gehoordgezien 1.29 VPRO blij met zendtijd op de zondagavond ^{jdeMelkm mi Veronica helpt walvissen beschermen TERUGBLIK hou het l scherm in het oog Georges Simenon geestelijke vader van Maigret Aad v.d. Heuvel doet radio vanaf ziekbed TELEVISIE VANAVO P" VanilWa hele liter tijdelijk Geldig t/m zaterdag I oktober RADIO VANAVOND RADIO DONDERDAG RADIO/TELEVISIE LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1977 PA 'cENS FRANS VARA-regisseur Frans Boelen is weer een paar merkwaardi ge ervaringen rijker geworden over contact met het kijkpu- bliek en de daarmee samenhangende herkenbaarheid van een bepaald tv-programma. Frans is de man van de „Strate- makeropzeeshow", waarop hij van ouderlijke zijde nogal wat kritiek heeft gekregen, omdat hij bepaalde verschijnse len overtrok, zoals bijv. het zeggen van vieze woordjes. Daarna maakte hij de, „Seniorenshow" voor en door bejaar den. Hij liet zich de daarin behandelde onderwerpen vertel len door de bejaarden zelf. Zegt Frans nu: „Het programma werd dus eigenlijk door de bejaarden gemaakt". Aan een deel van de latere reacties was dat niet te merken. Een groep kijkers, die zelf ideeën had aangedragen, liet later weten het zo niet bedoeld te hebben. Intussen kreeg Frans in Montreux een prijs voor dit werk. Dat heeft hem goed gedaan, maar wat moet je met kijkers, die ideeën aanreiken en later zeggen dat ze het heel anders hebben bedoeld? Intussen heeft VARA-tv de „Late Lien-show" met Wieteke van Dort uitgesteld tot het volgende seizoen, omdat Frans een auto-ongeluk heeft gehad, dat hem zes weken aan bed kluisterde. SONJA Sonja Barend gaat, zoals we al hebben aangekondigd, in de komende winter op VA RA-tv vijftien praat-shows uitzenden. Dit gebeurt vanuit het Amsterdamse theater „Frascati", dat juist vorige maand failliet is verklaard en eigenlijk zou moeten slui ten. De curator in het faillis sement heeft echter weten te bereiken, dat dit oude ge bouw, dat later een theater bestemming kreeg, nog een winter open blijft Sonja plukt daar de vruchten van. Maar die curator heeft niet speciaal voor Sonja al die moeite gedaan. Hij was on der de indruk van de Am sterdamse klacht dat er steeds meer theaters verdwij nen: het Centraal Theater, de Doelenzaal, de Kleine Kome die en het Van Nispenhuis. Als Frascati nu ook nog ver dwijnt, blijven in de Nes al leen de Brakke Grond en de Engelenbak over. En dat is wel een beetje weinig voor Amsterdam met zijn 3000 culturele snobisten. ANDRE Zeer binnenkort zien we Dik Voormekaar, die andere An- dré, op NCRV-tv. Maar deze week al (en vrijdag op TROS-radio) krijgen we op plaat Van Duin te horen als „And're André", onder welke titel hij persoonlijke inter pretaties geeft van Hollandse tophits als „Het land van Maas en Waal", „Oh Water- looplein" en „Breng eens een zonnetje". Met André er ach ter gaan die liedjes heel an ders klinken, zo'n beetje in de sfeer van humoristisch en toch leuk. GERMAINE Het zit er dik in, dat Germaine Groenier van VPRO-radio binnenkort een college gaat geven over haar radiowerk op het New Institute of Mass Communication in Berkeley in Amerika. En niet alleen zij, maar ook haar collega's Roel van Broekhoven, Kathrien de Klein en Kees Slager. Zij zijn de makers van het VPRO-radioprogramma „Gouverneur straat", waarin zij de techniek van het „New Journalism" toepassen, d.w.z. die wijze van verslaggeving, waarin de radioman (-vrouw) zo min mogelijk in het gebeuren ingrijpt, maar alles voor zichzelf laat spreken, een vorm van nieuws- eerlijkheid, die soms razend-vervelend uitpakt, maar ook onverwachts saillante zaken aan het licht kan brengen. De uitnodiging om naar Amerika te komen kunnen zij verwach ten van Peter Fawcett, hoogleraar op bovengenoemd insti tuut. Die Peter verbleef geruime tijd in ons land, omdat zijn grootmoeder hier geboren en getogen is. Hij beluisterde natuurlijk ook de radio en raakte ronduit verrukt over de VPRO-aanpak. Hij schreef daar een lovend artikel over in een Amerikaans tijdschrift, nam alle bandjes van de VPRO- uitzendingen mee om die aan zijn studenten te laten horen, maar wil de radiomakers er ook zelf bij hebben. En over „Gouverneurstraat" gesproken, dit programma werd eigen lijk gemaakt door de bewoners van deze straat, een asociale, wijk, die over van alles en nog wat erg openhartig praten. Over seks zelfs zo openhartig, dat die mensen ze if vonden dat dat niet uitgezonden had mogen worden. Maar zo werkt nu eenmaal „New Journalism". (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM - De VPRO is blij met de vaste televisieavond op zondag, die deze zendge machtigde met ingang van het nieuwe seizoen op 1 oktober is toegewezen, vooral omdat op het andere net de overige A-om roepen bij toerbeurt zullen uit zenden en „we niet meer het risico lopen om zoals in het verleden tegenover een pro gramma als „De Wrekers" te moeten staan". Dit heeft Arie Kleiwegt, directeur televisie van de VPRO, gezegd bij de presentatie van het winterpro- gramma van deze omroepver eniging. De VPRO zal op de zondag avond na „Studio Sport" in de ether komen met een wekelijkse commentaarrubriek van vijf mi nuten, gevolg tot het eind van het jaar met afleveringen van „All in the family" en in het eerste kwartaal van 1978 „Mary Hartman". Daarna volgt een veertiendaags politiek magazine, dat wordt af gewisseld met op zichzelf staan de voornamelijk cultureel geaarde programma's. De zon dagavond wordt besloten met informatieve programma's, voornamelijk in documentaire vorm. Deze algemene opzet van de avondopbouw zal met min of meer regelmatige frequentie volgens Kleiwegt worden onder broken door avondvullende the ma-programmeringen. Daarbij zijn „De opkomst", herinnerin gen en getuigenissen uit de ja- ren'60 van mensen die een rol hebben gespeeld bij opvallende veranderingsprocessen, „Tira de", kroniek van een Hollands Mary Hartman keert terug bij de VPRO. tijdschrift op de bres voor wel- ly over de gapende afgrond tus- denkendheid en intellectueel sen wat er tijdens oorlogen wer- fatsoen, „Het eerste slachtof- kelijk gebeurt en de wijze waar- fer", een documentaire van Roe- op er door journalistieke oogge- lof Kiers naar een boek van de tuigen over werd bericht en Engelse schrijver Philip Knight- „Wagner en Bayreuth", be schrijving van een Germaanse cultus. De VPRO besteedt het komende seizoen ook aandacht aan heden en verleden van West-Duitsland, o.m. door het uitzenden van de Duitse t.v.-bewerking van een boek van Heinrich Böll over een jeugd, die zonder vaders op groeit en in een programma over de negentiende eeuwse „zwartkijker en satiricus van de kleinburgerlijke moraal" Wil helm Busch. Ook zullen vier documentaires over het West- Duitsland van nu Worden uitge zonden. Terugkerend bij de VPRO is „Het gat van Nederland" waar voor men de zondagen van Ker st, Pasen en Pinksteren heeft uitgekozen. In het eerste halve jaar van 1978 wil men het pro gramma „Pantheon" uitzenden, een serie gedramatiseerde „ont moetingen" tussen grote doden, tevens tijdgenoten, die in werke lijkheid niet met elkaar zijn ge confronteerd. Zo denkt men aan de confrontaties Marx - Lincoln en Freud - Marilyn Monroe. Het staat overigens nog niet vast wie aan deze programma's zullen meewerken. Wel is al bekend, dat Jan Blokker bij de samen stelling eeh belangrijke taak zal hebben. Kees van Kooten en Wim de Bie komen niet terug met hun Sim- plisties Verbond. Zij richten hun ambities volgens Kleiwegt voorlopig op het maken van een speelfilm voor de bioscoop, maar zullen wel een inbreng hebben in „Het gat van Neder land". Ook zal het tweetal in april of mei weer borg staan voor een avondvullend pro gramma. (Van onze radio- en tv-redactie) Met gevaar voor eigen leven maken nn al drie jaar sympathisanten van de „Green Peace Foundation" jacht op de walvisvaar ders. Op het ogenblik werkt de van oor sprong Amerikaanse instelling met twee schepen. Plannen bestaan om daar een der de aan toe te voegen. Het geld voor de koop van dit schip moet uit Nederland komen. Het Wereld Natuur Fonds en de Veronica Omroep Organisatie hebben zich achter de ze actiegeschaard. Tot nu toe te voegen. Het geld voor de koop van dit schip moet uit Nederland komen. Het Wereld Natuur Fonds en de Veronica Omroep Organisatie hebben zich achter de ze actie geschaard. Tot nu toe pleegt de instelling een vorm van lijdzaam verzet tegen de nog steeds voortdu rende jacht op dit grootste levende zoogdier op aarde. En dat uit puur commerciële hoek bekeken eigenlijk helemaal niet meer nodig is. Het enige dat de walvis oplevert is proteï ne en dat kan ook langs synthetische weg worden verkregen. Zes landen jagen op legale wijze op de walvis. Het afgelopen jaar doodden zij 27.000 van deze dieren. Niemand weet pre cies hoeveel walvissen er nog leven en Green Peace-voorman Bob Hunter zou dat best eens willen onderzoeken. „Maar", zegt hij, „dan moet de walvisvangst eerst stoppen, anders heeft zo'n onderzoek geen zin". Met de „Green Peace Foundation" is ook het Wereld Natuur Fonds Nederland van mening dat de walvis wordt bedreigd. Van daar dat deze instelling een open oor had voor het verzoek van Veronica om op de actie in te spelen. De jongste telg in omroe pland heeft namelijk een reportage gekocht over het werk van de instelling en zal deze vanavond op Ned. II om 20.30 uur uitzenden Het Wereld Natuur Fonds heeft inmiddels zijn gironummer opengesteld. Hierop hoopt men in de komende weken ruim twee ton binnen te krijgen, waarmee dan de Engelse treiler „Sir William Hardy" gekocht kan worden. Met dit schip wil de Foundation dan de Atlantische Oceaan opgaan teneinde daar de walvisvaarders in de weg te lopen. De documentaire die Veronica op het scherm zal brengen en die onder supervisie van „Green Peace" is samengesteld, geeft een indrukwekkend beeld hoe het er tijdens de walvisvangst aan toegaat. Met een zestal jagers worden de walvissen geschoten en een groot moederschip venverkt de dieren in slechts enkele uren. Zoals ook bij de andere visserij is een machinale verwerking op zee de grootste bedreiging. Behalve een beeld van de jacht geeft de documentaire ook een treffend beeld van de werkwijze van „Green Peace". Want wat in de reporta ge getoond wordt, zal straks ook gebeuren in de zeeën rond IJsland. Met de te kopen trailer wil de instelling het dit najaar ook de Noren en IJslanders moeilijk maken. Georges Simenon, een van de vruchtbaarste en meest vertaal de schrijvers van het moment en meester van de detective-ro man, besloot in 1973 te stoppen met schrijven. Hij dikteert zijn herinneringen nu op een casset te-apparaat, een aktiviteit die hij zelf een auteur onwaardig acht. Simenon werd in Luik geboren en bleef er tot het einde van de Eerste Wereldoor log wonen. Daarna is hij er maar weinig teruggekeerd. Hij heeft eigenlijk nooit met zijn moeder kunnen opschieten, maar aan haar sterfbed en later zei hij: „Ik ergerde me altijd aan die nederige hoogmoed, maar nu zie ik dat ze toch een zekere puurheid bezat". Zijn va der is altijd zijn beste vriend geweest. Maigret lijkt op zijn vader en is, naarmate er meer boeken verschenen, steeds meer op hem gaan lijken. Simenon is als leerling-journalist bij de „Gazette de Liège" begonnen en na de dood van zijn vader secre taris bij de graaf van Parijs geworden. Na zijn huwelijk met Règine Renchon is hij zich meer gaan toeleggen op het schrijven. In zijn schrijversjaren heeft hij 220 romans onder éigen naam en 150 onder pseudoniem ge schreven. In een interview dat de NOS opnam, vertelt de schrijver o.a. over Maigret en over zichzelf. Ned. I, 20.50 uur. Scènes Marianne en Johan hebben be sloten tot echtscheiding en ne men daarvoor dezelfde advo- kaat. Op een avond, in het begin van de zomer, ontmoeten ze el kaar om de echtscheidingspa pieren te ondertekenen. Gedu rende het laatste jaar heeft Ma rianne haar zielerust en levens vreugde teruggevonden, maar Johan heeft de band met de realiteit meer en meer verloren. Zijn toekomstplannen zijn op niets uitgelopen; hij voelt zich gedeprimeerd en heeft het ver trouwen in zichzelf verloren. Hij leeft nog steeds met Paula, maar dit samenzijn verveelt hem nu meer dan het huwelijk sleven met Marianne deed. Plot seling maakt hij moeilijkheden aangaande de scheiding en voor de eerste maal breekt er een verschrikkelijke ruzie uit tussen Marianne en Johan. Alle onder drukte haatgevoelens komen bo ven. Er vallen klappen en ten slotte ondertekenen ze de papie ren vol haat en bitterheid jegens elkaar. Marianne gaat weg en voelt zich eindelijk vrij. Ned. I, 20.00 uur Peter Koelewijn Peter Koelewijn (36) zingt lied jes van zijn laatste elpee „Het beste in mij is niet goed genoeg voor jou" in het amusement sprogramma dat de VOO rond hem heeft gemaakt. Koelewijn die in het begin van de jaren '60 met zijn plaat „Kom van dat dak af' bekendheid kreeg is sindsdien niet meer weg ge weest. Hij werkte als disc-joc- key bij Radio Luxemburg, werd journalist maar ging zich al snel toeleggen op het produceren van Nederlandse artiesten en het zélf zingen o.a. met zijn Rockets. Hij is nu directeur van de Hilversumse firma Born Free, een zelfstandig opererend bedrijf dat met financiële steun van Phonogram uit de grond werd gestampt. Het is een zeer (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Aad van den Henvel heeft gisteravond het NOS-radioprogramma „Met het oog op morgen" vaoaf zijn ziekbed in de rk-ziekenverpleging in Hilversum gepresenteerd. Van den Heuvel is onlangs geopereerd aan de kruisbanden van een van zijn knieën, een blessure, die hij heeft opgelopen bij de „Sterren slag" van de AVRO. Toen v.d. Heuvel werd gevraagd dinsdag in de plaats van de afwezige Leo Nelissen „Met het oog op morgen" voor de radio te brengen moest er heel wat geregeld worden om de ziekenkamer tijdelijk in een radiostudio om te toveren. Dankzij de medewerking van de directie van het ziekenhuis kan de uitzending doorgaan. Europacupvoetbal op tv en radio (Van onze radio-en tv-redactie) Glasgow Rangers. Vanavond op Ned. I om 22.35 uur samenvatingen van Europa- Op Hilversum 3 geheel de avond cupwedstrijden PSV-Glenavon, door flitsen van deze wedstrij- Ajax-Lilleström en FC Twente- den. L NEDERLAND I Teleac 18.15 Duits, les 18 NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal 19.04 Van gewest tot gewest 19.50 Politieke partijen (BP) 20.00 Scènes uit een huwelijk, afl. 5 20.50 Georges Simenon, interview 21.35 Journaal 21.50 Den Haag Vandaag 22.05 Panoramiek 22.35 Studio Sport (Europa Cup voetbal) 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Fabeltjeskrant 18.55 Journaal IKON 19.04 Heeft de regen een vader? IKON/KRO/RKK 19.29 Kenmerk NOS 20.00 Journaal 20.25 Socutera VOO 20.30 Walvissen, documentaire 21.25 Gesprek met Bob Hunter (GPF) 21.35 Peter Koelewijn zingt 22.05 Veronica-seizoenoverzicht 22.15 Strasky and Hutch, TV-serie 23.00 Robin Hood, TV-serie 23.25 Agenda NOS 23.29 Journaal 18.00 Nieuws uit Noor| Westfalen 18.05 Bedreigde dieren, ij taire P Ml 19.45 Maagdenburg 20.00 Journaal 20.15 Straatvoetbal 21.00 Ich mache uns TV-film t 22.00 Vlucht over de zeT |_J mentaire 22.45 Journaal 1*31 unc 18.20 The Protectors, TV-« 19.00 Journaal 19.30 Doping van atleten 20.15 ZDF-magazine 21.00 Journaal 21.15 Es muss nicht sein, TV-serie 22.15 Gesprek met Man ber, auteur 22.45 Journaal R 18.15 Pierrot, TV-serie, afl.pte®'1 18.20 Jonger dan je denk) 8eIJ mentaire IT"1 18.50 Space 1999, SF-serie" 19.45 Journaal een 1 20.15 Rhoda, TV-serie j fon 20.40 Lieve Arthur, TV-speRe6( 21.35 Filmpremières dat 22.25 Journaal ïordi Georges Simenon succesvolle onderneming met goede artiesten zoals Bots, Nico Haak en Rob de Nijs. Met zijn nieuwe elpee is hij viereneen half jaar geleden begonnen toen Peter en zijn Rockets ophielden te bestaan. Hét is een goede e.pee geworden die aansloeg bij het publiek en dat betekent voor Peter Koelewijn dat hij er nog niet mee ophoudt. Ned. II, 21.35 uur Robin Hood De sheriff van Nottingham, or ganiseert een boogschieterstoer- nooi. Robin Hood komt ook en wint maar wordt gevangen ge nomen. Het is alleen de vraag of dat hem zorgen baart Ned. II, 23.00 uur NEDERLAND I 15.00 Van hart tot hart, afl. 80, slot 10.00 Journaal 10.05 Draaischijf 10.25 Four faces west," Ameri kaanse speelfilm (1948) 11.55 Actuele vragen 12.05 ZDF-Magazine 12.50 Persoverzicht 13.00 Journaal 16.15 Journaal 16.20 Het Podium 17.05 Wonderen van de aaièuto 17.30 Meneer Rossi, tekeristrui rie jtn n 17.55 Journaal van DUITSLAND II i 16.30 Statistiek 17.00 Journaal 8e9 17.10 Pinocchio, tekenfilmsf di< laar 17.40 Draaischijf 14.00 Schooltelevisie 8®' 17.00 Schooltelevisie *e HILVERSUM I PP 18.19 Partij van de Arbeid. TROS: 18.30 Nws 18.41 (S) Goed getoetst 19.00 (S) Muziektriptiek. van zeven tot tien. met om 19.00 (S) Jazz-Sir 20.00 (S) Eight o'clock special en 21.00 (S) Kruis a^... v... en mol. 22.00 (S) Een mondje Frans 23.55 Nws. 22.30 Nws. 22 40 Aklua III 23.00 (S) Zo'n mooie dag als deze, hoorspel. 23.46 (S) Lichte gramm. muz. 23.55 Nws. Nws. 20.05 VAR A-klassiek' SalFL Festspiele 1977. Salome, opera Strauss. 22.00 (S) Een muwmnfidu maar een mens, gesprek. No?bes Gamma van Alpha en Beta ^gev Met het oog op morgen met CJri Actual, overz 23.10 De krant 23.20 Den Haag K 0 jbru HILVERSUM II 18.00 Nws 18.11 Dingen van de dag 18.25 (S) Tussen start en finish sport- progr. 19.30 (S) Orkest Malando 20.00 i!imd.-uiunift NOS: 18.03 De vacaturebank lïure NOS-maal 19.30 (S) Sport enssir (19.38 Paardekoersen) 23.03 (Verl jazz 0.02 (S) Take it easy 2.02.or^ NCRV: 7.00 Nws 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Te Deum Laudamus. 7 30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu 7.55 (S) Vandaag.donderdag. 8 24 Trefwoord. 8 30 Nws 8.36 Gym. voor de huisvrouw 8 45 (S) Tot uw dienst: klass. muz. 9.45 (S) Onder de hoogtezon. 10.30 Nws. 10 33 (S) In t zilver, progr voor oude ren. 12.00 (S) Kilima Hawauans Show. 12.15 Boer en tuinder. 12.26 Meded. tbv land- en tuinbouw: 12.30 Nws. 12 41 (S) Hier en nu. 12 55 Middagpau- zedienst. 1315 (S) Metropole Orkest. 13 30 (S) NCRV-Globaal. (15.30 Nws.) 17 30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. HILVERSUM II AVRO 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgym 7 20 Op blote voeten. (8.00 Nws. 811 Radiojourn) 8 50 Morgenwijding 900 Van de Spitz gedreven inform, progr. 9 35 Waterst 9 40 Schoolradio 10 00 Radio Lawaaipapegaai 10 10 Arbeidsvi taminen, verzoekplatenprogr (1100 Nws. 11.03 Radiojourn.) 11.30 Rondom twaalf, een uur allerlei 12 30 Y3™ me, country en westernprogrCTS Nws 13.11 Radiojourn 13-251 plein 5 13.30 'n Middagje AVRO (S) M13 Speciaal, jeugdprogr- OVERHEIDSVOORL.: Den Haagf lijn 17.55 Meded. g'r- TROS; 7 02 (S) Vaak s ochtend (S) De Hugo van Gelderen Show (S) Verzoekplaten 12 03 (S) "Klaas en prijzen. 14.03 (S) Polder rade. 16.03 (S) Europarade. HILVERSUM IV KRO 7 00 Nws 7 02 (S) Bal klass kamer- en orkestmuz. 9 0f 9 02 (S) Aan woorden voorbij. weging. 910 (S) Moderne I 10 00 (S) Klass en moderne orkel 11.25 (S) Pianorecital: moderl klass muz. 12.00 (S) Rondom .1 gersportret 14 00 Nws 14 02 (S) I muz. 15.00-17 00 (S) Kollage alledaagse en zeldzaam. In de top van de VPRO moet, aldus een bericht in de NRC van gisteravond, een conflict zijn gerezen over een in augus tus in de rubriek „Embargo" uitgezonden radioserie over het Duitse terrorisme. De Bondsre publiek werd daarin getekend als een politiestaat met een weer oplevend fascisme. De directie van de VPRO heeft zich al in augustus gedistantieerd van de inhoud van deze serie. De VPRO-televisie wilde haar acti viteiten, aldus de NRC, in de Bondsrepubliek er niet door in gevaar gebracht zien. Blijkbaar zijn bij de VPRO de radio en de televisie twee van elkaar ge scheiden belangen, waar de één de ander niet mag schaden. Een merkwaardige knieval, want de Bondsrepubliek brengt zelf films uit waarin die opleving van het fascisme niet onder stoelen of banken wordt gesto ken. Wat dit betreft werd de twijfelaar gisteren op zijn wen ken bediend. Televizier besteed de haar gehele programma aan de vertoning van de „Erven van Wodan", een documentaire van de Westdeutsche Rundfunk over dat herlevend fascisme, een do cumentaire die er niet. om loog. Het heeft enige moeite gekost, aldus de inleider, de hand te leggen op deze rolprent. In de Bondsrepubliek wil men die vuile was liefst niet buiten de deur brengen. De documentaire werd vrijgegeven op voonp de dat ze alleen in Nedei zou worden vertoond. Ru verbreiding wil men blijk f tegengaan. En niet lang gel heeft Walter Scheel nog gev schuwd tegen de minder ai name indruk die met dit zelfkritiek in het buitenland worden gewekt. Intussen zi al een paar bedenkelijke ci te melden. Op het ogenblik 32 procent van de Duitsers mening dat Hitier weliswaai verwerpelijke figuur was, r dat hij ook positieve ka had. Het anti-semitisme ni weer sterk toe, evenals de o oude nationalistische trac steunende actiegroepen, vn onder de Stahlhelm, die voo republiek van Weimar eens begin van het einde beteke De TROS die het andere bediende kon daar slechts vaarloze en sympathieke zi tegenover stellen. Ad Hor had voor zijn eigen prograr in „Carte blanche" een stoet aardig musicerende en dan de jongelui aangetrokken Mary Schuurman werd tot I verrassing even bedolven oi een bloemetje omdat ze weg als omroepster. Alleen l werd het toch nog even el met de film over verkracli annex rechtszaak zoals zich die in ons land moeilijk voorstellen. HAN JONK!

Leidse Courant | 1977 | | pagina 2