mededelingen gemeentebestuur leiden 3t!m7okt.T7 ja Bij Pander: het sublieme slapen voor'n speciale prijs Stichting Leidse jeugd actie EXPOSITIE KREATIEVE HANDVAARDIGHEID dekonii pan,y's r7n< IU Pander VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1977 LEIDSE COURANT PAGI Mededelingen i.vjn. 3 oktober Sluiting stadhuis en gemeentelijke diensten. De gemeentesecretarie en de gemeentelijke diensten zijn op maandag 3 oktober voor het publiek gesloten. Alleen het Bureau Bevolking op het stadhuis is tijdelijk geopend en wel 's ochtends van 8.30 tot 10.30 uur uitsluitend voor aangiften van geboorte of overlijden. Openstelling gemeentelijke musea. In verband met de 3 oktober festiviteiten gelden voor de gemeentelijke musea de volgende openingstijden en toegangsprijzen. De Lakenhal zaterdag 1 oktober: zondag 2 oktober: maandag 3 oktober. geopend 10-17 uur; toegang 1,50 voor volwassenen en 0,75 voor kinderen geopend 13-17 uur; geopend 10-12 uur; toegang gratis Molenmuseum De Valk zaterdag 1 oktober: gesloten i.v.m. kermis bij de molen zondag 2 oktober maandag 3 oktober: geopend 13-17 uur; toegang 1,-voor volwassenen en 0,50 voor kinderen Ophaaldienst huisvuil In de week van 3 tot en met 7 oktober wordt het huisvuil in Leiden slechts éénmaal opgehaald. De ophaaldiensten vinden plaats op donderdag en vrijdag. Tribune voor bejaarden. Bejaarden, die op maandag 3 oktober 's middags de grote optocht willen bekijken kunnen daarvoor gebruik maken van de tribune voor het stadhuis in de Breestraat. Deze tribune wordt geplaatst tussen de monumentale trap van het stadhuis en de Maarsmansteeg. Andere toeschouwers wordt verzocht er aan mee te werken, dat de tribune alleen door bejaarden wordt bezet. In de ochtenduren is de tribune toegankelijk voor degenen, die de andere aktiviteiten in de Breestraat willen gadeslaan. Grote optocht. De jaarlijkse 3 oktober optocht begint maandag 3 oktober a.s. om 13.00 uur precies op de Burggravenlaan. De route is als volgt: Hoge Rijndijk-Hogewoerd- Gangetje-Botermarkt-Koornbrugsteeg-Breestraat-Kort Rapenburg-Prinsesseka- de-Blauwpoortsbrug-Morsstraat-Morssingel-Plesmanrotonde-Stationsplein-Sta- tionsweg-Steenstraat-Blauwpoortsbrug-Haarlemmerstraat-Pelikaanstraat-Hooi- gracht-Watersteeg-Hogewoerd-Gangetje-Botermarkt-Vismarkt-Aalmarkt. Het is verboden om tijdens deze optocht met een auto langs bovengenoemde route te staan. Bewoners in de straten waar de optocht zal passeren wordt verzocht tijdelijk een ander plekje voor hun auto te zoeken. Feestmarkt. De 3 oktobermarkt zal dit jaar opnieuw gehouden worden op: de Oude Singel tussen Turfmarktbrug en Marebrug; 0 de Turfmarkt; de Beestenmarkt en de Nieuwe Beestenmarkt De openingstijden van deze feestmarkt zijn: zaterdag 1 oktober van 18.00 tot 24.00 uur en maandag 3 oktober van 9.00 tot 24.00 uur. Warenmarkt. In verband met de 3 oktoberfestiviteiten zal de warenmarkt rond Nieuwe Rijn en Hooglandse Kerkgracht op zaterdag 1 oktober a.s. om 17.00 uur 's middags beëindigd worden. Auto thuis In verband met de drukte die tijdens de festiviteiten in de binnenstad Wordt verwacht raadt de politie bezoekers van het centrum aan hun auto thuis te laten. Als gevolg van de afsluitingen en de verkeersmaatregelen zal het centrum van de stad niet of moeilijk bereikbaar zijn. Het verkeer wordt door middel van speciale borden tijdig gewezen op de omleidingsroutes. Parkeren. De politie adviseert bezoekers, die toch per auto naar de stad willen komen zoveel mogelijk buiten de singels te parkeren. Gewezen wordt op de mogelijk heid een parkeerplaats te zoeken op het terrein van de Groenoordhal aan de Willem de Zwijgerlaan. (Brom)fietsen. Het is niet toegestaan om fietsen of bromfietsen mee te nemen op het terrein van de markt en van het Lunapark. Bezoekers kunnen hun fiets of bromfiets o.m. plaatsen op het speelterrein bij de school op het Schuttersveld, op het Stationsplein naast het station bij het viaduct, het voorterrein van de v.m. LBF aan de Mare en op het speelterrein van de voormalige school aan de Boommarkt. Vuurwerk. Op last van de brandweer wordt medegedeeld, dat het verboden is zich op •3 oktober a.s. 's avonds op te houden binnen een straal van 50 m van de plaats op het Schuttersveld waar het slotwerk wordt afgestoken. Wijziging taptoe- en optochtroute. De aandacht wordt erop gevestigd, dat in verband met de slechte toestand van de bestrating van de Breestraat tussen Stadhuis en Gangetje de route van de taptoe en de optocht is gewijzigd. In plaats van over it gedeelte Breestraat zal in beide gevallen de parallelroute via de Botermarkt worden gekozen. Ligplaats marinefregat. Door de geringe breedte van de spoorbrug over het Galgewater is het niet mogelijk, dat het marinefregat "Hadda" ligplaats kiest langs de Prinsessegracht. In plaats hiervan zal het schip op 1 oktober afmeren in de Haven. Het schip is a.s. zondag en maandag tussen 14.00 en 17.00 uur voor het publiek te bezichtigen. Stremming scheepvaart. Het scheepvaartverkeer wordt erop attent gemaakt dat op 3 oktober a.s. de doorvaart in het Rijn-Schiekanaal tussen de Wilhelminabrug en de Oude Rijn van 10.00 tot 11.30 uur des morgens is gestremd. Wel zal gedurende die tijd zo veel mogelijk om het half uur gelegenheid tot doorvaart worden gegeven. Ontheffingen. Ontheffing drank- en horecawet. De Burgemeester deelt mee, dat het verbod op het verkopen van zwak-alcoholi- sche dranken op zaterdag 1 en maandag 3 oktober a.s. niet geldt voor de houders van consumptietentjes op de feestmarkt. Het verbod geldt op die dagen ook niet voor de houders van consumptietentjes, die met toestemming van B en W elders in de gemeente een standplaats hebben. Het sluitingsuur voor alle consumptietenten is vastgesteld voor zaterdag 1 oktober op 24.00 uur en voor maandag 3 oktober op 01.00 uur 's nachts. Ontheffing winkelsluiting. In verband met de 3 oktoberviering mogen winkels voor viswaren, feestartike len en tabakswaren op zaterdag 1 oktober a.s. tot 24.00 uur voor het publiek geopend zijn. De sluitingstijd voor maandag 3 oktober a.s. is vastgesteld op 01.00 uur 's nachts. Deze ontheffing van de winkelsluitingswet geldt op bovengenoemde dagen ook voor de markthandel, de straathandel en de handel te water. Ontheffing sluitingsuur horecabedrijven. De Burgemeester deelt mee, dat hij een algemene ontheffing heeft verleend van het sluitingsuur voor vergunnings- en verloflokaliteiten en consumptie-in richtingen. Deze ontheffing geldt voor de nacht van zaterdag 1 oktober a.s. tot 03.00 uur en de nacht van maandag 3 oktober a.s. tot 02.00 uur. Commissievergaderingen. Commissie voor Volkshuisvesting. Dinsdag 4 oktober a.s. om 20.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel tot wijziging van de verordening "geldelijke steun aan bejaarden bij verhuizing en aan bewoners bij woningverbetering en krotontruiming". Voorstel inzake de ambtelijke en bestuurlijke toedeling van de milieuzaken. 0 Voorstel tot kredietverlening ten behoeve van de vernieuwing c.q. aanleg of verbetering van de walmuren, bruggen, riolering, bestrating en openbare verlichting in het gebied Havenwijk-zuid. 0 Voorstel tot kredietverlening ten behoeve van een riolering in de Voorstraat, alsmede voor de verbetering van de straatverharding- en indeling en de aanpassing van de openbare straatverlichting. 0 Voorstel inzake vaststelling van nieuwe voorwaarden voor uitgifte van grond in erfpacht aan woningbouwcorporaties. Periodiek overzicht voortgang van werken per 1 juni 1977. 0 Jaarrekening 1975/1976 van de Leidse Woningstichting. Commissie Economische Aangelegenheden. Dinsdag 4 oktober a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Stroomleveringsovereenkomst Leiden - Energiebedrijf Gouda en omstreken. Wijziging gemeenschappelijke regeling inzake de keuringsdienst van slachtdie ren en vlees in de gemeente Oegstgeest. 0 Uitgifte in erfpacht van een perceel grond industrieterrein De Waard. Bestemmingsplan Leiden - Morssingel. Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken en Verkeerscom- missie. Donderdag 6 oktober a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Reconstructie wegenbeloop rondom molen De Valk en aanleg voetgangers- en fietsersbruggen aan weerszijden van de Valkbrug. Commissie voor Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken. Vergadering op donderdag 6 oktober a.s. om 20.45 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Toelichting op de nota Vlietpark, Aanleg van vier sportvelden in het Vlietpark. Uitgifte van gronden aan de Morssingel aan Neduco B.V. Aanvraag van verklaring van geen bezwaar t.b.v. de bouw van 120 woningen aan de Morssingel. 0 Aanleg verwarming en ev. andere voorzieningen in het Waaggebouw. 0 Aanleg riolering Voorstraat met verbetering verharding, indeling en verlich ting. 0 Krediet vernieuwing en restauratie Nieuwsteegbrug. Erfpachtsvoorwaarden woningbouwverenigingen. Beschikbaarstelling van gronden aan de Marnixstraat voor de bouw van een transformatorstation. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. V erkeersmaatregelen. Burgemeester en Wethouders maken bekend aan belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen: Pancras-west/Centrum: geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen van:: 1. de Nieuwe Rijn, voor zover gelegen tussen de Hartesteeg en de Burgsteeg, in de richting van de Hartesteeg; 2. de Nieuwstraat, voor zover gelegen tussen de Hooigracht en de Middelweg, in de richting van de Hooigracht; 3. de Hartesteeg, in de richting van de Nieuwstraat; 4. de Middelweg, in de richting van de Nieuwstraat. Burgemeesterswijk/Tuinstadwfjk: aanwijzing als voorrangskruising van de kruising van de Lammenschansweg met de Zoeterwoudse Singel, met dien verstande dat voorrang moet worden verleend aan het verkeer op de Lammenschansweg. Transvaal: 1. aanduiding als verkeersplein van de rotonde bij het Plesmanviaduct; 2. aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Plesmanlaan nabij de vorengenoemde rotonde; 3. aanwijzing als algemene invalidenparkeerplaats van twee parkeerhavens vóór het belastingkantoor; 4. aanwijzing als verplicht fietspad van de terzijde van de rotonde aan te leggen fietsstrook. Noordvest-west: parkeerverbod door middel van een gele streep aan de waterzijde van de Oude Singel tegenover perceel nr. 66, over een lengte van 12 meter. Hoge Mors: n.b. de bestaande verkeersmaatregelen zullen voor zover nodig worden aange past. De op deze maatregelen betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehorende toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het bureau Voorlichting in het Stadhuis. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de verkeerscommissie, die zal worden gehouden op maandag 17 oktober 1977 te 15.30 uur in de Koffiekamer van het Stadhuis. Diversen. Onderhoud Haagsche Schouwbrug. Aan het mechanische gedeelte van de brug Haagsche Schouw moeten binnen kort werkzaamheden worden verricht. In verband hiermee kan de brug tijdelijk niet bediend worden en is het mogelijk dat de scheepvaart de volgenda data belemmerd wordt: dinsdag en woensdag 11 en 12 oktober 18 en 19 oktober 25 en 26 oktober DAMES-, BEURS Koop vooraf i wijzen! In Alphen aan] Rijn bij Sigare Jacq. van Rijn. Rat straat 267. In Katwijk! Boekhandel Van der Princestraat 38 In Leid in V.V.V., Stationsplein! n Noordwijk bi| Boekha» J- C Ruys. Hoofdstraatl In Oegstgeest bij de ff landse Boekhandel. Lal Voort 35 t/m 37 en in V® schoten bij Boekhandel 1 reka. Schoolstraat 52 U» taalt geen 4.50 entf maar slechts 4,00 p.p.. j gang tot Modetheater. N« teitencentrum etc. etc inl grepen. Elke 10e bezoëL r(ster) krijgt een geschèL Speciale ingang voor M ders van voorverkoopt», ten in de Houtnjsthallenp Den Haag. Grofvuilophaaldienst. Volgende week zijn vervolgens aan de beurt; wijk 25 27 maandag 10 oktober wijk 24 28 woensdag 12 oktober wijk 32 donderdag 13 oktober wijk 29 30 31 vrijdag 14 oktober Veemarkt. Herhaalde oproep aangifte hondenbelasting. Op 1 september jl. is aan alle bewoners van de gemeente Leiden een circulaire en een aangiftebiljet hondenbelasting gestuurd, waarin werd verzocht, deze binnen één maand na toezending ingevuld en ondertekend terug te zenden. Gebleken is, dat niet iedereen daaraan gevolg heeft gegeven. Daarom volgt een herhaalde oproep, voor degenen die nog geen aangifte hebben gedaan, ook wanneer zij geen hond hebben. Zij krijgen alsnog gelegenheid, binnen één week na verschijning van deze bekendma king aangifte te doen bij de afdeling hondenbelasting, loket 117 op de eerste etage van het stadhuis. Op zaterdag, 1 oktober a.s., zal van 10.00 tot 16.00 uur het werk van de eindexamenkandidaten voor de kursus kreatieve handvaardig heid geëxposeerd worden. Plaats: Expositieruimte van de LJA, Noordeinde 2a (voormalige zeevaartschool) Hoofdgebouw 2e verdieping Leiden uitzendbu Telef. 071-1317| Korevaarstraat Leiden Groot kleursortiment „J0VAN0A" PANT 20 denier vanaf1 30 denier vanaf3i' kinder panty's 40 denierZif Extra grote maten panty's met tussenstuk vanaf. 2*9 Supp hose steun panty's woum steun gevende Z Supp hose \JUZ. steun kousen 1,5 Crepe kousen \T. 20-30-60 denier A i W F vanafV pantalon kousjes OVERDUINv^i Hooigracht 62 f| bereikbaar met bus 13/14 - 60 Treca De grootse kwaliteit en het subliem comfort van Treca is er ook m een moderne, strakke vorm. bekleed met een tijk van naturel kanvas. Natuurlijk met onder- en bovenmatras zoals - alleen Treca die voor verwende slapers maakt. Pander biedt dit bed (90x200 cm), compleet met hoofdeinde, met pootjes voor en zwenkwieltjes achter, aan voor de speciale prijs van f Deze aanbieding geldt zo lang de voorraad strekt, wacht dus niet te lang Leiden: Breestraat 146, Botermarkt 21-22. Pander is net zo ctuuralsu wilt Den Haag-Rotterdam-Eindhoven-Leiden-Gromngen-Enschede. Treca de Paris. compleet bij Pander. Treca bedden zijn ervoor verstandige mensen die slapen niet als een bijzaak beschouwen. Mensen dus die het waarderen dat Treca zo'n surplus aan uitgekiende, 'gezonde' kwaliteit in haar bedden stopt. En zoveel variëteit, bekroond met een keur aan uitvoeringsmogelijk heden en stijlen: Louis XV. XVI, Empire en tijdloos, diverse bekledin gen, spreien en overtrekken. Pander heeft erg veel in huis van Treca. Komt u eens kijken en over leggen met onze deskundigen. [oge oor raise /an een EN HA/ W of b* ags opg nisevaai vaer uil et korte chten. ize maal iderland: adse ben izen orgó lar Noor nderzoek n dat v< lagse rei ag bestaa lespa lektr iomer ;root RNHEM ng van ver het g en elektr eleverd v 'f iets mee de perk s de besi ateitsverbr geld uitg guldei ïrbruik >rgd voi procent ter, directe nenwerken luktiebedri 'ring van de

Leidse Courant | 1977 | | pagina 8