be taald Voetbal zal hij binnenkort spreken over o.m. de samenstelling van de commissie, de werkzaamheden van de commissie van toezicht en de waarnemers, die de scheidsrechters beoordelen. Slecht lezen EINDHOVEN Slecht lezen van nieuwe internatio nale voorschriften heeft ertoe geleid dat in de Neder landse schaatskern ploegen enige ver warring is ontstaan. Vorige week kwam sprinttrainer Henk Gemser terug uit West-Berlijn met de mededeling dat de nieuwe startmetho de (verplichte rust van twee seconden voor het vertrek in plaats van het op de startlijn afglijden en in het startschot vallen) al dit sei zoen zal worden toegepast. Vandaar dat bij de wedstrij den in Eindhoven de Nederlandse deelnemers, die verwachtten dat pas volgend jaar „nieuw" zou wor den gestart, kennis maakten met het nieuwe systeem en er erg veel moeite mee hadden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1