Kapers willen vanavond geld en gevangenen zien voor v HAL NAAR ANTILLEN Moeizaam overleg over zetelverdeling Een van de zes zorgwekkend Vonhoff: Agenten hielden zich niet aan instructies CRISIS IN JAPAN OM INWILLIGEN EISEN VERKOOP FABRIEKSPARTIJ VLOERBEDEKKING Lotingen Europa Cup Proef met goedkope eersteklastrein EcidócSou^cmt papenburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: Wim Buijteweg lenties (excl. BTW) 0.46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) nementen: kwartaal 40.45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent. Vrijdag 30 september 1977,67e jaargang no. 20851 DAGBLAD - VOOR ZUID-HOLLAND Bloemengala Bloemsierkunst in het „Bloe mengala 1977" op Ned. 1 om 19.55 uur. Om 22.00 uur Kojak en om 23.00 uur Oost-West, pro gramma over kerk en christen in de DDR. Ned. II om 19.29 uur Cliff Ri chard om 20.55 uur „De ver pleegsters" en om 22.10 uur slot van Koning en keizer. Veel wind Veel bewolking en nu en dan regen. Krachtige tot harde, aan de kust mogelijk stormachtige westelijke wind. Temperaturen tussen 12 en 16 graden. Morgen zon: 6.40—18.18. Maan: 20.14—10.53. Scheveningen hoog water 5.12, 17.30, Laag water 1.12,13.20. Van een onzer redacteuren) OTTERDAM - De Holland merika Lijn gaat zich op de tderlandse Antillen vestigen een houdstermaatschap pij. Deze maatschappij zal worden overkoepeld door een andere maatschappij die hoofdzetel krijgt op de Ber muda-eilanden. De HAL wil op deze wijze profiteren van de lage belas tingen op de Antillen. Daar komt nog bij dat het grootste deel van de activiteiten van de HAL zich afspeelt in het dol- largebied. De Nederlandse vestigingen in Rotterdam, waaronder het hoofdkantoor blijft in Rotter dam. Er zullen onder de 1000 werknemers geen gedwongen ontslagen vallen. Overigens heeft de HAL gedu rende het eerste halfjaar van 1977 een verlies van 5,19 mil joen geleden. Vorig jaar beliep het verlies over dezelfde perio de 3,56 miljoen. Zie ook pag. 15, Johan Bodegraven weg bij de NCRV (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM In omroep- kringen is gisteren verbaasd gereageerd op een mededeling van de NCRV dat Johan Bode graven (63) op medisch advies zijn functie als hoofd geva rieerde programma's van de NCRV-radio heeft neergelegd. Men meent dat een verschil van mening tussen Bodegra ven en de NCRV-leiding over beleidszaken de werkelijke re den is. Bodegraven verwierf landelijke bekendheid door enkele grote liefdadigheidsac ties. (Van een onzer verslagge vers) LEIDEN - De zorgwekken de toestand van Dennis Nijssen, een van de jonge tjes van de Heemskerkse zes ling, is sinds gisteren niet verslechterd. Gezien de toestand van het ziekte beeld, durven de neo-na- thologen van het Acade misch Ziekenhuis Leiden nog geen voorspelling te doen omtrent het verloop van het ziektebeeld. De in tensieve behandeling met wissel-transfusies worden voortgezet. De kleinste van de zesling Moeder Nijssen weer thuis Nijssen heeft massale in fectie vanuit een plotseling ernstig aangetaste darm. De toestand van de overige vijf baby's is goed. Mevrouw Corrie Nijssen heeft, gisteren onopvallend het Leidse ziekenhuis ver laten. Door de zorgwekken de toestand van haar jong ste kind, is het afscheid niet met enig feestvertoon gepaard gegaan. Ook de ontvangst in Heemskerk ademde geen feestelijke TOKIO/DACCA De vijf leden van het Japanse Rode Leger die woensdagavond boven het luch truim van Indja een DC-8 van de, Japanse luchtvaartmaatschappij JAL met 156 inzittenden hebben gekaapt dat sindsdien op het vliege- veld van Dacca in Bangladesj staat geven de regering van Japan tot vanavond elf uur de tijd om de negen gevraagde gevangenen en het losgeld van 15 miljoen gulden af te leveren. Drie van de negen gevange nen willen echter niet naar Dacca. Het onvoorwaardelijk toegeven aan de eisen van de terroristen leverde gisteren grote ruzie binnen het Ja panse kabinet. De minister van justi tie Hajime Foekoeda en de secretaris generaal Shiozaki hebben hun ont slag ingediend. Ook de top van het Openbaar Ministerie heeft zich fel verzet tegen de vrijlating van de nu in Japan gevangen zittende terroris ten. Onder hen bevinden zich Junzo Okudaira, betrokken bij de overval op de Franse ambassade in Den Haag in 1974, en de vrouwelijke terroriste Ayako Daidoji, die een expert is op het gebied van ultra-mo derne explosieven. Geef haar pluto nium en ze maakt er bij wijze van spreken een atoombom van, aldus een Japanse wapendeskundige. Gisteravond hebben de kapers vijf gijzelaars in vrijheid gesteld. De vrij gelaten passagiers zeiden dat de ka pers in het begin afschuwelijk hard handig optraden en de gijzelaars de eerste 24 uur niet toestonden uit hun stoelen te komen, zelfs niet om naar het toilet te gaan. Bovendien weiger den de terroristen voedsel van de autoriteiten te accepteren. Aan boord van het gekaapte vlieg tuig blijken zich passagiers te bevin den uit tenminste vijftien landen. Daar zijn geen Nederlanders bij. Misumenten kontaki: [koffie en thee log te duur ÉÉN HAAG (ANP) - Konsu- ■enten Kontakt vindt dat de ffieprijs zo snel mogelijk om- ag moet tot rond vier gulden pak. ids maart zijn de wereldprij- i voor koffie vrijwel gehal- erd. De consument heeft van grondstofprijsdaling nog uwelijks iets gemerkt Ook de ie kan per ons enkele dubbel- s goedkoper, aldus de Konsu- nten Kontakt. wereldtheeprijzen zijn in de lelopen maand gekelderd tot niveau van eind vorig jaar. consument betaalt echter g steeds 65 procent meer voor ons thee dan begin dit jaar, .us de organisatie. 'en kroketje van '0 gulden EIDEN Een 54-jarige Leidse irpleegster heeft gisteren in de istauratie van het NS-station aarschijnlijk het duurste kro- etje van haar leven gegeten, e Leidse vrouw had het beno- igde geld in de automaat ge- orpen, maar kreeg het luikje et open. Daarop schoten twee ngemannen te hulp, die kans agen het kroketje alsnog te be- ïachtigen. Enkele ogenblikken iter bleek, dat de beide jonge- ïarrnen op hun beurt met suc- es hadden getracht de porte- ïonnee van de verpleegster te «machtigen. In de portemon- ïee zat zeventig gulden. ADVERTENTIE Diverse Opel Rekord modellen van het type 1977 nü met kortingen tot 2.500,- Uw voordelige Opel-dealer Het Motorhuis ALI BEHOUDT TITEL Wereldkampioen Muhammad Ali heeft vannacht in New York zijn titel in het zwaargewicht met succes verdedigd door op punten te winnen. Niettemin kwam deze zege toch niet geheel en al zonder slag of stoot tot stand. In de twee laatste ronden van het in totaal vijftien ronden durende gevecht kwam Ali wel degelijk* in groot gevaar en moest zelfs eenmaal naar het canvas. Uitdager Ernie Shavers was hier met een fikse rechter voor verantwoordelijk. Thans is er in Leiden een uitstekende gelegenheid om aan al uw tapijtwen- sen tegemoet te komen. Service-Tapij ten B.V. Oss-Rosmalen komt 2 dagen naar Leiden om u van deze grandioze gelegenheid te laten profiteren. Servi ce Tapijten B.V. wist zich te verzeke ren van een grandioze hoeveelheid wollen en nylontapijt van uitstekende kwaliteit in meer dan 300 dessins, welke thans tegen fabrieksprijzen aan de consument worden aangeboden. Ondanks de zeer lage prijzen volledi ge fabrieksgarantie van 3 tot 5 jaar. Hier enkele voorbeelden en prijzen uit het Service Tapijten B.V.-assortiment. Nylon vilttegels 40x40, zelfklevend 0.89. Dikke hoogpolige tapijttegels, los te leggen, per stuk 6.90. Vinyl op vilt 200 cm. breed 8.95. Nylon vilt 2 m. breed per str. meter 9.50 o.a. nylontapijt in 3 modieuze tinten, 4 m. breed vanaf 29,50 p.str. m. Pr. fraai gedessineerd orgineel Enaels bloem tapijt, kamerbreed, vanaf 59,- p.m. 100% wollen berber 400 cm. breed vanaf 99.- per str. m. Zuiver wollen hoogpolig tapijt speciale prijs 139.- p.m. 400 cm. breed. Prachtig nylon tapijt in 3 kleuren, 400 cm. breed voor 24.50 per meter. Verder huiskamerta pijten v.a. 34.90, 39.90, 49.90 enz. Te veel fabrieksaanbiedingen om hier te vermelden. Ook berbertapijt van 400 cm. breed 72.50 p.m. Deze sublieme verkodp fabriekspartij vloerbedekking vindt plaats op vrijdag 30 september van 14.00—16.00 uur en zaterdag ~1 oktober van 10.00- 17.00 uur naar de Ronnlehal gelegen naast de Groenoordhal. Reserveringen en levering op latere termijn mogelijk, betaling geschiedt na aflevering, kom vrijdag en zater dag en profiteer van dit unieke aan- SERVICE TAPUTEN B.V. Kruisstraat, gem. Rosmalen, tel. 04192-4098. Hoofdshowroom 1800 m2 Kantoor: Oss Thorbeckestraat 89. tel. 04120-22006 (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De twee politiemannen die vorige week donderdag in het Utrechtse autoverhuurbedrijf de terrorist Knut Folkerts moesten opwachten, hebben zich niet aan hun instructies gehouden. Ze zaten niet op de plek waar ze moes ten ritten en droegen ook geen kogel vrije vesten. Toen Folkerts binnenkwam is er een worsteling ontstaan tussen deze man en de brigadier van politie Kranen burg. Tijdens die worsteling heeft Fol kerts kans gezien rijn revoler te trekken en de brigadier neer te schieten. Deze lezing van de schietpartij gaf gister-- avond de Utrechtse burgemeester H. Vonhoff, tijdens een vergadering van de Domstedelijke gemeenteraad. De burge meester, die het hoofd van de gemeente lijke politie is, zei verder dat er wel degelijk kogelvrije vesten ter beschikking stonden. „Er is echter verzuimd na te gaan of dit aanbod door de beide recher cheurs is aanvaard, of dat op dit punt geen klemmende order is gegeven". Vonhoff zei ook dat een observatiepost in de buurt van het autoverhuurbedrijf even voor zessen de komst van de ver wachte huurauto doorgaf. Maar daar zat alleen een man in;van een vrouw werd geen gewag gemaakt. Bij een reconstruc tie is gebleken, dat de vrouw is uitgestapt buiten het blikveld van de politiewaarne mers. Verwarring ontstond toen niet de ver wachte vrouw het autoverhuurbedrijf binnenstapte, maar een man, van wie niemand wist dat het de mannelijke ver dachte was. Pas toen hij zich met valse papieren identificeerde, werd dit duide lijk, aldus Vonhoff. De politiemannen hadden de duidelijke instructie dat de gezochte benaderd moest worden zowel binnen als buiten het bedrijf met getrokken en schietkla- re wapens. Bij elke verdachte beweging zou er moeten worden geschoten. Over een eventuele radio-verbinding zei de Ut rechtse burgemeester dat daarvan geen gebruik gemaakt was. .Misdadigers van dit allooi kunnen altijd uitgerust zijn met de apparatuur waarmee de politie kan worden afgeluisterd". De burgemeester besloot zijn uiteenzet ting met: „Ik ben ervan overtuigd, dat dit actieplan de grootste garantie gaf voor aanhouding en de grootst mogelijke veiligheid bood voor het in die omgeving aanwezige talrijke publiek". ZÜRICH In de Zwitserse stad «M»— L°dI <**- Psv Zurich heeft vanmiddag de lo- ISp)_», ting voor de toernooien om de Europa Cup I, II en III plaatsge- Levskl Spartafc Sofia - A|ax vonden. De Nederlandse deelne mers ontmoeten de volgende te- FC Twente-Srann Bergen (Noor) genstanders. Recordprijs Addy Bassin, een bekend wijnkoper, houdt een fles Cha teau Lafitte Claret uit 1806 in handen, waarvoor hij op de veiling van Christie in Londen de re cordprijs van 8300 pond (ongeveer 35.000) heeft be taald. Nog nooit eerder is een derge lijk bedrag voor een fles wijn betaald. De wijnkoper zei de fles gekocht te heb ben voor een „rijk en invloedrijk man in Washington". UTRECHT (ANP) De Spoorwegen gaan in de weekeinden van de maand november op verschillende stations een proef nemen met reducties op eersteklas kaartjes. Op de stations Roosendaal en Zwolle kan men dan eersteklas kaartjes kopen met 25 procent reductie en op de stations Alkmaar en Deventer betaalt de reiziger de prijs van een tweede-klas-kaartje plus twee gulden vijftig. De Spoorwegen willen hiermee mensen de gelegenheid bie den om voor „een leuke prijs" comfortabel te reizen. Zo staat in het NS-personeelsblad „De Koppeling" maar „de actie is natuurlijk ook bedoeld als poging om extra geld in het laatje te krijgen". Informateurs komen met voorstellen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het overleg tussen de infor mateurs Den Uyl en Veringa en de fractie leiders van PvdA, CDA en D'66 over de zetelverdeling in het nieuwe kabinet ver loopt uiterst hoewel vriendelijk moei zaam. Vanmiddag hebben de beide informa teurs een, aantal suggesties over de verde ling van de ministersposten tussen de drie partijen aan de fractieleiders voorgelegd. De voorstellen zijn gebaseerd op de uitkom sten van de oriënterende besprekingen die de informateurs tot gisteravond laat met Van Thijn, Van Agt en Terlouw hebben gevoerd. In politieke kringen luidt de verwachting dat de moeilijke kwestie rond de zetelverdeling niet voor midden volgende week zal zijn opgelost. Waarschijnlijk zullen de fractielei ders begin volgende week eerst hun fracties raadplegen over de voorstellen die de infor mateurs hebben gedaan, om daarna opnieuw rond de onderhandelingstafel te gaan zitten. CDA-fractieleider Van Agt heeft gistermid dag zijn fractie laten weten, dat hij er de voorkeur aan geeft om in het nieuwe kabinet opnieuw minister te worden. „Mijn hart gaat meer uit naar het ministerschap dan naar de functie die ik nu bekleed", aldus Van Agt, die overigens geen voorkeur heeft uitgespro ken voor een bepaald departement. Het is echter een publiek geheim dat Van Agt opnieuw het ministerschap van justitie wil prolongeren. Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnee, voor u „Ukkepuk", het ondeugende straatjongetje. als nieuw kwartaalabonnee van de naam: adres: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite Ukkepuk naar: naam- adres: woonplaats Deze bon m open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordor. 349. Leiden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1