tam* Kansloos verlies Gemini/Kanoeroes Vak/Stars behoudt leiding Herstel HVS tegen VELO: 13-7 r issïi Scylla-dames verslaan Avanti SPQRTTRIBUNE nSHfSS 8SSSS9I l.tlDSLi oi KANT MAANDAG 3 OKTOBER 1977 PAGINA 18 - - t 'r tg uL,w«HMr V f :r;- i t#KK*£ (Van onze volleybalmede- LEIDEN De heren van Gemini Kangeroes kunnen niet bepaald terugzien op een succesvolle seizoen start In de eerste competi tiewedstrijd werd in eigen huis een kansloze 0-3 ne derlaag geleden tegen het Limburgse VC Maastricht De Voorschotenaren wis ten wel steeds goed bij te blijven, maar in de beslis sende fases werden zoveel onnodige fouten gemaald, dat geenszins aanspraak op de overwinning kon worden gemaakt. In de eerste set bleef Gemini bij tot 13-13 en in de derde spelpeil ode werd een 8-12 achterstand zelfs omgezet in een 15-14 voorsprong. Beide keren was het ech ter de Limburgse ploeg, die met resp. 13-15 en 15- 17 de setwinst alsnog voor zich opeiste. In de tweede set was de pass aan Gemi- ni-zijde dermate slecht ver zorgd, dat VC Maastricht gemakelijk weg kon lopen naar 7-15. Volleybal De reserves van Gemini Kange roes leden in de thuiswedstrijd tegen DFC een krappe 2-3 neder laag. De eerste vier sets hielden beide ploegen elkaar uitstekend in evenwicht. Via de setstanden 14- 16. 15-13. 10-15 en 15-12 wist Gemini nog wel een beslissende vijfde set af te dwingen, maar hierin waren de Voorschotenaren kansloos: 4-15. Gemini-coach Pij- naken over deze laatste set: "Er werd te veel gepraat en te weinig De dames van Leython AC kregen voor hun eerste competitietreffen AV Edam op bezoek. De Leidse ploeg toonde al direkt aan uitste kend in vorm te zijn. Ondanks enkele invalsters liepen de aan- vafscombinaties bijzonder vlot waardoor Edam er nauwelijks aan te pas kwam. Alleen in de tweede set maakte Leython een ernstige inzinking door. In de overige spel- periodes was het de Leidse ploeg die domineerde en via de setstan den 15-6. 1-15, 15-10 en 15-12 de 3-1 zege veilig stelde. De dames van Gemini Kangeroes behaalden in Enkhuizen een moei zame 2-3 overwinning op Madjoe. Gemini startte zwak. De aanval was niet erg intelligent van opzet, terwijl aan de andere kant Madjoe verdedigend uitstekend op dreef was. Een donderspeech van coach Han Vos voorkwam net op tijd dat Gemini met 3-0 de boot in zou gaan. Nadat de eerste twee spelpe- riodes verloren waren gegaan gaf Gemini geen enkele set meer uit handen. Via de setstanden 16-14, 15-12. 10-15. 6-15 en 7-15 haalde Gemini haar eerste ovenwinning van dit seizoen binnen. Geminl-2 had geen kind aan, het. uit de promotie klasse gepromo veerde, Passage Af CJ. De Schie- damse ploeg kreeg geen vat op het gevarieerde aanvalsspel van Gemini dat via de setstanden 12- 15, 13-15 en 1-15 de volle winst voor zich opeiste. Een geconcentreerd spelend Haak Novo heeft voor een uitstekende seizoenstart gezorgd. Het bezoe kende Advendo moest met 3-1 haar meerdere erkennen in Haak Novo. Alleen de derde set moest door de Noordwijkse dames inge leverd worden (14-16). Gemini/Kangeroes in de aanval tegen VC Maastricht. De Leidenaars verloren met 03. r-tjï r> ,v.„- -• - w» s ww - £5 wyMPgggj (Van onze basketbalmede werker) LEIDEN Met een ruime 85-63 overwinning op con current ASVU heeft Vak Stars de leiding in de eer ste divisie behouden. Slechter verging het Luba, dat tegen OSG haar derde nederlaag moest incasse ren. Met enige zorg trad de Leidse eerste-divisieverte- genwoordiger Vak Stars in het veld tegen het eveneens ongeslagen ASVU. De Am sterdammers spelen onge veer hetzelfde basketbal als de Leidse ploeg en boven dien miste Vak Stars Thijs van Tongeren. De angst voor ASVU bleek geheel on gegrond. De Amsterdamse ploeg startte verdedigend met een man-to-man, die allesbehalve stabiel bleek. Met name via afstandsscho ten slaagde de Leidse ploeg er in om na veertien minu ten de Amsterdamse stu denten al op een beslissen de 34-12 achterstand te zet ten. De Leidse ploeg be hield deze marge tot de rust, welke met 47-24 in- fling.. In de tweede helft schakelde ASVU over op een zóneverdediging en evenals tegen Hoechst liepen de Vak-aanvallen minder soepel. De Amsterdamse ploeg miste echter de kwaliteit om de achterstand in te lopen, waardoor Vak Stars toch nog de voorsprong enigszins uit wist te bouwen. Topscorers bij Vak waren Lace Strong 28 punten, Nij- horst 20 punten en Peter de Jong 10 punten. week nog altijd puntloos onder aan. Tegen het Utrechtse OSG werd een onnodige nederlaag ge leden, De oorzaak van de neder laag lag in het falen van de lange mensen in de Leidse ploeg. Het is opvallend dat de Luba-guards 40 van de 70 punten bijeen moesten schieten. Als oorzaak gold een gebrek aan vertrouwen van de for wards. Het strak fluiten van de scheidsrechters leidde tot veel fou ten, hetgeen de uitzend-formatie danig uit balans bracht. OSG speelde rustiger en behaalde via een 36-37 ruststand een overwin ning met 70-78. Ton Kallenberg was met 22 punten topscorer. Ook het Alphense BVO slaagde er niet in om een overwinning te behalen. In de openingsfase was het desondanks BVO, dat het ini tiatief nam. Via een 8-0 voorsprong leek de Alphense ploeg tegen Smit Slikkerveer op weg een goed re sultaat te behalen, maar de smalle basis van BVO deed de balans al spoedig de andere kant opslaan. Smit Slikkerveer nam bij rust een 45-34 voorsprong en bouwde deze in de 2e helft uit tot 94-73. Topsco rers BVO: Roel Klazinga 22 en Ton v.d. Werf 20 pnt. In de eerste klasse speelde Nijssen Trotters tegen het pas gepromo veerde Oegstgeest. Met topscorer Moerer (20 pnt.) zegevierden de Trotters ruim: 111-40. (Van onze tafeltennismede- werker) Leiden Ook deze week kon Scylla twee punten aan zijn totaal toevoegen; NOAD werd met 8—2 naar huis gestuurd. Anton van Zoelen en Rob Regeer de den met 3 partijen niet voor elkaar onder. Gerard Bakker, die voor de eerste maal meedeed, won ook nog een wedstrijd. Als vol gende week de belangrijke wedstrijd van Ravesteyn wordt gewonnen dan speelt Scylla volgende helft vrijwel zeker ere-klas- se. Het Hazerswoudse Avantie gaf R en R een lesje. De zwakke tegen standers werden heel simpel naar 9—1 gespeeld. Ronald Rijsdorp handhaafde zijn ongeslagen status en ook Theo Louwers verloor niets. Peter Groot liet Usselsteijn de eer redden. De reserves van Scylla leden hun tweede nederlaag. PSV/Cathrien bleek te sterk voor Theo Bakker, die wel 2 maal won, maar te wei nig steun kreeg, Frits Kantebeen (1x) en Hein Chrispijn. Met 7—3 kon men naar Leiden terugkeren. In dezelfde poule versloeg Docos St. Aloysius met 7—3. Ed v/d Berg speelde zeer sterk en versloeg al zijn tegenstanders, waaronder de Belgische kampioen Schalley. Wi- bo van Gennip en Ed Fallaux voeg den hier resp. twee en één winst partijen aan toe, zodat Docos nu een zeer reële kans op het kam pioenschap maakt. Met dezelfde cijfers als Docos haalde Scylla 3 bij Delta Lloyd de overwinning weg. Fred van der Zeeuw en Joost Mentink zorgden voor alle punten. Sjaak van Veen kwam niet tot winst. Ook Mizu Sco scoorde 7—3. legen het Haagse Wibats moest gewonnen worden om niet op de onderste plaats te blijven staan. Jaap Polak lefdde zijn team met drie overwinningen naar deze be langrijke zege. Ferdinand Thung en Chiel Kuyper verloren alleen van Radelaar. De Treffers hebben het niet gemakkelijk. Tegen Hee- den was pech de grootste tegen stander. Jacques van Ruiten speel de zich tweemaal naar winst even als Kees van Beek. die goed in vorm was. Van der Zwet echter zoekt al een tijdje naar zijn vorm. In de laatste wedstrijd, bij een achterstand van 5—4 vond hij hem niet, want de derde game werd met 21—19 in zijn nadeel beslist. In de overgangsklasse haalde Avanti met 8—2 uit. Bowl. Maas sluis was kansloos. Jan van Wetten en John van Strien lieten dan een steek vallen, maar met een onge slagen Peter de Groot was er geen vuiltje aan de lucht. Steeds Vooruit verging het minder goed. Nadat vorige'week al met 8—2 werd verloren, was het deze week 4—6. Nol Sikking (2x), Kees Haasnoot en Peter Turk (ieder 1x) gingen na een spannende wed strijd tegen Radio Molenaar tenon- der. Ook Scylla 4 kon het niet bolwerken. Tegen TSO werd het 3—7. Rini Hansen was de enige die kon tegenscoren, ook het dub bel zegevierde, iets waartoe Bert van Schie en Eric Noest niet kwa men. Docos 2 herstelde zich en scoorde de eerste twee punten. Via 7—3 op Gispen, waarbij Ton L'Ami, Gerard van der Klaauw en Jan van der Zalm allen tweemaal zegevierden, werd dit resultaat be reikt. Mlzu SCO 2 had het de eerste keer moeilijk getuige de 5—5 uitslag. Friso Reitsma (2x), Thomas van Nes (1x) en Bill van. Alphen (1x) staan nog wel boven aan, zei het gedeeld en met Nike, waar zaterdag tegen werd ge speeld op een punt achterstand. In de promotie-overgangsklasse sloeg NSSS Evro 3 met 10—0 om de oren. Nulkes, Wekker en van Paridon waren de acteurs. Kees Versteur (3x), v.d. Ven (1x) en het dubbel kwamen voor de Treffers remise overeen met Quich 32. Als Piet Warmerdam iets beter had gespeeld had er misschien meer in gezeten. Docos 3 kwam tot een zelfde resultaat. Hier waren het Joep Groenendijk (2x) Fred Bakke (2x) en Theo Owel (fx) die de punten deelden met Wibets. Dames De derby Scylla-Avanti werd door Sandra de Kruiff beslist. Met haar drie partijen en met de twee van Nora Bakker bracht het dubbel de overwinning. Marjan Zoetemelk werd verslagen door Liesbeth Smits en zuö Annemiek, evenals door Wilma Kooter, die ook Nora Bakker naar verlies speelde. Betti- ne Vriesekoop speelde weer niet mee, in afwachting van de beslis sing v^n de dispensatie-commissie op 21 oktober. Avanti 2 deelde de punten met Evro. Irene Schmidt (2x), Wilma Kooter (2x) en Ineke Streng (lx) kwamen deze remise, overeen. Docos behaalde een mi nimale ovenwinning op Polec, vooral dankzij Lian Brouwer die ongeslagen bleef. Marjan van Prehn en Margereth Waayer be haalden een winstpartij. Het dub bel gaf de doorslag. "nald Rijsdorp van Avanti geconcentreerd in beeld. Ook dit weekeinde bleef hij zonder verlies. Van onze handbalmedewer ker LEIDEN In de regionale tweede klasse heeft HVS zich goed hersteld van de teleurstellende nederlaag vorige week tegen streek- genote Jong Ade. Op eigen terrein bleven de Stomp- wl|kse dames nu na een 6-3 rusttand met 13-7 In de meerderheid tegen het Wa- terlngse Velo. Vooral In aanvallend opzicht was de ploeg van trainer Jan Mac- kaay duidelijk sterker. Keer op keer werd de no gal aarzelend lngrl|pende Velo-verdediglng door het beweegll|ke aanvalsspel van HVS voor grote proble men gesteld. De uitblinken de Leny van de Bosch ma nifesteerde zich daarbl| duidelijk. Met haar werve lende acties stelde zij haar medespeelsters In de gele genheid doeltreffend uit te halen. Vooral Cobla Goe- mans profiteerde daar dankbaar van een scoorde liefst achtmaal. De overige doelpunten kwamen op naam van Ank van de Bo sch, Wil Klos en Leny van de Bosch. De dames van Jong Ade leverden een goede prestatie door zonder topscoorster Helma van der Geest (verhinderd wegens ziekte) het harde DWS in Schiedam een 3-5 nederlaag toe te brengen. Jong Ade startte sterk, voor de Schie- damse dames er feitelijk erg in hadden had Jong Ade via Lydia van de Poel (2x) en Loes van der Geest een 0-3 voorsprong geno men. Jong Ade nam daarop wat gas terug, waardoor DWS wat kon bijkomen (ruststand 1-3). Ook in de tweede helft een dominerend Jong Ade. De Schiedamse dames probeerden nog wel via onnodig hard spel de bakens te verzetten, maar Jong Ade liet zich daardoor niet van de wijs brengen. DWS moest uiteindelijk met een 3-5 ne derlaag genoegen nemen. In het doel van Jong Ade was Monique van der Meer bijzonder goed op dreef, zij stopte onder meer op fraaie wijze een strafworp. De doelpunten van Jong Ade wer den gescoord door: Lydia van de Poel 2x, Loes van der Geest 2x en Margret van Leeuwen. In dezelfde klasse heeft Northa het niet gered tegen het Rotterdamse Actief. Na een 4-1 ruststand moest met 6-4 de eer aan Actief worden gelaten. De Noordwijkerhoutse da mes, die zonder Thea ter Heide en Nelleke de Jong moesten aantre den. kwamen op het spiegelgladde grasveld vrijwel niet uit de voeten, omdat men, op een enkele uitzon dering na, verzuimd had veld- schoenen mee te nemen. De Rot terdamse dames, wel op het juiste schoeisel, konden nu makkelijk "weglopen" naar een 5-1 voor sprong. Dat was voor Northa toch wel te veel van het goede. Al glijdend trok Northa het spel naar zich toe en kwam via de schotvaar- dige Ineke Streng zo'n drie minu ten voor tijd knap terug tot 5-4. Een gelijkspel leek in het ver schiet, maar zoals zo vaak viel het beslissende doelpunt aan de ande re kant. De dames van MMO hebben be hoorlijk uitgehaald tegen de reser ves van Plantenhoek/Foreholte. Na een nog magere 2-3 ruststand bepaalden José Elstgeest de eind stand uiteindelijk op 4-11. Zoals uit bovenstaande standen blijkt heeft Plantenhoek/Foreholte het in de eerste helft goed kunnen bijhou den. Dat was voornamelijk te dan ken aan de inzet van de gerouti neerde Annemiek de Bruyn, die overigens normaliter voor de eer-t ste keus van Foreholte uitkomt. In de tweede rondgang kwam Fore holte er in feite niet meer aan te pas. MMO, in contitioneel opzicht duidelijk sterker dan haar oppo nents kon vrij probleemloos haar voorsprong regelmatig uitbouwen. Via de tussenstanden 2-5, 3-7 en 4-8 werd het verdiend 4-11 voor de Hoogmadese formatie. Margré Volwater 4x, Gerda van de Berg 2x, José Elstgeest 2x, Helma Volwater 2x en Coby Salm waren verantwoordelijk voor de MMO- score. De heren van MMO hadden weinig moeite met het tweede team van CWP. In een door Jaap Zwart goed geleide wedstrijd trokken de Hoog madese heren na een reeds over tuigende 7-3 ruststand met 12-7 aan het langste eind. Het dozijn MMO-doelpunten werd bijeengeschoten door: Gerard Eslstgeest 5x, Piet Bank 3x, Gerard Goeman 2x en Hans Elstgeest 2x. In de afdelings eerste klasse bij de heren doet debutant HW70 het bijzonder goed. Door de verdiende 11-5 overwinning op concurrent Northa voeren de Voorschotense heren nu met vijf punten voor sprong de ranglijst aan. De ongeslagen status van HW'70 is eigenlijk geen moment in gevaar geweest. Northa wist de eerste helft de schade nog te beperken tot 5-3, maar na rust toen de Noordwijkerhoutse heren meer "letten" op hun tegenstanders dan op de bal kon HW'70 ongehinderd weglopen naar 11-5. Bij de Voor schotense ploeg waren vooral Wal ter Lamboo en Jan Holt goed op schot. - Met het damesteam van Sanocel/- Saturflus blijft het sukkelen. Na een nog positieve 4-5 ruststand moest in de tweede helft door onnodige fouten in de verdediging de volle winst aan het tweede team van Wings worden gelaten, 10-7. Ondanks de nederlaag kan doel- verdedigster Ria van der Hulst te rugkijken op een goede wedstrijd. Voor Saturnus scoorden: Ine Honsbeek 2x, Willy Luiten 2x, Joek Bronsveld, Wil Schulte en Marion Blansjaar. De heren van Olympla uit Wasse naar lijken een moeilijk seizoen tegemoet te gaan. Wederon moest de Wassenaarse formatie met een nederlaag genoegen neen. De re serves van Hermes bleven na een sterke tweede helft met 13-16 in de meerderheid. Ook de Wassenaarse dames deden het niet best. Teleurstellend ging Olympia ten onder tegen het vier de team van CWP, 7-11.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 18