Kaak Daey Ouwens pleept zich voort mn I» Eerste terrasflats gereed d J O Advocaat Singh dreigt krakers Vestestraat 11 met kort geding GEMEENTE IN HOGER BEROEP TEGEN AMBTENARENGERECHT Hot House naar Vrijetijdscentrum Humor overwoekert dramatiek in 'De Kersentuin zul ITan een onzer verslag gevers) iEIDEN Burgemees- er Vis zal namens de emeente Leiden hoger ieroep aantekenen te en het vonnis van de mbtenarenrechter die mlangs het ontslag van >aey Ouwens als direc- eur Groenoordhal nie- ig verklaarde. De heer heeft de gemeente- aad van zijn voorne nen in kennis gesteld. flaandag zal blijken of "'t 4e raad met dit voorne- nen in kan stemmen, )e aanleiding voor het besluit n hoger beroep te gaan ligt in afweging van de door de ^Hemeente aangevoerde ontsla gredenen door de ambtenaren rechter. Deze ging er in zijn vonnis vanuit, dat de aange voerde bezwaren tegen de Groenoordhaldirecteur terecht waren, maar dat deze niet zo zwaarwegend waren dat zij een ontslag zouden rechtvaar digen. Desgevraagd deelde personeelschef Van der Velde gisteren mee dat de „subjecti viteit in de weging van de door de gemeente aangevoerde ar-, gumenten door de rechter vrij manifest blijkt in het vonnis." „Er zijn geen formele dan wel juridische redenen geweest die de doorslag hebben gegeven", aldus de heer Van der Velde, „het is puur het onvoldoende achten van de redenen die door ons zijn aangevoerd." De personeelschef van de ge meente voegt daaraan toe, dat van de Centrale Raad van Be roep een .meer afstandelijk en objectief standpunt mag wor den verwacht, mede door het feit dat dit rechtscollege zich mag beroepen op een nog gro tere ervaring." Ofschoon de gemeente na drukkelijk de grote problemen onderkent die zijn ontstaan na de uitspraak van de ambtena renrechter hebben deze niet direct tot het hoger beroep geleid. Met deze problemen wordt dan met name gedoeld op het feit dat de rechter het hele ontslag nietig verklaarde en de vordering van Daey Ou wens terug te keren in zijn positie van directeur impliciet toewees. Formeel gezien heeft de Groenoordhal sinds deze uitspraak, twee weken gele den, een tweehoofdige directie bestaande uit de heren Daey Ouwens en De Jong, die onder Daey Ouwens als adjunct fun geerde, maar vorig jaar no vember door de raad als zijn opvolger werd aangewezen. Daarnaast bestaat er voor de gemeente de levensgrote drei ging voor vele honderdduizen den guldens in de boot te gaan' als zij Daey Ouwens moet uit kopen. Het voorgenomen hoger be roep bij de Centrale Raad in Utrecht is mede genomen op advies van de raadsman van de gemeente, dr. Van der Hor st. Personeelschef Van der Velde verzekerde ook dat in' de adstructie van dit hoger beroep door de raadsman van gemeentewege geen wijzigin gen zullen worden aange bracht. Dat wil zeggen dat de gemeente opnieuw alle onsla- gredenen als voldoende voor een dergelijke beslissing zal Daey Ouwens, nog steeds niet terug aanvoeren. Alvorens het besluit te nemen beroep aan te tekenen en de zaak Daey Ouwens daarmee nog zeker een half jaar te verlengen is geen enkel con tact geweest tussen de Groe noordhaldirecteur en de ge meente. Daey Ouwens deelde desgevraagd mee dat van zijn kant de beroepsprocedure zo kort mogelijk gehouden zal worden, door geen verweer te schrijven op het beroepschrift van de gemeente, maar te vol staan met een uitvoerige pleit-, nota. Overigens zal de raadsman van Daey Ouwens, de Amster damse advocaat mr. J. van Andel, een schriftelijk beroep doen op de gemeenteraad om menselijke overwegingen niet akkoord te gaan met een ver lengen van dit drama door hoger beroep in te stellen. De terrasflats Ii LEIDEN - Dr. Mr. N. IL 14] Wiarda, hoofddirecteur van '0 I het Algemeen burgerlijk pen- 1 M sioenfonds heeft gistermorgen r r de eerste van 262 terrasflats in de Merenwijk in gebruik gesteld. De terrasflats worden in opdracht van het Abp ge bouwd door Volker Bouw maatschappij. De eerste flat is gelegen aan Parkzicht 25. De flat maakt deel uit van ati een gereedgekomen blok van ee 97 twee- en driepersoonswo- ningen. De flat is ingericht als -jjg modelwoning en zal vanaf 24 ju( oktober voor het publiek geo- 1 j pend zijn. Verwacht wordt dat het gehele project medio ,ne september 1978 kan worden t( opgeleverd. luj De heer Wiarda ontving giste- OIj ren de sleutel van de model woning van Parkzicht 25. Aan- andere blokken, heeft men zo veel mogelijk verscheidenheid aangebracht. Van de tweeka merflats is de ontwerper tot acht verschillende woontypen gekomen. De driekamerflats kennen vier -verschillende uit voeringen. De heer Wiarda stelde tijdens de openingsspeech dat deze premiehuurwoningen tussen 370,- en 450,- per maand moeten opbrengen, exclusief „Het maakt ons niet uit wie hier komt wonen", stelde Dr. Wiarda. „Wat wij nastreven, is dat de minder draagkrachtigen ook in aan merking komen. Belangrijk is dat de „woonbeschaving" in deze flats door de bewoners tot uitdrukking wordt ge bracht Onze ervaring is, dat een goed woonmilieu zeker niet van het inkomen afhanke-1 lijk is". Wethouder A. Verboom was verheugd dat de oplevering J Verboom (volkshuisvesting) en A t jl Ir. A. Ganev, de ontwerper J van het project. De flatblok- et ken hebben de vorm van een ff ts afgeplatte pyramide. Naar be- n neden toe worden de wonin- i -Wtf a, gen dieper. De grootste wo- v H rung heeft een oppervlakte van circa 100 m2. De mini- mum oppervlakte van de wo- ningen is ongeveer 70 m2. ïïgl Iedere flat heeft een groot ter- 1P^::X g ras met een riante ruimte van 20 m2. Bewoners kunnen op 'ït 1 >1 het terras gebruik maken van fl 'ff - f, IT' electriciteit, daar er op diverse plaatsen stopcontacten zijn lp i y p aangebracht Ir. Ganev deelde mede, dat de terrassen zoveel - WÊ£ mogelijk de behoefte aan een X-V,..- hun dienen te compenseren De heer Wiardi (rechts) ontvangt de sleutel van de eerste Binnen de uitvoering van de in 1978 op te leveren twee 9ereedgekomen terrasflat van de flat bijdraagt tot een evenwichtiger samenstelling van de bevolking in de Meren wijk. Verboom stelde voorts: „Het is buiten kijf, dat de ge gadigden voor deze woningen huursubsidie kunnen krijgen. De flats zijn niet bepaald laag in huur. Gelukkig liggen de prijzen nog onder de huur- grens, zodat het Bureau Huis vesting hier nog zeggenschap over heeft. De gemeente is dan ook blij, dat met deze wonin gen andere interessante woon- objecten in de stad door de huurders worden achtergela ten. Hier kunnen anderen dan weer in terecht, zodat door stroming bevorderd kan wor den". De heer Wiarda vestigde in zijn toespraak eveneens de aandacht op enkele belangrij ke kwesties. Het ging hier met name om het overheidsbeleid inzake object- en individuele aanvullende subsidie voor de minder draagkrachtigen. Er moet een evenwicht komen tussen de subsidievergoedin gen van huur- en koopwonin gen. Ook drong de heer Wiar da erop aan dat de overheid een jaarlijkse bijdrage moet leveren in de vorm van object subsidie aan de verhuurder. De heer Verboom stelde dat de gemeente behoefte heeft aan een raamwet, waarbinnen de gemeente door de overheid in staat gesteld moet worden om grond aan de bouwers te kunnen leveren. „Het moet in teressant blijven voor de grote bouwondernemingen om ge meentegrond te kunnen ge bruiken. Hiervan moet niet te veel afgepakt worden". Een duidelijk overheidsbeleid werd wenselijk geacht. De ge meente zou gebaat zijn bij door de overheid genivelleerde grondprijzen. „Het doel dat wij hiermee altijd voor ogen moeten houden, is dat de wo ningnood in Leiden zo snel mogelijk gelenigd moet wor den", aldus wethouder Ver boom. l' LEIDEN Mr. M. Teekens Jr. gaat zich inzetten voor de heer Di Singh, wiens huis in de Vestestraat I onlangs in bezit genomen werd door krakers. Advo-1 caat Teekens heeft de krakers gesommeerd het kraakpand vrijdag 7 oktober te ontruimen. Als hie- raan geen gehoor wordt gegeven, dan zal de advocaat een kort geding tegen hen aanspannen. De krakers ontvingen vanochtend de sommatie van Mr. Teekens jr. in de bus. Hierin zet de jurist uiteen, dat de krakers hun huisvestingsprobleem op de heer Singh hebben afgewenteld. Hij tracht hen onder ogen te brengen dat Singh nu de dupe is geworden van omstandigheden waarte- gen zij zelf zwaar gekant zijn. De advocaat deelde desgevraagd mede, dat hij er vertrou- j wen in heeft, dat de krakers aan zijn eis gevolg zullen j geven. Naar verwachting zal er voor aanstaande vrijdag een gesprek tussen Teekens en deze ex-Morssingelbewoners j plaats hebben. Teekens heeft destijds de belangen van de krakers verdedigd in de bekende Morssingel-affaire. Beide i partijen kennen elkaar goed. Het is daarom aannemelijk, dat het gesprek in een goede sfeer zal verlopen. Van de I kant Teekens-Singh zal met alle begrip op de moeilijke I situatie van de krakers ingegaan worden. Hetgeen echter j niet wil zeggen, dat de krakers in het pand zouden mogen blijven. Di Singh wenst de zaak soepel te kunnen afhande- 1 len. Indien de krakers niet bereid zouden zijn mee te j werken, dan ziet Teekens jr. zich genoodzaakt de kwestie aan de president van de arrondissementsrechtbank in Den j Haag voor te leggen. Een kort geding is dan het enige j middel om de krakers uit het huis te krijgen. Luisterrijk Dolf de Vries breng bet solo/cabaret „Het Luisterrijk" morgen in de Leidse Schouwburg. Het is de eerste keer dat de acteur/schrijver Dolf de Vries (diverse romans, een rol in Soldaat van Oranje) als cabaretier optreedt. Dolf de Vries zal een uiteenlopend programma brengen dat onderwerpen zoals rejservaringen, sportverdwazing, songfestival, huwe lijk en zo meer omvat. Dolf de Vries is geen onbekende voor Leiden. Hij regisseerde in het verleden al diverse studentenprodukties. Dolf de Vries zal in zijn cabaret-pro gramma worden begeleid door de gitarist Jerry Truppe. Aanvang 20.15 uur. Natuurwandeling Wandelaars kunnen zondag 9 oktober hun hart weer ophalen. Dan houdt de afdeling Leiden van het Instituut voor Natuur beschermingseducatie een natuurwandeling. Ditmaal is een route uitgezet in de „Pan van Persijn" (Katwijk). Gestart wordt om twee uur bij de ingang aan de Wassenaarseweg bij het Marinekamp. Krietkring Een Groningse amateur-toneelgroep brengt zaterdag 8 okto ber het toneelstuk ,J)e Krietkring" in het LAK-theater, een Groningse versie van „De Kaukasische Krijtkring" van Bertholt Brecbt. Het stuk kreeg als titel mee: ,Jfet verbaal van de regeerders en hoge omes, van gewone mensen en slichte soldaten; 't verhoal van het volk van Grusinië". Het stuk heeft in het hele land al enorm veel succes gehad. Deze voorstelling is georganiseerd in samenwerking met het dispuut JRobert Fruin" van de vakgroep geschiedenis. Aan vang 20.45 uur. Prinses Beatrix Fonds De jaarlijkse collecte voor het prinses Beatrix Fonds heeft in Leiden een bedrag van 5600,09 opgebracht. Het bestuur van de Leidse afdeling wil langs deze weg dank betuigen aan gulle gevers en de collectanten. Fiesta Gitana De Leidse Schouwburg staat zaterdag 22 oktober in bet teken van de Fiesta Gitana, het overbekende feest van zigeuners. De 21-ste aflevering van de toernee Fiesta Gitana door Nederland heeft op de 22-ste oktober Leiden op het programma staan. De Fiesta Gitana telt ook dit keer weer een keur van artiesten, die met zang, dans en muziek het zigeunerfeest tot leven brengen. Centraal in het hele gebeu ren staat de Flamenco. Danseren Ani Vega tijdens een bruisend Fiesta Gitana LEIDEN De kans bestaat dat de op drift geraakte jazzzolder Hot House uiteindelijk op de zolder van het Leids Vrijetijdscentrum zal belanden. Het bestuur van de Stichting jazzzolder Hot House ver keert momenteel in een onderhan delingsfase met het Leids Vrije- tijdscentrum. Zoals bekend belandde Hot House vorige week onverwacht op de straatstenen toen de politie verbood in verband met de societeits- vergunning van de studentenvereniging Au- gustinus dat Hot House alhier zijn activitei ten op de zolder zou voortzetten. Een socie- teitsvergunning geldt alleen voor besloten gezelschappen (dus in dit geval studenten verenigingen) en Hot House is al jaren voor iedereen toegankelijk. De politie besloot ech ter nu na eerdere waarschuwingen aan Augustinus definitief in te grijpen en de jazzsessions meteen met ingang van dit sei zoen te verbieden. De openingsavond kon nog worden gered doordat Augustinus één van zijn „open avonden" voor Hot House beschikbaar stelde. Voor verdere avonden (elke vrijdag) moest echter plotseling naar andere concertruimte worden uitgezien. Voorlopig zal Hot House zich moeten behel pen met nachtvoorstellingen in het LAK- theater, mogelijk ook voorstellingen in de filmzaal van het Vrijetijdscentrum. De Zol der van het Vrijetijdscentrum ligt echter nog ongebruikt en zou na aanpassing wel ge schikt kunnen worden gemaakt als jazzzol der. „Het Vrijetijdscentrum ligt gunstig en bovendien kunnen we gebruik maken van de horecafaciliteiten van het centrum", al dus Ton Creyghton, woordvoerder van Hot House. LEIDEN Het schijnt dat we in een tijd leven waarin ware gevoelens moeilijk te accepteren zijn. Tsjechow heeft zijn 'De Kersentuin' een ko medie genoemd en het publiekstheater trok daaruit zijn conclusies, waarvan men gister avond in de Schouwburg kennis kon nemen. Niets geen Tsjechowiaan- se weemoed of is dat de weemoed van Stanislaws- ky en Scharoff - maar humor en ironie. In die zin tenminste, dat de tra giek öf niet uit de verf kwam óf erg teruggeno men was en het humoris tische effect meer naar 99 de voorgrond was ge haald. De typenkant van sommige personages had men veel accent gegeven. Op het moment dat het enigs zins lachwekkende met de dra matiek hand in hand ging of waarop deze beide door directe naast elkaar plaatsing sterk met elkaar contrasteerden en in bot sing kwamen, gaf de meer hu moristische benadering van 'De Kersentuin' prachtige effecten. Zo'n moment is de vreemde ru zie die in het fenomenale derde bedrijf ontstaat tussen Ljoebow Andrejewna en de student Tro- fimow. Het is een soort spel, dat zij beiden bewust spelen, tegelij kertijd is er een vreselijke we reld van onbegrip tussen hen, maar de manier waarop de stu dent het vertrek verlaat wekt weer een lach op. In de werkelijk tragische passa ges evenwel trof het Publieks theater te vaak niet de juiste toon. De liefdesverklaring aan War ja die Lopachin maar niet wil lukken, kreeg nergens de tweede laag die de zo triviale zinnen ("Onze thermometer is trouwens kapot" als slot en be sluit) pas schrijnend maakt. Het is weliswaar dapper de open kansen die Tsjechow voor dramatiek biedt, niet te willen benutten maar zijn "komedie"- aanduiding van gisteravond maakte op mij toch de indruk van een vleugellamme meeuw. Maar misschien is een humoris tische Tsjechow wel de Tsje chow van de toekomst; mis schien behoor ik wel tot de men sen, die niet willen geloven dat de Kersentuin zal worden omge hakt. Paul van der Plank.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3