Nog meer RAF-leden in ons land Tweede kabinet-Den Uyl iefinitief van de baan mm KLM Indonesië-show 'ent Boltini eggewaaid Nu onderzoek naar CDA-WD-coalitie Israël roept Egypte op tot vriendschap Zeidóe- Soma/nt penburg 2, Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. ities (excl. BTW) 0.46 per mm. Telefoontjes f 4.16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) Tienten: kwartaal 40,45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent. DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Zaterdag 12 november 1917, 68e jaargang no. 20888 Gast-vrij „Gast-vrij" programma met imi tator Robert Paul vanavond op Ned. 1 om 21.50 uur. Om 19.55 uur Lin Chung. Ned. II om 20.25 uur „Roots", Chicken George keert terug. Zondag Ned. I om 19.55 uur „Het land waar de koning een kind is". Ned. II om 16.02 uur D Echriste- nen met „Geboorte van Euro- Buien en veel wind Vrij veel bewolking en plaatse lijk buien. Harde wind tot storm uit het zuidwesten. Maxima om streeks 12 graden. Zie pagina 6. In Zuid-Korea 30 ton dynamiet ontploft: 45 doden SEOEL (AP) Bij de Zuidko- reaanse stad Iri is gisteravond naar schatting 30 ton dynamiet aan boord van een goederen trein tot ontploffing gekomen, wat zeker 45 mensen het leven kostte. Politie en reddingsploe- brand. Ongeveer 500 huizen en gen vrezen dat nog meer doden gebouwen in de omgeving lie- zullen worden gevonden. pen zware schade op. De ontploffing, die in een om- Gedurende het grootste deel van trek van ruim 15 km te horen de dag was het merendeel van was veroorzaakte een enorme de 120 000 inwoners van de stad. 180 km ten zuiden van de hoofd stad Seoel, verstoken van water of electriciteit. De ontploffing, die om zeven uur in de ochtend plaatselijke tijd plaatsvond, sloeg een krater van 20 m. diepte. NOTEER m i v als nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: adres: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het schaap met de 5 poten naar: naam adres:., woonplaats Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoorder 349. Leiden. •el schade na storm i HAAG/LEIDEN (ANP) In Den Haag en len, maar ook op tal van andere plaatsen ns land heeft de storm van afgelopen nacht I schade veroorzaakt. Bomen waaiden om, ken vlogen de lucht in en dakpannen kwa- 1 - men met donderend geraas naar beneden. In Leeuwarden blies de storm met windstoten tot windkracht tien zelfs de 17.000 kilo zware en veertien meter hoge tent van circus Tony Boltini de lucht in. De schade bedraagt volgens een woordvoerder van het circus ongeveer een miljoen gulden. De tent was niet verzekerd tegen stormschade. Met man en macht heeft het circuspersoneel geprobeerd de tent te redden. Politie en brand weer van Leeuwarden hebben assistentie ver leend. Toen duidelijk werd, dat het onmogelijk was de tent te behouden, zijn alle wagens van het circus uit de directe omgeving weggereden en dicht op elkaar gezet Even later ging de tent de lucht in. Volgens de woordvoerder is hij verloren, evenals de tribunes, die erin ston den. Persoonlijke ongelukken of ongelukken met dieren hebben zich niet voorgedaan. in Amsterdam gearresteerde terroristen een persoonsverwisseling heeft plaats gehad. De man die aanvankelijk werd aangezien voor de 33-jarige Rolf Wagner bleek na onderzoek van vingerafdrukken de 28-jarige Gert Sch neider te zijn. Schneider wordt verdacht van een bomaanslag op het hooggerechtshof in Zweibrucken op 31 oktober jongstleden. In de door de terroristen bewoonde flat in Amsterdam Osdorp zijn tal van valse pas poorten gevonden en ongeveer 1:000 aan buitenlands geld. Of de flat door meer dan twee personen werd bewoond is nog niet duidelijk. In de cellen die in de Stuttgart/Stammheim gevangenis werden gebruikt voor RAF-leden is opnieuw springstof gevonden. Ditmaal 400 gram. Het spul werd aangetroffen in een binnenmuur. De politie in Berlijn heeft eveneens gisteren vijf van terrorisme ver dachte personen gearresteerd. Het linkse Parijse dagblad Le Matin heeft een docu ment gepubliceerd waaruit blijkt dat de Duitse procureur-generaal Erwin Schaler, die het onderzoek leidt naar de dood van Baader, Enslin en Raspe een voormalige nazi is. (Van onze verslaggevers) AMSTERDAM/BONN/PARIJS Zowel de Nederlandse als de Westduitse autoriteiten zijn ervan overtuigd dat zich in ons land nog meer RAF-leden bevinden. De West duitse regering heeft naar verluid met na me ons land gewaarschuwd dat terroristen aanvallen met raketten zouden kunnen uit voeren op Westduitse verkeersvliegtuigen. Officiële bevestiging hiervan is nog niet verkregen. Wel is de beveiliging op de luchthaven Schiphol inmiddels verscherpt. Gistermiddag is komen vast te staan dat bij de identificatie van de twee donderdagnacht De steek van Prins Jan De Eerste Het carnavalsseizoen is vannacht in volle hevig heid losgebarsten. In vrij wel alle gemeenten zwaait een nieuwe prins Carnaval de scepter in afwachting van het grote moment in februari als voor enkele dagen de stadssleutel wordt overgenomen. In Leiden ging het carnavals- vertoon van start. Prins Jan de Eerste plaatste om precies elf minuten over elf zijn steek op het bron zen hoofd van Cornelisz Joppensz aan het Lam- menschansplein. Daarna volgde een mini-hutspot maaltijd. Vanavond wordt in het Antoniusclubhuis de nieuwe prins gekozen. Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht Na 18 uur: Ane Verduyn lel. 01720 92346' Albert van Nieiop tel. 01720-22945' Mevrouw F. C. A. de Ridder-Bryan werd gisteravond in het Leidse Lido-theater aan de Steenstraat verwel komd met bloemen. Zij bleek de miljoenste bezoeker van de nieuwste Nederlandse film „Soldaat van Oran je". Uit handen van de heer G. S. Pilanen (links) en mejuffrouw M. L. van Praag ontving de gelukkige Leidse het boek van Erik Hazelhof Roelfsema op basis waarvan de film is gemaakt en een langspeelplaat met de filmmuziek. Mevrouw De Ridder krijgt bovendien, evenals zeventien andere dames die elders in het land als miljoenste bezoeker zijn aangewezen, een twee daags reisje naar Engeland aangeboden. De trip wordt gemaakt in gezelschap van de twee hoofdpersonen uit de film: Rutger Hauwer en Jeroen Krabbé. Vijn uit 1875 bleef bewaard NEW YORK (DPA) Bij het open maken van een sinds vele tientallen jaren dicht gemetselde ruimte in Albany, de hoofdstad van de staat New York, zijn kisten gevonden met fles sen van grote Franse wij nen van ongeveer een eeuw oud. Volgens krantenbe richten in New York-stad zijn er kisten bij met elk tussen de twaalf en zes twintig flessen Chateau Lafitte Rothschild 1869 en 1870, Chateau Mouton Rothschild 1875, 1878 en 1887 en Chateau d'Yquem Alexander Mcnally, des kundige van het wijnim- porthuis Heublein and Co. (dat de kostbare vondst voor de veiling heeft onder gebracht in zijn hoofdkel der in Hartford, Connectit- cut), heeft verklaard dat ongeveer een derde van de 700 flessen zich in goede of uitstekende staat bevindt. Nieuwe aanval op Zuid-Libanon JERUZALEM (UPI) Premier Menachem Begin van Israël heeft zich gisteren in een boodschap zonder precedent rechtstreeks tot het Egyptische volk gericht en gepleit voor beëindiging van de oorlog, beëindiging van het bloedvergieten en stopzetten van dreigementen. „Wij Israëli's strekken onze hand naar u uit", aldus de premier in een verklaring van twee pagina's die hij voorlas voor buitenlandse radio- en televisiecamera's. „Laten wij niet alleen vrede stichten, laten wij ook beginnen op de weg van vriendschap, oprechte en vruchtbare samenwerking. Wij kunnen elkaar helpen. Wij kunnen het leven van onze naties beter, gemakkelijker, gelukkiger maken". Vrijwel tegelijkertijd ondernamen vliegtuigen van de Israëlische luchtmacht voor de tweede maal in drie dagen een actie in Zuid-Libanon. Volgens een woordvoerder van het militaire opperbevel in Tel Aviv vielen twee toestellen een lanceerplaats voor luchtdoelraketten bij de Libanese kustplaats Tyrus aan. De vliegtuigen patrouilleerden boven het grensgebied naar aanleiding van een actie met raketten vanuit Zuid-Libanon tegen de Israëlische nederzetting Yaron, bij de grens. Volgens de Israëlische woordvoerder lag de lanceerplaats in een bosje, ver van bewoond gebied. Een correspondent van het Britse persbureau Reuter in het betrokken gebied meldde dat er volgens de eerste berichten bij de Israëlische actie 12 doden zouden zijn gevallen. Egypte heeft vandaag koel, met tal van aanmerkingen maar niet totaal afwijzend gereageerd op de toespraak waarin premier Begin het herstel van de historische vrede en vriendschap bepleitte. Een regeringswoordvoerder zei dat Begin zich vergist als hij denkt een wig te kunnen drijven in het Arabische kamp. H.H. Veehouders, ALPHEN AAN DEN RIJN - TELEFOON 01720-92944" REISJE VOOR MILJOENSTE Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u het „schaap met de 5 poten". Een mooi kadootje. nietwaarl (Van onze verslaggever) 1 DEN HAAG Ook de tweede poging van informateur Van der Grinten om PvdA, CDA en D'66 samen te brengen - in een nieuw kabinet Den üyl is mislukt. Hiermee is een centrum liots kabinet definitief van de baan. Aan de orde komt nu een onderzoek naar de mogelijkheid om een CDA- VVD-kabinet te formeren. Een po ging om een regering van PvdA en VVD samen kabinet samen te stellen zou slechts neerkomen op de formele vaststelling, dat dit niet haalbaar is. Van Thijn heeft de informateur gis teravond al meegedeeld, dat'de PvdA aan zo'n coalitie niet zal meewerken. Ais een CDA-WD-kabinet ook niet te verwezenlijken blijkt is denkbaar dat de PvdA in haar eentje de rege ringsverantwoordelijkheid op zich zal nemen. PvdA-fractievoorzitter Van Thijn heeft gezegd dat zijn partij hiertoe bereid is „als anderen dat mogelijk maken". Het voorstel dat informateur Van der Grinten in de loop van gisteren aan PvdA, CDA en D'66 voorlegde was gebaseerd op de door Terlouw naar voren geschoven zetelverdeling 7-7-1, waarbij niet het CDA maar D'66 het belangrij ke departement van justitie zou bezetten. Van der Grinten had hierop echter een wijziging aangebracht in'die zin, dat niet de PvdA het ministerie van volkshuisvesting zou bezetten, maar het CDA. In ruil daarvoor kregen de socialisten het departement van verkeer en waterstaat. Deze verandering was voor de christen-democraten de voorwaarde om met Terlouws voorstel akkoord te gaan en voor zowel PvdA als D'66 de reden om het van de hand te wijzen. „Door die verandering werd aan Terlouws voorstel het hart ontrukt", zo verklaarden Den Uyl, Van Thijn en Terlouw gisteravond. Een kennelijk zeer aangeslagen Var. Agl liet in een commentaar op de definitie ve stranding van het formatie-overleg uitko men, dat er ook in de allerlaaste fase nog een reële kans op overeenstemming is geweest. De weg daartoe was gelegen, aldus de CDA-leider, in de constructie dat de PvdA toch het door haar zo fel begeerde ministerie van volkshuis vesting zou mogen bezetten en het CDA CRM zou krijgen. Voor het overige zou dan het voorstel Terlouw worden gevolgd. „Met de ruiling volkshuisves ting tegen CRM heb ik niet lopen leuren", zo legt Van Agt uit. „Maar Van Thijn die een hoge intelligentie heeft, kon de ruiling pakken. Ik denk dat hij haar met opzet heeft laten liggen". Overigens heeft Van Agt de mogelijkheid van deze constructie niet doorgegeven aan de infor mateur, die er trouwens zelf ook niet op was gekomen. De PvdA-fractieleider haalde op zijn beurt fel uit naar Van der Grinten. Volgens Van Thijn heeft de informateur het overleg opzettelijk vast laten lopen. „De door de infor mateur op het voorstel Terlouw aangebrachte wijziging was geen handige zet. Maar ik heb het gevoel, dat daarbij eerder sprake was van De heer Van Agt onderweg om verslag uit te brengen aan zijn voorbedachte rade dan van een miskleun", zo fractiebestuur, na het mislukken van het formatie-overleg. zei Van Thijn. Goed nieuws voor u, dankzij een gunstige prijsontwikkeling van de grondstoffen, kun nen wij de prijs van onze "Duyniemix" vanaf heden drastisch verlagen. Duyniemix, 'een door onszelf ontwikkeld kwaliteits-voeder voor uw vee. Koop het nu, denk aan het be kende spreekwoord "hooi in de barg is geld in de kast" Verkoop op droge stof en een deskundige begeleiding van uw leverancier voor al uw veevoeders met kwaliteitsgarantie. Diverse soorten voer voor varkens, koeien en eenden Vraag nadere informaties en profiteer in ieder geval van deze geweldige prijsverlaging ons eigen produkt duyniemix.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1