Fides Pacta oppermachtk 1 Verfrissende winst van Paiker SCYLLA LAAT PUNT LIGGEN SCHEIDENDE LO VAN LEEUWEN BENOEMD TOT ERELID VAN DE AFDELING LEIDEN Petrus en Paulus te ster voor Geminiï SPOGtTTRIBUNE Marcel Piket nog ongeslagen LEIDSE COURANT MAANDAG 17 OKTOBER 1977 (Van ome sportredactie) SASSENHEIM - Tijdens een geanimeerde, bijzon der druk bezochte receptie heeft Lo van Leeuwen offi cieel afscheid genomen als administrateur van de KNVB Afdeling Leiden. Van Leeuwen, die per een okto ber wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd na een 31-jarig dienstverband is opge volgd door Cor van Steijn, werd door de Leidse voet balverenigingen benoemd tot erelid van de KNVB Afdeling Leiden. De nieuwe drager van de gouden speld kende in Mo tel Sassenheim een drukkè receptie. Hoorde veie spre kers te zijner ere aan, onder wie de heren Goedhart, Den Doelder, Kruit, Wagenaar. Van der Pol en Muilenberg en ontving tevens vele ca deaus onder en zonder couvert. Op de foto krijgt de heer Van Leeuwen de gouden speld van de KNVB Afdeling Leiden door zijn echtgenote „opgeprikt". Dochter Van Leeuwen en afdelingsvoorzitter Ad Du- sée kijken gespannen toe of (Van onze sportredactie) LEIDEN Opnieuw heeft overgangsklasser De Da naïden In een gelljkopgaande partij aan het kortste eind getrokken. Deze keer kwam HKV met 9—8 als overwinnaar uit de strijd. Pemlx leed een duidelijke 8—3 nederlaag bij Excelsior. Fides Pacta haalde bij Quick fors uit: 8—2. De eersteklassers waren alle succesvol. De Algemene klopte Soesterkwartler met 9—6. Ons Eiland boekte een 10—8 zege op KIOS en TOP heerste bij OWO: 5—1. De Danaïden—HKV 8—9 (3—4) De Danaïden speelde een behoorlijke wedstrijd, maar slaagde er weer niet in de punten te pakken. HKV zegevierde in de slotfase. Vooral in de tweede helft waren beide ploegen wat feller. Voor de Danaïden scoorden Aad van Nierop (2x). Pieter Koornneef. Bea van der Meel, Hans van der Leek. Kees Christiaansen, Henny Devilé en Fred van Duyn. Qulck-Fldes Pacta 2—8 (2—7) Fides Pacta had weinig moeite met Quick. Na rust hield de Leidse ploeg het wel voor gezien, zodat er ndg slechts één treffer aan het totaal werd toege voegd. Henk Piket (2x), Diet Rijsbergen, Jan Hendriks, Joke Noorden/liet, Ruud Mesing, Patricia Gottmer en Dick Onderwater schoten voor Fides raak. Excelsior—Pemlx 8—3 (3—2) Steunend op haar sterke verdediging kon Pernix in de eerste helft goed bijblijven. Een gemakkelijker spelend Excelsior nam na rust echter ruim afstand. Johan Mulder. Jacob Bakker en Ria Laman tekenden voor de Pernix-treffers. De Algemene—Soesterkwartler 9—6 (4—4) Nadat de beide partijen elkaar in de eerste helft goed in evenwicht hadden gehouden, sloeg De Algemene na rust hard toe. Een half uur lang had de thuisclub een groot overwicht, dat in een 9—4 voorsprong uitmondde. Dat Soesterkwartier in de slotfase nog iets terugkwam, was alleen voor de statistieken van belang. Willem van Iterson (3x). Wim van Vliet (2x). Aad Rusman, Yvonne Uphof, Jannie van Iters) Sjardijn schoten De Algemene naar winst. KIOS—Ons Eiland 6—10 (3—3) In de tweede periode gaf de betere conditie Eiland de doorslag en werd het een ruimitr ning. Sarie van de Meeberg (2x), Olga ScfC Patrick Ferra (2x), Gerda van de Meeberg, We huis en Huib Asselbach vonden de korf. OWO—TOP 1-5 (1-3) TOP was in het duel met OWO voort<f| sterkere ploeg. Omdat beide verdedigingen werd er.weinig gescoord. Dirk Meyer (2x), Wi Peter Ciggaar en Ineke Westerbeek zorgden, punten. jj, Fiks—Vlaardlngen 2—4 (0—3). Fiks heeft dit op laag peil staande duel metz gen verdiend verloren. Twee strafworpen vw, mist. Connie Klein en Aad Knetsch maakten, punten. ODO—Crescendo 11—8 (7—4). L' ODO streek uiteindelijk verdiend met de b punten. Louis Kok (3x), Wilfred Cornelisseie L' Amie (2x) en Benno Baak schoten voor 6f raak. KNSActief 6S (3-5). Via een knappe eindsprint heeft KNS het in <L van de strijd gered. Een 8-3 achterstand waj ingelopen. René Kooien (3x), Charles Stijg©® van Eigen en Liesbeth La Lau troffen de korf. Velocitas—Olympla 46 (2—3) Beide ploegen maakten er een harde wed£ Olympia was de gehele partij iets sterker en een regelmatige overwinning. Voor de Leid scoorden Jan Scheffers, lbo Schutte, Aad i geest en Rien van Poelgeest. Hoekse S.V.—Fluks 7—8 (4—5) In een gelijkopgaande strijd behaalde een te Fluks een nipte zege. Jan Verloop (2x), Corrii (2x), Tineke Verloop, Riet van Bohemen, Fraj en Kees Imthorn zorgden voor de positieve s' (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN Vlak voor het begin van de basketbalcompetitie lijkt het Leidse Parker de Juiste vorm te pakken te hebben gekregen. Het Tsjechische Iskra Svlt werd met 100-68 weggespeeld. Winst was er ook voor de 2e divisie- teams uit de Leidse regio: BVO versloeg ROS Forcltal terwijl BV Usse won van Wilskracht Na de moeizame voorbereidingen voor het seizoen 77-78 lijkt het er dan toch op dat Parker Leiden zaterdag met opgeheven hoofd Punch tegemoet kan gaan treden. Slechts in de beginfase van het duel tegen Iskra Svit leefde de Leidse ploeg nog in de komkom mertijd. De weer herstelde Mitchell Plaat kon zijn draai nog niet hele maal vinden, waardoor de Leidse ploeg stroef speelde. Het erg mati ge spel van de Tsjechen leidde er echter toe dat de score in even wicht bleef. Een in de achtste minuut door Hennie Blom aange vraagde time-out gooide het spel- beeld echter geheel om. Mitchell Plaat scoorde een serie van 6 punten, waardoor Parker afstand nam van Iskra. Vanaf dat moment hadden de Tsjechen wei nig meer in te brengen tegen de Leidse eredivisionisten. De man-to- man van Iskra werd regelmatig ontstoord en aanvallend liet de afwerking van de Tsjechen veel te wensen over. Bij Parker lukte alles veel soepeler. De systemen komen er eindelijk redelijk uit en Parker had bij rust dan ook terecht een 46-30 voorsprong. De tweede helft gaf in feite hetzelf de beeld als de laatste fase van de eerste helft: een collectief en individueel sterk Parker dat geen' enkele moeite had met Iskra Met name het combinatiewerk van Bruinsma-Collins-Bartolome en de weer opvallend sterk teruggeko men Plaat leidden tot mooie aan vallen. Ook een hard werkende Wim Weemhof maakte zijn aandeel in de strijd geheel waar. Via 78-50 zegevierde de Leidse formatie ui teindelijk met 100-68. Topscorers Parker: Collins 22, Bruinsma 22, Plaat 20, Bartolome 13, Kop 10 en Weemhof 9 punten. Het Alphense BVO behaalde in de uitwedstrijd tegen ROS Forcital een belangrijke overwinning: 76- 69. In een slechte wedstrijd ging de score lang gelijk op. De Alphen se ploeg, op een zóne-verdediging spelend, slaagde er desondanks met redelijk spel in om bij rust een kleine voorsprong op te bouwen: 30-33. De openingsfase van de tweede helft bracht de beslissing. BVO speelde een full-press, waar tegen ROS geen verweer had en binnen de kortste tijd was er een marge van 14 punten. Dit verschil werd bijna de gehele tweede helft gehandhaafd, waardoor de Alphen se ploeg met 69-76 zegevierde. Klazinga was met 27 punten tops corer. Ook BV Lisse veroverde twee wed- strijdpunten. Het tegenvallende Wilskracht heeft van meet af aan weinig inbreng gehad, de Wilskracht-zóne dir^ zware druk, waardoor a 4-14 voorsprong ontstof1 handhaafde de marge roi)c punten. Vreemd was h#J' jurytafel de tijd door I waardoor bij rust een I was bereikt: 16-25. Ook ir de helft dicteerde Lissel Met uitblinker De Bruinf voorsprong uitgebouwd tf 61 eindstand. De Lissestrj' rers waren: Van Lissenbtf.' De Bruin 20 punten. n Ook Luba kwam dit ween actie. Niet bijster succe!®' gens. Bij het, wel verzw^ nog altijd redelijk sterki burg werd met 83-66 verlP (Van onze tafeltennismedewerker) LEIDEN Scylla liet bij JCV een punt liggen. Anton Will van Zoelen verloor, evenals Rob v.d. Zeeuw alleen van Theo van Gasteren, Rob Regeer kwam slechts eenmaal tot winst Pech was er voor het dubbel dat de doorslag had kunnen geven, maar Rob Regeer en Anton Will van Zoelen gingen In de derde game met 22—20 ten onder. Ook de reserves was winst niet toebedeeld. In eigen huls werden Theo Bakker, die net als Hein Chrlspljn eenmaal won en Frlts Kantebeen (2x) door SL Aloyslus met 4—6 Doco8 deed het beter. Hoewel na een 3—1 achterstand de toestand niet erg rooskleurig was, zorgden Ed van Berg, die ongeslagen bleef, Wibo van Gennip (2x) en Ed Fallaux (1x) er voor, met de volle winst van AMVJ terug te keren. Hierdoor staat Docos nog steeds zonder verliespunten onbetwist bovenaan. Ook Avantl won en wel van Phoenix 2. Ronald Rijsdorp herstelde zich na zijn ene verliespartij van vorige week. Theo Louwers en Peter Groot boekten een verliespartij. In de promotie-hoofdklasse verloor Scylla 3 de kam pioenswedstrijd met minimale cijfers van Salto. Bij de tegenstanders was Rob Meyer een oud-ereklas- ser ongenaakbaar. Een andere oud-ereklasser. Ron van de Aa, dolf het onderspit tegen Sjaak van Veen. die nog een partij won. Dit was echter niet genoeg, daar Fred van de Zeeuw en Joost Mentink maar eenmaal tot winst kwamen. Mlzu SCO speelde sensa tioneel gelijk tegen Wilno. Jaap Polak, de laatste tijd zeer goed op dreef, won ook deze week alles, waarbij zijn winstpartij op oud-international Jeras niet onver meld mag blijven. Ook Chiel Kuyper was met twee partijen produktief, terwijl alleen Ferdinand Thung op 0 bleef staan. De Treffers konden het tegen Quick 32 niet bolwerken; 2—8 was het resultaat. Jacques van Ruiten en het dubbel zorgden voor de punten. Koos van Beek en Hans van der Zwet moesten de tegenstanders driemaal de hand drukken. Bij de over gangsklassen verspeelde Avantl 2 zijn eerste punt. Tegen Steeds Hooger TSB was Jan van Wetten met driemaal de grote man, terwijl Peter de Groot en John van Strien ieder met een winstpartij de vijf volmaakten., Avanti 2 staat nu met 9 uit 5 bovenaan. .De derby Docos 2—Steeds Vooruit werd 6—4. Ton I' Ami en Gerard van der Klauw van uocos zegevieroen ieder, evenals Nol Sikking en Kees Haasnoot van Steeds Vooruit, in twee partijen. Jan van der Zalm (Docos) won alleen van Peter Turk, die op nul bleef staan. Mlzu Sco 2 ging in de fout tegen AMVJ, dat onderaan stond. Tijdens een wat rommelige wedstrijd werd het enigszins ongelukkig 3—7. Friso Reitsma en Bill van Alphen behaalden een winstpartij. Thomas van Nes geen één. Hierdoor staan de Oegstgeestenaren met 6 uit 5 op een tweede plaats, een punt achter de koploper in deze poule, waarin de krachtsverschillen gering zijn. Scylla 4, dat vorige week nog met 6—4 zegevierde, verloor. Wlbats 2 bleef met 7—3 te sterk voor Rini Hansen, Erik Noest en Bert van Schie. die allen eenmaal wonnen. Docos 3 scoorde 9—1 tegen het zwakke Sliedrecht Sport. Fred Brakke, Theo Owel en invaller Genitsen bleven elk ongeslagen. Hoewel Docos 3 aan kop staat zal het niet makkelijk worden. Omdat Joep Groenendijk een gebroken pols heeft opgelopen, zullen er steeds inval lers zijn. De Treffers 2 staat, na de 9—1 zege op Rapiditybovenaan. Alleen Piet Warmendam maakte een fout. Kees Vesseur en Jos v.d. Veer deden dit niet. Dames Avanti heeft tweemaal verloren dit weekeinde, resp. van Tempo Team en Delta Lloyd. Tijdens de eerst gespeelde wedstrijd was Brigitte Kooter met 2x winst, o.a. op international Marian van der Vliet goed op dreef. Van de zusjes Smits kon alleen Annemiek eenmaal zegevieren, Liesbeth niet. De volgende dag wonnen ze ieder een partij, terwijl ook Brigitte Kooter weer goed speelde en dit tweemaal kon doen. waaron der van Judy Williams. Het mocht echter niet baten. Scylla versloeg Phoenix met 7—3, terwijl het vorige week zondag met die cijfers het onderspit dolf tegen Delta Lloyd. Deze week zorgden Liesbeth van Winsen (1x), Nora Bakker (2x) en Sandra de Kuiff voor het resultaat. Avanti 2 zette haar zegereeks voort. Wilma Kooter en Ineke Streng bleven ongeslagen tegen Phoenix 3, Irene Schmidt verstapte zich tweemaal. Docos-Red Star 6-^. Lian Brouwer was goed op dreef evenals Marjan van Prehn. Ze zorgden voor alle punten. Dat Margareth Waayer zonder winst bleef was niet van negatieve aard. (Van onze sportredactie) LEIDEN Marcel Piket Is nog ongeslagen gebleven In het per soonlijk schaakkampioenschap voor jeugd tot 13 jaar. Na vijf' ronden staat hij met vijf punten uit evenzoveel partijen alleen aan kop. Wie hem nog kan bedreigen In de strijd om de Leidse titel Is Erik van 't Hof, die uit vijf partijen vier punten vergaarde. De laatste twee van de zeven ron den, die dit kampioenschap telt, worden zaterdag aanstaande in „De Zolder" aan de Morsweg ge speeld. In die laatste ronden moet Erik van 't Hof nog tegen Marcel' Piket uitkomen. Na afloop van het kampioenschap speelt John van der Wiel een simultaanseance. Dezelfde John van der Wiel is in het kampioenschap voor jongeren tot 20 jaar, waaraan zestien spelers deelnemen, in de eerste ronde goed gestart met een overwinning. De twee andere kanshebbers voor de titel (waarvoor iedere vrijdag een ronde gespeeld wordt). Wim Heemskerk en Jan Bakker, wonnen hun eerste partij eveneens. Wel had Heemskerk opvallend veel moeite met een zich goed verwe rende Arno Luinenburg. Van onze volleybalmedewerker LEIDEN De heren van Gemini Kangeroes hebben opnieuw een nederlaag geleden. In Limburg werd met 3—0 verloren van het uit de eredivisie gedegradeerde Geevers/- Petrus en Paulus. Een sterk verjongd Pe trus en Paulus zag een mat spelend Gemini tegenover zich. De Voorschotenaren toon den weinig inzet en schoten vooral in verdedigend opzicht te kort. Alleen de van Leython overgekomen Bert Franke wist tot een acceptabel niveau te komen. Volkomen onnodig werd, via de setstanden 12—15, 12—15 en 10—15, de overwinning aan de nauwelijks Imponerende Limburgers gela ten. Het spel van de reserves van Gemini Kange roes vertoont duidelijk een opgaande lijn. Weliswaar werd opnieuw een nederlaag ge leden (3—1 tegen Volendam), Gemini spreid de echter een grote inzet ten toon, wat met name tot uitdrukking kwam in een uitsteken de verdediging. In de eerste set wisten de Voorschotenaren een 12—5 achterstand ge heel weg te werken en zelfs om te zetten in 12—15 setwinst. In de volgende spelperio- des kwam Gemini in de beslissende fasen steeds iets te kort, waardoor Volendam via de setsanden 15—12,15—13 en 15—11 door kon drukken naar een 3—1 overwinning. Donar leverde een knappe prestatie, door in Den Haag gastheer Duivesteyn/PVC-2 met 0—3 te verslaan. De Hagenaars hadden wei nig kans tegen de uitermate knap spelende aanval van Donar. Door de niet al te moeilij ke service van Duivesteyn konden de Leide- naren naar hartelust variëren. Duivesteyn zag geen kans de Leidse aanvalsmachine te ontregelen en verloor dan ook kansloos met 0-3 (setstanden: 7-15,12—15 en 9—15). De dames van Leython zijn, na de vorige week verrassend behaalde overwinning op Gemini, opnieuw tot winst gekomen. In Den Haag werd een ruim twee uur durend ge vecht tegen Tromp/Mitsubishi afgesloten met een 2—3 zege. De eerste vier sets hielden beide ploegen elkaar uitstekend in evenwicht. Via de setstanden 15—7, 8—15, 19—21 en 15—9 werd een beslissende vijfde set noodzakelijk. Mede doordat de bij een auto ongeluk gewond geraakte Liesbeth Rijnja goed werd vervangen door Ariaan Renaud wist Leython deze spelperiode in haar voordeel te beslissen. Met 10—15 be slisten de Leidse dames het duel in hun voordeel. Een eindelijk weer als vanouds opererend Gemini heeft het bezoekende Armixtos vol komen kansloos gelaten. Gemini's aanval liep, mede dankzij de excellerende Cora Brusseé, gesmeerd, terwijl ook aan de verde diging voldoende aandacht werd besteed. Via de setstanden 15—10, 15-6 en 15—4 werd het teleurstellende Armixtos gedeklasseerd. Ook de reserves van Gemini hadder problemen met hun opponent. In V< ten werd, onder aanvoering van de kende Anneke Versteegen, het Wo Thornax met 3—0 teruggewezen. In ste twee sets was het Gemini, dat domineerde (15—5 en 15—9) en óe derde set moest Gemini alle zeiler ten om setverlies te voorkomen. Ee achterstand werd door de Voorsc dames omgezet in een 15—13 zege. Haak Novo behaalde in Enkhuü moeiteloze 1—3 overwinning op t zwakte Madjoe. Alleen de tweede se door de Noordwijkse ploeg ingelevr den (15—6). In de overige sets was en al Haak Novo wat de klok sloeg setstanden 12—15, 15—6, 7—15 ei stelde Haak Novo de zege veilig. De dames van Gemini in de aanval in het treffen met Armixtos. Maria Wuisman smasht.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 22