£eidóe (Bowo/nt Verbeten jacht op Rote-Armee-vrouwen voor u Carter akkoord met goedkopere vliegtarieven Wegenwachthuip invahden óók voor de deur Informateurs praatten over zetelverdeling 3„ Je kunt het toch met meenemen POLITIEKORPSEN GEMOBILISEERD Folkerts in verzekerde bewaring gesteld Haringvangst ook verboden in oktober Bezetting HB-gebouw opgeschort Invalide te water 25 mille aan kleding gestolen Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V.. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. rtenties (excl. BTO) 0.46 per mm. Telefoonties 1 4.16 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (16.00 tot 19.00 uur) nnementen: kwartaal 40.45; jaar 150,30; losse nummers: 55 cent. Dinsdag 27 september 1977,67e jaargang no. 20848 Weinig verandering In de ochtend nog plaatselijk mist. Overigens op de meeste plaatsen droog met enkele op klaringen. Zwake tot matige wind tussen zuidoost en zuid west. Maxima van 17 tot 21 gra den. Zon op 6.36, onder 18.22. Hoog water 3.31-15.52. Laagwater 11.36—23.56. Neo-fascisme Neo-fascisme in de Bondsrepu bliek in Televizier op Ned. II om 22.05 uur. Op Ned. I om 19.45 uur kinde ren in rol van artiesten in het „Grand Gala des Enfants" en om 21.50 uur „Een geval van verkrachting", televisiefilm. miji W gebi\ \natipLASGOW (Reuter) Stewart McPhee, 19 jaar, en een van n'Engelands 1,6 miljoen werklozen, beeft een stijlvolle manier aa^bedacht om van zijn laatste spaarcenten af te komen. dat Met de laatste 100 pond sterling (425 gulden) in zijn spaarpot bi; huurde hij een witte Rolls Royce met chauffeur, reed naar og ihet huis van zijn vriendin Frances Flannigan, nodigde haar ren [in de auto en vroeg haar ten huwelijk. De Rolls Royce. de nutti verlovingsring en een feestelijk bezoek aan de bioscoop rdigl bracht de bodem van Stewarts spaarvarken in zicht. Ter op! bezegeling van de vreugdevolle dag kon het jonge paar zich OOinog een bescheiden hapje veroorloven: „fish and chips" ji afgehaald bij de visboer per Rolls Royce-met-chauffeur. r elsó Vastberaden strijd in Ethiopië Onder de indruk van de automatische wa pens die zij dragen de monstreren deze meis jes de vastberadenheid die in de zuidoostelijke provincie van Ethiopië bestaat om zich aan te' sluiten bij Somalië, het land waarmee de be volking zich historisch en etnisch verbonden voelt. De vrijheidsstrij ders beheersen een groot deel van de pro vincie. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De informa teurs Veringa en Den Uyl heb ben zich vandaag de gehele dag bezig gehouden met de zetelverdeling in het nieuwe kabinet. Vanmorgen om elf uur stapte Van Thijn (PvdA) het departe ment van algemene zaken bin nen, waar de gesprekken wor den gevoerd. Kort na de mid dag werd hij gevolgd door de fractieleider van het CDA, Van Agt. Na hem was Jan Terlouw, (D '66) aan de beurt. De fractieleider van de WD, Wiegel, noemde het gister avond „van eminent belang" als er ook ministers en staats secretarissen gezocht zouden worden „buiten de beperkte Haagse kringen". „Alleen een ministersploeg met mensen van nationaal kaliber kan de afschrikwekkende problemen van ons land aan", aldus Wie- ntzd Het pateis op de Dam in Amsterdam hetze tegen de Rote Armee Fraktion) (Van onze verslaggevers) DEN HAAG Het complete Nederlandse politieapparaat is in opperste staat van pa raatheid gebracht. Men wil hoe dan ook een nieuwe dra matische confrontatie met tot de tanden bewapende Ie- den van de Rote Armee Fraktion voorkomen. Tal van gemeentekorpsen zijn versterkt met leden van de rijkspolitie of anti-terreur groepen. Mobiele eenheden en pantservoertuigen wor den op diverse plaatsen in het land gereedgehouden. Al le tips over de als levensge vaarlijk beschouwde drie Duitse vrouwen worden na getrokken. Op tientallen plaatsen werden gisteren au- WB1BSÊE vannacht beklad met leuzen ten gunste van de Rote Armee Fraktion, zoals „Gegen der Hetze auf den Raf" (tegen de to's met een Duits kenteken aangehouden door politie- eenheden met kogelvrije ves ten, wapens in de aanslag en politiehonden in de nabij heid. Vooral als er zich vrou wen in de auto bevinden is er sprake van feen nog hogere waakzaamheid. Zo reden acht met karabijnen bewa pende Arnhemse agenten gisteren een auto klem. Men vermoedde dat in deze auto wapens werden ver voerd. Ze werden niet gevonden. De bestuurder was een 28-jarige Am sterdammer die een Bedrijf in West- Duitsland heeft. De Arnhemse poli tie liet later weten „geen enkel risico te zullen nemen". Zes leden van de rijkspolitie hielden gistermiddag met getrokken pistool in het Zuidlim burgse dorp Slenaken twee jonge Duitse vrouwen aan, toen deze een hotel verlieten. Volgens i me tip zouden de vrouwen lid zijn van de RAF. De vrouwen werden op straat grondig gefouilleerd, maar konden weer vertrekken nadat hun identiteit was vastgesteld. De afgelo pen dagen heeft de politie intensief gespeurd naar een boot op het IJs- selmeer, die niet op tijd zou zijn teruggebracht bij het verhuurbe drijf. Van de voortvluchtige Brigitte Mohnhaupt, Angelina Speitel en Si- grid Sternebeck ontbreekt tot nu toe elk spoor. Mohnhaupt zou eind vori ge week in Tirol zijn gesignaleerd, zo meldt het Weense dagblad Kurier vandaag. Bovendien, aldus de Ku rier, zoekt de Oostenrijkse politie op het Bodenmeer naar een jacht, waar in mogelijk werkgeversvoorzitter Schleyer zou zijn verborgen. Van Schleyer ontvingen de Duitse autoriteiten gisteren opnieuw een le vensteken via de Zwitserse advocaat Payot, die geruchten ontkende, dat de ontvoering zich in een beslissend stadium bevindt Wel is de Westduit- se minister Wischnewski gisteren inaar Vietnam vertrokken. Eerder .maakte hij zonder opgave van rede nen reizen naar Algerije, Libië, Irak en Zuid-Jemen. ,De 35-jarige Utrechtse hoofdagent Pieterse kon tot nu toe nog niet gehoord worden over de schietpartij, die zijn collega Kranenburg vorige week donderdag het leven kostte. „Zijn toestand is nog niet van dien aard dat je hem al kunt bestormen met vragen. Hij is net boven Jan aan het komen", aldus een Utrechtse po litiewoordvoerder. In Eindhoven hebben gisteravond ongeveer honderd vrouwen van poli tiemannen hun ernstige verontrus ting uitgesproken over de risico's die Nederlandse politiefunctionarissen tegenwoordig lopen. Zij vonden una niem dat de uitrusting dient te wor den verbeterd. De in het centraal politieorgaan georganiseerde politie bonden hebben zich in een telegram solidair verklaard met de echtgeno ten. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De Westduitse ter rorist Knut Folkerts, sterk ver dacht van de moord op de Ut rechtse brigadier Kranenburg, is in voorlopige hechtenis ge steld. Zijn advocaat, mr. Bakker Schut, heeft van rechter-com- missaris mr. Baron van Harinx- ma thoe Sloten geen antwoord gekregen op de vraag of het verhoren van Folkerts door Westduitse politiebeambten al dan niet rechtmatig is. De rech- ter-commissaris vond het niet langer nodig dat Folkerts met geboeide voeten in zijn cel moet zitten. Bakker Schut heeft ge protesteerd tegen het vasthou den van zijn cliënt in een kazer ne. „Bovendien komt er geen frisse lucht in zijn cel, wordt hij niet gelucht en wordt de cel doorlopend verlicht", aldus de advocaat. Een 19-jarige Engelse werkloze heeft zijn laaste spaarcenten ge bruikt- Toen kon er nog net een zakje fish'n chips af en was hij blut. Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u het „schaap met de 5 poten". Een mooi kadootje, nietwaar) als nieuw kwartaalabonnee van de Stuur als dank voor de moeite het schaap met de 5 poten naar: woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leiden. SCHIPHOL (ANP) Veel passagiers die zondagavond en gisterochtend van het Londense vliegveld Heath row naar Schiphol vlogen, hebben de vlucht zonder hun bagage moeten maken. op FJ Op de Londense luchthaven was na melijk een bagageband kapot en het Engelse KLM-bagagepersoneel was niet bereid de koffers zelf naar het vliegtuig te brengen of een andere band te gebruiken. Als de afmetin gen het toelieten, mochten de passa giers hun koffers meenemen in de cabine maar bij elkaar bleven zo'n 650 tot 700 koffers achter in Londen. - - - - Aangenomen moet worden dat de I stand gebracht zal moeten wor- onwillige houding gezien moet wor- "en- den tegen de achtergrond van de binnenkort te beginnen cao-onder handelingen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Gehandicapten met een parkeerontheffing krijgen per 1 januari 1978 ook wegenwachthulp als zij in hun eigen woonplaats, of zelfs vóór de deur met pech te kampen krijgen. Dat is althans het plan van de ANWB. Deze bond voert momenteel overleg over deze kwestie met de Nederlandse vereniging voor revalidatie NVR. Niet-gehandicapte leden van de Wegenwacht blijven in principe slechts hulp krijgen bij panne buiten hun woonplaats. In het kader van een volledige integratie van de gehandicapten in de samenleving, zullen deze in de toekomst ook voor Wegen wachthulp moeten gaan betalen. Ook hierover zijn besprekingen aan de gang tussen de ANWB, de NVR en de bij haar aangesloten bonden en verenigingen. Er deden zich soms problemen voor bij de herkenning van de handicapte door de Wegenwachters, vooral als het gebrek niet zichtbaar was. Door de gehandicapte te laten betalen is ook dit probleem, dat vaak als een inbreuk op de privacy werd gevoeld, uit de wereld. WASHINGTON (ANP/AP) President Carter heeft beslist dat luchtvaartmaatschappijen, die een geregelde dienst tussen Londen en de Verenigde Staten onderhouden, hun tarieven zodanig mogen verlagen dat zij een serieuze bedreiging vormen voor de „Lucht- trein'Van de Brit Freddy Laker, die gisteravond zijn eerste goedkope vlucht op de Verenigde Staten uitvoerde (overigens met 74 onbezette stoelen zie ook pag. Carter stelde hiermee een beslissing van de Amerikaanse raad voor de burgerluchtvaart CAB buiten werking, die tien dagen geleden een tarief van 256 dollar (615 DEN HAAG (ANP) De ha ringvangst in de Noordzee zal ook in de maand oktober verbo den zijn. De Europese land bouwministers hebben gisteren in Brussel dit besluit genomen in afwachting van een defini tief Europees visserijbeleid dat in een speciale raad op 24 en 25 oktober in Luxemburg tot De honderden koffers die in Londen waren achtergebleven zijn gister avond alsnog opgehaald. De defecte bagageband was inmiddels gerepa reerd. Op een algemene vergadering besloten zij in te gaan op een voorstel van de raad van be stuur om een discussie te begin nen met een speciale commissie over de overgangsmaatregelen. Dit hebben de bezetters gister middag meegedeeld. Vanavond komt het personeel opnieuw bij een om zijn positie te bepalen aan de hand van het resultaat van de discussie met de com missie. RIJSWIJK De zevenhonderd Morgen komt de raad van be ambtenaren van het Interaatio- stuur in vergadering bijeen om naai Octrooibureau (IIB) in eveneens het probleem van de Rijswijk hebben gisteren beslo- overgang van het UB-personeel ten hun bezetting op te schor- naar de toekomstige Europese ten. octrooiraad te bespreken. Wat de haring betreft is de Eu ropese Commissie van mening dat ook volgend jaar en het jaar daarop geen vangsten in de Noordzee mogen plaatsvinden om de haring de kans te geven zich weer (tot ongeveer een mil joen ton) te vermenigvuldigen. gld) voor een retourvlucht Lon den—New York verwierp. Een dergelijk voordeel zou alleen mogen gelden voor stand-by passagiers, die nooit tevoren we ten wanneer ze kunnen vertrek ken. De nieuwe tarieven verschillen niet veel van de tarieven die Laker berekend (237 dollar 570 gld). De passagiers van Laker kunnen echter niet tevoren boe ken en krijgen geen gratis maal tijden aan boord. Voor lijn diensten gelden prijzen van meer dan 600 dollar (bijna 1500 gld). De maatschappijen die een ge regelde lijndienst tussen de VS en Londen onderhouden, mogen nu een „budget-tarief" bereke nen van 256 dollar, dat de reizi ger alleen het recht geeft te zeggen in welke week hij wil vliegen. Over de datum van ver trek krijgt hij tien dagen tevo ren bericht Bij 45 dagen tevo ren boeken en een verblijf tus sen 14 en 45 dagen in het buiten land geldt het z.g. „Super-Apex" tarief van 290 dollar (700 gld) voor een retour. De nieuwe ta rieven gaan onmiddellijk in, en gelden tot 31 maart op proef. „Thuiswerkfantast" gearresteerd (Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM De „thuiswerkfantast" Matthias G. uit Amster dam is gisteren door de rijksrecherche gearresteerd op verdenking van oplichting van honderden mensen in binnen- en buitenland. Zoals wij gisteren meldden had de Consumentenbond een brief gestuurd naar het ministerie van justitie met het verzoek eindelijk eens tegen deze man op te treden. G. heeft de afgelopen twee jaar allerlei advertenties geplaatst waarbij hij, gebruikmakend van vele verschillende firmanamen, thuiswerk aanbood. De mensen die op deze advertenties reageerden dienden eerst een waarborgsom te storten. Nadat zij dit gedaan hadden werd echter nimmer meer iets van de firma vernomen. G. wordt waarschijnlijk vandaag nog, of anders morgen, voorgeleid voor de rechter-commissaris. LEIDEN/RIJNSBURG Een 65-jarige invalide inwoner van Rijnsburg werd gistermiddag door politieagenten en omstan ders gered uit het water langs de Rhijnhofweg. De man was door onbekende oorzaak met zijn invalidenwagentje het wa ter ingereden. Omstanders alarmeerden de po litie. Twee van hen, A. Hessling en J. van Egmond. hielpen toe gesnelde politieagenten bij het reddingswerk. Met een nat pak werd de Rijnsburger ter contro le vervoerd naar het Acade misch Ziekenhuis. LEIDEN - Voor 25 mille aan herenkleding is gedurende het weekeinde gestolen uit de kle dingzaak McCoy aan de Leidse Breestraat. De inbraak werd ge pleegd door het forceren van een toegangsdeur. Geen krant ontvangen? Bel tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnn<* -- bracht

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1