mededelingen gemeentebestuur leiden 7tm11 nov.'77 van Haren 'voetzoekers van de maand zie ook onze etalages BL0EMENINK0PER TIMMERMAN ASSISTENT TIMMERMAN ALLROUND B AUTOMONTEUR ft AUTOMONTEURS" voor 'voet'gangers LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 NOVEMBER lfjlNt* >IE Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op maandag 7 no vember a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming van ambtenaren van de burgerlij ke stand. Vaststellen van het bestemmingsplan Morssin gel en van de daarbij behorende voorschriften en toelichting. Een schrijven van de Burgemeester van Lei den over het instellen van hoger beroep tegen de uitspraak van het Ambtenarengerecht, waarbij het ontslagbesluit van de heer Th. C. Daey Ouwens nietig werd verklaard en een schrijven van mr. J. van Andel, raadsman van de heer Daey Ouwens. Reconstructie wegenbeloop rondom de molen „De Valk". Voorstel met betrekking tot de dienstwonin gen van het Openbaar Slachthuis. Voorstel om bij de behandeling van de begro ting voor het dienstjaar 1978 regelen te stellen voor de spreektijd van raadsleden. Aanleg groenvoorziening op het voormalige Grofsmederijterrein aan de Zijlsingel tussen de Haven en de Meelfabriek. Verzoeken van besturen van bijzondere, scho len om medewerking bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet en artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920. Krediet voor aanvullende inrichting meubilair van de prot chr. school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden, voor de Stichting Christelijk Orthopaedagogisch Insti tuut voor Leiden en omgeving. Aanschaffingen en voorzieningen ten behoeve van een aantal openbare scholen. Verhoging van de bedragen per leerling voor de kemafdeling en voor de afdeling voor voortgezet buitengewoon onderwijs van de openbare school voor debiele kinderen en voor de openbare school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden voor het jaar 1975. Vaststelling van bedragen, bedoeld in artikel 47, eerste lid, van de Kleuter onderwijswet, over het jaar 1976. Vaststelling van bedragen, bedoeld in artikel 55, eerste lid, van de Lager-onderwijswet, uit 1920 voor het openbaar gewoon lager onder wijs over het jaar 1976. Gemeentelijke vergoeding van kosten aan bij zondere scholen voor buitengewoon onderwijs verbonden vakonderwijzers over het jaar 1977. Dienstsubsidie van de Schooladviesdienst voor een personeelsuitbreiding in termijnen. Aankopen van de panden Koningstraat 37/37a en 39/39a. Krediet voor de in uitvoering zijnde restaura tie van het Heerenlogement in de tweede fase en de afrekening van kosten voor de uitge voerde herstelwerkzaamheden van de brand schade aan dit monument Wijziging van de Verordening geldelijke steun aan bejaarden bij verhuizing en aan bewoners bij woningverbetering en krotopruiming. Voorstel om met het gemeenschappelijk ener giebedrijf Gouda en omstreken een overeen komst tot levering van elektrische energie aan te gaan voor de stroomvoorziening in de gemeente Waddinxveen voor de jaren 1976 en 1977. Wijziging van de begroting van de gemeente en van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1974. Garanderen van rente en aflossing van een aan de Tennisclub „Roomburg" te verstrek ken lening en rekening-courant-krediet vooi de bouw en inrichting van de kantine. Commissie vergaderingen. Enig agendapunt: Aanwijzing van de Leidse binnenstad c.a., tot beschermd stadsgezicht Daarna om ca. 21.00 uur Vergadering van de commissie Ruimtelijke Or dening en Openbare Werken. Agenda: Bespreking bouwplan voor het terrein van de v.m. Rotogravure. Beschikbaar stellen van een krediet voor de vestiging van een openbare bibliotheek in het Heerenlogement en het Van der Heidecom- plex. Bespreking kwestie Haarlemmertrekvaart in Noordwijkerhout. Commissie voor Onderwijs, Recreatie, Sport en Samenlevingsopbouw en Commissie voor Sociale Zorg, Maatschappelijke Aangelegenheden, Gezondheid en Cultuur Gezamenlijke vergadering op donderdag 10 no vember a^. om 20.00 uur in kamer 263 van bet stadhuis. Behandeld zullen worden: Het rapport „Wensen en Vragen UT' en de. schriftelijke antwoorden van het College van B.enW. Adviescommissie inzake het Huisves tings vraag stuk. Donderdag 10 november a.s. om 16.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: De Woonruimteverdeling 1978. Bejaardenspreekuur bij Bureau Huisvesting. Nota Buitenlandse Werknemers Leiden, Wel zij nsraad. O Registratie van en toewijzing aan studenten, niet studerende aan de Universiteit. Uitgifte 766 huurwoningen van de Nat Ne derlanden in de Merenwijk. Bovenstaande vergaderingen »ijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet. De openbare hoorzitting ingevolge de hinderwet die op dinsdag 8 november a.s. om 15.00 uur zou worden gehouden (verzoek hinderwetvergunning, voor v.d. Werfstraat 10) gaat niet door. Het betreffende verzoek van de heren H. de; Winkel te Leiden is ingetrokken. Grofvuilophaaldienst komende week. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 27 maandag 7 november Wijk 24 28 woensdag 9 november Wijk 32 donderdag 10 november Wijk 29 30 31 vrijdag 11 november. Diversen Verkeers maatregelen. Commissie Volkshuisvesting en Milieuzaken en Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken. Ge zamenlijke vergadering op <Hn«sHng 8 november a-s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stad huis. Agenda: O Bespreking met het bestuur van de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren over: a. afstoging van oude panden; bouwplan Plantage 24/Utrechtse Veer; c. bouwplan Rijnsburgerweg 93/93a-Paulus Buysstraat Dit onderwerp zal tot plm. 21.30 uur duren. Daarna volgt Bespreking met de diverse wijkcomité's over de conceptbeantwoording van „Wensen en vragen III". Commissie voor Economische Aangelegenheden. Dinsdag 8 november a.s. om 20.30 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Informatieve nota en begroting 1978 van de bedrijven en diensten der gemeente Leiden. Aanvullend krediet restaurant Groenoordhal len. Verhoging tarieven gemeentelijke belastingen en andere heffingen. Begroting 1978 van de inkomsten en uitgaven der gemeente Leiden. Verkeersmaatregelen Breestraat e.o. Voorzieningen Kalverstal Openbaar Slacht huis. Gezamenlijke vergadering van de commissies Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken en de commissie voor Economische Aangelegenhe den. Op donderdag 10 november as. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Spreekuur Wethouder Volkshuisvesting. Op donderdag 24 november a.s. houdt de wet houder van volkshuisvesting dhr. A. Verboom zijn maandelijkse spreekuur, dat wordt gehou den van 19.30 tot 20.30 uur. Het vindt ditmaal plaats in het gebouw van de speeltuinvereniging Vogelenwijk aan de Nachtegaallaan. Het spreekuur is met name bedoelt voor bewoners van de Rijnsburgerweg en omgeving, die huisves-' tingszaken met de wethouder willen bespreken. Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Van 10 t/m 17 november a.s. vindt het bevol kingsonderzoek baarmoederhalskanker plaats in het clubgebouw „Op Eigen Wieken" aan de Corvetwal in de Merenwijk. De opgeroepenen kunnen daar terecht op maandag, donderdag en vrijdag van 8.45 tot 12.00 uur en op dinsdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. Werkgroep plaatselijk beraad vorming en ontwikkelingswerk voor volwassenen. De werkgroep vergadert op donderdag 10 no vember a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. Aan de orde komen: Kiezen van het dagelijks bestuur (voorzitter, secretaris enz.) Dienstencentrum, VOS-cursussen, Leids Volkshuis toevoegen aan de werkgroep Werkwijze van de groep Planning voor de komende tijd. Afsluiting Broekweg. Met ingang van maandag 7 november a.s. wordt de Broekweg tussen het viaduct in de Veluwe- m eerlaan afgesloten voor alle verkeer. Deze af sluiting houdt verband met de werkzaamheden aan de schiphollijn ter hoogte van het viaduct en duurt tot dit werk klaar is. Verkeersmaatregelen. Burgemeester en Wethouders van Leiden maken bekend aan belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen: Pieterswijk/Centrum 1. tijdelijk, voor de duur der werkzaamheden aan de walmuren, de riolering en het wegdek van de Botermarkt, de Vismarkt, de Aalmarkt en de Boo mm ar kt: a. openstelling van de Breestraat voor het verkeer in beide richtingen; b. stopverbod aan beide zijden van de Bree straat, met uitzondering van het gedeelte aan de zijde der even huisnummers tussen de Vrouwensteeg en de Mandenmakers- steeg en met dien verstande dat onmiddel lijk laden en lossen is toegestaan van maan dag t/m zaterdag van 0.00 tot 11.00 uur; c. aanwijzing als laad- en loszone van het gedeelte van de parkeerstrook op de Bree straat, tussen de Vrouwensteeg en de Man- denmakerssteeg, ter hoogte van de Stadsge hoorzaal; d. aanwijzing als voorrangskruising van de kruisingen van de Breestraat met de Vrou wensteeg, de Koombrugsteeg en de Ketel- boetersteeg met dien verstande dat voor rang verleend moet worden aan het verkeer op de Breestraat; e. rechtsafverbod op het Rapenburg, naar de Breestraat; dit verbod geldt niet voor fiet sers en bromfietsers; f. aanleg van voetgangersoversteekplaatsen op de Breestraat, respectievelijk ter hoogte van de Choorlammersteeg, ten noordwesten van de Koombrugsteeg en ten zuidoosten van de Vrouwensteeg; 2. maatregelen in verband met de reconstructie van de kruising Breestraat/Gangetje/Hoge- woerd/Korevaarstraat/Steenschuur: a. gesloten verklaring van de noordelijke rij baan van het Steenschuur, voor zover gele gen tussen de Breestraat en de Groenebrug, voor alle verkeer behalve voetgangers, fiet sers en bromfietsers in de richting van de Groenebrug; b. geslotenverklaring van de zuidelijke rij baan van het Steenschuur voor alle verkeer behalve voetgangers in de richting van de Korevaarstraat; c. geslotenverklaring van de Hogewoerd, voor zover gelegen tussen het Gangetje en de Watersteeg, voor alle verkeer behalve voet gangers, fietsers en bromfietsers in de rich ting van de Watersteeg; d. aanwijzing als voorrangskruising van de kruising Breestraat/Gangetje/Hogewoerd/- Korevaarstraat/Steenschuur met dien ver stande dat voorrang verleend moet worden aan het verkeer op de Breestraat en de Korevaarstraat; e. aanwijzing als voorrangskruising van de kruising van de rechtsafslaande rijbaan van de Hogewoerd met het Gangetje met dien verstande dat voorrang verleend moet worden aan het verkeer op het Gangetje; f. aanwijzing als verplicht fietspad van het fietspad op de noordelijke rijbaan van het Steenschuur, voor zover gelegen tussen de Breestraat en een punt op een afstand van 15 meter ten westen van de Breestraat, in de richting van de Groenebrug; g. aanwijzing als verplicht fietspad van het fietspad op de Hogewoerd, voor zover gele gen tussen de Korevaarstraat en een punt op een afstand van 10 meter ten zuidoosten van de Korevaarstraat in beide richtingen; h. stopverbod op de noordelijke rijbaan van het Steenschuur, voor zover gelegen tussen de Breestraat en de Groenebrug, aan de zijde der bebouwing; L aanwijzing als laad- en loszone van maan dag t/m zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur van de parkeerstrook langs de noordelijke rij baan van het Steenschuur, tussen de Bree straat en de Groenebrug, aan de waterzijde; 3. intrekking van hét linksafverbod op de Boom- markt, naar het Kort Rapenburg; Levendaal-Oost aanleg van een voetgangersoversteekplaats op het Levendaal, ten oosten van de Rijnstraat; Pancras 1. geslotenverklaring voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers van de Nieuwe Rijn, voor zover gelegen tussen de Middelstegracht en de Hartesteeg, in de rich ting van de Hartesteeg; 2. tijdelijk, voor de duur der restauratiewerk zaamheden aan de Koombeursbrug: gesloten verklaring voor alle verkeer behalve voetgan gers, fietsers en bromfietsers van de Burg- steeg, in de richting van de Nieuwe Rijn; Noordvest-Oost geslotenverklaring voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers van de Volmolengracht, in de richting van de Oude Singel; Havenwijk-Noord geslotenverklaring voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers van de Zijlpoortsbrug, in de richting van de Haven; De Waard intrekking van de aanwijzing als voorrangs- weg van de Trompstraat; Groe noord intrekking van het parkeerverbod op de Han senstraat, aan de zijde der even huisnummers, voor zover gelegen tussen de scheiding der percelen 58/60 en 44/44a, geldend van maan dag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur; Rijndijkbuurt parkeerverbod op de Verdamstraat, aan de rechterzijde gezien vanaf de Hoge Rijndijk; Trans vaalbuurt maatregelen in het kader van de herbestrating en herindeling van de Morsweg, voor zover gele gen tussen de Rijnzichtstraat en de Lage Mors weg: a. stopverbod op de Morsweg, voor zover gelegen tussen de Rijnzichtstraat en de Lage Morsweg, aan beide zijden; b. aanwijzing als laad- en loszone van maandag t/m zaterdag van 7.00 tot 18.00 uur van de parkeervakken op de Morsweg, gelegen aan de zijde der oneven huisnummers ter hoogte van de percelen 105/107 over een lengte van 10 meter en gelegen aan de zijde der even huisnummers ter hoogte van perceel 142 over een lengte van 11 meter; c. aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Morsweg, ter hoogte van perceel 114; Houtkwartier aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Oegstgeesterweg, ten noordwesten van de Boerhaavelaan; Merenwijk geslotenverklaring voor fietsers en bromfiet sers in beide richtingen van: a. de Zwartemeerlaan, voor zover gelegen tus sen de Teunisbloem en de IJsselmeerlaan; b. de Ketelmeerlaan; c. de Gooimeerlaan, voor zover gelegen tussen de Ketelmeerlaan en de Broekweg; d. de hoofdrijbaan van de Drontermeerlaan, voor zover gelegen tussen de Zijldonk en de IJsselmeerlaan; e. de hoofdrijbaan van de Kiekendiefhorst, voor zover gelegen tussen de IJsselmeer laan en een punt, gelegen op een afstand van 60 meter ten westen van de IJsselmeer laan. n.b. de bestaande verkeersmaatregelen zullen voor zover nodig worden aangepast. De op deze maatregelen betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage in het informatiecentrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Gedurende die periode bestaat gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen. Belang hebbenden worden voorts in de gelegenheid ge steld te worden gehoord in de openbare vergade ring van de Verkeerscommissie, die zal worden gehouden op maandag 21 november a.s. om 15.30 uur in de Koffiekamer van het stadhuis. I e woi teeds ^ederl -inze ■fes in NOTARIS MR. J. M. M. KOCKEN evol.8 TE LEIDERDORP - VAN LENNEPDREEF 1 >®Sel1 vraagt voor zo spoedig mogelijk ei" V EEN ACCURATE MEDEWERKSTER Si tel Sollicitaties schriftelijk of mondeling na telefonisch! afspraak^aan het kantooradres Van Lennepdreef 1 Postbus 80, leiderdorp, tel. 071 - 899201. FA. R0DEWIJK EN VAN BERKEL vraagt een Middenweg 14, Roelofarendsveen Tel. 01713-3183 of 3687. te Kom binnen werken in onze afdeling houtkonstrukties als of Daar métak je wat! Loop even langs ons werfkantoor of schrijf een paar regels aan: B.V. DE VEREENIGDE HOUTHANDEL Hoge Morsweg 152, Leiden (vlakbij Haagsche Schouw en Holiday Inn). Tel. 071-709202 Op het kantoor van MR. SPREY c.s., Advocaten, Plantage 12, Leiden is plaats voor een SECRETARESSE steno en typen vereist. Telefonische aanmeldingen: 071-133341 o' 01715-1767 (na 19.00 uur). Met spoed gevraagd: en een Autobedrijf JAN VERHAAR ama *coo Herenmaten, ook in boottee of instap 351* Herenmaten Sportmolière in beige of zwart Kr 44.* 49* norm. 64.75 norm.öy./b Jongensboottee met sterke crëpezool. In zwart of bruin juchtleer nu j 74.75

Leidse Courant | 1977 | | pagina 12