Gemeente Alkemade moet veerlieden alsnog betalen „Ik geef de school een goede man99 9 Lisse opent vierde Bloembollenmarkt Bewoners en woningstichting wat nader tot elkaar gebracht Rijnschuimerszoeken ruimte 60 jaar getrouwd Raad Oegstgeest niet accoord met verhoging zwembadtarief NA UITSPRAAK AMBTENARENGERECHT REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 OKTOBER 1977 PAGINA] J fVan een onzer verslaggevers) LISSE Deze week bereikte rector W. A. Terwijn van het Lissese Fioretticollege de pen- sioengerechtige leeftijd. Het plan van de heer Terwijn en zijn vrouw W. Terwijn-Van Straaten om de school stille tjes te verlaten werd door de leerlingen van de scholenge meenschap naar het rijk der fabelen verwezen. Het af scheid van de man die 21 jaar rector geweest is van het Fio retticollege zette deze week Lisse op stelten. Op zondag 9 oktober werd de eerste voorstelling gegeven van de musical die de hele week elke avond gespeeld is. Op woensdagavond werd de musical „Don Quichotte" die door leraren en leerlingen in gestudeerd was, speciaal voor de bejaarden van Lisse e.o., opgevoerd. Op maandag 10 oktober werden de heer en mevrouw Terwijn door de leerlingen van de school thuis afgehaald voor een rondrit per koets door het dorp. Diezelfde dag werd een grote fancy-fair ten behoeve van ontwikke lingshulp aan Nieuw Guinea geopend. Gistermorgen onthulde de heer Terwijn een aandenken dat ter gelegenheid van zijn afscheid is vervaardigd. De donderdagavond werd afgeslo ten met het Terwijn-swingfes tival, een optreden van de Ne derlandse popgroep „The diz zy man's band" maakte deel uit van het programma. Van avond wordt van 18.00 tot 24.00 uur een reünie gegeven voor alle oud-leerlingen. Op zaterdagmorgen houdt het Fioretticollege tenslotte een Open-ochtend van 10.00 tot Scheidende rector Fioretticollege Terwijn: 13.00 uur, alle streekbewoners die eens een kijkje willen ne men in de scholengemeen schap zijn van harte welkom. De laatste uitvoering van de musical „Don Quichotte" is te vens het definitieve afscheid van de heer en mevrouw Ter wijn. Afscheid Het afscheid van het Fioretti college is voor de heer Terwijn tevens de afsluiting van wat eens zijn levenswerk vertegen woordigde. „Naar het afscheid heb ik de laatste maanden pas uitgekeken, voordien besefte ik nauwelijks dat mijn pen sioen zo snel voor de deur zou staan", aldus de heer Terwijn. „Het feit dat de heer Janson mijn opvolger wordt is voor mij een geruststelling, ik geef de school over aan een goed man". Na zijn pensionering kan de heer Terwijn zich gaan toeleg gen op het familiearchief. Het echtpaar Terwijn maakt ook graag reizen. Van de reizen die ze samen maken maakt het echtpaar dan altijd een uitge breid verslag. In het kader hiervan heeft het echtpaar van de directie van de school een reis naar Kreta aangeboden gekregen op voorwaarde dat na de terugkomst een uitge breid verslag wordt uitge bracht aan de leerlingen van de school. Legpenning Voor de man die in 21 jaar de school van de kinderschoenen naar volwassenheid heeft ge bracht, gestreden heeft voor de invoering van de mam- De scheidende en de komende rector: rechts Terwijn, links Janson. moetwet en de school van 25 leerlingen op 1234 heeft ge bracht, heeft het bestuur van de school een legpenning laten maken, waarvan de heer Ter wijn de eerste heeft gekregen. In de toekomst wordt de leg penning uitgereikt aan mensen die veel voor de school bete kend hebben. In het prille be gin van de school gaf de heer Terwijn zelf een aantal lessen astronomie. Mevrouw Terwijn heeft tot aan de dag van het afscheid les gegeven in wis- en natuurkunde. Van een dorps school in 1956 is het Fioretti college nu een belangrijke plaats gaan innemen in het regionale gebeuren. De invoering van de mam moetwet in 1968 wordt door de heer Terwijn als broodnodig omschreven. „Ik zag hoe goe de leerlingen het examen niet haalden omdat ze bijvoorbeeld niet zo goed in Frans waren", aldus de 65-jarige pedagoog. „Het Fioretticollege was dan ook de eerste school in Neder land waar de mammoetwet bij wijze van experiment een jaar eerder ingevoerd werd en daar ben ik echt wel een beetje trots op". De 36-jarige J. P. M. Janson is met ingang van deze maand de nieuwe rector van het re gionale onderwijsbedrijf dat bruist van de aktiviteit. Hij ervaart zijn nieuwe taak be slist niet als een gemakkelijke: „Ik ben blij dat de heer Ter wijn heeft toegezegd af en toe nog eens langs te komen", al dus de jongste rector van Ne derland. De heer Janson is 9 jaar gele den bij het Fioretticollege ge komen als leraar scheikunde. Binnen zeer korte tijd stom hij bekend als iemand die ooi bijzonder actief is in de schooj buiten het lesverband. De Fio- retti School Vereniging die on langs het 5-jarig jubileum vieri de staat dan ook op zijn naaml Vijf jaar lang hielp hij eer* steeds wisselend groepje leer- lingen bij het ontplooien van, aktiviteiten. Ontwikkeling De vraag wat er nu precies gaat veranderen doet beide, rectoren in de lach schieten.' „Niets", zegt de heer Janson, „ik zet het beleid dat de heer] Terwijn 21 jaar geleden is be-^ gonnen, gewoon voort..Er zal. in het onderwijs de komendej jaren wel het een en anderJ veranderen, de ontwikkelin-( gen worden door de school op de voet gevolgd". De heer Terwijn kijkt na 21, jaar verbonden te zijn geweest aan het Fioretticollege met] veel voldoening terug aan de generatie leerlingen die bij hem de revue passeerde. „On danks de vele kritiek van mijn tijdgenoten heb ik het volste,] vertrouwen in het karakter, van de moderne jeugd. Ik heb altijd goed met de leerlingen kunnen opschieten en zelfs met de grootste belhamels had j ik altijd goede gesprekken", zo luidt zijn commentaar. „Laatst promoveerde er een oud-leerling van mij en toen kwamen we er samen achter dat ik nog een postzegelboekje van hem had dat ik 15 jaar geleden tijdens de les had af- gepakt. Óp de reünie voor:' oud-leerlingen komt hij het op halen. ED OLIVIER De bloembollenmarkt trok vorig jaar veel bezoekers. STICHTINGSBESTUUR: „NADRUK OP VOORLICHTING" LISSE —"De stichting „Nationale Booem- bollenmarkt" houdt vanavond en morgen voor de 4e keer een groots opgezette markt. Uit ervaring blijkt dat er onder het tuinie rende publiek een vraag is naar voorlich ting zonder de daaraan verbonden „koop plicht". Op de markt exposeren 11 kwekers die ook bloembollenpakketten verkopen. De bezoe kers kunnen hun keus maken uit een bijzon der ruime sortering. Bij elkaar opgeteld zijn er meer dan 200 verschillende soorten bloembollen die rechtstreeks van de kweker tegen prettige prijzen gekocht kunnen wor den. De stichting Nationale bloembollenmarkt heeft niet de intentie om de gevestigde bloembollenhandelaren „uit de markt te prijzen". „Ons hoofddoel is het geven van zoveel mogelijk informatie over het kweken van bloembollen, uit de praktijk blijkt dat een groot aantal kopers niet veel van bloem bollen afweet. De mislukkingen worden dan al gauw op de kwekers en de verkopers afgeschoven", zo luidt het commentaar van de secretaris van de stichting, de heer Lefe- ber. Op de bloembollenmarkt is ook een voor- lichtingskraam van het Rijksconsulentschap voor de Tuinbouw. Ook een plaatselijk tuin centrum en een voorlichter van de Handels- raad poseren. Bezoekers van de markt kun nen ook met andere tuinproblemen bij de voorlichters terecht. „We richten eigenlijk doelbewust op de groep bloembollenkopers die graag een bui- tennissig bloembollenpakket willen kopen. Het publiek dat aangewezen is op het goed kope bloembollenpakket dat de postorderbe drijven versturen, zal er bij ons heel wat beter afkomen", aldus de heer Lefeber. De stichting heeft het „promoten" van de bloembollen als doel. „Aanvankelijk werd er door de kwekers sceptisch tegen ons aange keken. Nu zijn de bedrijven zo enthousiast dat we elk jaar meer aanvragen krijgen voor een kraam op de markt". De markt wordt gehouden in de CNB-Vei- linghal. aan de Lissese Gladiolenstraat. De veilinghal is verwarmd, er is voldoende par keerruimte aanwezig. Op alle invalswegen zijn duidelijk wegwijzers aangebracht. Vanavond is de markt geopend van 19.00 tot 21.00 uur. Morgen, 15 oktober, is de markt geopend van 9.00 tot 17.00 uur. 9 9 LEIDERDORP „Een ge meente zonder carnavalsver eniging is geen gemeente". Met deze opmerking besloot voorzitter Leo Rijsbergen de eerste ledenvergadering van de carnavalsvereniging „De Rijnschuimers". Gezien de grote belangstelling en het ge zellige karakter van de bijeen komst, na afloop werd er vo lop gedanst in de ontmoe tingsruimte van de sportzaal „Op Dreef', mag van een goe de start worden gesproken. Over gebrek aan medewerking heeft de nieuwe vereniging niet te klagen. Zeker 60 perso nen verklaarden bereid-te zijn de een of ander activiteit te ontplooien. Voor de nabije toe komst bestaan er volop plan nen. De elfde van de elfde hoopt men zich echt in het feestelijke vlak te presenteren. Eén der initiatiefnemers, Hen- ny Averdieck, vertelde daar over: „Dat wordt voor ons echt een krachttoer, omdat het nog maar kort dag is. Een probleem in Leiderdorp is het vinden van geschikte ruimte. Als we de beschikking over een lege bedrijfshal aan de Lijnbaan zouden kunnen krij gen, zijn we uit de zorgen". De heer Averdieck zei ook nog, dat als vignet voor de vereni ging is gekozen voor een stie- rekop, naar het bekende beeld op de Leiderdorpse brug, als symbool voor de verbonden heid tussen de Hoge en Lage Rijndijk. De contributie werdj vastgesteld op 15 per jaar. Secretaris Ton v.d. Reijden, B. G. Cortslaan 31, tel. 126022. BEMIDDELINGSPOGING OVER WARMUNDASTRAAT WARMON WARMOND Het gemeentebe stuur van Warmond ondernam gisteravond een poging om de bewoners van de Warmunda- straat en het bestuur van de woningstichting weer rond de tafel te krijgen. Bij een vorige ontmoeting, waarbij over de plannen voor vervangende nieuwbouw werd gesproken, verliet het grootste deel van de bewoners de zaal, toen bleek dat over renovatie van de 31 woningen niet meer zou worden gesproken. In de vorige raadsvergadering zegde burgemeester De Vreeze als antwoord op vragen van J. Timmerman, toe een bemidde lingspoging te ondernemen. De ze poging is slechts gedeeltelijk geslaagd. De mensen van het LOS (Landelijk Ombudsteam Stadsvernieuwing) die aanvan kelijk op de tribune mochten plaatsnemen, verlieten na enige tijd, na vermaningen van de kant van de burgemeester, de vergadering. Een van de bewo ners vertrok met hen. Bij de overige aanwezigen werd de af spraak gemaakt om op 24 okl ber met de stichting de nieul bouwplannen te bespreke Twee leden van het bewonersc mité verbonden hieraan I voorwaarde, dat er met de ledi van het LOS nog een afrondei gesprek zou plaatsvinden wa. in de beslissing tot nieuwbou nader zou worden belicht Het Leidse echtpaar L. Vogelen zang-van der Niet viert maandag 17 oktober het 60-jarig huwelijks feest. Ter gelegenheid van deze diamanten bruiloft waren burge meester en mevrouw Vis gistermid dag in de woning aan Weidehof 45 aanwezig om het echtpaar te feliciteren. De heer Vogelenzang heeft zijn vrouw tijdens de mobili satie in 1917 ten huwelijk ge vraagd. De tweeëntachtig-jarige Leidenaar zou zijn oorspronkelijke Katwijkse bruid nog graag voor een volgende zestig jaar ten huwe lijk willen vragen. Zijn vitale vrouw (78) denkt hier net zo over. Na de pensionering in 1960 heeft het echtpaar nog met veel plezier het beheer gevoerd over het Nieuw Leids Dierenasiel in de Besjeslaan. Eveneens heeft de heer Vogelen zang 27 jaar lang de bazuin gebla zen in de harmoniekapelvan Werkmans Wilskracht. Als een hoogtepunt in hun leven ervaart het echtpaar de wereldreis, die ze in 1965 over alle wereldzeeën ge maakt hebben naar Papoea New Guinea, waar hun dochter Maria woont. Mevrouw Vogelenzang is tot vorig jaar actief geweest met de verzorging van ouden van da gen. leder jaar brengt het kernge zonde echtpaar 's zomers de va- is vier dochters, twee zonen i kantie door op een boot op het achttien klein- en achterkleinkind^ Vennemeer. Het jarige bruidspaar ren rijk. STEMMEN STAAKTEN OEGSTGEEST - Het voorstel om het tarief voor het leszwem- men te verhogen met 1 gulden heeft het gisteren in de gemeen teraad van Oegstgeest voor de tweede keer niet gehaald. Even als vorig jaar, bij het voorstel om het lesgeld met 75 cent te verhogen, stemde de progressie ve fractie en een gedeelte van de VVD-fractie tegen de verho ging. Omdat het PvdA-fractielid Kohlbeck verhinderd was de raadszitting bij te wonen, staak ten de stemmen. Het college van b en w zal de zwembadkwestie voor de volgende raadsvergade ring weer in behandeling moe ten nemen. Indien alle raadsle- cten aanwezig zijn wordt yer- wacht dat de meerderheid van de raad tegen het voorstel zal stemmen. Met de tariefsverhoging van 5 procent voor de verhuur van sportterreinen ging de raad ac coord. Met het oog op de slui tende begroting van de gemeen te Oegstgeest denkt het gemeen tebestuur volgend jaar te kun nen volstaan met een verhoging van 3 procent! Het illegale autokerkhof dat aan het eind van de Wassenaarse eg is ontstaan ziet de gemeente Oegstgeest graag verdwijnen. PvdA-raadslid Boesjes droeg de behandeling van de zaak liever over aan Leiden. „Leiden heeft vast wel de bevoegdheid om er iets aan te doen", zo luidde zijn commentaar. Het gemeentebestuur kwam gis teravond overeen dat na de in voering van de kabeltelevisie in Oegstgeest de particuliere an tennes nog 5 jaar mochten blij ven staan. Na een periode van 5 jaar wordt er een besluit over genomen. Mevrouw Blom (WD) constateerde dat er over deze gang van zaken niets in de bouwverordening staat. Burgemeester Van Eysinga nam gisteravond in hartelijke be woordingen afscheid van het PPR-raadslid Wolthaus die pre dikant wordt op het eiland Te xel. De heer Wolthaus wordt opgevolgd in de raad door de heer K. Beckers, echtgenoot van PPR-voorzitster Ria Beckers. ALKEMADE/DEN HAAG De acht geschorste veerlieden van het Kaagpont zullen als nog het salaris ontvangen dat de gemeente Alkemade sinds begin van dit jaar heeft inge houden. De gemeente besloot tot inhouding nadat ernstige vermoedens waren gerezen dat de acht zich hadden schul dig gemaakt aan het verduis teren van veergelden. Eerder al had het Alkemadese ge meentebestuur besloten de veerlieden op non-actief te stellen. De acht veerlieden tekenden vorige maand bij het ambtena rengerecht protest aan tegen de beslissingen van de ge meente. Zij stelden dat de ge nomen besluiten vooruitliepen op het onderzoek en dat nog niet was bewezen dat zij zich aan verduistering van gemeen tegelden hadden schuldig ge maakt. Zij verzochten de voor zitter van het ambtenarenge recht bij monde van hun vijf raadsleden dan ook zowel de schorsing alswel de inhouding van de bezoldiging ongedaan te maken. Beroep Het ambtenarengerecht be sloot echter de schorsing te handhaven. Dit in afwachting van het gerechtelijk vooron derzoek dat op last van de officier van justitie tegen de acht veerlieden op verdenking van verduisering is ingesteld. Deze zaak zal vermoedelijk nog het einde van het jaar in Den Haag dienen. De gemeente Alkemade heeft nog wel de mogelijkheid om tegen de uitspraak van het ambtenarengerecht in beroep te gaan. Dit moet zij dan wel binnen dertig dagen doen. Of het daadwerkelijk zover zal komen is nog niet bekend. Noch het gemeentebestuur noch de raadsheer van de ge meente, mr. Maas, wilde hier over gistermiddag iets zeggen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4