Eerste nederlaag krampachtig Parker Northa troeft Jong Ade af Dames Gemini/K moeiteloos naar zege SPORTTRIBUNE LISSE PROTESTEERT TEQEN VERLIES PLANTENH0EK/F FAALT VOLLEDIG LEIDSE COURANT MAANDAG 5 DECEMBER 1977 PAGINA 16 Volleybal (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN Het Is dan zover. De Leldse droom, de ongeslagen status Is voorbij. Een meer tegen zichzelf dan tegen het Rotterdamse Musette spelend Parker heeft In een uitver kochte VIJf-Melhal met 80—85 verloren. Deze nederlaag houdt In dat de Leldse eredMslonlst weer samen met Falcon de eerste plaats moet delen, zij het dat Parker door een Iets gunsti ger doelsaldo eerste blijft De nederlaag tegen Musette was een bui, die al de hele eerste helft in de lucht hing. Tot ieders verbazing was het niet Parker, maar Musette dat het initiatief nam. Al direct was de verdedigingsrebound bij de Rotterdammers ster ker dan bij de Leidse formatie. Loorbach blokte enige malen verdienstelijk en met 4—9 nam Musette de leiding. Parker kwam echter terug. In eerste instantie kwam Bartolome op voortref felijke wijze los. waardoor de score in evenwicht kwam. daarna was het de beurt voor Arthur Collins. Drie steals en een spetter van een dunk deden de bomvolle Vijf-Meihal van de banken oprijzen. Parker liep binnen de kortste keren uit naar 26—17 en het publiek ging er eens voor zitten, want de show van Parker hing in de lucht Heel even kwam de Leidse formatie goed los. Knap systeemspel, een goed schot bracht Parker naar 3423. Toch sloeg Musette in de slotfase van de eerste helft al terug. Met Vince Fritz als afstandschut- ter en Washington onder het bord kwam Muset te op 38-31. Parker verslikte zich vervolgens behoorlijk in het Rotterdamse spel. Onnodig individueel werk van met name Bruinsma en een slecht verzorgde aanvalsrebound verhinder de dat de Leidse ploeg weer afstand kon nemen van Musette. Tot de rust bleef de marge rond de zeven punten hangen. Na de rust welke met 50—43 inging, startte coach Blom met zijn Amerikaans viertal en Weemhoff als basis. De Leidse ploeg speelde man-to-man en ging daar mee behoorlijk de mist in. Musette schoot de Parker-verdediging via Vince Fritz aan stukken en de Rotterdammers kropen naar 53—51. Hennie Blom wisselde bij die stand de tegenval lende Weemhoff voor Kip. maar ook dit bleek niet de oplossing te zijn. Het is duidelijk dat dit Parker, wil het aan de top blijven meedraaien een achtste speler nodig heeft, die tegen ploe gen als Musette als basisspeler ingezet kan worden. Momenteel bezit Parker niet zo'n speler (een Hans van Rooden zou zo'n achtste speler kunnen zijn) en derhalve ging de Leidse forma tie de mist in. Het systeem-spel werd te statisch, de snelheid, het beroemdste wapen van Parker ontbrak geheel en de aanvalsrebound was de grote afwezige. Het heet dan ook geen wonder dat Musette via het sterke duo Fritz-Washington en de fanatiek en nuttig verdedigende Van Buren in het spoor van Parker kon blijven. Bij 78-77 schakelde Henny Blom van de zone-verde diging weer over op de man-to-man. Dit was de genadeklap voor de Leidse ploeg. Slechts Mitchell Plaat hield zijn hersens erbij, de rest van de ploeg vocht tegen zichzelf. Dit leidde uiteraard tot wanhoopsschoten, bal verlies op beslissende momenten en de grote afwezige van vanavond de rebound. Met nog twee minuten te spelen werd het 78—79 voor Musette. De Vijf-Meihal ging op zijn kop staan, maar ondanks de spontane heksenketel verzoop Parker in haar eigen spel. De Rotterdammers hielden hun hoofd er beter bij en speelden beheerst op balbezit. Opvallend was in die slotfase hoe weinig de Leidse ploeg probeerde via een steal alsnog de beslissing te forceren. Zoals gezegd, de zege ging naar Musette met 80—85. Parker is zijn ongeslagen status kwijt. Misschien is dat wel goed voor sommige spe lers. Coach Henny Blom tilde niet al te zwaar aan de nederlaag. „Musette Is een ploeg die te weinig gewaardeerd wordL Ze speelden en schoten vanavond gewoon beter dan wij en dan verlies je. Ik verwacht dat deze nederlaag niet zal doorwerken In de volgende wedstrij den, want tegen Donar moeten we er zeker hard tegen aan". Topscorers Parker: Bruinsma 23. Collins 21, Plaat 16, Bartolome 16, Kip 4. Musette: Was hington 30. Fritz 20, Woerkom 18. Vervoorn 8, Loorbach 7. Van Buren 2. Stand eredivisie: Parker 8—14, Falcon 8—14, Donar 8—12, Buitoni 8—8, Musette 8—8, Vast goed 8—8, Tripper 8—8, Arke 8—4, Delta Lloyd 8—2, Amstelveen 8—2. AMVJ—VAK Star* 70-79 Een matige wedstrijd waarin VAK Stars al snel een grote voorsprong nam. AMVJ, dat een vrij sterk team heeft, kon na dit overweldigende begin toch aardig terugkomen, hoewel VAK Stars geen moment in moeilijkheden is geweest. Topscorers: Strong 26, Nijhorst 16, De Jong 15. De Dunkers-lUBA 70-87 LUBA zette de opgaande lijn voort door ook deze wedstrijd te winnen. De beslissing viel in de 19e minuut van de eerste helft doordat men via enige breaks van 21—23 plotseling wegliep naar 26—41. Topscorers: Verbeek 17, Van Diest 15, Van Noort 13, Kallenberg 12. BV0-S0VB 5495 Een slechte wedstrijd waarin BVO vooral in aanvallend opzicht tegenviel. Zoebas-NIJsten hotter* 50-56 Een moeilijke wedstrijd voor de Trotters waarin slecht geschoten werd. Goed spel kwam vooral van Rein Paulides en Eric Jan Berendsen, die veel rebounds pakte en topscorer werd met 18 punten. BV Usse-Azlmma 76-89 Azimma heeft in Lisse duidelijk anti-reclame voor haar team gemaakt. Mattieu van Litsen- burg, die in de eerste helft uitblinker was, werd in de negende minuut van de tweede helft door een Azimma-speler vol in de buik geslagen. Dit gebeurde tijdens enig geharrewar rond de sco retafel, zodat de scheidsrechter niets had ge zien. Lisse, en met name Van Litsenburg, was door dit gebeuren zo van slag, dat de wedstrijd verloren ging, terwijl men in die beruchte ne gende minuut nog eeh voorsprong had van vijf punten. Lisse heeft de zaak aanhangig gemaakt bij de NBB. hoewel men twijfelt of dit enig gevolg zal hebben. Handbal (Van onze handbalmedewerker) LEIDEN Na de fraaie successen In de laatste drie wedstrijden was Plantenhoek/Foreholte naar Breda ge reisd om tegen het tot dan In de competitie zwak opererende EBHV ,,'t varkentje wel even te wassen". Die wasbeurt heeft Inderdaad plaatsgevonden, zl] het echter dat het varken van Voorhoutse origine was. Met liefst 19—10 werd het volkomen falende Foreholte teruggewe zen door een wel gedegen maar beslist niet groots spelend EBHV. De Voorhoutse aanvalsters waren niet bij machte de Bredase defensie ook maar enigszins te verontrusten. Natuurlijk scheelde het dat de Voorhoutse schutsters Han- nie Boskamp en Nel Geerlings door een bekwaam uitge voerde persoonlijke dekking aan banden werden gelegd, maar de overige aanvalsters hadden duidelijk moeten profiteren van de daardoor ontstane ruimte. Ook in verdedigend opzicht stond de Voorhoutse formatie „te schutteren". De „6—O-verdediging met uitstappen en terugschuiven" liet een Voorhoutse variatie zien namelijk die alleen met uitstappen. De Bredase voorwaartsen konden dan ook naar hartelust achter de (uitgestapte) verdedigsters van Foreholte langs tot scoringspogingen komen. Omdat ook Carla van der Zalm in het Voorhoutse doel nu niet direct een sterke partij speelde werden genoemde pogingen meestentijds omgezet in doelpunten. Bij rust gaf het scorebord al een beschamende 10—3 stand te zien. In het begin van de tweede helft heeft het er even op geleken dat Foreholte de bakens zou verzetten. Na drie overigens fraaie doelpunten van Elly Hoek zakte Foreholte echter weer terug naar het oude peil waardoor EBHV de eindstand geenszins geflatteerd kon bepalen op 19-10. De Voorhoutse treffers kwamen op naam van: Elly Hoek 3x. Nel Geerlings 3x (waarvan tweemaal uit een strafworp), Marian Mens 2x. Hannie Boskamp en Marietta Siera. In de derde divisie blijft het Stompwijkse HVS geweldig uithalen. Ook het pas uit de tweede divisie gedegradeerde Velo had geen antwoord op het klasserijke spel van de Stompwijkse dames. Het werd in feite een spel van kat en muis, met uiteraard de Wateringse ploeg in de muizen- rol. Vanaf het beginsignaal nam HVS het heft overtuigend in handen. Het grootste deel van de wedstrijd heeft zich dan ook merendeels op de helft van Velo afgespeeld. Met kunst- en vliegwerk konden de Wateringse dames de schade bij de rust nog „beperken" tot 0—5. In de tweede rondgang deed HVS er in de beginfase nog een schepje bovenop. Bij 0—10 echter was de aardigheid eraf en deed HVS het wat kalmer aan, waardoor Velo uiteindelijk nog op een „redelijke" 2—13 kon komen. Voor de Stompwijkse doelpunten waren verantwoordelijk: Leny van de Bosch 5x, Ank van de Bosch 3x, Cobia Goemans 2x, Marijke Luiten 2x en Wil Klos. Het streekduel in de derde divisie tussen Jong Ade en Northa is geëindigd in een verdiende 6—8 overwinning voor de ploeg uit Noordwijkerhout. Van hoogstaand spel is geen moment sprake geweest, daarvoor was de wedstrijd te rommelig (aan beide kanten veel balverlies en verkeerde passes). De spanning vergoedde echter veel. In de eerste helft had Northa het beste van het spel en drukte dat dan ook uit in een 1—3 voorsprong (tevens ruststand). Na rust leek de Noordwijkerhoutse ploeg definitief door tè drukken. Via Thea ter Heide (2x) en Leidy Vink werd een 2—8 voorsprong opgebouwd. Jong Ade liet zich echter niet wegspelen en kwam tot groot enthousiasme van haar aanhang sterk terug tot 6—8. De ploeg van trainer/coach Bram Obbes heeft zelfs de kans gehad „voor" te komen, op de beslissende momenten echter lieten Loes van der Geest (geheel vrij voor de uitstekende Northa-keepster Mieke Duivenvoorde), Lydia van de Poel en Helma van der Geest (beiden met een gemiste strafworp op hun naam) het afweten. In de spannende slotfase kwam Northa toch nog aan de volle winst via een tweetal door Monique Heemskerk fraai ingeschoten strafworpen (Thea ter Heide was naar de mening van het niet overtuigend fluitende arbitrale duo onjuist afgestopt bij een doelpoging). De doelpunten van Jong Ade werden gescoord door: Helma van der Geest 4x, Lydia van de Poel en Loes van der Geest. MMO was in de afdelings eerste klasse veel sterker dan EDH, hoewel de 6—5 einduitslag anders doet vermoeden. Op het punt van de afwerking schortte het echter bij de Hoogmadese dames. Bovendien liep topschutster Margré Volwater naar haar vorm te zoeken en dat scheelt uiteraard een aantal „zekere" treffers. Zodoende kon de Delftse ploeg nog aardig bijblijven. Voor de MMO-doelpunten zorgden Gerrie van der Meer 2x, Corry Elstgeest, Adrie van Leyden en José Elstgeest. De heren van MMO hadden daarentegen in het geheel geen problemen met hun schotvaardigheid. Het Zoetermeerse DSO moest dat duidelijk ondervinden. Na een ruststand van 11—4 werd het uiteindelijk 25-9 voor de Hoogmadese heren. De doelpunten werden bijeengeschoten door: Gerard Elstgeest (9x), Gerard Goeman (4x), Hans Elstgeest (3x), Cor Hoogenboom (3x), Piet Bank (4x), Willem Oplaat, Joop Volwater en Cor de Jong. Het Rijpweteringse NIO behaalde in Wateringen de volle winst tegen de reserves van Velo. De 2—4 ruststand werd in de tweede helft rustig uitgebouwd naar de verdiende 5—8 eindstand. Voor de doelpunten van NIO tekenden: Sonja van Emmerik 4x, Ria van Velsen 2x, Corrie Weenink en Jannie Jansen. De dames van Sanocel/Satumu» lieten het in de tweede helft tegen het derde team van Kwiek Sport lelijk liggen De Haagse ploeg kon zodoende van 5—5 bij rust doorstoten naar een 7—14 winst. Voor de Leidse ploeg scoorden- Monique Plouvier 4x. Wil Schulte 2x en Joke Bronsveld. De heren van Sanocel/Saturnu® deden het een stuk beter. Voor de vijfde achtereenvolgende maal werd de volle winst geboekt. Het werd dit maal een ruime 23—15 zege op het tweede team van Hercules. De Rijswijkse heren konden het hoge tempo van de Leidse ploeg in de eerste helft nog aardig bijhouden, getuige de redelijke 11—8 ruststand. Na rust echter had men geen antwoord meer op het op volle toeren draaiend Saturnus. Vooral de beweeglijke Hans Zwaan manifesteerde zich daarbij. Voor de Leidse treffers zorgden: Hans Zwaan 4x. Anton Klok 4x. Peter Waalwijk 4x. Henk Verwey 3x, Wim van Leeuwen 2x. Benno Nieuwen- huisen 2x, Wolf Weber 2x, Sander Lagendijk en Alwin Jansen. De heren van MSV hadden geen moeite met het conditio neel zwakke derde team van EHC. Met 23-9 bleven de Noordwijkse heren in de meerderheid. De heren van HW70 konden het niet bolwerken tegen het Wateringse VELO. Met 22-14 moest de winst aan de Wateringers worden gelaten. Ook de Voorschotense dames leden een nederlaag. Het tweede team van DSO was juist iets gelukkiger en won met 3—4. Zowel de heren als de dames van Olympla boekten de volle winst, respectievelijk ten koste van Quin- tus 4 (239) en EDH 3 (83). Ook dubbele winst bij Warmunda. De Warmondse dames bleken duidelijk sterker dan het derde team van HMSH en wonnen dan ook verdiend met 6—10. De Warmondse heren overspeelden het derde team van Animo met 29—9, waarbij de aanteke ning dat de Rijswijkse heren het in de tweede helft met de sportiviteit niet zo nauw namen. Bij Warmunda was Kees Wolvers goed op dreef. ïïr.Sml K.T1 sf001,he'eerste doelpunt van Jong Ade. Rinie Heemskerk van Nortna Kijkt machteloos toe. Northa zou niettemin aan het langste eind trekken. Van onze volleybalmedewerker LEIDEN Afgelopen weekend werden er In de volleybalkompeti tie alleen Inhaalwedstrijden ge speeld. In de hogere regionen waren daarvan twee wedstrijden te zien In de Vllethorst In Voor schoten. Allereerst was er de da mes 2e divisie wedstrijd tussen Gemlnl/Kangeroes 1 en Duyves- teljn/PVC, die door de dit jaar goed draaiende thuisclub met ge mak werd gewonnen. In de eerste set al was van tegen stand van de kant van Duyvesteijn nauwelijks sprake. Mede dank zij een goede hoge aanval van Maria Buisman kwam Gemini met 15-2 op een 1-0 voorsprong. In de twee de set. bij de stand 14-8, werd Gemini wat slordig en konden de tegenstandsters door fanatiek spel terugkomen tot 14-12. Toen von den de Voorschotensen zichzelf terug en sloegen het winnende punt (15-12). In de derde set werd, ondanks veel wissels, toch goed geblokt en via 3-1 en 13-3 werd deze set, waarin Marijke van der Poel erg knap spel liet zien, de laatste met 15-3. Het tweede damesteam van Gemi ni, koploopster in de 3e divisie, deed haar plaats op de ranglijst eer aan door het bezoekende AV '40 te verslaan. Het was een span nend duel, ontsierd door slechte leiding. Coach Nico Cok liet de Gemini-dames veel geplaatste smashes geven en dat had na enige tijd het beoogde succes, nadat in de eerste set de lange aanvalsters van AV '40 nog voor een 11-15 winst hadden gezorgd. Door onder meer een goede servi ce van Anneke Verstegen hoefde Gemini daarna alleen de derde set nog maar uit handen te geven en won tenslot/.e met 3-2 (11-15,15-7, 9-15,15-10.15-11). Bij de heren was er één wedstrijd: Donar-Gerard de Lange 2. De Lei- denaren hadden tijdens de wed strijd wat tegenslagen te verwer ken, doordat Hans Vodegel een zweepslag kreeg en Kees de Bok door zijn enkel ging, maar de ploeg van G. de Lange, die in de onderste helft van de ranglijst te vinden is, was onmachtig en kon er niet van profiteren. De eerste set werd met 15-8 gewonnen. Door een foute opstelling had Donar in de tweede set wat moeite, maar won die toch met 16-14. De derde werd weer 15-8 en bracht Donar, dat in Ron Groen zijn grote uitblin ker had, de 3-0 winst. •s van Gemini Kangeroes hadden zaterdag geen moeite met Duyvesteijn. De Voorschotense ploeg, hier in de aanval, won met !H).

Leidse Courant | 1977 | | pagina 16