Peter Post met den tweede sponsor Cambridgeshire zondag op Duindigt Eettine Vriesekoop •ewijst goede vorm Zaak-Jurion blijft een omkoopschandaal99 Van Deventer start met zeges DVOCAAT BELGISCHE VOETBALBOND: !oewel het nieuwe wielerseizoen nog geruime tijd op zich laat wachten bracht Peter i pst gisteren zijn ploeg voor het voetlicht met de aanwinsten Cees Priem en Jan Raas. LOTTO/TOTO DEN HAAG In de lotto en de toto van week 41 vielen in totaal 24.266 prijzen Uitslag lotto 41 d.d. 9 oktober 1977 In deze lotto vielen 23.675 prij zen; inleg: 3.585.676; prijzen- bedrag: 1.703.196,10; le prijs): 2 winnaars, elk bruto 298.059,30; (2e): 4 winnaars, elk bruto 42.579,90; (3e 183 winnaars, elk bruto 1.396,-; (4e): 8.988 winnaars, elk 37,80; (5e): 14.498 winnaars, elk 23,40 toto 41 d.d. 9 oktober 1977 in deze toto vielen 555 prijzen; inleg: 643.644; Prijzenbedrag: 370.167,16. (le prijs): geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat 1/3 deel naar de jackpot van toto 42 van zondag a.s. het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en de 3e prijs; 2e): 21 winnaars, elk bruto 6.603,50, 3e): 530 winnaars, elk 319,30, Jacpot voor toto 42 van zondag 16 oktober a.s. 62.242,88. 'ERDAM Peter Post is bijna rond met wielerploeg voor het nieuwe seizoen. T. I. leigh wil de verworven plaats aan de interna- inale wielertop niet kwijt, maar zelfs verster- Daarom is ploegleider Peter Post erg ingeno- met het feit dat T.I. Raleigh een mederspon- heeft gevonden voor de ploeg. Dat is McGre- een toonaangevende fabrikant van sportieve- vrijetijdskleding voor mannen en jongens, "regor werd opgericht in 1921 en heeft het ifdkantoor in Amerika, terwijl licentiehouders dochterondernemingen te vinden zijn in vrij- il ieder land in de wereld. !r Post: „Ik ben blij dat twee goede firma's :aar gevonden hebben. McGregor en T.I. Raleigh voorlopig twee jaar met elkaar in zee. Het lat wel vast dat Raleigh de eerste vier of vijf 'ar de wielersport blijft steunen. De grootte van et bedrag1 wü men echter van jaar tot jaar ekijken. Een ploeg als wij het afgelopen seizoen adden kost een hoop geld. De verwachting voor et nieuwe seizoen is dat het een en ander een edrag gaat kosten van rond de twee miljoen". •I. Raleigh-McGregor start het seizoen met zestien Jnners. Acht renners van vorig seizoen, toen de loeg uit elf man bestond zijn aangebleven. Dat 'jn Hennie Kuiper, Gerrie Knetemann, Henk Lub- •erding, Piet van Katwijk, Aad van den Hoek, Bill iickson, José de Cauwer en Bert Pronk. Of de aatste bij Peter Post blijft is nog niet zeker. Post jdl hem graag behouden. Maar zoals bekend wil 'ronk met Didi Thurau mee. Peter Post: „We lebben een optie op Pronk. Een jongen met egenzin wil ik echter niet in de ploeg hebben. De tNWU heeft de zaak in behandeling en op het ogenblik kan ik daar niets over vertellen", "et Gerben Karstens worden nog onderhandel in- gen gevoerd inzake een eventuele verlenging van contract. Ook met René Pijnen wordt onder handeld voor 1978. Het is niet onmogelijk dat deze twee renners dan op de baan gaan rijden. Met enige trots stelde Peter Post gisteren zijn nieuwe renners voor. Jan Raas is weer onder zijn hoede na een verblijf bij Frisol. Met enige moei lijkheden is destijds Raas bij Post vertrokken. De moeilijkheden zijn nu uitgepraat en Jan Raas wordt in het voorseizoen de kopman van de ploeg. De taak van Hennie Kuiper is zich helemaal voor te bereiden voor het grote werk, de Tour de France. Jan Raas is blij dat hij zijn vaste vriend Cees Priem mee mocht brengen naar de ploeg van Post. „Zonder hem was hij waarschijnlijk niet gekomen". Raas heeft een zeer behoorlijke ontwik keling doorgemaakt", aldus Peter Post. Verder zullen voor T.I. Raleigh-McGregor rijden: Jan Huisjes, Ad Gevers, de Duitser Klaus Peter Thaler en de Belg Frankie de Gendt Met de Belgische renners Paul Wellens en Wilfried Wesemael wor den nog onderhandelingen gevoerd voor 1978. De laatsten staan nog onder contract bij de heer De Vries privé bij Frisol. Jan Raas: „Ik ben erg blij terug te zijn bij Peter Post. Ik geloof dat ik met meer animo zal rijden dan vorig seizoen. Ik ging naar de Tour de France met Frisol met het idee een etappe te winnen en voor de rest maar wat aan te fietsen, omdat je de mensen niet om je heen had voor een goede ploeg en bovendien niet de geschikte ploegleider." Het afgelopen seizoen kostte T.I. Raleigh 1,3 mil joen. Peter Post: „Dat is een heleboel geld. Het wordt elk jaar duurder. Daarom was het nodig dat er een tweede sponsor bij kwam. Ik ben blij dat het een wereldzaak is en niet één of andere ijsfirma, die het na een paar maanden wel beke ken heeft We willen het peil van de ploeg van het afgelopen seizoen behouden en zelfs verster ken". ARTHUR VAN RIJSWIJK Na ongeregeldheden „Luxemburg niet meer tegen Engelse teams" LUXEMBURG Rene van den Bulcke, voorzitter van de Luxemburgse voetbal bond en voorzitter van het parlement, heeft geopperd dat voetbalploegen uit het Groothertogdom niet meer tegen Engelse clubs of de Engelse nationale ploeg moeten spelen. Dit naar aanleiding van de door En gelse supporters veroor zaakte incidenten, die zich woensdag tijdens en na de interlandwedstrijd Luxem- burg-Engeland voordeden. Van den Bulcke, die ook vertelde dat er een rapport zou worden opgemaakt over het gedrag van de En gelse supporters (dat ver volgens naar de Fifa zal worden verzonden), zei dat Luxemburg in de toekomst diende te weigeren om te gen Engelse clubs uit te komen, zelfs als dit zou be tekenen dat Luxemburg van internationale competi ties zou worden uitgesloten. DEN HAAG Het handbalver- bond heeft Ton Velraats naast Jan Alma als tweede trainer Van de nationale damesploeg aangesteld. GRONINGEN - Eddy Achter- berg heeft van FC Groningen een boete van 250 gulden opge ld gekregen en is uit de A-se- lectie verwijderd nadat de ex- speler van FC Twente felle kri- had geleverd op een door Sportwereld trainer Verlangen uitgevoerde wissel tegen Theo Keukens. MONTERREY Haiti heeft zijn tweede wedstrijd in het kwalificatietoernooi Noord- en Middenamerikaanse zone voor het WK in Argentinië tegen Guatamala met 2—1 gewonnen.- Mexico leidt met vier uit twee voor Canada, Guatamala, El Salvador en Haiti met twee pun ten. Suriname is laatste met geen punten. HAARLEM Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heeft de gemeente Alkmaar laten we ten dat voor niet meer dan an derhalf miljoen gulden aan de accommodatie van AZ'67 mag worden verbeterd. Alkmaar had tweeëneenkwart miljoen ge vraagd. BAZEL Nederland bezet na de eerste dag van de wereld kampioenschappen moderne rit mische gymnastiek de veertien de plaats. Bulgarije leidt voor Rusland en Oost-Duitsland. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Zowel zaterdag als zondag zijn er rennen en draverijen op Duindigt. Zondagmid dag is er een prachtig hoofdnummer bij de vol bloeds: de Cambridgeshire een ren over 1800 meter waarvoor de Engelse topjockey Erik Eldin naar Duindigt komt Hij zal plaatsnemen op het paard Parlor Noble. Zaterdagmiddag is de eerste start om 13.15 uur. Duindigt heeft dan al een internationale veldrit voor wielrenners achter de rug die om 10.15 uur van start gaat. De tips voor zaterdag. SOLVALLAPRUS: Agusta Norton, Phaedra D en Pearl Pride. ABYPRIJS: Peter Snell, Ontdekker en Ossian. TAVIAPRIJS: Perry Anjo, Penny Wise en Nelly Fortuna. CHARLOTTENLUNDPRUS: Olbert D, Paloro du Bois en Milo. GREENWOODPRUS: Morning Star, Karper K en Iron Volann. BLUE BONNETSPRIJS: Longshot, Nathan Oli vier en Lola Hollandia. JAGERSROPRUS: Pepyn Bush, Ona Kid en Pa trick Kid. ELNATHANPRLJS (eerste afdeling): Elder States man, Pfalzgruss en Regency Tune. ORSONPRIJS: Alwiene, Jolly Prince en Pantokra- tor. ELNATHANPRIJS (tweede afdeling): Seven Miles, Feuerboy en Bearly. Zondagmiddag is de eerste start om 13.00 uur. De tips: HAZELPARKPRIJS: Oli V, Ostara en Othello Prise. MEADOWLANDSPR1JS: Plenty Speed, Ocanja en Marc D. HOLLYWOODPRIJS: Paarl D, Nappie en Paro die. PRIJS DER DRIEJARIGE STAYERS: Paranoh, Pacemaker W. INDIANAPRIJS: Opulent Pride, Kora Marijke en Loes Areta. SPRING FIELDPRIJS: Otavi, Orion Dakota en Orpheus. EAST RUTHERFORDPRIJS: Kameraad, Lido Buitenzorg en Jojo Buitenzorg. TROOSTPRIJS: Raldo, Pake en High Run. CAMBRIDGESHIRE: Parlor Noble, Pink Tank en Frances Hope. HOEFSLAG WISSELBEKER: Angry Brigade, Fo rever There en Angry Brigade. Hans Vultink, gadegeslagen door Louis Havermans, aan stoot in het gisteren begonnen toernooi om de nationale titel anker kader 47/1 WYCHEN Wim van Deventer heeft gisteren een uitstekende start gehad in het nationaal bil jartkampioenschap ereklasse anker kader 47/1. De Hagenaar versloeg in de eerste ronde Piet Vet in twaalf beurten en vervol gens Hans Sundquest in acht beurten. Daarmee bleef Van De venter in moyenne wel wat ach ter bij favorieten als Vultink en v.d. Smissen, die hun duels in de eerste ronde in respectieve lijk zes en acht beurten' beëind igden. Van Deventer herstelde zich in de tweede ronde knap door Sundquest in slechts acht beurten van de tafel te spelen. Uitslagen eerste ronde:1 Bessem- s—Sundquest 300—178/10; Ve t—Van Deventer 192—300/12; Steures—v.d. Smissen 106—300/8; Havermans—Vultink 70—300/6. Tweede ronde: Bes- sems-Vet 300-171/13; Van De venter—Sundquest 300—157/8; v.d. Smissen—Havermans 300—178/14; Vultink-Steures 300-75/6. Stand: 1. Vultink 50.00; 2. Van Deventer 4—30.00; 3. v.d. Smissen 4—27.27; 4. Bes- sems 4—26.08; 5. Sundquest 0-18.61; 6. Vet 0-14.52; 7. Steu res 0—12.92; 8. Havermans 0—12.48 (resp. punten en moyen ne). LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 OKTOBER 1977 PAGINA 13 ÜDERLAAG TAFELTENNISTEAM [MAAR Het Nederlanse tafel is te am heeft ook zijn tweede itrijd in de europese superliga- petitie verloren. Met 52 ging de r: van coach Bert Schoofs (wiens Frans (38) weer in de wedstrijd t is teruggekeerd) avond in Alk- r tegen Frankrijk tenonder. Een ppelbare nederlaag, want de (sen, met Europees kampioen Jac- I Secretin, en de wereldkampioe- in het gemengde dubbel Secreti- irgeret in hun midden, werden »f al te sterk geacht. Nederlandse team, dat kansloos in de superliga-competitie heeft de Fransen niet al te moeilijk nen maken. Jacques Secretin was klasse apart en dolde met Van der »i en Hijne. Met een minimum aan inspanning gebruikte hij zijn complete slagenrepertoire en demonstreerde voor de ruim 800 toeschouwers hoe hij in 1976 in Praag Europees kampioen werd. Dat Van der Helm tot vijftien en zeventien en Hijne tot twaalf en negen tegenpunten kwamen, dankten zij niet zo zeer aan eigen kunde, doch aan de speelwijze van de linkshandige Parijzenaar, die vanuit alle mogelijke 'en onmogelijke posities trachtte te scoren. De twee Nederlandse winstpartijen kwamen net als in de eerste wed strijd in Joegoslavië op naam van Bettine Vriesekoop en Rene Hijne. Dat trainingsarbeid adelt bewees Bet tine Vriesekoop in haar partij tegen Claude Bergeret. De Europese jeugdkampioene, die ver uit de meeste trainingsuren in Neder land maakt en de zestiende plaats op de Europes ranglijst inneemt, versloeg de Franijaise, die nummer acht geklas seerd staat, in drie sets: 21—18, 19—21 en 21—66. De gelijk opgaande strijd met lange schitterende rally's werd in de derde set vooral door de keiharde wedstrijdmentaliteit van de Hazers- woudse in haar voordeel beslist. Na een achterstand van 7—10 kwam zij terug tot 10—10 en stootte onmiddel lijk door naar 17—13 en 21—16. In de laatste partij van de avond scoorde René Hijne het tweede punt voor Nederland. Birocheau moest in de derde set een voorsprong van 17—10 prijsgeven tegen een fel aanval lende Hijne die terugkwam tot 18—18. De besnorde Parijzenaar kreeg nog Bettine Vriesekoop kon de nederlaag tegen Frankrijk slechts een wat draaglijkeraanziengeven. Zij toonde opnieuw haar vooruitgang door de Franpaise Claude Bergeret te verslaan. twee matchpunten op 18—20, maar kon het winnende punt niet scoren. Integendeel, Hijne greep zijn kans en pakte alsnog de zege met 23—21. De jeugdige Nederlander, die tegen Secre tin te schroomvallig speelde, maakte een betere indruk dan zijn clubgenoot en tienvoudig nationaal kampioen Bert van der Helm. De 29-jarige gym nastiekleraar was niet in vorm, het geen in het afgelopen weekend, toen hij drie van de zes partijen in de wedstrijden in de nationale competitie verloor, al aan het licht kwam. Tegen Birochea noch tegen Secretin kon Van der Helm een moment imponeren. 1 Uitslagen t Van der Helm—Birocheau 16—21, l Spasski leidt AMSTERDAM Oud-wereld kampioen Boris Spasski (Rus) heeft gisteren in Amsterdam de derde partij van de tweek amp tegen de Nederlandse grootmeester Jan Timman ge wonnen. Timman, die met zwart speelde, gaf na de 25e zet van Spasski op. Spasski leidt nu met 2,5—0,5. Spits voor Volendam VOLENDAM Eredivisieclub Volendam heeft de 31-jarige Westduitse spits Franz Kraut- hausen gecontracteerd. Kraut- hausen, die ooit voor Bayern München, Schalke'04 en Rot- Weiss Oberhausen speelde, te kende een contract dat loopt tot eind april 1978. Het afgelo pen seizoen kwam Krauthau- sen, die zijn carrière begon bij de amateurvereniging SC'Juli- ch, in de Verenigde Staten (Las Vegas) uit voor Quick Silver Springs. Krauthausen zal waarschijnlijk zondag zijn debuut maken voor zijn nieu we werkgever, in de thuiswed strijd tegen FC Utrecht Springpaarden van Steenken verkocht MELLENDORF Leon Mel- chior is in het bezit gekomen van vier bekende springpaar den van de Westduitser Hart- wig Steenken. Volgens de echtgenote van Steenken be treft het hier een vrienden dienst Voorlopig blijven de vier paarden Goya, Nemo, Loriot en Deister nog in West-Duitsland. Met de gezondheidstoestand van Steenken gaat het iets be ter. Sinds 12 juli, de dat dag Steenken bij een auto-ongeluk betrokken was, ligt hij nog steeds bewusteloos in het zie kenhuis van Hannover. Woens dag is Steenken opnieuw geo pereerd aan zijn hoofd. Vol gens de artsen heeft hij deze operatie redelijk doorstaan. Tennisbond dreigt geding om rackets ROTTERDAM De tennisar- tikelengroothandel Ambiro uit Maassluis overweegt tegen de tennisbond een kort geding aan te spannen wegens het voorlopige verbod om met rac kets met een dubbele bespan ning in competitie en toer nooien te spelen. De interna tionale tennisfederatie heeft deze rackets met ingang van 3 oktober tot 1 juni 1978 ver boden voor alle officiële wed strijden. In de tussentijd zal het Institute of Technology te Brunswick (VS) een onderzoek instellen. De KNLTB heeft in middels het standpunt overge nomen van de ILTF. Nooren wint in Leeuwarden LEEUWARDEN - Henk Noo ren met Pluco heeft gisteren de eerste en de derde wedstrijd tijdens het indoor concours Friesland gewonnen. In de eer ste wedstrijdtabel A (1.50 meter) won Nooren na barrage. Zijn tijd was 38.5. Tweede werd Har ry Wouters van den Ouden- weyer met Salerno in 39.4. In het derde onderdeel zegevierde Nooren met Funest in een jacht- concours. Wiel Heber werd met Captain Green tweede. Scheidsrechter dient klacht in NIEUW VENNEP Scheids- rechter Ruud Klint gaat bij de strafcommissie van het amateurvoetbal een klacht in dienen tegen Rheden-trainer Ben Zweers. De arbiter uit Nieuw Vennep wenst dat Zweers de discriminerende uitlatingen, die deze na afloop van de bekerwedstrijd Excel sior—Rheden ventileerde, her roept Klint is niet de enige die een klacht zal indienen. Ook de scheidsrechterscommissie gaat in protest en wel bij het tucht college. Direct na de voor Rheden zo teleurstellende nederlaag te gen Excelsior zou Zweers ge zegd hebben: „Ik wil niet dis crimineren, maar ze zijn alle maal hetzelfde. Als je ze onder je hebt kruipen ze door het stof. Hebben ze de leiding berg je dan maar". Bonthuis is opvolger Van Stee (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Peter Bont huis, hoofd Sportzaken van het Rotterdamse sportpaleis Ahoy is opvolger geworden van jan van Stee, de'coordina- tor van de SBB (Stichting Be vordering Beroepswieler sport). Van der Stee zal de eerste tijd Peter Bonthuis, die aan Ahoy blijft verbonden, bijstaan. USSEL Gisteren zijn in enssel de pleidooien begonnen op de advocaten van de Belgi- >rre voetbalbond (KBVB) in de letfc, die oud-international Jef lilioa heeft aangespannen te rn de bond met het doel de rènslange schorsing waartoe veroordeeld, via de bur- derechter ongedaan te maken, Gooris, de advocaat van de :end, stelde dat het geen proces teil derden moest worden, maar dat het een omkoopzaak moest blijven. Hij doelde daarmee op het feit dat de raadsman van Jurion woensdag een frontale aanval op de KB VB had geo pend en slechts oppervlakkig het omkoopschandaal zelf had aangesneden. Mr. Bevernage, de advocaat van Jurion, had ge poogd aan te tonen dat de Belgi sche voetbalbond een onderne mersvereniging is, die concur rentievervalsend werkt. De clubs (ondernemers) kunnen zich alleen maar bij de KB VB aansluiten. Volgens de pleiter van Jurion is dit in strijd met de wet. Wat betreft de beschul diging tegen de oud-trainer dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan wedstrijdbeïnvloeding, ver klaarde Bevernage dat de KBVB dit zelf hérhaaldelijk doet door het verkopen van het terreinvoordeel bij bekerwed- strijden. Bovendien roerde hij nog een aantal andere dubieuze alleen vernietgd worden indien handelingen van de bond aan. ze zou indruisen tegen de open- Volgens de raadsman van de bare orde of indien een niet KBVB moet de zaak beperkt door het reglement voorziene blijven tot de vraag of Jurion sanctie was getroffen. De straf- zich schuldig heeft gemaakt aan niaat was duidelijk vastgelegd: omkoping en of de KBVB de schrappen van de bondslijsten reglementen in deze zaak heeft maS door de rechter worden geëerbiedigd. Hij was van me- opgelegd. ning dat Jurion door zijn lid- Mr. Gooris gaf een gedetailleerd maatschap gebonden was aan verslag van de feiten zoals ze de statuten van de bond. De zich hadden voorgedaan in de sanctie kan volgens mr. Gooris week van 4 tot 11 april 1976. Hieruit zou moeten blijken dat Jurion zich als trainer van La Louviere had schuldig gemaakt aan het omkopen van de doel man van Berchem met het doel degradatie van zijn club te voor komen. Mr. Gooris stelde duide lijk dat de initiatieven daarbij steeds van Jurion waren uitge gaan en dat hij niet zoals zijn verdediger had bepleit, geprovo ceerd was door een politieman. De verdediger had overigens no gal wat kritiek op het feit dat Jurion tijdens de pleidooien van mr. Bevernage nu eens als ama teur en dan weer als proftrainer werd afgeschilderd. „Of men als amateur of als prof omkope rij pleegt maakt niets uit voor het reglement." Maar het be langrijkste punt was dat de ver dediger van Jurion niet moet proberen van het proces een aanklacht tegen de KBVB te maken. „Het is en blijft omkopingszaak".

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13