Baader hield al weken rekening met zelfmoord deTijd ACCENT Ambachtelijk. Westen blij met voorstel Brezjnev Veiligheidsraad al eens over wapenembargo tegen Z.-Afrika lezers buitenland FRANKRIJK DREIGT POUSARIO MET TROEPEN poggenpohl keukendesign Stroom in Engeland langdurig onderbroken Lijfwacht kan niet als onderpand dienen LEIDSE COURANT DONDERDAG 3 NOVEMBER 1977 pagina 9 BONN (DPA) Baader, Ensalln en Raspe hebben hun zelfmoord In de gevangenis Stnttgart-Stammheim op 18 oktober, naar de indruk van de Westduitse autoriteiten, reeds weken tevoren In hun taktische berekeningen betrokken. Uit verklaringen van de drie na de ontvoering van de later vermoorde Schleyer kan dit althans wor den afgeleid. Dit staat in een verslag dat de regering in Bonn gisteren heeft gepubliceerd over de zaak Schleyer en de kaping van een Lufthansa-vliegtuig. Baader uitte op 8 oktober het naar zijn woorden „dreigement" dat de gevangenen als zij nog langer van de buitenwereld zouden blijven afgesloten zelf een beslis sing zouden nemen. Dit zou gaan om een „onherroepelijke beslissing" van de gevan genen „binnen uren of dagen". Zijn vriendin Ernslin zou zich op 9 oktober in een schriftelijke verklaring tegenover een functionaris van het Bundeskrimina- lamt (BKA) ook in deze zin hebben uitgela ten. In het verslag gaan de politiek verantwoor delijken voor het eerst ook in op de tot dusverre geheim gehouden redenen voor de in ijltempo door het parlement aangeno men wet met als doel alle onderlinge con tacten van de gevangenen en die van hen met de buitenwereld met inbegrip van hun advocaten onmogelijk te maken. Redenen waren de vondst in de auto van een van deze advocaten van wat een schets van de omgeving van Schleyers woning in Keulen zou kunnen zijn, waar hij vlakbij werd ontvoerd. Een mededeling van de ontvoerders dat Baader na een vrijlating van de elf gevangen zittende terroristen en hun aankomst in het land van hun keuze, een zin met een code-woord zou willen geven ten teken voor de ontvoerders dat op al hun eisen zou zijn ingegaan. Ten derde, er waren inlichtingen over activitei ten van terroristen in Nederland geweest, die hadden gewezen op een soortgelijke aktie ter ondersteuning vem de ontvoerders van chleyer. Toevallig opgevangen ge sprekken van bij het luchten van in West- Berlijn gevangen zittende terroristen had den de conclusie gewettigd dat deze gevan genen op de hoogte waren gekomen van deze aktie in Nederland. Zoals bekend werd RAF-man Knut Folkerts in Utrecht gearresteerd, nadat deze een politieman had doodgeschoten. Zijn gezellin, Brigitte Mohnhaupt ontkwam. Haddad uit Volksfront gestoten BEIROET (AP) - Het Volks front voor de Bevrijding van Palestina (PFLP) van de arts George Habasj heeft woensdag meegedeeld dat het de arts Wa di Haddad, de vermoedelijke „peetvader" van het internatio nale terrorisme, heeft uitgesto ten. Volgens een korte verklaring van het hoofdkwartier van het Volksfront in Beiroet is Haddad vorig jaar uit de organisatie ge zet De bekendmaking van de uitstoting werd noodzakelijk ge maakt door de kaping vorige maand van een Westduits passa giersvliegtuig, aldus het PFLP. De verklaring duidt erop dat de vier kapers behoorden tot de afgescheiden groep van Had dad, die zichzelf „PLFP-speciale operaties" noemt Geen vergoeding voor regenschade DEN HAAG Maassluis, Eind hoven, Gouda, Geertruidenberg, Hilvarenbeek en Dordrecht krij gen van het rijk geen cent uitge keerd voor de geleden schade tijdens de hevige regenval in augustus van dit jaar. Minister De Gaay Fortman heeft deze gemeenten meegedeeld dat geen middelen of fondsen beschik baar zijn. Volgens de bewinds man is uit gegevens van het I KNMI gebleken dat bij de hevi- i ge regenval van augustus geen sprake is geweest van een cala miteit of ramp. Een dergelijke regenval komt vrijwel ieder jaar ergens in Nederland voor. Narcoticakoning in Bangkok geëxecuteerd BANGKOK (AFD) - Lao Fan, die beschouwd wordt als een van de twaalf groten op het gebied van de wereldhandel in verdovende middelen, en twee van zijn medewerkers zijn van morgen vroeg op de binnen plaats van de gevangenis in Bangkok geëxecuteerd. Fransen gegijzeld PARUS AFP/Rcuter/UPI) - Frankrijk heeft in alle vroegte Marokko en Maureta- troepen gestuurd naar West-Afrika. Deze actie houdt verband met |Ve °ver gebied, zonder de gevangenhouding van acht Fransen door het „Frente Polisa- da.^rblJ de oorspronkelijke be- rio", het bevrijdingsfront voor de westelijke Sahara. Acht DC-8 volking te vragen of^zij daar- transportvliegtuigen hebben soldaten (er zijn berichten over 200 Y?°r w f' tot 1000) naar de basis Quakam in Senegal gebracht. Eem rege- 11 va" MarokJt® ringswoordvoerder beeft verklaard dat de actie direct verband m yan 300.000 Marokka- houdt met „de veiligheid van Franse burgers in het gebied". ne" een tocht naar het gebied De basis ligt aan de Mauretaan. niet binnen te vaUenHet Polisa- Wacht bij te zStS! se grens. In Mauretamezetf no wü met de ontvoering van Het £olisario j, nu van mening waar de acht Fransen door het de acht Fransen kennelijk van d Frankrijk Marokko en Mau- Frankrijk wil druk uitoefenen op Algerije, dat het Polisario steunt. De Algerijnse president Boumedienne heeft Frankrijk gewaarschuwd om de voormali ge Franse kolonie Mauretanië de regering in Parijs een erken ning van de bevrijdingsbewe ging afdwingen. Het „Frente Polisario" vecht sinds 1975 voor de onafhanke lijkheid van de westelijke Saha ra. Dit gebied was daarvoor Spaans koloniaal bezit In 1975, toen Spanje zich terugtrok, ont- retanië steunt in de politiek ten aanzien van het gebied. Frankrijk probeert niet alleen via militaire dreiging de vrijla ting te bewerkstelligen van de acht gevangenen. Ook via diplo matieke kanalen worden pogin gen ondernomen om succes te bereiken. Protest Lachmon tegen uitslag verkiezingen PARAMARIBO (SNA) Terwijl nu alle stemmen in Suriname zijn geteld en de verkiezingscentrale van het Surinaamse nieuwsa gentschap SNA meldt dat de onofficiële einduitslag 22 zetels voor de NPK en 17 voor de VDP is, heeft VDP-leider Lachmon ge protesteerd tegen de gang van zaken bij stembureaus in het district Commewty» ne. Volgens Lachmon is daar gemanipuleerd met oproe- pingskaarten en heeft men Haiti an en, Guyanezen en minderjarigen laten stem men. Lachmon zal donder dag officieel hertelling van de stemmen in Commewij- ne vragen. In het district Commewijne zijn de kandidaten van de VDP door hun tegenstan ders van de NPK verslagen met een verschil van 190 stemmen. Poggenpohl Form 2000 MC88 massief eiken. Wat verstaan wij onder ambachtelijk? Een keuken van massief eiken, duurzaam en solide met veel handwerk. De Poggenpohl MC88 mas sief eiken'is zo'n ambachte lijke keuken. Ze is een belangrijk en gezellig middel punt in uw omgeving. Bewerkt massief eiken. Met mondgeblazen glas-in-lood ramen. Met de Poggenpohl MC88 b v Gebr Rolff's Handelmij Industrieweg 14 De Grote Polder, Zoeterwoude-Rijndijk Tel 071-899206 Openingstijden maandag t/m vrijdag 9 00-12.30 uur en van 13.30-17 00 uur Zaterdag van 9.00-12 30 uur Ook donderdagavond van 19 00-21 00 uur biedt Poggenpohl U een unieke mogelijkheid om Uw keuken op geheel individu ele wijze in te richten Poggenpohl keukens zijn na jaren nog steeds even aktueel als vandaag. In de overzichtelijk inge deelde Rolff toonzalen ziet U de Poggenpohlkeukens in alle modellen en uit voeringen. De Rolff advies- en teken afdeling verzorgt vrijblijvend de ontwerpen en werkt ook de installatie-tekeningen uit. De Rolff servicedienst staat garant voor een juiste montage van de keukens. (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN Engeland heeft weer een grimmige dag achter de rug, waarin de electrische stroom herhaaldelijk langdurig onderbroken werd ten gevolge van de wilde stiptheidsaktie van militante arbeiders. Het be gon 's morgens omstreeks acht uur en eindigde pas laat in de avodn. Duizenden woningen, kantoren en fabrieken zaten om de haverklap zonder elektrici teit. Op de openbare wegen kwam het tot chaotische en ui terst gevaarlijke toestanden omdat de verkeerslichten niet werkten. De gevolgen van deze storingen in de elektriciteitsvoorziening doen sterk denken aan de nare winter van 1973-'74 die eindigde met een smadelijke verkiezing snederlaag van de toenmalige conservatieve premier Edward Heath, waarna de socialisten aan het bewind kwamen. Eens temeer wordt nu het bewijs ge leverd dat geen enkele politieke partij Engeland behoorlijk kan besturen. De ontevreden arbeiders van de 137 elektrische centrales worden steeds militanter. Ze eisen een beter loon voor ploegen werk, een hogere vergoeding van eni ge verplaatsingskosten, vooral wanneer ze zich naar afgelegen centrales moeten begeven, en een speciale korting op het nor male elektriciteitstarief. Duimtop weer eraan Dankzij juist ingrijpen van een zie kenbroeder heeft de 13 maanden oude Christina Tange uit Kopenha gen weer haar duimtop terug. De top van haar duim was afgerukt, toen thuis een deur dichtsloeg. Toen het kind in een ambulance op weg was naar het ziekenhuis ontdekte verpleger Joergen Han sen dat het topje ontbrak, hij liet de ambulance rechtsomkeert ma ken. vond het vermiste topje en nam dit zonder aarzelen in zijn mond om het warm te houden. Hieraan was het te danken dat het topje in het ziekenhuis weer aan de duim kon worden gezet Christi na (1) kon later in het ziekenhuis bekomen van de schrik. Nederland veroordeelt Sovjet-Unie in Belgrado BELGRADO (UPI) Neder land heeft op de conferentie over Europese veiligheid in Belgrado de Sovjet-Unie scherp veroordeeld voor bet gevangen houden van dissidenten in psy chiatrische inrichtingen. De Nederlandse ambassadeur in de Joegoslavische hoofdstad, drs. Van der Valk, hekelde het gebruik van psychiatrische in richtingen voor mensen 'wier ideeën niet overeenkomen met de gedachtengang van de rege ring" en hij noemde in dit ver band de Sovjet-Unie met name. Drs. Van der Valk oefende ook kritiek uit op Tsjecho-Slowakije wegens het vervolgen van de ondertekenaars van het mani fest over de mensenrechten, "Charta 77' en het beperken van de religieuze vrijheid. „Niet ver geten dient te worden dat een volledige eerbiediging van de mensenrechten en van de fun damentele vrijheden een voor waarde is voor ontspanning", al dus de Nederlandse ambassa deur. GENEVE (UPI) De Verenig de Staten en Groot-Brittannlë hebben de verklaring van de Russische partijleider Leonid Brezjnev over een stopzetting van de kernproeven met in stemming ontvangen. Ameri kaanse en Britse onderhande laars in Genève over beperking van kernwapens verklaarden dat een verdrag met Moskou over een verbod van allz kern proeven binnen handbereik kan liggen. Zij verwelkomden de voorstellen van Brezjnev als een doorbraak in de onderhan delingen. President en partijleider Leonid Brezjev zei gisteren in zijn her denkingsrede ter gelegenheid van Brezjnev 60ste verjaardag van de Oktoberrevolutie dat de Sovjet-Unie bereid is toe te wer ken naar een akkoord waarin alle kemmogegendheden zich verplichten de verdere produk- tie van kernwapens volledig te staken. Hij sprak over zowel atoom-, waterstof-, als neutro nenbommen. De kemmogendhe- den zouden zich tevens kunnen verplichten hun bestaande kern- wapenpotentieel geleidelijk te reduceren, „totdat er niets meer overblijft". De Russische leider pleitte voor het stopzetten van de bewapeningswedloop tussen oost en west VERENIGDE NATIES (Rtr) wacht wordt morgen aanvaard De Veiligheidsraad is het infor- worden. De Verenigde Sta meel eens geworden over het hebben gisteren de versche- opleggen van een verplicht en Pm£ alle militaire goede- veelomvattend wapenembargo ren naar Zuid-Afrika al stopge- tegen Zuid-Af rika. Op een be- zei- sloten informele bijeenkomst De resolutie is een compromis betuigden alle 15 leden van de tussen de Afrikaanse en de wes- raad hun iiwtFimninj met een telijke opvattingen van het wa- ontwerp-resolutie die naar ver- penembargo. De belangrijkste paragraaf draagt alle staten op onmiddellijk op te houden met Beslissing over Croissant op 16 november PARUS (AFP) Het Franse hof van appel heeft tot 16 no vember een besluit opgeschort over de vraag of het zal aanbe velen de Westduitse advocaat Klaus Croissant uit te leveren. Bonn heeft om uitlevering ver zocht van Croissant die beschul digd wordt van steun aan een criminele organisatie. Hij was keuzeverdediger van de gevan gen leden van de Baader-Mein- hofbeweging. Om aan arrestatie te ontkomen week hij in juli uit naar Frankrijk waar hij in sep tember werd aangehoudea het verschaffen van wapens aan Zuid-Afrika. Daartoe behoren „de verkoop en overdracht van wapens, munitie van alle soor ten, militaire voertuigen en uit rusting en materieel voor het vervaardigen en onderhoud van wapens en munitie, reserve-on derdelen en het verlenen van licentie-regelingen. Alle staten wordt verzocht „zich te onthouden van samenwerk ing met Zuid-Afrika op het ge bied van het ontwikkelen van kernwapens." Het zou het eerste geval zijn van verplichte sancties tegen een lid van de Verenigde Naties. De Veiligheidsraad legde wel een verplicht wapen- en economisch embargo op jegens Rhodesië, maar Rhodesië is geen lid van de VN en is technisch gespro ken nog steeds een Britse kolo- Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten. Zwarte zaterdag? Zaterdag reizen 1200 nieuwe vrijgestelden (gemiddeld inko men 50.000,- per jaar) vanuit hun gerestaureerde boerderij tjes en huizen met tuinen in het blauwe pak naar het Congres centrum te Den Haag. Ze noe men zich „de achterban van de partij". Van welke partij eigen lijk? In ieder geval is het niet de achterban van Joop den Uyl. Die heeft een achterban van een paar miljoen kiezers, voor een groot deel gevormd door Jan Modaal en de zwaksten in de samenleving. Deze achterban heeft bij de ver kiezingen op 25 mei j.l. het Ne derlandse volk duidelijk ge maakt, dat zij het kabinet den Uyl terug willen met Joop als minister president. De nieuwe vrijgestelden kómen kijken naar een voorstelling van het stuk „Hoe blaas ik een partij op?", geschreven door de springstof- deskundige en polarisator Piet Reckman, bekend van succes- rollen bij de PPR, de VARA. Sjaloom en de Sociale Akade- mie de Horst. Het stuk wordt opgevoerd door een honderdtal nieuwe kapita listen, buiksprekers, satellieten en kortgeding-aanspanners, (de partijraad genaamd- gemiddeld inkomen 75.000,-). Er zal op het congres gegarandeerd veel pölari- en sensatie te genieten zijn. De plechtigheid zal worden besloten met het lied „Ontwaakt verworpenen der aarde, ont waakt verdoemd" in 's hongers sfeer, Reed'lijk willen stroomt over d'aarde en die stroom rijst al meer en meer". Een walgelij ke vertoning, een zwarte dag voor Jan Modaal en de zwak sten in de samenleving en daar door een zwarte dag voor het Nederlandse volk. Is hier niets tegen te doen? Ik denk van niet Tenzij de werke lijke achterban van Joop den Uyl in opstand komt, adhesie briefkaarten en -telegrammen naar het Congrescentrum stuurt of zelf massaal naar Den Haag trekt Dan zal Joop den Uyl misschien in staat zijn de belof ten die hij gedaan heeft aan zijn kiezers en de eed op de grond wet belangrijker te vinden dan de mening van een zichzelf bij elkaar manipulerend congres. Ontwaakt verworpenen der aar de! Op socialisten, sluit de rijen. Buren Drs. Th. J. Rijks Lijst folteraars in Bolivia LA PAZ (AFP) De Boliviaan se organisatie ter verdediging van de rechten van de mens beeft een lijst gepubliceerd van personen die voor rekening van de Boliviaanse regering in de afgelopen zes Jaar gemarteld hebben. Sommigen van ben zou den in de VS. een opleiding tot marteling hebben ontvangen. MSlBERS Elsevier tekent bij de ontvoe ring van Car ansa aan: .Anders dan in de Verenigde Staten heb ben wij geen afzonderlijke be palingen tegen kidnapping. Het zou misschien aanbeveling ver dienen die in te voeren". Het politieke hoofdartikel stelt: „Wij menen dat de socialistische partijraad in dit stadium van de kabinetsformatie Den Uyl en Van Thijn niet in hun hemd had mogen zetten. Wij zijn benieuwd of het socialistische partijcon gres hen weer zal aankleden. Maar ook dan zullen er de nodi ge winkelhaken zichtbaar blij ven". Een portret van Ed van Thijn mondt uit in de conclusie: „In de PvdA is hij op dit moment de gevallen engel. Zijn prestige is ernstig gedeukt Slechts één man kan hem redden: Den Uyl. Want een kabinet-Den Uyl met CDA'ers als Kruisinga, Andries- sen en Hendriks zal de neder laag van Van Thijn bezegelen". Een reportage uit Rome ken schetst de vijfde bisschoppensy node als „machteloos, maar niet moedeloos". Immers: „De on derlinge solidariteit van de bis schoppen is weer een stuk ver sterkt. We hebben elkaar wel theologisch bestreden, maar ook beter leren kennen en begrij pen". Een interview ten slotte met prins Carel Hugo. „Irene zal ongetwijfeld, net als de kinde ren, de Spaanse nationaliteit aannemen. Of mijn vrouw daar naast de Nederlandse nationali teit zal handhaven, weet ik niet Haar aandacht zal vooral uit gaan naar de Carlistische partij. Daarnaast wil zij actief zijn in buurtverenigingen." De Haagse Post praat met kan didaat-minister Wim Meyer. „Als het congres nu nee zegt, zal de PvdA zijn gezicht voor de kiezers verliezen en intern in een geweldige richtingenstrijd verzeild raken. Het congres moet zich heel goed realiseren dat dit echt een eindresultaat is. De geschiedenis valt niet terug te draaien. Er kan geen ander of beter resultaat meer komen. Het is dit of de oppositie." Plus deze zelfkritiek: „Wij hebben te veel dingen gelijk willen afhou den en binnenhalen. We wilden ontzettend veel tegelijk, terwijl wij vantevoren wisten dat wij het toch samen zouden moeten delen, en op geen enkel punt zijn we standvastig geweest". Het omslagartikel gaat over het nieuwe realisme van de indus triebond NVV. Arie Groene- veldt: „Zo goed als we ons reëel hebben aangepast aan de situa tie waarin de bomen kennelijk tot de hemel groeiden, zo goed hebben we nu reële verplichting om evenzeer naar de realiteit te kijken en te zeggen: „Die bomen groeien kennelijk niet tot de he mel. Het zou toch te dol zijn als we nu een veeleisend pakket arbeidsvoorwaarden bij de on dernemers in zouden brengen. Je zal met zo'n pakket met een enorme dreun tegen de muur aanlopen". Vrij Nederland zegt over de for matie: „Dat daarbij binnen de Partij van de Arbeid op schan delijke wijze is omgesprongen met de grondbeginselen van de partijdemocratie, bewijst dat Nederland ook in politiek op zicht afscheid neemt van het vemieuwingstijdperk. Als pro gressief en conservatief samen regeren, houden ze elkaar tegen. Dan staat alles stiL Dat zullen we merken". Voorts een artikel over het be leid bij de Amsterdamse politie. „Het zinloze van ons vak zit hem vooral in het feit dat het strafrechtelijk optreden geen oplossingen biedt Je lost niet veel op; je komt slechts een kort moment tussenbeide. Tegen de ze slijtageslag zijn maar weinig politiemensen mentaal opgewas sen. We krijgen soms de resulta ten in de schoenen geschoven van de problemen die het be stuur laat liggen." De sportrubriek schrijft over de wereldkampioenschappen voet ballen: „Een reden voor Cruijff om ook niet te gaan, is de hand tekeningenactie trek Cruijff over de streep. Erg, heel erg vind ik die aktie. Wie hem een beetje kent, weet dat maar één man de beslissing over Argenti nië neemt: Johan zelf, en niet een actie die ten slotte is opge zet ter meerdere glorie van de organisatoren zelf. Cruijff is slim genoeg dat hij die organisa tie niet bejegend om later te kunnen zeggen: Dank zij ons is Nederland wereldkampioen ge worden. Hij veroordeelt de actie niet alleen, hij vindt hem walge lijk". Piet Grijs kondigt aan dat hij ophoudt met zijn wekelijke rubriek. De kleurenbijlage gaat over auto's en automobilisten. De Tijd analyseert „de wraak" van Van Agt aldus: „Hij be schikte over sterkere zenuwen en een groter geduld dan veel PvdA-ers hadden gehoopt. Knap inhakend bij de beheer- drift in het socialistische kamp dwong hij Van Thijn op de knieën. Hij heeft meer bereikt dan zelfs de grootste optimist had durven hopen". Maar Aan- tjes zegt in een interview: „Ik huiver van diegenen in het CDA die het nu de socialisten willen laten voelen. Het CDA heeft geen belang bij een gedurige vijandschap met de PvdA. De partij is niet gebaat met lieden die nu al naar het alleronderste uit de kan graaien en daarbij eikaar ook verdringen". Over de toekomst van de PPR speculeert staatssecretaris Van Huiten: „Winnen dank zij verlies van de PvdA kan de PPR-toe- komst niet zijn. De belangrijkste functie voor de PPR is te win nen in het midden van het poli tieke krachtenveld". Een repor tage uit Suriname signaleert een niets ontziende strijd tussen de vakbonden. Het blad heeft vijf tig pagina's extra over boeken. Hervormd Nederland over de ontvoering van Car ansa: „Hij zal opnieuw een stevige stimu lans zijn in de richting van ei gen wapenbezit en van privé-be waking van mensen die vrezen ook het slachtoffer te worden van afpersing. Het is een ont wikkeling met grote gevaren die goed in de hand moet worden gehouden". Voorts een interview met de Leidse hoogleraar In de gods dienst wijsbegeerte prof. Heer- ing. „Het appèl om nieuwe we gen in te slaan, zie ik bij de socialisten duidelijker dan bij het CDA dat te veel gebonden is aan de bestaande orde, mis schien wel geremd door een zondenbesef dat de genade op een zacht pitje zet. En de socia listen zijn een stuk realistischer geworden sinds ze aan de macht gekomen zijn." Over de formatie merkt het blad op: „De partijraad van de PvdA wil desnoods regeren met een CDA, maar dan alsof het CDA er niet bij was. Welnu: tot zulke bovennatuurlijke séances mag je zelfs Den Uyl niet in staat achten. Gehoopt moet wor den dat het zaterdag vergade rende congres van meer verant woordelijkheidsgevoel en in zicht in de politieke realiteit zal blijk geven". Accent over de' formatie: „In de laatste fase werkt het duo Van Agt—Aantjes voor het eerst in optima forma. Dat belooft nog een aardige strijd in de toe komst te worden: Van Ag- t—Aantjes contra Den Uyl—Van Thijn. Het eerste span heeft een opening gevonden in de verdedi ging van het tweede en dat zou weieens zoveel bevrediging kun nen hebben gegeven dat nu de pogingen om het nog eens te proberen, niet zullen uitblijven". Bij de ontvoering van Car ansa tekent een veiligheidsspecialist aan: „Stel dat ik lijfwacht van Car ansa was geweest Dan zou ik toch volstrekt onbelangrijk voor zulke jongens zijn. Ik kan niet als onderpand dienen, dus dat betekent vermoedelijk snel een kogel of een mes in de rug. Nee, een ongewapende lijfwacht haalt gewoon niets uit Ik zou het nog niet voor een ton per jaar willen doen en zo denken veel anderen er ook over". Voorts de vraag in het blad of Carter de onbekwaamste politi cus van 1977 wordt „Zijn popu lariteit in de opinie-onderzoeken is gedaald tot beneden de vijftig procent een niveau dat nauwe lijks door enig Amerikaans pre sident na de Tweede Wereldoor log gehaald werd."

Leidse Courant | 1977 | | pagina 9