Deelnemers uit Europa bijna bekend Problemen AZ besproken LEGPUZZEL VAN WERELDTOERNOOI NEDERLAND STERK VAN START OP EUROPEES KAMPIOENSCHAP JUNIOREN ROLHOCKEY Wiltfang wint eerste concours Tips voor Duindigt lechte start mdbalteam Ürof-licentie oor Czabania Transfer in natura ]SKA Moskou komt in meiden basketballen Wim Suurbier naar Schalke Ook trainer HSV stapt op René van de Kerkhof niet tegen Sparta Derde zege BV Voorburg Jong Den Haag tegen Haarlem Lotto en toto LEIDSE COURANr VRIJDAG 28 OKTOBER 1977 PAGINA 15 ,ONDEN Nederland is het derde luropese land, dat zeker is van een ilaats tussen de zestien finalisten an het toernooi om de wereldbeker 'Olgend jaar in Argentinië. West- lui tsl and is als titelhouder automa- isch geplaatst en Schotland verze- ;erde zich twee weken geleden van leelneming door de Europese groep even te winnen. j-gentinië als organiserend land krijgt in de indronden concurrentie uit het eigen wereld- eel van Brazilië en Peru, de nummers éen n twee van het kwalificatietoernooi Mexico is het zevende land, dat tot dusverre zeker is van plaatsing. Het won de gecombineerde zone van Noord- Midden-Amerika en het Ca- raïbisch gebied. De volgende stukjes in de puzzel van het wereldtoernooi zullen het aanstaande week einde op hun plaats worden gelegd. Polen, dat drie jaar geleden in West Duitsland als derde eindigde, kan zich morgen in Warschau een fikse nederlaag tegen Portugal veroorloven zonder dat de kansen om groep 1 te winnen in gevaar worden gebracht De Polen hebben alle vijf kwalificatiewedstrijden gewonnen en hebben een voorsprong van vier punten op Portugal, dat in Lissabon met 2—0 werd verslagen. Italië, de leider in groep 2, kan zich op 16 november in Londen tegen Engeland ook het één en ander veroorloven. Een nederlaag met een verschil van vier of vijf doelpunten be hoeft nog geen uitschakeling te betekenen, vooropgesteld dat in de laatste Wedstrijd (op 3 december in Rome) wordt gewonnen van het zonder punten onderaan staande Luxem burg. Oostenrijk heeft zondag in Turkije aan een gelijkspel voldoende om zeker te zijn van de zege in groep 3, waarin Oost Duitsland een dag eerder Malta ontvangt Een achterstand van drie punten maakt het voor de Oostduit sers moeilijk de hoop levend te houden de eerste Oostenrijkse kwalificatie sinds vieren twintig jaar te kunnen verhinderen. Eveneens zondag moet Noorwegen met een verschil van vier doelpunten van Zwitserland winnen. Bij een minder positief uitvallende score heeft Zweden zich voor de derde achter eenvolgende maal geplaatst voor de eindron den. De Zweden behaalden zes punten uit vier wedstrijden voor de Europese groep zes en hebben een voorsprong in doelsaldo van drie treffers op de Noren. Elders in Europa zal op 16 november de. beslissing vallen in groep vijf als Frankrijk uitkomt tegen Bulgarije. De Oosteuropeanen leiden met één punt meer en hebben aan een gelijkspel voldoende om de Fransen de pas af te snijden. Hongarije, dat de wedstrijden in groep negen winnend heeft afgesloten, ontmoet zaterdag in Boedapest Bolivia voor de eerste van de twee wedstrijden, waarvan In de overige werelddelen is het eliminatiepro ces minder vergevorderd. Iran heeft de kans de leiding over te nemen in de Aziatische zone als vandaag in Teheran van Koeweit wordt gewonnen. De Iranese ploeg staat op vijf punten uit drie wedstrij den, één punt minder dan Zuid Korea, dat al vijf wedstrijden heeft gespeeld. De zege van 3—1 van Egypte op Nigeria houdt de Afrikaanse zone geheel open. Twee overwin ningen op Tunesië kunnen Egypte alsnog in de eindronde brengen. Die mogelijkheid is ontstaan door het doelpuntloze gelijkspel dat Tunesië Nigeria afdwong. SCHOFFSZELL - Het Ne- lands herenhandbal team It de eerste wedstrijd van vierlandentoernooi in Zwit- and verloren. Bisschofszell ging de Neder- Ise ploeg gisteravond met 0 ten onder tegen Zwitser- L Een teleurstellend resul- 1 dat weinig goeds belooft r de rest van het toernooi, irin Hongarije en Joegosla- (beide landen worden ster- geacht dan Zwitserland) als istanders van Nederland (STERDAM Amateur-bok- Rob Czabania uit Schiedam I de overstap naar de rijen i de profs niet kunnen ma- u Mr. Borgerhoff Mulder, de sident van de Amsterdamse tatbank, wees gisteren de eis i Czabania, die een kort ge- tegen de Nederlandse had aangespannen, j. Borgerhoff Mulder vond dat tabania niet heeft kunnen aan- ^pen dat de Nederlandse boks- Vind hem na een drietal herse- ■iderzoeken (EEG) ten onrech- IJrop medische gronden een nf-licentie heeft geweigerd. president was verder van lening dat de boks bond vol gende aannemelijk heeft ge- Haakt dat aan de prof die de ©kssport beoefent strengere fnedische eisen dienen te wor- len gesteld dan dat bij de ama- /töurs het geval is. lettine /riesekoop ■1 hereninterland „,jN HAAG In de derde ....►dstrijd voor de tafeltennis ...perliga, volgende week oensdag in Akarp (Malmö), te- •D Zweden zal Nederland het •oeten doen zonder René HJj- ,..J speler van Tempo Team, die -7 de voorgaande ontmoetingen gen Joegoslavië en Frankrijk 'h partij op zijn naam bracht, seft zich wegens ziekte afge- "eld bij bondscoach Schoofs. "Bt Nederlands team zal nu be- ïrt van '"pbbe. ALKMAAR Er zijn gisteren ver schillende gesprekken gevoerd tus sen AZ-manager Hans Kraay en geldschieter Klaas Molenaar ener zijds en de spelersgroep anderzijds. Om precies te zijn drie gesprekken 's ochtends met de spelers die niet voor Oranje waren gekozen, 's-mid- dags met de drie Oranjeklanten Wim van Hanegem, Hugo Hoven- kamp en Jan Peters en tegen de avond met de voltallige selectie. Onderwerp van gesprek was de situatie die is ontstaan na het vertrek van trainer Jan Notermans. Verschillende spelers hebben kritiek geuit over deze beslissing van de leiding. Bijzonderheden over deze gesprek ken werden niet verstrekt Er is binnen de groep afgesproken dat vanaf dit moment alle concentratie wordt gericht op de belan gen van AZ. De leiding van AZ was met name verbolgen over uitspraken die verscheidene spelers hebben gedaan. Na gesprekken met betrok ken spelers is de leiding tot de conclusie gekomen dat deze uitspraken niet zo hevig waren als ze in de krant stonden weergege ven. Manager Hans Kraay: „De spelers dis- tanciëren zich van een aantal uitspraken. Er is afgesproken dat alle problemen in het vervolg binnenskamers worden besproken". Klaas Molenaar benadrukte gisteren dat AZ geenszins van plan is Willem van Hanegem na afloop van dit seizoen weg te doen: „Willem kan nog enkele jaren mee in het topvoetbal We zouden gek zijn als we hem zouden laten vallen. Het ligt niet in de bedoeling Jantje Petershet volgende seizoen de plaats te laten innemen van Van Hane gem. De naam van de Amerikaanse club Cosmos is verschillende malen gevallen. Mocht er van die zijde belangstelling zijn en Willem zou daar zijn heil willen zoeken, dan zullen wij niet dwars doen. Daar zou hij een paar miljoen kunnen verdienen, en hij zou gek zijn als hij dat niet deed. Maar Willem heeft in het geheel niet laten blijken AZ te willen verlaten en wij willen hem zeker niet kwijt". Vleugelspitsen Morgenavond in de thuiswedstrijd tegen Roda JC zal AZ in ieder geval starten met Loek Ursem als een van de vleugelspitsen. Hoe de formatie op de andere plaatsen eruit ziet wordt vanavond pas bekend. Hans Kraay: „We starten tegen Roda in ieder geval met twee echte vleugels. Een daarvan is Loek Ursem. Op dit moment kan ik nog niet bekijken wie de andere wordt Zeker is dat Hovenkamp, Van Hanegem en Peters mee zullen spelen. Alle drie zijn ze fit. We zullen proberen zo weinig mogelijk te wijzigen. De spelers zullen zich aan moe ten passen. Wanneer wij vinden dat Jan Peters als rechterspits moet opereren dan zal hij daar gehoor aan moeten geven. Als blijkt dat Willem van Hanegem onze beste linkerspits is, dan zal hij zich voor deze plaats moeten geven". Ook momenteel is AZ op zoek naar een buitenspits. Het zal volgens Hans Kraay een speler moeten zijn met klasse, omdat AZ niet bereid is genoegen te nemen met een tweederangsspits. Waar Klaas Molenaar aan toevoegde: .Misschien dat die het volgende seizoen pas komt". Klaas Molenaar: „We zouden gek zijn als we Van Hane- ROB HARTOG gem zouden wegdoen". DEN HAAG De Europese rol- hockey kampioenschappen voor ju nioren (16 tot 20 jaar), die voor het eerst in Nederland worden gehou den zijn in de Haagse sporthal De Houtzagerij voor de Oranjeploeg uitstekend van start gegaan. Beide wedstrijden op de eerste dag wer den gewonnen. Van Zwitserland met 1—0 en van Duitsland met 6—2. Duidelijk is wel na de twee serie wedstrijden dat titelhouder Portugal ook nu weer een goede kans heeft op de Europese titel. De ploeg heeft daar bij de steun van talrijke, gastarbeiders die gisteren al bezit hadden genomen van de sporthal Onverwacht druk was het en de verwachting is dat de gehele sporthal morgen en zondag uitverkocht zal T ,.r,zijn. Portugal zegevierde in de eerste wed- rainer Wil van den Heuvel rekent op een vierde plaats stnjd met 6—1 over Frankrijk en won van in de eindrangschikking. België met 4—1. ROME Dat bij transfers In de voetbalwereld niet altijd astrononmlscb hoge bedragen betaald moeten worden, de monstreerden gisteren de geldschieters van Sardinië, ZIJ verkochtende 27-Jarlge amateur middenvelder Giuseppe Murgia van Polisporttva aan Suelese voor een geit en een stuk ham. Beste ham, dat weL „U miet dit beschouwen als een grapje", zei de voorzitter van Polisportiva, jnaar we hebben het gedaan als een protest tegen de schandalige transfer bedragen". Het was p( overigens niet de eerste maal dat Polisportiva een transfer i ,Jn natura" voldeed. Deze zomer had men al een speler van de hand gedaan voor een paar kisten wijn MSTERDAM De Russische basketbalkampioen CS KA Moskou i op maandag 31 oktober in de Apollohal een vriendschappelijke edstrijd spelen tegen eredivisieclub Delta Lloyd. SKA Moskou, dat vijf internationals telt van wie Sergej Belov met 268 interlandwedstrijden de befaamds te is, komt op insdag 1 en woensdag 2 november in Zaandam uit in een toernooi et Delta Lloyd, Brutus en een met de Parkerspelers Bartolome, ruinsma. Plaat en Collins versterkt BV Zaandam. zal de Russische basketbalkampioen op drie november in uitkomen tegen Parker Leiden. De wedstrijd zal gespeeld len in de vijf Meihal, de thuishaven van Parker. )RTWERELD ERDAM Ben Wijnstekers heeft zijn contract met Feye- órd tot 1 juli 1980 verlengd. ODENA (Ita). Een woordvoerder van Ferrari heeft verklaard kt de Japanse experts geen technische gebreken aan de wagen i de Canadees Vüleneuve hebben kunnen constateren. DAM Scheidsrecht-r J. Vervoort, die enkele maanden Men een punt achter zijn carrière zette, zal bij Sparta in dienst Nden als coördinator op de voetbalschool van deze vereniging Spanje, de op Portugal na sterkste rolhoc- keynatie versloeg België met 4—0 maar had de handen vol aan het niet zo sterke Zwit serland waar slechts met 1—0 van werd gewonnen door een doelpunt in de vierde minuut van José Garriga. Door een doelpunt twee seconden voor rust van Peter van Gemert (De Lichtstad) verloor Zwitserland ook met 1—0 van Nederland. Duidelijk is nu reeds dat België, Zwitserland en Frankrijk geen rol meer zullen spelen. Frankrijk verloor niet alleen van Portugal maar ook tegen Italië kon men niet verder komen dan een nederlaag van 4—3. Italië en Nederland zullen de dienst uit gaan maken voor de derde en vierde plaats. De Nederlandse coach Wil van den Heuvel re kent op een vierde plaats. Nederland vocht zich in de wedstrijd tegen Duitsland naar een overwinning. Bij de rust stond de ploeg met 2—1 voor. Opvallend was het spel van de twee Haagse spelers van Duijvestein Frans Hun tink en Jan van der Harst Deze laatste maakte het eerste doelpunt en Hun- tink en Peter van Gemert maakte er elk twee. De wedstrijd was bikkelhard en Hun- tink en de Duitser Zimmerman moesten van de zwakke scheidsrechter Pereira twee mi nuten aan de kant afkoelen. De scheidsrech ter stond constant klaar met de gele kaart. Nederland won met 6—2. Daardoor incas seerde Duitsland dat eerder al met 4—1 verloor van Italië de tweede nederlaag. Het kampioenschap wordt vanavond om 19.15 uur voortgezet Om 22.00 uur begint de voor Nederland zeer belangrijke wedstrijd tegen Portugal De organisatie is bij de Nederland se rolschaats bond in uitstekende handen. De medewerking van de Gemeente Den Haag is enorm. De stand: 1. Portugal 2—4; 20—2, 2. Neder land 2—4; 7—2, 3. Spanje 2—4; 2-0, 4. Italië 24; 84, 5. België 20; 24, 6. Zwitserland 2-0; 0-2, 7. Frankrijk 2—0; 4-10 en 8. Duitsland 2—0; 3—10. ARTHUR VAN RIJSWIJK AMSTERDAM Het eerste concours van het internationale concours hippique „Jumping Am sterdam" om de Kwan tumhallen-prijs is gis teravond in de RAI ge wonnen door de West duitser Gerd Wiltfang met Dömitz. In de barrage, waarvoor vijf combinaties zich hadden ge plaatst, ging de Westduitser foutloos rond in 40.2 seconden. De beste Nederlander was Har- rie Wouters v.d. Oudenweyer met Salerno. Hij maakte de snelste tijd (38.0 seconden). Daartegenover stonden echter acht strafpunten, die hem naar een vijfde plaats terugwierpen. De uitslag van het internationa le springconcours om de Kwan tumhallen-prijs is: 1. Gerd Wiltfang (Wdl) mef Do- nitz, 0 strafpunten 40.2 secon den. 2. James Keman (Ier) met Can dy, 0-51.1. 3. Eddie Macken (Ier) met Boomerang 3—52.8. 4. Kevin Bacon (Aus.) met Jet, 4-38.1 5. Harrie Wouters v.d. Ouden weyer met Salemo 8—38.0. De Australiër Kevin Bacon op weg naar een vierde plaats op de eerste dag van Jumping Amsterdam. Wim Suurbier morgen te gen Hamburger SV. AMSTERDAM Wim Suurbier (32) de rechtervleugelverdedi ger van Ajax, heeft gisteren een contract getekend, dat hem voor twee en een half Jaar bindt aan de Westduitse Bun- desligavereniging Schalke'04. Suurbier maakt bij Schalke, dat na twaalf wedstrijden de com petitieranglijst In de Bundesli- ga aanvoert met zeventien pun ten, morgen reeds zijn debuut in de thuiswedstrijd in het Parkstadion tegen Hamburger SV. Gisteren namelijk stond Suur bier reeds op de Westduitse transferlijst vermeld. Onlangs contracteerde Schalke in de per soon van Manfred Ritschel ook al een linkervleugelverdediger. Suurbier is afkomstig van de amateurvereniging Amstelveen. Hij maakte reeds in 1966 in de ontmoeting Nederland—Tsje choslo w aki je in Amsterdam zijn debuut in het Nederlands elftal, dat hij 53 keer diende. Hij werd de opvolger van Frits Flin- kevleugel. HAMBURG De Westduitse bundesliga-club Hamburger SV zit vanaf 31 oktober zonder ma nager en trainer. Een verzoek van manager Peter Krohn om per 31 oktober uit zijn functie ontheven te worden werd door het bestuur van de Hamburgse vereniging geaccepteerd. Ook het verzoek van trainer Rudi Gutendorf om tot 1 januari 1978 met verlof te gaan werd door het presidium positief beantwoord. De mogelijkheid, dat Gutendorf begin 1978 als trainer bij de Hamburger SV zal terugkeren, lijkt uiterst gering. Zeker, als de nu aangestelde trainer Arkoc- zan (hulptrainer onder Guten dorf) positieve resultaten weet te behalen. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN - PSV moet het zaterdagavond in de topwed strijd van de eredivisie tegen Sparta stellen zonder interna tional René van de Kerkhof. De rechterspits is nog niet her steld van de spierblessure die hij woensdagavond in de inter land tegen België opliep. Bij PSV is middenvelder Tom Smits voorlopig weer uitgescha keld door een zware enkelbles sure. Krijgh is weer hersteld en maakt zaterdag mogelijk zijn rentree. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Tips voor de voorlaatste zaterdagmee ting van het Duindigtseizoen. Morgen om 13.00 mu is de eerste start van zeven draverijen en drie rennen. PEP ITO NEP RLJS: Petra Voorne, Pauwel Zuidvelde en Pion. OLIVIER B-PRIJS: O Bento, Max Record en Olympus. HERESPRIJS: Peter Voome, Petron en Prairie Boy. MUCHO PRIDEPRIJS: Luxor A, Kalief R en Mike H. GERMANOPRLJS: Nathan Olivier, Maxi H en Moneymaker. QUIRINAL P-prijs: Ocanja, Ons T en Mighty Devil SCEPTREPRIJS: Ogusta Norton, Peter Gregor en Piet Hein. HOLLANDSE HANDICAP: Sera Vita, Telexiste en High Run. FOKKERUPRLJS (eerste afdeling): Margot, Country House en Liesbeth FOKKERLJPRIJS: Jolly Prince, Esther en Magyar. (Van onze sportredactie) VOORBURG De derde overwinning voor het eerste damesteam van BV Voorburg dat dit seizoen voor het eerst uitkomt in de hoogste klasse van het basketbal is binnen. In sporthal DeVliegermoien werd gisteravond met 63—58 gewonnen. De ploeg van coach Van Haver speelde de hele wedstrijd stukken beter dan tegenstander The Blue Stars uit Amsterdam. Daar in de slotfase twee van de beste speelsters wegens vijf persoonlijke fouten het veld moesten verlaten kreeg Voorburg het toch even moeilijk. De gestraften waren Marian Kortekaas en Dja Peletier. Via de tussenstanden van 12—7, 23—11 kwam Voorburg tot een 28—17 stand bij rust In de helft kwam Voorburg van 32—29,38—10 en in de vijftiende minuut 50-37 tot de pinrfgtanH van 63—58. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het C-team van FC Den Haag zal morgenmid dag om half drie een competi tiewedstrijd spelen tegen Haar lem. De Haarlemmers vergaarden tot nu toe acht punten uit zeven wedstrijden, de Hagenaars zes. Koploper is PSV met twaalf punten uit zeven duels. DEN HAAG Van de bijna 25.000 prijswinnaars in de lotto en toto van de afgelopen week is er niet een, die in aanmer king komt voor de eerste prijs in de toto. Dit bedrag wordt nu verdeeld over jackpot, tweede en derde prijs. In deze lotto 43 vielen 24.805 prijzen; Inleg: 3.536.565,—; Pnjzenbedrag: 1.679.868,38. Eerste prijs: 6 winnaars, die elk bruto 97.992,30 ontvangen. Tweede prijs: 23 winnaars, die elk bruto 7.303,70 ontvangen. Derde prijs: 341 winnaars, die elk 738,90 ontvangen. Vierde prijs: 9755 winnaars, die elk 34,40 ontvangen. Vijfde prijs: 14680 winnaars, die elk 22,80 ontvangen. In de toto vielen 75 prijzen In leg: 619.370,—; Pnjzenbedrag: 294.200,75. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: vier winnaars, die elk bruto 28.194,20 ontvangen Derde prijs: 71 winnaars, die elk bruto 2.002,70 ontvangen. Jackpot voor toto 44 van aj zondag 39.226,76.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15