Sportief weekeinde in Alphen en Alkemade Winst lichtbedrijf voor tweede sporthal Leidschendam Acht maanden geëist tegen inwoner Alkemade Fortuinlijke aanrijding RECONSTRUCTIES IN RHUNENBURCH RUST VOOR WOUBRUGS TREKPAARI Succesvolle Arti-veiling STAD/lREGIO LBIDSE COURANT PAGIN Touwtrekkers in Alphen ALKEMADE/ALPHEN AAN DEN RIJN In Alkemade en Alphen aan den Rijn is het afgelopen weekeinde druk sport bedreven. In Alkemade, om precies te zijn op de grens van Rijpwetering en Oud Ade ging gistermiddag oni vijf mi nuten over twaalf de traditio nele Hertogsloop van start. Ruim vierhonderd deelnemers en deelneemsters hadden zich voor de prestatielopen gemeld. Toch trok de Hertogsloop min der bezoekers dan vorig jaar, maar de deelnemers die het niet hadden laten afweten, wisten zich gedurende de 4- of 9-kilometertocht verzekerd van een uitsloverig zonnetje, dat kans had gezien de zware mist kort daarvoor te verdrin gen. In het seniorenveld wist Ge rard van der Ham beslag te leggen op de eerste plaats. Hij werd gevolgd door de Rotter dammer Van Santen. De der de plaats was voor de Vlaar- dinger Snayer. Bij de junioren zegevierde Renee Reumerman uit Rijnsaterwoude. Het zilver was voor de uit Roelofarends- veen afkomstige Perry Hoog- enboom en Paul Omen uit Nieuwe Wetering legde beslag op de bronzen plak. Bij de dames wist Marianne van Schie uit Oud Ade de rest van het veld voor te blijven. De tweede plaats in deze cate gorie was voor de Veense Cor- ry van der Meer. De derde plaats werd binnengehaald door Anita van dér Berg uit 's-Gravenzande. De veteranenstrijd leverde eveneens een aardig schouw spel. In de eerste categorie De start van de traditionele Hertogsloop werd de Voorhouter J. Kempe- naar winnaar, gevolgd door respectievelijk C. J. de Haan en J. van der Hoom, beiden uitLangeraar. In categorie II zegevierde de heer J. Kerkvliet uit Roelofarendsveen, op de voet gevolgd door de heer W. Geerlings uitNoordwijkerhout en H. Hakker uit Leiderdorp. Verrassingen Alphen aan den Rijn stond de gehele zaterdag in het teken van de open Alphense kam pioenschappen touwtrekken op het Ambonveld. Al in de voorronden waren de verras singen niet van de lucht, want de herenkampioensploeg van vorig jaar, bestaande uit leden van het politiekorps, ging ruimschoots voor de finale partijen onderuit. Uiteindelijk winnaar werd de herenploeg van Dandy's Corner. De heren touwtrekkers van de Neder landse Asfaltfabriek moesten genoegen nemen met een tweede plaats. Derde werd de ploeg van Castellum II. Het touwtrekkampioenschap, waarvoor als prijsuitreiker wethouder Goedhart van sportzaken was uitgenodigd, was georganiseerd door de j buurtvereniging Halfje Wit Gezien de overstelpende be langstelling (25 teams tegen over vorig jaar slechts 8) voor deze voor het publiek uiterst aantrekkelijke tak van kracht sport, kondigde het organise rende bestuur al voor de wed strijden aan volgend jaar weer voor het uitschrijven van het open Alphense touwtrekkam pioenschap te tekenen. Ledenwerving Leiderdorps zangkoor LEIDERDORP Het jongeren koor van „De Menswording" is een ledenwerfactie begonnen. Niet dat het koor met opheffing wordt bedreigt, maar men wil bij de aanvang van het achtste seizoen het normale verloop dat ontstaat door verhuizing e.d. op vullen met nieuwe frisse jonge ren. Na afloop van de gistermid dag gehouden eucharistieviering werd de ledenwerfactie door het jongerenkoor muzikaal ingezet met: „Voor degenen die willen zingen, heeft het Menswording- koor leuke dingen". Vincent Molkenboer onderstreepte dit nog eens in een uiteenzetting over de activiteiten en de doel stelling van het koor. Hij besloot zijn oproep met de geruststel lende woorden: „Die baard in je keel valt heus wel mee en groeit dan spoedig elders, en drempel vrees, ook daar zul je bij het jongerenkoor geen last van heb ben". Men kan zich als lid aan melden bij de dirigent van het koor J.S. Verhey, Loevestein 11 tel. 890827 en bij Yvonne Kim man, Coornhertdreef 5 tel. 890755. LEIDSCHENDAM Burge meester en wethouders willen 550 duizend van de bijna 1.9 miljoen gulden die volgend jaar als overwinst bij het gemeente lijk Lichtbedrijf worden ver wacht, besteden als extra-af schrijving op de stichtingskos- ten van de in aanbouw te nemen tweede sporthal bij het sport complex „de Fluit". De grotere winst (dit jaar was het nog geen 740 duizend gulden) is voor het merendeel het gevolg van min of meer toevallige en incidentele omstandigheden. Zo zal de ex ploitatie van het bedrijf volgend jaar belangrijk worden ontlast door beperking van het normale onderhoud. Een deel van het personeel wordt namelijk inge schakeld bij de uitvoering van kapitaalswerken in Duivenvoor de. De veiligheid en de bedrijfsze- kerheid worden niet in gevaar gebracht, aldus het college, als in 1979 het schema voor het onderhoud weer wordt hervat De begroting voor het lichtbe drijf is bovendien volgend jaar volgens een meer verfijnde me thode van kostentoerekening opgesteld. Het bedrag voor de sporthal wordt als eenmalig be schouwd, reden waarom het niet voor doorlopende uitgaven in de bestedingssfeer moet wor den besteed maar ter dekking van een incidentele uitgaaf, zo menen b en w. Omdat voor de stichting van een tweede sporthal een lange tijd van voorbereiding nodig is, wil het college op korte termijn plannen maken en later beslis sen hoe het financieel moet wor den geregeld. Wel wil het college de dure vernieuwing van het gymnastieklokaal aan de Mo- zartlaan (raming 450 duizend gulden) achterwege laten. De 130 duizend gulden die daarvoor dit jaar en volgend jaar waren uitgetrokken kunnen dan ook voor de financiering van de tweede sporthal worden ge- Welzijnsplan Over het jeugdwerk en de jeugdsport wordt in de Nota van Aanbieding weinig meer ge zegd dan dat 45 duizend gulden meer subsidie hiervoor beschik baar komt. Wel wordt meege deeld dat volgend jaar „een eer ste aanzet" zal worden gegeven aan een plaatselijk welzijnsplan. Dit door de raad vast te stellen gemeentelijk sociaal-cultureel plan is nodig om een bijdrage van het rijk te krijgen op grond van de begin 1979 in werking tredende rijksbijdrage sociaal- cultureel werk. Het plan moet gebaseerd zijn op een analyse van de plaatselijke maatschap pelijke situatie en het moet aan geven welke aktiviteiten hoe subsidies zullen krijgen. Het moet verder ongeveer vier jaar omvatten maar worden vooraf gegaan door een nauwkeurig jaarprogramma. Bij het opstel len van het plan zullen de stich tingen Raad voor Jeugd- en Jon- gerenaktiviteiten, Sportgemeen- schap, Culturele Raad, het be- jaardenwerk en de kindercentra worden betrokken. PORTEFEUILLE GESTOLEN ALPHEN AAN DEN RIJN - Afgelopen zaterdag heeft de ei genaar van een viswinkel aan de Van Nesstraat aangifte ge daan van diefstal van zijn porte feuille met 9000. Verder zaten zijn rijbewijs, kenteken, giropas en andere bescheiden in de por tefeuille. De diefstal moet afge lopen donderdag tussen drie en vier uur hebben plaatsgevon den. De dader heeft waarschijn lijk kans gezien om via de ach terdeur van de winkel in de achterkamer te komen waar de portefeuille onbeheerd op het bureau lag. De recherche heeft de zaak in onderzoek. ALKEMADE tegen een 20-ja- rige kok uit de gemeente Alke made is bij de Haagse recht bank een gevangenisstraf van 8 maanden n het intrekken van zijn rijbewijs voor negen maan den geëist. Enkele maanden ge leden was de inwoner van Alke made aangehouden door de po litie wegens het rijden onder invloed. Ook stond hij terecht- wegens het plegen van verschil lende diefstallen met een totaal opbrengst van 11.000 gulden. Verdediger Mr. Teekens deelde mede dat de door verdachte aangerichte schade is vergoed. Hij was door allerlei omstandig- i heden aan de drank gegaan en zou nu zijn leven gebeterd heb ben. De verdediger vroeg dan ook een deel van de straf in voorwaardelijke gevangenis straf om te zetten. Vonnis 27 oktober. Boekenweek in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De biblio theek in Zoeterwoude-dorp start de kinderboekenweek op woens dag 19 oktober met een film voorstelling voor de jeugd van de basisscholen om 10.00 uur in „Ons Huis". Voor de kleuters is er om 14.00 uur een diaverto ning in de bibliotheek aan de Noortbuurtseweg. Beide voor stellingen zijn gratis op vertoon van lidmaatschapkaart. Voor niet-leden 0,50 per persoon. Bbiliotheek Meerburg aan de Hoge Rijndijk organiseert op woensdag 19 oktober in de Drie Eendjes aan de Laan de Goede Herder een filmmiddag voor de jonge lezers van elke leeftijd. Vertoond wordt de film „De Kikkerkoning". Voor leden is de toegang gratis, voor niet-leden 0,50. Voor alle kinderen is er een traktatie en de film begint om 14.30 uur. Woensdag 26 oktober wordt door beide bibliotheken een voordrachtsavond georganiseert voor de basisschooljeugd in de aula van de Sjaloomschool. Een jqcy zal beoordelen wie het best een gedicht voordraagt of een stuk uit een boek voorleest Een inschrijfformulier kan bij de bi bliotheek worden afgehaald. Aanvang 19.00uur. LISSE Dankzij een aanrijding op de kruising Grachtweg-School- straat en een opmerkzame Lissenaar heeft de politie zaterdagnacht een 16-jarige Turk op heterdaad kunnen betrappen bij een auto-in- braak. De klap waarmee de auto van een inwoner van Hillegom en die I van een Lissenaar tegen elkaar opreden was zo hevig dat verschil lende omwonenden uit hun nachtrust ontwaakten. Eén van hen vatte post voor het raam van zijn bovenwoning teneinde toe te zien hoe de Lissese politie het „klusje", waarbij de twee auto's total-loss raakten maar beide bestuurders nauwelijks verwondingen opliepen, zou klaren. Toen het tafereel op de kruising de toekijken de Lissenaar begon te vervelen, dwaalden zijn blikken in de richting van het parkeerterrein, waar de man tot zijn stomme verbazing getuige was van een auto-inbraak. Hij waarschuwde direct de op het kruispunt aanwezige politie-functionarissen, die de 16-jarige Turk, op heterdaad konden betrappen. De jeugdige inbreker bekende later op het bureau nog een tweetal inbraken in auto's elders in Lisse. HAZERSWOUDE— Het Frederik van Eedenplein en de Jacob van j Lennepkade in de Hazerswoude wijk Rhynenburch zullen worden gereconstrueerd. De Jacob van Lennepkade krijgt een wegdek van I vijfeneenhalve meter breed. De thans aanwezige bomen zullen j gespaard kunnen blijven. Een trottior van tachtig centimeter breed gaat de wandelaar meer dan thans ten dienste staan. De aansluiting van genoemde laan met het Frederik van Eedenplein I wordt trouwens ook verbeterd. Gevolg daarvan zal wél zijn dat I het monumentje voor de gevallenen in de tweede wereldoorlog een j stukje zal moeten worden verplaatst Genoemd plan, dat intussen de goedkeuring heeft gekregen van J de commissie openbare werken, is trouwens geen overbodige luxe. De Jacob van Lennepkade is voor een groot deel van het oosten van de „OUDE" WIJK Rhynenburch en voor de nieuwbouwwijk Rhijnenburch de enige verkeersader naar en van de Rijndijk. Andere zaken die na het door genoemde commissie verstrekte fiat aan de orde komen, zijn: de verbetering van de achterpaden bij de woningen van de Kastanjelaan en aanleg van twaalf parkeervak ken aan de oostkant van de Pieter de Hooghstraat (met een parkeerverbod voor de westzijde). Sikkens hield open huis De Sikkens verffabrieken in Sassenheim hielden afgelo pen zaterdag open huis. De afdeling voorlichting van het bedrijf droeg zorg voor het „kijkje achter de schermen". Het was bedoeld om bewo ners uit de directe omgeving van Sikkens nader kennis te laten maken met wat de verf- fabriek nu eigenlijk precies doet. Wel, daar bleek volop belangstelling voor te be staan. Derhalve werd het hooggeëerd publiek groeps gewijs langs de mengers, de blikaandragers en de potten- vullers geleid. Voor het perso neel van Sikkens betekende het Open Huis wel de nodige overuren. Maar die werden zonder gemor gemaakt. SASSENHEIM De commis sie Ontwikkelingssamenwerk ing van de protestantse kerken in Sassenheim en Warmond heeft 49.000 gulden bijeenge bracht voor het zusterhuis van het Leger des Heils ziekenhuis in Ahmadnagar (India). Dank zij gedane toezeggingen kan het bedrag nog oplopen tot 50.000 gulden. Eventuele gif ten: gironummer 766799 ten name van penningmeester commissie Ontwikkelingssa menwerking, Sassenheim. WASSENAAR - Galerie „Ja"' houdt van 20 oktober tot en met 6 november een tentoon stelling in het Sportfondsen- bad aan de Zanderijlaan. De tentoonstelling bestaande uit schilderijen, beeldjes, tekenin gen en droogbouquetten wordt woensdag 19 oktober om 20.30 uur geopend door Fred Holt- mans (gitaar) en Paul Freriks (bongo's en sax). Openingstijden: woensdag 20.00—22.00 uur en donderdag tot en met vrijdag 10.00 tot 17.00 uur. DE ZILK De sponsor van de voetbalvereniging „Van Nispen" heeft het le elftal van de voetbalclub in een nieuw jasje gestoken. De heer Pompe van Pompe's smickelbar bood de trainingspakken aan de spelers aan, die op hun beurt een bos bloemen aan de spon sor overhandigden. NOORDWIJK De afdeling Noordwijk van de Internatio nale Vereniging Philatelica houdt op vrijdag 4 november in „De Rank" aan de Golfbaan een groots opgezette veiling. Er zullen meer dan 800 kavels onder de hamer komen, waar onder veel Nederlandse klas sieke stukken. Verder is er interessant materiaal uit het vroegere Nieuw-Guinea, Ne derlandse Antillen en onder andere West-Duitsland. Een bijzonder fraaie collectie Duit se munten zal geveild worden. Op maandag 31 oktober kun nen postzegelliefhebbers de kavels bezichtigen op het adres Stakman, Bossestraat 66, Noordwijk en voorafgaan de aan de veiling die om 20.00 uur begint. OEGSTGEEST - De Oegst- geester brandweer heeft er on langs een gloednieuwe lam penwagen bijgekregen. Het in terieur van de wagen is door de leden van het corps inge richt. „In de vrije uren hebben de manschappen er aan ge werkt, het enige dat ze er mee verdienden was een pilsje", al dus de brandweercomman dant. In de wagen bevindt zich on der meer een drietons hijslier, perslucht en een aggregaat die stroom levert voor 2 lampen van 1000 watt De totale aan schafkosten van de wagen be dragen 100.000 gulden. Het ge meentebestuur dat het krediet enkele maanden geleden be schikbaar stelde, toonde zich zeer enthousiast over de nieu we aanwinst Woubrugge/Soest Hannibi verreweg het beroemdste wert paard uit de regio is afgelope zaterdag vertrokken naar zij „bejaardenflat" in Soest. Onji veer duizend mensen gaven bi zijn aankomst blijk van hu belangstelling. In het voorjaar startte Cees Ve hagen van yet gemeentehuis V Woubrugge een aktie om oude werkpaard Hannibal de slacht te redden. De slacl waarde van 2500 gulden moe daarvoor als koopprijs worde bijeengebracht Een scala aai aktiviteiten werd georganiseer^ ondermeer een hardloopwedl strijd in de Oudendijkse Polde en een optocht gekoppeld aar huis-aan-huis collecte. He streefbedrag werd eind mei al bereikt. Maar dit was voor orga nisator Cees Verhagen niet vol doende. Hij ging door met de aktie in Amsterdam en Hel Gooi. Uiteindelijk kreeg hi; ruim ƒ7000,- bij elkaar, zodat hij de stichting „Paardenkamp" in Soest nog een ruim bedrag ter bestrijding van verdere kos ten kon aanbieden. In aanwezig heid van o.m. oud-burgemeester v. Wageningen van Woubrugge betrok Hannibal zijn nieuwe stal waar hij zich meteen al stevig te goed deed aan suiker klontjes. LANGER AAR Burgemeester Verhoef van Ter Aar heeft de 5e goederenveiling van de mu ziekvereniging „Arti et Religio- ni" aangegrepen om zich van nieuw schoeisel te voorzien Het schoeisel dat de burgerva der aanschafte was één van de vele goederen, die door de Ter Aarse en Langeraarse leefge meenschap bijeen waren ge bracht ten behoeve van de po pulaire muziekvereniging. Al met al bracht de in het paro chiehuis gehouden veiling ruim 13 duizend gulden in het Arti- laatje. Dat was ongeveer 4,5 duizend gtilden meer dan vorig jaar. Het geld zal worden ge bruikt voor de aanschaf van nieuwe uniformen voor het ma jorette-korps. Naast burgemeester Verhoef en tal van andere notabelen was ook televisie-veldwachter Brom snor naar het parochiehuis ge komen teneinde het kopend pu bliek aan te sporen zo hoog mogelijk te bieden. Dat dat niet zonder succes bleef mag blijken uit het feit dat voor een bosje paling maar liefst 95 gulden uit de krüp werd getrokken. Rolla des brachten tussen de 50 en 75 gulden op en taarten een kleine 80 gulden. Een optreden van de muziekvereniging zelf ging voor 300 gulden van de hand. Koper Koos van Kessel mag zelf bepa len waar en wanneer de .muzi kanten dienen op te draven. Mo gelijk zijn de majorettes dan al in het nieuw gestoken.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4