Snel slopen van „De Goede Herder" DRUGS-HANDELAREN IN NOOKDWIJK AANGEHOUDEN Miss Jaarmarkt '77 zoekt Zandvoortse milionair Warmond staat op behoud van groen GEMEENTE ZOETERWOUDE VASTBESLOTEN: Katwijkse raad akkoord met richtlijnen huisvesting 45 jaar ambtenaar Mevr. Tichler kandidaat provincie LEIDERDORP - Wethou der D. W. Tichier-Moerman van onderwijs en sport in Leiderdorp, zal kandidaat worden gesteld voor een plaats op de kandidaten lijst van de WD voor de verkiezingen van de pro vinciale staten van Zuid- Holland die volgend jaar maart zullen worden ge houden. Wethouder Tichler is door het bestuur van de afdeling Leiderdorp van de WD voorgedragen en be krachtigd door een una niem besluit van de leden vergadering. Mocht mevr. Tichler er in slagen een verkiesbare plaats te verkrijgen, dan is het maar de vraag of zij zich voor de derde ambts periode als gemeenteraad slid in Leiderdorp beschik baar zal stellen. Mevr. Tich ler: „Hoe het met de vol gende raadsverkiezingen zal gaan weet ik nog niet Eén ding is echter wel ze ker, ik heb de afgelopen jaren een flink zware taak gehad Mijn uitgangspunt is dat ik het bepaald niet drukker wil hebben. Het wethouderschap is erg boeiend maar ook zwaar.". WARMOND Dat het groen de Warmonders zeer na aan het hart ligt bleek gisteravond weer eens tijdens de raadsvergadering. Dhr. Heemskerk (PW) deelde mee dat de aanleg van het nieuwe sportveld niet betekent, dat een deel van de wandelsingel zal moeten verdwijnen. Met een kleine wijziging van de plannen zullen de bomen voor het overgrote deel gespaard kunnen worden. Op een andere plaats zullen ech ter wel wat bomen worden ge kapt. De Stichting Verpleging en Verzorging Warmond zal een rijtje populieren verwijderen om de 2 rijbanen van de Oude Dam samen te voegen. Omdat de bomen al ziek zijn werd er om het verlies niet te zeer ge treurd mede door de toezegging dat er nieuwe voor in de plaats zullen kooien. Over renovatie van de 31 wonin gen aan de Warmundastraat is geen diskussie meer mogelijk zo deelde burgemeester De Vreeze gisteren mede als anwoord op vragen van dhr. Timmerman (PW). Burgemeester De Vreeze zegde toe de bewoners te zullen uitno digen voor een gesprek maar met als uitgangspunt de door de staatssecretaris genomen beslis sing dat er nieuwbouw gepleegd zal worden. Door de vertraging om alle mogelijkheden voor re novatie te onderzoeken worden de kosten alleen maar hoger. Snel werken is dus geboden. De Rijksgebouwendienst heeft goedkeuring gehecht aan het plan de over enige tijd leegko mende Rabobank aan de Dorps straat te bestemmen voor zowel Rijkspolitie te water als te land. Daarnaast had de burgemeester nog een verheugende medede ling. Er zal toch nog zand uit het Joppe verkocht kunnen wor den aan de NS voor de aanleg van de Schipholspoorlijn. Aan vankelijk zou er uitsluitend zand uit de Vlietlanden voor de. spoorlijn worden gebruikt. Nu zal er nog 2 miljoen kubieke meter uit het Joppe voor wor den gebruikt REGIO LEIDSE COURANT ZOETERWOUDE Het raad slid Van der Heyden sprak tij dens de gisteravond gehouden' raadsvergadering in Zoeter- woude zijn onvrede uit over de huidige situatie inzake de „Goede Herder". „Het is maar gelukkig dat tijdens de vorige week gestichte brand geen har de wind stond", aldus v. d. Hey den, „anders zou het brandge vaar voor aangrenzende panden erg groot geweest zijn". „Momenteel", zo vervolgde hij, „speelt de jeugd tussen de bouwvallen die op instorten staan, terwijl onbevoegden nog steeds materialen wegslepen". In zijn funktie als lid van het kerkbestuur overhandigde hij burgemeester Detmers een brief, waarin genoemd bestuur haar onrust uitspreekt over de nu ontstane situatie. Namens o.a. het kerkbestuur informeer de V. d. Heyden naar de maatre gelen die B en W denkt te gaan nemen om één en ander zo snel mogelijk tot een bevredigende oplossing te brengen. Burgemeester Detmers verze kerde het raadslid, dat B en W er alles aan gaat doen om de restanten van het klooster zo snel mogelijk te laten opruimen. Zij zal hiertoe de eigenaren, de fa. Noorlander, aanschrijven, met het verzoek de sloopwerk zaamheden onmiddellijk aan te vangen. Zonodig zullen zelfs dwangmaatregelen genomen worden. De raad ging gisteravond ook accoord met het instellen van een commissie voor beroep- en bezwaarschriften. Deze commis sie, die voortvloeit uit de in 1976 ingestelde wet A.R.O.B., gaat bezwaarschriften, tegen lagere overheidsinstellingen ingediend, in de voorbereidende fase be handelen. In deze commissie werden voor het CDA gekozen mevr. Plantinga en de heer Mi- nekus, voor PZ de heer Straver en voor de WD het raadslid Michielse. Het door vandalen vernielde beeldhouwwerk „Truus", dat het plantsoentje tegenover de Nederlandse Hervormde kerk geruime tijd sierde, zal vervan gen worden. De van haar sokkel gestoten „Truus" bleek niet meer te repa reren, omdat de gipsen mal niet meer voorhanden was. Derhalve zal Truus op haar inmiddels karakteristiek geworden plekje terugkeren in een nieuw te creëren gedaante. Zij gaat wel ongeveer 4000.- kosten. Doch de gemeente Zoeterwoude heeft haar inmiddels tegen molest verzekerd om eventuele volgen de schadeposten te vermijden. Lantings kluchttheater mist timing en tempo een te Noord wijk woonachtige ziekenverpleger (19), omdat hij volgens hun informaties zijn tal rijke relaties, uiteraard tegen betaling, van drugs zou voor zien. Toen de politiemannen vol doende bewijsmateriaal tegen de verpleger hadden verzameld, arresteerden zij hem op z'n ka- NOORD WIJK De Noord- wijkse recherche heeft een tweetal mannen aangehouden, die er van verdacht worden op min of meer grote schaal verdo vende middelen te hebben ver handeld. Reeds geruime tijd gingen de rechercheurs de gangen na van mer. Men trof daar hasj en stic kies aan in een hoeveelheid, die er bepaald niet op wees dat de voorraad voor eigen gebruik was bestemd. Bij het onderzoek kon worden vastgesteld, dat de verpleger de verdovende middelen had be trokken van een Italiaan (36) uit de badplaats, die als inpakker in de bollenstreek werkte. De man werd op zijn werk aange houden en bij de huiszoeking werd wel duidelijk, dat de gas tarbeider zich ook thuis op gro te schaal met „inpakken" bezig hield. Behalve onversneden hasj, lagen er namelijk een groot aantal in zilverpapier ver pakte staafjes voor de handel klaar. In de loop van ruim een jaar had de Italiaan een uitge breide kring van vaste klanten weten op te bouwen. Bovendien had hij nog tal van losse afne mers. Vooral in de zomermaan den deed hij goede zaken. On der zijn clientèle bevonden zich talrijke Duitse vakantiegangers. Zelfs 's winters kwamen zij naar Noord wijk en logeerden dan bij de drugsleverancier. Voorzien van stuff keerde men dan naar de heimat terug. De Italiaan is gisteren voor de officier van justitie geleid. Versnelde uitvoering busbanenplan Oegstgeest OEGSTGEEST Dank zij de gunstige financiële posi tie waarin Oegstgeest ver keert liggen thans de plan nen op tafel om het tweede gedeelte van de Rijnzicht- weg te reconstrueren in het kader van het busba nenplan. Het vergt een kre diet van een kleine 6 1/2 ton. Daar staat tegen over dat vervroegde uitvoering een besparing van 11/2 ton oplevert, zo deelde wethou der Thora gisteravond mee tijdens een commissiever gadering van Verkeer en Vervoer. Tot nu toe kan men de verkeersopstoppingen wel ke zo nu en dan op de Rijnzichtweg ontstaan nog de baas. In het eerste ge deelte van deze weg wordt een diepriool gelegd waar door slechts één weghelft berijdbaar is. Het betekent een extra belasting voor de politie in Oegstgeest „Wat er ook gebeurt, wij moeten vóór alles voorkomen dat er op de Rijksweg-afrit Oegstgeest, nabij het Rijn- zichtwegviaduct, een file ontstaat", merkte de direk- teur gemeentewerken, de heer Van Gorkom op. RENOVATIE NOORD OPNIEUW ONDER LOEP KATWIJK De vaststelling van huisvestings richtlijnen kreeg gisteravond (uitgebreid) aan dacht in de Katwijkse raadsvergadering. In de onlangs verschenen welzijnsnota is al in grote lijnen aangegeven hoe over de nieuwe opzet van de woonruimteverdeling in Katwijk wordt ge dacht. Om tot verwezenlijking van die gewijzigde opzet te komen is inmiddels een adviescommissie woonruimtezaken Ingesteld, die bestaat uit twee bestuursleden van zowel de Katwijksche Bouw- vereeniging als van de woningbouwvereniging „De Brittenburg", twee vertegenwoordigers uit de burgerij en wethouder Van Dijk (SGP), die als voorzitter fungeert Ook de administrateurs van de beide woningverenigingen en een ambtenaar zullen in de commissie zitting hebben. Hoewel de raad zich gisteravond alleen maar hoefde uit te spreken over het verlenen van een krediet voor de kosten die verbonden zijn aan de administratie- en registratie-opzet, presentiegelden voor de leden van de adviescommissie woonruim tezaken en salariskosten, ging de discussie voorna melijk over de vraag of de nieuwe commissie nu wel of niet prioriteiten zou moeten stellen. Uit de stukken die ter beschikking van de raad waren gesteld bleek namelijk niet of dit het geval v)as. Wethouder Van Dijk zette uiteen dat die prioritei ten wel degelijk gehanteerd zullen worden door de commissie en dat aan de hand van een dergelij ke prioriteitenstelling de urgentie van de gevallen zullen worden vastgesteld. Hoewel drs. R. J. de Vries (PvdA) mr. J. van der Plas (Gem. bel.) en H. J. den Haan (SGP) nogal sceptische geluiden lieten horen ten aanzien van de te volgen richtlijnen, de urgentieverklaringen en de onzekerheden voor de burgers, ging de raad er ten slotte toch mee akkoord de commissie van start te laten gaan. Nadat deze een tijdje gefunctio neerd heeft, zal de procedure eventueel in de betreffende commissies nog eens onder de loep genomen worden. Aansluitend aan de renovatie van 226 woningen in „de Noord" heeft de Katwijksche Bouwvereni ging besloten tot verbetering van 193 huizen in het zuidelijk deel van Katwijk. Een groots plan, waarover de fractievoorzitter K. van der Meij van de SGP echter wel wat vragen had. Volgens zijn inlichtingen had namelijk 95%- van de bewoners in „de Zuid" belangrijke bezwaren tegen de ma nier waarop de renovatie wordt uitgevoerd. De twee proefwoningen die intussen gereed zijn, heb ben een indeling waardoor de huizen kleiner wor den in plaats van groter, voornamelijk omdat de „natte cel" (w.c. en douche) in het midden van de woningen is geprojecteerd en daardoor in de woonkamer „uitstulpt". Wethouder Van Dijk gaf toe dat de proefwoningen geen onverdeeld succes zijn gebleken en dat er daarom op het ogenblik weer twee woningen worden gerenoveerd waarbij een ander ontwerp wordt toegepast. Na gereedkoming van deze twee laatste verbouwingen zal weer een hoorzitting worden gehouden voor de bewoners van de reno vatiepanden en kan er „ja of nee" tegen de ontwerpen worden gezegd. Uitreiking van de hoofdprijs: foto-uitrusting door fotospecialist A. Roolvink. In het midden fotograaf Mieloo. LISSESE VIRGINIE KORTEKAAS BLEEF IEDEREEN DE BAAS LISSE „Ik deed eigenlijk alleen mee om de leuke foto. Ik was sprakeloos toen ik te horen kreeg dat ik in Lisse miss-jaarmarkt '77 geworden was". Dit waren de woorden van de 23-jarige Virginie Kor- tekaas die gisteren door de Afa-jury uit 500 andere serieu- se kandidaten werd gekozen. Tijdens de afgelopen maandag in Lisse gehouden jaarmarkt fotografeerde de heer Mieloo ongeveer 500 meisjes en vrou wen in de leeftijd van 16 tot 25 jaar. Al zes jaar organiseert de vriendelijk bebrilde foto graaf de miss-jaarmarktver- kiezingen. De deelnemende da mes ontvangen gratis een kleurenfoto op briefkaartfor maat en dat is dan ook de animatie achter dit bijna tradi tionele evenement op de jaar lijks terugkerende markt. De heer Mieloo houdt deze wedstrijd met bijzonder veel plezier: „Niet iedereen krijgt de gelegenheid om in één dag 500 Lissese schonen te fotogra feren. Al zes jaar doet er ook een 82-jarige vrouw mee, hard- stikke leuk", meent de ietwat kalende levensgenieter. Fotomodel Zo denkt miss-jaarmarkt 1977 er ook over. „Mee doen is erg leuk en dan nog winnen ook, je zou er haast van naast je schoenen gaan lopen". Zater dag is Virginie van 10.00 tot 15.00 uur aanwezig in de fotos peciaalzaak vMieloo" om haar geklopte rivalen de foto te overhandigen. De 23-jarige Lissese heeft een baantje als receptioniste en hostes bij een specialiteiten- restaurant in Amsterdam. Na een vijfjarig bezoek aan het Billy el Het was een heel probleem om jj Virginie op te sporen toen de uitslag eenmaal bekend was. Virginie paste in Zandvoort op *e de Israëlische wolfshond Billy, SC die het al enige tijd moet stel- k\ len zonder zijn vakantievieren-;^. de baasje. Op het moment dat j( iedereen haar zocht, bevond de charmante Miss-jaarmarkt v* zich op het Zandvoortse SI strand met de kamerbrede bl hond. „In Billy vind ik wat ik bl in mannen soms mis",.zo luidt 0i het commentaar van Virginie;! f „Ik ben gek op honden en hi\le is bijzonder trouw." - Over een vaste vriend heeft Virginie eigenlijk nog niet na- f gedacht. „Ik ga graag uit, lees^ veel en doe aan jazz-ballet, ik^ voel me zo eigenlijk wel lekker.. vrij", aldus de nieuwbakken „miss" die claimt beslist geen mannenhaatster te zijn. De winnende foto plaatselijke Fioretti-college be zocht ze de secretaresse-cursus van het instituut „Schoevers" in Den Haag. Een baantje bij het Amsterdamse „Marriot" was gauw gevonden. Via een betrekking op een advocaten kantoor keerde Virgunie Kor- tekaas terug in de Amster damse horeca-wereld. Enige tijd geleden solliciteerde Virginie naar een baan bij een modellenbureau. „Ik viel er toen net buiten, maar als ik er goed genoeg voor ben zou ik dolgraag fotomodel worden". Keus Voor de jury was de keus bijzonder moeilijk. Jury-voor zitter Roolvink verklaarde erg onder de indruk te zijn ge raakt van de spontaniteit van het meisje. „Op de foto was duidelijk te zien dat Virginie erg vlot overkomt". De jury beoordeelde telkens tien foto's. Elk jurylid maakte een keus totdat uiteindelijk maar één foto overbleef. Toen Virginie eindelijk verscheen had geen der juryleden spijt van de keus. „Kun je ook in de krant zetten dat ik graag in een groot huis in Zandvoort wil wonen. Een tuin en een hond behoren tot de vereisten. Ik ben ook op zoek naar een miljonair die veel van huis is", merkt Miss- jaarmarkt '77 tenslotte op. Veel hangt af van timing ei i tempo. Vanaf een bepaald pun KJ in de voorstelling (welke i moeilijk aan te duiden) mag ei geen verslapping meer optreden en moeten de grappen zich in! een voortdurende versnelling LEI1 naar een de toeschouwer verbij- „vli< sterende opeenhoping spoeden.|rich te h: Een losse gag moet als een ra derwerk in elkaar grijpen. Ten slotte behoort een komiek iets heel eigen komisch te hebben. Aan al die zaken schortte het in „In de kast, op de kast". Lan- ting zelf heeft humoristische trekken, die echter niet genoeg £e S in de hand gehouden wordeneen Veel van zijn medewerkers mis-werl sen iedere grappigheid en feel- Torn ing daarvoor. Af en toe zaten van gags goed in elkaar. Het tempo men van het geheel bleef veel te laag en de algehele handeling te wei nig doelgericht Dan maar liever oude comics op Ton de televisie of noch beter in de duui bioscoop. Daarvan raak je ten- Ion i minste slapgelachen. kien PAUL VAN DER PLANK iche De heer P. F. W. van Buytenen vierde gistermiddag zijn 45-|arlg ambtenarenjublleum bij de ge meente Noordwljkerhout „Een mooi moment om ermee te stop pen", vindt de heer Van Buyte nen die aan het begin van deze maand de pensioengerechtigde leeftijd bereikte. In 1932 begon de heer Van Buytenen zijn loop baan bij de gemeente als mede werker op de afdeling distributie en steunverlening. Via flnar&l* Ie- en algemene zaken werd de actieve NoordwIJkerhouter In T968 chef van de afdeling Bur gerlijke Stand. De 65-jarige Van Buytenen is in zijn woonplaats een zeer goede bekende. Hij behoorde tot een van de oprichters van de plaatse lijke VW. Het allereerste VW- kantoor was dan ook gevestigd in de huiskamer van de familie Van Buytenen. Ook als voorzitter en koorzanger van het kerkkoor van de Sint Janparochie is de heer Van Buytenen bijzonder ge liefd. LEIDEN/KATWIJK John Lanting probeert al enige jaren met zijn Theater van de Lach vaste voet in Nederland te krij gen voor de klucht Gister avond was dat in Tripodia-Kat wijk: „In de kast, op de kast (Michael Pertwee), een titel die precies suggereert wat we te verwachten hadden. Lantings kluchten zijn niet het verfijnde voetenwerk van bij voorbeeld de blijspelen van Fey- deau, waarvan de gebeurtenis sen met de precisie van een Zwitsers uurwerk in elkaar grij pen en naar het slot toe in een stroomversnelling raken. Lan ting lijkt zich meer te richten op het genre, zoals dat in de stom me slapstick-films van de twinti ger jaren te zien is. Tegen dat genre op zich zijn geen bezwaren aan te voeren. Het bestaat uit de aloude, over bekende grappen (veel mensen in één ruimte, die dat van el kaar niet weten; voorwerpen die verdwijnen en verschijnen; ge sprekken die langs elkaar heen gaan), die het, zij het goed ge dacht, altijd weer doen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4