Vreemdeling heeft op gelijkwaardige recht plaats Churchills „bloed,zweet en tranen" komen Rhodesié goed van pas binnenland/buitenland BISSCHOPPEN IN BRIEF: Na Frankrijk nu in Spanje „tegenpaus' Drs. P. Bukman: landbouw geen politieke handelswaar PRINS CHARLES BIJ R.K. KERSTDIENST LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 NOVEMBER 1977 pagina 11 In een brief bij gelegenheid van de „Dag voor de vreemde ling", die -als eerder aange kondigd- op zondag 20 no vember in de kerkprovincie zal worden gehouden, hebben de bisschoppen een oproep ge daan tot de gelovigen om zich in hun eigen omgeving in te zetten voor de vreemdelingen. Dit onder meer door persoon lijke aandacht en respect en door af te zien van vooroor deel en wantrouwen. De bisschoppen wijzen erop dat in ons kleine land Europe se Nederlanders samenwonen met bijna 200.000 buitenlandse arbeiders met of zonder hun gezinnen, meer dan 150.000 mensen uit Suriname, de Ne derlandse Antillen en Indone sië, vluchtelingen, voorname lijk uit Zuidamerikaanse lan den, en nog anderen, samen vier procent van de Neder landse bevolking. „Het kan niet met genoeg na druk gezegd worden: de vreemdeling heeft tussen christenen een onaanvecht baar recht op een gelijkwaar dige plaats", aldus de bis schoppen. Zij vermelden „met respect en dankbaarheid" het vele dat voor vreemdelingen in ons midden gedaan wordt, in het groot en het klein: door de overheid, vakbeweging, mas samedia, buren, kennissen, collega's op het werk, pasto res, medische en sociale diensten. Zij memoreren ook de goede initiatieven van het eerste en tweede Landelijk Pastoraal Overleg van de rk kerkprovincie. Maar, zo schrijven de bischop- pen, er moet nog veel gebeu ren, wil een maatschappij tot stand komen waarin ook vreemdelingen, met behoud van hun eigen cultuur, deel kunnen hebben. Om te begin nen moet onze gemeenschap zich nog meer bewust worden van het probleem. De meeste vreemdelingen zijn in onze samenleving buiten staanders. Zo vallen buiten landse werknemers onder een speciale wetgeving. Zij komen meestal slechts in aanmerking voor de laagst betaalde banen. Zij leven in grote onzekerheid over hun werkgelegenheid, vaak in slechte behuizingen en veelal lange tijd- gescheiden van hun gezinnen. Het feit dat zij een andere taal en cultuur hebben, vergroot nog de kloof tussen hen en talrijke Neder landers. Maar, zo waarschuwen de bis schoppen, het zijn niet alleen de mensen van de kreet „Ne derland voor de Nederlan ders" die de kloof gapend hou den. „Dat doen ook degenen die bang zijn dat zij ten on rechte hun arbeidsplaats ver liezen aan iemand die hier niet geboren is. Ook de mensen die jaloers zijn op voorzieningen voor bepaalde vreemdelingen, de ouders die bang zijn dat door buitenlandse kinderen „hun" school achteruit loopt, de buurt die niet wil dat door vreemdelingen hun straat in waarde vermindert, houden de vreemdelingen onder ons in een minderwaardige positie." De bisschoppen betreuren dat de meeste Nederlanders geen idee hebben van wat vreemde lingen door hun rijke cultuur, godsdienstige beleving en goe de manier van omgaan met elkaar voor onze maatschappij zouden kunnen betekenen. De bisschoppen releveren in dit verband dat veel vreemdelin gen onder ons grote aandacht voor de waarde van het indivi du hebben, een hecht gezinsle- ven, nauwe banden met verre familieleden, eerbied voor ou den van dagen en liefde voor kleine, alledaagse dingen. Christenen hebben de plicht meer belangstelling te tonen voor de toestand van de vreemdelingen in onze ge meenschap. Niet om hen he betuttelen, maar om hun als volwaardige mensen een plaats in onze maatschappij toe te kennen. „Die bereidheid hun een plaats in onze samen leving te geven, betekent dan ook dat wij bereid zijn voor hen plaats te maken. Door ge meenschappelijke inzet moe ten de lacunes in de samenle ving opgevuld worden", aldus de bisschoppen. De bischoppen wijzen de gelo vigen op het voorbeeld van Jezus: „Een van de boeiendste kanten van Jezus' leven is het feit dat hij het opnam voor de mensen die door de maat schappij waren afgewezen: de lammen, tollenaars, melaatsen, blinden, vreemdelingen. Dat Jezus door zijn optreden in conflict kwam met de joodse gebruiken ten opzichte van de Samaritaan, was voor hem geen overweging waard: hij volgde de normen van het rijk van God door onze mentali teitsverandering en onze inzet voor de minderheden onder ons maken we de vreemde tot onze naaste en brengen we een samenleving tot stand waar ie der dezelfde taal van liefde spreekt en Christus heerst voor eeuwig", zo schrijven de bisschoppen. De leider van de sectarische kloosterorde van El Palmar de Troya, Clemente Dominguez, in Spanje beeft zich thans uit drukkelijk tot paus uitgeroepen. Tot dusver beperkte lilj zich tot de kardinaalswaardigheid. Zijn orde van „De karmelieten van het heilig aanschijn", werd 1968 opgericht, nadat in El Palmar de Troya enkele meisjes beweerden Mariaver- schijningen te hebben gehad. Het plaatsje trok onmiddellijk veel belangstelling. Een onder zoek van de kerkelijke autori teiten wees uit, dat de verhal- ven van de meisjes op fantasie berustten. De kerkelijk illegaal verklaar de secte telt inmiddels ver schillende „bisschoppen" en „priesters", meestal zonder vooropleiding. Enkele van die wijdingen zijn tot stand geko men met medewerking van een emeritus-bisschop uit Viet nam, de hoogbejaarde, door Rome streng bestrafte maar later weer in genade aangeno men mgr. Ngo-Dinh-Thuc. De groep rond Clemente Do- minguez onderhoudt contacten met volgelingen van de ge schorste Franse bisschop Le- febvre, voor wie zij grote vere ring hebben en wiens ideeën over concilie en kerkhervor ming zij delen. Inmiddels is gebleken, dat de secte grote schulden had gemaakt, maar dat die plotseling zijn voldaan. In Spanje is men ervan over tuigd, dat dit is gebeurd met de financiële steun van uiterst rechtse katholieken in Spanje en Zuid-Amerika. BULAWAYO Rhodesië wordt in zijn moeilijke tijd in ieder geval niet in de steek gelaten door Sir Winston Churchill. Te pas en te onpas bedient de nostalgische (blan ke) premier Ian Smith zich van de uitspraken van de gro te staatsman „die zelf het ver val van zijn eigen Groot-Brit- tannië gelukkig niet meer hoeft mee te maken". Chur chill is de meest geciteerde staatsman in Rhodesië tegen woordig. Ian Smith zegt het zelf ook: elke Rhodesiër moet bereid zijn in het grote, heroï sche gevecht ten onder te gaan. „Voor elke heuvel moe ten we strijden, voor elk huis, elke straat, elke vallei". De slag om Rhodesië is de slag om Engeland. Ze smullen hier van, die blanke Rhodesiërs. Zelfs hun bier laten ze ervoor staan, en dat wil wat zeggen. Maar Ian Smith zegt het ook zo goed. „Deze man moet wel een groot staatsman zijn", zegt een oude heer, die met me een Rhodesisch tv-programma be kijkt De lijzige stem van Ian roept het beeld op van de eerbare huisvader, die sterft bij de ver dediging van zijn gezin en an dere aardse bezittingen. Ster ven in de oprijlaan, met het geweer in de knuisten. Elke oorlog heeft zijn helden, ook de guerrilla-oorlog in Rho desië, maar dan wel aan de kant van de veiligheidstroe pen. Geen goed woord voor de tegenstanders, de „terroristen" of „vrijheidsstrijders". „La faards", die alleen .zachte" doelen aanvallen, oude vrou wen op afgelegen ranches, ba- bies, missionarissen en „hun eigen soort". „Maar wat willen jullie dan?", vraag ik herhaaldelijk. „Het is toch een guerilla-oorlog? Jullie kunt toch niet verwachten, dat ze jullie in slagorde tegemoet- treden? Jullie zijn toch niet te kloppen in dat soort oorlogs voering?". Een Afrikaan: „De blanken kunnen er niet tegen, dat wij hun zwakke plek ge vonden hebben. Winnen kun nen ze al niet, maar verliezen al helemaal niet". De guerillastrijders winnen de oorlog, dat moet zelfs de meest chauvinistische blanke na diep nadenken toegeven. Er zijn on geveer 5000 guerilla's en zij opereren in het gehele land in groepjes van niet meer dan 5 a 10 man. Overal zijn ze. Bij wijze van spreken onder je bed. Rhodesië is een kolossaal land, verdedig het maar eens. De helft van de 270.000 blan ken woont op het platteland, in dorpjes of op die immense boerderijen, ver van de be woonde wereld. Het is ieder voor zich, en als je dan nog tijd over hebt, kun je de dichtstbijzijnde politiepost bel len. Juist die hofsteden komen het eerst in aanmerking voor de verkennerskunst van de vrijheidsstrijders. Een boer-grootgrondbezitter in het grensgebied met Botswa na: „Mij krijgen ze niet te pakken, ik heb mijn voorberei dingen getroffen". Een twee- en-een-halve meter hoog hek, een stuk „niemandsland", en weer een hek van twee meter. Dan een erf met fantastische bloemen, en een vriendelijk ogende boerderij. Maar achter elk raamkozijn een geladen automatisch geweer, klaar voor gebruik. iSvee jaar lang, elke nacht kan de grote aanval komen. Hoe hou je het uit, ga je niet over de kop van de onzekerheid? Schouderophalen. „Als je er niet tegen kunt, moet je ver weg gaan. Ik kan deze farm niet achterlaten. Elke cent, die ik heb, zit in deze grond. Trou wens wat moet een werkloze boer in Engeland doen?" Hij praat er over heen. Die spanning, hoe is dat nou? „Ik weet, dat ze hier zitten, dat hoor je van je eigen mensen. En er komen er steeds meer. Tja, ik neem aan, dat het een keer tot een uitbarsting moet komen". Zijn zoon, majoor in het leger een FN losjes over de schouder bungelend: „Weet je, de terroristen schieten in eerste instantie altijd naast. Schieten kunnen ze niet, daar zijn de AK's trouwens ook niet de goede wapens voor. Ze ver raden dus altijd hun aanwezig heid voordat ze raak hebben geschoten. Dat is je voordeel en dat moet je razendsnel uit buiten". De guerrillastrijders slapen overdag en werken tegen het vallen van de avond. „Dan hebben ze de hele lange nacht om ervan door te gaan", zegt een politieman me. „Ze kun nen niet zonder steun van de Afrikanen in de dorpen, en als ze die steun niet krijgen, ver moorden ze hun eigen volk". Hetzelfde doen de regerings troepen als die dorpen de „ter roristen" wel voedsel geven en onderdak. De regeringstroe pen worden ervan beschuldigd speciale eenheden te hebben, die vermomd als terroristen de dorpen ingaan, voedsel'en on derdak eisen en ervan door gaan. Later komen andere eenheden van de veiligheids troepen het dorp binnen, be schuldigen de dorpelingen van steun aan het terrorisme, en steken de hele zaak in brand. Die dorpelingen zijn de echte slachtoffers van de oorlog. En kele jaren geleden kwamen de blanken op het lumineuze idee de dorpen in de „gevoelige" gebieden te verhuizen achter prikkeldraad, zodat de „terrs" er geen voedsel meer konden halen. Zo gezegd, zo gedaan. Hele dorpen werden op vrach tauto's geladen en achter gloednieuw prikkeldraad ge dumpt. Bouw zelf je hut maar op, en denk eraan, na zo en zo laat gaat de poort op slot. De regering noemt die kam pen „beschermde dorpen". Het is maar naar welke kant het geweer wijst. Maar ook de blanke be schermt zich. Nu al is de oor log zover gevorderd dat er geen één is die zich buiten de stad waagt zonder het keurig opgepoetste geweer op de voorbank van zijn auto naast zich. Glimmende schouderhol sters, zoals James Bond. Vrou wen, die grootmoeder kunnen zijn, met stenguns op de beni ge knieën, alsof het breinaal den zijn. Een grootmoeder-boerin: Niet alleen boerderijen zijn veranderd in een soort bun kers, ook afgelegen hotels zijn door muren en prikkel draad omgeven. „Twee jaar geleden wist ik nog niet eens hoe ik een ge weer moest vasthouden. Maar nu, laat ze nu maar komen. Ik schiet ze overhoop". In dezelf de adem gaat ze door over haar dochter die met een Ne derlander gehuwd is, en de twee schatten van kleinkinde ren. Dan weer de realiteit: „Mijn man is in het leger, maar hij heeft me precies ge zegd wat ik moet doen als ze aanvallen. Eerst de hoofdscha kelaar van de elektriciteit af sluiten, dan zo gericht moge lijk hun schoten beantwoor den en dan pas de politie bel len". Het platteland bereidt zich voor op de grote belegering. De fabrikanten van hekken en allerlei andere veiligheidsap paraten hebben het nog nooit zo goed gehad. En de vinding rijkheid bereikt grote hoogten. Een boer heeft op een trolley een kist getimmerd. De kist wordt gevuld met keien. Het hele gevaarte rijdt hij elke avond voor zijn slaapkamer raam opdat zijn nachtrust niet verstoord wordt door rondvlie gende kogels.Anderen zwe ren bij ouderwetse ganzen. Je kunt in Rhosesië nog een boel leren. CEES MANDERS Gemeentelijk applaus voor plan Dans Theater Plan-Circustheater, met geheel links een onderkomen voor het Neder lands Dans Theater. Hoewel wethouder P. Vink had beloofd zich van elk commentaar te onthouden, maar hij wel de dia-serie wilde zien die het Nederlands Dans Theater had gemaakt van verleden, heden en hopelijke toekomst van de huisvesting, barstte hij gistermiddag niettemin in applaus uit, nadat hij de boeiende serie, in gezelschap van de leden van de Commissie Kunstzaken, aan zich voorbij had laten trekken. Alle commissieleden deelden in dit applaus, want de presentatie was of de plannen uitvoerbaar zijn of niet - vlekkeloos. Getoond werd hoe Scheveningen vroeger was, wat Scheveningen weer kan worden en hoe wonderwel het Circustheater met het Nederlands Dans Theater - want daar ging het uiteindeijk om - daarin past. Met maquette's, plattegronden, tekeningen in perspectief werd aangetoond hoe het Dans Theater de afgelopen twintig jaar vijftig nieuwe onderkomens heeft gezocht en dat, nu zelfs de ratten meehelpen aan de ondermijning van de huidige panden aan de Schoolstraat, een nieuwe huisvesting moet worden gevonden: in het Circustheater, waarvan in een nieuw te bouwen project, het Dans Theater kan worden ondergebracht. Tekenaars toonden aan, dat het nieuwe project heel goed in breder Haags cultureel verband kan worden gezien, met alle voordelen vandien. Maar over dit geprojecteerde aas wilde de wethouder nog geen woord zeggen, laat staan dat hij erin wilde happen. Hij toonde zich wel enthou siast. DEN HAAG - Het heen en weer schuiven met mensen en portefeuilles wekt wel eens de indruk, dat het spel een doel op zichzelf is en dat bet landsbe lang naar de marge verhuist. Aldus het commentaar van voorzitter drs. P. Bukman van het landbouwschap op de gang van zaken bij de kabinetsforma tie, gegeven in de gisteren ge houden bestuursvergadering. De Heer Bukman had ook kri tiek op sommige kranten die de portefeuille van landbouw en visserij als licht bestempelen. Hij vroeg zich af wat zij daar mee bedoelen. De brief die het landbouwschap al geruime tijd geleden aan de kabinetsforma teur heeft gezonden, wijst er in ieder geval niet op dat hier sprake is van een lichte porte feuille. Betekenis Voorzitter Bukman somde een aantal problemen op waar de landbouw op het ogenblik mee te maken heeft, met het doel aan te duiden hoe ingewikkeld de landbouwproblematiek is en hoe groot de verantwoordelijk heden zijn van een minister van landbouw. Het gaat erom, aldus Bukman, de betekenis van de sector voor onze nationale eco nomie te handhaven en zo mo gelijk te versterken. Het gaat er evenzeer om, allen die in deze sector hun bestaan hebben ge vonden een volwaardige maat schappelijke positie te geven, ook gemeten naar de inkomens ontwikkeling. Het is voor de sector als geheel slecht te verteren, aldus de Heer Jubileumconcert Haghe Sanghers Het Koninklijke Mannenkoor Die Haghe Sanghers viert zijn 60-jarig bestaan op zaterdag 5 november met een concert in de Nieuwe Kerk aan het Spui Het daar in de afgelopen week in gebruik genomen orgel zal dan kunnen worden beluisterd in samenklank met groot mannen koor en koperblazers. Die Haghe Sanghers brengen een gedeelte van het repertoire dat zij o.a. uitvoerden in de grote Domkerk te Riga, de Con certzaal van de Staatsuniversi teit van Letland en het beroem de concertgebouw Philharmonia van Leningrad. Het Noordhollands Blazersen semble oi.v. Gerrit van Sloten zal o.m. ten gehore brengen het Concerto voor Orgel en Koper blazers van Marius Monniken dam als hommage aan de dit jaar overleden componist, die ere-lid van Die Haghe Sanghers was. Het concert, waarop in verschil lende slavische talen wordt ge zongen, staat onder leiding van René Verhoeff. Het orgel wordt bespeeld door de tweede diri gent Richard Stam. Als bariton solist treedt Bernard Kruysen op. Na afloop is er een jubi leumreceptie voor genodigden in de crypte van de Nieuwe Kerk. Bukman, als de indruk wordt gewekt dat men tot politieke handelswaar behoort. Het lijstje van problemen, dat de heer Bukman opnoemde, be vatte de volgende punten: het markt- en prijsbeleid voor land en tuinbouw schiet de laatste jaren telkens weer tekort uit een oogpunt van inkomensonder steuning. Veel markten verto nen bovendien verzadigingsver schijnselen met ongunstige ge volgen voor de prijzen. Her nieuwd streven naar zelfvoorzie ning in andere landen leidt er toe, dat verschillende traditione le exportmarkten nu door de eigen nationale landbouw van die landen worden opgevuld. De harde gulden en het hoge kos- tenpeil in Nederland verzwak ken onze concurrentiekracht De komende toetreding van drie nieuwe landen tot de Europese gemeenschappen zal gevolgen hebben voor de positie van onze land- en tuinbouw. Wie als agra riër liever zijn heil gaat zoeken in een andere sector voelt aan den lijve de effecten van de werkloosheid. Veilingen KATWUK, groenten. 3 nov Andijvie 22—39 Boerenkool 32—41. Spitskool 35. Bospeen II p.b. 58—114. Waspeen A I p.kst. 320—420. A II p.kst. 320—480. B I p.kst. 250-720. C I p.kst. 290-340. C II p.kst. 190—310. Breekpeen I p.kst. 240-310. Prei p. kg. 58-63. Selderij p.b. 7—43. Knolselderij p.b. 3146. krulpeterselie p.b. 25. Bloemkool 6 I 73-118. 6 II 31-79. 8 I 49-73. 8 II 32—49. Uien 13—17. Snijbonen I 570. II 300. Rode kool 15—20. Savoye kool 23—24. Groene kool 19—27. Aanvoer: 125 ton waspeen. 1200 bos bospeen. 2700 stuks bloemkool. RIJNSBURG. 3 nov.. bloemen (resp. gem. prijs, aanvoer) Achillea 0.080—900 Alstroemeria 0.462—2660. Amaryllis 0,554—4680. Anemoon 0.900—166 Anjer gr bl 0.418—43041. Anjer tros 0.312—38560 Anthurium 1.584—1891 Anthurium 2.639—284. As paragus 1.430—820. Aster 0.650—40. Callicarpa 1.097—370. Chrysant tros jr. 0.374—59675. Chrysant tros jr 1.237—1284. Chrysant gepl. jr 0,279-19570. Chrys tr nc kas 1.366—47210. Chrys gep nc kas 0,354—64760. Chrys tr nc buit 1.005—4924. Chrys gepl nc buit 0.453—2160 Chrys segetum 1.450-60. Dahlia 0.137—550 Ridderspoor 0.800—750 Droogbloemen onb 0.719—3080 Droogbloemen bew 3.250-30. Eikeblad 1.257—1382. Eup horbia .4858247 Freesia dubbel 0.179-6620. Freesia enkel 0.141—112830 Gerbera 0,531-4720. Gladiolen 0.175—5000. Glad colvillei 0.590—900. Glad nanus 0.219-310. Pampasgras 0.172—1210. Gypsophila 4,963—40. Iris 0,197—106600. Lelie kelk 0.218—380. Lelie tak 0,248—131904. Liatris 0.194-6920. Molucella 3.129—35. Montbretia 0,040—700. Nerine 0.389—9770. Cattleya per blm 3.100—10. Cymbidium aan tk 1819—1701. Cymbidium Is blm 0,950—120. M-cymbidium tak 0.427—3845. Cypripedium 1,526—217. Imp alstroemeria 0.3435340. Imp ana nas 3.259—100. Imp anemoon 0.577—1578. Imp anjer gr bl 0.227—3880. Imp Goudsbloem 0.309—240. IMP LEDERVAREN 3,717—184. Imp mimosa 1.906—340. Imp dendrobium 0.085—21659. Imp or chidee tak 0.526—2176. Imp protea 0.786—900. Imp strelitzia 1.462—204. Imp snijbloemen 0,140—100. Imp diver sen 1.323—7072 Omithogalum 0.072—16949 Rozen gr bl 0 474—28815. Rozen kl bl 0.274—34940. Statice 1.324—780. Strelitzia 2,451—415. Tulpen 0,243-8820. Snij bloemen 0,176—23335. Snijbloemen 0,600—20. Diversen 0,021—570. Diver sen 1.369—2457. Potplanten 1,167—7609. De Raad van Kerken in de Verenigde Staten en de kath olieke bisschoppen hebben het Gallup-instituut voor me- ningsonderzoek opdracht ge geven een onderzoek in te stellen naar het geloofsleven van mensen, die niet meer naar de kerk gaan. Vooral wil men weten, waarom zij de kerk de rug hebben toege keerd, waar hun belangstel ling ligt en aan welke levens waarden zij het meeste belang hechten. Mevrouw M. M. Goosen-Mallo- ry hoopt op 24 november te promoveren tot doctor in de godgeleerdheid op het proef schrift „Christian mysticism: transcending techniques". De schrijfster, Amerikaanse van geboorte, heeft eep studie ge maakt van de ervaringen van leden van de beschouwende orde der ongeschoeide carme- lieten. Deze orde werd gesticht door Johannes van het Kruis en Teresa van Avila. Meer dan vijftig leden werkten mee aan het onderzoek, dat naging of de mystieke leer van Johannes KORTE METTEN van het Kruist juist is en of deze kan worden losgemaakt van zijn ascese. De proefper sonen werd gevraagd om vijf psychologische tests in te vul len, plus een vragenlijst over hun gebedsleven en hun asce tische opvattingen, alsmede om EEG-metingen te onder gaan. De islam blijkt in Engeland en Frankrijk de op een na grootste godsdienstige ge meenschap van het land te zijn geworden. Dit statistie ken blijkt, dat de islam in Groot-Brittannië het katholi cisme en in Frankrijk het pro testantisme van de tweede plaats heeft verdrongen. In Londen hebben de r.-k. Britse bisschoppen een cen trum geopend om de ethiek van de gezondheidszorg te on derzoeken. Het gaat kennis verzamelen op medische ter reinen in ontwikkeling, waar aan duidelijk ethische kanten zitten, zoals de kunstmatige verlenging van het leven, psy chiatrische ingrepen die niet meer ongedaan gemaakt kun nen worden en de wetenschap pelijke experimenten die kun nen leiden tot het veranderen van erfelijkheidsfactoren van de mens. Ook zal het centrum wetenschappelijk en theolo gisch onderzoek bevorderen op gebieden waarover nog on voldoende kennis voorhanden is. Ds. P. P. van Lelyveld heeft per 1 november de functie aanvaard van algemeen secre taris van de Stichting Oecu menische Hulp aan Kerken en Vluchtelingen. Hij heeft twee jaar in de Verenigde Staten en acht jaar in Indonesië ge werkt. In het laatste land als studentenpredikant in Jogja karta. Kroonprins Charles woont 20 december in de Westminster kathedraal een katholieke kerstdienst bij. Het zal de eerste keer zijn sinds de katholieke koning Jacobus II in 1688 van de troon werd gestoten, dat een zo vooraanstaand lid van het Britse koningshuis openlijk deelneemt aan een rooms-katholieke kerkelijke samenkomst In de dienst houdt kardinaal Hume een meditatie en gaat de anglikaanse deken van Westminster voor in gebed. Verder worden „Christmas Carols" uitgevoerd.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11