Rabobank Resnais en een knotsgekke Feldman Het is weer Spaarweek bij de Rabobank Van 17 t/m 21 oktober ligt er een prachtige kalender klaar-Kado NDAG 17 OKTOBER 1977 LEIDSE COURANT MAANDAG 17 OKTOBER 1977 PAGINA 9 fwee overrompelende films ARNHEM Twee films, twee uitersten hebben in dit week einde de filmweek Arnhem met grof geschut overrom peld. Zij schoven daarmee films die, wanneer zij in een normale bioscoopweek waren gedraaid, het volle pond had den gekregen, zoals Agnes Varda's „L'un chante, l'autre pas" en Francois Truffaut's amusante „L'homme qui amait les femmes" op de ach tergrond en later zou van Claude Goretta zeer knap in getogen gehouden „La Dentil- lière" een tweede keus zijn. De filmweek Arnhem, wat zwakjes begonnen, heeft zich vanaf vrijdagavond volledig gerevancheerd. De twee films die wij onmiddellijk terug hadden willen zien, omdat wij er van overtuigd waren dat zoveel briljante details ons toch nog waren ontgaan, ble ken Alain Resnais' fascineren de „Providence" en Marty Feldman's knotsgekke, met grappen overladen „The last remake of Beau Geste". Smaken verschillen, maar nie mand zal kunnen ontkennen - dat Resnais, die voor het grote publiek vaak moeilijk toegan kelijke films als „Mariënbad" en Hiroshima, mon amour" een soort barrière opriepen voor diegenen, die naar de bio scoop gingen om een gemak kelijk te volgen verhaaltje voorgezet te krijgen, heeft in „Providence" zeker geen ge makkelijke, maar ongemeen r boeiende film gemaakt, die ie- dereen met maar een beetje goede Wil kan volgen. Een stervende, maar nog steeds actieve, populaire ro manschrijver, die zich krim pend van de pijn en zich stor tend in de drank, een nieuw gegeven, waarin hij zijn laat ste familieleden een nogal ver tekende rol laat spelen. Zo is de zoon een ijskoud openbaar aanklager, die zijn bastaard FUmweék Arnhem 1977 broer veroordeeld tracht te krijgen, wat weer de ogen opent van zijn tot dusver zeer onderdanige vrouw. Om de in trige nog een extra dimensie te geven, verzint de oude au teur op zijn bed een maltresse er bij, voor de koele jurist, een al wat oudere journaliste, die ook stervende is en het spre kend evenbeeld is van de vrouw van de schrijver, die, lijdend aan een ongeneeslijke ziekte, zelfmoord pleegt. De schrijver ziet het allemaal voor zich, in zeer filmische beelden, telkens correcties aanbrengend en zich verkneu kelend om een fraai gevonden dialoogzinnetje. Naarmate de drank hem wat slordiger maakt, verwart hij ook de per sonages en legt hij de dramati sche personen soms de ver keerde woorden in de mond. Tenslotte zien we de werke lijkheid. Tijdens een familie reünie ter gelegenheid van de 78ste verjaardag van de oude schrijver, zien we ze in hun ware gedaante. John W. Ill- good als de kankerende, maar om zijn eigen vondsten gniffe lende auteur, is de brug tussen realiteit en werkelijkheid,, Dirk Bogarde voortreffelijk als de gevoelloze advocaat, die uiterlijk onemotioneel reageert en Alan Burstyn als de rebel lerende echtgenote geeft voor treffelijk tegenspel. Een film die we met genoegen nog eens zouden.willen zien en er dan, ter gelegenheid van de lande lijke première, ook nog eens uitvoerig op zouden willen te rugkomen. Datzelfde geldt voor Marty Gisteravond laat kwam in de Filmweek Arnhem „Valentino" aan bod, de film-ode aan de aanbeden held van de stomme film gespeeld door danser Rudolf Noerejef. Feldman's „The last remake of Beau Geste". De hologige Engelse komiek heeft, volko men in de trant van Mei Brooks' „Silent Movie" en on der het juk uit van de meer naar de romantische komedie neigende Gene Wilder, einde lijk nu eens een eigen film mogen maken, razend van tempo, en met een spervuur van absurde grappen op de goede oude film en de televi siecommercials. Thema is P. C. Wren's heldenroman uit het vreemdelingenlegioen Beau Geste. Maar met Peter Ustinov als de wrede sergeant Markov en Marty zelf als de geadop teerde tweelingbroer van Beau, blijft er natuurlijk wei nig over van Wren's verouder de en toch wel valse heröiek. Ook een film om te zijner tijd uitgebreid op terug te komen, al was het alleen maar om het gastoptreden van wijlen Gary Cooper in een verantwoord in gelast fragment van William Wellman's Beau Geste verfilm ing uit 1938. Tot slot Truffaut's verfilming van „De man die van vrouwen hield" met Charles Danner in de titelrol, verdient meer dan te worden afgedaan met enke le regels, ook al verwatert deze komedie aan het slot door een te veel aan dialoog en datzelf de geldt ook voor Agnes Var- da door een teveel aan liedjes in het naar de wat slappe mu sical overhellende „L'un chan te, l'autre pas", die op sympa thieke wijze in beeld brengt hoe twee vriendinnen met val len en opstaan tussen 1962 en 1976 de onafhankelijkheid van de man in de samenleving be recht. De Tunesisch-Neder- landse co-produktie „Le Soleil d'Hyenes" en Fassbinder's „Chinese roulette" komen door ruimtegebrek in dit gezel schap voorlopig helemaal niet meer aan de beurt. Jammer, maar Arnhem had dit week end gewoon te veel te bieden. adsanctos begrafenissen, crematies kantoor en aula lange mare 69 leiden 071-126618 Opa en Oma Willen graag gemakkelijk sparen en opnemen. Kiezen daarom een Spaar- Extra-Premie- boekje, omdat de rente daarop voor hen veel gunstiger is. Pa en Ma Bekijken zorgvuldig wat voor hen de beste spaarvorm is. De Rabobank helpt hen daarbij zonodig met goede raad. A. RabatjanSs fS Sparen doe je met z'n allen Iedereen spaart op z'n eigen manier, daarom heeft de Rabobank zoveel spaarvormen. Kom er over praten tijdens de Spaarweek Els en Johan Voor Johan de Grijp-5 rekening. Dat geeft aan het eind 5% extra over gespaard bedrag plus de hoge rente. Els spaart met de Zilvervloot en krijgt straks 10% extra over spaargeld Barend (de a.s. schoonzoon) en Loes Barend heeft een spaarrekening met opzegtermijn, die geeft méér rente, vaak ook als het geld eerderwordtopgenomen, bijvoorbeeld in verband met het huwelijk of voor het kopen van een eigen huis. Gezellige kadootjes voor de hele familie! Naast de prachtige kalender met als onderwerp „Nederland in de open lucht" is er voor de kinderen een fijne bouwplaat met oude huisjes om zelf te bouwen. geld en goede raad Te koop PEUGEOT 204 bouw jaar 1974, en Peugeot 404 bouwjaar 1973. In prima staat L. P. Uyttewaal b.v. Ter Aar. Tel. 01723-8475. DATSUN CHERRY 10PA de Lu xe, bouwjaar 1976, kleur blauw metallic, heeft slechts 20.000 km gelopen inpl. radio. Vraagprijs ƒ8450.-. Kagerplein 119, Sas- senheim. Tel. 02522-14161. Na 18 uur. Te koop RENAULT R8 in zeer goede staat 1970 met vele reser ve onderdelen 750,-. Buiten- weg 37, Rijpwetering. T.k.a. DYANE 435 1971, km.st 80.000. Vraagprijs 1850,-. In goede staat. Te bevragen tel. 01717-6130. DATSUN-DEALER AUTOBEDRIJF BROERTJES &Y Sattenhelm 02522-12921 Hese 02521-14616 RENAULT 16 TL 1973 met radio. Met. groen. Erg mooi. Keuring toegestaan, 4950.-. Voorweg 161. Zoetermeer. Tel. 079- 217018. Te koop AUSTIN MINI bouwjaar '71. In zeer goede staat. Prijs ƒ1200,-. Tel. 154973. Echte, jonge, eerlijke AUTO'S bij VLASVELD, off. Toyota-dea ler, nu Haarlemmerweg 49A. Leiden Naast Groenoordhallen. tel 134689 FIAT 127 goed onderhouden, bouwjaar 1972, vraagpnjs 1850.—. Stieltjesstraat 43. Lei- Wegens omstandigheden te koop: FORD 1600 L. bouwjaar 1975, km, stand 47.000 of Audi 100 SL automaat, bouwjaar 1973, km stand 71000. Tel .01715-1488.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 9