Spaanse politie jaagt op extremisten: 26 arrestaties 7 Man dodelijk getroffen bij schietpartij in Den Haag £eidóc0oimmt VVD- AANHANG BLIJFT STIJGEN Vandaag beslissing over bieuwe (in)formateur -E wee Russen in ïojoez op weg aar Saljoet-6 Woedende Bleiswijkers bezetten na kruispunt0NGEVAL Koffie-thee goedkopi er Punch op rand van afgrond Verkeer: 12 doden Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V.. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Haltewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. lenties (excl. BTW) 0,46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) lementen: kwartaal 40,45: jaar 150,30: losse nummers: 55 cent. Maandag 1U oktober li477, 68e jaargang no. 20859 Prinses Irene Prinses Irene en prins Carlos praten over hun dagelijkse le ven, geloof en huwelijk met Jan Vein Hillo op Ned. I om 21.50 uur. Op Ned. II om 20.25 uur de Wrekers en om 22.05 Brandpunt met film over acties tegen het geweld in t.v.-series in de Ver enigde Staten. Zonnige perioden Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog. Matige tot vrij krachtige wind ruimend naar west tot noordwest. Maxi- mumtemp. ongeveer 15 graden. Morgen zon: 6.57—17.55. Maan 4.58—17.10. Scheveningen hoog water 1.42 14.05. Laag water 9.44 21.59. Sojoez-25 op het moment van lancering iSKOU (UPI/Rtr) De Sovjet-Unie heeft zo: een bemand ruimteschip, de Sojoez-25, gelan- erd. Lt-kolonel Vladimir Kovalenko en ir. Vale- Rjoemin, beiden nieuwelingen in de ruimte, llen vastkoppelen aan het op 29 september —lanceerde ruimtestation Saljoet-6. Tass heeft *taeld dat de 35-jarige Kovalenko en de 38-jarige oemin zich „uitstekend" voelen, it is de eerste Russische bemande ruimtevlucht de Sojoez-24 in februari van dit jaar, toen de teranen Gorbatko en Glazkov 18 dagen in de imte doorbrachten met het ruimtestation Sal- ït-5. Dit ruimtestation hield in augustus op te nctioneren. lancering staat in verband met de 60ste ver- ardig van de oktober-revolutie, die op 7 novem- ir gevierd wordt. Het is daarom te verwachten delt de ruimtereis tot die datum zal duren. De Jns lissen hebben bovendien op 4 oktober de dag ken|rdacht waarop twintig jaar geleden de eerste ■loi.loetnik in de ruimte werd gebracht. enDvalenko is militair transportpiloot geweest voor j in 1967 aan zijn opleiding tot kosmonaut begon, ij heeft vaak meegeholpen bij de vluchtleiding ■^dens ruimtevluchten. Rjoemin, oorspronkelijk >utvester, heeft zich op latere leeftijd omge schoold tot boordwerktuigkundige. MADRID (AP) De Spaanse poli tie heeft gisteren zesentwintig le den van zowel ex treem-rechtse als extreem-linkse groeperingen gearresteerd bij een aantal raz zia's in verdachte woningen. In Be- nidorm werden vijftien leden van de extreem-linkse stadsguerillabe- weging Grapo aangehouden. On der hen zou zich Manuel Perez Martinez bevin den, de leider van Premier Suarez (links) in gesprek met leiders van de oppositie tijdens het overleg om de Grapo. gezamenlijk een oplossing te vinden voor de economische problemen van het land. In Barcelona kon de politie negen leden van de extreem-rechtse Apostolische Anti-communisti- De Spaanse regering en de leiders van de opposi tiepartijen hebben gisteravond overeenstemming sche Alliantie (AAA) aanhouden. Deze groepering bereikt over een serie maatregelen die bedoeld is eiste vorige maand de verantwoordelijkheid op om 's lands nijpende economische problemen uit voor een bomaanslag op de kantoren van het blad de weg te ruimen. De maatregelen omvatten on- E1 Papus waarbij een persoon werd gedood. dermeer loon- en prijsbeperkingen om de inflatie terug te dringen tot 22 procent of minder. Het De Baskische afscheidingsbeweging ETA heeft huidige inflatiepercentage is 30. Ook zal het aan-' gisteren de verantwoordelijkheid opgeëist voor de bod van geld worden verminderd, zal beknibbeld aanslag waarbij zaterdag de president van het worden op de openbare uitgaven, zullen officiële provinciaal bestuur van de provincie Vizcaya en kredieten worden beperkt en gunstige voorwaar- twee van zijn lijfwachten om het leven werden den worden geschapen voor exporteurs, de land- «ebracht. bouw, de woningsector en de visserij. Prinses Anne van Engeland, die volgende maand een baby verwacht was een van de toe schouwers op een concours hippique in Knowltown (Kent), waaraan haar echtge noot, kapitein Mark Phillips deelnam. DODELIJK BLEISWIJK Enige honderden woedende bewo ners van Bleiswijk hebben vanmorgen om acht uur drie kwartier de kruising Hoekeindseweg-pro- vincialeweg 22, met tractoren en auto's bezet gehouden. Directe aanleiding was het dodelijk verongelukken afgelopen vrijdag van de 12-jarige Floris Vrijling, die bij het oversteken met zijn fiets door een vrachtwagen was geschept. De bewoners, die in het verleden al herhaaldelijk hebben geprotesteerd tegen de onveiligheid op dit punt, eisten een onmiddellijke aanleg van eer verkeerslichteninstallatie. Na de demonstratie to gen de verontwaardigde ouders naar het gemeen tehuis, waar men aan burgemeester Van der Lin den een petitie wilde aanbieden. Deze zat echter in de file veroorzaakt door de demonstratie, zodat de bewoners door wethouder Heugens moesten worden ontvangen. Deze deelde hen mee dat de gemeente zeer onlangs een brief van de provincie had ontvangen, met de toezegging dat er nog dit jaar verkeerslichten komen. De burgemeester ver klaarde later desgevraagd, dat dit al vorige week aan de bewoners was meegedeeld. „Ook zonder deze actie zou hetzelfde tot stand zijn gebracht", aldus de burgemeester, die zei dat de kwestie morgen door het college wordt behandeld. Het kruispunt heeft in het verleden herhaaldelijk haar tol geëist Ook in 1975 en 1976 zijn er doden gevallen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een 35-jarige autohandelaar uit Den Haag heeft gisterochtend in zijn woning aan de Mechelsestraat minstens vijf schoten gelost op twee mensen die zijn huis binnendrongen. Daarbij werd de 23-jarige sloper J. Berkscheber uit Den Haag dodelijk getroffen door kogels in de borst en de hals. Een 24-jarige Haagse kassenbouwer werd licht gewond door een kogel in de rug. De aanleiding tot deze schietpartij is waarschijnlijk het feit dat de sloper nog een bedrag van honderd gulden van de autohandelaar te goed had. De sloper had de kassenbouwer 's nachts in een café in de binnenstad ontmoet Toen er over geldzaken werd gesproken hebben zij vermoede lijk besloten het geld bij de autohandelaar te gaan halen. De sloper, die een kennis van de autohande laar en zijn echtgenote is, was in het bezit van een sleutel van het huis van het echtpaar, dat het huis onderverhuurt en zelf de parterre bewoont. De sloper forceerde de deur naar het woongedeel te van de parterre, vanwaar bijna direkt geschoten werd. De sloper viel dodelijk gewond neer in de gang, de kassenbouwer, die op de trap naar de eerste verdieping stond, holde naar de voordeur van het huis maar werd daar geraakt door kogel, die vermoedelijk eerst door de voordeur is heengegaan. De man heeft vervolgens bij een arts' in de Leuvensestraat aangebeld en is vandaar naar ,het Bronovo ziekenhuis vervoerd. De politie was inmiddels door de dader opgebeld en kon hem met zijn echtgenote in de woning aanhouden. Het echtpaar is samen met de kassen bouwer, die in het ziekenhuis behandeld is, han gende het onderzoek, ingesloten op het hoofdbu reau van politie. De autohandelaar heeft een volle dige bekentenis afgelegd. ♦fan onze parlementaire redac- ESTDIJK/DEN HAAG koningin Juliana zal, naar poli- lek Den Haag verwacht, van- g beslissen over de aanwij- ig van één of twee forma- of een informateur, om ior ndiet overleg tussen PvdA, CDA D'66 weer op gang te bren- uigttn. Vermoed wordt, dat de ,ci)eslissing van de Koningin ge- rm.icht zal zijn op de totstandko ming van een kabinet van Pv- - IA, CDA en D'66. h*ofessor mr. L. Prakke, hoog leraar Staatsrecht aan de Am- iterdamse universiteit, acht het ■Staatsrechtelijk volstrekt onaan vaardbaar om bij een blijvende ^Impasse in de kabinetsformatie 'de Tweede Kamer te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. Vorige week waren hiervóór stemmen opgegaan, maar professor Prakke ant woordde onze parlementaire re dactie desgevraagd: „de verkie zingsuitslag van mei is duidelijk genoeg geweest en bovendien zou het onjuist zijn als een de missionair kabinet voor de tweede maal verantwoordelijk heid zou nemen voor kameront binding". Hij acht het echter wel denk baar, dat bij een langdurige im passe het kabinet-Den Uyl zijn ontslagaanvrage intrekt en ge woon verder gaat regeren, om de meest dringende problemen' af te handelen. Het zou vervol gens in het komende voorjaar nieuwe verkiezingen kunnen uit schrijven. 7 °tc Volgens Nipo-enquête ber verkiezingen voor de Tweede Kamer zouden zijn gehouden, zou de VVD drie zetels hebben ge wonnen en de Pv dA en D'66 elk één zetel. Het CDA zou één zetel verloren hebben. Van de drie zetels die de PPR mo menteel bezet, zou er nog maar één zijn overgebleven. Dit zijn de meest opmerkelijke sultaten van een verkiezingsonder- zoek dat het NIPO tussen 4 en 25 sep tember heeft uit gevoerd in op dracht van het VARA-radioprogramma „In de Rooie Haan". De VARA is van plan om tot aan de verkiezingen voor de Provinciale Staten in maart 1978 nog vier peilingen uit te voeren. Uit het jongste NIPO-onderzoek is gebleken dat sinds de verkiezin gen van 25 mei slechts 5 procent van de kiezers van partij is veranderd. De stijgende lijn van de WD is vooral te danken aan voormalige aanhangers van DS'70 en CDA. Het CDA heeft behalve aan de WD ook aardig wat stemmen verloren aan D'66. 1 Hevige moes- sonregens heb ben verscheide ne delen van de J hoofdstad van Maleisië, Koeala Loempoer, on- der water gezet.- J Het water stond hier en daar zo hoog dat kinde ren er de zwem- fcunst konden beoefenen. DEN HAAG - Nadat Jac Her mans (Profimarkt) vrijdag j.l. zijn koffieprijzen met 30 tot 50 cent per 250 gram verlaagde, heeft nu ook de vereniging van Nederlandse koffiebranders en theepakkers besloten koffie prijs met ingang van morgen met gemiddeld 45 cent per 250. gram te verlagen. Met deze verlaging lopen de branders weer vooruit op de daling van de koffieprijzen op de wereldmarkt Ook de theeprijzen worden mor gen verlaagd, met 5 cent per 100 gram thee, respectievelijk per doos theezakjes. PAGINA'S BARCELONA Jo- han Cruljff arriveer de vanmiddag niet geheel fit op Schip hol, waar hij zich voegde bij zl|n ploeggenoten die afreisden naar Noord-lerland. Daar wordt woensdag het WK-kwallflkatleduel met de ploeg van George Best afge werkt Johan Cruljff werd gisteren In het competitieduel van Barcelona tegen Santander opnieuw geraakt aan het been, waaraan hij enige tijd geleden werd geopereerd. Over het ai of niet meespelen van de grote regisseur wordt later beslist. Johan Neeskens speelt in leder geval niet. Hij moest halverwege het duel met Santander geblesseerd uitvallen. Zijn vervanger In de selectie Is Willy van dor Kuljlen. Jan van Beveren Is eveneens afwezig door een blessure. De volgende spelers maken nu deel uit van de selectie: Treljtel, Jongbloed, Suurbler, Krol, Geels, Jansen, RIJsbergen, Hovenkamp, Peters, Van Hanegem, Cruljff, Willy en Rene van de Kerkhof, Van der Kuylen, Rep en Dusbaba. FC Den Haag voor beker tegen Vitesse DEN HAAG FC Den Haag speelt in de tweede ronde1 van het toernooi om de KNVB-beker tegen Vitesse. Het duel wordt in Arnhem gespeeld. De overgebleven amateur- clubs troffen het niet. BW lootte een uitwedstrijd tegen Feyenoord en DWV een thuisduel met Roda JC. DOVO en IJsselmeervogels lijken een iets betere kans te hebben om de derde ronde te bereiken. Deze teams komen respectieve lijk tegen Veendam en FC Groningen uit. beide in een thuiswedstrijd. Kleine meisjes worden groot. Dat geldt ook en misschien zelfs wel in sferke mej-r 'r nftoiiLtntetenaers. zoals Nadia- Cnrr.Hnect. Ck w. die vorig jaar de wereld aan haar -Afe/ner voeten Kreeg door tijdens de Olympiade in Montreal de ene medaille na de andere in de wacht te slepen, heeft zich inmiddels een geheel andere haarcoupe aangerqetsn. Rechts de oude Nadia. links de Roemeense-nieuwe-èttjl. Toptennissers in het nieuws STRAATSBURG/HAWAII De twee beste tennissers ter wereld. Björn Borg en Jimmy Connors, raakte afgelopen weekeinde in het nieuws. Borg kreeg een filmrol aangebo den in een rolprent over een tennisleraar. die zijn levensver haal vertelt. Het Amerikaanse produkt moet hoe origineel Het Racket gaan heten. Borg heeft overigens een klein rolletje. Verdient Borg met deze activiteit geld, Jimmy Connors raakte enige duiten kwijt. De Amerikaan, die overigens dit seizoen al veel meer dan een miljoen dollar vergaarde, werd op Hawaii bestolen van een bedrag van 2800. dollar, alsmede zijn paspoort en kredietkaarten. Over het geld zal Connors zich begrijpelijk geen enkele zorg maken. Roihockeyers maken naam ESPINHO De rolhockeyploeg van Olivetti, die dezer dagen deelneemt aan een sterk Internationaal toernooi In het Portugese Espinho, neeft voor een reeks verbazing wekkende resultaten gezorgd. Eerst werd de Europa Cuphouder Reus uit Spanje aan de zegekar gebonden, waarna werd gelijkgespeeld tegen de organiserende ver eniging Espinho. In de derde ontmoeting verloor Olivetti slechts met 1-0 van Benflca, dat wel zeer duidelijk de steun van de scheidsrechter mocht Incasseren. De Hage naars, die onlangs te oud werden bevonden voor het nationale team dat kwallfikatie voor het wereldkampioen schap miste, maken zodoende naam in één van de Internationale rolhockey bolwerken. Delft Waarschijnlijk vanavond wordt een definitieve beslissing genomen omtrent het al of niet voortbestaan van de Delftse basketbalvereniging Punch. Sponsor Pio neer wil de financiële Inbreng met ingang van komend seizoen namelijk drastisch gaan beperken, hetgeen bij zonder vervelende consequenties tot gevolg kan hebben. Zoals bijvoorbeeld het verkleinen van de selectie, waar door ongetwijfeld een eventuele toppositie als verloren dient te worden beschouwd. Ook liquidatie wordt niet uitgesloten. In dat laatste geval kunnen de spelers direct naar een andere club, zo werd zaterdag In Utrecht Itjdens een algemene vergadering van de topsportliga van de Nederlandse basketbalbond bekend gemaakt DEN HAAG In het afgelopen weekeinde zijn bij verkeerson gelukken twaalf mensen om het leven gekomen. Twee voetgan gers, een in Amsterdam en een in Sevenum kwamen bij het oversteken om het leven. De Amsterdammer kon tot nu toe niet door de politie worden geï dentificeerd. Drie bromfietsers en een fietser werden door een auto aangereden en overleden naderhand in het ziekenhuis. Het grootste aantal ongelukken deed zich voor met automobilis ten van wie de" auto tegen een boom botste. Daarbij verloren vijf mensen het leven. De 18-ja- rige J. Timmerman uit Vlaar- dingen kwam om het leven toen tie bestelauto waarin hij meer eed, op de rijksweg ter hoogte van Delft in een slip terecht kwam en over de kop sloeg. Drie andere inzittenden werden gewond. Geen krant ontvangen? Bel tusfcen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koerier wordt de krant alsnog ge bracht

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1