Kevin Davies jockeykampioen van Nederlam Badmintonstrijd eentonig Ali voelt niet veel voor titelgevecht tegen Ken Norton Vier atleten geschorst^ na gebruik anabolica SPORTTRIBUNE 150 cr. zandbergen zo'n slager LEIDSE COURANT Wi i PACn^ Kevin Davies, de man die als eerste Engelsman na de oorlog de titel bij de jockeys won. Symbolisch beeld van de laatste meeting op Duindigt: de deelnemers gaan de laatste bocht in. WASSENAAR De 25-jarlge En gelse Jockey Kevin Davlea, die al enkele Jaren in Nederlandse dienst rijdt, is zaterdagmiddag op de laatste Dulndlgtmeetlng van het seizoen kampioen bij de Joc key's geworden. Het Is voor de eerste keer na de oorlog dat de titel bij een Engelse jockey te recht komt Davies staat In ons land aangeschreven als de beste „Import" die Duindigt rijk Is. Dat Dav)es kampioen zou worden Is echter toch een verrassing. Acht dagen voor de laatste ren stond hij nog drie overwinningen achter op Henk v.d. Kraats. Plotseling greep hij met drie overwinningen uit drie rennen de volle winst en kwam op gelijke hoogte met Van der Kraats. Davies zegevierde vervolgens In de laatste dag van het aelzoen met de vijfjarige mer rie Anastasla, hetgeen genoeg was voor de titel. Vóór de start van de laatste vier rennen had John Smith de beste papieren. Door een overwinning in de derde ren met The Fabulous One stond Smith evenals Van der Kraats en Davies ook op 22 over winningen. Alleen had Smith meer tweede plaatsen, die de doorslag zouden kunnen geven. De eerste en tweede ren van de middag waren gewonnen door Pfalzgruss (Frans Vandeuren) en Danish De light (Clara Meltzer). Smith vertrok in de laatste en beslissende ren met de sprinter Lavendel in een erg hoog tempo. Op papier was de combinatie kan sloos. „Ik ben erg snel weggegaan in de hoop dat ik een paard mee zou krijgen en dat er dan een outsider zou winnen". De vlieger ging echter niet op voor de Sche- veningse jockey. Kevin Davies won met Anastasia onder het gewicht van 55 kilo met groot vertoon van macht voor Topsie en Esther. De eindstand is nu: 1 en kampioen van Nederland Kevin Davies, 124 'starts, 23 overwinningen, vijftien tweede plaatsen; 2. John Smith 157 starts. 22 overwinningen, 20 tweede plaatsen; 3. Henk van der Kraats 128 starts, 22 overwinnin gen, 18 tweede plaatsen. De Nederlandse rensport kan te rugzien op een prachtig seizoen. Nog nooit eerder kwamen er In rennen zo veel volbloeds aan de start als het afgelopen seizoen. De Nederlandse eigenaren zijn zeer tevreden over hun nieuwe chef renwejzen van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport, Plet de Jong, en de handicapper Rob Mllders. Daarover Is geen enkele wanklank In het afgelopen selzoan gehoord. Dat is In andere jaren wel eens anders geweest De Nederlandse rensport zit dui delijk In de lift en komt langzaam maar zeker op Duindigt uit de schaduw van de drafsport Het laatste hoogtepunt bij de dra vers was zaterdagmiddag op Duin digt de Prijs der Vierjarige stayers. Jan Wagenaar reed hierin erg sterk. Met Ozo Hollandia nam de man uit Otterlo rustig de leiding. Hij bouwde een behoorlijke voor sprong op over de 1600 meter en toen de paarden op het laatste stuk de sprint inzetten had Ozo Hollandia, erg zuinig gereden door Wagenaar, nog lucht genoeg over en zegevierde met ruim verschil voor Okos met Leo Schoonhoven en Orange Bowl met Maria Poort. De laatste draverij van de middag werd gewonnen door de zestienja rige leerling-pikeur John de Leëuw, de laatste ontdekking, met Petron. ARTHUR VAN RIJSWIJK ;he Z het it vai itslanc lerlan bkken i [een di (Van onze sportredactie) «n voor WASSENAAR Gerard van Eykelenborg is bij de pikeurs wlnf^H geworden van het door onze krant georganiseerde DulndlgtklassemsPrinf In de laatste draverij (van de tien) viel hij overigens niet In de prij^ike Maar omdat zijn naaste concurent Gerard Gommans niet In actie kV65561^0 stond bij voorbaat al vast dat de Westlandse pikeur als winnaaip®^? de bus zou komen. ond-Nv iken vé Henk van der Kraats werd twee weken geleden al winnaar in »siever< klassement voor de jockeys. FW-vlii De chef van onze sportredactie, Herman van Bergem, bood zaterinauw( op Duindigt de beide winnaars namens onze krant enige cadeaus #>kker-! Op de foto: Gerard van Eykelenborg, Truus van der Kraats. Hertelling van Gergem, Gracia de Kroes (die namens onze krant de bloerfhter' aanbood) en Henk van der Kraats. al kor 'okker- 11e gev en Ne* Tussen een wirwar van lijnen (in dit geval in de sporthal aan de Steenwijklaan - werd er dit weekeinde gestreden om de districtstitels badminton. SLECHTE COMMUNICATIE LEIDT BIJNA TOT BOYCOT DEN HAAG Een slechte communicatie tussen spelers en organisatie heeft bijna geleld tot een boycot van de districtskampioenschappen bad minton. Jan van Rossum, moeiteloos voor de derde achtereenvolgende keer kampioen In het herenenkelspel: „De óén wacht altijd af wat de ander doet, daarom gebeurt er niets. Maar deze kampioenschappen zijn enorm gedevalueerd. De organisatie Is anders dan voorgaande jaren erg principieel geweest In het afwijzen van deelne- mors, die hun Inschrijfgeld niet hadden betaald". „De enkel-, maar vooral dubbelspelen zijn daarvan de dupe geworden. Vroeger kon er op de eerste dag van het toernooi nog wel worden betaald, maar dat ging dit keer ook niet meer. Daardoor werden partners van elkaar gescheiden. Vreemd genoeg zijn er echter naderhand weer een aantal mensen ingeloot, omdat deze kampioenschappen anders teveel van hun waarde zouden verliezen. Dat is natuurlijk verschrikkelijk inconsequent". De organisatie heeft een andere uitleg. „Op een gegeven moment", zegt Paul Jansen, „zat het toernooi vol. We hadden 83 partijen te veel. Er- moesten dus mensen afvallen. Daarom hebben we geloot onder diegenen, die niet aan hun financiële verplichtingen hadden voldaan. Want waarom zou je een B- of C-speler, die wel heeft betaald, eruit moeten gooien ten faveure van een A-speler, die dat niet heeft gedaan?" Waar of niet waar, inconsequent of niet, alle toegelaten badmintonspelers stonden dit week einde keurig tussen de wirwar van (gekleurde) lijnen. Eerst aan de Steenwijklaan (zaterdag) en gisteren in sporthal Overbosch. Naarmate het aan tal partijen afnam (en ook overzichtelijker werd), 'nam de kwaliteit toe. Bij de dames was die redelijk hoog met een finale tussen de Rotterdamse Inge Blommaert en de Wateringse Karin Duivestein. De twee dames, of meisjes eigenlijk, hadden in de voorronden geen enkele set behoeven af te staan. De mogelijkheden van Inge Blommaert (19) waren echter aanmerkelijk groter dan die van haar tegen standster (17), die zich ook nog gemakkelijker liet afleiden. Met 11-0 en 11-8 veroverde de Metro speelster dan ook haar vierde achtereenvolgende titel. Met haar zusje Gaby veroverde Inge enige tijd later ook het kampioenschap in het dubbelspel, opnieuw ten koste van Karin Duivestein en Anneke Waney: 1fr6.15-12. Jan van Roaaum (26) kon zijn suprematie bij de heren niet zo nadrukkelijk tonen. Hij Is een enkelspeler bij uitstek. In het minder individualistische dubbelspel werd hij met Piet de Keeuw al in de eerste ronde uitgeschakeld. En in de eindstrijd in het gemengd dubbelspel redde hij het niet met Karin Duivestein (die haar derde finale speelde). Met 15-4 en 15-9 ging de titel naar Gaby Blommaert en Paul van den Heuvel. In de single heeft Van Rossum het in Zuid-Holland echter nog altijd voor het zeggen. Waarmee de eentonigheid van de laatste jaren in de enkelspelen werd voortgezet. Hij trof zijn acht jaar jongere (Velo)clubgenoot Marcel Daniels, die vreemd genoeg aanmerkelijk soepeler door de voorronden was gekomen. Van Rossum had er zaterdag weinig trek in, hetgeen zijn weerslag had op zijn spel. Gisteren had hij weer plezier voor tien. Vooral toen hij bemerkte dat Daniels zich kort voor de eindstrijd nog onder een hete douche waagde. „Ik was doodmoe", verklaarde die, „zo'n toernooi is (nog) te ver moeiend voor mij". Van Rossum, toch al over een betere conditie beschikkend: „Dat is natuurlijk enorm stom. Daar word je hartstikke slaperig van. Hij schijnt zich ook nog te hebben laten masseren. Dat maakt het allemaal nog erger". In het begin van de partij leek hij ongelijk te krijgen. Daniëls stootte vlot door naar een voorsprong van 11-4. Maar Van Rossum („Ik begin vrijwel altijd met een grote achterstand of een grote voorsprong") haalde geroutineerd op tot 13-13. Daniëls wilde niet verlengen tot achttien punten en verkoos het gewoon doorspelen tot twee punten verschil. Hij gokte mis en Van Rossum maakte de volgende twee punten (15-13). Daarna was er van strijd geen sprake meer. Daniëls, die het volledig van zijn techniek moet hebben, verkrampte, kon niet op zijn conditie terugvallen, raakte daardoor bijna oververmoeid en moest de partij met 15-2 inleveren. „Ik hoop nu dat ik voor de nationale kampioen schappen in december word geplaatst", zei Van Rossum toen hij de geringe zweetdruppels van zijn voorhoofd veegde. „Dan kan ik tenminste nog een eind komen". Na Rob Ridder en Clemens Wortel zijn er in principe zeven mogelijkheden voor hem. Maar dat is, ook na zijn derde dlstrictstitel, toch wel iets te hoog geschat. DICK HOFLAND LAS VEGAS Ken Norton is een stap dichter gekomen bij de we reldtitel in het zwaargewicht. Hij handhaafde zich zaterdag als uit dager nummer een door uitdager nummer twee Jimmy Young op punten in vijftien ronden te ver slaan. Twee van de juryleden, die scoorden volgens het '10 punten moet systeem', zagen Norton als winnaar. Beiden met 147 tegen 143. Het derde jurylid had Norton vooraanstaan: 144—142. Norton heeft thans rechten op een titelgevecht tegen titelhouder Mu hammad Ali. Deze heeft van WBC- voorzitter Jose Sulaiman zestig da- gen de tijd gekregen om een con tract te tekenen, waarbij hij zijn kroon tegen Norion op het spel zet. Ali, die het bloedeloze gevecht van nabij volgde, gaf te kennen geen reden te zien om zich te schikken naar de wensen van de voorzitter van de wereld boksbond. Hij maakte er geen geheim van liever geen vierde maal tegen Nor ton uit te komen en moedigde Young in de veertiende ronde luid keels aan. Veel effect had het niet. Norton maakte effectief gebruik van zijn grotere slagkracht en scoorde veel punten met slagen naar het lichaam. De meeste ervan werden geblokkeerd door dé vol gens gewoonte voorzichtig bok sende Young. Tegen het einde van het gevecht nam hij het initiatief over, maar het was te weinig en te laat om het gevecht nog op zijn naam te brengen. Van tevoren was Norton een beurs gegarandeerd van 1 3/4 miljoen dollar en Young 1 1/4 miljoen dol lar. Dat zijn geringe bedragen in vergelijking met de elf miljoen dol lar, die Ali zou kunnen krijgen als hij in hetzelfde Caesars Palace in Las Vegas, dat zaterdag met 4822 bezoekers tjokvol zat, zijn titel wil verdedigen tegen Norton. De kam pioen geeft er echter de voorkeur aan in zijn twintigste titelgevecht uit te komen tegen de winnaar van Leon Spinks—Alfio Righetti. Dat treffen zou naar verluidt dienen plaats te vinden in februari van het volgend jaar. Spinks is de Olympi sche kampioen van 1976, die van zijn zes partijen als professional er vijf heeft gewonnen. De zesde eindigde onbeslist. Het is meer dan twee jaar geleden dat Ali zijn Muhammad Ali is de ring. titel verdedigde tegen degene, die eerste staat op de lijst van uitda gers. Dat was tegen Frazier in Manilla. Dat is de reden dat Sulai man hem thans een ultimatum heeft gesteld: boksen tegen Nor ton of vervallen worden verklaard van de titel. Rodrigo Valdes (Columbia) is za terdagavond in Campione d'ltalia. wereldkampioen in het middenr' wicht geworden. Valdes versltcy de Amerikaan Bennie Briscoe, r, hem feitelijk nimmer in moeilijkr' den had kunnen brengen, op pi ten. im De wereldtitel in het middene wicht was vacant nadat Car^ Monzon, als titelhouder, zich I teruggetrokken. KARBONADE ikg.RtB- gag KARBONADE On /kg. HAAS. AOg KARBONADE* "Q-MJ*:.. f099 LAPPEN 3SCHNÏÏ2ELS 500CR. RAUWE LEVER tip van de week: 150 GR. 4)9# JONCEWORST V» CEKOOKTE 410 LEVER voor uw huisdier: 1 kg. MAGER QQg RUNDERHART 389 Slupianek, Hovinen, Tuokko en Pesonen „betrapt" SEVILLA Het adviesorgaan van de Europese atletiek federatj (EAA) zal zaterdag aan de gedelegeerden van het jaarlijks congres van de EAA, dat in Sevilla wordt gehouden, voorstellé en 14 augustus in Helsinki werd gehouden. Bij de vier is één atlete: de Oostduitse llona Slupianek. Zij wo' in Helsinki het onderdeel kogelstoten met een worp van 21 mete en 20 centimeter. De overige drie zijn Finnen: de discuswerpe^ Markko Tuokko (eerste in Helsinki met 67.06), de speerwerpë^ Seppo Hovinen (tweede met 84.06) en de hoogspringer Ask^p! Pesonen (achtste met 2.08). De vier atleten zijn alsnog geaiskwalö ficeerd en geschorst in afwachting van de strafmaatregelen, di, de nationale atletiekbonden tegen hen zullen nemen. Het adviesofpn gaan zal op haar volgende bijeenkomst (in april 1978) de genomeArdi straffen aan de orde stellen en aan de hand daarvan eventueë zelf ook nog maatregelen treffen. De voorzitter van de Finse atletiekbond, Garl-Olaf Homen, uittip scherpe kritiek op het onderzoek, dat leidde tot de positievLR resultaten van de Finse atleten. „In principe zou je onderzoekefiöN moeten houden, die het gehele probleem omvatten", zei hij. ..ylfn dit moment echter hebben we sterk het idee dat er een aarwa atleten is, dat spierversterkende middelen gebruikt en ook betrap' wordt, en een aantal dat niet betrapt wordt. Dat is niet eerlijk".-** Homen zei niet wie, volgens hem, die overige atleten zijn. J I Ook in de finale van het b-toernooi, die in Gothenburg dp 6 en 7 augustus werd gehouden, zijn atleten positief bevonden^* Het gaat in dit geval om drie deelnemers, bij wie na een eérstf®'* onderzoek het gebruik van anabole steroïden werd geconstateerd"' Door het breken van de flacons waarin de urine zat, werd d$__ contra-expertise onmogelijk, zodat deze dopinggevallen zonder' t consequenties blijven. M Daarentegen blijven de dopinggevallen tijdens de strijd om de*~~ Europese jeugdkampioenschappen in Donetsk niet zonder gevol gen. Acht atleten uit zeven landen hebben positief gereageerd-, op een eerste onderzoek. Hangende de uitslagen van de contra- expertise wacht het adviesorgaan met het bekend maken van de namen van deze atleten, tegen wie flinke sancties wordenii0 verwacht. jfer Op het congres van de EAA is met 90 tegen 60 stemmen een voorstel aangenomen, waarin wordt opgeroepen bij elke atletie-Q kwedstrijd, die in Europa voortaan onder de regels van de-v. Internationale atletiekfederatie (IAAF) wordt gehouden, dopingon derzoeken uit te voeren. Tot nu toe werden die onderzoeken slechts gedaan bij belangrijke internationale krachtmetingen, zoals de wedstrijden om de Europese bekers. Op het congres werd ook een Noors voorstel aangenomen, waarin uitdrukkelijk werd gesteld dat ook bij nationale kampioenschap pen en -wedstrijden dopingonderzoeken moeten worden uitge voerd. Hans Skaset, de voorzitter van de Noorse atletiekbond,' zei ook dat de frequentie van de onderzoeken verhoogd dient^ te worden. Daarbij zouden de controles zonder bericht vooraf moeten plaatsvinden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 20