MOTEL MET APPARTEMENTEN IN NOORDWUKERHOUT KOMT NADERBIJ Verhitte discussie in raad Zoeterwoude ovei toewijzing huurwoning Structuur Katwijk aan Zee weer in raad ter discussie UITVOERING BUSBANENPLAJN OEGSTGEEST VORDERT SNEI SRV-VESTIGING IN WIJK VOORHOF KVP-Leiderdorp voor vorming CDA Bezwaarschrift tegen kunstwerk in Warmondse polder toch gegrond REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 OKTOBER 1977 PAGINA 4 STAD OEGSTGEEST - De gunstige weersomstandigheden hebben een goede invloed op de werk zaamheden die nabij de Pasto- rietuin aan de Rijnzichtweg worden uitgevoerd, het zoge naamde „busbanenplan". „Bin nen veertien dagen hoopt men de asfaltering van dit wegge deelte gereed te hebben", deel de wethouder Thorn gister avond tijdens de commissiever gadering van Verkeer en Ver voer mede. De aanleg van trottoirbanden en kolken is eveneens bij de uitvoe ring betrokken. Ruim binnen de planning kan er nu heel snel Rond het kruispunt Waldeck Pyrmontlaan/Terweeweg/Em- malaan komt vanuit de hoeken een parkeerverbod over een af stand van 25 meter. Dit verbod wordt door een gele streep aan gegeven. De CDA'er Kakebeeke zag meer in het plaatsen van verkeersborden. Men leeft de voorschriften onvoldoende na en er vindt te weinig controle plaats. Niet iedereen was het hier over eens. De PvdA'er Kohlbeck vond de thans voorge stelde maatregelen voorlopig voldoende. Het zal uit het ver keerscirculatieplan nog moeten blijken of kruispunt wel zullen komen. B en w hebben voorts de vestiging van een plaats in de te wijzen. De heer (CDA) was tegen dit hevig gekant Een ac buurtbewoners tegen de tuatie op het laan/Korenbloemlaan aandacht. Men zal eerst tuatie bestuderen aan de van de ongevallen die zich de afgelopen tijd hebben voor gedaan. Avro's discohow in Oegstgeester 0 Camphuys OEGSTGEEST Hans Ma i gito en Jan Steeman tredei vrijdag 4 november op in dt Avro's Toppop discoshov die in het „Camphuys" aar de Kerklaan in Oegstgees wordt gehouden. De drive-in discoshow trel in Nederland jaarlijt 300.000 bezoekers, show speelt het sinds 19' opererende discoteam ruil 3 uur non-stop muziek. Hep hitgebeuren wordt op i' voet gevolgd. Aanvai 20.00 uur. 'Tfljtu Contactavond Voorhout geslaagd VOORHOUT De Harmonie van Sint Cecilia was gister avond door het Voorhoutse ge meentebestuur uitgenodigd de contactavond met de burgerij in het Parochiehuis muzikaal op te luisteren. Dit soort avonden werden in het verleden belegd om nieuwe in woners te informeren. Sinds dit jaar is men echter begonnen de gehele burgerij voor deze bij eenkomsten uit te nodigen. Hier toe heeft het stadhuis op alfabe tische volgorde uitnodigingen verstuurd. Burgemeester M. Th. van de Wouw en de beide wet houders hebben gisteravond hun best gedaan de actuele ge beurtenissen en plannen zo goed mogelijk te verkopen. Hierbij kwam de waarheid nogal eens verdraaid over. De aanwezige raadsleden hebben daar naar hun zeggen veel moeite mee ge had. De vragen van de burgerij wer den na de pauze grotendeels gehonoreerd met bevredigende antwoorden. Er kwamen veel uiteenlopende onderwerpen aan de orde. Vooral de kwestie rond de nieuwe sporthal deed heel wat stof opwaaien. LEIDERDORP In het „win keltje om de hoek" dat in het hart van de wijk Voorhof zal komen, wordt een exploitant van de SRV gevestigd. De com missie middenstandsaangele genheden kon zich met het voorstel van wethouder C. Gor dijn (CDA) verenigen. Zoals be kend zal een tweetal van een door de Algemene Woning bouwvereniging Leiderdorp te bouwen complex van 20 bejaar denwoningen voor deze buurt- winkel worden opgeofferd. Wethouder Gordijn deelde ook mede, dat het college van B en W. in een brief aan het Konin klijke Ondernemersverbond (KNOV) zijn ongenoegen ken baar zal maken over een uit spraak van het verbond, dat de bouw van Winkelhof als een zeer ongelukkige ontwikkeling in de Leidse agglomeratie moet worden beschouwd. Het college vindt dat deze ongenuanceerde uitspraak niet door feiten wordt gestaafd. Steunend op de uit komsten van een wetenschappe lijk rapport van het Economisch Technologisch Instituut (ETI,V' rapport) kan men de uitlatingei s van het KNOV niet anders alB( „kretologie" beschouwen. KORTWEG KATWIJK Zondag 30 oktoj ber wordt er vanaf 15.00 uu nogmaals een algemene infoi matie- en discussiebijeenkoms van, voor en over het Mallega, gehouden. Er zijn onlangs noga wat wrijvingen geweest tussei enerzijds het jongerencentrun en anderzijds de gemeente, K O en de SGP - die moeilijkhe den zullen worden besproken ook komen de positieve resulti ten van het pas gehouden vrij willigersweekend aan de orde Iedereen is welkom in de Vooi straat Vanaf 20.00 uur wordt die dag een film van topklass gedraaid, waarvan om contrac tuele redenen de titel helaas nie genoemd mag worden. NOORDWUKERHOUT - De kans dat er binnen afzienbare tijd een motel met apparte menten zal verrijzen langs de Ruigenhoekerweg, is door een door deraad genomen besluit aanzienlijk toegenomen. Na de raadsvergadering werd er al vooruitgekeken naar het bezoek van de Commissaris der Koningin, mr. RL Vrolijk, op 7 november. De ontwikkeling van de plan nen voor de bouw van een motel bij de Ruigenhoek vor dert dusdanig, dat de raad werd voorgelegd een krediet vast te stellen voor de uitvoe ring van een rioleringsplan in diezelfde Ruigenhoek. De raad ging akkoord met de door B. ep W. voorgestelde deling van de kosten, waarbij het grootste- deel voor rekening komt van de ontwikkelaar van het mo tel-project. De plannen voor het bouwen van zo'n motel dateren al van een jaar of vijf terug. Mede door het feit, dat de grond vele malen in andere handen overging beeft het lang geduurd voordat de plan nen wat concreter werden. Hét project zal bestaan uit een mo tel met verspreide apparte menten. Verdere voorzienin gen zijn: een zwembad, verga derzalen en winkels. Raadslid v.d. Lem probeerde het plan nog eens in discussie te brengen. Hij vroeg zich met name af, of het project voor Noordwijkerhout niet wat te groot was. Tevens merkte hij op, dat hij weinig inzage had gehad in de ontwikkeling er van. Wethouder Heemskerk wilde de economische haal baarheid niet in discussie brengen, omdat dit geen ver antwoordelijkheid is van het gemeentebestuur. Verder merkte hij op, dat in de vorige raad (en ook de commissie) het plan uitvoerig is bespro ken en men er zo toe is geko men medewerkingte verlenen, aan het project Mr. Vrolijk Na de raadsvergadering werd er informeel voouitgekeken naar het bezoek aan Noordwij kerhout van de Commissaris der Koningin. Voorlopig houdt men er rekening mee, dat dit zal plaatsvinden op 7 novem- ber. Het kan echter ook uitge steld worden in verband met het informatiewerk, dat de heer Vrolijk heeft verricht om te komen tot een nieuwe landsregering. Enkele punten die zeker aan geroerd zullen worden, zijn: de kwestie Leidse Vaart, het bou wen van een sporthal, de plan nen van het psychiatrisch cen trum Sint-Bavo in verband met onder andere de Hafakker en de mogelijke uitbreidings functie die de De Zilk gaat innemen bij het bouwen van woningen. KATWIJK „Nu er gelegenheid Is gege ven te reageren op het interimrapport over de structuur van Katwijk-Zee ko men er ook weer bezwaren naar voren tegen de tweede stormvloedkering. Dat is te laat, want het tracé van die kering ligt vast: daar hebben gemeente, provin cie, rijk en het hoogheemraadschap van 1972 tot 1974 over gepraat. De plannen zijn toen bekend gemaakt, maar Die- mand protesteerde." Dit zei wethouder drs. J. Bergman (CDA) gisteravond tij dens de raadsvergadering; hij doelde daarbij onder meer op de bezwaarschrif ten van het open jongerencentrum 't Mallegat en van de Commissie tot be houd en wederopbouw van Katwijk. Bei de „bezwaarden" hebben namelijk ge pleit voor het behoud van het pand Meerburg aan de Tramstraat en van de vroegere school met de Bijbel aan de Voorstraat - in welk laatste pand 't Mallegat zijn domicilie heeft. De meeste raadsleden toonden zich ge lukkig met de gelegenheid tot inspraak die geboden was met betrekking tot het structuurplan. Drs. H. van Mierlo (Gem. bel.) vroeg wel wat b en w gaan doen met de binnengekomen reacties. De SGP- er J. van der Plas stelde dat de bad plaatsfunctie van Katwijk ondergeschikt zal moeten zijn aan de woon- en werk- functie, een standpunt waarmee mr. J. van der Plas (Gem. bel.) het volslagen oneens was: „Het nieuwe centrum moet een trekpleister en een pleisterplaats worden, óók voor logeergasten en kam peerders. Als er geen gelegenheden voor amusement en gezelligheid komen, kunt nen we Katwijk als badplaats wel verge ten." Op het belang van Katwijk als badplaats wilde de heer Bergman niet ingaan om dat er een rapport over de badplaats functie op stapel staat. Bovendien vond hij het niet relevant te spreken over „ondergeschikt" of „niet ondergeschikt": ,,'t Is belangrijk dat we een badplaats zijn, maar we zijn tenslotte ook vissers plaats." De wethouder zei voorts dat, hoe dan ook, het onderkomen van 't Mallegat tot afbraak gedoemd is, maar dat er eerst in vervangende huisvesting zal worden voorzien. Over de „bult" die in de Voor straat is opgeworpen ten behoeve van de vloedkering merkte hij op dat deze zal meevallen als de Katwijkers er eenmaal aan gewend zijn. Wethouder Bergman beloofde dat de Centrumplan reacties op het interimrapport zullen worden verwerkt in de definitieve struc tuurnota. Katwijkse centrumplan. Uit de ter inzage gelegde stukken was b en w gebleken dat een deel van het plan - twee blokken - waarschijnlijk niet zal worden goedge keurd, omdat er volgens het advies i de Provinciale Planologische Commissie (PPC) terecht bezwaren tegen zijn inge bracht. De bezwaren betreffen de moge lijkheid dat er winkels zullen worden gebouwd met de achtergevel naai Badstraat en de Voorstraat. B e stelden de raad voor het plan zodanig aan te vullen dat blijkt dat de winkels met hun vóórgevel aan genoemde straten zullen komen. De voor de aanvulling vereiste procedure kan misschien nog worden afgerond vóór 26 januari, de dag waarop Gedeputeerde Staten over het plan zullen oordelen. Als het aanvullings- besluit dan kan worden „meegenomen", kan het centrumplan wellicht integraal worden goedgekeurd. LEIDERDORP - Het ls zo goed als zeker dat de huidige KVP-gemeenteraadsleden J. Tieken en J. Verdier in de nieu we raad zullen terugkeren. Tij dens de gisteravond in de Mens- wordingkerk gehouden leden vergadering kregen zij beiden een verkiesbare plaats op de CDA-kandidatenlijst toebe deeld. De vergadering ging una niem akkoord met de oprich- Kruisinga maandag in Leiderdorp LEIDERDORP - Dr. R. J. H. Kruisinga, kandidaat-minister in het tweede kabinet Den Uyl, komt naar Leiderdorp. Op uit nodiging van het CDA-kamer- kringverband Leiden zal hij op maandag 31 oktober in het mul tifunctionele centrum De Mens wording aan het Heelblaadjes- pad informatie geven over de kabinetsformatie. Tijdens de bijeenkomst, die om 20.00 uur begint, is er ook gelegenheid om met de heer Kruisinga in debat te gaan. ting van een CDA-afdeling Lei derdorp. De heer Tieken, thans nestor van de Leiderdorpse raad, vond dit een gelukkige afsluiting van een periode waar 12 jaar aan gewerkt is en een logisch gevolg van het gezamenlijke optreden met de AR en CHU in de ge meenteraad. Nu de ledenverga deringen van de drie partners zich positief hebben uitgespro ken staat aan de vorming van een CDA-afdeling Leiderdorp niets meer in de weg. De Leiderdorpse afdeling van de Partij van de Arbeid zoekt toenadering tot het CDA. Voor zitter J. Toelen deelde mede, dat een brief was ontvangen van de secretaris" interne zaken van de PvdA V. Molkenboer, waarin werd gesteld dat uit de praktijk was gebleken dat er behoefte bestond aan contact en dat dit niet alleen nuttig maar ook noodzakelijk was. In de brief was ook een uitnodiging vervat voor een gesprek in het restau rant De Houtkanp. Het doel voor dit gesprek werd als volgt omschreven: „uitwisseling van informatie op organisatorisch gebied, mede met het oog op de komende gemeenteraadsverkie zingen". WARMOND Voor de zoveel ste maal zorgde de aanleg van de Schipholspoorlijn voor lang durige en verhitte discussies binnen de Warmondse gemeen teraad. Bij de vaststelling van het ontwerp-bestemmingsplan Schiphollijn moesten een vier tal bezwaarschriften worden beoordeeld. Het meest in het oog lopende bezwaarschrift werd ingediend door het actie comité Schipholspoorli^i. In het bezwaarschrift wordt ge steld dat de noodzaak van het kunstwerk in de klinkenberger polder voor een ongelijkvloerse kruising van de bestaande spoorlijn en de nieuwe lijn on voldoende is aangetoond. Dit bezwaarschrift werd met een krappe meerderheid gegrond verklaard. Door het actiecomité was een alternatief naar voren gebracht waarbij in het emplacement te Leiden een kruising zou worden aangebracht waardoor het hele kunstwerk in Klinkenberg over bodig zou worden. Het kollege van b en w stelde aanvankelijk dat door gebrek aan feitenken nis onmogelijk door het kollege uit te maken was of het actieco mité gelijk had of de NS die beweert dat zoiets spoortech- nisch onmogelijk is. Zij stelden daarom voor het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. Het CDA zag ook geen mogelijkheid het kunstwerk nog te voorko men en deelde de mening van ben w. Progressief Warmond en de WD-fractie waren echter van mening dat het bezwaarschrift WEER VERHITTE DISCUSSIES OVER SCHIPHOLLIJN wel degelijk gegrond moest wor den verklaard omdat de tege nargumenten van de NS uiterst zwak waren. Zij wilden zich niet later, binden door een gesloten overeenkomst en een dreigende brief van de toenmalige minis ter van Verkeer en Waterstaat In deze brief stelde Westerterp dat er geld beschikbaar zou ko men voor geluidwerende maat regelen als er van de zijde van het gemeentebestuur alle mede werking zou worden verleend bij het afgeven van bouw- en aanlegvergunningen. PW en WD vinden dat zo'n brief niet mag voorkomen en dat de wet op de ruimtelijke ordening kor- rekt moet worden toegepast. Ook de gesloten overeenkomst met NS maakt bezwaar tegen het bestemmingsplan niet bij voorbaat uitgesloten. Deze o eenkomst is onder druk tot stand gekoihen en nu komen er zaken aan de orde die een nieuw licht doen schijnen op de mogelijkheden de hinder i Warmond enigszins te beperken. Het CDA was overigens mening dat de beslissing de aanleg van het kunstwerk genomen moet worden door GS. Na langdurige diskussies, twee schorsingen en b en w-bei stapte wethouder Van der Zalm af van het standpunt van college en voegde zich bij zijn fractie PW. Na stemming bleek dat de meerderheid (6 tegen 5) voor gegrondverklaring van bezwaarschrift was. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse gemeente raad heeft gisteren geëmotioneerd gediscussieerd over een ingezonden stuk. De brief was van de heer P. G. L. Mooyman, die van de woningbouw vereniging de mededeling had ontvangen dat hij een huis kreeg, terwijl het gemeentebestuur hem de woning niet verstrekte. In juni had het Zoeterwoudse gemeentebestuur de plaatselijke woningbouwvereniging een lijst met urgentiegevallen gevraagd omdat er wat huurwo ningen in de Zonnegaarde toegewezen konden worden. Bouwvereniging St. Willibrord verstrekte het advies en berichtte de kandidaten onder wie de heer Mooyman dat zij een woning kregen. Maar wat was het geval: volgens de juist op dat moment van kracht geworden criteria was het advies ten aanzien van de heer Mooyman onjuist. De heer Mooyman was derhalve blijge maakt met iets wat hij niet kon krijgen. De Zoeterwoudse gemeenteraad discussieert ruim een uur over het stuk. Vooral door PZ (Dt Graaff) werd kritiek geuit aan het adresvan hel college over de gevolgde procedure. Ook het ageiv dapunt over de huurverhoging van de twee voet balverenigingen Meerburg en SJZ ontlokte discuj sie. Voorgesteld was de huur met 45 procent ti verhogen. Hogenelst en Van der Heyden (beiden CDA) vroegen zich af, of er niet eerst overleg hai moeten worden gevoerd. Voorgesteld werd he voorstel aan te houden. PZ, VVD en wethoude Maan meenden, dat aanhouden niet nodig wa omdat de verenigingen in een later stadium alsnoj konden worden geïnformeerd en de verhoging e toch zou komen. De Katwijkse Voorstraat

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4