Raad Sassenheim akkoord met prijzig feestje Rijnsburg heeft historische ver RAAD NOORDWUKERHOUT AKKOORD MET VICTOR I EN H Meevaller van 0,9 miljoen voor Oegstgeesll Plan Zeeburg voorlopig ijskast in Lissese bejaarden genoten weer VROLIJK IN VOORHOU1 Veroorzaker dodelijk ongeluk krijgt 2 maanden PROGRESSIEVEN STEMMEN TEGEN KORTWEG KATWUK De vakbondsaf deling „Werkende Jeugd C.N.V." houdt 6 oktober een informatieavond in gebouw „Irene" in de Katwijkse Voor straat. Op 11 oktober rijdt de werkende jongeren Info-Auto door Katwijk. Een gezellige in formele avond wordt gehou den op 17 oktober in ht Kat wijkse gebouw „Irene". Op 29 oktober wordt een slotmani festatie gehouden. „De werkende jeugd" wil met deze aktiviteiten proberen de problemen van de werkende jongeren onder de aandacht te brengen. Ook wordt getracht de jongeren tot nadenken te stemmen en een discussie op gang te brengen. Eventuele in lichtingen worden gegeven op het districts-kantoor, Huygens- straat 5, Den Haag, tel. 070-88.35.03/88.47.02. RIJNSBURG De algemene ledenvergadering van de Coöperatieve Raiffeisen-Boe- renleenbank „Rijnsburg" W.A. heeft 13 oktober 's avonds om acht uur plaats in de „Voor hof', Vliet N.Z. te Rijnsburg. De agenda en de jaarstukken liggen op het kantoor van de bank ter inzage voor de leden. De agenda vermeldt onder meer de „bestuursverkiezing". De kandidatenlijst ligt even eens ten kantore van de bank. Tijdens de vergadering wor den er aan de aanwezige leden gratis loten uitgereikt. De prij zen bestaan uit tien gouden tientjes. WARMOND Bodega „La Vina" start zondag 2 oktober het nieuwe seizoen met talrij ke jazz-concerten. Traditiege trouw opent La Vina de mid dag met haar eigen huis-band „Swing Society". Voorts tre den er de komende maanden de volgende bands op: „The New Orleans Syncopaters", het „Kwartet Frits Kaatee", „Ted Easton's Jazz Band", het „Kwintet van Coen van Nas- sou" en de Duitse groep „The Seatown Seven Hot". Alle concerten zullen om drie uur 's middags aanvangen. De toegangsprijs bedraagt 6.50. Jazz Live" is te beluisteren in Bodega Meerrust, Dorpsstraat 5 te Warmond. WASSENAAR - De Raad van Kerken te Wassenaar bereidt de organisatie voor van een bijbeltentoonstelling, die in het kader van de Nederlandse Bij- belweek van 10 tot 14 oktober gehouden zal worden in de St. Jozefkerk aan de Van Cranen- burglaan. De expositie zal worden ingericht door het Ne derlands Bijbelgenootschap, in samenwerking met de Kath olieke Bijbelstichting. De ten toonstelling heeft als titel „Het boek dat blijft" en bij de in richting is zowel aan ouderen als jongeren gedacht. OEGSTGEEST - Vrijdag 30 september wordt een modes how gehouden in het dienst verleningscentrum, Zijtweg 9 te Oegstgeest, voor bejaarden en vrijwilligsters. De show be gint om 10.00 uur. LISSE Vrijdag 30 septem ber organiseert de Rekreatie- commissie van het Gemeen schapscentrum De Poel een disko-avond voor de jeugd tot 12 jaar, in 't Poelhuys te Lisse. Deze disko-avond zal duren van 19.00 tot 21.00 uur. De entreeprijs bedraagt 1,-; niet- leden 1,50. Het muzikale ge deelte van deze avond zal weer in handen zijn van D. J. „Wil lem". LEIDSCHENDAM - De schrijfster Harriet Freezer zal dinsdag 4 oktober om 20 uur 15 in „de Schakel" in het win kelcentrum Leidsenhage een lezing houden over „het gezin in 1977". Teneinde de na de lezing te houden discussie en de daarbij opkomende vragen te begeleiden is ds. H. Lugtig- heid bereid gevonden als ge sprekspartner en discussielei der op te treden. Het bestuur van „de Schakel" dat enkele weken geleden een zeer suc cesvolle avond over het onder werp „de communicatie bin nen een langdurige relatie" or ganiseerde verwacht ook nu weer grote belangstelling. De toegang is zoals gewoonlijk gratis. LEIDSCHENDAM - De Leid- schendamse afdeling van de Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers houdt 12 en 13 oktober weer winter-kledingbeurs in de zaal van de Andreaskerk aan de Gruttolaan. Men kan hiervoor woensdag 12 oktober van 19 tot 21 uur en donder dag 13 oktober van 8 uur 30 tot 11 uur kinderkleding inle veren in de leeftijd van 0 tot 16 jaar, tevens sportkleding en sportartikelen. De verkoop is donderdagmiddag van 2 uur tot half 5, afrekenen geschiedt dezelfde avond van 8 tot 9 uur. Voor de verkoop kan men 's morgens vanaf 8 uur aan de Gruttolaan volgnummers af halen. Dames die willen hel pen bij de inname en verkoop worden verzocht telefoonnum mers 27.45.92 of 27.85.30 te bel len. LEIDSCHENDAM - De wijk- vereniging „de Heuvel" orga niseert zondag 2 oktober van half 2 tot half 5 voor alle personen boven de 65 jaar uit de wijk een open middag in de zaal van de Ver. v. Huis vrouwen aan de Burgemeester Velthuyzenlaan. Wie moeilijk ter been is kan worden ge haald na aanvrage op tel. 27.91.78 of 98.08.40. Woensdag 5 oktober organiseert de wijk- veremging weer een bingo avond in de aula van de school aan de Dobbelaan. Aanvang 20 u., toegang vrij voor iede reen. Tenslotte houdt „de Heu vel" op zondag 9 oktober een gezinspuzzelrit langs de moois te plekjes in en rond Leid- schendam. Tussen half 1 en 1 uur wordt gestart op het Pres. Kennedyplein. Inleggeld 2 gul den 50 per gezin of groep voor leden en 5 gulden voor niet-le- den. Iedereen kan meefietsen. LISSE Donderdag 6 okto ber hoopt de Evangelische Omroep in Lisse een bijeen komst te beleggen. Deze avond wordt gehouden in de Chr. Geref. Kerk aan de Veldhorst- straat. De aanvang is bepaald op 20.00 uur en de toegang is gratis. Op deze manier wil de EO van de gelegenheid gebruik maken zich in Lisse en omgeving te presenteren. Naast Evang. Th. Dikkes uit Leiden zal ook Ko Durieux - een programma-ma ker van de EO-telêvuie - spre ken. Muzikale medewerking wordt verleend door het Lissese koor „Excelsior" o.Lv. Pieter de Jong en het „Victory-trio" uit Hilversum, terwijl Jan van de Velde het orgel bespeelt NOORDWUKERHOUT - De raad van Noordwijkerhont is tijdens de gisteravond gehou den raadsvergadering, zij het na een aantal kleine wijzigin gen, akkoord gegaan met de bestemmingsplannen Victor I en II. Het bestemmingsplan Zeeburg, dat aanvankelijk ook ter goedkeuring op de agenda prijkte, ging voorlopig nog even terug de ijskast in, omdat de zaken ten aanzien van dit bestemmingsplan nog niet ge heel en al rond waren. Het college had voor wat betreft het plan Zeeburg nog geen over eenstemming met Spaarnestad B.V. kunnen bereiken. Hoewel alle problemen ten aanzien van het totaal bedrag van de trans actie uit de weg waren geruimd, was nog immer geen akkoord over de verdeling daarvan over de diverse verhandelde kavels. Die prijzen van kavels zijn op hun beurt weer uitermate be langrijk voor de toekomstige prijzen, die eventuele kopers of huurders moeten gaan betalen. De vaststelling van de bestem mingsplannen Victor I en II kon wel doorgang vinden, ondanks de bezwaarschriften die sinds de plannenmakerij hiertegen waren binnengekomen. Naar aanleiding van de bezwaar schriften was besloten een aan tal wijzigingen in beide plannen aan te brengen. Omdat deze in verschillende commissieverga deringen al uitgebreid aan de orde waren geweest konden de voorstellen vrij snel worden aangenomen. Eén en ander im pliceerde wel dat kassenbouw nabij het Clemenshuis werd ge schrapt teneinde het door wet houder Heemskerk als „uniek plekje" bestempelde gebied voor gecultiveerde glastuinbouw te behoeden. Voor wat betreft de voorgenomen aanwijzing van een bedrijfterrein tussen de Maandagse Wetering en de Leidse Vaart werd slechts een marginale verandering aange bracht De voorgenomen vesti ging van grote bedrijven op dit te ontwikkelen terrein moest gisteravond plaatsmaken voor kleinschaligere ondernemingen. Boete Met 13 stemmen voor en slechts 1 tegen ging de raad eveneens akkoord met de verhoging van de boeteclausule voor de ver koop van percelen aan de Hoog- duinseweg. De boeteclausule werd enige tijd geleden inge steld om speculatie tegen te gaan. De gehanteerde boete van 100 duizend gulden bleek echter onvoldoende garantie te bieden, zodat de raad besloot deze te verdubbelen. Gedeputeerde R. Eijsink geridderd DEN HAAG - Dr. R. Eij- sink is bij zijn afscheid als gedeputeerde en als staten lid van Zuid-Holland, be noemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De commissaris der konin gin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, heeft de heer Eij sink de versierselen, beho rende bij deze onderschei ding, dinsdagmiddag over handigd tijdens een recep tie in het provinciehuis in Den Haag. De heer Eijsink is sinds juli 1950 lid ge weest van provinciale sta ten. Sedert juni 1966 maak te hij deel uit van het colle ge van Gedeputeerde Sta ten- De Lissese bejaarden heb ben gistermiddag genoten van de ontspanningsmid dag, die hen in het kader van de harddraverijfeesten werd aangeboden. Evenals vorig jaar trad het ko misch duo Wim Bosch en Bob Frieling voor de 65- plussers in het „Trefpunt" op. Voorts werden de be jaarden getrakteerd op een borreltje en een hartig hapje. VOORHOUT De commissa ris van de Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk, brengt maandag 3 ok tober een werkbezoek aan de gemeente Voorhout. Mr. Vrolijk zal op zijn werkbezoek verge zeld worden door zijn echtgeno te, die tijdens het „technisch gedeelte" van het bezoek met burgemeesterseega Van de Wouw ondermeer een bezoek aan Teehnoglas aan de Jacoba van Beierenweg brengt. Dat be- DEN HAAG/BODEGRAVEN - De 31-jari. ge J. K. uit Winterswijk is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf en nes maanden intrekking van het rijbewijs. Tengevolge van een ri> fout van de Winterswijker vielen in de ochtend van 23 maart op de rijksweg in Bodegraven vier doden cn werden vier andere personen zwaar gewond. De ochtend van het ongeluk waren er mist banken op de rijksweg, doch verdachte reed met zijn vrachtwagen met een totaal gewicht van vierenveertig ton ongeveer zeventig kilo meter. Daardoor ontdekte hij pas op het laatste moment een stilstaande file auto's. De officier van justitie eiste tegen de ctauf- feur vijf maanden gevangenisstraf en twee jaar intrekking van het rijbewijs. De Haagse rechtbank wilde rekening houden met het feit dat de Winterswijker al negen jaar als vrachtwagenchauffeur werkzaam is en in die tijd nog nooit een ongeluk heeft veroor zaakt. zoek staat voor even na uur op het programma. Mr. Vrolijk zal zich dan klein uur met het college de plaatselijke problematiek' derhouden. Om elf uur zal gezelschap een bezoek bren aan de Katholieke TechniJ school aan de Leidsevaart, fl ook de lunch zal worden j| bruikt. Tijdens deze lunch gt overste Blokland van de brt dergemeenschap Nieuw Sell noord de commissaris een l teenzetting over het nieuwe J derkomen van zijn ge mei schap. Hierna staat rond W* uur een bezoek aan dit nieui onderkomen op het program» Om half drie is er een rond door de gemeente. Tijdens d< rit wordt ondermeer het itf park, de te bouwen volksunie .siteit, de peuterspeelzaal en W gymnastieklokaal aangedaan. WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1977 PA? REGIO LEIDSE COURANT SASSENHEIM Ter gelegenheid van de opening van de onlangs gereedgeko men sporthal in het plan „Wasbeek" en de ingebruikname van het verbouwde gemeentehuis geeft de gemeente Sas senheim in januari van het volgende jaar een „feestje" dat 50.000 gulden gaat kosten. De gemeenteraad voteerde tijdens de gisteravond gehouden zitting het krediet voor de festiviteiten zoals mogelijk het bezoek van de commissa ris van de koningin in Zuid-Holland, het optreden vaneen bekende televisie presentatrice en verschillende manifes taties ter inwijding van de beide pan den. Op het programma staat ook een muzi kale avond en het aanbieden van enkele kunstwerken die de beide panden wat moeten gaan verfraaien. De gemeente wil de Sassenheimse bevolking ruim schoots in de gelegenheid stellen om de beide openbare gebouwen te bezichti gen. Enige kritiek op de hoogte van het bedrag kwam van de progressieve en liberale fracties. WD-raadslid Rotte veel achtte het bedrag nogal hoog en vroeg zich dan ook af wat b. en w. precies van plan waren. Burgemeester Kret beloofde de raad zo spoedig moge lijk een inzicht te verschaffen in het feestprogramma. Scherpe kritiek kwam ook van „Progressief Sassenheim". Pro gressief raadslid Ris vond het bedrag beslist te hoog. „Na dit alles gehoord te hebben krijg ik en diep respect voor de plaatselijke oranjevereniging die voor een fractie van dit bedrag een hele fees twee k organiseert". De progressieve fractie rekende de burgemeester voor. dat de openingsfeesten 1 procent van de totale bouwsom van de sporthal en de verbouwing van het gemeentehuis zou kosten. Ondanks het tegenstemmen van de progressieve fractie werd het krediet voor het „feestje" verleend. Irritatie Enige irritatie was er van CDA-zijde over het betoog van WD-raadslid Rot teveel. Naar aanleiding van een voorstel over uitbreiding en hergroepering van commissies van advies en bijstand merkte de heer Rotteveel op dat dit voorstel al eerder uit' de liberale en progressieve hoek was gekomen maar door de CD A-fracties was „platgewal st" De protestant-christelijke groepe ring en de KVP adviseerde destijds om de uitbreiding van de commissies over te laten aan het college van burgemees ter en wethouders. Nadat burgemeester Kret de raadsleden had verzocht de uitbreiding van de commissies niet in het politieke vlak te trekken, diende „Progressief Sassen heim" een amendement in om de com missies voor volkshuisvesting, onder wijs en sociale zorg toegankelijk te maken voor niet-raadsleden. Ook wilde de progressieve fractie de zittingen van de commissies openbaar maken. Dit zou volgens de fractie het Streven van het college om het bestuur dichter bij de burger te brengen onderstrepen. Het progressieve amendement werd met meerderheid van stemmen verworpen. „Iedereen weet dat als een commissie vergadering openbaar is, niet alles meer ter tafel komt", was het cdmmentaar van de burgemeester Met de instelling van de commissies voor Volkshuisvesting, onderwijs en so ciale zorg kon de gehele raad zich verenigen. Het toelaten van niet-raad- sleden zou volgens het college de moge lijkheid creëren voor personen die niet het algemeen belang voor ogen hebben om het bestuur van Sassenheim te beïn vloeden. Wit-zwart Van progressieve en liberale zijde kwam scherpe kritiek op de welstands commissie, die onlangs een inwoner van Sassenheim verbood zijn huisje aan de Hoofdstraat wit te verven. WD-raad slid Horsman herinnerde het college eraan dat een groot aantal huizen aan dezelfde Hoofdstraat ongevraagd van een kleur is voorzien. Voorts meende het raadslid dat de commissie zijn ad viezen aan het college dient te motive ren. In het aan het college uitgebrachte rapport was slechts vermeld dat „het coaten in een witte kleur hier niet mo gelijk is" Ondanks de progressieve en liberale tegenstand werd het bezwaar schrift van de Hoofdstraat-bewoner te gen het besluit van de gemeente onge grond verklaard. „Als de man zijn huis wil isoleren en beschermen tegen vocht kan hij het ook in een naturel-kleur coaten of met de welstandscommissie gaan praten over een andere kleur", vond de burgemeester. „Hij hoeft niet voor elke kleurnuancering tussen wit en zwart een aparte bouwvergunning aan te vragen". In de rondvraag merkte een CDA-raad- slid op dat het zo stil bleef rond het onderwerp „kabeltelevisie". De burger vader kon hem echter verzekeren dat er onderhandelingen gaande zijn met de omliggende gemeenten en de PTT. „Mo gelijk komt er kabeltelevisie in samen werking met een aantal andere gemeen ten in de bollenstreek", zo luidde het commentaar van burgemeester Kret die (tot slot) opmerkte dat hij in zijn stu deerkamer beslist hard werkte „ook al hoor je alleen mijn vogeltje fluiten". RIJNSBURG Rijnsburg heeft sinds gisteren een eigen historische vereniging. De genootschap Oud-Rijnsburg stelt zich ten doel alles van enige historische waarde in Rijnsburg te beschermen. De aandacht van het genootschap, dat tot januari 1978 een voorlopig bestuur onder voorzitterschap van J. v.d. Mey heeft, gaat op het moment vooral uit naar het behoud van de Wilhelminaboom aan de VUet. Tijdens de oprichtingsvergadering stelde voorlo pig voorzitter J. v.d. Mey dat het bestuur rekent op grote belangstelling van de Rijnsburgers. Hij verwees daarbij naar het ledental van de zuster vereniging Valkenburg. Deze vereniging telt hon derd leden. „Rijnsburg is viermaal zo groot dus wij rekenen op vierhonderd leden", aldus de heer Van de Mey. i Behalve met de zorg voor monumentale in Rijnsburg wil het genootschap zich houden met de bestudering van de Rijnsburg. De hee S. Leenheer gaf een voorproefje van de vele lezing» beelden, die het genootschap zal motto van de lezing was „Een wanaeung Rijnsburg". De dia's toonden alle mooie p in de gemeente. Burgemeester De Roos deelde aan het slo de vergadering mee dat het gemeentebestuu medewerking aan het genootschap zal gevei beloofde binnenkort een pandje beschikby stellen waarin alle historische voorwerpen plaatsje krijgen. Belangstellenden kunnen zich als lid aanm bij M. Vink, Tulpenstraat 42, tel. 21156, S. I heer, Smidsstraat 70, tel. 20832. i - OEGSTGEEST De gemeente Oegstgeest zal naar het zich aanzien het lopende begrotingsjaar met een „winst" van ruinP duizend gulden afsluiten. Wethouder Van Belle van finau^ stelde tijdens de gisteravond gehouden commissievergadering^ dit met name te danken was aan een hogere onderwijsuitki van het rijk. Bovendien blijken de resultaten van het streekilb giebedrijf tot nog toe aanmerkelijk gunstiger dan was voon j Mede dankzij het feit dat Oegstgeest ook in 1976 de ba101 voordelig kon afsluiten, kan de uitvoering van de reconstructien het tweede deel van de Rijnzichtweg eerder beginnen dan aanf*1 kelijk werd verwacht Bovendien zal op grond van de guni resultaten nog even worden gewacht met de invoering van rioolheffing. Desalniettemin waren de commissieleden niet alleen bijeengeko voor het aanhoren van vrolijke vooruitzichten. De mogelijke in ring van een zogeheten office-computer kon weliswaar gei vinden in de ogen van het gros der leden, tegen de gemeente pro forma overeenkomst met het Computer Centrum Mid Nederland bestonden nogal wat bezwaren. Het overleg was bedoeld om eventuele gegevens van de gemeent ke sociale dienst bij het computercentrum „op te slaan", maar merendeel van de commissieleden achtte de garanties voor geh houding van deze gegevens onvoldoende. Derhalve werd besli de overeenkomst met het computercentrum in de eerstvolg raadsvergadering aan de orde te stellen. De Wilhelmina-boom, die het dorpsgezicht langs de Vliet voor een belangrijk prhoi bepaalt. slec

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4