leeuwse zomerhuisjes :rijgen klasse-aanduiding Wereldmissiedag: hulp kerken in Derde Wereld Nederlander wordt kilometervreter" Zwarte" lijst koppelbazen onzorgvuldig SLEEPBOOTKAPITEIN ZAT VIER MAANDEN VAST IN DAMMAN Hans Knoop weg bij Accent" 'p wraak beluste Mukker hoort aar cel eisen Vermiste sportvissers waren kompas kwijt Weg met conservatisme; geef burger de ruimte Weer 2800 scholieren „op doortocht" met voettocht Pax Cristi KORTE METTEN iNNENLAND LEIDSE COURANT WOENSDAG 19 OKTOBER 1977 %pWB: Meer zekerheid voor vakantieganger DELBURG (ANP) De particuliere erhuisjes in Zeeland worden verdeeld A lassen, zoals dat al jaren gebruikelijk j por bijvoorbeeld hotels, kampeerterrei- jachthavens en dergelijke. Dit heeft de' J. Ekel, chef consumentenbelangen h de ANWB gisteren in Middelburg mee- eld. ideling in een van de vijf te hantéren chni en zal worden gedaan door de ANWB. ha" lassificatie gebeurt op verzoek van de wse VW. de vakantieganger betekent dit een stuk duidelijkheid die teleurstellingen kan voorkomen. Volgens de heer Ekel gaat het voorlopig nog om een proef. Pas enkele maanden geleden is de ANWB begonnen met het onderverdelen in klassen van res taurant. „Maar voor de particuliere vakan tiehuisjes bestaat er duidelijk een hiaat, terwijl er juist in deze sector nogal wat teleurgestelde klanten met klachten zijn over de kwaliteit en de inrichting van de vakantiewoningen". De provinciale VW in Zeeland is twee jaar geleden al begonnen met een „Vakantiever- blijvengids" waarin de aan te bieden vakan tiewoningen met foto en beschrijving staan vermeld. De ANWB heeft dit idee nu overge nomen en daaraan bovendien de klasse-aan duiding toegevoegd. Klasse 1 is de laagste aanduiding en klasse 5 slaat op de meest luxueuze vakantieverblijven. Zeeland heeft in totaal 9000 zomerwoningen. Duizend daarvan behoren tot de bedrijfsma tige zomerparken; de rest bestaat uit parti culiere tweede-woningen. De klasse-aandui ding zegt niets over de huurprijs. De eige naar van een te verhuren woning zal altijd zelf zijn huurprijs kunnen bepalen. chter kapittelt bonden (Van een onzer verslaggevers) TERDAM De president van de rechtbank itterdam mr. F. Nivard vindt dat de federatie en bouwbond van de FNV zeer onzorgvul- geweest bij het publiceren van een „zwar- lijst van malafide onderaannemers (koppelba- t staat, dat u klakkeloos heeft gepubliceerd as achteraf bent gaan onderzoeken of het maal wel waar was", aldus mr. Nivard gisteren ien kort geding dat één van de 90 bedrijven fde lijst tegen de federatie en het algemeen pond van bouwbedrijven had aangespannen, [de gedaagden zullen op dringend advies van jchter in het eerstvolgende nummer van hun ïctievelijke bladen een „opvallende" rectifica- tubliceren. [de bondsbladen was de directeur van het llrijf een rat en een aasgier genoemd, die geen fciale premies betaalt, geen belasting betaalt'en ensen zwart laat werken. „Levert u mij daar nu [ns een concreet bewijs van", vroeg de recht- ikpresident. n van de advocaten van de verdachte zei, dat t bedrijf sterk verdacht werd van het zwart [ten werken. Dat ontlokte de rechtbankpresident JL commentaar: „U moest eens weten waar wij p ïïfi&sen soms van verdenken. Maar dat bete- jerf nlg niet dat we ze zonder bewijs veroorde- ROTTERDAM In de toestand van de jongste van de Leidse zesling, Dennis Nijssen, begint enige verbetering te ko men. De baby is thans niet meer aangesloten aan de beademingsapparatuur. De be handeling van de artsen is er thans in het bijzonder op gericht de functies van Jongste van zesling gaat iets vooruit longen en armen te verbeteren. Dennis onderging onlangs een operatie wegens een darmperforatie. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Hans Knoop heeft ontslag genomen als hoofdredacteur van het weekblad „Accent". Reden van dit ontslag is volgens Knoop de subjectieve manier waarop de Telegraaf, uitgeefster van Accent, de zaak-Menten zou behandelen. Hans Knoop heeft, grote bekendheid gekregen als achtervolger van Menten. Na dienst vlucht naar Zwitserland heeft de thans met ontslag gegane hoofdredacteur Mentens vluchtadres in Zwitserland weten te achterhalen. Als gevolg daarvan kon de man aangehouden worden. IN HEM (ANP) De officier van justitie bij rechtbank in Arnhem mr. M. de Haas heeft itermiddag twaalf maanden gevangenisstraf larvan twee maanden voorwaardelijk geëist jen de 23-jarige Zuidmolukker L. A. K. uit jmegen wegens poging tot doodslag op de arinier J. J. Blaak. K. wilde na de gebèurtenis- in De Punt waar een trein door Zuidmoluk- rs was gekaapt, wraak nemen op Nederlandse ariniers voor hun optreden bij de bevrijding n de in de trein aanwezige gijzelaars. de laatste avond van de Nijmeegse.vierdaagse is hij de stad in gegaan met een mes op zak. een feesttent laaide een hevige ruzie op tussen n twintigtal Zuidmolukkers en twee mariniers e ingesloten werden door de tierende en schreeu- mde groep. K. haalde zijn mes te voorschijn en ik met grote kracht twee keer in de rug van marinier Blaak die ernstig gewond werd. De rdachte gaf zijn daad volledig toe. Uitspraak 1 ivember. Op verdenking van dranksmokkel ROTTERDAM (ANP) Kapitein J. Pan- nekoek van de sleepboot Thames van Smit Internationale in Rotterdam die op verdenking van dranksmokkel vieren halve maand in Saoedie-Arabië heeft vastgezeten, heeft dit te danken aan zijn goed vertrouwen in een vertegenwoordi ger van een opdrachtgever. Deze Neder lander, de heer Den Hartog van het Jubail Harbour Consortium had hem gezegd dat hij de haven van Damman kon binnenvaren zonder verzegeling van de drankkast aan boord van de sleep boot. De inklaring door de douane zou in de haven geschieden, hetgeen in de meeste havens trouwens gebruikelijk is. De heer den Hartog wilde het sleeptran- sport uit Damman, waarvoor de Thames gebruikt zou worden, bespoedigen. Kapi tein Pannekoek was dan ook vokomen verrast toen hij in de haven van Damman in plaats van de douane de kustwacht aan boord kreeg. Deze verdacht de kapi tein die elders een voorraad drank voor de reis had ingeslagen, van smokkel en. stelde het schip onder bewaking. Sterke drank is in Saoedie-Arabië ten strengste verboden. De heer Pannekoek werd voor lopig veroordeeld tot tien maanden ge vangenisstraf en tweehonderd stoksla gen. De vertegenwoordiger van Jubail werd een straf van zeven maanden cel en honderdvijftig stokslagen in het voor uitzicht gesteld. De vonnissen zijn nim mer bekrachtigd. De directie van Smit Internationale probeerde via de Neder landse ambassade in Jeddah haar gezag voerder vrij te krijgen hetgeen vanwege de Mohammedaanse vasten een langduri- De maandenlang in Damman met schip en bemanning vastgehouden kapitein J. Panne koek. ge aangelegenheid werd. Op 9 september kreeg de sleepboot verlof de haven Damman te verlaten. Pas op 10 oktober kreeg Pannekoek zijn paspoort terug. Vlak daarop verliet hij per vliegtuig het land. Hij wil er voorlopig niet terugkeren omdat het vonnis nog altijd niet is inge trokken. Op de foto boven het reddende schip Amsterdam I met er achter het vletje waarin de Schoorlse vissers ronddobberden. Daaronder een beeld van redders en geredden. Van links naar rechts: C. van Ligtenberg (schipper Amsterdam I), de sportvisser Michel Bijl, K. Blankendaal, H. Schayk, sportvisser Kees Kleier en W. Vós. DEN HELDER (ANP) De twee op zee vermiste sportvissers uit Schoorl, Kees Kleier en Michel Bijl zijn terecht. Ze werden, volkomen verkleumd op hun vlet aangetroffen bij het lichtschip Texel door de schipper van de Amsterdam-1, Chris van Ligtenberg uit Ermelo. „Dat we ze gevonden hebben mag een wonder heten," aldus de schipper. „Op het moment van de vondst was het zicht zo'n vijftig meter." Van Ligtenberg was met drie zwagers op de terugweg uit Engeland, waarbij hun koers was uitgezet op het lichtschip Texel. Daar troffen ze tot hun verbazing de twee sportvissers aan. Michel Bijl vertelt dat hij samen met zijn vriend zondag de zee was opgegaan. Op drie kilometer uit de kust hadden ze het anker uitgegooid om tot het eind van de middag daar te vissen. Toen ze naar huis gingen, en nog één kilometer uit de kust waren, kwam opeens mist opzetten waardoor alles potdicht werd. In de ochtendu ren waren ze hun kompas kwijtgeraakt, doordat het overboord viel. Eerst hebben ze het anker uitgegooid en afgewacht wat er zou gebeuren. Maar maandag zijn ze weer gaan varen („onze grootste fout"). Door het krabben van het anker en de aflandige wind dreef de boot af. We zijn nog een coaster op twintig meter afstand genaderd maar ondanks fluiten en schreeuwen kwam er geen antwoord van het schip. „En erger nog, na een paar minuten voer het schip van ons weg. We dachten: dat is zeker smokkelwerk, anders laat je een vlet met twee mensen die om hulp roepen toch niet zomaar achter?" Liberale Teldersstichting: (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De liberale professor Teldersstichting, wetenschap pelijk instituut van de WD, heeft vandaag vriend en vijand gekapitteld. „Op het gebied van de maatschappelijke vrijheid, zoals in de arbeidsverhoudingen, is wel veel verbeterd, maar het ideaal is nog lang niet bereikt Conservatisme heeft nog veel afgeremd. Dit uit zich zowel in het vasthouden aan verouderde en onnodige ondergeschiktheidspatronen als in het dogmatisch blijven teruggrij pen naar een versterken van niet meer reële klassetegenstellingen". Dit is neergelegd in een rapport van de stichting over „Arbeid", een studie over de plaats van de arbeid in de maatschappij van morgen. „Overheid, ondernemingsleiding en vakbeweging tonen zich, ieder op eigen gebied, vaak nog betuttelende voogden, die alles wél voor de aan hun zorg toevertrouwde leden van hun gemeenschap zullen regelen en dan nog het liefst in verplicht collectief verband. Zij zullen echter meer geinspireerd en inspire rende leiders moeten zijn, die het wagen de zich emanciperende burger de ruimte te geven zoveel mogelijk zelf inhoud aan zijn bestaan en werk te geven. Volgens de stichting moeten we toe naar een vrije samenleving, met mensen die zich van hun verantwoordelijkheid bewust zijn. Mensen, die zelf kunnen kiezen hoe zij willen leven en willen werken om te leven, hoe zij zich willen ontwikkelen en hoe zij een zinvol bestaan kunnen opbouwen. Er wordt sterk gepleit voor een verdere uitwerking van medezeggenschapsverhoudingen, voor grotere invloed van de werkende op de eigen werkzaamheden en voor uitbouw van de bevoegdheden van de werknemers in de ondernemingsraad. Voorts wil men betere mogelijkheden om desge wenst vervroegd met pensioen te gaan, men wil het mogelijk maken om tijdelijk onbetaald het werk te onderbreken en betere mogelijk heden voor flexibele werktijden met aangepaste beloning. Arbeid blijft twee uiterst belangrijke functies vervullen voor de individuele mens, aldus het rapport, te weten de mogelijkheid tot verwerving van beloning en van overdrachtsinkomen en de moge lijkheid om tot individuele ontplooiing te komen. Om beide functies in de toekomst zoveel mogelijk tot hun recht te laten komen wordt een beleid bepleit, dat gericht is op een zo volledig en volwaardig mogelijke kerkgelegenheid. Zo'n beleid is alleen te realiseren door een verbetering en verster king van het westerse economische stelsel, door handhaving van de concurrentiekracht van onze economie door de collectieve sector niet sterker te laten stijgen dan de groei van het nationaal inkomen, door een zodanige beheersing van de loonkostenontwikkeling dat onze concurrentiepositie niet wordt aangetast, door een beheerste bevordering van geavanceerde produktievormen, door ondersteu ning van de particuliere sector en bevordering van een beter ondernemingsklimaat en door bevordering en vergroting van de betrokkenheid en gemotiveerdheid van de werknemers. OUD-SENATOR PATER AGTERBERG OVERLEDEN SNEEK In het Sint Antoniusziekenhuis in Sneek is gisteren op 52-jarige leeftijd pater M. Agterberg overleden. Pater Agterberg, van de orde van de paters Augustijnen, werd op 1 maart 1925 in Utrecht geboren. Hij is van 1973 tot september 1977 lid geweest van de Eerste Kamer voor de PPR en was oud-lid van de Provinciale Staten van Friesland voor deze partij. UTRECHT (ANP) De Ne derlander ontwikkelt zich steeds meer tot een „kilome tervreter". Tal van factoren bevorderen die ontwikkeling. Dat de Nederlandse overheid beperking van de groei van de mobiliteit als kerndoelstelling hanteert, verandert daar niets aan. Integendeel. Zeer veel andere doelstellingen van de overheid, zoals bijvoorbeeld behoud van stedeschoon en verbetering van oude woon- milieus, stimuleren juist het afleggen van steeds grotere afstanden door haar onderda nen. Dit was de strekking van een rede die prof. dr. J. Buit, hoog leraar in de theoretische pla nologie aan de vrije universi teit in Amsterdam, vanmorgen hield op het lustrumcongres van de Vereniging Utrechtse Geografische Studenten in Ut recht. Zijn conclusie was dan ook dat als de overheid werke lijk ernst wil maken met mobi liteitsbeperking zij haar „huis werk" nog maar een keertje moet overmaken. Zoals het er nu voorstaat in de verstedelij- kingsnota en het structuur schema verkeer en vervoer is de mobiliteitsbeperking een tot mislukken gedoemde „pa pieren tijger". Steeds meer bedrijven en ge zinnen, aldus prof. Buit, ver plaatsen zich naar stadsran den en naar kleinere dorpen en steden binnen stadsgewest en. Die processen gaan ge paard met een immer groeiend aantal verplaatsingskilometers en zullen de komende jaren zeker doorgaan. Ook al omdat het regeringsbeleid de verhui zing van bedrijven naar econo misch zwakke regio's bevor dert. Andere factoren die vol gens prof. Buit tot een grotere mobiliteit bijdragen: meer overleg en vergaderingen bui ten eigen huis of bedrijf, hoog gespecialiseerd en dus slechts op enkele plaatsen in het land gegeven onderwijs en de toe nemende behoefte aan vrije tijdsbesteding ver van huis. Nederlandse correspondent bedreigd Athene (AP) De correspon dent in Athene van de Neder landse Omroepstichting en de Belgische Radio en televisie, de 40-jarige Albert Coerani, is in anonieme telefoontjes en in een brief waarin een kogel zat, be dreigd. Volgens Coerant zijn de bedrei gingen tegen zijn leven afkom stig van extreem rechtse ele menten die op deze wijze wraak willen nemen voor de conse quente veroordeling van het ko lonelsbewind in zijn berichtge ving over de gebeurtenissen in Griekenland in de periode van 1967 tot 1974. Zuid-Afrika verbiedt zwarte" bladen JOHANNESBURG (UPI-Reu- ter) De regering van Zuid- zwarten voor meer rechten voor de meerderheid, aangehouden. Afrika heeft het dagblad van de De regering heeft voor de lei- zwarte meerderheid „The ders van de zwarte woonstad World" en zijn zusterpublikatie van Johannesburg, Soweto, aan- „Weekend World" gesloten en gehouden en in totaal 19 organi- dr. Nthato Motlana, vooraan- saties van blanken en zwarten staand woordvoerder van de verboden. Komend weekend wordt in de gehele r.k. kerk - en dus ook in de 1850 parochies van ons land - Wereldmissie dag gehouden om de aandacht te vesti gen op de 734 plaatselijke kerken in de Derde Wereld. Onder het motto „Mensen tot leven roepen in Zijn naam" vragen de Pauselijke Missiewer ken Nederland een bijdrage voor vor ming, opleiding en levensonderhoud van het snel groeiend kerkelijk kader, dat meer kost dan de kerken van Afri ka, Azië en Latijns-Amerika zelf op tafel kunnen leggen. In totaal rekenen de internationale pau selijke missiewerken (PMW) op 130 mil joen. De verdeling wordt bepaald door een internationale raad die voor het merendeel bestaat uit vertegenwoordi gers van de Derde Wereld. Verwacht wordt dat de aanvragen voor de finan ciering voor katechisten zal stijgen van wege de nadruk die de bisschoppensy node, die thans in Rome wordt gehou den, op de noodzaak van een goede katechese legt Vorig jaar heeft PMW-Nederland het recordbedrag van 6,3 miljoen ontvan gen, waarvan meer dan de helft op de vijftigste Wereldmissiedag. Aan gezins bijdragen kwam toen ruim 1,2 miljoen binnen, bijna een half miljoen op de Kindermissiedag, terwijl ongeveer het zelfde bedrag werd overgemaakt voor studiebijdragen. Aan giften werd voor bijna 1,9 miljoen overgeboekt op giro 8725 van PMW in Den Haag. In 1976 zijn vanuit PMW-Nederland naar 52 gebieden in Afrika, Azië en Oceanië bedragen overgemaakt, die va rieerden van 1500 gulden voor een stu diebeurs op de Filippijnen tot ruim een half miljoen voor het bisdom Semarang op Midden-Java, waar zich enige grote re interdiocesane opleidingscentra be vinden voor priesters, religieuzen en katechisten. Dertig procent ging naar de priesteropleiding in 28 bisdommen. In de folder voor Wereldmissiedag 1977 citeren de PMW-Nederland de Panafri- kaanse bisschoppenconferentie: „Sinds onze volken vrij zijn geworden van koloniale overheersing zoeken onze christelijke gemeenschappen binnen de wereldkerk ook naar nieuwe verhoudin gen met de kerken van het westen. Wij hebben van die zusterkerken nog veel hulp nodig. Het gaat er maar om hoe die gegeven wordt. In dit verband moe ten we de hulp van de PMW waarderen, die niet alleen de meest regelmatige is, maar die ook het meest onze waardig heid eerbiedigt en die ons vrij laat zelf te beslissen over de ontwikkeling van onze Afrikaanse kerken." PMW geven enkele richtgetallen: met 1500 gulden kan menig priester overzee weer een jaar vooruit. Met 600 gulden is voor een jaar de studie betaald van een jonge Afrikaan of Indiër, die pries ter wil worden. Religieuzen en gevorm de leken bewijzen de samenleving in de ontwikkelingslanden onbetaalbare diensten. Met een toelage van 120 gul den in de maand kunnen ze dit blijven doen. Katechisten geven leiding aan het parochieleven, maar ook aan de voor uitgang van de landbouw of de gezond heidszorg. Ze zijn vaak goud waard, maar ze zijn dikwijls al tevreden met zestig gulden per maand. Het Nationaal Bureau van de Pauselij ke Missiewerken in Den Haag dat vorig jaar rond Wereldmissiedag 3,2 miljoen ontving, heeft eerder dit jaar voor 1977 het streefbedrag van 3,5 miljoen gulden genoemd. Of dit gehaald kan worden is volgens PMW-direkteur Jos. Schoen makers onzeker geworden, nu het Dio cesaan Missiebureau van het bisdom Roermond zich uit de landelijke samen werking heeft teruggetrokken. Het Roermondse bureau voert een eigen campagne met eigen materiaal waarvan de opbrengst zal worden aangeboden aan de congregatie voor de evangelisa tie van de volken in Rome. Onder het motto „Op door tocht" wordt van morgen tot zondag de 21e Pax-Christie- voettocht naar Den Bosch ge houden. Ruim 2800 eindexa menkandidaten van VWO en HAVO en leerlingen van 5 VWO nemen eraan deel. Drie dagen trekken ze in groepen van vijfentwintig door het Brabantse land. Aanvankelijk was het thema sterk religieus getint, later maatschappelijk gericht en de laatste jaren meer meditatief, betrokken op het eigen be staan en het leven met ande ren in de kleine en grote sa menleving. Zaterdag om 18 uur worden de trekkers na een tocht van ongeveer 45 kilometer in de kathedraal van Den Bosch ontvangen. Zondagochtend wordt de eucharistie gevierd in de Brabanthallen. In het programmaboekje waarschuwt de leiding de deel nemers voor een al te emotio neel afscheid, dat de voettocht de laatste jaren nogal heeft getypeerd: „Bedenk dat het een soort levenskunst is om ook aan dingen die je prettig gevonden hebt een einde te kunnen maken." Voor vele tochtgenoten zijn deze vier dagen een bevrijden de ervaring van vrij herade men en jezelf kunnen uiten zoals je bent, iets waarvoor ze op school vanwege de sociale druk meestal geen kans krij gen. Aldus de psycholoog drs. W. van Dijk, bestuurslid van de voettochten, in een be schrijving van het gebeuren. „Er komt in die dagen veel boven er wordt gehuild, gela chen, verdriet, heimwee en vreugde beleefd". Volgens hem biedt het schoolleven te weinig en daardoor wordt de voettocht als een inhaalma- voeuvre ervaren. „De voettoch is te emotioneel, omdat het normale scholierenleven te schraal en te gevoelsarm is". Erg belangrijk is daarom de opvang van deze leerlingen, die maandag na de tocht ver ward en vol heimwee naar school komen. Voor de opvang geeft drs. Van Dijk een viertal tips. Allereerst moet de schoolleiding in de week na de herfstvakantie geen schoolonderzoek houden. Vervolgens moet de klasse mentor weten welke leerlingen aan de voettocht hebben deel genomen. Ook zou het aanbe veling verdienen dat de klasse- leraren zelf voettochtervaring hebben. Tenslotte raadt Van Dijk aan dat de mentor na de voettocht een klassegesprek organiseert waarop de „routiers" hun er varingen kunnen vertellen. Dit gebeurt reeds op een aantal scholen, vaak met goede resul taten voor de onderlinge rela ties. Op enkele plaatsen ko men ook regelmatig oud-trek kers samen in een zogeheten „follow-up groep". De hervormde synode heeft er In een brief aan kerkeraden, kerk voogden, diaken en predikanten op aangedrongen ook in de ko mende jaren twee procent van het geregeld kerkelijk Inkomen van de gemeenten af te zonderen voor nieuwe vormen van ontwik kelingssamenwerking. Van de op brengst van deze actie gaat drie kwart direct door naar het oecu menisch ontwikkelingsfonds In Genève. De rest wordt in Neder land gebruikt voor bewustwording en voorlichting. Tijdens haar congres in Wenen heeft de internationale unie van de katholieke pers (UCIP) zich bereid verklaard om voor de pers in de ontwikkelingslanden een technisch adviesbureau in het leven te roe pen voor de professionele, techni sche en administratieve opleidin van medewerkers aan katholieke drukkerijen. Ook is de UCIP bereid een documentatiecentrum op te zetten, dat speciaal is gericht op de derde wereld. Hiermee wil men tegemoet komen aan de talrijke klachten vooral uit de ontwikke- lingslanden, dat het nieuwe uit hun landen vaak gefilterd in de media van de ontwikkelde landen verschijnt. In de christelijke nederzetting Nes Ammin in Israël wordt van 28 maart tot 1 april een sympo sium gehouden over het onder werp „ontmoeting jodendom- christendom vandaag", met name bedoeld voor predikanten en lera ren. De Nederlandse deelneming wordt geregeld via „Kerk en Is raël" in het dienstencentrum van de gereformeerde kerken te Leus den. Sprekers tijdens de studie dagen zijn prof. Heinz Kremers uit Duitsland en prof. Talmon uit Je ruzalem. De aftredende voorzitter van de Unie van Baptistengemeenten. S. H. van der Werf uit Sneek. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Tot nieuwe voorzit ter van de unie. die 11.300 leden telt. is gekozen ds. J. Broertjes uit Groningen. De Engelse jezuïet Roger Riddell (30) mag niet naar Rhodeslë te rugkeren, waar hij binnenkort zou worden aangesteld tot lector in de economie aan de universiteit van Salisbury. Hij wordt als „on gewenst immigrant" beschouwd. Vóór hem gebeurde dit met onder anderen bisschop Donald Lamont, de franciscaanse pater Slevin, de Amerikaanse zuster Janice McLaughlin en de arts-religieuze Teresa Corby.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 9