doden gezagvoerder )P luchthaven van Somalië m,sL m Nog geen licht in Bodegraafse moord Kogelregen bij klopjacht in Amsterdam Weer noodkreet van Rotterdamse drie JARDE ACTIE OM EISEN ÜIACHT BIJ TE ZETTEN Hadad: brein achter kapingen 'NHSLB nochAjax rond met Schalke Bert Pronk neemt advocaat Karpov krijgt het druk Belgen arriveren laat Mansveld maakt rentree Ccldóc Souumt lort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V.. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur. Wim Buijteweg. Hvertenties (axel. BTW) 0.46 per mm. Telefoontjes f 4.16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (13U0 tot 19.00 uur) [ennementen: kwartaal 40.45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent. Maandag 17 oktober 1977,68e jaargang no. 20865 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Tatort De aflevering „Twee tickets voor Rio" in Tatort op Ned. I om 20.00 uur. Om 21.50 uur Arthur Rubinstein. Ned. II om 20.25 uur de Wrekers en om 21.15 uur De Muppet- show met daarin als speciale gast de acteur Peter Ustinov. Rustig weer Droog en vrij zonnig. Zwakke tot matige zuidoostelijke wind. Maximumtemp. omstreeks 16 graden, maar in hardnekkige mistgebieden enkele graden la ger. Morgen zon: 7.10-17.40. Maan: 13.16-22.19. Scheveningen hoog water 6.25-18.47. Laag water 2.20-14.39. Gezagvoerder Jürgen Schu- Een van de kapers in de geopende deur van het gekaapte vliegtuig, die hier mann (37), die door de kapers nog op het vliegveld van Dubai staat is doodgeschoten OGADISJOE (UPI) De kapers van e Westduitse Boeing-737 Landshut die uimorgen in de Somalische hoofdstad [ogadisjoe landde hebben een inzitten- i doodgeschoten en voor de inwilli- ing van hun eisen een nieuw ultima- im gesteld dat vanmiddag om 15.00 ur Ned. tijd zou aflopen. Er bestaat nzekerheid of de gedode gijzelaar de ezagvoerder van het vliegtuig, de 37- irige Jürgen Schumann is, een ander d van de bemanning of één van de 82 assagiers. ïen zegsman van de Westduitse ambassade n Mogadisjoe deelde mee dat de terreurcom- nando, waarvan thans vaststaat dat er ook festduiters deel van uitmaken, heeft ge- reigd dat wanneer de eisen, vrijlating van lf Westduitse terroristen, twee Palestijnse extremisten en een losgeld van 15 miljoen dollar, om drie uur vanmiddag niet zouden zijn ingewilligd, het toestel met alle inzitten den wordt opgeblazen. De Westduitse Boeing landde vanochtend vroeg komend uit Aden, op de internationale luchthaven van Mogadisjoe, waar het onmid dellijk werd omsingeld door Somalische troe pen. De kapers liepen de verkeerstoren op en deelden mee dat iemand het lijk van de gedode inzittende moest komen ophalen. Na dat het lijk uit het vliegtuig was gehaald hebben de kapers het contact met de toren verbroken. De Somalische regering zou in TEL AVIV (DPA) In kringen rond de "Israëli sche geheime dienst meent men dat achter de ontvoering van Hanns Martin Schleyer en de kaping van het toestel van de Lufthansa een zekere dr. Wadia Hadad staat. Wadia Hadad, die jaren geleden zijn banden met het „Volksfront voor de bevrijding van Palestina" heeft verbroken, zou zich sindsdien alleen maar bezig gehouden hebben met het organiseren van vliegtuigkapingen. De Israëlische geheime dienst zou hiervoor over „afdoende bewijzen" beschik ken. Hadads volgelingen zouden in zuid-Jemen opgeleid worden. Tot zijn organisatie zouden ook behoren de al enige tijd verdwenen internationale terrorist Carlos' en de Duits-Arabische groep die in juli een vliegtuig van de Air France kaapte en daarmee naar Entebbe in Oeganda vloog. geen enkele vorm met de kapers willen samenwerken. In het afgelopen weekeinde hadden de kapers de Boeing gedirigeerd naar Zuid Jemen en het Golf staatje Dubai, nadat de Westduitse regering twee ultima tums had laten verstrijken. Ook is de Westduitse regering niet ingegaan op de eis van de ontvoerders van de West duitse industrieel Hanns Martin Schleyer om 15,5 miljoen dollar te betalen. Dit geld zou zaterdagmorgen in Frankfort overhandigd moeten worden aan de zoon van Schleyer. Zondagochtend heeft het hoogste gerechts hof in West-Duitsland een laatste poging van de familie van Schleyer om de regering tot aanvaarding van de eisen van de ontvoerders afgewezen. De president van het Hof zei dat het verzoek werd afgewezen omdat de rege ring zelf dient te beslissen hoe zij haar plicht om op doelmatige wijze levens te bescher men, moet uitvoeren. Setoqer tegen neutronenbom (Van een onzer verslaggevers) BODEGRAVEN De 30 re chercheurs die met het onder zoek zijn belast naar de moord die het afgelopen weekeinde werd gepleegd op de 28-jarige woninginrichter J. van Gelder uit de Kerkstraat in Bodegra ven tasten nog steeds in het duister omtrent de rpeciese toe dracht van het gebeirde. Het drama nam een aanvan toen om ongeveer 12.00 uur in de nacht van zaterdag op zon dag werd aangebeld bij het bo ven bun winkel gelegen woon huis van de familie Van Gelder uit de Kerkstraat in Bodegraven tasten nog steeds in het duister omtrent de preciese toedracht van het gebeurde. Het drama nam een aanvang toen om ongeveer 12.00 uur in de nacht van zaterdag op zon dag werd aangebeld bij het bo ven hun winkel gelegen woon huis van de familie van Gelder. Jacob van Gelder deed open en werd geconfronteerd met een man die hem onder bedreiging van een revolver sommeerde de kas van zijn zaak te overhandi gen. Toen de woninginrichter daarop antwoordde de kas niet in huis te hebben dwong de man hem naar boven te gaan waar de echtgenote van het slachtof fer een glimp van de onbekende opving. Nadat vast was komen te staan dat er wekelijk geen geld in huis was werd het slach toffer door zijn bedreiger ge dwongen naar de zaak te gaan om de kas te zoeken. Mevrouw Van Gelder waarschuwde de politie die er aanvankelijk niet in slaagde ook maar een spoor van de twee mannen te vinden. Pas om acht uur 's morgens werd het stoffelijk overschot van de woninginrichter gevon den in een niet ver van de Kerk straat afgelegen steegje. Wat zich in de tussentijd heeft afge speeld is onduidelijk. Het pre ciese tijdstip van de dood van het slachtoffer is nog niet vast gesteld. Geld is er voorzover bekend niet gestolen. De politie doorzocht gisteren riool- putten in de gemeente Bodegra ven, op zoek naar eventuele wa pens waarmee de woninginrichter J. van Gelder om het leven is gebracht. De wapens zijn nog niet gevonden. TWEE AGENTEN GEWOND De groene Opel werd leeg teruggevonden. Voor- en achterruit waren volkomen verbrijzeld. Direct na de vondst werd de wagen door recher cheurs uitgekamd in de hoop dat de schutters enige sporen hadden nagelaten. AMSTERDAM (ANP) Twee Amsterdam- politiemannen zijn gisterochtend vroeg aan resp. oog en arm gewond geraakt toen dj vanuit een rijdende auto met automati- ache wapens werden beschoten. 'e beide agenten wilden de auto (een groene )pel) aanhouden, omdat hun wagen door de )pel was gesneden. Tijdens de daarop vol lende achtervolging werd door de achterruit van de vluchtende auto op de agenten ge schoten. Zij raakten gewond door rondvlie gend glas. Niettemin bleven zij de Opel achtervolgen en riepen bovendien assistentie Het ging richting IJ-tunnel en de te hulp gesnelde politie had een VW-busje dwars over de weg gezet om de tunnel te blokke ren. De Opel wist er echter langs te komen. De achtervolging werd voortgezet. Op een gegeven moment stopte de Opel en stapten de inzittenden uit om het vuur te openen op de politie. De politie schoot terug waarbij een van het drietal gewond raakte. Door de inzittenden van de Opel werden vervolgens de banden van de politieauto lek geschoten, waardoor de achtervolging gestaak moest worden. De Opel werd later leeg terug ge vonden. Van de inzittenden ontbreekt ieder spoor en het is de politie volkomen duister waarom het drietal zoveel moeite deed om uit handen van de politie te blijven. Een jong Russisch echtpaar met kind wandelt opgewekt langs een museum in Moskou, zich met paraplu's be schermend tegen de fotse sneeuwval waarmee de Russi sche hoofdstad ge confronteerd wordt. Twee kinderen gedood bij kettingbotsing (Van een onzer verslagge vers) AMSTERDAM Bij een kettingbotsing op de Coentunnelweg in Am sterdam zijn gisteravond tijdens dichte mist twee kinderen levend ver brand. Vier van de zes bij de kettingbotsing be trokken auto's brandden geheel uit. Brandweer en politie hadden na het on geluk de handen vol aan het wegslepen van de au towrakken en de afwik keling van het verkeer. Door het ongeluk had zich een file van tien kilometer gevormd. Volgens de politie is de oorzaak van het ongeluk mogelijk een verkeerde invoegmanoeuvre. Ook elders in het land heeft de mist het verkeer veel parten ge speeld. In de omgeving van Naarden had als gevolg van mist een kettingbotsing plaats waarbij een aantal mensen wer den gewond en een auto uit brandde. Het vliegverkeer op Schiphol was gisteravond voor een deel onmogelijk. Bij andere ongelukken in het land verloren minstens acht mensen het leven. Bij andere ongelukken in het land verloren dit weekeinde ze ker acht mensen het leven. Een inwoner van Monster kwam om het leven bij een botsing op de Monsterseweg tussen zijn auto en een taxi. Waarschinlijk als gevolg van de dichte mist zijn vanmorgen op verschillende beveiligde overwe gen in het land drie mensen om het leven gekomen en een zwaar gewond. ADVERTENTIE ZUlMdKflW AMSTERDAM Wim Suurbler noch Ajax kwam giste ren na FC Amster dam—Ajax rond met een delegatie van het Duitse Schalke 04. De Duitsers vonden beider eisen te hoog. Vandaar ook dat DEN HAAG Bert Pronk heeft een advocaat In de arm genomen om zijn over gang van de wielerploeg van Peter Post (Tl Raleigh) naar de nieuwe equipe van Dieter Thurau IJsboerke te bewerkstelligen. Hoewel Post nog een optie heeft voor een jaar op Pronk, zoals bekend de trouwe meesterknecht van Thurau, meent de Scheven- inger zich sterk te kunnen verbeteren. „Dan moet Post mij laten gaan", aldus Bert Pronk. „Post heeft boven dien af verklaard dat hij ei- FC Den Haag heeft de stunt die het tegen Feijenoord en AZ'67 uithaalde - winnen - tegen PSV niet kunnen prolonge ren. De Haagse ploeg komt wel de eer toe een doelpunt te hebben gemaakt en tot zaterdag was dat alleen Go Ahead Eagles (1—4) en Feijenoord (1—1) gelukt. Op de foto de derde keer dat Jan van Beveren in deze competitie is gepasseerd, door een kopbal van Lex Schoenmaker. CARACAS Nederland behoort - met Zwitserland, de Philippijnen, Engeland, Porto Rico en Venezuela - tot de kandidaten voor het organiseren van de strijd om de wereldtitel schaken tussen Karpov en Spasski of Kortsjnoj die half november een tweekamp aangaan met het recht de wereldkampioen uit te dagen. Karpov zal van 1 juli 1978 af zijn titel op het spel zetten. Op het congres van de FIDE in Caracas werd tevens beslist dat Karpov met de oud-wereldkampioen Bobby Fischer een tweekamp mag spelen, die in Caracas zal worden gespeeld. ROTTERDAM Drs. Cor van Rijn, voorzitter van Sparta, heeft zaterdagavond wethouder drs. R. den Dunnen een brief overhandigd namens de drie (seml) profcli'^s in de Maasstad waarin het verzoek om financiële gemeentelijke steun wordt herhaald. Feijenoord, Sparta en Excelsior verzoeken deze steun tot het moment waarop de overheid het betaald voetbal zal gaan subsidiëren. De gemeente had in mei van dit jaar in een rapport deze steun ter sprake gebracht met o.m. als voorwaarde dat er gefuseerd zou worden (Sparta en Excelsior) en/of beide clubs één accommodatie zouden bespelen, het Kasteel of Woudestein. Beide aanbevelingen zien de drie clubs als weinig zinvol. Zij zouden overigens na het rapport zelf een beleidsplan moeten opstellen maar zijn daarin niet ge slaagd. genlijk liever geen renner in zijn ploeg heeft die met te genzin zijn werk doet.Post heeft overigens de zaak- Pronk in handen gegeven van de KNWU. BRUSSEL De Belgische selectie gaat aanstaande vrijdag in training voor het duel Nederland-België op 26 oktober in Amsterdam. Het is de bedoeling dat de Belgen eerst op dinsdag 24 oktober naar Nederland reizen en „onder weg" overnachten. ROTTERDAM Op zaterdag 22 oktober zal Aad Mansveld in het C-elftal van Feyenoord zijn rentree maken na zijn langdurige blessureperiode. Feyenoord-C speelt dan op een bijveld van de Kuip vriendschappelijk tegen FC Vlaardingen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1