Raad Voorhout akkoord met bouw sporthal Van Beierenweg Restauratie Dorpshuis Stompwijk Veiling Katwijk wil peenwasserij Sint Nicolaas komt op bezot Inbrekersduo opgepakt Kwartetspel Hazerswoude Manege Sehoonewegen breidt uit ZES TON VOOR BOUW VAN KLEUTERSCHOOL ONDANKS FINANCIËLE TWIJFELS WENS CDA LEIDERDORP Gemeentelijke subsidie voor woning-isolatie SINT BEZOEKT DE RECl Het Stompwijkse Dorpshuis STOMPWIJK De door burgemeester en wethouders in het vooruitzicht gestelde res tauratie van het Dorpshuis in Stompwijk zal een nieuw trappenhuis omvatten en de vernieuwing van de vloer op de etage die voornamelijk gebruikt wordt door de jonge- rensoos „Oase". Wethouder J. J. Meijer die dit gisteravond aan de Dorpsraad meedeel de zei dat voorwaarde van de restauratie is dat de gemeenteraad bij de behandeling van de begroting de door b en w gestelde prioriteit aanvaardt. In de begroting is een bedrag van ruim 7 duizend gulden opgenomen als exploitatie lasten voor de uitgave die ongeveer het tienvoudige zal bedragen. De heer C. A. van den Bosch die vorig jaar al op de gevaarlij ke situatie in het Dorpshuis heeft gewezen waarschuwde opnieuw voor het gevaar ver bonden aan de zeer druk bezochte oude- jaarsviering in het Dorpshuis, „als het mis gaat is de ramp niet te overzien". De heer A. J. P. de Winter antwoordde dat de oude- jaarsviering moest doorgaan, „dat is de eni ge manier om Stompwijk in de oudejaar snacht rustig te houden". Wethouder Meijer zei te hopen dat het bestuur van het Dorps huis en van „Oase" hun verantwoordelijkhe den zullen kennen. De Dorpsraad sloot zich wat Stompwijk betreft verder volledig aan bij de nota die de gemeente heeft gemaakt naar aanleiding van het ontwerp-streekplan Zuid-Holland West. Enigszins verbaasd informeerde de Dorpsraad naar de 176 woningen die de provincie nu weer in het streekplan voor Stompwijk heeft opgenomen omdat de pla nologische dienst daar eerder bezwaren te gen had. Wethouder Meijer kon alleen maar zeggen dat de provincie de aantallen 48 (waarmee volgend jaar wordt begonnen) en 176 blijkbaar toch nodig acht Overigens werd wel getwijfeld aan de totstandkoming vóór 1990 zoals in het streekplan wordt verondersteld. Bij de behandeling van de Nota van Aanbie ding bij de begroting vroeg mevrouw K. P. Bregman-Lugtigheid aandacht voor een ver laging van de bouwleges voor kassen, „de tarieven zijn dezelfde als voor woningen terwijl kassen toch veel sneller moeten wor den vernieuwd." Het geven van de naam „Meerburgerweg" aan de weg ten zuiden van rijksweg 4 zal op verzoek van de Dorps raad nog een jaartje worden uitgesteld. De aan het begin van de weg gelegen firma die op grote schaal „kakelverse eieren" verzendt zou hierdoor vanwege de adreswijziging op de verpakking op te hoge kosten worden gejaagd. KORTWEG KATWIJK De winkels in Katwijk mogen rond de feestda gen in december 's avonds tot 21.00 uur geopend blijven. In de Sinterklaas-tijd is dat toege staan van dinsdag 29 november tot en met vrijdag 2 december en voor Kerstmis van maandag 19 tot en met vrijdag 23 decem ber. Bovendien vervallen in de ze perioden de verplichte weke lijkse halve dag-sluitingen. KATWIJK De collecte van het Nationale Jeugd Fonds het fonds van Jantje Beton heeft in Katwijk 4.542,30 opge bracht. Het is daardoor moge lijk op korte termijn, allerlei wensen van de plaatselijke jeugdverenigingen in te willigen. HAZERSWOUDE De toneel groep Ontwikkeling en Vreugd uit Hazerswoude-dorp zet zater dag 19 en vrijdag 25 november het spel „Maak dat je tante wijs" op de planken van het Michelshuis. De regie van deze dolkomische klucht berust bij Jan Schouten. In beide gevallen begint de voorstelling om 20.00 KATWIJK De overname van de peenwasserij van de „Ver eniging Veiling Tuinbouwpro- dukten" te Rijnsburg komt aan de orde op de buitengewone algemene ledenvergadering die de Groentenveilingsvereniging „Katwijk en omstreken" voor vrijdag 25 november heeft uit geschreven De vergadering be gint om 20.00 uur in de kantine van de Katwijkse veiling aan de Sandtlaan 36. Al sinds juli '74 loopt er tussen de Veilingen in Katwijk en Rijnsburg een fusieovereenkom st. Sedert die tijd heeft „Kat wijk" het recht de peenwasserij van „Rijnsburg" over te nemen. Enkele maanden terug heeft het bestuur van „Rijnsburg" laten weten de algehele fusie te willen voltooien. Overname van de erf pachtovereenkomst met het hoogheemraadschap Rijnlarjd, dat eigenaar is van de grond waarop de peenwasserij staat, blijkt geen bezwaren op te leve- Het bestuur van „Katwijk en omstreken" is unaniem van me ning dat de peenwasserij moet voortbestaan, hetgeen o.a. wel betekent dat er ca. 450.000 aan lopende schulden moeten wor den overgenomen, inclusief een ledenlening van ca. ƒ60.000,—. De geschatte opeisbare vorde ringen bedragen 34.000,—. Ook moeten de gebouwen worden opgeknapt en zal het machine park gedeeltelijk moeten wor den vernieuwd. Daartegenover staat dat de opstallen en de inventaris aan „Katwijk" ko men. De bebouwde oppervlakte bedraagt 2.200 m2 en er ligt een open terrein van 3.400 m2. De fusie zou op 1 januari 1978 moe ten ingaan. Eerste optreden Symfonieorkest Bloembollenstreek SASSENHEIM Het vorig jaar opgerichte symfonieorkest „Bloembollenstreek" geeft dins dag 22 november het eerste con cert in de Gereformeerde kerk aan de Sassenheimse Juliana- laan. Het orkest bestaat uit 40 enthou siaste amateurmusici onder lei ding van de heer W. van Duijn. Op het programma staan wer ken van G. F. Handel, de eerste en tweede suite uit „Water mu sic" en Mars uit „Scipio". Van Franz Schubert wordt de an dantino uit „Balletmuzik zu Ro- samunde" en Menuet uit de 5e Symphonie gespeeld. Verder be staat het concert uit werken van Casadesus en Boieldieu. De toe gangsprijs bedraagt 3,50 gul den. Aanvang 20.00 uur. Tevens zal het amateur symfo nieorkest te beluisteren zijn op de radio. Op woensdag 23 no vember treedt het orkest op in het vara-programma „Vrije tijd, blije tijd" om 19.30 uur op hil- versum 2. REGIOLEIDSE COURANTVRIJDAG 18 NOVEMBER 1977 PACQ/j LISSE De politie in Lisse heeft gisteren twee jongelui aangehouden die inmidels be kend hebben een 60-tal inbra ken te hebben gepleegd in de regio. Het zijn een 20-jarige in woner van 's-Gravenzande en een 18-jarige Hagenaar. Het tweetal dat op heterdaad be trapt werd in Lisse, heeft ook drie inbraken bekend in Alp hen. Bij de fa. Groen ontvreem den ze drie cassetterecorders, bij de Hema twee leren jasjes en bij de fa. van der Heyden zes horloges. HAZERSWOUDE - Sinds gis teren is er een Hazerswouds kwartetspel in omloop. Afbeel dingen van plaatselijke bedrij ven, winkelcentra, molens, ker ken, dorpsgezichten, boerderij en, sportaccommodaties en het aanzien waard zijnde gebouwen sieren dit spel. De bijbehorende teksten zijn vervaardigd door Cees Kroon, de conservator van de oudheidkamer in de Dorps straat. Het schoonmaakbedrijf Rhij- nenburch heeft het initiatief ge nomen tot het op de markt brengen van drieduizend exem plaren van het kwartetspel. De firmant van deze onderneming, H. W. M. v.d. Zwaan zocht con tact met de Zoeterwoudse uitge ver B. van Leeuwen, die dezer dagen in het nieuws was met de uitgave van een boekje over Zoeterwoude. Overigens: het kwartetspel is in diverse bedrij ven in Hazerswoude verkrijg baar tegen betaling van 5,95. Kaarslicht-concert Dorpskerk Leiderdorp LEIDERDORP - Het Brabant se Kamerorkest geeft vanavond in de Dorpskerk van Leider dorp een concert bij kaarslicht. Solist is de altviolist John Se- kreve. Het concert begint om kwart over acht Uitgevoerd wordt het concert in a kleine terts van De Fesch. John Sekreve vertolkt met het Kamerorkest het concert voor altviool en orkest van Tele- mann. Voor de pauze wordt voorts nog Mozart's Divertimen to in F grote terts gespeeld. Na de pauze is éekreve nogmaals te beluisteren in Trauer Musik voor altviool en strijkorkest van Hindemith. Het concert wordt besloten met Mendelssohn's symfonie nr. 9. SASSENHEIM Burgemeester A. J. Kret van Sassenheim opent zaterdag 26 november de nieuwe binnenmanege van het manegebedrijf Sehoonewegen tegenover de Warmonderdam in IN Sassenheim. De binnenma nege is gebouwd tegen de ach terzijde van de achttiende-eeuw- se boerderij. Tot op heden be schikte de manege slechts over een buitenterrein, waar 's win ters het lesgeven onmogelijk was. De opening wordt verricht om half elf. Na deze officiële gebeurtenis staat een parade op het programma met onder meer een carrousel en een springcon cours. Van twee tot vier uur 's middags wordt „open huis" ge houden. VOORHOUT Nog geen week nadat de beno digde grond daarvoor was aangekocht is de raad van Voorhout gisteravond akkoord ge gaan met de bouw van een sporthal annex gemeenschapscentrum aan de Jacoba van Beierenweg. De te bouwen sporthal, waarin tevens gymnastieklokalen voor de St. Andreas- school en de Boekhorstschool, de volksuniver siteit en een jeugdhonk zullen worden opgeno men, moest het tijdens de stemming wel doen zonder de goedkeuring van twee PPR-raadsle den, die de bouw financieel niet haalbaar achtten. Inclusief de aankoop van de grond zal de te bouwen sporthal ruim 3,4 miljoen gulden uit de gemeentekas opslokken. Ongeveer 2,5 miljoen gulden kan de gemeente uit reserves putten. De overige ruim 900.000 gulden zullen door een lening op tafel moeten worden ge bracht Bovendien wil de gemeente de moge lijkheden voor het verkrijgen van subsidies onderzoeken. Met het gisteravond door de raad genomen besluit is een einde gekomen aan alle geharre war rond de plaats waar de sporthal zou moeten verrijzen. Aanvankelijk was deze ge pland op een deel van de speelweide in het gemeentelijk sportpark. Hiervoor zou de ijs baan op zijn beurt dan weer moeten verhuizen naar de tuinen van volkstuinvereniging „Eist- geest". Op de speelweide zou evenwel niet voldoende ruimte zijn voor de onderbrenging van de twee gymnastieklokalen, het jeugdhonk en de volksuniversiteit. Deze zouden dan weer moeten verrijzen op een terrein aan de Boek horsterlaan. Maar daartegen kwam van bewo nerszijde een ongemeen fel protest Dat protest werd uiteindelijk door de raad overgenomen, hetgeen afwijziging van de aanvankelijke sport halplannen tot gevolg had. Planologisch bezien lag het gisteravond aangenomen plan dan ook aanmerkelijk beter. Desalniettemin werd het akkoord over de sport hal niet zonder slag op stoot bereikt. De raad sleden, onder aanvoering van de PPR-leden mevrouw Wijling-Schellingerhout en de heer De Groot én het CCP-raadslid mr. Borst, plaatsten nogal wat vraagtekens achter de financiële haalbaarheid van de sporthal. Eerder was deze financiële problematiek al in de eerste ronde van de algemene beschouwingen ter sprake gekomen. In de uitgebreide discussie die volgde over de financiering, het lenen van geld en de het aanspreken van de reserves, werden bij het merendeel van de raadsleden veel twijfels weg genomen. Alleen de beide PPR-raadsleden ble ven apert tegen het bouwplan. Het ligt in de bedoeling dat de sporthal in de toekomst naast het gesubsidieerde verhuur ook onderdak zal moeten gaan bieden aan commer ciële huurders. VOORHOUT De raad van Voorhout is tijdens de gister avond gehouden vergadering akkoord gegaan met de bouw van een nieuwe r.k. kleuter school. Met de bouw van dit kleuteronderkomen nabij de St. Antoniusschool is een bedrag van ruim 600.000 gulden ge moeid. Dit bedrag is aanmerke lijk hoger dan de gemeente tot nog toe voor de bouw van scho len heeft uitgetrokken. Dit is met name het gevolg van het feit dat de nieuw te bouwen kleuterschool in zijn geheel van steen zal worden opgetrokken, in tegenstelling tot andere scholen, die doorgaans uit hout bestaan. De nieuwe kleuterschool ebbei de plaats komen voor de vaste ge St. Agnes kleuterschol ecoi vanwege de bouw vaminisl nieuw bejaardenhuis hetiing zal moeten ruimen. ie B de d De raad stelde gister^dra; eveneens een voorbereie krediet ter beschikking vo uitbreiding van de protefer christelijke en lagere schod/erk uitbreiding is noodzakelijk de 1 de in te voeren integratie— lager- en kleuteronderwijs, door is het noodzakelijk gr\ den de twee huidige speelt v lokalen van kleuterschool"" Bijenkorf samen te voegej LEIDERDORP Het CDA-raadslid J. Verdier energieverbruik wordt geleverd. In zijn bri| vindt dat het mogelijk moet zijn dat ook gemeen- hij b en w ook voor dat de gemeente ten het aanbrengen van warmte-isolerende voor- aantal energiebesparende maatregelen na zieningen in woningen subsidieert heer Verdier doet het gemeentebestuur hier In een brief aan het Leiderdorpse college van b aantal suggesties aan de hand, zoals de wa en w vraagt hij om een onderzoek in te stellen rugwinning in het overdekte zwembad of er als aanvulling op de bestaande rijksregeling zuiniger gebruik van de centrale verwarn ook een subsidie door de gemeente kan worden de scholen. Hij verzoekt het college van t gegeven. Hij verwacht dat op deze wijze een om in eerste instantie een inventarisatie i belangrijk bijdrage aan de beperking van het mogelijkheden te maken. DUIN- EN BOLLENSTREEK Nog zo'n dikke twee weken scheiden de regiobewoners van de confrontatie met de gulle heiligman Sint Nicolaas. Hoe wel de „echte" feestelijkheden rond de komst van de Spaanse bisschop zich doorgaans een dag voor diens verjaardag op 6 december afspelen zal de goed heiligman al talloze gemeenten vereren met een bezoekje. Dat bij deze gelegenheid zeker niet de ontelbare Pieterbazen en het Grote Boek zullen ontbreken, is een ding wat zeker is. In De Zilk wordt de Sint op zaterdag 26 november ontvan gen. Om 10.15 uur heeft Sinter klaas een gesprekje met zijn collega op de Zilkse pastorie. Daarna volgt een rondrit door het dorp in samenwerking met drumband „Altesa". Morgen arriveert de Sint per boot in Lisse bij het gebouw, van Openbare Werken aan de Lisserdijk. Om 13.30 uur meert de boot af. Op 26 november komt Sinter klaas in Zoeterwoude aan. De Sint zal per boot om 10.15 uur de Zuidbuurtseweg nabij de brug bij het Kerkpad arriveren. Om 12.30 uur komt de Goedhei ligman in het centrum aan. Om streeks 14.00 uur is er in hetzelf de „Centrum" dan tot slot een filmvoorstelling voor de lagere klassen van de basisscholen. In Noordwijkerhout brengt Sint Nicolaas morgen een bezoek. Om 14.00 uur wordt Sinterklaas welkom geheten door burge meester Bosma op het bordes van het gemeentehuis. Daarna volgt een rondrit door het dorp, vergezeld door muziekvereni ging „De Harpe Davids". Op zondag 27 november komt de Sint nogmaals naar Noordwij kerhout. Er is dan een speciale kindermiddag met onder andere een poppentheater en een goo chelaar. De Sint zal de prijzen uitreiken van de teken-, kleur-, knutsel- en rijmwedstrijd. De Oegstgeestenaren gaan zich volop in het St. Nicolaasfeest storten. Morgen wordt de Goed heiligman in het winkelcentrum „Lange Voort" ingehaald. Hij arriveert per schip aan de Ken- nedylaan, die grenst aan het Oegstgeester Kanaal. Vermoe delijke tijd van aankomst: 11.00 uur ter hoogte van de Hazenbos- laan/Kennedylaan. Zaterdag 26 november gaat Sint Nicolaas een feestelijke rondrit maken in De Kempenaerstraat en omgeving. Om 14.30 uur ver trekt hij van de Terweeschool. Hieraan wordt medewerking verleend door de Wilbert Drum mers. Morgen zal Sint Nicolaas om 14.00 uur een officieel bezoek brengen aan Voorschoten. In het winkelcentrum Noord Ho fland zal burgemeester J. van der Haar de Spaanse gast een welkom toe spreken. Daarna maakt de Sint en zijn gevolg een rondwandeling door het winkel centrum. Ontvangt de jeugd in de vestiging van de RABO-bank en zal omstreeks half vier het dorpcentrum bezoeken. Ook daar maakt hij door de School straat en de Voorstraat een rondwandeling en heeft hij tijd voor zijn jeugdige fans. St. Nicolaas zal in Warmond zijn intrede doen op zaterdag 26 november. Burgemeester De Vreeze zal de goedheiligman om 13.45 uur welkom heten op de gemeentehaven alwaar de Sint per schip zal arriveren. Per rij tuig zal een rondrit doof het dorp worden gemaakt in gezel schap van muziekvereniging SL Matthias. Daarna wordt het Sin terklaasfeest met de kleuters ge vierd in het Trefpunt. De boot uit Spanje komt 19 november in Katwijk binnen via de Rijn; Sint zal met negen Pieten in zijn kielzog om circa 14.30 uur aan land stappen bij het gemaal aan de Rijnmond en vandaar door de Hoornes en Rijnsoever trekken. In de stoet lopen ook de drumband D.V.S. uit Katwijk en het majoretten- peloton „De Mariquita's" mee. De tocht eindigt in Tripodia, waar de wijkvereniging Hoor nes een kinderbazar heeft geor ganiseerd. In de avonduren houdt de Sint in de grote zaal van Tripodia een bazar voor volwassenen. Sint Nicolaas zal in Vo< zijn intocht op zaterdag vember doen per koets.l 14.00 uur vertrekt hij bej door een aantal Pieten erw| Cecilia vanaf het kruispuiM renstraat-Schoonoord vooi rondrit door het dorp. streeks half drie zal hij o*" gemeentehuis door burgei ter Van de Wouw of éér zijn wethouders worden or. gen. Morgen arriveert de goed! er man met zijn gevolg om r< uur per boot aan de Oostln in Sassenheim. Per koets d; een rondrit gemaakt dootal dorp, waarna burgement Kret om 14.30 uur de SiiDte verwelkomen. Tussen 16.0e i 17.00 uur wordt een audgei gehouden voor de jeugdri „Cees en Ineke" aan de Sa5 v heimse Hoofdstraat. >p: Sinterklaas doet morgen zijrr trede in Leiderdorp. De an waarmee hij via de Oude sl arriveert legt om 13.00 uunn bij De Ockenrode (Voordorr rein) nabij de Leiderdc w brug. Daar wordt hij veini komd door burgemeester k« van der Have. Vervolat maakt de Sint met zijn ge i een rondrit door Leiderdorpv om 15.00 zal eindigen bija-I verpleegtehuis „Leythenroda. In Katwijk aan den Rijn ar veert Sinterklaas morgen F 15.00 uur aan de haven vaiid Dorpsplein bij „De RoskVE waar burgemeester Bos Ir persoonlijk hoopt te begroi 1:

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4