Spanje winnaar in tumultueuze strijd Herstel Spasski levert slechts remiseparti j op Loting financieel weinig aantrekkelijk voor voetbalbond Moeilijke Only You faalt op Nootdorp BELGRADO De uitslag van de vijfde matchpartij (re mise) heeft Boris Spasski geen stap verder gebracht naar het doel: wereldkampioen Karpov te mogen uitdagen. Met een achterstand van 1 1/2-3 1/2 ten opzichte van Viktor Kortsjnoj is zijn situatie on veranderd ongunstig. Maar feit is wel, dat de oud-wereld kampioen er al op een kwart van de tweekamp in Belgrado in is geslaagd te bewijzen, dat de nederlagen uit de tweede en derde ronde niet beslist onafwendbaar zijn geweest. In de vierde partij bracht hij versterkingen aan ten opzich te van de tweede partij, giste ren deed hij dat ten opzichte van de derde matchpartij. Het resultaat was vooralsnog niet meer dan remise, maar het pareren van de vondsten, die Spasski in het geding bracht: 7.. Lb4 en vooral 8.. Da6 kostten zijn tegenstander zoveel bedenktijd (alleen al de 9e zet 47 minuten), dat 'Viktor de verschrikkelijke' tegen zijn gewoonte in met tijdhood te kampen kreeg. Na vijftien zet ten had zowel wit (Kortsjnoj) als zwart geen centrum meer over. Toch kreeg Kortsjnoj enig overwicht Dat resulteer de in het verre middenspel in d^ winst van een pion. Dat voordeel kon hij echter in de tijdnoodfase niet vasthouden. Toen de remise uiteindelijk onontkoombaar was, bleken er 44 zetten te zijn gedaan, vier meer dan noodzakelijk om af te breken. Het verloop: •Wit: Kortsjnoj Zwart: Spasski 1 c2-c4 c7-c5, 2. Pgl-f3 Pg8-f6, 3. Pbl-c3 Pb8-c6. 4. d2-d4 c5xd4, 5. Pf3xd4 e7-e6. 6. g2-g3 Dd8-b6, 7. Pb4-b3 Lf8-b4, 8. Lfl-g2 Db6-a6, 9. Pb3-d2 Lbxe3. 10. b2xc3 0-0, 11. 0-0 d7-d5, 12. Ddl-b3 Lc8-d7, 13. Db3- a3 Pe6-a5, 14. c4xd5 e6xd5, 15. c3-c4 Ld7-g4, 16. Lcl-b2 Pf6-e4, 17. Pd2xe4 d5xe4. 18. Lb2-c3 Pa5xc4, 19. Da3xa6 b7xa6, 20. Lg2xe4 Ta8- b8. 21 f2-f3 Lg4-e6, 22. Tfl-bl a6- a5. 23. Le4-d3 a5-a4. 24 Kgl-f2 a4-a3, 25. Tbl-b3 Pc4-b2. 26. Tb3- xa3 Pb2xd3(t). 27. e2xd3 Tf8-d8, 28. Tal-dl Td8-d7, 29. g3-g4 f7-f6, 30. Tdl-d2 Kg8-f7, 31 Ta3-a4 Tb8-b5, 32. Lc3-d4 a7-a5, 33. Ld4-c3 Td7<7, 34. Ta4-a3 a5-a4. 35. Lc3-d4 Tb5-b4. 36. Ta3-c3 Tc7xc3, 37. Ld4xc3 Tb4- b5, 38. a2-a3 h7-h5. 39. h2-h3 h5xg4. 40. h3xg4 f6-f5, 41. g4-g5 Tb4-b3, 42. Lc3-b4 f5f4, 43. Td2-e2 Le6-d5, 44. Te2-e5 remise. ziekenhuis opgenomen en bleef achter toen zijn ploegge noten vertrokken. In aanval Op een tamelijk glad veld, er viel voortdurend een dunne, koude regen, is Joego-Slavië vanaf het begin in de aanval gegaan. Spanje trok onmiddel lijk een ijzeren ring op in de buurt van Doelman Miguel Angel en hield die muur rede lijk gesloten. Ook nadat Pirri zich in de vijftiende minuut wegens een blessure had moe ten laten vervangen door Ol- mo. Er zat weinig tempo in de Joegoslavische acties, er was bovendien weinig snelheid in het duel want Burns moest voortdurend fluiten voor alle soorten overtredingen, maar vooral voor genadeloze tac kles. Na een klein half uur was Joego-Slavië dicht bij de openingstreffer. Kustudic pas seerde doelman Miguel Angel, maar Olmo redde op de lijn. Debutant Safet Susic maakte het de Spanjaarden ook een paar keer echt moeilijk, maar zijn acties, één eindigde op de paal, misten het noodzakelijk geluk. Na de rust verflauwde het overwicht van de Joegoslaven, die niet meer leken te geloven in de mogelijkheid Zuid-Ame- rika te bereiken. Vokotic kreeg, ruim twin tig minuten voor tijd nog een uitstekende mogelijkheid, maar hij besloot een sterke solo-actie met een bijzonder zwak schot. Twee minuten later strafte Ruben Cano een slordigheid in de Joegoslavische verdediging af. Na een verre pass van de lin kervleugel meende de Joego slaven dat Cano de door Asen- si in zijn richting getranspor teerde bal niet meer zou kun nen bereiken. Zij deden er daarom weinig aan. Cano des te meer en van dichtbij pas seerde hij doekman Katalinic. Het vuur laaide daarna nog even op. Geregeld werden vuisten geheven. Burns pro beerde te blussen waarmoge lijk was en omdat hijniet meer met harde hand ingreep, haal de hij het einde met 22 spelers. Opstellingen: Joego-Slavië: Katalinic: Hatunic, Stoljkovic, Trifunovic.Buljat; Muzi- nic, Sead Susic (63. Halilhodzic), Surjak; Popivoda (63 Cukotic), Kustunic, Saiet Susic. (Spanje: Miguel Angel; Marcelino, Pirri (14 Olmo), Migueli, Camacho; San Jose, Cardenosa, Asensi, Leal; Juanito (76. Santillana), Cano. Eindstand groep 1. Spanje 4 3 0 1 6 4-1 2. Roemenië 4 2 0 2 4 7-8 3. Joegoslavië 4 1 0 3 2 6-8. SPORT LEIDSE COURANT/ DONDERDAG 1 DECEMBER 1977 PAGINA 11 Koploper in Roemenie nederlaag BOEKAREST Koploper Mu res in de Roemeense voetbal competitie heeft gisteren op ei gen veld met 1-0 verloren van Cornivul. Daardoor konden Ar- ges en Timisoara tot op één punt van de leider oprukken, na zeges op resp. Bihor en Dinamo Boekarest (3-1 en 1-0). De stand in Roemenië: 1. Mures 16-21; 2. Arges 16-20. 3. Timisoara 16-20. Nice en Marseille konden in de Franse competitie enigszins uit lopen op Monaco dat -gisteren met 2-1 verloor in en tegen Metz. Koploper Nice won de thuis wedstrijd tegen Lyon met 3-1, terwijl Marseille uit met 1-0 ze gevierde over Troyes. De stand in Frankrijk: 1. Nice 19-26; 2. Marseille 19-25; 3. Monaco 19-24. De bal ligt in het doel en het sein is gegeven voor Spaanse vreugdetonelen. Doelpuntenmaker Cano wordt achterna gesneld door ploeggenoot Cardenosa, die erg blij is. Juanito is geveld door een toeschouwer die een fles naar het hoofd van de Spanjaard heeft geworpen. Dat kostte enig openthoud in de wedstrijd en de onfortuinlijke voetballer een bezoekje aan het zoekenhuis. Daar bleef hij gisteren achter, terwijl zijn ploeggenoten terugreisden naar Madrid. Buitenlandse coach bij tennisbond pas over enige maanden (Van onze sportredactie) NOOTDORP Only You is een broer van Henri Buitenzorg. Het paard is in training bij Jan Wagenaar, dezelfde trainer bij wie Henri Buitenzorg (die inmiddels zijn werk doet in de fokkerij) tot grote successen kwam. Only You begon zijn loopbaan bij Guus Knijnenburg in Noot dorp. Deze trainer-pikeur kon moeilijk overweg met het heer schap. De Haagse eigenaar Piet de Wit zag het met de vierjarige hengst niet meer zitten. E/en paar maanden geleden besloot hij echter Only You een laatste kans te geven bij de Europees kampioen Jan Wagenaar. Het paard bleef een moeilijk dier, dat was Henri ook in zijn jeugd, maar Wagenaar bracht het paard wel enkele keren als win naar over de eindstreep. De ho ge verwachtingen waren er plot seling. Immers, het bloed was goed. Gistermiddag was Only You die inmiddels zijn kilometerrecord op 1.21.1 had gebracht favoriet in Nootdorp. Het paard miste echter de steun van Jan Wage naar, die zoals bekend door een val afgelopen zondag in Hilver sum is uitgeschakeld. Wage naars dochter, de leerlinge Yvonne kon slecht - het is haar niet kwalijk te nemen met de Ook Hongarije naar Argentinië Hongarije heeft zich als vijf tiende land geplaatst voor de eindronden. De Hongaren zege vierden in La Paz in de twedde wedstrijd tegen Bolivia met 3-2. De ontmoeting, die door de Ne derlandse scheidsrechter Char les Corver werd geleid, was overigens weinig meer dan een formaliteit omdat de Hongaren de eerste wedstrijd in Boeda pest gespeeld, met 6—0 gewon nen hadden. moeilijke hengst overweg en daardoor kon het paard in de Westdorpeprijs niet in de prij zen komen. De overwinning ging nu naar Netty Williams met Aad Pools. Uitslagen: GRAAUWPRIJS 2000 m: 1. Orlaya Dear (P. M. Smit) 1.27.5, 2. Palm Brach, 3. Petite Gerda. Winn. 3.40, pl. 1.90, 1.80 1.80, koppel 13,00., trio 92,00. KOEWACHTPRIJS 2000 m: 1. Pas cal Kid (J. I. L. Geluk) 1.31.6, 2. Petronella M, 3. Postduifje A. Winn. 4.20, pl. 1.70, 3.00, 4.20, koppel 19.00. LAMSWAARDEPRLJS 2000m: 1. Marion Braun (J. I. L. Geluk) 2.27.9, 2. O Antole, 3. Nancy Hagheweyde. Winn. 6.50, pl. 160, 2.00, 1.70, koppel 34.50, trio 181,40. AXELPRIJS 2360 m: 1. Odita Han over (C. D. Imming) 1.30.0, 2. Pedro Lebejos, 3. O bert Voorne. Winn. 10.60, pl. 1.70, 1.40, 4.10, koppel 17.90. WESTDORPEPRIJS 2380 m: 1. Net ty Williams (M. A. Pools) 1.29.5, 2. Miss Holland, 3. Ons T. Winn. 4.30, pl. 1.60, 2.80, 1.20, koppel 40.40, trio 143.60. ST. ANDRIESPRIJS 1680 m: 1. May be (W. Duivenvoorden) 1.26.4, 32. Lachlan, 3. Kalif Hagheweyde. Winn. 4.10, pl. 2.20,16.20, 4.00. koppel 52.10. Niet gestart: Old Timer. TERHOLEPRIJS (le afd.) 2000 nu 1. Lee Rodney (H. J. Pools) 1.25.2, 2. Manderino H., 3. Manfred. Winn. 11.70, pl. 2.50, 1.50, 2.80, koppel 21.40, trio 1311.50. HULSTPRLÏS 2380m: 1. Marc Ant hony (J. J. Duivenvoorden) 1.26.6, 2. Oscar Prise, 3. Job. Winn. 4.90, pl. 1.40, 1.70, 2.60, koppel 14.90. TERHOLEPRIJS (2e afd.) 2000 m: 1. Marinette (P. J. Zandt) 1.24.4, 2. Lae- titia, 3. Laiko Beroona. Winn. 5.80, pl. 1.40, 1.50, 1.20, koppel 21.20, trio 148.40. KOEWACHTPRIJS (2e afd.) 2000 m: 1. Petra Star (C. Hetteling) 1.29.9, 2. Patrosia, 3. Pieter Jan. Winn. 2.60, pl. 1.60, 2.20, 2.30, koppel 13.00. TOTALISATOROMZET: 275.896 gulden. (Van onze sportredactie) HILVERSUM Van het be stuur van de tennisbond is voorlopig nog geen beslissing te verwachten inzake de benoe ming van een buitenlandse coach voor de hoogste teams. Gisteravond heeft bondsdirec- teur Y. Buruma verslag uitge bracht van zijn uitstapje naar Brussel, waar hij gedurende enige dagen een bijeenkomst van tenniscoaches bijwoonde. „Ik heb enige nuttig contacten gelegd", aldus Buruma. „Maar het zou te ver voeren om te zeggen dat we concreet al be paalde kandidaten op het oog hebben. Het duurt nog zeker enige maanden alvorens we een nieuwe coach kunnen presente ren. Er spelen nog verschillende factoren een rol vóór we die keuze kunnen maken". Na het vertrek van Rinus Buytelaar per 31 december blijft Fred Hem mes dus nog zeker enige tijd als hoofdcoach ad interim funge ren. Hij neemt de begeleiding op zich van de Kings-en Davis Cup- ploeg. Blokkeer in finale volleybal - bekerstrijd (Van onze sportredactie) SCHOONHOVEN Starlift Blokkeer heeft zich geplaatst voor de finale van de strijd om de Nederlandse volleybalbeker door gisteren in Schoonhoven met enige moeite te winnen van Bouwlust. De Rijswijkers, die in de eindstrijd Gemen Service WC ontmoeten, dat verrassend zegevierde over Deltalloyd, be gonnen de ontmoeting enigszins ongeconcentreerd. Met 1614 ging de eerste set dan ook ver loren. Maar in de tweede en derde reeks werd er orde op zaken gesteld. In recordtijd ging de tweede reeks met 15—2 naar de ploeg van Mathieu, waarna de derde set iets meer tijd en moei te vergde: 15—10. De vierde set werd 15—13 voor Starlift. Deltalloyd kwam van een koude kermis thuis tegen Gemen WC. De Amsterdammers leken op een onbedreigde zege af te ste venen toen de eerste set met 154 werd ingepalmd. Maar Ge men kwam sterk terug, zoals het team ook later in de wedstrijd zou doen. Met setwinst van 15—13 gaf de ploeg al blijk sno de plannen te hebben, maar die kwam nog meer tot uiting in de drie laatste reeksen. Deltalloyd greep in de derde, vierde en vijfde set steeds een voorsprong van 12—6, maar moest toch toe zien dat de tegenstander de winst uiteindelijk naar zich toe trok. Met als korte opleving 15—12 voor Deltalloyd in de der de set werd het uiteindelijk 15—12.en 15—13 voor Gemen, dat hiermee zijn visitekaartje voor de eindstrijd nadrukkelijk afgaf. Bij de dames had Van Houten in de halve finale zoals ver wacht weinig moeite, met DVC, dat met 3—0 aan de kant werd gezet. De setstanden waren 15-5, 15-6, 15-12. De halve finaleduels in Schoonhoven werden gevolgd door maar liefst tweeduizend kijkers. De eind strijd wordt op 26 december in Rhenen afgewerkt Lorant (Frankfort) naar Bayern München Trainersruil in de Bundesliga MÜNCHEN De Hongaar Guyla Lorant, tot nu toe de trainer van Eintracht Frank furt, zal bij Bayern Mtlnchen de plaats in nemen van Dettmar Cramer. Wilhelm Neudecker, de voorzitter van de in grote moei lijkheden verkerende Beierse vereniging, verklaarde dat Cra mer geruild wordt tegen Lorant en derhalve met ingang van heden de nieuwe coach van Eintracht Frankfurt is. BELGRADO Het duel tus sen Joego-Slavië en Spanje, in het bomvolle stadion van Ro de Ster Belgrado, is een voet balveldslag geworden, de der tiende plaats voor Argentinië was de inzet en de Spanjaar den hadden een duidelijk be- tereuitgangspositie. Spanje mocht met een doelpunt ver schil verliezen om eerste in de groep te blijven, Joego-Slavië had een overwinning met een marge van twee treffers no dig. Dat uitgangspunt heeft het beeld van de strijd be paald. Kubala, de Spaanse coach, koos voor een verdedi gend concept, voor vier mid denvelders en slechts twee spitsen. Valok, zijn Joegosla vische collega, zette alles op de aanval. Na het duel dat Spanje door zijn overwinning van 1-0 veel meer bracht dan het minimaal noodzakelijke, zei Kubala: „Mijn spelers heb ben zich geweldig aan hun opdrachten gehouden. Ik moet iedereen een groot compli ment maken." Valok: „Wij hebben veel te veel fouten gemaakt en onze kansen niet gebruikt. Mijn spelers zijn hun rust en overtuiging kwijt geraakt door de talrijke over tredingen van de Spanjaar- De twee trainers hadden alle bei gelijk. Spanje speelde om tot iedere prijs doelpunten te voorkomen, de Joegoslaven liepen zich gehaast vast in een verdediging die koel (en hard) bleef in het chaotische aan- valsspel. Kubala: „De tegen partij verloor zich in indivi duele acties. Joego-Slavië heeft veel te nerveus gespeeld. Zij wilden winnen tegen iedere prijs." Gele kaarten Tussen die 22 door niets en niemand geremde voetballers stond de Engelse scheidsrech ter Ken Burns. Het duel is hem boven het hoofd gegroeid. Het geven van zes gele kaarten was als middel absoluut ontoe reikend, omdat rode kaarten op hun plaats waren geweest Toen in de slotfase enkele ke ren groepjes spelers hun ge dachten kracht bijzetten met de vuisten, hield Burns de kaart zelfs in de zak. Door het doelpunt van Ruben Cano, twintig minuten voor tijd, waren de kaarten voor Argentinië immers al ver deeld. De lijst van gewaar- schuwden bleef daardoor „be perkt" tot Cardenosa, Cano, Juanito en Marcelino van Spanje en de Joegoslaven Bul- jat en Muzinic. „De Joegoslavische toeschou wers," stelde Kubala na afloop, „hebben zich misdra gen." Feit is dat één van de 90.000 Juanito, die een kwar tier voor tijd door Santillana zou worden vervangen, vlak voor de wisseling aan de zijlijn een feit was, een fles tegen het hoofd gooide. Daardoor ont stond een oponthoud van vijf minuten. Juanito werd in een (Van onze correspondent) ROME Nederland samen met IJsland, Polen, Oost-Duitsland en Zwitserland in de voorronden van het Europese voetbalkam pioenschap voor landen (1978-1980) geeft in de eerste plaats financiële zorgen. Zowel Wim Meuleman, voorzitter van de KNVB, als Jan Huibregts, secretaris van de sectie betaald voetbal en competitieleider, beschouwen de loting vooral van de financiële kant. Giacinto Fachetti eens in een geheel andere rol, die van aangever. Rechts de voorzitter van de UEFA, de Italiaan Franchi. „De reizen naar Oost-Duitsland en Polen zijn kostbaar en in de thuiswedstrijden leveren die landen nauwelijks rendement. Er komen praktisch nooit sup porters mee uit de Oosteuropese landen", aldus een wat zorgelijk kijkende Jan Huijbregts, giste ren vlak na de loting in Rome, waar de Uefa met het gebruike lijke plechtige vertoon de poule indeling uit de verzilverde boka len liet komen. Daarin bijge staan door Fachetti, de achter speler van Inter en veelvuldig Italiaans international. Fachetti, in onberispelijk grijs kostuum, reikte onbewogen de briefjes aan, via welke de groep sindeling tot stand kwam. Onbe wogen, omdat Italië als organi serend land voor de toernooi, vrijgesteld was van de eerste loting en pas in actie komt als de laatste zeven bekend zijn. Maar behalve Oost-Duitsland en Polen heeft Oranje ook (weer) tegen IJsland geloot. „Geen te genstander van betekenis", al dus Wim Meuleman, „maar je moet het maar eens meemaken, die organisatie om het elftal en alles wat daarbij hoort, naar IJsland te transporteren. Een ellendige en ook weer vrij kost bare zaak". Bovendien laten de reglementen het niet meer toe, dat een land als IJsland twee uitwedstrijden speelt, zoals in het verleden wel eens is voorgekomen. Financieel is de loting voor de KNVB een tegenvaller, om nog maar niet te spreken van de risico's, die het Nederlands elftal op weg naar de kwalifikatie ontmoet. „Het is dat de Belgen al eerder in een andere groep waren inge deeld, anders had ik tijdens het verloop van de loting geloofd, dat we weer met Belgie en IJs land in één groep zouden zit ten", aldus Wim Meuleman. „Po len en Oost-Duitsland zijn be- beeld met België en IJsland het geval had kunnen zijn. Nederland heeft nog een nadeel moeten incasseren op de loting, namelijk, dat het is ingedeeld in één van de drie groepen met vijf teams. „Dus acht wedstrij den uit en thuis; één tegenstan der meer dan de meeste ande ren", aldus Wim Meuleman. Meuleman heeft wel met de Ue- fabaas, de Italiaan Franchi ge sproken over de indeling van de poules bij de aanstaande we- reldkampieonschappan in Ar gentinië. Italië loopt daar de reëele kans bij Nederland te worden ingedeeld, en de Italia nen proberen alles om dat te ontwijken. Maar Franchi heeft tot nu toe geen krimp gegeven, en vooralsnog lijkt alles bin nenkort bij echte loting bekend te worden. Snelle analyses gaven gistermid dag de conclusies, dat West- Duitsland buitengewoon gunstig heeft geloot en dat Engeland een politiek beladen voorronde speelt met Ierland en Noord-Ier- land als tegenstanders. Bij de loting voor de kwartfinales van het kampioenschap voor teams onder de 21 - waarbij Nederland ingedeeld met Polen en Oost- Duitsland verder geen rol speelt - veroorzaakte in Rome vooral de loting Engeland-Italië begrij pelijk het nodige rumoer. INDELING VAN DE ZEVEN GROEPEN: Groep 1: Engeland, Denemarken, Ierland, Bulgarije, Noord-Ierland. Groep 2: België, Noorwegen, Oosten rijk Schotland, Portugal. Groep 3: Joegoslavië, Cyprus, Roe menië, Spanje. Groep 4: Nederland, IJsland, Polen, Oost-Duitsland, Zwitserland. Groep 5: Tjecho-Slowakije, Luxem burg: Zweden, Frankrijk. Groep 6: Rusland, Finland, Honga rije, Griekenland. Groep 7: West-Duitsland, Malta, Wa les, Turkije. FRANS WIJNANDS Nederland heeft tegen de vier landen waarmee het in de voorronden is ingedeeld in totaal 44 wedstrijden gespeeld. Verreweg het meeste contact was met Zwitserland, dat 27 keer werd ontmoet. Tegen Oost-Duitsland en Polen werden zes wedstrijden gespeeld en tegen IJsland vijf. De scores van Oranje waren: tegen Zwitserland: 27 12 2 13 26 58-56 tegen Oost-Duitsland: 6 3 1 2 7 10-8 tegen Polen: 6 2 2 2 6 8-7 tegen IJsland: 5 5 0 0 10 22-5. kende tegenstanders. Moeilijk, erg moeilijk. Over IJsland kun nen we /&,c,officieleoptimisti- scher zijn, en over Zwitserland praat ik liever nog niet. De Zwitsers hebben ons in het ver leden al een paar keer bijzonder onaangenaam verrast, en dat kan elke keer weer gebeuren. En dan te bedenken dat ik een uur vóór de loting van Oostduit- se voetbalbond het officiefe ver zoek kreeg om in het kader van het wereldkampioenschap een oefenwedstrijd te spelen. Daar hebben we meteen na de loting maar vanaf gezien, omdat we straks heel formeel om de pun ten zullen moeten knokken, en daarom is er nu weinig aanlei ding om elkaar tevoren in een oefenmatch af te tasten", aldus Meuleman. Afwachten Jan Huijbregts wil overigens eerst afwachten, alvorens met partners van groep 4, waarin Nederland is ingedeeld, rond de tafel te gaan zitten voor een compleet programma. „We wil len wachten, totdat de Belgen en de Spanjaarden hun rooster hebben opgesteld, omdat we nog altijd een beroep moeten doen en willen doen op Oranje kandidaten, die in België en Spanje uitkomen. Midden ja nuari zullen we met de Polen, Oostduitsers, IJslanders en Zwitsers in Zürich ons poule- rooster gaan opstellen", aldus Huijbregts. De loting gisteren in Rome is niet helemaal bij toeval verlo pen; de UEFA had tevoren een dirigerende inspraak. Zo wer-" den bij voorbeeld tevoren de aanvoerders van de zeven af zonderlijke groepen bekend ge maakt. Tjesechoslowakije, West- Duitsland, Nederland en Joego slavië werden als halve finalis ten van het vorige kampioen schap, elk aan het hoofd van een groep geplaats. Engeland en Rusland werden gekozen als poule-aanvoerders vanwege hun opvallende bijdrage aan het Eu ropese voetbal. Bleef tenslotte groep 7 over. En over de plaat sing als eerste van die groep had het UEFA-organisatiecomi- té gistermorgen, vóór'de officie- Ie loting plaatsvond, een interne loting georganiseerd. Grenzen" Uit dat interne beraad kwam België als „geplaatste" naar vo ren, het resultaat van een lo ting. „Maar voor mij zijn er grenzen aan mijn geloof', aldus mr. Max Tripels, voorzitter van MVV, lid van het bondsbestuur en van het sectiebestuur be taald voetbal. De Maastrichtse jurist was in die hoedanigheden bij de loting in Rome aanwezig, en hij stak zijn twijfels over de Belgische plaatsing niet onder stoelen of banken. „Wat heet interne loting, intieme loting zullen ze bedoelen", aldus mr. Tripels, die overigens zoals alle KNVB-afgevaardigden, al lang blij was, dat Oranje niet weer opnieuw met de Belgen in één poule was geloot. Mr Tripels heeft gistermiddag nog lang meevergaderd over de juridische aspecten van het EEG-arbeidsrecht in verband met beroepsvoetballers. Prof voetballers kunnen bij de rech ter een zaak aanhanging maken, als ze in bepaalde landen niet mogen gaan werken, c.q. voet ballen, en het is zeer waar schijnlijk, dat het internationale recht steeds meer gelijk zal ge ven aan deze werkzoekende profs, daarbij de nationale standpunten van de diverse voetbalbonden opzij schuivend. Met name voor de Italianen is dat een vervelende zaak, omdat de Italiaanse bond tot nu toe de grenzen voor buitenlandse voet ballers streng gesloten houdt. Een hoogst ontevreden man tij dens de loting in Rome was Stefan Kovacs, die zijn Roe meense nationale elftal opnieuw zag ingedeeld met aartsvijand Spanje, welke land de Roeme nen de weg naar Argentinië heeft versperd, en met Joegosla vië. ,Een verschrikkelijk zware groep', aldus Kovacs. De loting in Rome heeft nog meer UEFA- ingrepen gekend. Behalve de voorgebakken indeling van de zeven sterkste teams, had de Europese bond ook de zwaktse landenteams in aparte lotings- groepen ingedeeld. Landen als Cyprus en Malta, Luxemburg en IJsland. Bovendien was door manoeuvreren vóórkomen, dat bepaalde landen elkaar voor de vierde achtereenvolgende keer zouden treffen, zoals bij voor-

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11