Gemeente Lisse krijgt begroting 1978 sluitend Gesloten bebouwing langs Engelendaal Leidschendam eist geld van transportbedrijf BEZWAREN TEGEN VOET GANGERSBRUG RECHTSGEDING MOET OPLOSSING BRENGEN Warmond koopt jachtwerf Half miljoer- voor fietspad in Oegstgeesi Veel schoons op Lissese jaarmarkt REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 27 SEPTEMBER 1977 PAciÜ^ LISSE Evenals voorgaande jaren dienen burgemeester en wethouders een sluitende be groting voor volgend jaar in bij de Lissese gemeenteraad. Het totale budget in de begroting bedraagt 34 miljoen gulden. In vergelijking met dit jaar is dat een stijging van bijna 2 mil joen. De ontwerp-begroting 1978 sluit met een post onvoor ziene uitgaven van 470.000 gul den. Voor de dienst Openbare Werken werd 266.000 gulden meer uitgetrokken dan vorig jaar. De commissie voor Sport en Recreatie kan in 1978 reke nen op 95.000 gulden extra. Voor jaarwedden en sociale las ten van het gemeente personeel wordt in de begroting 239.000 gulden meer uitgegeven. In de premiekoopsector zijn mo menteel 9 appartementen in aanbouw op de hoek Kanaal- straat/Beatrixstraat. Een serie van 51 en van 18 koopwoningen in het plan Berkhout worden binnenkort opgeleverd. In 1978 wil het gemeentebestuur begin nen met de bouw van 24 kleine woningwetwoningen op het ter rein Grachtweg/Molenstraat en 18 woningwetwoningen aan de Heereweg nabij de Westerdreef. In de premiekoopsector zal be gonnen worden met de bouw van 88 woningen van de Bataaf se Aannemings Maatschappij. In plaats van premiewoningen worden er in plan Berkhout nog een aantal vrije sectorwoningen gebouwd. Ondanks de beperkt toegestane groei is het gemeen tebestuur van mening dat er voor de eigen inwoners voldoen de wordt gebouwd. Het aantal woningzoekenden was dit jaar 421. Door middel van doorstro- ming via de flats in de Poelpol der hoopt de gemeente Lisse een groot aantal van deze wo ningzoekenden te kunnen hel pen. Ruimtelijke ordening In het eerste kwartaal van 1978 wordt het bestemmingsplan Centrum herzien voor zover het de sfeerbepalende en karakte ristieke panden betreft. Binnen kort wil men in het plan „Laan van Rijckevorsel" de bouw van 36 woningen aan het Agatha- park opnemen. Een onlangs ge formeerde werkgroep moet zich gaan buigen over het bestem mingsplan „Meerenburgh". In verband met de provinciale wensen dient het bestemmings plan gewijzigd te worden. Op het gebied van scholenbouw komen belangrijke projecten volgend jaar in uitvoering. De integratieschool ter vervanging van de Jozefschool en de Her vormde school en de bouw van een nieuwe school voor de Wil- deling, die eveneens als integra tieschool wordt gebouwd. Over het algemeen zijn de uitkerin gen hiervoor uit het gemeente fonds niet toereikend om de ka- pitaallasten geheel te dekken. Om in aanmerking te blijven komen voor de aanvullende uit kering van de rijksoverheid zijn de heffingen met ongeveer 6 procent verhoogd. B en w zijn tevreden met de inkomstenmo gelijkheid van de onroerend goedbelasting. De gemeentelijke leges wordt verhoogd met 5%. In 1978 bedraagt de hondenbe lasting 45 gulden. Wat betreft de reinigingsrechten wordt een be drag van 41 gulden voorgesteld. Langere termijn Uit de begrotingsvoorstellen blijkt dat de gemeente Lisse een zuinig beleid propageert vertrouwen kan naar dél komst gekeken worden, i het gemeentebestuur. In t komst zullen de opgebouwj serves aangesproken worden met het oog op dal leg van een westelijke dingsweg en de nieuwbouw) nen van het raadhuis. Vo| westelijke omleidingsweg een provinciale bijdrage procent verwacht. Een flinlT serve moet volgens het gerj tebestuur opgebouwd woU* i straks de nodige inveslV i in het Lissese i te kunnen brengen. Culturele commissie De werkgroep Culturele L missie heeft een inventarj* gemaakt van het aanbod) culturele activiteiten in dl meente Lisse. Het lijkt de y groep en het gemeentebe^ raadzaam om een cultj||i raadscommissie samen te len. In het kader van de B f bijdrageregeling plaatselijk mingswerk gaat de te benoe commissie een programma l|| stellen dat ter vaststelling de raad wordt aangeboden. LEIDERDORP De begeleidingscommissie heeft zich gisteravond uitvoerig bezig gehouden met de bebouwing langs de Engelendaal en de ontsluiting van de toekomstige woonwijk „Bui tenhof". De commissie koos voor een bereikbaar heid aan twee kanten, namelijk een ingang ter' hoogte van de Dennenschans en een aan het noordelijke deel aan de toekomstige Brink. Tus sen deze twee punten is langs de Engelendaal en de Vossiuslaan een slingerende weg geprojec teerd, die als sluiproute niet erg aantrekkelijk is. Langs de Engelendaal zal een gesloten bebouwing ontstaan met een vrij strakke gevellijn. De com missie kon zich verenigen met een ontwerp hier voor van architect Van der Berg voor eengezins woningen met niet aan de weg gelegen woonka mers. Vast staat ook al, dat er grote verscheiden heid aan woningtypes komt. In de woningwet en premiekoopsector zal de breedte van de woningen i van 4.50 meter tot 7.30 meter. De ontwik keling van de wijk is thans zo ver, dat het architectenteam binnenkort een aanvang wil ma ken met het ontwerpen en situeren van de vrije sectorwoningen. Om een duidelijk beeld van de wensen en ideeën van eventuele toekomstige be woners te verkrijgen zal over circa twee maanden een inventarisatie van de mening van gegadigden worden gehouden. Alternatieve tunnelplan. Het alternatieve tunnelplan van de heer N. van Jaarsveld, gebaseerd op een idee van wethouder E. Drenth voor overkapping van de Engelendaal ter bestrijding van de geluidsoverlast, is door de commissie maar terloops besproken. De commis sie was van oordeel dat het voor een goede beoordeling van de sitautie nodig was, dat op een aantal punten in Leiderdorp geluidsmetingen zou den moeten worden gedaan. De omstreden voetgangersbrug VALKENBURG De gemeenteraad van Valkenburg besp vanavond niet minder dan 6 bezwaarschriften tegen de verli van de voetgangersbrug „Grote Watering". In een vorige raadsvergadering stelde B. en W. voor om de 50 centimeter te verlagen teneinde de brug beter begaanba maken. Naar aanleiding van dit voorstel ontstond een onven felle discussie die B. en W. deed besluiten om de mogelijl tot het indienen van een bezwaarschrift open te stellen, verlagen van de voetgangersbrug die de verbinding vormt ti de oude dorpskern van Valkenburg en de nieuwbouwwij Joght" leek het gemeentebestuur aanvankelijk een simpele Enkele bewoners die slecht ter been zijn en toch dagelijks gel moeten maken van de brug verzochten de gemeente onlang brug te verlagen. De allereerste verbinding tussen de twee d< wijken bestond uit een gelijkvloerse loopbrug. De indieners van de verschillende bezwaarschriften zijn water» ters die vrezen met hun roeiboten niet meer bij de OudeRjj kunnen komen. Absurd", zegt de Valkenburgse burgemeesi* van 't Wout, „We willen de doorvaarthoogte brengen op 1 1 en dat betekent dat de roeiers bij het passeren van de brug moeten bukken. Voor andere watersporters is de sloot toch a te ondiep". Een andere oplossing zou volgens de appellanten het verlengen van de opritten van de voetgangersbrug. Dit echter onmogelijk gemaakt door de bebouwing aan weersz van de brug. LEIDSCHENDAM - Het ge meentebestuur van Leidschen dam wil een rechtsgeding begin nen om van de firma Remmers waal de kosten binnen te krij gen die verband hielden met door de gemeente verleende me dewerking aan een bestem mingswijziging van percelen aan de Middenweg. Met de han dels- en transportonderneming zou een overeenkomst over de betaling zijn gesloten maar aan het verzoek tot betaling van de (inmiddels verlopen) termijnen met verschuldigde rente vóór 15 augustus is nog nimmer gevolg gegeven. Het conflict tussen de gemeente en de firma Remmerswaal da teert uit 1974 toen de gemeente een bedrag van 80 duizend gul den vorderde voor het bouw plan plus bovenwijkse kosten voor een bedrijfsgebouw aan de Middenweg. Goedkeuring van de bouwplannen werd verbon den aan betaling van het be drag. Na een aanbetaling van 10 procent weigerde de firma ver dere betaling, mede omdat geen specificatie werd verstrekt. Het directielid Van der List stelde in maart jongstleden toen er ver schil van mening was over het gebruik van het bedrijfsge bouw: „We hebben arbitrage voorgesteld via een door bij voorbeeld de Kamer van Koop handel aan te wijzen bemidde laar met wiens uitspraak wij akkoord zullen gaan maar daar wil de gemeente niet van we ten." Het conflict in maart ontstond door de weigering van B. en W. een afwijkend gebruik te laten maken van het bedrijfsgebouw. Remmerswaal die eigenlijk drie bedrijven exploiteert, een mest en pothandel, een voornamelijk op de tuinbouwsector gericht sloopbedrijf en een eveneens op de agrariërs afgestemd tran sportbedrijf wilde een deel van de bedrijfsruimte verhuren aan de Holland International Travel Group BV die hierin haar etala- gedienst wilde «vestigen. De fir ma wilde bovendien een deel van het drie hectaren grote ter rein achter de hal gebruiken voor opslag van weliswaar mi lieuvriendelijk maar niet-agra- risch en evenmin semi-agrarisch materiaal. De gemeenteraad sloot zich bij de weigering van b. en w. aan. Bufgemeester en wethouders hebben de raad meegedeeld niet te willen berus ten in een situatie waarbij de tegenpartij nalatig blijft de ver plichtingen uit de gesloten over eenkomst na te komea Raad van State Tijdens de spreekrechtbijeen komst, die gisteravond aan de raadsvergadering waarin het besluit tot het voeren van een rechtsgeding moest worden ge nomen voorafging, heeft de heer Van der List meegedeeld dat de aan de Raad van State. Hij nam aan dat het ging om een uit spraak krachtens de dit jaar ingevoerde AROB-wet, de wet ten aanzien van de administra tieve rechtspraak overheidsbe- slissingen. De burgemeester zei van mening te zijn dat het ge schil over de betaling hiervan los staat. Overleg tussen de ad vocaten van beide partijen zou moeten uitmaken of een rechts geding beter kan worden opge schort. WARMOND - De U.V.V.-af- deling Warmond organiseert weer een kinderkleding beurs. Op woensdag 28 september van 9.00 tot 11.00 uur kan men goede en schone winterkle- ding voor kinderen van 1-14 jaar inleveren. Daarnaast kunnen sportkleding in klle maten en sportartikelen te koop worden aangeboden evenals groot speelgoed als steppen fietsjes e.d. Dit jaar kunnen er ook damesrokken en pantalons verkocht wor den. De verkoop geschiedt de zelfde dag 's middags tussen 13.30 en 16.30 uur. Diegenen die goederen te koop hebben aangeboden kunnen 's avonds tussen 7 en 8 uur afrekenen. Dit alles vindt plaats in het Trefpunt, Herenweg 80, War mond. NOORDW1JK - De politie heeft het afgelopen weekeinde een intensieve controle gehou den op het verkeer naar en van het uitgaanscentrum. Tientallen automobilisten lie pen een bekeuring op wegens het overschrijden van de ma ximum-snelheid, die voor de toegangswegen naar de bad plaats op 50 km. is gesteld, in sommige gevallen werd een snelheid van meer dan 90 km. gemeten. Eén chauffeur reed na een stopteken door, maar kon worden achterhaald. Be halve op de snelheid, werd ook gecontroleerd op gebreken aan de voertuigen, zoals glad de banden, lekke uitlaten, en dergelijke. RIJNSBURG In navolging van de omliggende gemeenten gaat Rijnsburg ook het „Ge nootschap Oud Rijnsburg" op richten. De oprichtingsverga dering wordt vanavond in de hal van het gemeentehuis ge houden. Een voorlopig bestuur is inmiddels in het leven ge roepen. Zodra er voldoende leden zijn wordt een democra tische bestuurverkiezing uitge schreven. Tijdens de oprich tingsvergadering wordt een le zing met lichtbeelden gegeven door de heer S. Leenheer over het Oude Rijnsburg. Aanvang' 19.45 uur. WASSENAAR In de Open bare Discotheek Wassenaar bestaat op maandag 3 oktober de gelegenheid om „miskoop- jes" op het gebied van muziek te ruilen. Vanaf 19.00 uur kun nen grammofoonplaten en mu- ziekcassetes die wel in goede staat verkeren wisselen van eigenaar. De muzikale ruil beurs wordt in het vervolg op iedere eerste maandag van het kwartaal gehouden. Deelname aan de ruilbeurs is gratis. NOORDWUK Inbrekers zet ten een bijzonder brutale kraak in de kunstnijverheidszaak „Ar- tistique" aan de Hoofdstraat. Tegen middernacht smeten zij een straattegel door de etalage ruit en gristen vervolgens een aantal gouden ringen uit de uit stalkast. Toen de roof gebeurde, waren de bewoners nog op, maar voordat zij beneden wa ren, bleken de dieven reeds ver-i dwenen. Op hun vlucht verloren zij een deel van de buit, die in totaal op enkele duizenden gul dens wordt geraamd. Als de Warmondse gemeenteraad donderdag akkoord gaat met het voorstel tot aankoop van jachtwerf De Leede (zie foto) zal er een lange periode van onderhandelen worden afgesloten. Al vanaf 1971 zijn er pogingen ondernomen om het met de eigenaar van de grond en en opstallen van jachtwerf De Leede eens te worden over de koopprijs. Voor een bedrag van 400.000.- kan de gemeente War mond nu eigenaar worden. De op stallen zullen worden gesloopt om ruimte te maken voor het verbre den van de Leede zoals dat in het plan Koudenhoorn is opgenomen. In de raadsvergadering van don derdag komt ook een voorstel aan de orde om de Stichting Verple ging en Verzorging Warmond ver gunning te verlenen de twee rijba nen van een gedeelte van de Oude Dam te vervangen door één rij baan. Dit houdt o.m. in dat een rijtje grote bomen zal moeten ver dwijnen. Er zal wel vervangend groen worden aangeplant. OEGSTGEEST De provii is bereid 400 duizend gul beschikbaar te stellen vooi aanleg en verbetering van (V fietspad langs de Haarlemn straatweg in Oegstgeest. De meente zal volgens de plan van G. S. zelf rond de 1001Ul zend gulden voor haar reken moeten nemen. Met de töd< reconstructie van het fietsf met name ter hoogte van Groene Kerk, is een bedrag I een half miljoen gulden J* moeid. Het gemeentebestuur nu zich al geruime tijd zorgen 4d: de gevaarlijke situatie opis| fietsers traject Al meerdere len heeft de raad zijn vl®1 uitgesproken over de niet If1 denkbare ongevallen op d0 weg, die met de wintermaand in het verschiet, op het on) lichte en niet-afgeschermde <j van de weg zouden kuni j plaatsgrijpen. Het nieuwe i bod van G. S. werd in de gis) - avond gehouden commissie) gadering van openbare werll dan ook met gejuich ontvang Kinderen ook verzekerd voor tandartshulp UTRECHT Vanaf 1 jam volgend jaar zullen kinde van nul tot en met negen (geboren na 31 december 1 in aanmerking komen v tandheelkundige hulp via particuliere ziektekostenve kering. Dit heeft de „kontaktkommi landelijke organisatie van z tekostenverzekeraars" vand meegedeeld. De kostendekk is voorlopig gebaseerd op tandheelkundige verrichtin die voor de jeugd noodzake zijn. Daarom zullen worden verga de kosten van de halfjaarlij) controle, maximaal tweern per jaar een fluoridebehan ling, het vullen van gaatj trekken en wortelkanaalbehi delingen. De kosten van de hl jaarlijkse instructie over mondhygiëne worden evene« vergoed. De uit te keren bedragen kom neer op tachtig procent van door de meeste tandartsen hanteerde tarieven, aldus verzekeraars. De gisteren in het kader van de feestweek gehouden jaarmarkt aan de Kanaalstraat in Lisse is een eclatant succes geworden. Dankzij het prachtige nazomer weer en de massale aanwezigheid van kraampjes op en rond de Kanaalstraat was het ter plaatse een drukte van belang die nauwelijks deed vermoeden, dat het de eerste dag van een werkweek was. Een extra feestelijk tintje werd verschaft door de overal rondschallende muziek en het driftig optreden van het fotobedrijf Mieloo, dat de massale aanwezigheid van publiek te baat greep tot het en gros op de gevoelige plaat vastleggen van vrouwelijk schoon. Het is de bedoeling dat de gemaakte foto's aan een jury worden voorge legd, die een keus zal maken uit de talloze vriendelijk glimlachende jongedames, teneinde over te kunnen gaan tot het uitroepen van een Miss Jaarmarkt 1977.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4