pti&M&OWUXMt 3er RAF- Duitsers controleren rroristen inzien in passagiers op Majorca -rankrijk RAF auto in Delft gesignaleerd Vorster: nooit zwarten in ons parlement /ad Liberation jdelijk bezet Inbraak pompstation PROBLEMEN KLM-VLUCHTEN OP LONDEN ZIEKENFONDS PREMIE NAAR 8,5 PROCENT Boskamp uit Oranje selectie Nederland'België op tv Van der Kroft kandidaat voor bestuur van KNVB Mislukt Hellas twee Cupduels in Israël? Mansveld rentree JLwihnrn 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. ■■■ities (excl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) tienten: kwartaal 40,45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent. Maandag 24 oktober 1977,68e jaargang no. 20871 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Churchill Film over een belangrijke perio de uit het leven van Churchill, de jaren 1936-1940 op Ned. I om 21.50 uur. Om 1955 uur Maggie MacneaL Ned. 11 om 20.25 uur de Wre kers en om 22.05 uur Brandpunt waarin een gesprek met minis ter de Gaay Fortman. Meer wind Aanvankelijk nog zonnige perio den, later meer bewolking maar op de meeste plaatsen droog weer. Tot matig of krachtig toe nemend zuid-westelijke wind. .Maxima ongeveer 16 graden. Morgen zon: 7.22-17.26. Maan 16.48-5.25. Scheveningen hoog water 1.44-14.07. Maan: 9.47- 22.02. 10/239 1 n (DPA) In de Bondsrepubliek C j het Zwitsers-Franse grensgebied F de politie op vier terroristen die i verdacht worden rechtstreeks bij noord op werkgeversvoorzitter s-Martin Schleyer betrokken te ;eweest. Het zijn Peter Stoll, Ange- Speitel, Rolf Heissler en Christian De laatste zou de leider van de jzijn. sin achter de moord zou Frederika Krabbe jweest, die in Keulen een flat had gehuurd, hoofdkwartier tijdens de ontvoeringszaak iiend. Stoll, Klar en een vrouw zijn herkend nzittenden van een groene auto die dinsdag i heeft getankt, en waarin later het lijk van ir was gevonden. Klar is ook gezien in de Ihouse gelegen plaats Oyannax, terwijl hij een fontein stond te wassen. 'gevangenis van Suttgart-Stammheim zijn in len van Baader c.s. na de wapens, springstof ji communicatiesysteem ook een maagsonde, messen en een stopverfachtig materiaal ge- in een holte onder de wastafel. Dit is door reur-generaal Mehl bekend gemaakt Hij be- dat 4n Stammheim niets meer onmogelijk *rd Möller, die haar verwondingen heeft over- is vanuit het ziekenhuis weer naar de gevan- overgebracht. Haar advocate heeft haar ocht, in het bijzijn van een arts en een legster. Irmgard Möller heeft ondermeer ver at zij in de nacht van de zelfmoorden schoten gehoord, nog naar Jan-C ar 1 Raspe had ge- n, en vervolgens bewusteloos is geraakt zon- e weten hoe. Toen zij later bijkwam lag zij e grond, badend in haar bloed, aldus de aring. festberlijnse politie heeft gisteravond bij een in het kantoor van een radikale linkse krant rvan verdacht werd banden te hebben met ladsguerrillabeweging 40 personen in hechte- nomen. RIJS (AFP) De bezetting van het ui- t linkse Parijse dagblad „Libération" is nacht opgeheven, zo heeft de directie van xant bekendgemaakt, iération" was gisterochtend bezet door betogers die ontevreden waren over de chtgeving over de zaak-Schleyer en de d van Andreas Baader van de Rote Ar- i Fraktion. bezetting is er de oorzaak van dat '„Libe- on" vandaag niet verschijnt. BONN (DPA) De passagiers van Duitse vliegtuigen die vanaf Palma de Majorca vertrekken, worden momenteel ook gecon troleerd door Duitse veiligheidsfunctiona rissen. Bonn heeft hiervoor gisteren de toe stemming van de Spaanse regering afge dwongen; was Spanje op deze wens niet ingegaan, dan zouden geen toestellen uit Palma meer in de Bondsrepubliek mogen landen. Majorca is al jarenlang het mekka van de Duitse vakantiegangers. Ook het gekaapte Lufthansa-toestel Landshut was op Palma gestart. De passagiers van de Lufthansa zullen zich voortaan twee uur voor het vertrek van het toestel op het vliegveld moeten bevinden, om de dubbele controle mogelijk te maken. De Duitse controle zal worden uitgevoerd door leden van de grenspolitie. Voor in totaal 13 vliegvelden ter wereld, waaronder ook Al giers, Dakar en Tripolis, heeft de Lufthansa nu aanvullende controle aangevraagd. Buiten Duitsland hebben Duitse bedrijven het soms zwaar te verduren na de dood van Baader, Ennslin en Raspe. In Parijs werd een bomaanslag gepleegd op een vestiging van Mercedes. Ook in Parijs trad oproerpolitie op tegen demonstranten bij het station St. Lazare, die protesteerden tegen wat zij de moord op Baader c.s. noemden. DEN HAAG Op diverse plaatsen in het land is de Nederlandse politie het afgelopen weekeinde gealarmeerd door gebeurtenissen, die rechtstreeks met de Rote Armee Fraktion te maken lijken te hebben. In Delft werd zaterdag een deel van het winkelcen trum In de Veste afgezet, nadat bij een vestiging van C en A een bommelding was binnengekomen. Een uur voor de melding had een parkeerwachter een rode auto met een Duits nummerbord bij het centrum zien rijden. Dit nummer komt voor op een lijst, die in verband met de RAF is opgesteld. De Delftse politie vond geen explosieven. De Hol- land-Wenen-expres is zaterdag buiten het station Arnhem ontruimd en onderzocht op explosieven. Het bomalarm was gegeven door de Duitse Bun- desgrenzschutz. In Winschoten brandden twee gro- te opslagloodsen van Opülon Nederland af. De sch-juridisch comité politieke gevangenen en het schade bedraagt ongeveer anderhalf miljoen. Men rood verzetsfront een demonstratie naar aanlei- neemt aan dat het vuur is aangestoken. Op de ding van de dood van drie RAF-leden. Zeshonderd muur van het kantoor van het bedrijf, dat Duitse jongeren luisterden naar toespraken, terwijl de aandeelhouders heeft, was „Beweging van de 18e politie in de nabijheid klaar stond om in te grijpen, oktober" gekalkt. In Amsterdam hielden het medi- Er deden zich geen ongeregeldheden voor. «duizend Iden uit >ning gestolen DEN Onbekenden heb- in de nacht van zaterdag op iag voor een waarde van n 6 duizend gulden uit een ling aan de Alpenroos ont- emd. De inbrekers verschaf- zich de toegang tot de wo- l door het forceren van een renlicht aan de achterzijde de woning. Op hun stroop- it door de woning stuitten zij een complete geluidsinstalla- een aantal gouden damesrin- en drie zwaar gouden arm- iden. De bewoners waren op moment van de inbraak niet LEIDEN Voor ruim 2 dui zend gulden aan sigaretten, cas settebandjes en snoepgoed is in de nacht van zaterdag op zon dag ontvreemd uit het benzine station aan rijksweg 4 richting Leiderdorp. De inbrekers ver schaften zich de toegang tot het pompstation door het forceren van twee stalen deuren van een naastgelegen magazijn. Daarbij richtten zij voor ongeveer 2 dui zend gulden schade aan. Van de daders ontbreekt vooralsnog elk spoor. hiphol (ANP) - De lts is zeer groot, dat rschillende KLM- chten op Londen t kunnen doorgaan nwege een staking het KLM-platfonn reoneel op de Londen- luchthaven Heath- w. Oorzaak van de teilijkheden oogeschil in verband et het werkrooster van dit personeel. staking' heeft gisteren het KLM vliegverkeer van en naar wden al geheel lamgelegd. Het aantal vluchten was de laatste 4 al tot vijf per dag teruggebracht in verband met akties van Engelse assistent-verkeersleiders. De staking van het platform- *soneel heeft de problemen thans nog groter gemaakt PRETORIA (AFP-Reuter-AP) „Nooit of te nimmer zullen wij zwarten aanvaarden of la ten vertegenwoordigen in ons parlement", zo heeft de Zuida- frikaanse pemier Vorster ver klaard in een interview met een Amerikaans tv-station. In dat interview beschuldigde hij Car ter ervan al bij het begin van diens ambtsaanvaarding een vijandige houding jegens Zuid- Afrika te hebben aangenomen. Volgens Vorster „doen de VS hun best om Zuid-Afrika op een rustige wijze té wurgen," terwijl de Sovjets „dit met geweld wil len doen." Hij zei ook, dat vice- president Mondale te verstaan had gegeven, dat sancties zou den worden toegepast als Zuid- Afrika zou blijven weigeren al gemeen, kiesrecht in te voeren. Vorster wees ieder compromis in die richting af. Wat eventuele santies betreft: de Veiligheidsraad zou vandaag bijeenkomen om een wapenem bargo en een verbod tegen in vesteringen in Zuid-Afrika te bespreken. VS-ambassadeur bij de VN, Young, heeft al laten doorschemeren geen vetorecht te zullen gebruiken mochten de beslissingen in het nadeel van^ Zuid-Afrika uitvallen. De Zuidafrikaanse posterijen zijn van plan om volgend jaar een serie postzegels uit te geven, met als thema „persvrijheid". Dit besluit is gevallen voordat de nieuwe maatregelen bekend werden gemaakt In Bonn heeft minister van bui tenlandse zaken Genscher zijn grote bezorgdheid over de Zuid afrikaanse maatregelen uitge sproken. De Westduitse ambas sadeur in Pretoria is voor con sultatie teruggeroepen. De Zuidafrikaanse minister van justitie Krüger heeft verklaard, dat de gevangen genomen zwar te leiders niet vervolgd zullen worden. Zij zijn gepakt op grond van de wet binnenlandse veiligheid. Volgens deze wet kan iemand, zonder vorm van pro ces, negentig dagen gevangen worden gehouden, welke ter mijn zo nodig verlengd kan wor den. Vier vooraanstaande Zuidafri kaanse schrijvers alsmede de hoofdredacties van de Engelsta lige pers hebben unaniem de maatregelen van Vorster ver worpen. do voortuin van nda Hreinson in lelper. nde Amen- staat Utah, in men twee af drukken bewonde rt van een dino- teurus, die zo'n en- tele miljoenen ja- 'en geleden door modder en klei heb- ten gewandeld in na de staat Utah is. UTRECHT ANP Volgens de Ziekenfondsraad moet de pre mie voor de verplichte zieken fondsverzekering volgend jaar van 8,2 procent naar 8,5 procent opgetrokken worden. Een en ander is volgens de Zie kenfondsraad noodzakelijk in verband met de gestegen lasten. Het voorstel hiertoe zal de mi nister van Volksgezondheid nog dez^week ontvangen. Geen krant ontvangen? Bel tuisen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per ispeciale' koérier wordt de krant alsnog gebracht. VANDAAG TIEN PAGINA'S DEN HAAG coach Jan Zwart heeft zestien spelers aai gewezen voor he Nederland-Belglë woensdagavond. Van i al eerder bl| de FIF aangemelde 22 spelers moesten zes spelers af vallen: John Rep, Johan Boskamp, Wlm Rljsbergen (geblesseerd), Ernie Brandts, Kees Kist, en Eddy Treytel. De zestien waaruit nu het Oranjeteam wordt samengesteld zijn: Jongbloed, Van Beveren, Suurbler, Dusbaba, Krol, Hovenkamp, Neeskens, Cruljff, Jansen, Van Hanegem, Peters, Renó en Willy van de Kerkhof, Rensenbrink, Geels en Van der Kuylen. DEN HAAG De belangrijke kwalificatiewedstrijd Neder land—België, die woensdagavond in Amsterdam wordt gespeeld, wordt in zijn geheel op de televisie uitgezonden. De uitzending begint om 20.0Q uur. De KNVB heeft de NOS toestemming voor uitzending gegeven nadat gisteravond bleek dat het Olympisch Stadion vrijwel uitverkocht is. UTRECHT De FBO (voetbalwerkgevers) heeft In Utrecht vergaderd en de kandidaten aangewezen voor het nieuwe bestuur betaald voetbal. Mr. Jacques Hogewonlng wordt kandidaat gesteld voor de voorzWerazetel. Voor de overi ge vier bestuurszetels die de clubs mogen bezetten, zijn aangewezen mr. Max Tripels, Herman Choufoer, Leo van der Kroft en Ton Zwikstra. Tweemaal heeft de Limbur ger Fred Rompelberg (foto) gisteren in sportpaleis Ahoy geprobeerd zich het werel duurrecord achter handels motoren op binnenbanen toe te eigenen. Twee keer mislukte die poging om meer af te leggen dan de Italiaan Pietro Algeri deed op 25 september 1976: 69 kilometers en 741 meters. Rompelberg haakte letterlijk na drie minuten bij zijn eer ste poging af. Hij kon in de bochten niet aan de rol blij ven. De tweede keer stapte hij na vijftien kilometers af omdat hij, naar hij zei, niet voldoende zuurstof kreeg omdat er te veel toeschou wers (vijfduizend) waren. BAZEL/DEN HAAG Na de loting voor het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen, afgelo pen zaterdag In Bazel, waart>l| voor Idem Hellas het Israëlische Hapoel Re- hovath uit de bus kwam, overweegt Hellas nu of het belde wedstrijden In Israël zal spelen. Dit op voorstel van de Israëlische hand- balbond. Alle financiële consequenties zullen dan door Israël worden gedra gen. De reden van deze opval lende geste Is dat weinig verenigingen garant zou den willen staan voor de veiligheid van hun Isfaell- sche gasten. Daar komt nog bij, dat Israël al moeite genoeg heeft om In Euro pese toernooien mee te mogen doen. Of D. W. Hermes het gelote Tsjechische Stro|aml Mar tin zal ontmoeten hangt volledig af van de flnaride- le consequenties. Daarover wordt morgenavond beslist Een rustig vootbalweekeinde met al leen de betaalde eerste divisieclubs in aktie. .en wat bekervoetbal. ROTTERDAM Aad Mansveld maakte zaterdag een geslaagde ren tree op het voetbal veld. Hij speelde in de Kuip de gehele vriendschappelijke wedstrijd van Feye- noord C tegen FC Vlaardingen en scoorde zelfs na de rust. Niet minder dan vijfduizend toe schouwers maakten de rentree en de ze ge van 5-0 van Feyenoord-C mee. Cees-Jan Snoeck moest wegens een (nieuwe) enkelbles sure uitvallen. Mor genavond speelt het C-team van Feyenoord bij Zwart Wit '28. waarna be sloten zal worden of Mansveld het aanstaand week einde tegen Go Ahead Eagles zal aantreden In de hoofdmacht

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1