59 „Margriet"-show rond de formatie „Lucifer" s TERUGBLIK U weet niet meerwatuneefErnst moet geven? TELEVISIE VANAVOI TELEVISIEDONDER Beker gortpap of bloempap halve liter van 74 RADIO VANAVOND RADIO DONDERDAG De oplossing vindt u bij deBoekhandel. RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 NOVEMBER 1977 ~PH De groep „Lucifer" speelde een aantal jaren geleden in jachthaven Van Dijk in Loosdrecht, hard werkend om de top te bereiken. Het duur de niet lang of ze werden uitgeroepen tot een van de beste groepen van Nederland. De TROS zendt vanavond een 25 minuten durend program ma uit op Ned. 11 om 22.10 uur rond zangeres Margriet Eshuys en de groep „Lucifer", die net hun nieuwe elpee „Margriet" hebben uitge bracht Het eerste succes dat „Luci fer" boekte was hun tweede uitgebrachte single „House for sale", dat gaat over een echt scheiding. „We waren vol goe de moed, gingen naar Enge land om daar op te treden in het programma „Opportunity Knocks" waar we veelbelo vend werden ontvangen. De Engelsen echter vonden het nummer te sentimenteel en het werd door „Melody Maker" uitgeroepen tot slechtste single van de week", zegt Margriet. Margriet Eshuys en de groep „Lucifer" zingen o.a. „Selfpity" in het programma „Margriet" dat rond de groep gemaakt werd. Na het succes in Nederland van „House for Sale" volgde nog „Scarlet Lady" en „I can see the sun in late december". Er werd een elpee uitgebracht „As we are" die binnen een aantal maanden veranderde in goud, maar de groep hield in november 1976 op te bestaan. Margriet Eshuys, de zangeres van de groep, die ook de toet sen bespeelt en het grootste deel van de nummers schrijft, werd in Zaandam geboren. Na haar Havo ging ze eerst Engels en Nederlands studeren, voor dat ze in de muziekwereld ver zeild raakte. Ze komt uit een muzikale familie. Haar vader en moeder bespelen beiden een instrument, traden in het land op en hadden een mu ziekhandel. Ze is getrouwd met de bassist uit de groep Dick Buysman. De reden voor het uiteengaan van „Lucifer" zou zijn geweest, dat Margriet geestelijk zou zijn ingestort, maar ze zei later: „Na een concert dat we in het Jaar beursgebouw in Utrecht had den gegeven, ontstond er een ruzie tussen mijn man en ik en de rest van de groep. Een van de problemen was dat ik al het zangwerk deed, terwijl Julio Wilson als zanger niet aan bod kwam. Dat werkt na tuurlijk frustrerend. Dick en ik hebben toen besloten de groep op te heffen. Ik vond ook dat ze niet meer zo intens met muziek bezig waren als in het begin. Een paar waren er getrouwd en vonden hun gezin belangrijker, wat ik wel kan begrijpen. Ik heb ze toen per telegram laten weten dat we ze niet meer nodig hadden. Ze vonden ook dat ik „Lucifer" verwaarloosde, omdat ik in een achtergrondkoortje zong, maar er was geen geld meer en je moet toch in leven blij ven. Het is ontzettend moeilijk om constant werk te hebben. Als je een hit hebt, wordt het wat gemakkelijker, omdat je dan veel aanvragen binnen krijgt van zaalhouders". Lucifer verdient ongeveer 1750 gulden voor een optreden, maar daar zijn ze dan wel dertien uur voor bezig. Mar griet en Dick hebben na het uiteengaan van de eerste „Lu cifer" een nieuwe groep sa mengesteld die dezelfde naam kreeg. De eerste groep werd eigenlijk opgericht door Dick Buysman maar Margiet blijkt telkens weer het middelpunt te zijn en het lijkt er dan ook op of zij de leden bij elkaar ge bracht heeft. De nieuwe leden van de groep zijn Jan Pijnenburg, Fred Ber ger en Hans Jacobse, die ook in dit programma te zien zul len zijn. „Het programma is helemaal wit gehouden, ik draag een witte jurk en voor de rest heeft iedereen een wit T-shirt aan en een witte broek. Voor het decor werden witte bloe men gebruikt en zelfs onze instrumenten zijn zoveel mo gelijk in het wit waardoor het een heel aparte sfeer krijgt"., zegt MargrietHun „Margriet" „Margiet" waarvan ze een aan tal nummers spelen en waarop ook de nieuwe band te horen is, doet het goed en heeft al meer dan 10.000 exemplaren verkocht Wat zijn de toekomstplannen? Margriet zegt: „Doorgaan met muziek maken, het gaat mo menteel goed met ons, we heb ben zo'n twee drie optredens in de week en ik zou het leuk vinden om naar Amerika te gaan om daar eens rond te kijken. Amerika is echter moeilijk te bereiken omdat er al zoveel goede artiesten rond lopen. Daarom wachten we maar tot we er een hit gehad hebben voordat we er gaan kijken". HANS PIÊT DUITSLAND NOS 18.25 Sesamstraat 18.55 Journaal 19.04 Van gewest tot gewest 19.55 Voetbalreportage PSV-Eln- tracht-Braunschwelg (Europa Cup ,3) 20.45 Toeristische tips, Socutera I 20.55 Tweede helft voetbalwed strijd 21.45 Journaal 22.05 Den Haag Vandaag 22.20 Panoramiek (Griekenland) 22.50 Journaal NEDERLAND II Teleac 18.15 Duits, les 26 18.45 Staatsloterij (663, trekking 3) NOS 18.55 Journaal IKON 19.04 Iemand zoals jij, afl. 4 IKON/KRO/RKK 19.29 Kenmerk NOS 20.00 Journaal 20.25 Socutera TROS 20.30 Koude oorlog In de diepte 22.10 Margriet Eshuys en Lucifer NOS 22.35 Journaal 18.00 Nieuws uit Noo/f Westfalen 18.05 Wat u beviel 19.15 Hier und Heute 19.45 Brandenburg, dociP 20.00 Journaal mms 20.15 Amnesty Internatlo 21.00 Gasten uit Joegosir* 21.45 De Baraccati, docul 1 22.30 Journaal DUITSLAND i 18.20 Königliches Bdj f Amtsgericht, TV-serle X^> 19.00 Journaal 19.30 Pas op voor opllcIjjEJ 20.15 Actueel Magazine 21.00 Journaal 21.15 Sanfter Schrecken, wo 22.30 Gesprek In de avo£e s 23.00 Journaal 18.15 Bereboot 18.20 Jonger dan Je deni denshow 18.50 Space 1999, SF-seit T 19.45 Journaal IX 20.15 Nationale loterij 20.20 Mary Tyler Moore S 20.45 Het Mirakel van i nius 21.40 Journaal, Wetstraal T aaH NEDERLAND I DUITSLAND I 10.00 Journaal 10.05 Draaischijf 10.25 The good guys and the bad guys, Amerikaanse speelfilm (1968) 11.55 Actuele vragen 12.05 Actueel magazine 12.50 Persoverzicht 13.00 Journaal 16.15 Journaal 16.20 Ventil, actuele varia 17.05 Der Traum serie 17.30 Hans und Lene, 17.55 Journaal 16.30 Statistiek 17.00 Journaal 17.10 Pinocchio, 17.40 Draaischijf .Informatie op woensdag' over de koude oorlog in de diepte „Informatieop woensdag" brengt de documentaire „Deep Cold Water", die door de BBC vervaardigd werd. In deze do cumentaire, die de titel „Koude oorlog in de diepte", kreeg, wordt ingegaan op de taktieken en technieken waarmee men probeert het evenwicht in de bewapening te bewaren. Dit evenwicht in de Atlantische Oceaan en de Middellandse Zee is niet gelijk, omdat het aantal Russische onderzeeboten 300 be draagt, terwijl de NAVO er maar 116 heeft Het zegt echter niets over de kwaliteiten van het materiaal en de gevechtskracht. De NAVO gebruikt modernere apparatuur dan de Russen. Ze zijn o.a. in staat met vliegende computers, die rondcirkelen, te registreren welke dingen er on der en boven water gebeuren. Samensteller Ard Horvers stel de naar aanleiding van deze do cumentaire vragen aan een aan tal toplieden, deskundigen van defensie en de NAVO-strijd- krachten. Ned. II, 20.30 uur. Gewest In „Van gewest tót gewest" komt o.a. het paarden fokken aan de beurt. De Betuwe was vanouds een gebied, waar veel paarden gefokt werden. Men ging echter over op het fokken fokt nu paarden voor de draf- sport. Hij vertelt over zijn fok kerij en laat zijn paarden zien. Ned. 1,19.04 uur. Voetbal De NOS zendt de voetbalwed strijd PSV-Eintracht Braunsch weig rechtstreeks uit. Deze wed strijd die in Eindhoven wordt Geldig t/m zaterdag 26 november in het kader van het tournooi om de Europa Cup 3 I zal van commentaar voorzien I worden door Herman Kuiphof, j De NOS-radio zal van de voet balwedstrijd in het sportpro gramma „Langs de Lijn" uitge breide flitsen uitzenden. Ned. 1,19.55 uur. Panoramiek De NOS-rubriek Panoramiek zal niet gewijd zijn aan de ver kiezingen in Griekenland, maar aan Syrië. Onder de titel balanceerkunst van Hafez el As sad" wordt een schets gegeven Onderwijs-tv over Midden-Oosten (Vanonze radio-en tv-redactie) HILVERSUM Ook de onderwijstelevisie zal aandacht besteden aan de recente diplomatieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten. In een uitzending a.s. vrijdag zal de vredesmissie van president Sadat van Egypte worden besproken tegen de achtergrond van de historische ontwikkelingen in dit gebied. Het programma, dat om 11.30 uur via Ned. I begint en een half uur zal duren, komt in de plaats van 'de reeds aangekondigde uitzending over het terrorisme. De behandeling van dit laatste onderwerp is nu verscho ven naar 20 januari. PP. 18.19 Uitzending van de PvdA. TROS 18.30 Nws. 18.41 (S) De verhalen van Vergilius, vervolgverhaal. 18.45 (S) wiii Michiel en Louis. 19.05 (S) Hartje Am- Radio-TV. 2310 De krant v? sterdam 22.00 (S)^Een mondje^ Frans. 23.20 Den Haag vandaag. Vc op adem komen, yoga, 23.55n tijd 20.00 Nws. 20.05 (S) Ser Festspiele 1977. Wiener Phill" i o.l.v. James Levine m.m.v. Ket NOS 2 School. 23.00 (S) Met het oioj, i 23.05 Aktualif 22 30 Nws. 22 40 (S) Aktua 4. 23.00 (S) Kan een dode handelen. 23.38 (S) Lich te grammofoonmüz. 23.55 Nws. HILVERSUM I nwniMUJU 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. 18.25 (S) Tussen start en finish, sport programma. 19.30 (S) Vrije tijd, blije leder heel uur nws. NOS 3. C_ bank. 18.10 (S) NOS-maal Langs de lijn. 23.02 (S) NO (S) Metro's Midnight Musi HILVERSUM I NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus 7.30 Nws. 7 41 (S) Hier en Nu. 7.55 (S) Vandaag.donderdag, gevar progr. 8.24 Werk-woord. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvrouw. 8.45 (S) Wie weet waar Willem Wever woont?, vragen van luis teraars. 9.45 (S) Onder de hoogtezon, 10.30 Nws. 10.33 (S) In 't zilver, progr. voor ouderen. 12.00 (S) De Kilima Ha- waiians Show. 12.15 Boer en tuinder. 12.26 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.55 (S) Middagpauzedienst. 13.15 (S) NCRV- globaal. (15.30 Nws.) 17.30 Nws. 17 32 Radïojourn. 13.25 Beursple Middagje AVRO: muz., info M ce (16.00 Nws. 16.03 Radio W (S) 13-Speciaal, jeugdp OVERHEIDSVOORL.Den lijn. 17.55 Meded. ,n (S)h n Nu. TROS: 7.02 (S) Met Petfat beter. 9.03 (S) De Hugo v^ft tuinder, show. 11.03 (S) Gerard de op verzoek. 12.03 (S) Botr11 prijzen. 14.03 (S) Poldf"3 16.03 (S) Europarade. te lei KRO: 7.00 Nws. 7,02 (S) I kamer- en orkestmuz. 9.00 ft, AVRO' 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. Aan woorden voorbij. 9.1 vi •7 20 AVRO-klok. (8.00 Nws. 8.11 Radio-, Nieuwe platen, 10.00 (S) I™ journ.) 8.50 Morgenwijding. NOS: Jo- Promenadeconcerten. 12.0IT landa loop weg 4, docum. 9.35 Waterst. m. Elizabeth 1 van Eng» AVRO: 9.40 Schoolradio. 10.00 Radio- Nws. 14.02 Spektakel. 14.3(?ei 'Lawaaipapegaai. 10.10 Arbeidsvitami nen. (11.00 Nws. 1103 Radiojourn.) 11.30 Rondom twaalf, gevar progr. 12.15 Sportpanorama. 13.00 Nws. 13.11 «iw^miAiu i alledaags en zeldzaamn God en Goden: ceremonie! magische muziek. 15.50-1'n Ville, opera van Puccini van ponies toen de vraag naar van de situatie in dit land paarden afnam. Wim Nas, eige naar van stoeterij Buitenzorg, was ook ponyhandelaar maar van de politieke denkbeelden van president Assad. Ned. I. 22.20 uur. In „Iemand zoals jij" vertellen Tania (zie foto). Linda en Stephanie dat ze geen vriendinnen kunnen zijn. omdat ze jaloers zijn. Ned. II om 19.04 uur. Neet Ernst zul je nooit met een stropdas zien. En kijk nou naar zijn kamer. Van trutsels en frutsels houdt hij beslist niet. En mei een mooie aansteker doe je hem allerminst plezier. Wel wordt hij ongemeen lel als hij praat over de verkrotting van de binnenstad, over grauwe woonbunkers in nieuwe wijken, over het voortwoekeren van doorzonwoningen bij oude dorpjes. Neef Ernst. Wal zou je dié nu moeten geven? 1 let antwoord is heel dichtbij. De mogelijkheden liggen letterlijk opgestapeld bij de boek handel. Want daar is alles waarvoor uw neef .(of vriendin, vriend, kennis, broer of collega) zich maar interesseert. Er is zoveel, dal u altijd iels heel persoonlijks kunt vinden. Kortom draaid. Om over Clai, nog maar te zwijgen. TROS-Aktua had prof. Bladergroen, kf chologe, ingeschakeld voor Sinterklaas ven, kinderspeelgoed te dor en ook kwam natuurlij binetsformatie aan <j Marcel Bruyns benadei Wiegel voor zijn doen dat van zijn omgevi kritisch over het gevan, ber^ demissionaire minister^ berg kwam aan het w< vond het onvermijdelif^ snel nog even werd Tussen CDA en PVDA zou zeggen Herman H De TROS begon gisteravond met de eerste aflevering van een serie programma's over „de we reld van de klassieke muziek". Als melomaan grijp je daar, bij wijze van spreken, natuurlijk naar. Welnu, ik zou liegen als ik zei, dat ik mij na afloop erg gelukkig voelde. Het program ma ging over Robert Schumann en over diens vrouw Clara Wieck. Dat wil zeggen, er werd iets fragmentarisch voorgelezen geerakkoord - „zou u uit een briefwisseling tussen willen feliciteren?" - ef" beide genoemde personen en dat had dan met name betrek king op de noodlottige waanzin, waaraan de componist tenslotte ten prooi viel. Daar werden dan wat beelden tegenaan gegooid van in rare witte pakken gesto ken musici van het Radio Phil- harmonisch Orkest, die Daniel Wayenberg, Theo Olof en Maja Bon (ook geheel in het wit) be geleidden. En tussendoor dwaal den Clara en Robert (Adrienne Kleiweg en Dolf de Vries) duide lijk onbegrepen rond, voorzover er al niet sprake was van een spookachtige gestalte, die wel iets met de dood te maken zal hebben gehad. Het programma heette overigens „Theo Olof presenteert.maar nu het toch over het echtpaar Schu mann ging, had men althans verwacht dat hij zich niet hoofd zakelijk zou beperken tot het presenteren van Bruch, Chopin en Brahms. En ik wil onmiddel lijk toegeven dat hij die langza me delen uit de vioolconcerten schitterend speelde, maar ik acht het toch niet onwaarschijn lijk, dat Schumann zich bij deze merkwaardige herdenking als nog in zijn graf heeft omge- Prix Goncour: Didier Decoiii De Prix Goncourt, naamste literaire prijs: krijk, is toegekend asL Decoin voor zijn rom*' l'Enfer". De prijs slechts plm 2,5 duizenf maar de bekroonde hi nen op een grote oplaag - boek. Kunst en kunstenaars t Galerie Kamp, Rokin sterdam, toont van 26 0 l januari schilderij^ ches en tekeningen vaQC Ruiz Pipó. CEES CORRY SETH Seth Gaaikema had het hele formatie-stel uit Den Haag naar Amsterdam willen ha len om het het nieuwe dub- belalbum aan te bieden, waarop zijn cabaret van de „Familie Willekeur" is gezet. Maar de heren hadden wel wat anders aan hun hoofd. Uitgezonderd Jan Terlouw van D'66. Die kreeg ook de platen voor Van Agt, Den Uyl, Wiegel en de anderen mee, alsmede de wijze raad om nu eens snel wat aan het kabinet te doen. PAUL AVRO-tv geeft oudejaars avond cachet door de show van Paul van Vliet in zijn geheel op het scherm te zet ten. Hiervoor zijn gedurende twee avonden opnamen ge maakt. In deze theatershow maakt Paul zijn nieuwste ty pe van baron Taets van Ave- zaete, die een fokkerij begint om het natuurlijk evenwicht in stand te houden. Seth komt trouwens met zijn „Fa milie Willekeur", ook op AVRO-tv en wel op 24 dec. PIEN Jasperina de Jong heeft weer een nieuwe theatershow in elkaar gezet met behulp van haar man en regisseur Eric Herfst Zij hebben een collectief van schrijvers bereid gevon- den om voor de teksten te zorgen, mensen als Gerrit Komrij, Ivo de Wijs, Len- naert Nijgh en Jan Boerstoel, terwijl Joop Stokkermans de muziek er bij schreef. Deze show gaat heten „Thuis best" en Jasperina laat zich bij- nan door een vier man ster ke balletgroep, twee zangers et ?en orkest van vijf man. ïuis best", zingt Pien, /ant als je even buiten Komt, word je gekaapt of ontvoerd, verzeil je in zak kenrollers en files". In het NOS-joumaal schit terden de laatste jaren de vrouwen door afwezigheid. Vroeger hadden we Eugenie Herlaar, die ook zichtbaar zo duidelijk articuleerde, dat zij van de gehoorgestoorden de lipleesprijs kreeg aange boden. Mar ga van Arnhem verdween ook uit het jour naal en zagen we later en zien we nog nog als Marga Kamlag in Studio Sport En verder hebben we goede her inneringen aan Ada Monni kendam, Anette Kentie en Lous Haasdijk. Maar sinds Ed van Westerloo daar op de hoofdredactiestoel zetelt, werden er geen dames meer gesignaleerd, wel op de achter grond, maar niet op het scherm. Daar kreeg Ed van Wester loo een vraag over voorgelegd van wèekblad De Tijd. Zegt Ed: „Ik wil geen vrouwen bij het Journaal, ik wil goede vrouwelijke journalisten bij het Journaal. En die zijn moei lijk te vinden". Bij dezelfde gelegenheid kon Ed tot zijn grote vreugde meedelen, dat hij iets in de gewenste capaci teit gevonden had, en wel mr. Marijn de Koning, een juriste, die tot op heden bij dagblad Het Parool werkte. In hetzelfde interview moest Ed echter ook een bekommernis kwijt. Er zijn nieuwslezers, die volgens hem lijden aan schermversla- ving. Die kunnen niet meer buiten een geregelde verschij ning in beeld. Hun wereld stort in als zij dit werk niet meer mogen doen. Ed vindt dit verschijnsel erger dan verslaving aan alcohol of andere dingen die niet goed zijn voor geest en gezondheid. Cees van Drongelen van „AVRO's jonge mensen op het concertpodium" is in re latie getreden met de platen maatschappij Dureco. Deze schijvenmaker hield zich tot op heden bij het amuse mentsrepertoire met uitstap jes naar de jazz en grego riaans. In overleg met Cees is er nu een nieuwe loot aan die oude stam gevoegd, die onder de naam „Aristocrate" ook klassieke muziek gaat uitbrengen, te beginnen met twee niet zo bekende werken van Edouard Lalo, t.w. het „Concerto Russe" en een vioolconcert in F opus 20. Cees doet daar erg enthou- aan haar is te merken, dat zij vroeger een stormachtige periode met de Rekels heeft doorgemaakt. Maar zo ge woon kan Corry niet zijn of ze wordt door vele fans op handen gedragen. Dit leidde tot de uitgave van haar el pee, getiteld: „Gewoon zoals ik ben". Die lag niet zo maar gewoon ineens in de winkel. Nee, die werd haar uitge reikt op een feestelijke bij eenkomst door André van Duin. Dacht Corry: „Dat is dan gelijk dik voor mekaar. Nu nog een goede verkoop". Als het zover is zal Dik Voormekaar met een gouden plaat komen opdraven, heeft hij beloofd. sigst over. Het lijkt wel of hij er persoonlijk handel in ziet. Corry Konings blijft gewoon wie ze is. Daarom noemde ze haar elpee ook zo en nergens

Leidse Courant | 1977 | | pagina 2