£eicUe0omant FNV: Voor iedereen f200 belastingverlaging Japan zwicht voor eisen van kapers Politie negeert eis RAF: opnieuw massale acties Westerterp wil invoering van „oefen-rijbewijs" Waarom mag mijn woning det meer in Izorgdheid om jongste van zesling VERKOOP FABRIEKSPARTIJ VLOERBEDEKKING Bekers van rugbyers ontvreemd Akkoord over autonomie van Catalonië - x'--. lapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amrobank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas Chef-redacteur: Wim Buijteweg jnties (excl. BTW) 0.46 per mm. Telefoontjes f 4,16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) amenten: kwartaal 40,45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent. Donderdag 29 september 1977,67e jaargang no. 20850 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Valeska Gert Portret van danseres, cabaretiè re en aktrice Valeska Gert op Ned. I om 20.00 uur. Om 21.50 uur De bijbel open (4). Néti. II om 20.25 uur Eerste aflevering van nieuwe Wrekers en om 22.05 uur Katholiek ver zet in Nederland. Zonnige perioden Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog. Meest matige wind uit zuidwest tot west. Maximumtemperaturen circa 17 graden. Morgen zon: 6.39-18.20. Maan: 19.40-9.51. Scheveningen hoog water 4.39-16.57. Laag water 0.35-12.48. krakers laten Di Singh tevergeefs aan zijn eigen huisdeur rakers duperen Indiase erknemer Di Singh: 99 (Van een onzer verslaggevers) pIDEN „Gaan jullie toch uit mijn huis. Het is toch mij; laat me erin." Dit stamelde gisteravond de Indiase ferknemer Di Singh toen hij voor de zoveelste maal Yrgeefs aanbelde aan de voordeur van zijn woning aan de |idse Vestestraat. De krakers die zijn woning vorige week tendrengen, gaven opnieuw geen gehoor. i Singh kwam zo'n vijf jaar geleden als gastarbeider naar iderland. Zij vrouw bleef achter in India, maar zou later |>lgen. Singh vond werk bij het bedrijf Fasson, fabrikant kleef- en lijmartikelen. Hij werkte erg hard om voldoen- |s geld bijeen te krijgen voor de overkomst van zijn vrouw, kele maanden geleden deed hij de eerste aanbetaling voor pandje in de Leidse binnenstad, aan de Vestestraat 11. vorige week de aan de aankoop verbonden papierwin- 1 rond was, ontving hij de sleutel. Met w„at vrienden wilde j gaan behangen en verven. Enkele avonden kluste hij zo "i zijn huis. Zaterdagavond kon hij het huis niet meer in. Ingelui hadden het pandje gekraakt. De krakers weigerden I woning te ontruimen. En de Heer Singh zit met de lokken. Volgende week dinsdag komt zijn vrouw uit India |er. „Wat moet ik nu doen," vraagt Singh zich inmiddels Kwijfeld af. (Zie verder pag. 3). (Van onze sociaal-economische re dactie) AMSTERDAM Het bestuur van de F.N.V. vindt, dat de door de regering voor 1978 voorgestelde in flatiecorrectie op de loon- en inkom stenbelasting niet moet doorgaan. In plaats daarvan zou voor iedere inkomenstrekker de belasting met een gelijk bedrag omlaag moeten gaan, namelijk met 200 gulden. De, F.N.V.-top wijst voorts de verho ging van de aardgasprijs af. Zij meent verder, dat de regering zoveel geld in de kassen van ziektewet, WAO en WW moet storten, dat de premies voor deze sociale voorzie ningen omlaag kunnen. Het FNV-bestuur heeft deze gedach ten neergelegd in een discussienota, die morgen aan de orde komt in een bijeenkomst met afgevaardigden van alle aangesloten bonden. Als deze gedachten daar een redelijk onthaal vinden, dan zullen zij worden opge-' nomen in het ontwerp voor een ar beidsvoorwaardenbeleid, dat in de komende maand met de leden wordt besproken. De FNV vindt, dat de zogenaamde inflatiecorrectie - dat is de verlaging -van de loon- en inkomstenbelasting voorzover die is opgelopen door de geldontwaarding - vooral ten goede komt aan de hogere inkomens. Zij wil daarom voor iedereen eenzelfde nominale verlaging waarvan de lage re inkomens relatief het meest profi teren. Als men die verlaging fixeert op 200 gulden kost het de staatskas evenveel als de inflatiecorrectie. Verlaging van de sociale verzeke ringspremies en het achterwege la- ften van de verhoging van de aardga sprijs in de mate als de FNV-top voor ogen staat gaat de regering anderhalf miljard gulden kosten. De staat zal dat bedrag extra moeten lenen. De FNV wil het storten van een bedrag in de sociale fondsen permanent maken, de regering is waarschijnlijk wel bereid om tot een storting over te gaan, maar denkt hierbij slechts aan het jaar 1978 Het resultaat van deze operatie zal volgens de FNV-top zijn, dat een werknemer met het minimumloon (circa 19.000 gulden) er volgend jaar sterker op vooruitgaat dan met de 1,5 die de huidige regeringsplan nen hem toedachten. De zogenaamde modale werknemer (circa 30.000 gul den inkomen) blijft dan in koop kracht gelijk en gaat er niet op achteruit. De hogere inkomens zul len een zwaarder koopkrachtoffer moeten brengen dan de 0,5% die de regeringsplannen zouden veroorza ken. DACCA (Reuter-AFP-AP) De kapers van de Japanse DC-8 hebben op het vliegveld van Dacca (Bangladesj) vijf van hun 156 gegijzelden vrijgelaten. Tevoren had de Japanse regering aange kondigd, dat zij de (Van een onzer verslaggevers) |EN De gezondheidstoestand van Dennis Nijssen, de laatst- Jene van de Heemskerkse zesling, wordt door de artsen lig" genoemd. Dennis kampte al met ademhalingsmoeilijkhe- 1n verrastte de artsen van het Leidse Academisch Ziekenhuis avond met een darmstoornis. pngetje is aangesloten op ademhalingsapparatuur. Zijn voe- 1 voorlopig kunstmatig worden toegediend. „De andere vijf van het echtpaar Nijssen leveren geen problemen op," lleen LAZ-woordvoerder. „Ze groeien goed." de AZ eergisteren al af met jxemburgse rode jongetjes, p verrichtte gisteren knap Bn PSV maakte het karwei tohoren af. 'emaal nul goals tegenl eisen van de ka pers zal inwilli gen. Deze eisen zijn: vrijlating van ne gen gevangenen en een losprijs van zes miljoen dollar. Onder de genen, wier vrijla ting geëist wordt, bevindt zich Jun- zo Akudaira, een van de deelne mers aan de over val op de Franse ambassade in Den Haag in 1974 en voorts twee zware criminele figuren, van wie men tot dusverre niet wist dat zijn betrekkingen had den met het Japanse Rode Le ger. Voordat de Japanse regering liet weten dat zij op de eisen van de kapers zou ingaan had den de kapers gedreigd de gijze laars een voor een dood te schieten, te beginnen met een Amerikaan, John Gabriël, die zij voor een jood aanzien. De vrijgelatenen zijn twee Ame rikaanse staatsburgers en een Indiaas echtpaar met een kind. Japan heeft verder laten weten, dat het niet mogelijk is om de negen gevangenen, onder wie twee vrouwen, wier vrijlating geëist wordt tijdig uit de ver schillende gevangenissen te ha len en voor het geëiste tijdstip in Dacca te krijgen. De gekaapte JAL DC-8 wordt op de luchthaven van Dacca bijgetankt. Thans is er in Leiden een uitstekende gelegenheid om aan al uw tapijtwen- sen tegemoet te komen. Service-Tapij ten B.V. Oss-Rosmalen komt 2 dagen naar Leiden om u van deze grandioze gelegenheid te laten profiteren. Servi ce Tapijten B.V. wist zich te verzeke ren van een grandioze hoeveelheid wollen en nylontapijt van uitstekende kwaliteit in meer dan 300 dessins, welke thans tegen fabrieksprijzen aan de consument worden aangeboden. Ondanks de zeer lage prijzen volledi ge fabrieksgarantie van 3 tot 5 jaar. Hier enkele voorbeelden en prijzen uit het Service Tapijten B.V.-assortiment. Nylon vilttegels 40x40, zelfklevend 0.89. Dikke hoogpolige tapijttegels, los te leggen, per stuk 6.90. Vinyl op vilt 200 cm. breed 8.95. Nylon vilt 2 m. breed per str. meter 9.50 o.a. nylontapijt in 3 modieuze tinten, 4 m. breed vanaf 29,50 p.str. m. Pr. fraai gedessineerd orgineel Engels bloem tapijt, kamerbreed, vanaf 59,- p.m. 100% wollen berber 400 cm. breed vanaf 99,- per str. m. Zuiver wollen hoogpolig tapijt speciale prijs 139,- 24.50 per meter. Verder huiskamerta pijten v.a. 34.90. 39.90, 49.90 enz. Te veel fabrieksaanbiedingen om hier te vermelden.'Ook berbertapijt van 400 cm. breed 72.50 p.m. Deze sublieme verkoöp fabriekspartij naast de Groenoordhal. Reserveringen en levering op latere termijn mogelijk, betaling geschiedt na aflevering, kom vrijdag en zater dag en profiteer van dit unieke aan- SERVICE TAPIJTEN B.V. Hoofdshowroom 1800 m2 Kantoor: Oss Thorbeckestraat 89. tel. 04120-22006 Siamese tweeling gescheiden In het Universitair ziekenhuis in de Amerikaanse stad Manhasset is dinsdag gedurende een vijfurige operatie een Siamese tweeling gescheiden dié op 8 maart werd geboren. Gisteren mochten de ouders hun tweeling bezoeken. (Van onze verslaggevers) actie over. De RAF-leden blijven tot nu toe eigenaar in Lemmer is tëruggebracht. Ver- echter onvindbaar. moedelijk. heeft het schip het IJsselmeer al DEN HAAG/BONN De jacht op de ont- De Rotterdamse politie reed gisteren een verlaten. Eveneens zonder resultaat bleven voerders van de Westduitse werkgevers- Duitse auto klem. De bestuurder werd opge- speuracties in Hamburg en aan de westkust voorzitter Schleyer gaat onverminderd bracht, maar hij bleek een Duitse vertegen- van Denemarken. Na tips uit de bevolking voort Ondanks de eis, die de ontvoerders woordiger te zijn. In Arnhem werden twee kwam de Hamburgse politie massaal in gisteren formuleerden in het Parijse dag- auto's tot stoppen gedwongen. De politie- actie. De anarchiste Brigitte Mohnhaupt, die blad Liberation, dat de speurtochten on- mannen, zwaar bewapend en met kogelvrije in een bus gesignaleerd zou zijn, werd niet middellijk stopgezet dienen te worden. De vesten, moesten na het verhoor excuses gevonden. In de Deense badplaats Hvide krant publiceerde bovendien een foto, aanbieden aan de bestuurders, die Neder- Sande voerden ongeveer honderd politie- waarop Schleyer saat afgebeeld met de landse zakenlui bleken. De Haarlemmer- mannen een bliksemactie uit, na een tip van tekst „sinds 20 dagen gevangene van de meer-politie bracht vijf Duitsers op, die op de Duitse recherche. Rote Armee Fraktion". Zowel in Nederland, een plezierjacht verbleven. Ook zij hadden De Westduitse regering, die vasthoudt aan West-Duitsland als Denemarken meende niets te maken met de RAF. Inmiddels heeft de intussen zwaar bekritiseerde „nachrich- men gisteren op het goede spoor te zijn. De de rijkspolitie te water het zoeken gestaakt tensperre", heeft aangekondigd te zijner tijd politie ging hier en daar grootscheeps tot naar een gehuurd jacht, dat niet bij de verslag te doen van de pogingen om Sch leyer te bevrijden. De lichamelijke toestand van de Utrechtse hoofdagent Pieterse wordt redelijk genoemd. Hij werd vorige week door een RAF-lid neergeschoten. Naar aan leiding van deze schietpartij, waarbij een brigadier het leven verloor, heeft waarne mend CDA-fractievoorzitter Aantjes aan mi nister De Gaay Fortman gevraagd wanneer een beroep op de bijzondere bijstandseenhe den kan worden gedaan. Het bestuur van de PvdA heeft in een brief aan de Duitse zusterpartij SPD geschreven geschrokken te zijn van de roep in West-Duitsland om herin voering van de doodstraf. De partij kriti seert een voorstel vein de voorzitter van de bondsraad om vermoedelijke sympathie voor de RAF strafbaar te stellen. De politiekorpsen van Den Haag en Harlin- gen hebben vanochtend vroeg affiches van muren verwijderd, waarop Schleyer werd Na een tip van een Arnhemse hotelhouder werden gisteren twee Nederlandse zakenlui in een afgeschilderd als een fanatiek voorstander Duitse auto aangehouden. Zij bleken niets met de RAF te maken te hebben. van het Nazi-systeem. Geen krant ontvangen? Bel tusjsen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koerier wordt de krant-alsnog ge* bracht. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - Minister Wester terp van verkeer en waterstaat is voorstander van de invoering van een „voorlopig rijbewijs". „Dat zou de mogelijkheid bie den om meer ervaring op te doen, voordat men voor het de finitieve rijbewijs aan de tand wordt gevoeld." De bewinds man deed deze suggestie in een redevoering ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen het CBR. De statistieken hebben uitgewe- jaar 67 procent van de kandida ten voor een rijexamen jonger was dan. 25 jaar, een leeftijds klasse die met een kwart verte genwoordigd is bij de dodelijke verkeersongevallen met perso nenauto's. De leeftijdsklasse van 65 jaar en hoger maakt maar twaalf procent uit van het totaal. „Hieruit blijkt dat erva ring voor een veilig verkeersge drag een belangrijke factor is", aldus de Heer Westerterp. Hij pleitte ook voor een verlenging van de geldigheidsduur van het riibewiis - ru viif iaar - die volgens hem te kort is. Ondanks alle bezwaren houdt de minister overigens vast aan zijn plan om een rijbewijs-met- strafpunten - in te voeren. De gisteren door hem ingestelde voorlopige raad voor de ver keersveiligheid moet eerst on derzoeken of de indrukken van politie en justitie, dat er steeds meer en vaker tegen de ver keersregels wordt gezondigd, juist is. Klopt dit, dan moet ernstig over de invoering van het strafpuntenstelsel worden gedacht, aldus de minister. LEIDEN In een kantine op het terrein van de universitaire sportvelden aan het Piet Paal- tjenspad is ingebroken. Men verschafte zich toegang via een ruit van het houten keet. Zeven prijsbekers van de studenten rugbyclub worden vermist. Voorts werden enkele etenswa ren ontvreemd. BARCELONA (Reuter-AFP) - Catalonië krijgt zeer binnenkort zelfbestuur. Over de autonome status van Catalonië is gisteren in het Zuidfranse Perpignan overeenstemming bereikt na drie dagen van onderhandelin gen tussen Catalaanse parle mentsleden, de Catalaanse pre- sident-in-ballingschap, Josef Tarradellas, en een vertegen woordiger van de Spaanse rege ring, Salvador Sanches Teran. Na afloop van de gesprekken zei Sanchez Teran tegen journa listen dat men het eens is ge worden over de vorming van een voorlopige autonome Cata laanse regering. Nieuwe scheepvaartmaat schappij voor korte cruisereizen Van één onzer verslaggevers DEN HAAG Eind volgend jaar of begin 1979 zal de on langs opgerichte Nederlandse Cruisevaart Maatschappij Be- stevaer uit Rotterdam beginnen met korte meerdaagse cruise- tochten. Deze maatschappij zal met een Nederlands schip en met Neder landse bemanning korte cruise- reizen organiseren in Europe en naar Noord+Afrika. EeH'^i|rk- tohderzoekc^Qft'hebben uitwe zen dat voor deze korte meer daagse reizen grote belangstel ling bestaat

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1