£cidóe (Sowant Ontvoerders Car ansa ven zwijgen Pv.d.A in oppositie of mee - regeren Haagse rovers in Lisse aangehouden Arron heeft geen geheime rekening FRAUDEUR WERD GECHANTEERD )s „Maak kerkhof tot >laats van jezinning" DEN VYL ONVERSTOORD VERDER Philips nam te veel leerlingen (100) aan Koppie gebruiken FC Den Haag wil Ottesen Primeur op hockeyveld •ING, ssen Jïïj Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buljteweg. Maandag 31 oktober 1977,68e jaargang no. 20877 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND irtenties (excl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 lot 19.00 uur) mementen: kwartaal 40.45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent Kris Pusaka De Kris Pusaka, nieuwe jeugd serie met Willem Nijholt en Erik van 't Wout op Ned. II om 19.25 uur. Om 20.25 uur De Wrekers. Ned. I om 21.50 uur Lord Peter Wimsey en om 22.40 uur Hoe bestaat het? Veel wind Meest zwaar bewolkt met later op de dag voornamelijk in het westen van het land plaatselijk regen. Krachtig tot stormachtig toenemende wind uit zuid tot zuidwest. Maxima ongeveer 15 graden. Morgen zon: 7.34-17.12. Maan: 21.09-12.11. Scheveningen hoog -water 5.53, 18.05. Laag water 1.42,13.56. VERDEDIGER GELOOFT NIET IN AKHE RAF fan onze verslaggevers) ^STERDAM De Am- erdamse politie heeft ar haar zeggen totnu- e nog geen enkele aan- ijzing of er politieke of iminele doeleinden zit- d achter de ontvoering in de Amsterdamse za- inman Caransa. De ont- lerders hebben nog ets van zich laten ho- n, noch aan de politie tch aan de familie. Op dramatische oproep tn de familie gisteren in de ontvoerders om ndelijk contact op te snen is nog niet gerea- jerd. el komt er een stroom van lefoontjes binnen, bij diverse msterdamse kranten met de ;t vreemde boodschappen, s in het Duits, soms in half iits-half Nederlands, soms al- het Nederlands wordt de [ijlating van het RAF-lid Knut lkerts (thans ondergebracht het Huis van Bewaring in jtricht) geëist Daarbij ko- dan nog allerlei andere ei- waaraan de politie geen •de hecht P. H. Bakker Schut, de idsman van Knut Folkerts idt het onwaarschijnlijk, dat öntvocTf, let -met tie Rota timee Fraktion te maken heeft. ,Voor zover de opvattingen van Ie RAF zijn te doorgronden ligt iet niet voor de hand, dat deze rganisatie zo maar een wille keurige kapitalist uitpikt bij mo- felijke ontvoeringen", aldus mr. Jakker Schut. Hij voegde eraan „Au revoir' Reclameman en mane ge-eigenaar Henk Sleeuw uit Hilversum doet Parijs op een an dere manier dan de doorsneebezoekers. Hij besteeg gisteren zijn lievelingspaard Royal's Ibn in de hoop in acht tien dagen in de licht stad te zijn langs we gen, die voor zijn on beslagen drager ge schikt zijn. Zijn „au re voir" klonk welgemoed genoeg om in de tocht te kunnen geloven. Bij het Huis van Bewarino in Maastricht, waar sinds vrijdag het RAF-lid Knut Folkert? gevangen zit, wÖrdt voortdurend gewaakt door een versterkte politie-eenheid. toe dat de keuze van de persoon in deze zaak het niet waar schijnlijk maakt, dat de RAF er achter zou zitten. Geruchten als zou achter de ont voering een Joegoslavische ben- i gewaakt de zitten worden door de Am sterdamse politie ook van de hand gewezen. „Niets wijst daarop", aldus de politie. Zolang niet duidelijk is dat het hier gaat om een politieke zaak. politie-eenheid. berust het gehele onderzoek bij de Amsterdamse politie en zal het ministerie van Justitie zich erbuiten houden, aldus een woordvoerder van dit ministe- PARAMARIBO (ANP Uit een eerste voorlopig onderzoek is komen vast te staan, dat het hoogst onwaarschijnlijk is dat de Surinaamse minister-president Henck Arron een bankrekening heeft in Amerika met daarop ruim twee miljoen dollar. Dat is in Paramaribo bekendgemaakt door de Surinaamse procureur-ge neraal, mr. De Miranda. De procureur kreeg zijn gegevens via Interpol van de president-directeur van de SOUT-East First National Bank of Miami. Donderdag boden de PNR-ministers Bruna en Hoost aan de Surinaamse president dr. Ferrier een fotokopie aan van een dagafschrift van de bank waarop stond dat de Surinaamse eerste minister bij de bank een tegoed had van 2.395.476,95 U.S dollar. „Deze hele zaak zal zijn terugslag hebben op de Partij Nationale Republiek van de heren Bruna en Hoost en op de VDP van Lachmon want die partij zit er ook middenin", zo verklaarde de Surinaamse eerste-minister tegenover een ANP-verslaggever. „Het heeft de mensen nog enthousiaster gemaakt voor de NPK; wij halen minstens 22 zetels". De heer Arron zei met verder onderzoek in de zaak te zullen wachten tot na de verkiezingen. Gerechtelijke stappen sloot hij niet uit. Met name wil men bij de NPK weten wie de fotokopie gemaakt heeft en hoe deze gemaakt is. De ministers Bruma en Hoost hebben tol ai toe nie'. willen zeggen hoe zij aan de fotokopie gekomen zija De regerende Nationale Partij Kombinatie van Arron wist in de Surinaamse hoofdstad eergisteren een dikke twintigduizend men sen op de been te brengen die op de muziek van een Surinaams orkest voor een swingende apotheose zorgden. Vuurwerk en honderden vlaggen completeerden het geheel. Lang durig werd met name minister-president Henck Arron door zijn enthousiaste aanhang toegejuichd. UTRECHT (ANP) De ge- neentc Utrecht die oudere be graafplaatsen restaureert, zou iet wandelen op die begraaf plaatsen aangenamer moeten naken, ook voor mensen die geen bezoek komen brengen aan een speciaal graf. Kerkho ven kunnen immers plaatsen van bezinning zijn en een func tie hebben voor het welzijn van de mensen. Dit is de strekking van een rap port dat de Utrechtse directeur van de dienst gemeentelijke al gemene begraafplaatsen R. van Bruggen voor het het gemeen tebestuur van die stad heeft op gesteld. Ideaal wandelen op de kerkhoven zou volgens Van Bruggen mogelijk worden wan, neer de bestaande paden door getrokken worden. UTRECHT (ANP) De vijf arrestaties, die de Utrechtse politie afgelopen vrijdag heeft verricht, blijken verband te houden met een chantagezaak waarmee ongeveer acht ton is gemoeid. Volgens een mededeling van de politie kwam de zaak aan het rollen na aangifte woensdag j.l. van verduistering en valsheid in geschrifte. Een werknemer van de bena deelde, waarvan de naam niet is vrijgege ven, bekende bij een verhoor zich aan de verduistering te hebben schuldig gemaakt Hij verklaarde ook, dat van de achteroverge drukte 850.000 gulden het grootste deel was opgegaan aan het „afkopen" van chanteurs. Vanaf juni dit jaar zouden de chanteurs hebben gedreigd de echtgenote van de man te informeren over zijn geregelde bezoeken aan een sexclub. Wekelijks werden bedragen variërend van 10.000 tot 40.000 gulden per chanteur afgedragen, aldus de politie. Het verduisterde geld werd ook gebruikt voor de bezoeken aan de sexclub, waar de ver dachte volgens de politie bekend stond als een gulle gast. De politie arrangeerde vorige week een ont moeting tussen de van fraude verdachte man en zijn chanteurs, waarbij vijf hunner konden worden aangehouden. Bij de arres tatie werd een speciaal team van de politie ingezet, omdat bekend was dat een van de chanteurs gewapend was. Minister Pronk: boos (Van een onzer verslaggevers) Den Haag Het buitengewoon congres van de PvdA, dat zaterdag in Den Haag bijeen komt, heeft de beslissing in handen, of de PvdA deelneemt aan het nieuwe kabinet, of dat het in de oppositie gaat. Mocht het congres meegaan met het Partijbestuur en het bereikte akkoord tussen PvdA CDA en D66 afwijzen, dan stapt de PvdA uit het overleg. Dat 'hebben zowel partijvoorzitter Ien van den Heuvel, als fractievoorzitter drs. Ed van Thijn in het weekeinde laten weten. De partijvoorzitter achtte het vor men van een minderheidskabinet-Den Uyl beslist uitgesloten, omdat het CDA dit niet zal dulden. Formateur Den Uyl gaat intussen gewoon verder met het zoeken naar ministers en staatssecretarissen. De plaats van de zestien staatssecretarissen is reeds vastgelegd. Op Financien komt een lid van het CDA, op Buitenlandse Zaken een man van D66. Ver der komen er staatssecretarissen op Defen sie (CDA), op op Volkshuisvesting (PvdA- CDA), op Onderwijs (PvdA-CDA), op CRM (PvdA-CDA), op Binnenlandse Zaken (Pv dA), op Justitie (PvdA), op Sociale Zaken (PvdA), op Economische Zaken (PvdA- CDA), op Volksgezondheid (PvdA), op Ver keer en Waterstaat (CDA). DEs In de komende dagen praat de formateur met de drie fractievoorzitters over de perso nen, die op bedoelde posten zullen komen. Daarna komen de ministeriële personen aan de orde. Wat dit betreft heeft de demissionaire minis ter Pronk van Ontwikkelingshulp laten we ten, dat hij de CDA-er Kruisinga op Ontwik kelingssamenwerking geen juiste persoon vindt. Hij noemt hem een opportunist Pronk heeft het gevoel dat in zijn partij de PvdA de post Ontwikkelingsamenwerking niet zo'n hoge prioriteit meer heeft. „Men hecht nu meer aan Volkshuisvesting en CRM", aldus Pronk. Twintig minuten nadat zij een tweetal tableaus met gouden tingen uit de vitrine van een Juwelier in de Lissese Kanaal straat hadden weggegrist zijn 20-jarige en een 18-jarige Hagenaar door de politie in Hil- legom in de kraag gegrepen. Rond drie uur drongen de beide gemaskerde mannen afgelopen zaterdagmiddag de winkel van de juwelier binnen. Daar gristen zij twee tableaus met gouden ringen weg en renden de winkel uit Halverwege liepen zij een oudere vrouw die in de weg stond omver en vluchtten de straat op. Een passerende mare chaussee ging het tweetal ach terna. Beide overvallers, die in de richting van de Promenade renden kregen het daarop zo benauwd dat zij de tableaus op straat wierpen en de Juliana- straat inschoten. Daar zag een oirai andere Lissenaar de beide man nen zo onbeheerst wegrijden dat hij onmiddellijk de politie belde en het kenteken van de vlucht wagen doorgaf. Korte tijd later werd de auto gesignaleerd op weg naar Hille- gom. De inmiddels gealarmeer de politie ter plaatse zette met' vijftien wagens de achtervolging in, maar de beide overvallers wisten ten derde male aan hun belagers te ontkomen door vol gas richting Bennebroek te rij den. Daar reden zij de bossen nabij de psychiatrische inrich ting „Vogelenzang" in en snel den vervolgens weer naar Hille- gom, waar de wagen werd klem gereden. Maar voor de vierde maal wisten de beide Hagenaars de arm der wet te ontwijken en vluchtten verder te voet Op aanwijzingen van het toege stroomde publiek kon de politk enige minuten later beide man r'en inrekenen. EINDHOVEN (ANP) - Hon derd jeugdige leerlingen bij Philips hadden eigenlijk niet mogen worden aangekomen. Het zal erg moeilijk zijn om na afloop van de opleiding pas send werk voor hen te vinden". Dit heeft P. Grol, stafmedewer ker van de afdeling sociale za ken van Philips gisteren gezegd in een radiouitzending. Volgens Grol is een aantal leer lingen dit jaar al geplaatst voor een derde leerjaar, omdat voor hen geen werk kan worden ge vonden. Het grote personeelsbe stand zal dit jaar naar schatting met 2800 man afnemen, hetgeen 500 man minder is dan de aan- vakelijk geraamde 3300. Maar zolang de omzetgroei in volume te gering is houdt de daling van het personeelsbestand in het binnenland aan, aldus een woordvoerder van Philips. Ge zien de omzet-ontwikkeling zal selectie bij het aannemen van personeel vooreerst dan ook nog geboden zija Geen krant ontvangen? Bel tugisen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale' koérier wordt de krant alsnog gebracht. EINDHOVEN Re- nó van de Kerkhof zal woensdag avond niet spelen In het tweede UE FA Cupduel tussen PSV en Widzew Lodz. Zijn blessure, opgelopen In de wedstrijd Neder- land-Belglë Is nog nlst genezea Kees Rijvers, zijn trainer, maakte zich over de blessure meer druk dan zor gen. „Het is een blessure die is ont staan door ver moeidheid. Een spiertje gescheurd hoog in het bovenbeen. Als jè ook ziet wat een energie juist die twee van ons, Willy en René van de Kerkhof, tegen België hebben opgebracht, wordt het toch tijd dat ze hun koppie gaan gebruiken, en dat gebeurt binnenkort. Wat mij betreft hadden ze hun ijver best kunnen temperen, wat de rest ook deed. Bij Noord lerland-Nederland waren ze ook al de twee spelers die zich het meest gaven. Als de anderen geen maximale inzet tonen, zullen zij het ook niet meer doen. Zo verstandig worden ze wel". DEN HAAG Assistent-trainer Piet de Zoete van FC Den Haag heeft gisteren de interlandwedstrijd Zwitserland-Noor- wegen bezocht om de Noorse middenvelder Ottesen te observeren. FC Den Haag kwam op het spoor van Ottesen. die als middenvelder veel scoort, toen in dit voorjaar een oefenduel met het Noorse elftal werd gespeeld. Wanneer De Zoete rapport heeft uitgebracht wordt bij FC Den Haag bezien of Ottesen voor een eventueel contract in aanmer king komt. PSV heeft dit weekeinde niet zonder geluk weer een lastige concurrent teruggewezen. Ajax en FC Twente boekten ruime overwinningen, maar staan nog steeds een straatlengte achter. Ook Haarlem, dat het doel maar niet kon vinden, was plotseling op schot. Dit is Hella de Winter, doelvrouwe van het Nederlands hockeyteam. Afgelopen weekeinde demonstreerde Hella de Winter een voor Nederland totaal nieuw masker, dat geheel anatomisch is gevormd naar het gezicht. Het masker kan een kracht van 300 kilogram opvangen, maar heeft als nadeel dat het van binnen tamelijk warm is. Door de nieuwe vormgeving heeft de drager een geheel onbelemmerd uitzicht. Hella de Winter droeg het masker in een wedstrijd van het Nederlandse team tegen een ploeg van oud internationals, de zogeheten Zwarte Tulpen. Voetballer dood, duel gaat door PERUGIA Bij de topper in de Italiaanse eerste divisie tussen Perugia en Juventus is Renato Curi van Perugia overleden. De 24-jarige middenvelder bleef na een botsing met Causio en Furino van Juventus roerloos op het gras liggen. Toegesnelde verzorgers constateerden de dood. Volgens een voorlopig onderzoek is Curi getroffen door een hartaanval. De wedstrijd werd gewoon uitgespeeld en eindigde in OO. Doodsklok luidt voor Oen Bosch DEN BOSCH De doodsklok luidt voor de eerste divi sieclub FC Den Bo sch. De Bossche gemeenteraad heeft met 25 tegen 12 stemmen beslo ten geen subsidie meer te verlenen. Vorig jaar wilde b en w dat ook al maar fourneerde de gemeenteraad toch vier ton. Het be stuur van FC Den Bosch zal waar schijnlijk aftreden en volgens de sta tuten moeten ge meente en bedrijf sleven dan ieder twee leden voor een nieuw bestuur leveren. En aange zien de gemeente zich afzijdig heeft gehouden, zit dat er niet in. Er blijft nog een mogelijkheid, Jan Peters, de be ste speler, verkopen voor een paar ton. Maar daarvoor voelt het (nog) zittende bestuur niets.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1