Rembrandt- scholengemeenschap verdwijnt uit Voorschoten Oegstgeest houdt in '78 bijna half miljoen over Dorpsstraat wordt promenade „Magere" jaren voor Rijnsburg voorbij Beatrix opent gemaal Half weg KUNSTZWEMMEN IN BOLLENBAD „STRANDWAL" IN DUIVENVOORDE dependance niet meer te handhaven in noordwük Nieuwe Molenstraat blijft aan krappe kant KORTWEG DRS. POL DIRECTEUR DATSUN C. J. Kokprijzen voor Leidse wetenschappers SLUITENDE BEGROTING MET RUIM OVERSCHOT REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 3 NOVEMBER 1977 pagina 5 VOORSCHOTEN Moet Voorschoten trachten het laatste stukje openhaar voortgezet onderwijs te behouden, of moet men zich neerleggen bij de schijn bare realiteit dat door de teruggang van het leerlingental concentratie van de Rembrandt-scholengemeenschap niet doeltreffend kan zijn? Dat was de vraag waarvoor advies werd gevraagd aan de commissie voor welzijn en onderwijs. De direktie van de Rembrandt-scholen gemeenschap en een afgevaardigde van de oudercommissie waren daarom als gesprekspartners aanwezig in de com missievergadering. De Rembrandt-scholengemeenschap wil graag een concentratie van de gebouwen. Thans is deze school verspreid over vier gebouwen. Dat vraagt van de leerkrachten maar ook van de leerlingen improvisatie en veel tijdrovend heen en weer rijden. De Rembrandt-scholengemeenschap heeft op 21 november een gesprek met wethouder Tesselaar. De Leidse wethouder zal dan het te voeren beleid uiteenzetten. Zeer waarschijnlijk wordt de nieuw bouw verschoven naar de jaren 1681 of 1982. Tot die datum zal Rambrandt de beschikking krijgen over de noodgebouwen aan de Schubertlaan in Leiden Zuidwest De dependance aan de Vijf-Mei laan blijft, ook na de nieuwbouw. De nieuwbouw komt in het zgn. vroegere kassengebied in Leiden Zuidwest vlak bij de Noord-Hoflandbrug. Het Voorschotense ouderkontakt kan akkoord gaan met de opheffing van de Voorschotense dependance. Het aantal leerlingen op die depen dance is nog slechts 110. Het totale aantal leerlin gen van Rembrandt is 1178 en dat was in 1973 nog 1524. In dat jaar werd de Voorschotense openbare Mavo opgenomen in de Rembrandt-scho lengemeenschap. Rembrandt behoudt Voorschoten als wervingsgebied. De school heeft te kampen met de grote onzekerheid bij de nieuwbouw. Door de verspreide ligging van de vier gebouwen is de eigen identietiet iets verloren gegaan. De commissieleden waren van oordeel dat gezien de realiteit van de terugloop van het leerlingenaantal en de vestiging van de school vlak bij de grens met Voorschoten de dependance in het Cul tureel Centrum moeilijk gehandhaafd kan blijven. Lichtpunt voor het Voor schotense verenigingsleven is het vrijko men van de school bij het Cultureel Centrum, waardoor deze zaal beter ge schikt gemaakt kan worden voor het verenigingsleven. Jhk A M Prinses Beatrix zal 23 november dit boezem gemaal bij Halfweg officieel in gebruik stellen. Het is het zo veelste gemaal dat het hoogheemraadschap Rijnland binnen enkele jaren uit de grond heeft gestampt. Met de ingebruikname van dit gemaal heeft Rijnland de bemalingscapaciteit in haar gebied uitge breid met maar liefst driekwart miljoen ku bieke meter water per etmaal. NOORDWIJK Nu aan het woongebied Vreewijk de laatste hand wordt gelegd de hele wijk wordt woonerf komen er ook plannen op tafel voor een recon structie van de Molenstraat en het ge deelte van de Zeestraat tussen Tram- steeg en Bronckhorststraat. De verbete ring van de Molenstraat is broodnodig. Het wegdek verkeert namelijk in een deplorabele staat. Uit het reconstructieplan blijkt, dat deze belangrijkste verbinding van de noorde lijk gelegen woonwijken met het centrum van het dorp, een schriel straatje blijft De bebouwing van Vreewijk staat te dicht aan de Molenstraat om ruimte te kunnen scheppen voor het verkeer, waar onder vele fietsers en voetgangers. De straat krijgt een rijbaan van vijf meter, bij de Zeestraat uitlopend tot zes meter. Aan de oostzijde de kant van rijwiel handel De Lange komt een trottoir, dat al naar gelang van de mogelijkheden ter plaatse, breder of smaller zal zijn, terwijl aan de andere zijde van de straat een goot komt met een aansluitende be strating, een situatie die nu ook al aanwe zig is. Men hoopt nabij de Molenstraat nog wat grond te kunnen aankopen om de parkeermogeli jkheden te verruimen. De Zeestraat krijgt ook aan de zijde van Vreewijk over de gehele lengte een voet pad. Verder komen daar een zestal par keervakken, want in Vreewijk zijn de parkeermogelijkheden aan de krappe kant. Aan de zuidzijde van de Zeestraat zijn nog een negental parkeervakken ge projecteerd, maar daarvoor moet de grond nog worden aangekocht OEGSTGEEST De Oegstgeestse begroting voor 1978 vertoont een overschot van 452.552,75. Dit be drag zal, wanneer de gemeenteraad daarmee akkoord gaat, ondermeer worden besteed aan het opstellen van een verkeersplan en aan het verlenen van premies voor woning verbeteringen. De tarieven voor de reinigingsrechten zullen omhoog gaan van 81.- naar 85.- per wo ning. De meeropbrengst die hierdoor ont staat wordt geraamd op ƒ18.000.-. De op brengst van de onroerend-goed belastingen voor 1978 wordt geraamd op 1.750.045,—. B en w^Srijn voornemens het komend jaar de rioleringen in de dorpskern te saneren. Tevens 7ii||pn er herstelwerkzaamheden aan de riolering van de Hofbrouckerlaan vanaf I de Hofdijck tot het Emmaplein worden uit- I gevoerd. In de Dorpsstraat en de Endegees- terstraatweg zullen nieuwe rioleringen wor- j den aangebracht Andere belangrijke wer ken, die voor 1978 op het programma staan, zijn het aanleggen van drie voetbalvelden voor de voetbalverenigingen „Oegstgeest" en „UDO" en uitbreiding van het volkstuinen complex ten westen van de Grunerie. Drs. J. Pol is onlangs benoemd tot directeur van Datsun Neder land BV in Lisse. De benoeming van de heer Pol is een noodza-' kelijke uitbreiding van de direc tie van het sterk groeiende be drijf dat in Lisse werkgelegen heid biedt aan 170 werknemers. De uit Hoogmade afkomstige econoom was voor zijn benoe ming bij Datsun BV commer cieel directeur bij een architec tenbureau in Amsterdam. Warmond. De vergadering van de com- missie Openbare werken stond gister- avond in bet teken van de verkeers- voorzieningen. De herbestrating van de Dorpsstraat trok vooral veel belangstel ling van de zijde van de middenstand. Er werd een voorlopig plan op tafel gelegd waarbij het karakter van de Dorpsstraat wat gewijzigd wordt in de richting van een promenade. De bestrating zal voor rij gedeelte en voetgangers op gelijk niveau worden gehouden, door sierbe strating zal het voetgangersgedeelte worden aange geven. Verder zal het verkeer in de Dorpsstraat belemmerd worden in zijn snelheid door een flauw zigzageffect te creëren met behulp van parkeer plaatsen aan weerszijden van de Dorpsstraat, bloembakken, paaltjes en lantaarnpalen. De slechte bestrating is al jaren een doorn in het oog van de Warmondse winkeliers. Zij dringen dan ook aan op spoed bij de afwerking van het plan. De winkeliers pleiten wel voor meer parkeerplaat sen en dan in de blauwe zone. In het plan is voor de gehele Dorpsstraat een blauwe zone opgeno men. Als vervangende parkeergelegenheid worden I plaatsen als de Baan, de Gemeentehaven en de I parkeerplaats naast het Trefpunt aangewezen. In j de Dorpsstraat zelf zal ongeveer de helft minder auto's geparkeerd kunnen worden dan nu het geval is en volgens de middenstand is dat nu al te weinig. De tijdelijke spoorwegovergang tb.v. de aanleg van de Schipholspoorlijn behoeft volgens de leden van de commissie wat aanvullende maatregelen. De voetgangers die geen gebruik kunnen maken van het trapje naar Padoxlaan zouden in de gelegenheid moeten worden gesteld geheel langs een voetpad in de richting van de Padoxbrug de Padoxlaan te bereiken. Nu houdt het voetpad halverwege de afrit plotseling op. Verder zou er meer ruimte aan de fietsers moeten worden gege ven bij de afslag naar de Sweilandstraat. Met name het zware verkeer heeft de neiging de vrij scherpe bocht af te snijden waardoor de fietsers in het gedrang worden gebracht Een deskundige van Veilig Verkeer Nederland heeft een rapport opgesteld waarin enkele suggesties worden gedaan en gewezen wordt op gevaarlijke situatie's. NOORDWIJK De Amsterdamse zwemvereniging De Meeuwen houdt zaterdag 5 november een kleine kunstzwem-demonstratie van 15 A 20 minuten in het Bollen- bad. Enerzijds om het kunstzwem- men in Noord wijk bekendheid te geven en anderzijds om de kunst- zwennlames van deze vereniging de gelegenheid te geven de snummers zoals deze voor de groep- de Ne derlandse Kampioenschappen zijn ingeschreven, te laten zwemmen. De eerste beginselen van het kunstzwemmen worden sinds dit schooljaar onderwezen aan de meisjes van de Noordwijkse basisscholen. De belangstelling voor deze schoolzwemles- sen in het Boll en bad is zo groot dat de Noord wij kse zwem- en poloclub op dit initia tief heeft ingehaakt en is gestart met een kunstzwemafdeling, om het kunstzwemmen als wedstrijdsport te gaan beoefenen. Gezien de jeugdige leeftijd van de meisjes heeft de Noord wij kse zwem- en poloclub na een ge sprek met de directeur van het Bollen bad op maandagmiddag de beschikking gekre gen over één deel van het binnenbad van 12.15—13.15 uur en op donderdag van 12.0013.00 uur. Om deze meisjes en alip overige belangstellenden kennis te laten ma ken met werkelijke topsport, wordt voor de aanvang van het maandelijkse diploma- zwemmen op 5 november een demonstratie kunstzwemmen gegeven. De toegang tot de demonstratie is gratis. LEIDEN De voorzitter van het college van be stuur van de Leidse Uni versiteit, mr. K. J. Cath, reikte gisteren in het Gorlaeuslaboratorium aan de Wassenaarseweg twee C. J. Kokprijzen uit. De prijzen, elk ter waar de van 2.550 gulden, gin gen naar dr. ir. C. A. van t Hof en dr. F. C. Mijl- hoff. De C. J. Kokprijzen, worden toegekend aan wetenschappelij ke onderzoekers met „een uitge sproken grote begaafdheid" uit het C. J. Kokfonds. Dit fonds is gevormd uit het vermogen dat de heer C. J. Kok, die jarenlang als bioloog werkzaam was op de Plantentuin in Bogor. Uit het fonds wordt periodiek zowel aan de faculteit der geneeskun de als aan de faculteit der wis kunde en natuurwetenschappen een bedrag ter beschikking ge steld voor de toekenning van de prijzen. Ditmaal vielen de prijzen in de faculteit wiskunde en natuurwe tenschappen. De heer Van 't Hof is sinds augustus leraar aan he Herbert Vissercollege in Nieuw Vennep. Voordien was hij wetenschappelijk medewer ker bij het vakgroep moleculai re natuurkunde in dienst van de stichting F.O.M. Hij ontving zijn prijs voor zijn werk over elek- tronspinresonantie. De Heer Mijlhoff, die wetenschappelijk hoofdmedewerker is bij de vak groep anorgische chemie, struc tuurchemie en katalyse kreeg de prijs voor zijn werk op velerlei Ïebied, in he( bijzonder voor ijn defractie-onderzoekingen van gesmolten polythyleenfüms. De winkel voor de bovenste beste keukenspullen gaat zaterdag 5 november voor het eerst open. U bent welkom aan de Lange Mare 67, Leiden. Let op: leuket verrassing! I^Leic WASSENAAR - De atletiekver eniging A.V. Holland houdt op 6 november een strandloop die om 14.00 uur van start gaat aan' de Wassenaarse slag. De afstand van de strandloop is naar keuze 4, 8 of 12 kilometer. Het in schrijfgeld bedraagt 2,50 gulden voor deelnemers tot 12 jaar en 3,5$ gulden voor deelnemers vanaf 12 jaar. NOORDWIJK - „Philatelica", afdeling Noordwijk houdt op vrijdag 4 november een grote veiling in het Noordwijkse cen trum „De Rank" (bij de vuurto ren). De veiling die uit 800 ka vels bestaat, bevat veel mate riaal uit Nederland en Overzee se gebiedsdelen. De kavels kun nen worden bezichtigd op vrij dag 4 november van 15.00 tot 19.45 uur. De veiling begint om 20.00 uur. LISSE „Veilig Verkeer Lisse" houdt in samenwerking met Datsun Nederland NV een gra tis controle van auto's op zater dag 5 november van 10.00 tot 16.00 uur. Alle merken auto's worden in de Datsunwerkplaats aan de Lisse se Vennestraat ge keurd op verlichting, banden en de kwaliteit van uitlaatgassen LISSE WAO-ers en alleen staanden kunnen vanaf dinsdag 8 november terecht bij de wel- zijnswerkgroep in het gebouw aan de Koningsstraat 2. Om 14.00 uur begint een gratis cur sus bloemschikken. Een bijdra ge voor het materiaal en de koffie wordt wel gevraagd. Deelnemers worden verzocht om een vaasje of een bakje mee te nemea Informatie kan wor den ingewonnen bij mevrouw Elfring, tel. 15717. ALPHEN AAN DEN RIJN - De 69-jarige mevrouw T. uit het Noordhollandse Oostwoud is gistermorgen rond 10 uur vanaf het perron op de trainrails ge vallen. Door de val liep ze een hoofdwond en rugletsel op en werd vervoerd naar het Rij- noordziekenhuis. Zoeterwoode Voor vrijdag avond heeft de KP J. een bingo- en kwisavond op het program ma staan, waar leuke prijzen te winnen zijn. Na afloop is er gelegenheid tot dansen mm.v. Studio 17. Aanvang 20.00 uur in het Don Boscohuis. RIJNSBURG Na enke le „magere" jaren heeft het Rijnsburgse college nu een sluitende begro ting 1978 ingediend bij de gemeenteraad. Voor onvoorziene uitgaven is nog 430.000 gulden be schikbaar. De gunstige financiële positie van de gemeente Rijnsburg is volgens b en w te danken aan de extra afschrijvin gen in het begrotingsjaar 1976 en de eerste win stuitkering van het ener giebedrijf Rijnland. Uit keringen uit het gemeen tefonds hebben een ver hoging ondergaan. Het is volgens het college niet nodig om de gemeentelijke be lastingen aanzienlijk te verho gen. Ln navolging van de omlig gende gemeenten verhoogt de gemeente Rijnsburg de belastin gen met 5 procent. Marktgelden en hondenbelasting zullen voor 1978 met meer dan 5 procent verhoogd worden, dit in ver band met de achterstand van de tarieven ten opzichte van de kosten. Hoge prioriteit kennen burge meester en wethouders toe aan de realisatie van een riolering in het gebied ten noorden van het kanaal en de stichting van een bibliotheek. De realisatie van buitenbaden bij het zwembad „Waterbos" en de aan te leggen sportvelden wordt uitgesteld tot er voldoende financiële ruimte hiervoor is. Frederiksoord Het van vele zijden voorgestelde gemeenschapscentrum in de woonwijk „Frederiksoord" wijst het college definitief van de hand. B en w zijn van mening dat Rijnsburg voldoende zaal ruimte heeft, de afstand tussen de woonwijk en de dorpskern is volgens het college niet te groot Een eerder aangekondigde reconstructie van de Rijns burgse Koestraatbrug is door b en w voor onbepaalde tijd uitgesteld. Een technisch advies wees onlangs uit dat de brug totaal ongeschikt is voor alle verkeer. De kosten van een vernieuwing wordt door deskundigen geschat op 250.000 gulden. Bij het in 1978 op te stellen verkeerscircu latieplan zal de positie van de Koestraatbrug opnieuw bezien worden. LEIDSCHENDAM De rondweg die in de nieuwe woonwijk Duivenvoorde in Leidschendam de hoofdontsluiting vormt voor het gemotoriseerde verkeer zal, als de gemeenteraad hiermee akkoord gaat, Strand wal gaan heten. De naam is ontleend aan de oude strandwal, circa 2500 jaar voor Christus, tussen de Vliet en de spoorbaan Den Haag-Leiden waarop Leidschendam, of liever het vroegere Veur, zich heeft ontwikkeld. Voor de overige straten in de wijk willen burgemeester en wethouders aanpassing aan de flora in de Duivenvoordse polder, vooral wat betreft de wei de bloemen. Door een zorgvuldige en uitgebreide aanduiding van straatnamen en huisnummers wil men dit aantal zoveel mogelijk beperken. Toevoegingen als straat, laan en dergelijke wil het college achterwe ge laten. De raad wordt voorgesteld; Madelief, Weegbree, Boter bloem, Hondsdrag (maar dit zal wel Hondsdraf moeten zijn) en Zilverschoon. Binnen enkele maanden hoopt het gemeentebestuur een begin te maken met de bouw van 41 woningwetwoningen en 51 pre miekoopwoningen in de wijk „Frederiksoord". In overleg met de woningbouwvereniging wor den plannen ontwikkeld voor de bouw van een twintigtal wonin gen in de beschutte sfeer, op de hoek van de Oranjelaan/Christi- nalaan. Aan het eind van 1978 hoopt het Rijnsburgse gemeen tebestuur te beginnen met de bouw van woningen in het be stemmingsplan „De Hoek" dat momenteel in voorbereiding is. Fusie De fusie tussen de 3 lagere schoolbesturen en het kleuter schoolbestuur zal met ingang van 1 januari 1978 een feit zijn. Dit betekent een aanzienlijke vereenvoudiging van de taken en de mogelijkheid om efficiën ter te werken. Een logisch ge volg van de fusie is een verde ling van de nieuwe leerlingen over de scholen. Het gemeente bestuur veronderstelt dat dit niet al te veel problemen zal opleveren, gezien de gering af stand tussen „Frederiksoord" en de in de dorpskern gelegen scholen. In de nota van toelichting me moreert het gemeentebestuur aan de eindeloze discussie in de gemeenteraad over de agrari sche functie van Rijnsburg. B en w verzekeren dat het beleid gericht is op de behartiging van de belangen van de agrarische sector. In het kader van de uit groei van het agrarische gebied is in het bestemmingsplan „Bui tengebied", het gebied „Kloos- terschuur" aangewezen voor glastuinbouw. Dit gebied met een oppervlakte van 40 hectare, is een noodzakelijke uitbreiding van het agrarische areaal rond Rijnsburg. De aanleg van twee landbou- wontsluitingswegen is volgent het college „een bescheiden ge deelte van het totale program ma". Op zeer korte termijn wil len b en w een verbinding tus sen de Kloosterschuurlaan en de Voorhouterweg realiseren.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5