an Warmond begint nog dit jaar VIJF MILLE SUBSIDIE BADMINTON 'SASSEM' Bouw sociaal cultureel centrum Carna vals geweld staat op springen Voorschoten heeft bejaarden-commissie Etalage juwelier leeggeroofd Lisse wil waterbeheersing van polders overnemen SNELLE SLOOP ST.-NICOLAASSCHOOL Noordwijk op de radio s, mj g di ven i »t he de b kijk. /am barmond Er zal toch een nieuw k eeiociaal culturele accommodatie ver- moeijzen op de plaats van de oude St. }g. Hlicolaasschool Met aan zekerheid /at, penzende waarschijnlijkheid kan er [erekend worden op een subsidie van NietfJRM van 350.000,-. Dit houdt wel n zop dat er veel vaart achter het maken jen van de plannen gezet moet worden, r kw)m de subsidie niet mis te lopen zal 3p hff dit jaar met de bouw moeten wor- /erdjen gestart hetgeen betekent dat per c hiel dec. met de sloop van de St. Nico- onj— eei laasschool wordt begonnen". Het plan om een gebouw neer te zetten dat geschikt is als sociaal kultu- rele accommodatie en als raadhuis is in een informele vergadering van de raad afgewezen i.v.m. de langere tijd die dan nodig is in de ruimtelijke ordening procedure. Het gebouw dat nu gerealiseerd wordt blijft binnen het bouwblok van de huidige bebouwing zodat het gemeentebestuur zelf de bouwvergunning kan afgeven en daar door nog dit jaar kan bouwen. Het nieuwe gebouw zal in totaalniet meer mogen kosten dan 950.000,-. Omdat het pand uitsluitend geschikt is als sociaal culturele accommodatie zal uitbreiding van het gemeentehuis eveneens moeten worden uitgevoerd. Voor een bedrag van 1.000.000,- zal het houten noodgebouw worden ver vangen voor een definitieve uitbrei ding. Wil men de uitbreiding echt goed kunnen uitvoeren dan zal de achter het gemeentehuis liggende brandweer garage moeten worden verplaatst naar het terrein van gemeentewerken, het geen nog 150.000,- zal vergen. Nie mand had ooit gedacht dat Warmond dit alles zou kunnen betalen maar er blijken hier en daar toch nog een paar potjes te zitten. Aan de verkoop van de ambtswoning is een bedrag van 400.000,- overgehouden, er is een winstuitkering over '76 en '77 van het streekenergiebedrijf van 156.000,-, ruim 4 ton kan komen uit het fonds Dorpsuitbreiding dankzij de bouwak- tiviteiten aan de Oranje Nassaulaan en Warmonderhek en verder bleek er nog een batig saldo bij plan Endepoel II. van 3 ton. Dinsdagavond zal er een extra raads vergadering worden gehouden met de sociaal culturele accommodatie als agendapunt. Maandagavond wordt er met de verenigingen over het plan gesproken. Gouden trouw Het echtpaar P. J. Arts vierde gisteren |in het bejaarden centrum Rusten- borch in Oegst- geest het gouden huwelijksfeest. De bruidegom (72) werkte vele jaren als bouwkundige bij de Leidse firma Bik en Breedeveld. Het echtpaar heeft drie dochters, twee zo nen, 21 kleinkinde ren en vier achter kleinkinderen. De receptie in motel Sassen heim werd druk bezocht. "VOOR ADVIES SOPNEMING IN mee s nq eersi ^TEHUIZEN !n da oet«Voorschoten In de raadzaal van het ge- 1 vetneen tehuis installeerde wethouder L. Mar- veed$elis gisteren de „Indicatiecommissie voor dafe opneming van bejaarden in tehuizen e.d." e d'Het rijk heeft als maatregel van bestuur ngstafgekondigd dat opneming van bejaarden r eeblleen maar kan geschieden via een indica- w°ntoecommissie. Dit voorschrift is al vanaf 1 !anfJjanuari van dit jaar van kracht De officiële t hafastallatie betekende daarom meteen een ers%ort inzicht verkrijgen van de al gevoerde gienwerkzaamheden van de commissie, die vol- 'n zigens de wethouder weinig formele, maar 'Penveel feitelijke invloed op het bejaardenwerk heeft De commissie bestaat uit een huisarts, maatschappelijk werkster, wijkverpleegster, pastoor, een bejaarde en een ambtenaar van de gemeente-secretarie. Sinds het begin van dit jaar heeft de com missie 38 aanvragen voor plaatsing in be jaardenoorden behandeld. Zeven aanvragers zijn inmiddels opgenomen, tien aanvragen wachten op een opname en de overigen zijn nog of in behandeling of inmiddels op ande re wijze opgelost Er is nog steeds een tekort aan plaatsings mogelijkheden. Wethouder Marselis betreur de het dat het plan voor de bejaardenhuis vestingen in het plan Bijdorp nog niet door gegaan is. Hij deed op de aanwezigen, die allen betrokken zijn bij het bejaardenwerk, een beroep om te komen tot een nog betere samenwerking. Vele organisaties werken op het terrein van de bejaardenzorg. Een coör dinatie tussen het open en besloten bejaar denwerk is gewoon noodzaak. Getracht zal worden als proef een coordinator aan te trekken. Thans wordt voorbereid een nota over het totale gebied van de bejaardenzorg en -werk. OEGSTGEESTSE EEUWELING GEHULDIGD De vlag wapperde gisteren op het centrum Van Wijckerslooth aan de Oegstgeester Rhijngeesterstraat- weg ter gelegenheid van de hon derdste verjaardag van een van de bewoonsters mevr. D. C. de Bruyrv- Aveling. Geruime tijd heeft mevr. De Bruyn in Indië doorgebracht, maar bij het bereiken van de hon derd jaar zijn de tropenjaren zeker niet dubbel geteld. Het verpleeg huis had mevr. De Bruyn een re ceptie aangeboden, die druk werd bezocht Ook burgemeester jhr. T. A J. van Eysinga en echtgenote kwamen de eeuweling feliciteren. De burgemeester sprak geruime tijd met zijn oudste inwoner en nam daarbij plaats op de feestzetel (zie foto). Ter verhoging van de algemene feestvreugde ontkurkte burgemeester Van Eysinga een fles excellente champagne. Eigen ruimte voor TOV NOORDWIJK De Noord wij k- se tafeltennisvereniging TOV- Tapijtschuur heeft na jaren van omzwervingen gisteren het ei gen clubgebouw betrokken. Wethouder Jansen opende de ruimte in de bijzaal van de Noordwijkse parochiekerk door de eerste officiële ballen te slaan met voorzitter Van der Weyden van de vereniging. De vereniging werd ter gelegenheid van de opening overladen met geschenken, zoals een geluidsin stallatie en nieuwe tafeltennista fels. Veel Noord wij kers bezoch ten na afloop het „open huis". Expositie in Galerie Kerkdam WASSENAAR De schilder Bart de Graaf exposeert een deel van zijn werk in Galerie Kerkdam aan de Wassenaarse Lange Kerkdam. De gemeente Wassenaar kocht korte tijd gele den een aantal van zijn penteke ningen en schilderijen. De ten toonstelling is tot en met 26 november geopend. Openingstij den: woensdag tot en met zater dag 10.00-16.00 uur en dinsdag van 14.00 tot 20.00 uur. ALPHEN AAN DEN RLJN - Onbekenden hebben woensdag morgen om ongeveer vier uur, ingebroken bij juwelier Kelder man die gevestigd is op de hoek Van Boetzelaerstraat-Van Man- dessloostraat Ze sloegen de eta lageruit stuk en gingen er van door met juwelen ter waarde van ruim 11.000,—. De brug wachter van de Alphense brug, die op het gerinkel van de glas- scherm» afkwam, zag nog net een geelkleurige auto wegrijden met enkele mannen er in. Het kenteken dat door de man werd opgenomen bleek vals te zijn. LISSE De toneelgroep van de speeltuinvereniging „De Bijen korf" geeft morgen een uitvoe ring van het toneelstuk „De avond van de zevende juli" van de auteur Gerard van Dijk. Het toneelstuk wordt uitgevoerd in gebouw „Trefpunt" in de Lisse- se Schoolstraat. Aanvang 20.00 uur. ZOETERWOUDE Volgende week, worden in „Ons Huis" de jaarlijkse huisvlijttentoonstel- ling en bazar gehouden. De op brengst hiervan gaat naar de kerkvoogdij en de jeugdraad. De huisvlijttentoonstelling wordt geopend op donderdag 17 november om 20.30 uur, de ba zar op vrijdag 18 november om 15.00 uur. ALPHEN AAN DEN RUN De Belgische consul-gene raal, de heer Vercamme heeft gisteren samen met zijn echtgenote een bezoek ge bracht aan Alphen. De con sul-generaal, die onder meer kennis kwam maken met burgemeester Gallas, bezocht enkele Alphense bedrijven. De beide echtgenotes brach ten een bezoek aan een kaa smakerij in Aarlanderveen. Kortweg KATWIJK - De Nederlands Christelijke Bond van Overheid spersoneel van het CNV houdt op vrijdag 18 november de jaar lijkse contactavond in het.Her vormd Kerkelijk Centrum" aan de Katwijkse Vo'orstraat. Op het programma staat onder andere: Het uitreiken van de gouden CNV-insigne, een film over Kat wijk en bingo. Aanvang 20.00 uur. ZOETERWOUDE - Gisteroch tend is op de Westeindseweg in Zoeterwoüde een betonmixer van de firma de Hoorn uit Alp hen aan de Rijn gekanteld toen de chauffeur een fietser trachtte te ontwijken. De wagen kwam in het water terecht, terwijl de chauffeur zich in veiligheid wist te brengen. HAZERSWOUDE Het hoofdkantoor van de Rabo bank aan de Hazerswoudse Rijndijk wordt op dinsdag 22 november feestelijk hero pend. Het plaatselijke aanne mingsbedrijf C. de Boer is de afgelopen maanden druk be zig geweest met de uitbrei ding en modernisering van het kantoor. Ter gelegenheid van de heropening is er op die 22ste november tussen 20.00 en 22.00 uur „open huis". Dan kan men tevens kennis nemen van de ten toonstelling over de historie van Hazerswoude en Koude kerk aan den Rijn. Deze ex positie is tot en met 25 no vember tijdens de kantooru ren te bezichtigen. HAZERSWOUDE De (toe komstige) bewoners van het noordelijke gedeelte van de Hazerswoudse wijk Rhynen- burch-oost hebben inspraak mogelijkheid betreffende de groenvoorziening in hun woonomgeving. Maandag 14 november belegt de plaatse lijke commissie milieuhygië ne in de raadszaal van het gemeentehuis een bijeen komst, die om acht uur aan vangt. Daarbij zullen de be woners van (fit deel van de wijk, plus degenen die zich er binnenkort gaan vestigen, worden geïnformeerd over de plannen die de gemeente met betrekking tot de groen voorziening koestert BOLLENSTREEK Door vele regiobe woners is met verschillende gevoelens uitgekeken naar het komende week einde. Het weekeinde dat de carnavals periode inluidt wordt door velen benut om eens flink uit de band te springen. Anderen zien deze zuidelijk-aandoende gebeurtenis niet zo zitten. De carnavals verenigingen adviseren deze mensen om maar liever het weekeinde in bed, diep onder de wol door te brengen. In Leiderdorp stort de jonge carnavals vereniging „De Rijnschuimers" zich mor gen voor de eerste maal in het feestge woel. Om 11 uur 11 precies maakt burge meester M. A. van der Have in het gebouw „De Sjelter" aan de Heemraad- slaan bekend wie prins Carnaval van Leiderdorp wordt. Behalve de intocht van prins Carnaval vermeldt het feest programma het optreden van de boeren- kapel „De gebroken klomp" en de buu- treedner J. Lathouwers. Inlichtingen bij Ton van der Reyden, B. G. Cortslaan 31. Tel. 126022. In Sassenheim wordt morgen een feest avond gehouden in gebouw „Cees en Ineke". Medewerking verlenen „De Tra wanten" en zangeres Rieneke van Nunen. Ook „Kleintje Pils" en de dansmariekes ontbreken niet. Het regeringsjaar van prins Nelis de Eerste is om 11.11 uur definitief ten einde. De nieuwe prins der Saksen wordt dan ook terstond bekend gemaakt. Stompwijk heet in de carnavalsmaanden: „Gaandrië" en op zaterdag 12 november wordt dan ook de nieuwe prins van de Gaanders geïnstalleerd. In het Stomp- wijkse „Blesse Paard" barst het spekta- 'kel om 20.30 uur los. Muzikale medewerk ing wordt verleend door het orkest „Do- re-mi", „De Pintengluurders" en het vas te huisorkest van de Gaanders. Liefheb bers van de leut en de gein kunnen de carnavalsmaanden in Stompwijk door brengen onder het geestverheffende mot to: „Tap eens uit het Gaandriaanse vat, dan wordt word nooit zat" In Lisse wordt de carnavaleske kabinets formatie op zaterdag 12 november vol trokken. Om elf minuten over elf moet Prins Hendrik de Eerste plaats maken voor de nieuwe prins van de „Gaapstok ken". De feestklanken van de hofkapel „De Bolknakkers" worden ondersteund door „The Moonliners". Een uitgebreide show van de Dansmariekes staat ook op het programma. Het festijn begint om 20.30 uur in het Lissese „Trefpunt" aan de Schoolstraat. Carnavalsvereniging „De Forse Caters" houdt op zaterdag 26 november een „Ca- tersmarkt" in het culturele centrum van Voorschoten. Iedereen kan zijn artikelen aan de man brengen of kopen. De feest- markt heeft als motto: „Wat oud is voor jou, is nieuw voor een ander." In een speciaal ingerichte boetiek kunnen boe ken, platen en muziekcassettes worden gekocht. Ook is er een loterij aan de Catersmarkt verbonden. De markt is geo pend van 10.00 tot 17.00 uur. Nadere informatie op tel. 01717—4211. In Wassenaar houden de „Deylknotsen" morgen de jaarlijkse prins Carnavalver kiezing. Om precies 11.11 uur wordt de nieuwe bewindsman voorgesteld aan de feestvierders in het Preathuys, Duinrell. Aanvang 20.00 uur. Zoeterwoüde heeft sinds kort een eigen carnavalsvereniging, namelijk „De Hang- konten". Om 11 uur 11 ontvangt morgen prins Hendrik de Eerste uit handen van burgemeester Detmers, de sleutel van de stad. Het indrinkfeest wordt gehouden in ge bouw „Don Bosco" in Zoeterwoüde. Me dewerking wordt vereend door de boe- renblaaskapel „De Ranuneljetsers". In Noordwijkerhout stelt prins Jaap de Tweede de nieuwe prins carnaval voor in het congrescentrum „Leeuwenhorst", om hoe kan het ook anders: 11.11 uur. Op zaterdagavond houden „De Kanine- faaten" hun indrinkavond. Muzikale me dewerking verlenen: Bueno de Mesquita, Imca Marina en het duo Big Mouth en Little Eve. De Dansmariekes en bóeren- blaaskapel zijn ook van de partij. Er zijn nog kaarten beschikbaar voor het na- apuzeprogramma Kaartverkoop om 22.00 uur aan de zaal. Carnavalsvereniging „De Bokken" uit Voorhout lijkt het allemaal wat rustiger te doen. Zaterdag 12 november doen Prins Pim en prinses Elly afstand van de troon in het Voorhoutse Parochiehuis aan de Herenstraat. Alaaf. SASSENHEIM De onlangs opgerichte badmintonvereni ging „Sassem" kan rekenen op een startsubsidie van 5000 gul den. Ondanks het protest van Progressief Sassenheim besloot de gemeenteraad dit in de gis teravond gehouden vergade ring. „De club kan zonder enige op gaaf van redenen leden weige ren. Het is dan ook absurd om zo'n vereniging een subsidie te geven uit algemene middelen", zo stelde de heer Drenth na mens de progressieve fractie. Het raadsvoorstel over de ver huur van de sporthal aan onder wijsinstellingen werd door het college aangehouden. B en w van Sassenheim verwachten binnenkort een wijziging van standpunt van over van het mi nisterie. Met ingang van januari wordt de afdeling bevolking van het Sassenheimse gemeentehuis ook opengesteld op donderdag avond. De raad besloot dit gis teravond om de inwoners van Sassenheim gelegenheid te ge ven om de gemeentelijke zaak jes ook tijdens de koopavond te kunnen afhandelen. Bij de behandeling van de be jaardennota stelden de heren Homan (CDA) en Drenth (Pv dA) dat de bouw van bejaarden- woningen gestimuleerd dient te worden. De heer Drenth pleitte voor de aanstelling van een be roepskracht of een part-timer. Wethouder Mazee antwoorde hem „dat er aan de dienstverle ning voor bejaarden niets schort. De gemeente heeft ver schillende beroepskrachten die op sociaal terrein werkzaam zijn". De heer Horstman maakte na mens de WD-fractie bezwaar tegen de 20.000 gulden die uitge trokken is voor de extra verlich ting van het raadhuis. De pro gressieve fractie sloot zich uit oogpunt van energiebesparing bij hem aan. Burgemeester Kret vond het niet zo'n probleem: „De aan te leggen buitenverlich ting bij het Raadhuis gebruikt niet meer stroom dan één huis gezin", zo luidde zijn commen taar. Tijdens de rondvraag kwamen de vernielingen aan het clubhuis van de ijsclubvereniging nog even ter sprake. Wethouder Ma- zee pleegt momenteel overleg met het bestuur van de gedu peerde vereniging. „Preventie is een moeilijke zaak", zo stelde hij. Huldiging B. Bemtzen Sassenheim Tijdens de gisteravond gehouden raadsverga dering werd secretaris B. G. J. Bemtzen gehuldigd. Op 1 november van dit jaar is de heer Bemtzen 40 jaar in overheidsdienst Na een felicitatie van burgemeester Kret ontving de jubilaris een cadeau uit handen van de „nestor" van de gemeenteraad, de heer Fange. LISSE Burgemeester en wet houders kregen gisteravond toestemming van de Lissese ge meenteraad om besprekingen te voeren over de ontpoldering van de Lisser Poel polder en de Rooversbroekpolder. „De be bouwde gedeelten van de beide polders hebben vrijwel geen binding meer met de polder en sluiten aan op het bebouwde deel van de gemeente Lisse. Het ligt voor de hand dat de ge meente Lisse de zorg voor de waterbeheersing in de polders voor haar rekening neemt", al dus burgemeester A. J. Be- Ook voert het gemeentebestuur onderhandelingen met het pol derbestuur van de Meer- en Duinpolder. In de Meer- en Duinpolder wordt op langere termijn het plan „Meerenburgh" gerealiseerd. De verhoging van de leges-tarie ven leverde tijdens de raadsver gadering niet veel problemen op. De leges voor het Cultureel Jongeren Paspoort en het Be jaardenpaspoort blijven onver- hoogd. De vaststelling van een beroep- sprodocedure voor bejaarden om te protesteren tegen de ad viezen van de indicatiecommis sie was voor mevrouw Van Rui ten (D'66/PPR) aanleiding om te pleiten voor een andere opzet van de toewijzing van bejaar den-woningen. „Wat gebeurt er als de indicatie-commissie nega tief adviseert, terwijl de betrok ken bejaarde het recht aan zijn zijde heeft", vroeg zij zich af. Burgemeester A. J. Berends stelde dat het college niet ver plicht is om de adviezen van de indicatiecommissie op te volgen. „De bejaarde kan altijd in be roep gaan tegen de beslissing van de commissie", aldus de burgemeester. De indicatiecommissie krijgt een zware taak. Voor de bejaar dencentra Eikenhorst en Berk hout is een wachtlijst van 300 gegadigden. „Degenen die nog over de schutting van het be jaardenhuis kunnen springen, zullen moeten wachten tot de hulpbehoevenden aan bod zijn geweest", zo stelde de burgerva der. De gemeenteraad besloot gister avond om voor lichamelijk ge handicapten een parkeervrij stel ling beschikbaar te stellen voor de eenmalige som van 15 gul den. In de parkeerzones mogen inva liden hun auto onbeperkt laten staan. Met een parkeerkaart kan ook gebruik gemaakt wor den van de algemene invaliden parkeerplaatsen. ■^stad/regio" LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 NOVEMBER 1977 PAGINA 5 NOORDWUK Morgen tussen 18 en 18.20 uur, komt Noordwijk op Hilversum I ter sprake in het nieuwe KR O-programma „Niet alles staat in de folders". Het bevat een vraaggesprek van ver slaggever Ben Smit op het Noordwijkse VW-kantoor met directeur W. Rovers van de VW en een Noordwijkse hote lier, de heer Stokman van het Zinger Hotel Aanleiding tot het interview is het Noordwijk-ar- rangement, dat de VW voor dit najaar heeft uitgebracht ten be hoeve van de „pas 65'ers".

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5