RCL overklast IJsselmeervogels ■sw Afstraffing voor Noordwijk Katwijk nadert de top MMO maakt het Wil lastig Ookuwhandschrift iseenPaiter waand. SPORTTRIBUNE RANDSTAD SPORT EN ASC IN DE LIFT QUICK BOYS WINT STREEKOERBY: 4-1 f PARKER LEIDERDORP Degenen die de uitspraak van John Huguenln, twee weken geleden na de wed strijd tegen Nieuw Lekkerland, dat RCL van nu af aan aanvallend voetbal speelt, met enige scepsis benaderden, hebben ongelijk moeten bekennen. Huguenln blijkt geen loze kreten te hebben ge slaakt Want ook tegen IJssel meervogels, toch geen Ideln 'klupple', stuurde Huguenln zijn manschappen het veld In met de opdracht zich niets van de reputa tie van de Spakenburgers aan te trekken en zoveel mogelijk ten aanval te gaan. Gevolg hiervan was dat er van RCL-zl)de een ultertt verfrissende partij voetbal op de mat word gelogd. Op de uitslag (3—1) valt dan ook werke lijk niets af te dingen. Mocht Us- selmeervogels-spelmaker Jan Vedder na afloopde schuld bij de scheidsrechter zoeken, diep In zijn hart moet ook hl) hebben beseft dat er tegen dit RCL-ge- weid geen kruid was gewassen. Aanvallend voetbal dus. Huguenin beseft dat er voor deze energie verslindende bezigheid drie voor waarden dienen te worden gescha pen: Snelheid, werklust en tech nisch vermogen om zo nu en dan even op adem te kunnen komen. Zaterdag waren de personificaties KNVB zaterdag van oeze componenten Wilbert Witteman (Snelheid), Ben Heems kerk (werklust) en Leo Holl (rust- brenger en seingever voor nieuwe aanvalsgolven). Andere spelers vul den aan, daar waar nodig. Zo bijvoorbeeld Freek Linde die in de 25ste minuut bij een terugspeelbal op IJsselmeervogels-goalie Jos de Feyter dusdanig stoorde dat de bal voor de voeten van de attent aan wezige Dick Witteman geraakte. Deze kostte het geen enkele moei te om daarna voor 1—0 te zorgen. De hoop van de aanwezige IJssel- meer-supporters dat de stand voor rust nog wel gelijk zou worden getrokken, werd teniet gedaan door Ben Heemskerk. Op de rand van het strafschopgebied ontfut selde hij routinier Aalt Kok de bal en vertrok richting doel. Aalt Kok zag geen andere oplossing dan Heemskerk onderuit te halen, die daarna zelf vanaf de 11-meterstip het vonnis voltrok (2—0). Na rust paste IJsselmeervogels- trainer Pierre Stevenaart twee wis sels toe, teneinde meer pressie op het RCL-<Joel te kunnen uitoefe nen. Maar alweer kwamen dege nen die verwachtten dat RCL nu op de barricaden zou gaan om de voorsprong te verdedigen, bedro gen uit. Reeds in de 5e minuut klopte Wilbert Witteman zijn direc te tegenstander op pure snelheid, mikte misschien iets te secuur en zag de bal tegen de doellat afket sen. Een kwartier later een identie ke situatie. Alweer dank zij z'n snelheid verscheen hij voor doel man Jos de Feyter. Dit keer was het wel raak: 3-0. Hiermee was de koek verdeeld en kon IJsselmeervogels slechts ho pen de 90 minuten zonder verdere kleerscheuren door te komen. Pas op de valreep mocht Jaan de Graaf er middels een strafschop (dubieus handsgeval van Daaf Brandt) 3—1 van maken. Jaan de Graaf die onlangs in een weekblad debiteer de wel voor uitzending naar Argen tinië in aanmerking te willen ko men. maakte overigens op geen enkel moment zijn pretenties waar. Prima aan bandon gelegd door Ab Braat, was hij niet éénmaal door persoonlijk Initiatief gevaarlijk. Swechts één keer mocht hij door een nonchalance van Koos Hane- veld op het RCL-doel mikken (bal van de doellijn gekopt door Ab Braat). Verder spreidde hij net zo veel fantasieloosheid ten toon als alle andere Spakenburgers. En dat was veel, erg veel GUS ZANDBERGEN LEIDEN In do vierde klasse waren maar weinig verrassingen te bespeuren. Al had koploper WSB het wel lastig tegen MMO: 3—2. Rljpweterlng blijft door ds 1—0 winst op Wassenaar goed volgen. Foreholte boekte een vrij gelukkige overwinning op AKIor: 2—0. De duele Alphense Boys - SJC en Voorburg DOSR eindigden allebei In 1—1. MMO blijft een niet te onderschat ten tegenstander. Het gaat vaak niet gepaard met oogstrelend voet bal. Met lange trappen worden de voorwaartsen aan het werk ge steld. Ook WSB had het er lastig mee. Hennie van Goozen bracht de ploeg uit Hoogmade snel op 1—0. WSB herstelde zich snel. De pres sie werd zo groot dat veldspeler Van Leeuwen zelfs een bal uit de bovenhoek moest plukken. Joop Oostdam verzilverde de strafschop. Henk van Maris bracht de 2—1 ruststand op het scorebord. Na de pauze ging MMO jagen op de gelijkmaker. Jan van Schooten maakte aan alle illusies echter vlot een einde: 31. Een paar minuten voor tijd wist Hennie van Goozen uit een scrimmage nog eenmaal te scoren. Ondanks het matige spel ging Rljpweterlng opnieuw met de zege strijken. Evenals vorige week wer den de vleugels lam gelegd door het veel te korte spel. Het was dan ook aan Wassenaar te danken dat de blanke stand niet in gevaar kwam door onnauwkeurig schieten van Cor Pot en Hans Remmers waal. Vijf minuten voor rust viel de beslissende goal. Kees v.d. Star schoot laag en hard in. In de tweede helft kwam Wassenaar wel opzetten, de Rippers hielden het hoofd koel. Het maken van doelpunten blijft voor SJC het grootste euvel. Ook tegen Alphense Boys liet de equi pe van Arie Duyndam vele doelrij- pe kansen liggen. De Noordwijkers hadden pech toen een inzet van Ben v.d. Zalm via beide doelpalen de lijn passeerde. In de ogen van de scheidsrechter kon deze goal echter geen genade vinden. Even tater werd de teleurstelling nog groter toen Paul Bahlmann op slimme wijze een strafschop ver sierde. De gebroeders v.d. Zalm liepen Bahlmann omver waarna Nick Verwoerd de penalty benutte. Na rust kwam SJC verdiend langs zij toen Hans Caspers doel trof. DOSR kwam bij Voorburg niet ver der dan een puntendeling: 11. In de eerste periode ging de strijd gelijk op. Aan zdosr-zijde verzuim de Ger du Prie de score te openen. In de tweede helft versloeg Ger van Emmerik de Voorburgse goa lie. De vreugde was maar van korte duur want Voorburg kwam na een doelworsteling op gelijke hoogte. In een gelijkopgaande strijd heeft Foreholte aan het langste eind getrokken. Van het benutten van de mogelijkheden hadden de Voor- houters meer kaas gegeten. Altlor kreeg vele kansen maar slaagde er niet in om er ook maar één in een doelpunt om te zetten. Foreholte wist door toedoen van Ton Arroyo tweemaal doel te treffen. Bij Altior zat de altijd makkelijk scorende spits Kees Baader gisteren volledig vast. Randstad Sport en ASC hebben zich een beetje uit de nesten gewerkt De roodzwarten klopten het eveneens laag genoteerde Paraat met 4—3. Randstad reken de met Alphen af: 2—0. Barnar dus verspeelde twee kostbare punten bij Postalla. UDO proflteor- de door Flamingo's met 2—1 te rug te wijzen. SVLV handhaafde zijn hoge positie door Valkeniers te kloppen: 1—2. In de eerste helft draaide ASC op volle toeren. Met uitstekend spel werd Paraat volledig zoek ge- Wildij speeld. Voordat de Hagenaars er erg in hadden was de stand al 3-0. Ronald v.d. Pot. Pieter Ba- rendsen en Douwe Splinter produ ceerden de Oegstgeestse treffers. Er leek dus geen vuiltje aan de lucht. Kennelijk dacht Paraat daar anders over. Binnen een mum van tijd werd de ASC-verdediging tweemaal gepasseerd. Douwe Splinter maakte aan alle onzeker heid een einde door voor 4—2 te zorgen. Dat Paraat een minuut voor tijd nog tot 4—3 terugkwam kon de pret niet drukken. Vlak voor tijd leek SVLV toch nog een punt te moeten inleveren bij Valkeniers. Drie minuten voor tijd scoorde Valkeniers 1—1. In dezelf de minuut scoorde Hans Hulzebos alsnog de winnende treffer. Een zege die volledig overeenstemde met het vertoonde spel. Alleen in het eerste kwartier was Valkeniers de gelijke. In die periode moest Dolf vd. Zijl ook een strafschop stoppen. Na een pass van Theo George wist Ron Ammerlaan de Haagse doelman te verschalken. Bernardus is in het slimme spelle tje van Postalia getuind. In plaats van een afwachtende houding aan te nemen ging de formatie uit Hazerswoude furieus in de aanval. De elf van Woody Louwerens vond dat prima. Via hun levensgevaarlij ke counter werd de Bernardus-de- fensie tot tweemaal toe geklopt. Na 'een half uur scoorde Frans Olgers en even later volgde Rob Langeveld zijn collega. Na rust ging Bernardus nog meer pressie uitoefenen. Tekenend voor de on macht was dat Bernardus slechts één uitgespeelde kans kon ver schaffen. Anton de Boer schoot van dichtbij net naast. Randstad Sport begint zich uitste kend te herstellen van de zeer slechte competitie-start. Gisteren had het wel de hulp van Alphen nodig. Zo kwamen de Voorschote naren eenvoudig op 1—0 toen doelman Kalkman zich op een voorzet verkeek waarna Ab Achter kamp kon profiteren. De druk werd toen erg groot op het Randstad- doel. Een inzet van Jan Verboom spatte tegen de deklat uiteen. Vlak voor het eindsignaal was het deba cle voor de Alphenaren compleet Ab Achterkamp liet wederom het net bollen: 2—0. UDO heeft vrouwe Fortuna de laat ste weken wel aan haar zijde. Werd vorige week SVLV niet zon der het nodige geluk geklopt, gis teren was Flamingo's het slachtof fer. De rust ging met 1—1 in doordat Kees van 't Wout voor de Voskuylbewoners had gescoord. Na rust was Flamingo's sterker. Door een verkeerde terugspeelbal kon Cor Strijk UDO op 2—0 bren gen. Dat UDO het hierna moeilijk kreeg bleek wel. toen Jos Witte man zijn doelman moest assisteren toen deze reeds geklopt was. RKNSV en Moordrecht kwamen een doelpuntloos gelijkspel over een. Een uitslag waar beide vrede mee konden hebben aangezien de krachtsverschillen zeer gering wa ren. Bij NSV miste Johan Broere voor rust wel een "mooie kans. Nieuwkoop boekte een verdienste lijk resultaat door GSV op 2—0 te houden. Bij Nieuwkoop kwamen de doelpunten op naam van Siem Verlooy en Jan de Vries. LEIDSE COURANT- PAGINA 14 Wilbert Witteman bezorgt IJsselmeervogels-aanvoerder Harry Koelewijn een angstig moment. Van onze sportredactie LEIDEN Een puntgave hattrick van Henk v.d. Zwan heeft RIJnsburgse Boys een 4—2 overwinning opgele verd bij 's-Gravenzandse S.V. De formatie van Bou- ma was voortdurend ster ker. Na een half uur was het Nico Zwaan die de Boys op O—1 zette. Uit een hoek schop deponeerde hij de bal rechtstreeks in het doel. Na de hervatting werd doel man Kees Star verrast door een lob van de thuisclub: 1—1. Binnen korte tijd had Henk v.d. Zwan de stand op 1—3 gebracht. Door een dubieuze strafschop kon Gravenzande 's-Graven zandse eenmaal tegen sco ren. V.d. Zwan zorgde ten slotte ook voor 2—4. Door de uitstekende resultaten van de laatste weken begint Katwijk de top te naderen. Ook Jodan Boys ondervond de stijgende van van de equipe van v.d. Zeeuw: 01. In de openingsfase werd Katwijk door Jodan Boys overrompeld. Dank zij doelman Kees Koelewijn en Wim Guyt bleef de schade beperkt. Na verloop van tijd kon Katwijk zich van de druk vrij maken. Een kop bal van Arnold Boers ging maar net naast. Na de hervatting bleef Katwijk het initiatief houden. Na een hoekschop van Amerik van Duivenvoorde schoot Wim Guyt de afgeslagen bal hard in: 3—1. Zon der al te veel moeite werden de twee punten vastgehouden. De achtendertigste minuut heeft een duidelijk stempel gezet op het duel Ter Leede—S.V. '35. Een slap Van onze sportredactie KATWIJK De beschuldigende vinger was snel geheven. Noord- wijk, geconfronteerd met een be schamende 1-4 afstraffing door streekgenoot Quick Boys, wees maar In één richting. Trainer John Eelman: "Deze wedstrijd kondon wij gewoon nooit winnen. Dat ba seer Ik op het fluiten van de scheidsrechter. Wij mochten niets en Quick Boys alles". Een reactie die paste bij het Noordwijk van zaterdag. Eelman mocht dan In zijn kritiek op de toekenning van een penalty aan Quick Boys (de Inleiding tot 2-0) het gelijk aan zijn zijde hebben, het ontsloeg de Noordwijkers niet van de plicht de Oorzaak van de nederlaag op de eerste plaats In eigen gelederen te zoeken. Het geagiteerde en chaotische optreden van de rood- witten na de onverwachte en on nodige tegenslagen In de beginfa se gaf meer reden tot een kritisch zelfonderzoek dan tot een verwij tende vinger. De onvrede kwam vlug. Quick Boys; fel storend en jagend, had al snel succes geboekt. Na acht minuten bracht een lange pass: Cees van Rooyen in een sprintduel met doelman Henk van Buyten. De laatste was eerder bij de bal maar trapte tot ieders verbazing falikant mis, waardoor Van Rooyen alsnog de bal en een leeg doel vond. Sjoerd Boot gaf als eerste blijk van zijn ongenoegen over de gang van zaken. De middenvelder ging bui ten de schreef met een grove over treding ten opzichte van Bart Zandbergen; verdween hierom in het boekje van arbiter Buys en verdiende ook de extra-waakzaam heid, die de leiding vervolgens tegenover hem aan de dag legde. "Hij werd door de scheidsrechter uit de wedstrijd gewerkt", meende Eelman en verving Boot kort na rust ook maar door Gerard Thio. Een Noordwijkse overtreding was ook de inleiding tot 2-0. Cees Spaanderman (het kostte hem een boeking) kon zijn tekort aan snel heid tegenover Bart Zandbergen slechts verbergen door hem op de rand van het zestienmetergebied plat te leggen. De vrije trap, die evengoed een penalty had kunnen zijn, van Nico Kuyt werd door de Noordwijkmuur van richting veran derd. "Door een hand", besliste de heer Buys, ietwat dubieus, en leg de de bal alsnog op de stip. Sis Thu Pan knalde van die plaats keihard raak. Noordwijk bleek niet in staat zich zelf te hervinden en een antwoord te geven op het spelletje van Quick Boys. De Katwijkers gaven hun tegenstanders geen meter ruimte en geen seconde tijd om aan een degelijke aanval te bouwen. Noordwijk ging fout op fout stape len en kon geen goede combinatie vinden. Bijna was de eerste helft IHMiigETCflïETy» schot van Jan van Harskamp leek een makkelijke prooi voor de S.V.- goalie. Op onbegrijpelijke wijze liet hij de bal uit zijn handen vallen: 1-0. Die klap zijn de gasten niet meer te boven gekomen. Vanaf dat mo ment was de defensie één en al onzekerheid. Via treffers van Mi- chiel Krop (2x), Benno Kooy en Nico Vonk werd de 5—0 stand bereikt. Usser Boys haalde tegen 's-Gra- venzande weer eens een keer flink uit: 41. In de eerste periode gaf 's-Gravenzande nog wel redelijk partij. Voor beide kanten deden zich reële mogelijkheden voor. Ge rard Nijkamp" zorgde voor 1—0. Voor rust slaagde Leo Paassen er in om de gelijkmaker te produce ren In de tweede helft was Lisser Boys oppermachtig. Het overwicht werd in drie doelpunten uitge drukt: Gerard Nijkamp (2x) en Jan van Slooten. Koudekerk heeft door de 2—0 ze ge op DSO de gevarenzone verla ten. Koudekerk speelde met een ongekende werklust. Na twaalf mi nuten resulteerde dat in een goal van Janus Zweeris. In de tweede rondgang kreeg DSO meer vrijheid maar wist hier geen gebruix van te maken. De wedstrijd werd ont sierd door een incident waarna Koudekerk-speler Herman Hooge- nes en zijn opponent Aad Zouten dijk uit het veld werden gestuurd. Met tien man scoorde Peter Smit 2—0 voor Koudekerk. Pas tien minuten voor tijd kwam ARC tot de volle winst. Met een hard schot klopte Dik Boesveld de defensie van Doto. Een goal die al een tijdje in de lucht hing, aangezien ARC continu druk uitoe fende op het doel van de ploeg uit Pernis. Zo ging een schot van Hugo Schlette tegen de paal. Doto had alleen in het eerste kwartier iets in te brengen tege het opval lend hard werkende ARC. SIZO stelde teleur door op eigen veld tegen KMVZ een 2—1 neder laag te lijden. Vooral in de eerste rondgang waren de Hillegommers niet best op dreef. KMVZ nam dan. ook met 2—0 terecht de leiding. Na de hervatting herstelde SIZO zich maar kwam niet verder dan een doelpunt van Leo van Ham. SVOW had over geluk niet te kla gen tegen Semper Attlus. De gas ten die beduidend beter speelden lieten verschrikkelijk veel kansen liggen. Bovendien bleek doelman Pim van Tol een onoverkomelijk obstakel. Een kwartier voor tijd was de verrassing compleet. Na een voorzet van Jaap Rietdijk scoorde Rinie van de Wetering. Hazerswoudse Boys heeft uit Bo degraven geen enkel punt kunnen meenemen. Aanvankelijk zag het er niet zo slecht uit. Bij de rust was het nog 1—1. Door een treffer van Eddie Harkes. In de tweede rondgang zakten de Boys om on verklaarbare reden in elkaar. Door blunders in de defensie kwam (Rohda) vrij simpel op 3—1. Toen Randstad Sport al met 3—0 achter stond werd het wakker ge schud. Het was echter te laat om nog een puntje bij Te Werve mee te nemen. Door Koos Zoetemelk (2x) werd het uiteindelijk 3—2. In de eerste helft speelde de ploeg uit Voorschoten erg zwak. Door Kees Praagman en Bert Nieuwen- huizen ging de rust met 2—0 in. De situatie blijft voor Zevenhoven precair. Tegen de Sleutels moest wederom een nederlaag worden geïncasseerd 31. De Leidenaren namen de leiding via een verras send schot van Rob van Bemmel. Na de thee kwam Zevenhoven door een strafschop van Rob Uy- tenwaal op gelijke voet. De Sleu tels leek het moeilijk te krijgen. Een kwartier voor tijd kopte Jan v.d. Berg de Sleutels naar 2—1. Bert Montagne voegde daar nog een derde treffer aan toe. ADVERTENTIE De Parker 75 Sterling vulpen. Uitgevoerd in puur sterlingzilver en voorzien van een gouden instelbare pen. Parker komt van tJDWilliam Rikkers United BV, Beurs Damrak, Amsterdam. Tel 020 - 22 2121. zelfs met een frustratie geëindigd. Teun van der Plas liep, tussen Cees Spaanderman en Jaap van Kesteren in, achter een hoge bal van Lourens Mouter aan; een uit zichtloos duel, leek het, maar de rechterspits liet zien dat Quick Boys zaterdag alles kon. Met een bijna ongeloofwaardige hakbewe- ging dreigde hij de bal over de uitlopende Van Buyten in het doel te lobben. Een uiterste poging van de Noordwijk-goalie voorkwam 3-0. Die stand kwam na rust toch, hoe wel Noordwijk meer rust in zijn spel kreeg en ook mocht aanvallen van de gastheren. Dat Quick Boys in zijn tegenstoten niettemin veel meer uitzicht op een treffer had, bleek, toen Nico Kuyt een vrije Cees van Rooyen vond. Met een snelle lob was deze de uitlopende Van Buyten de baas (30). Noord wijk kreeg dan nog wel een belo ning voor het betere optreden van na de pauze (Ruud Bröring schoot van dichtbij in), Quick Boys eiste toch weer de slotfase voor zich op. Weer vond Cees van Rooyen op rechts alle ruimte en speelde hij vandaar nu Bart Zandbergen in de breedte aan. Henk van Buyten had opnieuw geen verweer op zijn ho ge inzet: 4-1. Arie Lagendijk bleef nuchter onder het succes (dat handhaving van de leiderspositie impliceerde) van zijn elftal: "Ik ben nu uiteraard content. Maar we le ven van week tot week". ROEN VAN DER GEEST Typerend plaatje voor Quick Boys-Noordwijk: aanvoerder/laatste man Cees Spaanderman komt te laat en gaat door de knieën voor Lourens Mouter.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 14