Volgend jaar kan sporthal gereed zijn Unie Van Vrijwilligers herdacht 25-jarig bestaan VOORKEUR BOEK ,1212. Permanent onderkomen voor ,,De Springplank RAADSLEDEN NAMEN POOLSHOOGTE VAN DRUKTE OP LEIDSEWEG-NOORD Gouden trouw KORTWEG LEIDSE COURANT DONDERDAG 27 OKTOBER 1977 PAGINA 5 KiRHOUT Afgerond twee \joen gulden denkt de Voor- itse wethouder van Sportza- i J. G. Huigsloot, nodig te iben om de door hem zo fel sporthal van de grond Grond waar nu de orhoutse ijsbaan op is geves- j en die als speelwei een itraie functie heeft. Van die pelweide van 9000 m2 zal er dan de helft nodig zijn om hal van 22x42x7 meter op te iwen, met daar omheen be- sing, groenvoorzieningen en keermimte. „Als alles mee- dan kan er in maart-april gend jaar aan begonnen rden", zegt de optimistische r Huigsloot. In dat jaar kan hal dan nog gereedkomen, pakken het commercieel 5 anders aan dan andere ge- enten", aldus de wethouder. kan natuurlijk een dure pro lontwikkelaar in de arm ne- maar dan krijg je alles lar thuis en dat kost ons halve hal. We hebben nu door b en w in het leven over de onbebouwde velden. Een van de bewoners van de flat praat zelfs over een „plano logische miskleun van de eerste orde". ADVERTENTIE fcfs geroepen ploeg van vijf archi- tekten aangetrokken die het ont werp van de hal gaat maken. De bouw van de hal wordt door de ontwerpers summier gehouden. Tribunes zullen er voorlopig nog niet kunnen komen. Mis schien komt er later een door Belgische gemeenten beproefde uitschuifbare tribune, die in alle behoeften zou kunnen voorzien. Ook worden de was- en kleed kamers in gehalveerde vorm ge realiseerd; als het ooit nodig is, dan kan er nog altijd op gepaste wijze uitgebreid worden. De om vang van de kantine dient even eens beperkt te blijven. Er moet gelegenheid worden geboden om een glaasje cola of een kop koffie te drinken, maar het heeft nu nog geen zin om er een volledig uitgeruste bar te plaat sen. De vloer voldoet aan de eisen van de gecombineerde sportactiviteiten als tennis, bas ketbal minivoetbal, badminton en dergelijke. Het ministerie van CRM staat zeer positief te genover het plan en zal waar schijnlijk subsidie verlenen. Te meer daar de gemeente van plan is een zakelijk aspect aan de ingebruikname van de hal toe te voegen. Men denkt erover de zaal aan tennisverenigingen te verhuren. Niet iedereen is enthousiast. Gevraagd naar de ontwikkelin gen van de plannen, bekent de wethouder ruiterlijk, dat niet ie dereen enthousiast is. De finan ciële commissie en die van ruimtelijke ordening buigen zich nog over respectievelijk de kwesties van toegestane ruimte voor de bouw en het financiële gedeelte. Eveneens spreekt de verzorgingsflat „Park Overbo- sch" haar ongenoegen uit over het verlies van het uniejce uit zicht, dat men tot nu toe heeft Niet krom liggen De fractieleider van de V.V.D., de heer H. de Gruijter, zei in principe wel voorstander te zijn van een sporthal. „Maar als de exploitatie van de hal een zware belasting verhoging voor de be woners gaat meebrengen en zij er in feite voor moeten gaan krom liggen, dan verleen ik mijn fiat niet". Ook andere frac ties twijfelden erover of de sporthal er nu zo nodig moet komen. Er bestaat in de ge meente eveneens behoefte aan de bouw van een bibliotheek. Mr. G. Borst (C.C.P.) stelde ech ter, dat hoewel het plan nog maar op tekening is uitgevoerd, men er toch eens aan moet gelo ven de gespaarde reserves te gaan gebruiken. ,(Cp Spreekuur dor liefde Vuorkeurhockprijs I'tWiTr* gQQ Oi8 bruna Boeken-Tijdschriften-Papeterie LEIOEN: BRUNA MAARSMANSTEEG 10, N00RDWUK AAN ZEE: VA STAAK HOOFDSTRAAT 3A. olen ,,De 'roekdijk" in gebruik el esteld 1RMOND De molen in de »ek en Simontjes-polder „De Dekdijk" zal morgen officieel gebruik worden gesteld. De adeling wordt verricht door nnonds burgemeester De 9 eeze. s dat de molen op 13 november 12 vrijwel geheel was afge- ind werd in 1974 met de res- iratie begonnen. De v romp pr De Broekdijk werd over 0 Iter vervoerd vanaf Haarlem lt iar zich een afgeknotte acht- ht bevond. Het spectaculaire insport trok in juli 1974 veel kijks. De molen heeft niet al- jn een landschappelijk waar- volle funktie, vooral voor de 'J sr en wijk, maar ook heeft De 9 oekdijk de volledige maal- nktie voor de polder Broek en g montjes. De kosten voor res- uratie 304.000,—) zijn dus ilbesteed. ?t polderbestuur geeft zater- igmiddag „open molen". Tus- n 14.00 en 16.00 uur is er llegenheid met een rondvaart- Mot vanaf de gemeentehaven jn bezoek te brengen aan De roekdijk. Ifuurwapen jangetroffen AAN DEN RIJN 8.,e Alphense politie heeft giste- 8.m rond 16.30 uur op de Prins ernhardlaan een auto aange met drie mannen, die, ze hotel Toor waren innengegaan, de Belgische '8entekenplaten van hun auto adden verwisseld voor Neder- tëjndsë. De politie die hierover '8«tipt werd, rukte met drie poli eauto's uit en namen de man mee naar het bureau toen dat zich in de auto ook Dg een vuurwapen bevond. De 98genaar,van de auto, de 45-jari- R.M.K., bleek ook de eige- g^ar van het pistool. De man beurtelings in Neder- 7'jnd en België. Bij de grens overschrijding was de man ver- ■icht van kenteken te verande- ïn. Iets dat hij gisteren pas 1 -Bed toen hij bij hotel Toor was L-jmgekomen. De Leo Kannerschool, toekomstig cultureel centrum van Oegstgeest. 99 Oegstgeest „Oorspronkelijk is de vierde openbare lagere school „De Springplank" gepland in Haaswijk, maar als je llles afwacht kan 't nog wel vier jaar duren voor zoiets daar van de grond komt", constateerde wethouder Gmelich Meijling gisteravond in de commissie van onderwijs te Oegstgeest Eerder al had hij verklaard dat het onderkomen aan de Lange Voort, een houten noodgebouw, niet meer aan de eisen voldoet. „Wij blijven nu maar aan de zuidkant van het kanaal en willen de nieuwbouw realiseren op een terreinnaast de Christelijke Pedagogische Academie aan de Kennedylaan", aldus de wethouder. „Wij hebben daartoe onderhandeld met het bestuur van de acade mie omdat de gemeente had toegezegd dat men, in geval van uitbreiding, van het terrein gebruik mocht maken. Het is zonder meer een plezierig gesprek geworden en wij hebben het academie- bestuur laten weten dat men eventueel optie op het terrein in Haaswijk kan krijgen dat oorspronkelijk voor de scholenbouw is gereserveerd. Men ging hiermee akkoord". De uitgang van de „nieuwe Springplank" wordt gesitueerd aan de Frans Halslaan. „Bovendien levert de plaats geen confilcten op met andere scholen in de omgeving", voegde wethouder Gmelich Meijling er aan toe. De Christen-democraat Bijl wilde over het een en ander nog met zijn fractie praten. Mevrouw Rörsch (WD): „Wanneer kan er gebouwd worden?" Gmelich Meijling zag het in de loop van volgend jaar wel zitten zodat men in augustus 1979 het nieuwe schooljaar in een nieuw jasje kan beginnen. Het hoofd van „De Springplank, de heer Eegdemans: De plaats die men gekozen heeft biedt ongekende mogelijkheden. Wij zijn er bijzonder blij mee De raad zal echter eerst moeten beslissen en een voorbereidingskrediet moeten verlenen van 10.000 gulden. Dit komt in november aan de orde. Natuurlijk kwam gisteravond de aan- en verkoop van de Leo Kannerschool en de Julianaschool ter sprake. De aankoop van het gebouw aan de Geversstraat moet leiden tot de stichting van een „cultureel centrum" waarin K. en O., muziekschool etc. gehuisvest kunnen worden. Reden voor mevrouw Rörsch om te verklaren dat zij voor 90% kan juichen. De resterende 10% hebben betrekking op het ontbreken van een cultuurnota en een exploitatie-opzet m.b.t. het culturelecentrum. „Persoonlijk vind ik dat zoiets zichzelf niet hoeft te betalen, de gemeente mag er best wat geld instoppen", merkte Gmelich Meijling op. - r. ryy fW' Vyv^vy*-»«y> ysA Ar Vv aA iet echtpaar A. Molen- liamp-Hoogeveen viert van- laag in het Zoeterwoudse Bejaardenhuis Emmaus het Irijftigjarig huwelijksfeest, pe heer Molenkamp (75) keeft 45 jaar in het land bouwbedrijf gewerkt, ge- rolgd door een jaar na de pensionering bij de beton- Jlabriek van Oosthoek. Het lubilerende echtpaar heeft >ijf kinderen en achttien kleinkinderen. In het Don Boscohuis wordt vanmid dag van half zes tot half Keven gerecepieerd. VOORSCHOTEN De com- missie voor openbare werken besloot tijdens de vergadering van vorige maand de toestand op Leidseweg-Noord „ter plek ke" te gaan bekijken. Gister middag kwamen onder aanvoe ring van wethouder A. Eve- leens de meeste commissieleden naar het woonhuis van een van de leden van de Kontaktgroep Leidseweg-Noord, de heer L. J. van Aken. Aldaar werd enige tijd gediscussieerd over de vraag wanneer de reconstructie van deze weg een aanvang kan nemen en in hoeverre tijdelijke maatregelen op verkeersgebied mogelijk en nuttig kunnen zijn. Terwijl inderdaad de kopjes op de tafel enig geluid lieten horen zodra zware vrachtwagens pas seerden kwam de commissie er toch niet helemaal uit Vrijdag avond zal de gemeenteraad al lereerst de beslissing moeten ne men over het verlenen van een krediet ten behoeve van een re constructie van Leidseweg- Noord. De commissie financiën heeft duidelijk gesteld dat bij de reconstructie een belangrijke bijdrage in de kosten moet wor den verkregen van de provincie. Hoewel de Leidseweg niet meer als provincialeweg wordt er kend, is deze weg het nog steeds omdat de zgn. Leidse Baan in de „ijskast" gezet werd in ver band met zwaar wegende mi lieu-belangen. De commissieleden en vooral de buurtbewoners waren wel enigs zins teleurgesteld dat de afvaar diging van de WD ontbrak. Het was juist deze partij, die de bewoners vroeg om maar eens de commissieleden uit te nodi gen. Buurtbewoners en commissiele den maakten na het huiselijke gesprek een wandeling langs de Leidseweg-Noord. De snelheid van het autoverkeer en ook de hoeveelheid vrachtverkeer, wel ke een omweg maakt, om de serie verkeerslichten te ontlopen van de Leidse Churchilllaan werd geconstateerd. Wethouder Eveleens zag weinig heil in een beperkingsverbod voor vracht verkeer. Het is allemaal moeilijk uitvoerbaar. Met Leiden is wel overleg geweest en dat heeft geresulteerd in een betere af stelling van de verkeerslichten- series op de Churchilllaan. Wan neer de gemeenteraad vrijdag avond het krediet van 2,8 mil joen beschikbaar stelt, dan be staat de mogelijkheid om bin nen een half jaar te beginnen met de reconstructie, waardoor automatisch afsluitingen ont staan en ieder een andere route gaat kiezen zodra de Leidseweg- Noord niet de eindbestemming is. Mocht onverhoopt blijken dat er geen meerderheid voor de kredietverlening in de gemeen teraad is, dan zullen maatrege- Commissieleden en verte genwoordigers van de Kon taktgroep bij de Leidseweg. len genomen kunnen worden tot tijdelijke verlichting van de hui dige verkeerschaos en onveilig heid. LEIDSCHENDAM Met een feestavond waarbij de actrice Nel Kars optrad her dacht de Leidschendamse afdeling van de UW gisteren haar 25-jarig bestaan. De ^middelste van de drie letters in de naam staat sinds de landelijke statutenwijziging niet langer meer voor „Vrouwen", de Unie is een stichting „Van Vrijwilligers" ge worden waarin de hulp van mannen voor taan graag wordt aanvaard. De Leidschendamse afdeling is in 1952 opgericht door mevrouw Banning-Broek- hoeven, de echtgenote van de toenmalige burgemeester H. J. J. Banning en mevrouw J. G. Kraaijvanger-Buskens. Zeventien da mes zetten zich dat jaar in om hulp te bieden waar dat nodig was. Een van de kenmerkendste gevallen was dat van de Leidschendamse die via 'n paar tweelingen binnen drie jaar vijf kinderen kreeg. Het organiseren van collectes voor landelijke instellingen was ook een aktiviteit van de UW-dames. Tafeltje-dek-je Doelstelling De afdeling telt nu 123 medewerksters en 52 begunstigers. Presidente is mevrouw C. B. Dalmeijer-Prins die in haar flat aan de Spechtlaan vertelt dat de doelstelling van de UW „het bevorderen en verlenen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers is, met menselijk contact en continuïteit in het werk als voornaamste kenmerken". Aan de voor buitenstaanders nogal revolu tionaire wijziging in de naam tilt zij niet zwaar. „Er behoeft niet veel ophef over te worden gemaakt, de hulp wordt voortaan niet alleen door vrouwen maar ook door mannen verricht. Iedereen kan lid van de Unie worden en de Leidschendamse afde ling is dan ook blij met deze verruiming die bovendien nuttig kan zijn voor een dringend nodige aanvulling van het plaat selijke bestuur. Overigens werken in Leid- De afdeling kent een groot aantal aktivitei len die als afzonderlijk werkobject een leidster plus één of meer medewerksters hebben. Tafeltje-dek-je bijvoorbeeld bracht via een achttal UW-sters vorig jaar 'n kleine drieduizend diepvriesmaaltijden bij zelfstandig-wonenden. De Oppasdienst daarentegen is 'n soort éénmansbedrijfje dat vorig jaar met behulp van dertig meis jes en jongens aan 900 aanvragen kon voldoen. De verkoop van zomer- en kinder postzegels is een tweemaal jaarlijks terug kerende bezigheid in de postkantoren die ten bate van verschillende instellingen door UW-sters wordt verricht. De even eens tweemaal per jaar te houden kinder- kledingbeurs is een omvangrijke organisa torische prestatie die voor veel inwoners een belangrijke bezuiniging betekent op de toch al zo hoge uitgaven voor kleding. eenmaal per week langs de kamers van de bewoners rijdt. In het bejaardencentrum „Mariënpark" werden hierover jaloerse blikken op Schoorwijck geworpen. Bij de directiewisseling van vorig jaar is daar dan eindelijk ook een soos gekomen. Er wordt nu gedamd, gekaart en gehandwerkt en er is een maandelijkse bingo-middag, het hele bejaardencentrum is opgeleefd, men zou er iedere dag wel UW-sters willen hebben". In het Verpleeghuis Prinsenhof komen be halve Leidschendamse ook Voorburgse en Voorschotense UW-sters. De UW is ge vraagd om verdere medewerking in de somatische afdeling en voor bezigheids therapie in de vakantietijd, „er is iemand die in Prinsenhof met heel veel plezier tweemaal in de week voorleest". Studedagen Ziekenhulp Met de groei van Leidschendam en de bouw van verzorgingstehuizen, een groot ziekenhuis en een verpleeghuis is vooral de laatste vijf jaar het werk van de UW enorm toegenomen. In Antoniushove zijn drie groepen werkzaam: fruit verzorgen voor patiënten, wekelijks verwisselen van tijdschriften in de polikliniek en op de patiëntenafdelingen en tenslotte het werk op de kinderafdeling waar onder meer wordt voorgelezen en spelletjes worden gedaan. Veel aandacht is er verder voor bejaardencentra. Mevrouw Dalmeijer: „In Schoorwijck draait al jaren een drukbe zochte soos, de UW verzorgt daar ook 'n bibliotheek en een zg. rijdend winkeltje dat Voor de leden van de Unie worden regel matig studiedagen en werkbijeenkomsten gehouden. De ontwikkelingen in de maat schappij worden op de voet gevolgd. „De werkbesprekingen waarbij ook nieuwe ideeën van het hoofdbestuur worden be licht geven veel steun bij het werk, iedere deelnemer gaat rijker naar huis. De bijeen komsten zijn ook nuttig voor de onderlinge band van de UWers", aldus mevrouw Dalmeijer. „De Unieleden worden niet ge vraagd om drie dagen per week beschik baar te zijn. Gevraagd wordt om een och tend of een middag per week te besteden aan de medemens. De UW die in 1952 begonnen is met een particuliere lening van 50 gulden die via werk en contributie is terugbetaald, heeft de afgelopen 25 jaar veel belangrijk werk verricht. Ondanks de groei naar 123 Unie leden zijn vrouwen en mannen nog steeds welkom. Inlichtingen bij mevrouw Dal meijer. tel. 274870 of 395740. 1IIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIII1 KOUDEKERK AAN DEN RIJN De Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen afde ling Koudekerk aan den Rijn/- Hazerswoude-Rijndijk belegt vrijdag een bijeenkomst in de zaal van Nieuw Poelgeest, Dr. Vlaanderenlaan 40 te Koude kerk aan den Rijn. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond zal de heer N. Kortenoever, medewerker aan het Instituut Natuurbescher- mings edukatie een lezing hou den, waarbij centraal zal staan „Al wat leeft, wat groeit en bloeit heeft karakter, schoon heid - boeit!". WASSENAAR Volgende week wordt in Wassenaar gecol lecteerd voor de actie van het Nationaal Jeugd Fonds. Onder auspiciën van de Wassenaarse Raad voor Jeugd en Jongeren zullen drie padvindersgroepen aan de collecte deelnemen. De helft van de opbrengst komt ten goede aan de padvindersgroe pen. Contactpersoon voor „Jan tje Beton" in Wassenaar is de heer Spierings, Hofcampweg 40, tel. 10953. LISSE De IJsclub Lisser- broek en omgeving houdt vrij dag 4 november een jaarverga dering. De agenda voor deze bijeenkomst die in de „Meer koet" wordt gehouden, vermeldt onder andere: bestuursverkie zingen en mededelingen. Aan vang 20.00 uur. LISSE De kinderen van de 6e klas van de Hervormde Ba sisschool geven woensdag 2 no vember een uitvoering van het toneelstuk „Koning Tourmelijn verliest zijn pijn". Het toneel stuk dat speciaal voor bejaar den is bestemd, wordt gegeven in gebouw „Rehoboth" aan de Achterweg. Aanvang 14.00 uur. Zoeterwoude Vrijdagavond organiseert de Zoeterwoudse K. P. J. een kaartavond, waarvan de opbrengst voor de plaatselij ke missionarissen bestemd is. Er valt een aantal leuke prijzen te verdienen. Het inleggeld is 3,— en de aanvang 20.00 uur in het Don Boscohuis. SASSENHEIM - Zondag 30 ok tober 's avonds half 9 en dins dag 1 nov. om 8 uur is er bij „Cees Ineke" het eerste to neelstuk van dit seizoen door de Toneelgroep „Elckerlyck". Ge bracht wordt het blijspel in drie bedrijven „De doffer in de dak goot".

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5