Gemini Kangeroes blijft teleurstellen Plantenboek geïntimideerd REMBRANDT SC ONTTROONT RIJNLANDS LYCEUM Slechte vangst HSV De Bataven-jeugd beheerst LIDO-cross REVANCHE HVS OP JONG ADE Schoolhandbaltoemooi geslaagd 3 SPORTTRIBUNE Volleybal LEIDEN Eerstedivisionist Gemini Kangeroes blijft teleur stellen. De' Voorschotenaren leden in de thuis wedstrijd tegen Chicopee/AEC hun vierde nederlaag op rij. In de eer ste set leek het er nog geenszins op. dat Gemini het onderspit zou moeten delven. Met een goed blok wist de ploeg van coach Johan Kwestro de aanval van Chicopee goed in bedwang te houden en de eerste set met 15—6 binnen te slepen. In de volgende spelperio- des ging Chicopee aanzienlijk be ter draaien. Door een goed uitge voerde kruisaanval werd het blok van Gemini voortdurend de ver keerde kant opgestuurd. Een zo langzamerhand moedeloos wor dende Johan Kwestro moest toe zien hoe zijn pupillen opnieuw naar een ruime nederlaag werden gespeeld. Ongehinderd kon Chico pee via 12—15, 8—15 en 10—15 weglopen naar een 1—3 overwin ning. Donar het eerste optreden in de eigen sporthal bekroond met een 3—2 overwinning. De punten wer den zeker niet cadeau gegeven door opponent SVC. In de eerste set namen de Hagenaars al direct een 9—14 voorsprong. Het was tekenend voor de vechtlust van Donar, dat deze achterstand als nog werd omgezet in een 16—14 setwinst. Nadat SVC de stand go- lijk had getrokken (11—15) nam Donar opnieuw de leiding: 15—4. SVC gaf zich nog niet gewonnen en wist via 5—15 een beslissende vijfde set af te dwingen. Het was uiteindelijk Donar, dat onder aan voering van uitblinker Adriaan Tim- mers, het duel via 15—10 in z'n voordeel besliste. De reserves van Gemini Kangeroes behaalden na een goed gespeelde wedstrijd een 3—2 zege op het bezoekende US-2. Gemini had z'n handen vol aan de zich fel verwe rende Amsterdammers. Aanval en verdediging waren goed verzorgd bij de Voorschotenaren, maar het blok liet nogal wat steekjes vallen. Mede hierdoor wist US tweemaal een achterstand weg te werken en, via 15-6,13—15,19-17 en 8—15, na vier sets een gelijke stand op de borden te brengen. In de slotfa se wist Gemini, onder leiding van de aanvallend excellerende Ruud Marchand, via 15—10 door te drukken naar een 3—2 overwin ning. Bij de dames eindigde de derby tussen Haak Novo en Gemini Kan geroes in een verrassende 3—1 zege voor de Noordwijkse equipe. De wedstrijd zelf was nauwelijks het aanzien waard. Gemini bleef ook nu ver beneden z'n normale niveau, terwijl Haak Novo er zich slechts op kon beroemen de minst slechte van de twee te zijn. Door deze nederlaag is Gemini Kange roes, vorig seizoen nog tweede, nu zelfs in de onderste regionen van de ranglijst verzeild geraakt. (Set standen 15—6, 415, 15—8 en 15-12). Leython behaalde de makkelijkste overwinning uit z'n bestaan. In het duel tegen Duivesteyn/PVC ging de eerste set met 9—15 verloren. In de tweede set verdraaide één van de Haagse dames haar knie. Mede hierdoor kon Leython deze spelperiode met 15—10 winnend afsluiten. Duivesteyn, slechts met zeven speelsters naar Leiderdorp gekomen, moest bij 12—6 in de dei de set de strijd opgeven. Er raakte opnieuw een speelster ge blesseerd, waardoor verder spelen niet meer mogelijk was. De scheidsrechter staakte de wed strijd en Leython kreeg, reglemen tair, de 3—1 zege toegewezen. Gemini Kangeroes-2 bleef ongesla gen door in Voorburg Tonegido met 3—3 te verslaan. Gemini start te zwak: binnen tien minuten wer den de Voorschotense dames op een 9—1 achterstand gezet. Toen nam Gemini het initiatief over en gaf dit niet meer uit handen. De set werd alsnog binnengesleept (9—15), waarna ook de volgende spelperiodes winnend werden af gesloten: 4—15 en 10—15. Van onze vismedewerker LEIDEN Viscollege HSV. Wed strijd in de ringvaart. Slechte vang st. De uitslag: 1. G. de Bruin 2885 gram. 12 stuks; 2. P. Wondergem (2600 - 11). 3. P. Bontje (15 8); 4 G. Bontje (1300 -7 Laterveer sr. (905 - 9); 6 J. (825 - 7); 7. F. Boot (750 - J. van Hal (625 - 1); 9 P. Blok - 4); 10 J. Leugering (425 - 3). waren vier van de eerste vijf pil sen voor jeugdige Bataven: Mal Honsbeek eerste, Remco Tee laar tweede, Perry Hoogenbo Van onze sportredactie derde en Leon de Ju vijfde. Bij WAALWIJK De Bataven-jeugd c-j0ngens was er na twee kilo* heeft tijdens de jaarlijkse LIDO- ter een derde plaats weggell cross in Waalwijk weer van zich v00r pau| Oomen. George Hoogf doen spreken. Bij de D-jongens boom werd zesde. Zaalhandbal LEIDSE COURANT MAANDAG 24 OKTOBER 1977 PAcF (Van onze handbalmedewerker) LEIDEN Het school-zaalhandbaltoernool dat jaarlijks door de gemeentelijke schoolsport- commlssle wordt georganiseerd, mag zich ver heugen In een stijgende belangstelling. On danks de ongunstige toernooldatum (herfstva kantie) namen afgelopen zaterdag toch zo'n 600 leerlingen van het lager- en voortgezet onderwijs deel aan de wedstrijden. Gelet op de reacties van de deelnemers mogen de organisatoren, onder leiding van Herman Hoops, met gepaste trots terugblikken op een geslaagd toernooi. In de belangrijkste afdeling (jongens 17 jaar en ouder) werd titelhouder Rijnlands yceum verras send onttroond door het sterk voor de dag komende team van de Rembrandt SG. Tech nisch gezien was het Rijnlands Lyceum wat beter, doch in taktisch opzicht ging men duide lijk in de fout. Men dacht er goed aan te doen dé schutter van het Rembrandt Hans van der Lelie, door een persoonlijke dekking aan ban den te leggen. Deze manverdediging werd ech ter zover doorgevoerd, dat in de defensie van het Rijnlands enorme gaten ontstonden en daar de overige Rembrandt-aanvallers ook over een goed schot bleken te beschikken, laat zich het resultaat duidelijk raden. Via de tussenstanden 3—3, 5—5 en 6—6 nam de Rembrandt SG in de spannende slotfase een 7—6 voorsprong. Het Rijnlands kwam via Pieter de Goede nog wel langszij maar in de laatste minuut werd balver lies aan de zijde van het Rijnlands bekwaam afgestraft, waardoor de Rembrandt SG verras send maar wel verdiend de titel veroverde. In deze afdeling eiste de LTS Don Bosco de derde plaats voor zich op. Bij de meisjes 17 jaar en ouder hadden slechts twee teams ingeschreven, waardoor een hele competitie moest worden gespeeld. In beide wedstrijden trok het Stedelijk Gymnasium tegen de Rembrandt SG aan het langste eind en wel met 5—0 en 4—3. Via overwinningen in de finalepoule op de Agnes SG en het Stedelijk Gymnasium eindigde het tweede team van het Rijnlands Lyceum bij de meisjes 15 t/m 16 jaar op de eerste plaats. Het eerste team van het Rijnlands Lyceum moest in deze afdeling genoegen nemen met een beschamende achtste plaats. Ook bij de jongens in deze leeftijdsklasse was het Rijnlands Lyceum de sterkste. Dat ging in de finale ten koste van het Stedelijk Gymna sium, dat in zijn poule overtuigend winnaar was geworden. Met liefst §—2 bleef het Rijnlands in de meerderheid. In de afdeling III (meisjes 13 t/m 14 jaar) was de Agnes SG een klasse apart getuige o.m. de grote overwinningen op het Stedelijk Gymna sium (14—0) en de Dr. Visser 't Hooft SG (13—0). Dat de titel bij deze ploeg terecht kwam zal niemand verbazen. Bij de jongens 13 t/m 14 jaar had het Stedelijk Gymnasium in de poule weinig moeite met zijn tegenstanders. De KTS uit Voorhout en de Oranje Nassau Mavo werden met ruim verschil teruggewezen. Ook in de finale een oppermach tig Stedelijk. Het Rijnlands Lyceum ging hierbij met 6—2 ten onder. Bij de basisscholen stond het spelpeil uiteraard niet op zo'n hoog niveau maar het enthousias me van de jeugdige speelsters en spelers ver goedde veel. De winnares bij de meisjes, de Karei Doormanschool, had in haar poule nog wat moeite met de Zuiderparkschool en De Wegwijzer maar in de finale werd de St. Joseph- school duidelijk overspeeld (9—1). Bij de jongens van het basisonderwijs werd de Wethouder Schramaschool overtuigend winnaar door middel van ruime overwinningen op res pectievelijk de St. Josephschooi. de Rudolf Steinerschool, de Zuiderparkschool en de Prin ses Ireneschool. Eindstanden: Jongens 17 jaar en ouder: 1. Rembrandt SG, 2. Rijnlands Lyceum, 3. LTS Don Bosco, 4. Agnes SG, 5. Chr. MTS, 6. Chr. SG Katwijk. Meisjes 17 jaar en ouder: 1. Stedelijk Gymna sium, 2. Rembrandt SG. Jongens 15 t/m 16 jaar: 1. Rijnlands Lyceum, 2. Stedelijk Gymnasium, 3. KTS Voorhout, 4. Agnes SG, 5. Oranje Nassau. Meisjes 15 t/m 16 |aar: 1. Rijnlands Lyceum 2, 2. Agnes SG, 3. Stedelijk Gymnasium, 4. Koperwiek 2, 5. Chr. SG. 6. Oranje Nassau Mavo, 7. Koperwiek 1, 8. Rijnlands Lyceum 1, 9. Dr. Visser 't Hooft SG. Jongens 13 t/m 14 Jaar: 1. Stedelijk Gymna sium, 2. Rijnlands Lyceum, 3. Oranje Nassau Mavo, 4. Stedelijk Gymnasium 2, 5. Agnes SG, 6. KTS Voorhout. Meisjes 13 t/m 14 jaar: 1. Agnes SG, 2. Koperwiek, 3. Stedelijk Gymnasium. Basisonderwijs Jongens: 1. Weth. Schrama school, 2. Zuiderparkschool, 3. Prinses Irene school. Basisonderwijs meisjes: 1. Karei Doorman- school, 2. St. Josephschooi, 3. Zuiderpark school, 4. Rudolf Steinerschool. In de categorie meisjes 13-14 jaar veroverde de Agnes Scholengemeenschap de titel via een aantal grote ov winningen. kant „frommelgoals" wel in het Noordwijkerhoutse doel beland den. Northa startte sterk. Binnen vijf minuten had de ploeg van trainer Karei Caron Velo op een 0—4 achterstand gezet. Northa verzuimde echter door te gaan waardoor de Wateringse dames de gelegenheid kregen op gelijke hoogte te komen (4—4). Vanaf dat moment was de wedstrijd, tenmin ste voor wat betreft het scorever loop, gelijkopgaand. Om en om werd gescoord met als resultaat met nog één minuut voor de boeg 9—9. Eenieder scheen zich al met de gelijke stand te hebben ver zoend toen Velo via een wan hoopsschot dat door de Northa-de- fensie van richting werd veranderd tenslotte toch nog aan het langste eind trok, 10—9. Doelpuntenmaaksters aan Northa- zijde: Leidy Vink 3x, Marjan van de Berg 2x, Rienie Heemskerk, Thea ter Heide, Ineke Streng en Anneke Baader. In dezelfde klasse revancheerde het Stompwijkse HVS zich voor de in de veldcompetitie geleden ne derlaag tegen streekgenote Jong Ade. Na een ruststand van 2—1 bleef HVS met 7—5 in de meerder heid. De goed draaiende Stomp wijkse formatie heeft de overwin ning echter niet cadeau gekregen, daarvoor was de tegenstand van Jong Ade gewoon te groot. Het bleek een goede zet van HVS-trai- ner Jan Mackaay om de topschut- ster van Jong Ade, Helma van der Geest, een consequent doorge voerde persoonlijke dekking te ge ven (Leny van de Bosch kweet zich uitstekend van deze ondankbare taak). De doelpuntenmachine van Jong Ade kon daardoor maar moeilijk op gang komen. Boven dien hadden de overige aanval- sters van Jong Ade te veel kansen nodig om tot scoren te komen. Overigens vormde Anja van Gijls- wijk in het Stompwijkse doel een onoverkomenlijk struikelblok (zij stopte onder meer strafworpen van Helma van der Geest" en Lydia van der Poel). Omdat de Stompwijkse aanvalsters wel „gemakkelijk" tot scoren konden komen, liep HVS in de tweede helft met nog 15 minu ten te spelen naar een comfortabe le maar wel wat geflatteerde 7—3 voorsprong. HVS nam op dat mo ment duidelijk gas terug waardoor Jong Ade via toch weer Helma van der Geest, die de persoonlijke dek king in de slotfase wist te ontwij ken, de eindstand een redelijk aan zien kon geven. Cobia Goemans 3x, Ank van de Bosch 2x, Leny van de Bosch en Wil Klos scoorden voor HVS, Hel ma van der Geest 3x, Lydia van der Poel en Marjan van der Geest deden dat voor Jong Ade. In de afdelings eerste klasse be haalden de dames van MMO welis waar een 62 overwinning op HEC maar overtuigend was het allemaal niet. De Haagse ploeg kwam in de beginfase eerst op 3—2 voordat MMO zich eindelijk ging roeren. De Hoogmadese aan vallen liepen vrij redelijk maar op het punt van de afwerking liet MMO het lelijk afweten. Vooral topscoorster Margré Volwater liep op dat punt duidelijk naar haar vorm te zoeken. Dat zij in deze wedstrijd niet tot scoren kwam illustreert het vorenstaande. HEC bleek na die 3—2 ook al haar kruit te hebben verschoten, al moet hierbij worden opgemerkt dat de goed op dreef zijnde MMO-doel- verdedigster Rieke Brunt weinig kansen weggaf. Bij rust had MMO de meergenoemde achterstand omgezet in een 52 voorsprong. Wie had gedacht dat beide teams in de tweede helft uit een ander vaatje zouden tappen kwam bedro gen uit. Het werd een eentonige vertoning met als enige „hoogte punt" het zesde doelpunt van MMO. José Elstgeest 2x, Adrie van Ley- den, Corrie Borst, Conny Elstgeest en Coby Salm namen de Hoogma dese treffers voor hun rekening. De Hoogmadese heren waren dui delijk beter op schot. Na een 11—4 ruststand werd het pas gepromo veerde Rijnsoever uit Katwijk in de tweede helft volkomen speeld met als eindresulj verpletterende 23—9 neder! MMO waren vooral Gert, geest, Gerard Goeman Elstgeest bijzonder op schr. De heren van Sanocel/S hebben een moeilijke klip omzeild. In de NorthgP* Noordwijk bleef de Leidse j® tegen het af en toe te oir spelende MSV juist metL aan de positieve kant vanjj re. In de eerste helft leekJL Satumus geen vuiltje aan <r Vrij eenvoudig kon MSV, ry tijds door de weer trefzen ton Kok, op grote achtersta., den gezet (ruststand 5—1? tweede helft echter ging s, bijna de boot in door de ir tie-„tactiek" van de Noortj Vooral de Noordwijkse num overigens een voortreffelijk balier, liet zich hierbij niéK tuigd. Daar de matig l<[ scheidsrechter daartegen voldoende mate optrad kop ongestoord op die wijze dou, Satunus bleef wel de he(j] strijd voor op MSV maar ni,( de wedstrijd vorderde slonL comfortabel schijnende sprong. Op de eindstreep I turnus nog maar een d^ „over". Voor de Leidse doelpuntej den: Anton Klok 10x, Beni wenhuisen 3x, Hans v. Hek< Peter Waalwijk 2x en Ah sen. De dames van Sanocel/f deden het bijzonder goed reserves van DSO een ruimi nederlaag toe te brengen, termeerse ploeg had vooi tweede helft geen antwoon snellere spel van de Leidse Gonnie van der Moolen Schulte namen het de doelpunten voor hun Het Rijpweteringse NIO moest na een spannende met 3—4 de eer aan het Duinoord laten. Ook was de marge slechts punt, 1—2. mt A MMO wist in de Groenoordhal een 6—2 overwinning te behalen op het Haagse HEC. Hier een Hoogmadese doelpoging. LEIDEN De zaalhandbalcompe- tftie heeft voor Plantenhoek/Fore- holte een teleurstellende start ge had. In de Vllegermolen te Voor burg leed de ploeg van Wlm Geerilngs een onverdiende 13—12 nederlaag tegen het altijd moeilijk bespeelbare tweede team van landskampioene Idem/- Hellas. Voor hetzelfde geld echter waren de winstpunten bij de Voor- houtse dames terechtgekomen, Indien Foreholte zich niet had laten Intimideren door de té harde speelwijze van de Hellenen. Nu bleef Foreholte, met uitzonder ing van de uitblinkende Nel Geer- lings die met negen treffers op een grandioze wedstrijd kan terugzien, beneden haar kunnen. Verder had den Hannie Boskamp c.s. de pech dat het arbitrale duo in het geheel niet optrad tegen de harde acties van de Haagse „dames", maar wel passende maatregelen nam bij ver meende ongeoorloofde handelin gen aan Voorhoutse zijde. Zo kon het dan gebeuren dat Foreholte geen enkele strafworp kreeg toe gewezen, terwijl Hellas liefst zes maal een 7-meterworp mocht ne men. Mede hierdoor kon de Voor houtse formatie, die zeker in tech nisch opzicht beter was, zich niet van Hellas losmaken. Via de tus senstanden 6—6 (rust), 8—9, 11—9 en 12—12 bepaalde de Haagse ploeg de eindstand uiteindelijk op 13—12. In het Voorhoutse doel vertolkte doelverdedigster Carla van der Zalm een meer dan be trouwbare rol. Voor Plantenhoek/Foreholte scoorden: Nel Geerlings 9x, Han nie Boskamp 2x en Jet Verdegaal. In de derde divisie had Northa in de wedstrijd tegen Velo het geluk beslist niet aan haar zijde. Vele malen stond het Wateringse hout werk .zekere" Northa-doelpunten in de weg, terwijl aan de andere

Leidse Courant | 1977 | | pagina 20